Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "metin-atac-suikast" için arama sonuçları    (Toplam 58 sonuç)          


Flaş!!! Çiçek´e Islak İmza emri Donanma´dan

Islak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ belgesini hazırlaması için Denizci Kurmay Albay Dursun Çiçek´e gönderilen talimat yazısı Gölcük´teki 10 çuval belge içinde ele geçti. Kritik talimat yazısının şu an polisin elinde olduğu bildiriliyor. Islak imza davasında sorumluluk şu ana kadar sadece Albay Çiçek´in üzerinde bırakılmış, ıslak imzalı belgeyi ihbar eden ve orjinalini savcılara gönderen meçhul subayın da belirttiği gibi emir-komuta zincirinde hazırlanan belge için başka askeri yetkili sorumlu olarak ortaya çıkmamıştı. Gelen diğer bir flaş haber de, şimdiki Deniz Kuvvetleri komutanı Eşref Uğur Yiğit ile önceki komutan Metin Ataç´ın da dahil olduğu üst düzey komutanların tutuklanıp Yassıada´ya sürgün edileceğine dair planların da belgelerde yer aldığı oldu.
Tamamı >   10.12.2010

Poyrazköy mühimmatını ihbar edenler tespit edilemedi

´Poyrazköy´, ´Kafes Eylem Planı´ ve ´Amirallere suikast´ soruşturmalarının başlatılmasına neden olan ihbar mailleriyle ilgili yapılan araştırmalarda bir sonuca ulaşılamadığı öğrenildi. İhbar maillerinden biri interkafeden gönderilirken diğeri ise kablosuz ağa girilerek yapılmış.
Tamamı >   21.10.2010

Poyrazköy davasında 4 tahliye

Poyrazköy davasında mahkeme, tutuklu teğmenler Alperen Erdoğan, Burak Düzalan, Yakit Aksoy ve Tarık Ayabakan´ı ´oybirliğiyle´ tahliye etti, 7 sanığın tahliye talebini ise reddetti. Mahkeme, Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmata ilişkin ek klasörlerde yer alan ihbar mektupları, olay yeri tespit tutanakları, arama ve el koyma tutanaklarında imzaları olan görevlilerin tanık olarak dinlenmesine karar verdi.
Tamamı >   15.10.2010

Poyrazköy davasına devam edildi

´Kafes Eylem Planı´ ve ´Amirallere Suikast´ dosyalarıyla birleştirilen, Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmatla ilgili dava kapsamında 11´i tutuklu 69 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Tamamı >   14.10.2010

´Amirallere suikast´ askeri savcısı delil bulamadı

´İki deniz kuvvetleri komutanını öldürmeye teşebbüs´ suçlamasıyla Poyrazköy davası sanıkları teğmenler Faruk Akın ve Sinan Efe Noyan hakkında askeri savcılık tarafından yürütülen soruşturmada ´delil bulunamadığı´ gerekçesiyle takipsizlik kararı verildi.
Tamamı >   5.10.2010

Düşük hareketler bunlar: Kuban hakimleri yuhalattı

Nöbetçiliği sırasında Ergenekon sanıklarını jet hızıyla tahliye eden Hakim Oktay Kuban, Poyrazköy davasında da inanılmaz bir girişimde bulundu. Duruşmanın sonunda tutuklu sanıkların tahliye talebi üç kişilik heyetteki iki hakim tarafından reddedilince, Kuban karara düştüğü şerhi etkileyici bir ses tonuyla okudu. Bir anda salon karıştı. Bazı sanık yakınları, tahliye talebini reddeden hakimlere ´şerefsizler, ahlaksızlar´ diye bağırarak hakaret etti. Kuban bu sırada eliyle ´yapmayın´ diye uyarıda bulunmakla yetindi. Üye hakim Mehmet Karababa ise yaşananların tutanağa geçmesi için zabıt katibinin yanına gitti. Bazı sanık avukatları ´Müvekkillerimiz adına özür diliyoruz´ derken, Kuban´ın ricacı olması Karababa´yı kararından vazgeçirdi. Davada TSK´nın yargılandığını iddia etmekte ısrar eden sanıkların TSK´yı ne kadar küçük düşürdüklerinin farkında olmadan benzin ve peynir-ekmeği dahi kendi ceplerinden aldıklarını iddia etmeleri, duruşmalarda ikide bir ağlamaları ve şimdi de TSK mensuplarına yakışmayan davranışlara girerek, mahalle ağzıyla hakimlere hakaret ve küfürler etmeleri, kamuoyunu hayret ettiriyor. Kamuoyu, sanık subay ve yakınlarından yargıya baskı yapmamalarını, kararlarına saygı duymalarını, hukuk dışına, özellikle de TSK´nın şerefine yakışır davranışların dışına çıkmamalarını bekliyor.
Tamamı >   17.7.2010

Poyrazköy davasında tahliye talepleri reddedildi

Poyrazköy davası bugün başlayan 6. duruşma ile sürüyor. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen duruşmada 11´i tutuklu 69 sanık yargılanıyor. Duruşma, dün savunmasını tamamlayan Tuğamiral Levent Görgeç´in çapraz sorgusuyla başladı. Poyrazköy davası üç davayı içeriyor: Amirallere suikast, Kafes Eylem planı ve Poyrazköy´de bulunan cephanelik davaları. Duruşmada savunmaların alınmasına ara verilerek talepler alındı. Sanık avukatları davanın askeri mahkemede görülmesini talep etti. 14 Ekim´ ertelenen duruşma sonunda 11 sanığın tahliye talebi reddedildi.
Tamamı >   16.7.2010

Poyrazköy davasında Kardak tartışması

´Kafes Eylem Planı´ ve ´Amirallere Suikast´ davalarının birleştirildiği Poyrazköy´de yapılan kazılarda ele geçirilen mühimmata ilişkin davada, 11´i tutuklu 69 sanığın yargılanmasına devam ediliyor. Tutuksuz sanıklardan Ali Türkşen dün başladığı savunmasına bugün devam ediyor. Sanık Türkşen dün başladığı savunmasına devam etti. Duruşmada Kardak krizi polemiği yaşandı. Sanık Ali Türkşen dün olduğu gibi bugünkü savunmasında da Kardak krizinde yaptıkları fedakarlıkları dile getirdi. Türkşen´in, harekatı yapabilmek için kendi ceplerinden harcama yaptıklarını ifade etmesi üzerine üye Hakim Mehmet Karababa müdahale ederek ´Türk Ordusunun, böyle bir durumda harekat planı yok muydu? Askerimizin gemisi yakıtsız mı duruyor? Askerimiz kumanyasız mı kalıyor?´ sorusunu yöneltti. Bu soru karşısında bocalayan Türkşen´in yardımına sanık avukatı yetişti ve Karababa´yı TSK´yı kötülemekle itham etti. Karababa ise bu iddiayı reddetti. Türkşen´in ardından tutuksuz sanık Astsubaylar Halil Cura, Ferudun Arslan, Sadettin Doğan ile Tuğamiral Levent Görgeç savunmalarını yaptı.
Tamamı >   15.7.2010

Poyrazköy davası: Mahkeme heyetinde Ekinci yok

´Amirallere Suikast´ ve ´Kafes´ davaları ile birleştirilen ´Poyrazköy´ davasına başlandı. 11´i tutuklu 69 sanığın yargılandığı davaya İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde devam ediliyor. Mahkeme Başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu´nun kalp rahatsızlığı nedeniyle katılmadığı heyete Oktay Kuban başkanlık ediyor. Kuban´ın heyete mahkemeye yeni atanan Mehmet Ekinci´yi almadığı görüldü. Bu heyet teşekkülüyle bugünkü duruşmadan sürpriz kararların çıkması beklenmiyor. Sanıklar tahliye edilmelerini ve özellikle de davanın askeri mahkemeye gönderilmesini talep ediyorlar. 4 kişilik mahkeme heyetinden sadece Oktay Kuban şu ana kadar bu taleplere kabul oyu vermişti. Ekinci´nin Kuban´la birlikte heyet katıldığı anda dengelerin değişeceği tahmin ediliyor. Kuban´ın sürekli tek muhalif olarak kaldığı heyetle ilgili ilginç bir gelişme Kuban´ın balyoz tutuklularına toplu tahliye kararı vermesinde yaşanmıştı. Savcıların itirazı üzerine toplanan Kuban dışındaki 3 üye oybirliğiyle ve manifesto niteliğindeki bir gerekçeyle tahliyeleri iptal etmişti. Duruşmalar bu hafta Cuma gününe kadar 3 gün sürecek.
Tamamı >   14.7.2010

Kafes ve Poyrazköy davaları birleştirildi

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, ´Kafes Eylem Planı´ dava dosyası ile ´Poyrazköy´de Ele Geçirilen Mühimmat´ davası dosyasının birleştirilmesine karar verdi. Aynı mahkeme 17 Mayıs 2010 tarihinde ´Amirallere Suikast´ davası ile ´Poyrazköy´ davasını da birleştirmişti. Böylece İstanbul 12. Ağır Ceza´da açılan üç dava tek dosyada toplanmış oldu. Mahkeme ayrıca tutuklu sanıklarının tahliye taleplerini de reddetti. Üye hakim Oktay Kuban iki karara da şerh koydu.
Tamamı >   19.6.2010

Flaş!!! ´Amirallere Suikast´ ve Poyrazköy davaları birleşti

´Amirallere suikast´ davası ile Poyrazköy davasının birleştirilmesine karar verildi. Amirallere suikast davasının bugünkü oturumunda tutuklu sanık üç teğmen tahliye edildi. Diğer tutuklu sanıkların tutukluluğunun devamı ve Poyrazköy davası ile birleştirilme kararlarına hakim Oktay Kuban şerh koydu.
Tamamı >   17.5.2010

Amirallere Suikast değil uyuşturucu ve örgüt davası

Kamuoyunda ´Amirallere suikast girişimi´ davası olarak bilinen ve 9´u tutuklu 19 sanık hakkında açılan davanın 2. duruşması bugün Beşiktaş´taki İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yapıldı. Davanın amirallere suikast değil örgüt üyeliği ve uyuşturucu suçlaması iddialı bir dava olduğu vurgulandı.
Tamamı >   14.5.2010

´Amirallere Suikast´ davası başladı: Kuban da heyette

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Metin Ataç ile şu anki Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit´e yönelik suikast düzenleneceği iddiasıyla 9´u tutuklu 19 sanığın yargılandığı ´Amirallere suikast´ girişimi davası İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde başladı. Mahkeme heyetinde sanıklar lehinde verdiği kararlarla tanınan üye hakim Oktay Kuban da yeralıyor.
Tamamı >   7.5.2010

Amirallere Suikast: Perinçek, Devrimci Karargah´ın lideri

´Amirallere Suikast´ iddianamesinin 16 klasörden oluşan ek delilleri davanın avukatlarına dağıtıldı. Sanık teğmenlerde ele geçirilen delillerden oluşturulan raporda teğmenlerin bağlı olduğu ´Devrimci Karargah´ örgütünün (DKÖ) kurucusu Ergenekon davası sanığı Doğu Perinçek gösterildi. Gizli tanık ve ihbar mektubunda, Devrimci Karargâh terör örgütünün İstanbul´un yarısını havaya uçuracak cephaneye sahip olduğu anlatılıyor.
Tamamı >   25.2.2010

Eski Amiral: Suikast iddiaları doğru.. Yenisi: Doğru değil

Deniz Kuvvetleri Komutanı Uğur: Bana mermi sıkılsa göğüslerini siper ederler Eski Komutan emekli Orgeneral Ataç: Suikast iddiaları yalan değil, yalan değil. Bugünlerde askeri yetkililerin yaptığı açıklamalar inanılmaz gaflar içeriyor. Dün Habertürk´te açıklamaları çıkan Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, uzun açıklamalarında çok sayıda skandal cümleler sarfetmiş, iddianamelere ve mahkemelere yansımış iddiaları yalanlamıştı. Deniz Kuvvetlerinin şimdiki komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit de intihar eden Yarbay Berk Erden´in cenaze töreninde iddianamelere yansımış suikast iddialarını yalanlamış ve böyle bir şey olamayacağını iddia etmişti. Oysa bir önceki komutan Oramiral Metin Ataç ise suikast iddiaları doğruladı. Suikast düzenleyecek sanıklardan çok sayıda delil ve suikast notu bulunmasına ve sonra bunların iddianameye yansıyarak mahkemelerde dava açılmasına rağmen komutanların var olan soruşturma ve delilleri yok göstermesi, hatta 400 gram patlayıcıyla çocuklarla dolu denizaltının batırılması fikri saçmalık´ diyerek iddiaları küçümsemeleri en hafif tabiriyle yargıya müdahale olarak yorumlanıyor. Askerlerin moralini düzeltmek için, olan olayları yalanlamanın iletişimin muazzam geliştiği zamanımızda işe yaramayacağına ve suçlulara sahip çıkılarak, iddialar örtbas edilerek asker morali düzeltmeye kalkmanın halkın moralini bozacağının gözardı edildiğine dikkat çekiliyor: ´Suç neredeyse ortaya çıkarılsın cezalandırılsın. Yasalar önünde hiç kimsenin ayrıcalığı olmasın.´
Tamamı >   12.2.2010

Başbuğ´dan inanılmaz gaflar: ´Böyle rezillik olur mu yeter yahu´

Genelkurmay Başkanı içini Habertürk´e döktü ve inanılmaz gaflar yaparak, mahkemelere intikal eden konularda açıklamalar yapmayı sürdürdü: ´Aylarca Deniz Kuvvetleri Komutanı´na suikast yazıldı. İşte 5. iddianame çıktı. Tek satır var mı? Eee, ne oldu? Hani kendi komutanlarına suikast yapacaklardı? Nerede? Aylarca suikast, suikast. Ne oldu? Hesabını kim verecek? Böyle rezillik olur mu? Yeter yahu! Sabrımız taştı diyoruz. İşte bunlar sabrı taşırıyor.´ 400 gram patlayıcı denizaltıyı batırır mı? ´Batırmaz tabii. Bunlar kalmış olan, gözden kaçmış olan miktar olabilir.´ Gemiyi gezen çocukları öldürmek için konmuş olduğu iddia ediliyor. ´Saçmalık. Bakın burası Türk Silahlı Kuvvetleri. Muz cumhuriyeti ordusu değil. Burada disiplin yüzde bin tamdır. Genç subaylar sorunu yoktur. Olmaz da. Ama bu arkadaşları çok da sıkmasınlar (eliyle sıkma işareti yaparak). Balyoz iddiası için biraz sabırlı olun. Bunlar askerimin moralini bozuyor. Askerimin moralini bozan herkesle savaşırım. Yarın Gölcük´e gidiyorum. Moral bozukluğuyla mücadele için.´
Tamamı >   11.2.2010

Kafes´in İzmir ayağına soruşturma

Azınlıklara ve denizaltıdaki çocuklara bombalı saldırılar düzenleyerek kaos çıkarmayı ve ardından AK Parti hükümetini devirmeyi öngören ´Kafes Operasyonu Eylem Planı´nın İzmir ayağına yönelik soruşturma genişletiliyor. İstanbul Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı´nın, Kafes yapılanmasının İzmir ayağında adı geçen şahıslarla ilgili soruşturmanın genişletilmesi için İzmir´de yetkili makamlara dilekçe gönderdiği öğrenildi.
Tamamı >   10.2.2010

Ergenekon kardeşliği: Karargah için Hizbut-Tahrir referansı

´Amirallere suikast girişimi´ iddianamesinde teğmenlerin, Ergenekon´un TSK´ya sızmak amacıyla ´Karargâh Evleri´ olarak isimlendirdikleri hücre yapılarına girebilmeleri için Hizbut-Tahrir örgütünden ´referanslı´ olmaları gerektiği ortaya çıktı.
Tamamı >   8.2.2010

Karargah Evleri Ergenekon´un ana unsurlarından

Amirallere suikast iddianamesinde Ergenekon´un TSK içindeki kolu olarak örgütlenen ´Karargah Evleri´ yapılanmasından geniş şekilde bahsediliyor. Ergenekon soruşturmasının ilk başladığı günlerden beri gündeme gelen yapılanmayla ilgili iddianamede yeni bilgiler de yeralıyor. Askeri savcılar tarafından soruşturması yürütülüyor gibi yapılıp savsaklanan ´Karargah Evleri´, Ergenekon örgütünün ana unsurlardan ve en hassas birimlerinden biri olarak değerlendiriliyor. Yapılanma aşamasında Kundalini, Agarta, Ruhsal İdari Evrim Üstadları, Yediler, Kırklar, örgütün öğreti ve uygulama yöntemlerini belirliyor. İddianamede, Ergenekon yapılanmasıyla ilgili olarak kundalini benzetmesi şöyle ifade ediliyor. Bu sistemin idarecileri çok özeldir. Asla deşifre olmazlar. Çünkü Kundalini gücü nasıl ki zor zamanlarda ortaya çıkarsa, Türk milletinin zor anlarında da bu sistem olaylara direkt el koyar.´
Tamamı >   8.2.2010

Albayı bırakan hakim, teğmenlerin de tahliyesini istemiş

´Amirallere suikast´ iddianamesi sürecinde ilginç bir gelişmenin yaşandığı ortaya çıktı. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından Ekim 2009´da İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´ne atanan hakim Oktay Kuban, iddia edilen Ergenekon silahlı terör örgütü kapsamında değerlendirilen 9 tutuklu teğmenin tahliyesini istemiş.
Tamamı >   7.2.2010

Görüntülenen: 21 - 40 (Toplam 58)  |  Önceki 20 | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kayseri: Darbeye 14 Yıl Hapis

27.09.2020 13:36 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 27.9.2020

Dink Davasında Mütalaaya Geçildi

27.09.2020 11:16 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edildi. 16 Eylül'de, İstanbul 14'üncü Ağır Ce..
Tamamı 27.9.2020

Can Dündar Kaçak Sayılacak

27.09.2020 12:34 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin yargılanan firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında, 15 gün içinde mahkemeye gelmemesi durumunda 'kaçak' sayılacağı ve mal varlı..
Tamamı 27.9.2020

FETÖ'ye operasyon üstüne operasyon

27.09.2020 14:57 FETÖ'nün TSK, mahrem imam, avukatlık ve diğer yapılanmalarına art arda operasyonlar gerçekleştirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün avukatlık yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada 60 şüpheli hakkın..
Tamamı 27.9.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

27.09.2020 10:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına sanıkların esas hakkındaki müta..
Tamamı 27.9.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

27.09.2020 10:52 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

27.09.2020 10:26 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 142 sanıklı davaya, eski Yarbay Sinan Şimşek'in esasa ilişkin savunmasıyla devam edildi. Ankara ..
Tamamı 27.9.2020

İzmir Darbe davası

27.09.2020 13:30 İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 282 sanıklı davadan dosyaları ayrılan 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. 7 Eylül'de İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu s..
Tamamı 27.9.2020

Darbeci Komutan Tarım davası

27.09.2020 12:56 Adana'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında eski Ankara İl Jandarma Komutanı kurmay albay Cengiz Tarım'ın 'anayasal düzeni ihlal etmek' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 27.9.2020

Adana MİT Tırları davası

27.09.2020 10:03 Adana'da, Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 21.09.202..
Tamamı 27.9.2020

Adana 43 sanıklı FETÖ davası

27.09.2020 10:00 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 9'u tutuklu 43 sanığın yargılanm..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 34 sanıklı Fetö davası

27.09.2020 12:24 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi biri tutuklu, ikisi firari 34 sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Eylül'de Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindek..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

27.09.2020 12:20 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 11 Eylül'de Sakarya 2. Ağır C..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Fetö Sağlıkçıları

27.09.2020 12:15 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, aralarında meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 11 sağlık çalışanının yargılandığı davada mütalaa verildi. 10 Eylü..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuv.: Mahremlere 24 Hapis

05.09.2020 11:47 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin açılan davada mahkeme, 24 sanığın 1 yıl ile 15 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. 25 Ağ..
Tamamı 5.9.2020

ÖSYM Sınav Hırsızlığı'na 4 Hapis

05.09.2020 11:00 Ankara'da, ÖSYM tarafından hazırlanan sınav sorularının 'Sır Cihazı'na aktarılması sırasında ÖSYM'de çalışan FETÖ üyeleri tarafından kopyalanmasına ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. 3 Eylül'de An..
Tamamı 5.9.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.707.130