Tam  EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "hizb tahrir" için arama sonuçları    (Toplam 46 sonuç)          


Balyoz ve Gölcük´ü sulandırma çabası

Can Ataklı nasıl suçüstü yakalandı? Balyoz ve Gölcük belgeleri üzerinde şüphe uyandırma operasyonunda son icraatları neler? NTV ve CNN, servis edilen bu sulandırmaları nasıl haber yaptı?
Tamamı >   3.2.2011

Ailesi teğmeni uyarmış: Derin devletten uzak dur

Ergenekon sanığı Teğmen Mehmet Ali Çelebi Hizbuttahrir´cilerle 115 kez görüşmüş. Sehven değil, bilerek. Ailesi Teğmen Çelebi´nin derin bağlantıları ailesinin de dikkatini çekmiş ve rahatsız etmiş. Ailesi Çelebi´yi, diğer Ergenekon sanıkları Aydın kardeşlerle olan ilişkisi nedeniyle uyarmış. Çelebi´nin abisi ´Tüm aile Kemal Amca ile ilişkilerinden rahatsızız´ demiş.
Tamamı >   1.2.2011

Hizbuttahrir davası: Islak imza belgesi incelensin

Hizbuttahrir terör örgütünün yönetici ve üyesi olduğu iddiasıyla 13 kişinin yargılandığı davada sanık avukatları, Hizbuttahrir´in terör örgütü olmadığını kanıtlamak için Ergenekon tutuklu sanığı Albay Dursun Çiçek imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ belgesinin incelenmesini talep etti. Mahkeme bu talebi kabul etti.
Tamamı >   31.1.2011

İşte Çelebi´nin notlarında Hizbuttahrir terör örgütü

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Teğmen Mehmet Ali Çelebi, kendisinin Hizbuttahrir´le irtibatlı gösterilmek için polisin komplo kurduğunu savunuyordu. Ancak duruşmalardaki savunmasında bizzat örgüte sızdığını itiraf etmişti. Ayrıca el yazısıyla aldığı notlar da, kendisini yalanlıyor. Ergenekon sanıklarından Neriman Aydın´da ele geçirilen notlarda Çelebi, Hizbuttahrir üyelerinin yaptıkları her şeyi tek tek rapor ediyor. Ergenekon iddianamesinde Çelebi´nin örgüte sızarak Ergenekon´un amaçları doğrultusunda örgüte taşeron eylemlere kışkırtmayı planladığı iddia ediliyordu.
Tamamı >   28.1.2011

Simkart kopyalanmamış

Ergenekon sanığı Teğmen Çelebi´nin adli emanetteki sim kartıyla ilgili tutanak yanlış yazıldı. Tutanaktaki yanlışı tespit eden emniyet Ergenekon davasına bakan mahkemeyi uyardı. Dün flaş haber olarak verilen, Çelebi´nin cep telefonuna polisin telefon numaraları eklediğini itiraf ettiği iddiası çöktü. Çelebi´nin avukatı Celal Ülgen, polisin suçunu itiraf ettiğini iddia ederek olayı skandal olarak nitelemiş ve Ergenekon davasının çöktüğünü ima etmişti. Ergenekon ve benzer kritik davalara karşı olan çevrelerin en ufak fırsatlarda bile davaların çöktüğünü iddia edebilmeleri, tüm delillere bir kulp bulmaları ve son olarak Gölcük´te zeminden çıkan belgelere bile ´yer darlığı´ gibi ´yok artık!´ dedirten bahane getirmekten çekinmemeleri kamuoyunu isyan ettiriyor.
Tamamı >   27.1.2011

Polis Çelebi´nin cebine telefon rehberi ekledi mi?

Vatan gazetesinin ele geçirdiği bir rapora göre İstanbul Emniyeti, tutuklu Ergenekon sanığı Teğmen Mehmet Ali Çelebi´nin gözaltında bulunduğu sırada el konulan cep telefonuna, yanlışlıkla bir Hizbuttahrir üyesinin rehberini eklediklerini itiraf etti. Mahkemenin duruşmalarda dikkatini çeken bir çelişki üzerine hazırlanan tutanakta, ´Rehber yanlışlıkla Çelebi´nin telefonuna eklenmiş´ ifadesi yer aldı. Teğmen Çelebi, duruşmalarda Hizbuttahrir ile ilişkilerini kabul etmişti. Çelebi, ancak iddia edildiği gibi Ergenekon terör örgütünün amaçları doğrultusunda taşeron eylemlere kışkırtmak için değil, örgütte ne olup bittiğini üstlerine rapor etmek ve irticai faaliyetleri engellemek için örgüte sızdığını savunmuştu.
Tamamı >   26.1.2011

Teğmenden itiraf: Hizbuttahrir´e girdim ama istihbarat için

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Teğmen Mehmet Ali Çelebi, Hizbuttahrir örgütüne girdiğini kabul etti ancak bunun istihbarat toplamak amaçlı olduğunu iddia etti. Çelebi´nin, bu örgütle ilgili aldığı notların emekli bankacı Neriman Aydın´da bulunmasına yönelik yaptığı savunma ise komikti: ´Din konusunda yüksek bilgileri olduğu için Cumhuriyet konusunda tehdit olabilecek bir unsurun olup olmadığını kontrol etmeleri için CD ve notları Neriman Aydın´a ben bıraktım.´ Hizbuttahrir´in, Ergenekon Terör Örgütü´nce yönlendirilmeye çalışıldığı iddia edilen taşeron örgütlerden biri olduğu ortaya çıkmıştı. Ergenekon soruşturması kapsamında hazırlanan ikinci iddianamenin ek klasörleri, örgütün ülkeyi kaosa sürüklemek için başvurduğu yöntemleri çarpıcı biçimde ortaya koyuyordu. Belgelere göre Ergenekon´un, irtica yanlılarının arttığı izlenimi vermek, belli kesimlerde korku ve paniğe sebep olmak için ´Hizbuttahrir´ örgütünü kullandığı belirtiliyordu. İddialara göre bunun için Karargah Evleri yapılanmasında rol alan Teğmen Mehmet Ali Çelebi ve diğer arkadaşları, Ergenekon örgütünün direktifleri doğrultusunda dinci Hizbuttahrir örgütüne sızmaya ve böylelikle dincileri terör eylemlerine kışkırtmaya çalışmaktaydı. Bu iddiaları doğrulayacak şekilde örgüt de, ilginç protestolara da imza atmaktaydı. Örgüt, 28 Şubat döneminin aczmendilerini hatırlatacak şekilde 2005 Eylül´ünde İstanbul Fatih ve Ankara Hacıbayram camilerinde cuma namazı sonrası gerçekleştirdiği protesto haberlerine konu olmuştu. Cami önlerinde cübbeyle gerçekleştirdikleri ´hilafet isteriz´ gösterileriyle kamuoyu gündemine gelmeye çalışan örgüt, cami cemaatini de kışkırtarak güvenlik güçlerini tahrik etmişti. Ergenekon bağlantısı iddiaları üzerine açıklama yapan Hizbuttahrir örgütü, Teğmen Çelebi´nin kendi aralarına sızma girişiminde bulunduğu iddiasını doğrulamış, ancak Ergenekon örgütünün girişiminin başarıya ulaşmadığını iddia etmişti.
Tamamı >   28.9.2010

Ergenekon-Hizbullah bağlantıları

JİTEM´i kurduğunu itiraf eden emekli Albay Arif Doğan Taraf´a konuştu: Rahmetli Hüseyin Velioğlu´nu tanırdım. Hizbulkontra var olan bir şeydir.
Tamamı >   28.9.2010

Günlükteki cinayet notuna garip savunma

İkinci Ergenekon davasının dün görülen 79. duruşmasında sanık Neriman Aydın´ın çapraz sorgusu yapıldı. Hakim Sedat Haşıloğlu´nun, günlüğünde ´Necip Hablemitoğlu´nun yakın arkadaşı tarafından öldürüldüğü´ şeklinde bir notu olduğunu belirterek, bununla ilgili açıklama yapmasını istediği Aydın, ´Günlüğümde şahsıma ait notlardır. Bunu açıklayamam´ dedi. Aydın, Hablemitoğlu cinayetiyle ilgili bilgisi olmadığını dile getirdi.
Tamamı >   4.9.2010

Avcı boşluklar bırakıp çekildi ama tabiat boşluk kabul etmiyor

Eskişehir Emniyet Müdürü Havefi Avcı, yazdığı kitabında sadece duyumlarına dayanarak şok iddialarda bulunarak Türkiye´yi sarstı ve emekliliğini isteyerek bir kenara çekildi. O tartışmaları başlatıp kenara çekildi ancak delil getirmeden suçladığı kişi ve kesimlerden gelen tepkiler giderek yükseliyor. Sadece geçmişte yaptığı işlere bakarak kendisine inanılmasını beklediği anlaşılan Avcı bugüne kadar sadece NTV´de yayına katıldı. Ancak sorulması gereken çok kritik sorular olmasına rağmen hiçbiri sorulmadı. Avcı´ya anlaşıldığı kadarıyla görmeyi duymayı istemediği soruları yöneltenlerden biri de Bugün gazetesinden Adem Yavuz Arslan. ´Hanefi Avcı´yla röpörtaj yapmak istedim ama konuşmak istemedi. Ben de kitaptan aldığım notları, kafama takılanları buradan soruyorum´ diyen Arslan´a göre, ´Avcı´nın kitabında bariz bir ´dinlenilme takıntısı´ hissediliyor. Hâlbuki sistemi en iyi Avcı biliyor. Mahkeme kararı olmaksızın ne daire iç yazışma yapabilir ne de TİB bir iletişim tespitine izin verebilir. Kaldı ki Avcı da biliyordur; İDB, 2006´dan bu yana aralarında usulsüz dinleme iddialarının da ele alındığı 6 farklı çalışma alanında 23 kez inceleme ve denetim geçirdi. Bu yönüyle de dış denetime açık tek istihbarat kuruluşudur. Fakat hiçbirinde dinleme ile ilgili bir kusur ya da hata çıkmadı.´
Tamamı >   30.8.2010

Hizbulkontra´nın en derin cinayeti aydınlatıldı

PKK´ya karşı mücadele etmesi amacıyla Kontrgerillacılar tarafından güçlendirilen ve silahlandırılan Güneydoğu´daki sapık dinci grup Hizbullah örgütü, ilerleyen yıllarda toplumca tanınmış müslümanlara karşı bir dizi vahşi cinayete, katlettiklerini gömdüğü mezarevlere imza attı. Güneydoğu´da Hizbulkontra ya da Hizbulvahşet olarak da adlandırılan örgütün yalanladığı en derin cinayet, Elazığ´da bir hücre evine yapılan baskınla aydınlatıldı. Ele geçirilen video kasette müslüman toplumda çok saygın bir yere sahip olan Zehra Vakfı Başkanı İzzettin Yıldırım, örgüt bayrağı altında sorgulanıyor. Ergenekon soruşturması sürecinde örgütün Ergenekon sanıklarıyla bağlantısı da ortaya çıkmıştı.
Tamamı >   17.2.2010

Ergenekon kardeşliği: Karargah için Hizbut-Tahrir referansı

´Amirallere suikast girişimi´ iddianamesinde teğmenlerin, Ergenekon´un TSK´ya sızmak amacıyla ´Karargâh Evleri´ olarak isimlendirdikleri hücre yapılarına girebilmeleri için Hizbut-Tahrir örgütünden ´referanslı´ olmaları gerektiği ortaya çıktı.
Tamamı >   8.2.2010

Flaş!!! Amirallere Suikast iddianamesi kabul edildi

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, amirallere suikast planı iddianamesini kabul etti. İddianamede sanıkların 40´ar yıla kadar hapsi istenirken, dava Poyrazköy ile birleştirilmedi. İddianameyi kabul eden mahkeme, 9 sanığın tutukluluk halinin devamına da karar verdi. İlk duruşma 7 Mayıs´ta yapılacak ve iddianamenin Poyrazköy davası ile birleştirilmesi bu ilk duruşmada görüşülecek. Suikast davasının Poyrazköy ve Ergenekon davalarıyla birleştirilmesine ilerleyen süreçte kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü davaların içeriği ve sanıklar birbiriyle sıkı irtibatlı ve sonuçta hepsi Ergenekon Terör Örgütü´nden kaynaklanan davalar.
Tamamı >   5.2.2010

Poyrazköy´den Ergenekon şeması çıktı

Poyrazköy cephaneliğinden tutuklanan Levent Bektaş´ın CD´sine gizlenmiş dosyaların şifreleri çözülüyor. Kafes Planı ile birlikte ele geçirilen ‘Gündemlerim’ belgesinden, cunta ekibi ile Ergenekon bağlantısını gösteren deliller çıktı. Dosyada komutanlara şantaj da var. Komutanları kafeslemek için önlerine, hazırlanan iğrenç şantaj dosyalarının konulması planlanmış.
Tamamı >   24.11.2009

Kaos Planı ile Ergenekon arasındaki bağlantılar güçleniyor

Muvazzaf bir subay tarafından Ergenekon savcılarına gönderilen ihbar mektubunda ´Kaos Planı´nı hazırlayan ekipte yer aldığı ileri sürülen isimlerden biri de Tümgeneral Mustafa Bakıcı. Tümgeneralin adı daha önce Ergenekon davası sanığı ve Karargah Evleri örgütlenmesinde yer alan genç teğmenlere yaptığı moral ziyaretiyle gündeme gelmişti.
Tamamı >   30.10.2009

2. İhbar Mektubu: Bilgi Destek Planı

AK Parti hükümetini yıkmak için hazırlandığı belirtilen ´İrticayla Mücadele Eylem Planı´nın orijinal belgesiyle birlikte Ergenekon savcılarına gönderilen eklerde yer alan ´Bilgi Destek Planı´ da ortaya çıktı. Korgeneral Nusret Taşdeler´in adını taşıyan Eylül 2007 tarihli beş sayfalık belgede 22 Temmuz 2007 seçimleri sonrası Türkiye´nin durumuyla ilgili tespitler ve değerlendirmeler yer alıyor. Son sayfasında ´Genelkurmay Başkanı´nın emriyle´ ibaresi bulunan belgede, 22 Temmuz seçimlerinin ´Türkiye´nin ılımlı İslam´a dönüştürülmesi gayretleri bakımından milat olduğu´ öne sürülürken, Türk Silahlı Kuvvetleri´ne (TSK) duyulan güvenin de azaldığı vurgulanıyor. ´Bilgi Destek Planı´ baştan aşağıya askerin siyasetle uğraştığını, TSK yöneticilerinin halkından önemli oranda oy almış bir partiye, diğer bir deyişle askerin tüm tepkisine karşın ona oy vermeye devam eden halka karşı üniformasıyla siyaset yapmaya çalıştığını ispatlıyor. Kuşkusuz bu durum yeni değil. Askerin siyasetin dışında olduğu bir durum söz konusu değil zaten uzun yıllardır Türkiye´de. Ama günümüzdeki fark, bunu delillendiren inkar edilemez belgelerin, yine asker içindeki TSK´nın çirkin siyaset bezirganlığına tepki gösteren sağduyulu kişilerce dışarıya sızdırılıyor olması. Üniformasını çıkarmadan siyaset yapmaya çalışanlar, o üniformayı siyasete alet etmeye kalkışanlar 2002 sonundan beri giderek mevzi kaybediyor, deşifre oluyorlar. Görünüşe göre de bu süreç daha da hızlanarak devam edecek. Ergenekon davasıyla da ortaya çıktığı gibi Doğu Perinçek´in Komünist Maocu İşçi Partisi TSK´ya sızmak için ´Karargah Evleri´ yapılanmasına gidiyor ama bu yapılanmanın askeri savcılıkça yapılması gereken soruşturması artık inkar edilemez işaretlerle örtbas edilmeye çalışılıyor. Diğer taraftan yine Ergenekon soruşturmasıyla ortaya çıktığı gibi PKK örgütüyle TSK´daki bazı subaylar arasında ilişkiler saptanıyor, üst düzey subaylar suikastlerle öldürülüyor. Ama bunlarla mücadele etmeyen üniformalı siyasetçiler halkın seçtiği siyasi partiyle veya cemaatlerle veya TV dizileriyle nasıl mücadele edeceğini belirleyen üst düzeyde harekat planları yapmakla ciddi ciddi uğraşıyor, onları eleştirmek ise TSK düşmanlığı oluyor.
Tamamı >   27.10.2009

Hizbut Tahrir üyelerine Ankara´da dava açıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ´Yasadışı Hizbuttahrir terör örgütünün yönetici ve üyesi olduğu´ iddia edilen 13 kişi hakkında dava açtı. Hizbuttahrir, Ergenekon Terör Örgütü´nce yönlendirilmeye çalışıldığı iddia edilen örgütlerden birisiydi.
Tamamı >   13.10.2009

2004´te Vali Hikmet Tan´a düzenlenen saldırıda ´Ergenekon´ iddiası

Eski Van Valisi Hikmet Tan´a yönelik 2004 yılında gerçekleştirilen bombalı saldırıyla ilgili PKK üyesi olmakla suçlanıp müebbet hapis cezasına çarptırılan 3 sanığın avukatı Dincel Aslan, ´olayda Hizbut Tahrir - Ergenekon bağlantısı olduğu´ iddiasıyla ilk yargılamayı yapan Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi´ne yeniden yargılama talebinde bulundu. Avukat Aslan´ın daha önce yaptığı temyiz başvurusu yargıtayca reddilmişti. Avukat Aslan dilekçesinde, ´Eski Van Valisi Hikmet Tan´ın olaydan sonra çeşitli televizyon kanallarına yaptığı konuşmada kendisine yönelik olayda Ergenekon ve JİTEM´den şüphelendiğini söylemiştir. Konuşmasının devamında ´Eğer mahkemeler ve savcılar tarafından ifadem alınmak isterlerse seve seve ifade vereceğim´ demiştir´ açıklamalarına da yer verdi. Dilekçenin devamında, ´Sayın Tan´ın DEP milletvekilleri ile Van Valiliğinde görüşmesi dolayısı ile Van´daki askeri makamlar tarafından tehdit edilmesinin hemen akabinde suikast olayının meydana gelmesi anlamlıdır ve çeşitli televizyonlara vermiş olduğu beyanda bu hususu dile getirmiştir. Suikast girişiminden hemen sonra olay mahallinde bulunan bir takım vatandaşların Hizbut Tahrir işaretini yapıp, slogan atılması olayını araştırmak gerekir. En son ülkenin çeşitli yerlerinde yapılan operasyonlarda Hizbut Tahrir-Ergenekon örgütlerinin bağlantılarına rastlanmıştır´ ifadeleri yer aldı.
Tamamı >   15.9.2009

İP´li İlsever: Alçak gönüllüyüm Kontrgerillayı en iyi ben bilirim

Ergenekon davasının dün görülen 107. duruşmasında sanıklardan İşçi Partili Ferit İlsever savunmasını yapmaya devam etti. Çapraz sorguda savcıların sorularına cevap veren İlsever, Savcı Taşkın´ın, ´Kontrgerilla ile Ergenekon arasında bağlantı var mı?´ sorusu üzerine ´2001´de Mehmet Eymür´ün tezgahıyla kurulduğu söylenen Ergenekon terör örgütü ile kontrgerillanın hiçbir alakası yoktur´ diyerek kavramları ve gerçekleri çarpıttı. Dinciler yaptı gibi gösterilerek dinci kesimin lekelenmeye çalışıldığı ve AK Parti hükümetinin düşürülmek istenmesinde kullanılan Danıştay saldırısının çok cüretkar bir kontrgerilla eylemi olduğu, Ergenekon örgütünün yaptığı tüm eylemlere bakıldığında aslında toplumda kaos çıkarmak için Ergenekon´un çeşitli terör örgütlerine eylemler düzenlettiği veya bizzat düzenlediği, Yarbay Mustafa Dönmez ve Binbaşı Fikret Emek´ten ele geçirilen bombaların çeşitli terör ve bombalama eylemlerinde izlerinin tespit edildiği, PKK düzenledi süsü verilmiş bir çok eylemin aslında Ergenekon örgütünün eylemi olduğunu gösteren delillerin ortaya çıkmış olduğu, İşçi Partisi ´nce TSK´ya sızmak için kullanılan çok gizli Karargah Evleri yapılanmasında rol alan Teğmen Mehmet Ali Çelebi ve diğer arkadaşlarının Ergenekon örgütünün direktifleri doğrultusunda dinci Hizbuttahrir örgütüne sızmaya çalıştığı ve böylelikle dincileri terör eylemlerine kışkırtmaya çalışmayı planladığı gibi ve bu kapsamda söylenebilecek diğer gerçekleri gözlerden kaçırmaya çalışarak Ergenekon Terör Örgütü´nü aklamaya çalıştı.
Tamamı >   28.8.2009

Hizbuttahrir ile Ergenekon bağlantısında yeni kanıtlar

Türkiye´de aynı anda gerçekleştirilen operasyonlarda yakalanan 200´e yakın yasadışı Hizbuttahrir örgütü militanı ile ilgili soruşturma çalışmaları sürüyor. Örgütten 3 şahsın Ergenekon sanıklarından binbaşı Fikret Emek ile irtibat halinde olduğu ortaya çıktı. Operasyonda gözaltına alınan Hizbuttahrir militanı Sedat T.´nin Ergenekon tutuklusu emekli Binbaşı Fikret Emek ile çok sayıda telefon görüşmesi yaptığı belirlendi. Zanlılardan Uğur K. ve İsmail G.´nin de bazı Ergenekon zanlılarıyla ilişkileri ortaya çıktı. Ergenekon sanıkları Fikret Emek ve SESAR Başkanı İsmail Yıldız´ın telefon fihristinden Hizbuttahrir bağlantılı şahısların telefonları da çıktı. İki sanığın Hizbuttahrir üyesi Kirami K., Uğur K., İsmail G., Sedat T. ve Mustafa Türker G.´ye ait İstanbul Avrupa yakasında bulunan telefon numalarıyla irtibata geçtiği öne sürüldü. Ergenekon soruşturması kapsamında, Karargah Evleri yöneticisi oldukları iddiasıyla Ankara´da tutuklanan Kemal Aydın ve Neriman Aydın´ın evlerinde yapılan aramalarda Hizbuttahrir örgütüne ait belgeler ele geçirilmişti. Aydın ile irtibatlı olan teğmenler Mehmet Ali Çelebi, Eren Mumcu, Hasan Hüseyin Uçar, Önder Koç, Yaşar Tozkoparan ve Noyan Çalıkuşu´nun Hizbuttahrir üyesi Süleyman Solmaz ile tanışarak örgütü yönlendirmeye çalıştıkları öne sürülmüştü.
Tamamı >   27.7.2009

Görüntülenen: 21 - 40 (Toplam 46)  |  Önceki 20 | Sonraki 20 İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

Yargıtay Ergenekon davasını bozdu

23.04.2016 08:49 İstanbul Ümraniye'deki bir gecekonduda 12 Haziran 2007'de 27 el bombası ele geçirilmesiyle başlayan Ergenekon davası, Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin kararını açıklamasıyla davayı 9 yıl sonra karara bağlandı. Ergenekon ..
Tamamı 23.4.2016

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD asıllı sanığın Fetö davası

18.11.2017 14:05 Hatay'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istenen Türk asıllı ABD vatandaşının yargı..
Tamamı 18.11.2017

Eskişehir: Fetö Polislerine 7 hapis

18.11.2017 14:05 Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 10 eski emniyet mensubundan 7'si, 2 yıl 1 ay ila 9 yıl arasında değişen hapis cezaları..
Tamamı 18.11.2017

Edirne: Fetö İşadamlarına 18 hapis

18.11.2017 13:57 Edirne'de 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde FETÖ/PDY'nin esnaf ve iş adamları ile ilgili faaliyetlerine yönelik haklarında dava açılan 7'si tutuklu 21 sanığın yargılandığı dava sona erdi. 15 Kasım'da Edirne 2'nci Ağ..
Tamamı 18.11.2017

Erdoğan'ın ofisini dinleme davası

18.11.2017 13:24 Kamuoyunda 'Böcek' davası olarak bilinen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine dinleme cihazı konulmasına ilişkin 12 kişinin yargılanmasına devam edildi. 14 Kasım'da Ankara 2..
Tamamı 18.11.2017

Akıncı Üssü Darbe davası

19.11.2017 16:52 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 kişinin yargılandığı davaya devam edildi. 14..
Tamamı 19.11.2017

Kara Harp Okulu Darbe davası

19.11.2017 16:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Kara Harp Okulu'nda (KHO) yaşanan eylemlere ilişkin 75'i tutuklu 239 sanığın yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi. <..
Tamamı 19.11.2017

Darbede Genelkurmay olayları davası

19.11.2017 15:52 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili, aralarında sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de bulunduğu 221 sanığın yargı..
Tamamı 19.11.2017

Fetö itirafçılarına koğuşta baskı

18.11.2017 18:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan, aralarında eski katip ve infaz koruma memurlarının da bulunduğu 8'i tutuklu 16 sanığın yar..
Tamamı 18.11.2017

Rize Yasadışı Dinleme davası

18.11.2017 16:20 Rize'de, Fetö ile bağlantılı 'usulsüz dinleme' iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 16 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16 Kasım'da Rize Ağır Ceza Mahkemesindeki 12'nci celseye, tutuksuz sanıkl..
Tamamı 18.11.2017

Kırşehir: Fetö'ye 8 hapis

18.11.2017 15:47 Kırşehir'de sağlık çalışanlarının yargılandığı FETÖ davasında 11 sanıktan 8'i hapis cezasına çarptırıldı. 3 sanığın dosyası ise yargılamaya devam etmek üzere ayrıldı. 14 Kasım'da Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesindeki duru..
Tamamı 18.11.2017

Tuzla Gişeleri Darbe davası

19.11.2017 17:43 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Tuzla Orhanlı Gişeleri ve Mehmetçik Vakfı'nda meydana gelen olaylarda 6 kişinin şehit edilmesi ve 42 kişinin yaralanmasına ilişkin 184'ü tutuk..
Tamamı 19.11.2017

Isparta 27 sanıklı Darbe davası

19.11.2017 17:24 Isparta'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığında eğitim gören 700 Harbiyeliyi darbecilere destek için Ankara'ya götürmeye çalıştıkları iddia edi..
Tamamı 19.11.2017

Gaziantep 42 sanıklı Darbe davası

19.11.2017 17:10 Gaziantep'te, 15 Temmuz hain darbe girişimi soruşturması kapsamında aralarında dönemin 5. Zırhlı Tugay Komutanı Murat Soysal'ın da bulunduğu 31'i tutuklu 42 sanığın yargılanmasına devam edildi. 14.11.2017 GÜNKÜ DUR..
Tamamı 19.11.2017

Jandarma Okulları Darbe davası

19.11.2017 16:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Okullar Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 317 kişinin yargılandığı davaya devam edildi. Tutuklu yargılanan sanıkların..
Tamamı 19.11.2017

Jandarma Komutanlığı Darbe davası

19.11.2017 16:32 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişiminde Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahı'ndaki eylemlere ilişkin 244 kişinin yargılandığı davaya devam edildi. 14.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR Ankara 23. Ağır..
Tamamı 19.11.2017

Kara Kuvvetleri Darbe davası

18.11.2017 18:39 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde, Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 150 kişinin yargılandığı davaya, sanık savunmalarıyla devam edildi. 14.11.2017 GÜNKÜ ..
Tamamı 18.11.2017

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
26.966.614