Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! F-16´lar uçtu, Cihaner savunma yapmıyor, Berk gelmedi

Ergenekon davasının Erzincan ayağında 14 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşması Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nde başladı. Davanın iki numaralı sanığı Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner cezaevi mahkum aracıyla adliyeye getirildi. Davanın bir numaralı sanığı 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk ise 3 günlük görevlendirme izni alarak davaya gelmedi. Sonsayfa´nın Berk´le ilgili dün dile getirdiği iddia böylece doğrulanmış oldu. İlerleyen saatlerde davanın görevsizlik gerekçesiyle Yargıtay´a gönderilmesi talebi mahkemece bir kez daha reddedildi. Başsavcı Cihaner, kendisine atfedilen suçların Başsavcı olarak görev yaparken işlendiğini dolayısıyla da görev suçu olduğunu iddia ederek Yargıtay´da yargılanmak istiyordu. Başsavcıların görev suçlarından dolayı yargılanması adli mahkemelerde değil Yargıtay´da yapılıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! F-16´lar uçtu, Cihaner savunma yapmıyor, Berk gelmedi

Ergenekon davasının Erzincan ayağında 14 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşması Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nde başladı. Davanın iki numaralı sanığı Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner cezaevi mahkum aracıyla adliyeye getirildi. Davanın bir numaralı sanığı 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk ise 3 günlük görevlendirme izni alarak davaya gelmedi. Sonsayfa´nın Berk´le ilgili dün dile getirdiği iddia böylece doğrulanmış oldu. İlerleyen saatlerde davanın görevsizlik gerekçesiyle Yargıtay´a gönderilmesi talebi mahkemece bir kez daha reddedildi. Başsavcı Cihaner, kendisine atfedilen suçların Başsavcı olarak görev yaparken işlendiğini dolayısıyla da görev suçu olduğunu iddia ederek Yargıtay´da yargılanmak istiyordu. Başsavcıların görev suçlarından dolayı yargılanması adli mahkemelerde değil Yargıtay´da yapılıyor.

Erzurum Kapalı Cezaevi´nde tutuklu bulunan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner ve MİT mensuplarının da aralarında bulunduğu tutuklu sanıklar sabah saatlerinde adliyeye getirildi. Cihaner, adliyeye 06 plakalı cezaevi aracı ile tutuklu bulunduğu Erzurum H Tipi Cezaevi yerine E Tipi Cezaevi´nin kapısından çıkarıldı. Davanın görüşüleceği Erzurum Adliyesi´ne 09.00 sularında getirilen Başsavcı Cihaner´den basın mensuplarının görüntü almaması için güvenlik güçleri yoğun önlem aldı. Duruşma için tutuklu bulunun MİT´çiler ile askerler de Adliye´ye getirildi.

KONTRGERİLLA YARGILANIYOR

Tarihi dava başladı. Erzincan davasında Ergenekon davasından biraz daha farklı olarak, kelimenin tam anlamıyla Kontrgerilla yargılanıyor. Özel Harp Dairesi (ÖHD) mensubu bir Albayın hazırladığı Erzincan gibi hassas bir bölgede Alevi-Sünni çatışmasının çıkarılmasını ve masum insanların evlerine silah konulup terör örgütü süsü verilmesini hedefleyen sahte operasyonları içeren ıslak imzalı kontrgerilla planına göre hareket eden bir başsavcı, 3´ncü Ordu komutanı ve ona bağlı subaylar ile bazı sivillerin katıldığı kontrgerilla örgütlenmesi şu saatlerde hakim karşısında..

Erzincan´daki silahlı terör örgütüne ilişkin, aralarında 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner ve Eskişehir İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu, Erzincan İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Tapan ile MİT Erzincan Şube Müdürü Şinasi Demir´in de bulunduğu 10´u tutuklu 14 sanığın yargılanmasına başlandı. Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, Eskişehir İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu, Erzincan İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Nedim Ersan, Erzincan İl Jandarma İstihbarat Müdür Yardımcısı Üsteğmen Ersin Ergut, Yaylabaşı Karakol Komutanı Murat Yıldız, Astsubaylar Orhan Esirger ve Şenol Bozkurt, MİT Erzincan Şube Müdürü Şinasi Demir ile MİT mensupları Sadri Barkın İnce ve Kıvılcım Üstel ile tutuksuz sanıklar Erzincan İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Tapan, 3. Ordu İstihbarat Başkanlığı Plan Eğitim Subayı Ahmet Saraçlar ve Erzincan´da av bayiliği yapan Yaşar Baş ile sanık yakınları katıldı. Tutuksuz yargılanan 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk ise duruşmaya gelmedi. Berk´in dün 3 günlük bir görevlendirme emri aldığı ve bugünkü duruşmaya katılmayacağı iddia edilmişti. Bu iddia doğrulanmış oldu. Berk´in avukatı Zeynel Yüksel, müvekkilinin, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmaya görevi nedeniyle Ankara´da bulunduğu için katılamadığını bildirdi. Berk´in görev yazısının, Adli Müşavirlikte olduğunu ifade eden avukatı Yüksel, Müvekkilim, Kara Kuvvetleri Komutanlığının içeriği gizli olan bir dizi toplantısı için Ankara´da dedi. Duruşmayı CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir, CHP Erzincan Milletvekili Erol Tınaztepe ve eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ile 2 sanık yakını da izledi.

Kimlik tespitleri yapılıyor

Duruşma sanıkların kimlik tespiti işlemiyle sürüyor. Bu arada dava nedeniyle olası protesto gösterileri dolayısıyla polis ekiplerince adliye önünde önlem alındı. Polise ait ´Toma´ adlı bir aracında hizmet verdiği adliye önündeki önlemler çerçevesinde adliyenin önündeki caddenin bir bölümü araç trafiğine kapatıldı. Duruşmayı aralarında Anadolu Ajansı´nın da bulunduğu 5 haber ajansının birer muhabirinin izlenmesine izin verildi. Ayrıca, duruşmayı izlemek isteyen çeşitli televizyon ve haber ajanslarına ait canlı yayın araçları da adliye önünde konuşlandırıldı. (AA)

FLAŞ!!! İki jet Adliye üzerinden geçti, Başsavcı Cihaner savunma yapmayacak

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Erzincan´daki Ergenekon davasının duruşmasında ilginç gelişmeler yaşanıyor. Davanın tutuklu sanıklarından Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in kimlik tespiti haricinde davada savunma yapmayacağı öğrenilirken, dava görüldüğü esnada adliyenin üzerinden iki F-16 jetinin geçmesi dikkat çekti. Erzincan soruşturması sürerken bazı subayların gözaltına alınmalarının hemen ertesi saatlerinde, davanın 1 numaralı sanığı Saldıray Berk´e bağlı 20 araçlık askeri bir konvoy da sıradışı bir güzergah izleyerek Erzincan sokaklarında dolaşmış daha sonra soruşturmanın yürütüldüğü yer olan Erzurum yönüne kısa süre ilerleyen araçlar tekrar geriye, kışlaya dönmüşlerdi. Halk arasında heyecana yol açan bu hareketlilik askeri yetkililerce askeri tatbikat hazırlığı olarak açıklanmaya çalışılsa da hem vatandaşlarca, hem medya ve hem de soruşturma savcıları tarafından askeri bir kalkışma, savcılara ve soruşturmaya bir gözdağı olarak algılanmış ve bu algı Erzincan iddianamesine de yansımıştı.

Başsavcı Cihaner sadece görevsizlik talebiyle savunma yapıyor davayı yargıtaya aldırmayı amaçlıyor

Başsavcı İlhan Cihaner, duruşmada savunmasını yapıyor. Cihaner esas yönünden değil görevsizlik ve Anayasa´ya aykırılık yönünden savunma yapıyor. Ancak davanın görevsizlik talebiyle Yargıtay´a taşınması talebi daha önce mahkeme heyetince reddedilmişti. CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir, iddianamenin henüz okunmadığını bildirdi. Özdemir, Avukat Turgut Kazan ve Saldıray Berk´in avukatları, açılan bu davanın hukuksuz dava olduğunu, burada açılmaması gerektiği konusunda usule ilişkin itiraz ettiler. Dava devam ediyor. İçeride henüz iddianame okunmadı. Benim kişisel kanaatim o ki, tıpkı Silivri´de olduğu gibi trajikomik oyun oynanıyor. Hiçbir hukuki delili bulunmayan bu iddianame ile birlikte tutuklanan, hayatta koparılan onurlu insanlar var dedi.

Duruşmaya 14:00´e kadar ara verildi. Mahkeme heyeti görevsizlik talebini değerlendirecek

10´u tutuklu 14 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşmasına saat 14.00´e kadar ara verildi. Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Taner Aksakal, görev ve usule ilişkin itirazların reddini mütalaa etti. Mahkeme taleplere ilişkin değerlendirmesini verilen arada yapacak.

CHP´li Ateş: Seyirci mi kalacağız?

CHP Genel başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, verilen arada gazetecilere açıklamalarda bulundu. Davanın Erzincan´daki oluşum ve gelişimini anlatan Ateş, ´Bu dava sıradan bir dava değildir. İçim burkularak, içim sızlayarak demokratik, laik hukuk devleti adına içimiz burkularak duruşmayı izledik. Sanık avukatlarının yaptığı savunmayı izledikten sonra böyle bir davayı izlediğim için burukluk yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Bu kişiler, gizli tanıkların ifadelerinden yola çıkılarak açılan bir davada yargılanıyor´ dedi. Ateş, bir gazetecinin ´Sizin burada şu anda yaptığınız açıklamalar yargı üzerinde bir baskı oluşturmayacak mı?´ sorusu üzerine, ´Demokratik, laik hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Anayasası´na yemin eden bir kişi olarak seyirci mi kalacağız?´ cevabını verdi.

14.30: Cihaner´in dosyasının Yargıtay´a gönderilmesi talebi 2. kez reddedildi

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi, avukat Turgut Kazan´ın müvekkili İlhan Cihaner´in yargılanması yönünden görevsizlik kararı verilerek dosyanın Yargıtay´a gönderilmesi talebini oy çokluğu ile reddetti. Aynı talep daha önce de aynı şekilde, oy çokluğu ile reddedilmiş , Hakim Ali Kaya karara muhalefet etmişti. Başsavcı Cihaner, kendisine atfedilen suçların Başsavcı olarak görev yaparken işlendiğini dolayısıyla da görev suçu olduğunu iddia ederek Yargıtay´da yargılanmak istiyordu. Başsavcıların görev suçlarından dolayı yargılanması adli mahkemelerde değil Yargıtay´da yapılıyor. Başsavcı Cihaner´e görev suçu olarak Adalet Bakanlığı müfettişlerince çeşitli suçlamalar da yöneltilmiş ve bu kapsamda hazırlanan bir iddianame Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi´nce kabul edilmiş, dava Yargıtay´da görülmeye başlanmıştı. Ancak bu suçlamalar terör değil gerçekten görev suçu kapsamına giren ´İzinsiz görev yerini terketmek´, ´Erzincan Adliyesi´nin bahçesine izinsiz ve imarsız kameriye yaptırmak gibi´ suçlamalardı.

Yargıtay´da yargılanma talebinin ret gerekçesi

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi, kritik kararında ısrar ederek Başsavcı Cihaner´in Yargıtay´da yargılanma talebini ikinci kez reddetti. Bu konudaki ilk ret, 4 Mart 2010 tarihinde iddianamenin kabul edilip davanın açıldığı gün tensip zaptında yer almıştı. Tensip zaptında şu ifadelere yer veriliyordu: ´İddianamede sanığın üzerine atılı suçların terör suçları olması bu tür suçların görevle hiçbir şekilde bağdaşmayan, ilişkisi olmayan mütemadi suç olması bu suçun niteliği ve süreklilik arzeden özelliği nedeniyle temadinin bir kısmının görevini yaparken, yani mesai saatleri içerisinde yapılmasının bu suçu görev suçu haline getirmeyeceği, dolayısıyla sanığın üzerine atılı suçların kişisel suç olması nedeniyle sanık İlhan Cihaner vekili Hamit Sekman ile müdafileri Hikmet Aksakallı ve Çetin Fındıkoğlu´nun dosyaya görevsizlik kararı verilmesi yönündeki taleplerinin reddine, sanıklardan İlhan Cihaner´in mahkememizde yargılanmasına oy çokluğu ile karar verildi.´ Üç hakimden oluşan mahkeme heyetinde üye hakim Ali Kaya alınan tüm kararlara karşı çıkmıştı. Muhalefet şerhinde ortaya koyduğu görüşleriyle dikkat çeken Hakim Kaya, Cihaner´in işlediği iddia edilen suçların görev suçu olduğunu savunmasıyla ve davanın Yargıtay´a götürülmesinde ısrar etmesiyle şaşırtmıştı.

Sanık talepleri reddedildi

Orgeneral Saldıray Berk´in avukatı Zeynel Yüksel´in, mahkemenin müvekkili hakkında görevsizlik kararı vererek dosyanın Genelkurmay Askeri Mahkemesi´ne gönderilmesi talebinde bulunduğunu belirten Karatay, Orgeneral Berk´in savunmasının henüz alınmadığını, talebin duruşma sonunda değerlendirileceğini bildirdi. Karatay, Cihaner´in avukatı Turgut Kazan´ın da müvekkilinin yargılanmasına ilişkin görevsizlik kararı verilmesi talebinde bulunduğunu belirterek, Kazan´ın görevsizlik kararı verilerek dosyanın Yargıtay´a gönderilmesi yönündeki talebinin oy çokluğuyla reddedildiğini açıkladı. Mahkeme Heyeti ayrıca, sanıklardan MİT Erzincan Şube Müdürü Şinasi Demir ile MİT mensupları Sadri Barkın İnce ve Kıvılcım Üstel´in avukatının, müvekkillerinin yargılanabilmesi için Başbakanlık´tan izin alınması yönündeki talebini, sanıkların suçunun kişisel bir suç olması nedeniyle reddetti.

Cihaner´in avukatı Kazan her fırsatta kriz çıkarmaya çalışıyor

Mahkemenin, ara kararını açıklamasının ardından 61 sayfalık iddianamenin, sanıkların yüzüne karşı okunmasına başlandı. Bu sırada Cihaner´in avukatı Turgut Kazan, duruşma salonuna altı tane haber ajansının alındığını, ancak bazı ulusal basın kuruluşlarının temsilcilerinin duruşmayı izleyemediğini söyledi. Kazan, duruşmayı izleyen altı haber ajansından beşinin sanıklara hakaret ettiğini öne sürerek, duruşmanın kapalı yapıldığını iddia etti. Kazan´ın iddialarına karşı Karatay ise duruşmanın kapalı yapılmadığını, ancak duruşma salonunun küçük olması nedeniyle böyle bir uygulamaya gittiklerini ve duruşmaya katılan haber ajanslarının muhabirlerinden herhangi birinin salona girmek istememesi halinde yerine başka bir muhabirin duruşmayı izleyebileceğini kaydetti. Karatay ile Avukat Kazan arasındaki konuşmanın ardından Cumhuriyet Savcısı, iddianameyi okumaya başladı. ( Cnnturk)

17.25: Cihaner reddi hakim talep etti. Dava yarına ertelendi

İlhan Cihaner´in avukatları, reddi-hakim talebinde bulundu. İlhan Cihaner´in avukatı Turgut Kazan, mahkemenin tarafsızlığını yitirdiğini ileri sürerek, savcılığın okuduğu iddianamede bazı kelimelerin değiştirildiğini, bu nedenle mahkeme heyetinin reddi için müvekkilleriyle görüşme talebinde bulundu. Cumhuriyet Savcısı Taner Aksakal ise iddianamenin UYAP´la farkı olmadığını, iddianamedeki bir kelimenin daha önce dosyada ´delil bulunacak´ diye yazıldığını, ama delil bulununca ´mevcuttur´ diye değiştirildiğini belirtti. Mahkeme, avukatların talebini değerlendirmek üzere duruşmaya bir süre ara verdi. Mahkeme heyeti daha sonra, duruşmanın yarına ertelenmesine ve ´reddi hakim´ talebinin yarın karara bağlanmasına karar verdi.Özel Yetkili Savcı Taner Aksakal´ın iddianameyi okuduğu sırada bazı ifadelerin farklı olduğunu ileri süren Kazan´ın iddianameye itira z etmesi üzerine Mahkeme Başkanı Mustafa Karatay, duruşmaya 10 dakika ara verdi.

Cihaner´in avukatı Kazan: Mahkeme Başkanı uzlaşmak istedi

Kazan, verilen ara sırasında Karatay´ın kendisini görüşmek için mahkeme salonuna çağırdığını, ancak kendisinin Karatay´ın bu talebini reddederek, mahkeme kurulu ve sanıkların da salonda olması durumunda kendisiyle görüşebileceğini söylediğini ifade etti. Ara sırasında eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu da mahkeme heyetine tepki göstererek, ´uluslararası belgelere göre, bir mahkemenin mahkeme sayılabilmesi için kişilerin hukuk fakülteleri mezunu olması ve cübbe giymeleri değil, mahkemelerin tarafsız, yetkili ve bağımsız olmaları gerekir´ diye konuştu. Verilen aranın ardından Karatay´ın Avukat Kazan´a, kendilerindeki iddianameyle ile savcı Aksakal´ın okuduğu iddianame arasındaki farklılıkların ne olduğunu sorması üzerine Kazan, iddianamenin 24. sayfasındaki ´bulunacak´ ifadesinin, ´dosyada mevcuttur´ şeklinde okunduğunu belirterek, bunun suç olduğunu söyledi. Meslek hayatında ilk kez böyle bir şeyle karşılaştığını ifade eden Kazan, ´Mahkeme Başkanı 10 dakika ara verdi, 40 dakika oldu. Sonra Mahkeme Başkanı benimle uzlaşma talebinde bulundu. Böyle bir şey olur mu? Ben sizi ´ret´ ile ilgili müvekkilimle görüşmek için 5 dakika ara istiyorum´ ifadelerini kullandı.

Savcı: Başka bir niyetle itiraz edildiğini düşünüyorum

Bunun üzerine Karatay´ın söz hakkı verdiği Aksakal, iddianamenin Word belgesi olarak düzenlediğini ve daha sonra UYAP sistemine atıldığını söyledi. ´Söz konusu işlem sırasında Word belgesiyle UYAP sistemi arasındaki bazı uyuşmazlıklar nedeniyle farklılıklar olmuş´ diyen Aksakal, şöyle konuştu: ´Başka bir niyetle itiraz edildiğini düşünüyorum. Bu, çok klasörlü bir dosya. İddianameyi hazırlarken, yoğunluktan ve karışıklıktan dolayı CD´lerin yerlerini bulamamıştım. Bu nedenle iddianameye ´bulunacak´ diye yazmıştım. Bunu buldum, yazdım.´ Duruşmada söz alan Başsavcı Cihaner, avukatlarının ´reddi hakim´ önerilerini görüşmek için ara verilmesi talebine katıldığını belirtti. ´Burada, ajandalarda bir isim yazdığı için insanlar tutuklu bulunuyor´ diyen Cihaner, ´Buradaki en önemli kısım, siz bu 3 CD´yi izlememişsiniz. Buradan çıkan sonuç bu... Biz bu iddianamedeki yazılanlara dayanılarak yargılanıyoruz. Oradaki bir virgülün bile önemi çok büyük. Önce bir ´ret´ konusunun çözüme kavuşması gerek. İddianameler, hukuki metindir, değişemez.´ şeklinde konuştu. Mahkeme Başkanı Karatay da sanık avukatlarının talebi üzerine duruşmaya 5 dakika ara verildiğini açıkladı. Aranın ardından Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık avukatlarının reddi hakim talebinin görüşülmesi için duruşmayı yarın saat 10.30´a bıraktı. ( Zaman)

Savcı Şanal´a tehditler artarak devam ediyor

Erzincan´da Ergenekon yapılanmasını deşifre eden savcı Osman Şanal´a gönderilen tehdit mektuplarının ardı arkası kesilmiyor. Erzincan´da Ergenekon soruşturmasını başlatan ve başsavcı Cihaner´i gözaltına alması üzerine HSYK tarafından aceleyle yetkileri ve soruşturma dosyası elinden alınan Erzurum Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal´a yönelik tehditler doruğa çıktı. Aralarında muvazzaf subayların ve yargı mensuplarının bulunduğu karmaşık yapının kısmen deşifre edilerek hakim karşısında çıkartılmasında büyük emeği olan savcı Osman Şanal adresine gönderilen ölüm tehditleri ile mücadele ediyor. HSYK´nın yetkilerini elinden aldığı Osman Şanal psikolojik linçe tabi tutuluyor. Şanal´a İzmir ve Avustralya´dan gönderildiği ortaya çıkan iki mektupta ´İlhan Cihaner ve vatanseverlerin intikamı alınacak, size er geç bunun hesabı sorulacak´ şeklide tehdit ve hakaretlerin yer aldığı belirtildi. Gönderdikleri mektuba isim ve telefon numarası yazacak kadar korkusuz olan kişi ya da kişilerin Şanal´ın ev adresine ve şahsi telefon numaralarına kadar birçok özel bilgiden haberdar olmaları olayın ciddiyetini ortaya koydu. Millete İhanet Planını Erzincan´da uyguladığı iddia edilen, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´i gözaltına aldıktan sonra Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından özel yetkileri elinden alınan Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal´a İzmir´den tehdit ve küfür dolu bir mektup gönderildiği belirtildi. Gönderilen tehdit mektubunda ´vatanseverlerle uğraşanları sonu senin gibi olacak. Hepinizin kökünü kazıyacağız´ şeklinde ifadelerin yer aldığı, gönderen kişinin isim ve telefon numarası vermekten çekinmediği öğrenildi. Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığının mektubun gönderildiği adres ve gönderen kişilerle ilgili araştırma yaptığı belirtilirken, gönderilen bir başka tehdit mektubunun ise Avustralya´dan postaya verildiği ortaya çıktı. Mektuba Şanal´ın ev adresi ve özel telefonlarının dahi yazıldığı belirtilirken, mektupta İlhan Cihaner´in tutuklanmasının muhakkak intikamının alınacağı ve er geç bunun hesabının kendisinden soracağı yönünde çirkin tehditlerin yer aldığı ifade edildi.

Savcı Şanal: Cumhurun savcısı cesur olmalı

Baskı ve tehditlerin odağındaki isim Osman Şanal ise yakın çevresine tehditlerden hiçbir şekilde çekinmediğini ´Cumhurun savcısı cesur olmalı´ dediği, fakat bir kısım medyanın kendisine attığı iftiralardan dolayı üzüntü duyduğunu, bu haberleri ´çamur at izi kalsın´ şeklinde yorumladığını belirttiği ifade edildi.

(04 Mayıs 2010, 09:05)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İşte adım adım Erzincan´daki Islak Komplo ve boşa çıkarılması

Erzincan´da savcı Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

Islak İmza davası Erzincan´ı destekledi

Erzincan iddianamesinde arama yap

Tüm Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Erzincan´daki Sincan kalkışması manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1782    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Elazığ: Darbeye 1 Müebbet Onandı

01.12.2019 14:40 Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Elazığ 2. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada, eski Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral Abdulkerim Ünlü'ye verilen müebbet ile 39 sanığa v..
Tamamı 1.12.2019

Denizli: Fetö'ye 83 Hapis Onandı

01.12.2019 13:57 Denizli'de, FETÖ/PDY'den yargılanan, aralarında örgütün Türkiye eğitim sorumlusunun da bulunduğu toplam 83 kişiye verilen hapis cezaları Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından onandı. 26 Kasım'daki ..
Tamamı 1.12.2019

ABD Büyükelçiliği'ne Saldırı: 3 hapis

01.12.2019 09:57 Ankara'da, ABD Büyükelçiliği'ne silahla ateş edilmesine ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, sanık Ersin Bayram'a 8 yıl 16 ay 15 gün, sanık Osman Gündaş'a 9 yıl 19 ay ve sanık Ahmet Ç..
Tamamı 1.12.2019

Gülen ve Polisleri davası

01.12.2019 12:27 İstanbul'da, takipsizlikle sonuçlanan bazı soruşturmalarda usulsüzlük yaptıkları, 'kurgulanmış soruşturmalar' kapsamında polis, mahkeme başkanı ve gazetecileri dinledikleri, emniyetteki verileri sildikleri gerekçesiyle..
Tamamı 1.12.2019

Adana: Fetö Öğretmenlerine 21 Hapis

01.12.2019 09:35 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada yargılanan eski öğretmen 26 sanıktan 21'i, 1 yıl 10 ay ile 8 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 25 Kasım'd..
Tamamı 1.12.2019

Karlov Suikasti davası

01.12.2019 10:19 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş tarafından uğradığı suikast sonucu öldürülmesine ilişkin açılan davaya devam edildi. 29 Kasım'da Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde..
Tamamı 1.12.2019

Hrant Dink davası

01.12.2019 12:51 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin ..
Tamamı 1.12.2019

Kaynak Holding Fetö davası

01.12.2019 13:16 İstanbul'da, FETÖ'nün finans merkezi olduğu iddiasıyla kayyum atanan Kaynak Holding'in 34'ü firari 47'si tutuksuz toplamda 81 yöneticisinin yargılanmasına devam edildi. 28 Kasım'da  İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 1.12.2019

Jandarma Darbe davası

01.12.2019 11:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 18.11.2019 GÜNKÜ..
Tamamı 1.12.2019

SAT/Mahrem İmamlar davası

01.12.2019 12:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı Komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının ..
Tamamı 1.12.2019

İzmir Casusluk Kumpası davası

01.12.2019 13:22 İzmir'de, askeri casusluk soruşturmasındaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 5'i tutuklu 95 sanığın yargılandığı davaya d..
Tamamı 1.12.2019

Adana 49 sanık: Fetö Öğretmenleri

01.12.2019 09:39 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan dava açılan tutuksuz eski öğretmen 49 sanığın yargılanmasına devam e..
Tamamı 1.12.2019

Sakarya 19 sanıklı Fetö davası

01.12.2019 13:31 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada 3'ü tutuklu, biri firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Kasım'da Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşm..
Tamamı 1.12.2019

FETÖ Kamboçya Öğretmenine Hapis

01.12.2019 15:30 İstanbul'da, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında Kamboçya'da bir okulda öğretmenlik yapan Mustafa Tatlıyer, örgüt üyeliğinden yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapse çarptırıldı. 19 Kasım'da FE..
Tamamı 1.12.2019

Müebbetlik Binbaşıya Tehdit Davası

01.12.2019 14:47 Hakkari'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada, son savunmasında mahkeme heyeti ve duruşma savcısını tehdit ettiği ileri sürülen sanık eski binbaşı Selim Arıdıcı hakkında iddianame hazırlandı. 14 Kasım'daki geli..
Tamamı 1.12.2019

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

01.12.2019 15:38 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşinin de aralarında bulunduğu 4 sanığın yargılandığı d..
Tamamı 1.12.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
39.858.036