Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "par-09kasisttevhit" için arama sonuçları    (Toplam 53 sonuç)          


Selam kumpasında ara kararlar

Fetullah Gülen'in 1 nolu sanık olarak yargılandığı şu ana kadar paralel yapıya açılmış en büyük dava olan Selam kumpası davasında mahkeme ara kararlar aldı. Reddi hakim talebini reddeden mahkeme itirazı üst mahkemeye gönderdi. Mahkeme 55 tutuklu sanıktan 10'unun tahliyesine karar verdi. Diğer 14 sanık için de tahliye isteyen savcıya katılmayan mahkeme, kuvvetli suç şüphesinin devam ettiği gerekçesiyle tutuklulukların devamına karar verdi. Duruşma 15 Mart'a ertelendi. Davada 122 sanık yargılanıyor.
Tamamı >   3.2.2016

Selam kumpası davası başladı

Paralel örgütün, Başbakan Erdoğan'ı İran lideri Ahmedinecat ve Lübnan Hizbullah lideri Nasrallah ile birlikte terör örgütü yöneticisi göstermeye çalıştığı 'Selam-Tevhid soruşturmasında usulsüzlük' davası başladı. 1 nolu sanık olarak Fetullah Gülen'in yer aldığı davada 55'i tutuklu toplam 122 sanık yargılanıyor. Davanın dün başlayan ilk duruşması usul ve reddi hakim tartışmalarıyla geçti. Davaya bu hafta boyunca devam edilecek.
Tamamı >   2.2.2016

İşte Selam davasındaki 14 bölüm

Selam-Tevhit kumpası iddianamesi 10 bin 529 sayfadan oluşuyor. Sayfa sayısı yönünden en kapsamlı olan iddianame 14 ana başlık altında konuları işliyor.
Tamamı >   27.11.2015

Selam kumpası iddianamesine kabul

Paralel yapının Selam-Tevhid soruşturmasında sanıklara kumpas kurduğu iddialarına yönelik soruşturma kapsamında firari şüpheliler Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürü Yurt Atayün ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 kişi hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. Tutuklu 55 sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren Mahkeme, 1 numaralı şüpheli Fetullah Gülen ve 2 numaralı şüpheli Emre Uslu hakkında yokluklarında tutuklama kararı verdi. Davanın gizli duruşma ile görülmesi talebini ilk duruşmada değerlendirmeyi kararlaştıran mahkeme, aralarında Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de olduğu 10 sanık hakkında 'Darbe ve Casusluk' suçlarından ek tutuklama kararı çıkarttı. Bu şüpheliler daha önce 'Terör Örgütü' suçundan tutuklanmışlardı. İlk duruşma 1 Şubat 2016'da.. İddianame 10 bin 529 sayfadan oluşuyor. Bu yönüyle, paralel yapıya şu ana kadarki en büyük dava açılmış oldu.
Tamamı >   9.11.2015

MİT'e 2. kumpas 'Selam'dan

Selam kumpası soruşturmasını yürüten Savcı İrfan Fidan, klasörlerde MİT görevlileri hakkında yürütülen gizli bir başka soruşturmanın evraklarını buldu. Paralel yapının 7 Şubat 2012'de başaramadığı MİT'e darbeyi, Selam kumpasıyla gerçekleştirmeyi planladığı anlaşıldı.
Tamamı >   29.10.2015

Selam kumpası böyle başladı

Selam-Tevhid kumpası iddianamesinde, şüphelilerin, fikir ve görüş ayrılıkları da yaşadığı eşi Hüseyin Avni Yazıcıoğlu'nu şikayet etmek amacıyla 2010'da emniyete başvuran Kamile Yazıcıoğlu'nun ifadelerini, sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü'ne sahte delil ve belge üretmek amacıyla kurguladığı, ifadeye eklemeler yaptığı, ilerleyen süreçte MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Başbakan Erdoğan'a kadar hedefledikleri tüm isimleri soruşturmaya ekledikleri belirtildi.
Tamamı >   29.10.2015

Selam'a 10 bin sayfalık iddianame

'Selam-Tevhid kumpası soruşturması' kapsamında aralarında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. 10 bin 529 sayfalık iddianame, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Firari şüpheliler Fetullah Gülen ile Emre Uslu hakkında gıyabi tutuklama kararı talep edildi.
Tamamı >   26.10.2015

İfade kumpası deşifre oldu

Selam-Tevhid ihanetinin başlamasına neden olan ifadenin sahibi Kamile Yazıcıoğlu üzerinden kurulan kumpas deşifre oldu. Eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in, ifadeden önce ve sonra Yazıcıoğlu'nun yaşadığı Bursa'ya gittiği HTS kayıtlarından tespit edildi. Yılmazer, 'Eşim gitti' dedi ama savcılık, o tarihlerde aynı telefondan polis müdürlerinin arandığını belirtti. Yılmazer mahkemece tutuklandı.
Tamamı >   12.10.2015

Gülen talimatlarını böyle iletiyor

Paralel kumpas talimatlarının STV'deki dizilerle alt kadrolara iletildiğini tespit eden Emniyet, senaryo timi kurdu. Dizileri saniye saniye izleyen polisler, TIR ihaneti, Selam kumpası ve 17-25 Aralık darbe girişimleriyle ilgili talimatların bu dizilerle şifreli olarak örgüte ulaştırıldığını saptadı.
Tamamı >   3.10.2015

Gültekin Avcı tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 'Selam-Tevhid' kumpası ile masum insanlara suç isnat etmeye çalıştığı iddiasıyla gözaltına alınan Eski cumhuriyet savcısı, avukat ve Bugün gazetesi yazarı Gültekin Avcı tutuklandı. Avcı'nın kumpasta yer almak, 'hükümete darbe' ve 'terör örgütü kurmak' suçlamasıyla tutuklandığı belirtiliyor. Avcı'yla birlikte 3 polis daha tutuklandı, 3 polis ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Tamamı >   27.9.2015

Eski savcı Avcı ve 7 polise gözaltı

Paralel yargının Selam-Tevhid kumpası soruşturmasında yeni bir gözaltı dalgası gerçekleştirildi. Bugün Gazetesi Yazarı eski savcı Gültekin Avcı ve 7 polis memuru gözaltına alındı. Bir polis emniyet sorgusu sonrası serbest bırakılırken 6 polis ve Avcı tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevkedildi.
Tamamı >   20.9.2015

Başsavcıdan paralel medyaya tepki

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcıvekili Oğuzhan Atamtürk Uyar, hakkında paralel medyada çıkan haberlere tepki gösterdi. Uyar, 'Paralel Devlet Yapılanması'nın tezgahladığı Selam-Tevhid kumpasını ve yasa dışı usulsüz dinleme faaliyetlerini ortaya çıkarmaları nedeniyle daha önce de maruz kaldıkları saldırıların gerçek dışı haberlerle sürdürüldüğünü' belirtti.
Tamamı >   13.9.2015

Selam kumpasında 2 tutuklama

MİT tırlarının durdurulmasıyla ilgili soruşturmada serbest bırakılan iki asker başsavcılığın itirazı üzerine tutuklandı. Dosyadaki tutuklu sayısı 47 oldu. Soruşturmada 10 Nisan'da 17 asker tutuklanmıştı.
Tamamı >   24.4.2015

34 paralel askere gözaltı

Kamuoyunda 'Selam-Tevhid' olarak bilinen 'Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü' adlı soruşturmada usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin 'paralel yapıya' yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında bir binbaşının da bulunduğu 34 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı alındı. Bu şüphelilerden şu ana kadar 27'si gözaltına alındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İrfan Fidan'ın talimatı ile gerçekleşen operasyon, 1 ve 19 Ocak 2014'te MİT TIR'larını durduran çoğu subay 34 askere yönelik oldu. Gözaltıların 16'sının Adana'da görev yapan askerler olduğu bildirildi.
Tamamı >   6.4.2015

Şok fezleke: İsrail'e 'hizmet' hareketi

Paralel yapıya yönelik soruşturmada şüpheli olarak bir numarada Gülen, iki numara Uslu, üç numarada ise Avcı yer alıyor. Emniyet'in hazırladığı fezlekede; paralel yapının sözde Selam-Tevhit Örgütü soruşturması kılıfıyla Türkiye'nin Ortadoğu politikasını öğrenmek istediği ve Türkiye'nin değil de İsrail'in çıkarları doğrultusunda hareket ettiği vurgulandı.
Tamamı >   21.2.2015

Flaş!!! İstanbul'da 21 polis gözaltında

Paralel yapıya yönelik olarak İstanbul merkezli yapılan operasyonlarda 21 polis gözaltına alındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili İrfan Fidan'ın yönettiği operasyonların Selam-Tevhit kumpasına yönelik soruşturmanın devamı niteliğinde olduğu belirtiliyor. 21 polisin yanı sıra ceza evinde bulunan bazı polislerin de şüpheliler listesinde olduğu, şüphelilere yönelik suçlamanın 'terör örgütünün amaçları doğrultusunda siyasal ve askeri casusluk yapmak' olduğu öğrenildi.
Tamamı >   8.2.2015

Kumpasın savcısı hayalet mi?

Paralel yapının kurduğu 'Selam-Tevhid' kumpasında sarsıcı gelişme.. 'Soruşturmaya ben baktım, hukuksuzluk yapılmadı' açıklamalarıyla dikkat çeken Savcı Adnan Çimen'in, dosyanın hiçbir aşamasında resmen rol almadığı ortaya çıktı. HSYK müfettişleri binlerce belgede yaptığı incelemede Savcı Çimen'in ismine rastlamadı. Bu durum ve dosyanın tüm detaylarını bilen Çimen'in tavırları dosyanın bir kısmının 'paralel yapı' tarafından kaçırıldığı kuşkularını doğurdu.
Tamamı >   16.8.2014

İşte Başbakan'ın dinlenme belgesi

Paralel savcı ve polislerin Selam-Tevhid dosyası kapsamında terör örgütü yöneticisi şüphesiyle Başbakan Erdoğan'ı nasıl bile bile dinlediklerini ispatlayan belgeler ortaya çıktı. O dönemin savcıları iddiaları yalanlamış Başbakanın dinlenmediğini savunmuştu. Belgeler yalanı açıkça ortaya koyuyor.
Tamamı >   5.8.2014

Savcı Tandoğan da paralel çıktı

Devrimci Karargah soruşturmasında örgüte ilişkin kritik bilgiler veren bir MİT muhbiri, paralel polisler tarafından sorgulandı. Dediklerini dikkate almayan savcı MİT kanunu gereği yargılama için Başbakanlıktan izin istedi. Ama izni beklemedi. Muhtemelen verilmeyeceğini tahmin etti. Bunun üzerine iddianame düzenledi ve muhbirin adını açıkça yazıp deşifre etti. Bu şekilde intikam aldığı ileri sürülen dönemin özel yetkili Savcısı İsmail Tandoğan'ın, sözde Selam örgütü soruşturmasına yaklaşık 1 yıl baktığı ve çok sayıda dinleme talimatı verdiği belirlendi.
Tamamı >   2.8.2014

Atayün dahil 76 polis açığa alındı

Sözde Selam Örgütü bahanesiyle Başbakan Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidan ve 2280 kişiyi dinleyen 76 polis açığa alındı. Açığa alınan isimler arasında İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürleri Ömer Köse, Yurt Atayün ve Gaffur Ataç da bulunuyor.
Tamamı >   2.8.2014

Görüntülenen: 21 - 40 (Toplam 53)  |  Önceki 20 | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

15.06.2019 19:33 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 15.6.2019

Sakarya Yasadışı Dinleme davası

15.06.2019 15:54 Sakarya'da, eski emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, biri tutuklu, 2'si firari 10 eski emniyet mensubunun yargılandığı davaya devam edildi. 14 Haziran'da Sakarya 2. Ağır Ceza Mahk..
Tamamı 15.6.2019

Hrant Dink cinayeti davası

15.06.2019 15:29 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlileri ile..
Tamamı 15.6.2019

Düzce 13 sanık: Yasadışı Dinleme

15.06.2019 13:45 Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin davada, eski il genel sekreter yardımcısı, il emniyet müdür yardımcısı ile Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin başhekimini dinledikler..
Tamamı 15.6.2019

Ankara 210 sanık: VIP Dinleme

15.06.2019 13:02 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) faaliyetleri çerçevesinde siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve iş adamı birçok kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla, aralarında eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire B..
Tamamı 15.6.2019

Karlov Suikasti davası

15.06.2019 12:35 Ankara'da, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürüldüğü suikatle ilgili, aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 11'i tutuklu 28 sanıklı davaya devam edildi. 11 Haziran'da Ankara 2'inci Ağır Ceza Mahk..
Tamamı 15.6.2019

Jandarma: Darbeyi ele veren mesajlar

15.06.2019 13:14 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 244 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 11.06.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA..
Tamamı 15.6.2019

Fetö'ye 14 Yıl Hapis Gerekçesi

15.06.2019 20:01 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'il eğitim danışmanı' olduğu gerekçesiyle yargılanıp 14 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum edilen eski öğretmen Muzaffer Özyurt hakkındaki gerekçe..
Tamamı 15.6.2019

Zonguldak 11 sanıklı Darbe davası

15.06.2019 15:58 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli 11 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 14 Haziran'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki du..
Tamamı 15.6.2019

Zonguldak: Gülen'in dosyası ayrıldı

15.06.2019 16:00 Zonguldak'ta, FETÖ/PDY'ye ilişkin davada biri tutuklu 2 sanık, 3 yıl 5 ay 7 gün ile 4 yıl 1 ay 15 gün arasında değişen hapis cezalarına mahkum edildi, aralarında örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 10 firari s..
Tamamı 15.6.2019

Kara Havacılık: Darbeye 74 Müebbet

01.06.2019 13:19 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Ankara'da birçok kurumu bombalayıp, darbeye karşı gelenlerin üzerine ateş açan helikopter pilotlarının da bulunduğu 152 sanığın yargılandığı Kara Havacılık Komu..
Tamamı 1.6.2019

'Gülen Mehdi' hakimine müebbet

01.06.2019 13:53 İstanbul'da, 15 Temmuz darbe girişiminden 11 gün önce, görevde bulunduğu sırada yazdığı bir gerekçeli kararda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için 'mehdi' ifadesini kullanan, Cumhurbaşkanı, AK Partili milletvekili ve yönet..
Tamamı 1.6.2019

Casusluk Kumpası: 55 Polise Hapis

01.06.2019 14:43 İzmir'deki "askeri casusluk" soruşturması kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte delil üreterek kumpas kurdukları iddiasına ilişkin, aralarında tutuksuz sanık eski İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay..
Tamamı 1.6.2019

Fetö Yüksek Yargısına 116 Yıl Hapis

02.06.2019 11:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 2.6.2019

CHP'li Kaftancıoğlu'na dava

02.06.2019 13:12 İstanbul'da, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, 4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi. 27 Mayıs'taki gelişmeye göre, iddianamed..
Tamamı 2.6.2019

Gülen'in sızma ve ankesör sırları

02.06.2019 12:34 Rapor hazırlanırken tüm kurum ve kuruluşlar ile İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıklarından TEM Dairesi Başkanlığına iletilen bilgilerin yanı sıra, soru..
Tamamı 2.6.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
36.773.240

Email