YAYINA BAŞLAMA TARİHİ: 13.08.2001
24 Ekim 2014, Cuma
Kontrgerilla, Ergenekon, Özel Harp, terör ve bağlantılı konularda 2001 yılından beri yayındayız .. aharun.8m.net|www24.brinkster.com/aharun|kontrgerilla.com|ergenekon.ws
Taksim Gezi olaylarına destek veren sanatçı, bankacı, işadamları ve medya ile yurtdışı destekçileri

Kontrgerilla.com.. Tanıklar.. Belgeler.. Bilgiler..

  Özet  EskidenYeniye
 

Ergenekon´da mütalaa sunulmadı

Ergenekon davasında CHP´li milletvekillerinin kışkırtmaları nedeniyle tartışmalar yaşanıyor ve duruşmalara sık sık ara veriliyor. CHP, İşçi Partisi ve Atatürkçü Düşünce Derneği gibi Ergenekon sanıklarını destekleyen çevreler Silivri´ye akın etti. Duruşma salonuna zorla girmek isteyen kalabalık kendilerine engel olmak isteyen jandarmaya saldırdı. Duruşma başladıktan sonra sanık avukatlarının mahkeme heyetiyle tartışması, izleyicilerin de alkışlarla onlar destek vermesi üzerine izleyiciler salondan çıkarıldı. Aranın ardından başlayan duruşmaya tartışmaların sürmesi üzerine üç kez daha ara verildi. Kendisine söz verilen Savcı, mütalaasını sunmadı, darbeleri araştırma komisyonunun raporunun davaya getirilmesini talep etti.

13.12.2012 10:51 Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün de aralarında bulunduğu 66´sı tutuklu 275 sanıklı ´Ergenekon´ davasının 270. duruşması saat 10:30 itibarıyla başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, gazeteci Tuncay Özkan, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, emekli Albay Dursun Çiçek´in de aralarında bulunduğu birçok tutuklu sanık hazır bulundu.

Duruşma başlamadan önce mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, seyircilere uyarılarda bulundu. Salonda sessizlik istediğini belirten başkan Herkes sessiz olsun. Gerekirse seyircisiz devam ederiz. Burada yargılama yapıyoruz. Herkes sorumluluğunu bilsin dedi. Duruşmada sanık yoklaması yapıldı.

DURUŞMAYA ARA VERİLDİ

Dosyaya gelen evrakları okuyan Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, sanıklar Aykut Metin Şükre, Kenan Özay, Selçuk Özkan ve Erkan Ayyıldız hakkında ´silahlı terör örgütüne silah sağlamak´ suçundan İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi´nde açılan davanın bu davayla birleştirildiğini söyledi. Özese, duruşmada öncelikle birleşen bu iddianamenin okunacağını kaydetti.

Özese´nin bu sözleri üzerine sanık avukatları söz istedi. Başkan Özese, avukatlara söz vermeyince aralarında tartışma çıktı. Başkan Özese, ´Duruşmanın disiplinine avukatlar dâhil herkes uymak zorunda´ diyerek, avukatları sürekli oturmaları konusunda uyardı. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, ´Duruşmanın bir disiplini var. İddianame okunmak zorunda´ dedi. Avukatların tepkilerini artırmaları üzerine salondaki izleyiciler de alkışlayarak onlara destek verdi. Bunun ardından Özese, duruşmaya izleyicisiz devam edilmek üzere ara verdi.

Bazı izleyiciler çıkmamakta direndi. Tutuksuz sanıklar, avukatlar ve diğer sanık yakınlarının iknaları üzerine izleyicilerin tamamı salonu boşalttı. Çıkmak istemeyen bir izleyici tutuksuz sanık Erol Mütercimler´e, Böyle davrandığımız için bu hale geldik. dedi. Bunun üzerine Mütercimler, 2008´den itibaren her gün 50 bin kişi sokaklara çıkmadığı için bu haldeyiz. Şimdi dışarı çıkın. diye konuştu.

VEKİLLER DURUŞMA SALONUNDA LAHMACUN YEDİ

Duruşmaya verilen arada, tutuklu sanıklar salondan çıkarılırken, milletvekilleri, avukatlar ve tutuksuz sanıklar bir süre salondan ayrılmadı. CHP´li bazı milletvekillerinin, yiyecekle girilmesi yasak olan salonda, dışarıdan getirttikleri lahmacun ve ayrandan oluşan öğle yemeklerini yedikleri görüldü.

MUHARREM İNCE´DEN JANDARMAYA: DOKUNMA, ELİNİ KIRARIM!

Arada, tutuklu sanıkların yanına gitmek isteyen CHP Milletvekili Namık Havutçu´ya bir üsteğmen engelledi. Engellenen vekil tepki gösterip geçmek isteyince asker kolundan tutarak engel olmaya çalıştı. Arka sırada oturan CHP Milletvekili Muharrem İnce bağırarak Dokunma kırarım elini dedi. Diğer vekillerin ve rütbeli askerlerin araya girmesiyle vekiller yerlerine geçti.

AVUKAT SLOGAN ATTI: İKİNCİ ARA VERİLDİ

Verilen aranın ardından, duruşma izleyiciler salona alınmadan yeniden başladı. Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, duruşmaya, bu davayla birleşen davanın iddianamesinin okunmasıyla devam edileceğini söyledi. Bunun üzerine, bu iddianamede yer alan sanıklardan Aykut Metin Şükre´nin avukatı Mehmet Taşdelen, söz alarak, ´Müvekkilime iddianame ayın 10´unda tebliğ edilmiştir. Ancak bana henüz ulaşmadı. Malumunuz olduğu üzere, 7 günlük itiraz hakkımız var. Bunun da göz önüne alınmasını istiyorum´ dedi. Başkan Özese´nin, bunu dikkate alacaklarını belirtmesi üzerine, diğer sanık avukatları da heyetten söz istedi.

-Avukatların ´meslektaş´ dayanışması-

Başkan Hasan Hüseyin Özese´nin, tüm avukatlar adına söz verdiği avukat Celal Ülgen, ´Duruşmada kargaşa çıkarmaya gerek yok. Biz de bu duruşmanın yürütülmesini istiyoruz ve buna çaba gösteriyoruz. Ancak ne yapacağınızı da bilmiyoruz. Bunu öğrenmek istiyoruz´ diyerek, duruşmanın nasıl devam edeceğini öğrenmek istediklerini ifade etti. Özese de söz konusu iddianamenin ve ardından da Genelkurmay Başkanlığı´ndan mahkemeye gönderilen hard disklerle ilgili naip hakim incelemesine ilişkin ön raporun okunacağını, ardından da soruşturmanın genişletilmesi talepleri ile esas hakkında mütalaalarının hazır olup olmadığı yönünde Cumhuriyet savcılarına söz verileceğini belirtti.

Bunun üzerine Celal Ülgen de iddianame ve ön raporun okunmasının ardından kendilerinin de söyleyecekleri olabileceğini kaydetti.

Başkan Özese, söz almak isteyen diğer sanık avukatların izin vermedi. Bu sırada sanık avukatlarından Vural Ergül, ayağa kalkarak, 3 kere ´Savunma, söz hakkı istiyor´ diye bağırdı.

-CHP´li milletvekillerinden avukatlara telkin-

Vural Ergül´ün ifadelerini ´slogan´ olarak nitelendiren ve tutanağa geçiren Özese, avukata salondan çıkmasını söyledi. Avukat Ergül´ün salondan çıkmayacağını belirtmesi üzerine Başkan Özese, jandarma görevlilerine ´Zorla çıkarın´ emri verdi. Bu duruma sanık avukatlarının tümü itiraz etti. Bunun üzerine duruşmaya izleyici olarak katılan CHP´li bir kaç milletvekili ayağa kalkıp avukatlara, Ne oturuyorusunuz ayağa kalkın diye bağırdı. Avukatlar da ayağa kalkarak, mahkemenin kararını protesto etti ve bu kararın geri çekilmesini istedi. Bu sırada avukat Ergül, ´Beni zorla dışarı çıkaramazsınız´ diye bağırdı. Bağırmaya devam eden ve arka sıralara yönelen Ergül´e, meslektaşları da etrafında çember oluşturarak destek verdi. Başkan Özese, Ergül´ün ´Beni zorla dışarı çıkaramazsınız´ ifadesini de tutanağa geçirerek, duruşmaya yeniden ara verildiğini bildirdi.

AVUKATLAR PROTESTO ETTİ, YENİDEN ARA VERİLDİ

Başlayan duruşmaya avukatların protestosu nedeniyle tekrar ara verildi. Kendilerine söz verilmediğini iddia eden avukatlar, oturdukları yerledeki masa ve sıralara vurarak tepki gösterdi. Bunun üzerine mahkeme 3. kez duruşmaya ara verdi.

BAŞBUĞ, SALONU TERK ETTİ

Mahkeme salonundaki tabloya tepki gösteren eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ salonu terk etti. Başbuğ, basın mensuplarına, Yargılamayı görün diyerek salondan çıktı. Başbuğ´un ardından Hasan Iğsız ile birlikte bazı sanıklar da çıktı. CHP Milletvekili Süheyl Batum da mahkeme heyetine ayağa kalkarak, Böyle yargılama olur mu? Rezillik bu dedi ve alkışladı.

DURUŞMAYA 4. KEZ ARA VERİLDİ

Duruşmaya saat 15.15´te yeniden başlandığında Başkan Hasan Hüseyin Özese, ek iddianamenin okunmasına ara verildiğini, Genelkurmay Bilgi Destek Dairesi´ndeki bilgisayarların harddisklerine ilişkin ön inceleme raporunun okunmasına geçileceğini açıkladı. Rapor, hakim Fatih Mehmet Uslu tarafından okunmaya başlandığında avukatlar bağırarak önce kendilerine söz hakkı verilmesini istediler. Başkan Özese “Bu aşamada söz hakkı vermeyeceğim” diye konuşunca avukatlar masallara vurarak, alkış tutarak protesto etti. Avukat Celal Ülgen, Ahmet Çörtoğlu, Hüseyin Ersöz, Dilek Helvacı, İlkay Sezer ayağa kalkarak itirazlarını sürdürdü. Başkan Özese “Sabahtan beri böyle tepki gösteriyorsunuz. Rapor okunduktan sonra söz vereceğim” dedi. Ancak avukatlar protestolarını sürdürünce Başkan Özese “Avukatlara her duruşmada söz verilmez” dedi. Başkan Özese´nin bu sözleri avukatlar arasında daha büyük tepkiye neden oldu.

Bu esnada savcı Mehmet Ali Pekgüzel söz istemesi üzerine avukatlar savcıdan, duruma ilişkin mütalaa alınması gerektiğini söylediler. Başkan Özese, “Savcı Bey´e söz vermiyorum” diye konuştu. Başkan Özese, “Ayakta duran avukatları salondan çıkarın” talimatı verince tüm avukatlar ayağa kalktı. Başkan Özese saat 15.28´de duruşmaya 4´üncü kez ara verdi. Bu sırada duruşmalara sadece savunması sırasında gelen tutuksuz sanık emekli albay Arif Doğan salona geldi. Doğan sağlık sorunları nedeniyle duruşma salonuna oksijen tüpü ile girdi.

16:46 FLAŞ!!! SAVCI MÜTALAA SUNMADI: MECLİS RAPORU DAVAYA GETİRİLSİN

Ergenekon davası, verilen 4. aranın ardından saat 16.15´te başladı. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese dosyaya gelen evrakları okudu. Bunun ardından başkan Özese, savcıdan görüşünü sordu. Esas hakkında mütalaaya ilişkin herhangi bir beyanda bulunmayan savcı Mehmet Ali Pekgüzel, dava kapsamında bir takım taleplerde bulundu. Dosyadaki bir takım eksiklikler konusunda talepte bulunacağını belirten Pekgüzel, ´TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu´nun raporunun istenilmesini´ talep etti. Dava ile Aykut Metin Şükre, Erkan Ayyıldız, Kenan Özay ve Selçuk Özkan hakkında, Silahlı terör örgütüne silah temin etmek suçundan açılan davanın birleştirildiğini hatırlatan savcı Pekgüzel, sanıklara ve avukatlarına savunma için süre verilmesini talep etti. Sedat Peker´in de aralarında bulunduğu 4 sanık hakkında, “gizli tanık Poyraz´ı tehdit ettiği” gerekçesiyle açılan davanın, Ergenekon davası ile birleştirilmemesi yönünde görüş bildirdi. Dosyanın kapsamlı olduğunu belirten Pekgüzel, yargılamanın makul sürede bitirilmesi ve dosyanın geldiği aşama göz önünde bulundurularak birleştirmenin reddini talep etti. Savcı Pekgüzel ayrıca 2009 yılında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´nca yürütülen ´Darbe günlükleri´ soruşturması kapsamında ifade veren emekli Orgeneraller İbrahim Fırtına, Özden Örnek ve Aytaç Yalman´ın verdiği ifadelerin bir örneğinin dosyaya eklenmesini istedi. Bugüne kadar dosya kapsamında 150 açık ve gizli tanığın dinlenildiğini belirten savcı Pekgüzel, “Savunmanın talep ettiği tanıkların dinlenmesinin dosyaya bir katkı sağlamayacağından reddi talep olunur” dedi. Davanın müştekilerine gönderilen tebligatın beklenilmesini isteyen savcı, firari sanıklar Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bedrettin Dalan, emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı, eski milletvekili Turhan Çömez ve Saipir Debzledvize hakkında yakalama kararının akibetinin sorulmasını istedi. Savcı Pekgüzel, çeşitli kurumlara yazılan müzekkerrelerin akibetinin sorulmasını istedi.

Duruşmaya avukatların taleplerinin alınması ile devam ediliyor.

DURUŞMADAN DİĞER NOTLAR

-32 milletvekili duruşmada izleyici-

CHP Milletvekilleri Emine Ülker Tarhan, İlhan Cihaner, Süheyl Batum, Mahmut Tanal, İsa Gök´ün de aralarında bulunduğu 32 milletvekili duruşmaya izleyici olarak katıldı. Öte yandan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Vedat Ahsen Coşar, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Şair Ataol Behramoğlu, Ressam Bedri Baykam, gazeteciler Ümit Zileli, Mustafa Mutlu ve Meriç Velidedeoğlu, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, Eski İstanbul Barosu Başkanı Turgut Kazan,Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da duruşmaya izleyici olarak katıldığı görüldü. Salonda oturacak yer kalmaması üzerine bazı izleyiciler, basın mensupları ve CHP´li bazı milletvekilleri duruşmayı ayakta izledikleri görüldü. Öte yandan salonda 350 kişilik izleyici bölümünün tamamen dolması nedeniyle, çeşitli şehirlerden gelen izleyiciler de salona alınmadı.

-Öğleden önce duruşmayı izlemeye gelenler jandarmaya saldırdı-

Ergenekon davasının görüldüğü Silivri Cezaevi önünde bekleyen grup ile jandarma ekipleri arasında arbede yaşandı. Jandarma ekipleri gruba biber gazıyla müdahale ederken, arada kalan CHP´li Gürsel Tekin ve Adnan Keskin zor anlar yaşadı. Ergenekon davasının görüldüğü Silivri Cezaevi önünde sabahın erken saatlerinden itibaren yüzlerce kişi toplandı. Ellerinde Türk bayraklarıyla bekleyen grup, daha sonra duruşma salonunun önüne gitmek istedi. Ancak grubun önünde bekleyen jandarma ekipleri buna izin vermedi. Bunun üzerine grup ile jandarma arasında arbede yaşandı. Bu sırada göstericiler demir bariyerleri yıkınca bazıları ezilme tehlikesi geçirdi. Grubun arasında bulunan CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Adnan Keskin de zor anlar yaşadı. Tekin ve Keskin ile bir grup sanatçı, jandarma panzerinin önüne geçerek tazyikli suyla müdahaleyi engellemek istedi. Ancak bu sırada küçük çaplı bir müdahale gerçekleşti. Gürsel Tekin´in araya girmesiyle müdahale engellendi.

DURUŞMA YARINA ERTELENDİ

14.12.2012 08:05 Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün de aralarında bulunduğu 66´sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası´nın İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen 270´nci duruşmasının öğleden sonraki bölümünde sanık avukatları talepte bulundu. Avukatların taleplerinin uzaması üzerine mahkeme heyeti, duruşmayı yarına erteledi.

Duruşmaya korumaları eşliğinde tekerlekli sandalyede, oksiyen tüpüyle gelen davanın tutuksuz sanıklarından emekli Albay Arif Doğan´a konuşma isteği üzerine söz verildi. ´Muzaffer Tekin´i tanıyıp tanımadığı´ sorulan Arif Doğan, hastalıkları nedeniyle sabah kahvaltıda ne yediğini bile hatırlamadığını söyledi. Bu sırada Muzaffer Tekin´in ayağa kalkması üzerine Doğan, Görmüyorum. Gözlerimde şarapnel var´ dedi. Tekin´in yanına yaklaşması üzerine Doğan, Tekin´i tanımadığını belirtti.

Duruşmada daha sonra, sanık avukatlarının talepleri dinlendi. Taleplerin uzaması üzerine Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, duruşmayı yarına erteledi.

(13 Aralık 2012), son güncel.: (14 Aralık 2012)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:
Bu bölüm araştırmacılara yardımcı olmak için konulmuştur. Zaman içerisinde geçersiz hale gelen ya da yanlış linkler olabilmekte, farkedildikçe düzeltilmeye çalışılmaktadır.

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2068    yazdır/print

Mavi Marmara'da yakalama kararı

26.05.2014 15:43 Gazze'ye 31 Mayıs 2010'da insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerince düzenlenen saldırıya ilişkin davada, aralarında dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı Ashknazi dahil dört komutan hakkında tutuklam..
Tamamı 26.05.2014

TIR iddianamesi kabul edildi

15.05.2014 13:34 Adana Cumhuriyet Başsavcı vekili Ali Doğan tarafından MİT'e ait tırların durdurulmasına yönelik olarak 13 askeri personel hakkında müebbet hapis cezası istemiyle hazırladığı iddianame Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesince ka..
Tamamı 15.05.2014

Paralel kulağa ilk dava açıldı

05.05.2014 14:06 Adana'da yürütülen ve Emniyet İstihbarat yetkililerinin şüpheli olduğu telekulak soruşturması sona erdi. Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi, Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Doğan'ın yazdığı iddianameyi kabul etti. Böylec..
Tamamı 05.05.2014

Flaş!!! Gülen'e darbe soruşturması

30.04.2014 10:55 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyuruları üzerine Fetullah Gülen hakkında soruşturma başlatıldı. Gülen hakkındaki soruşturmanın, 17 Aralık sonrasında kaldırılmadan önce Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. ..
Tamamı 30.04.2014

Güney:Gülen Ergenekon bağlantılı

09.04.2014 19:24 2001 yılında polise verdiği ifadesi ile Ergenekon örgütünün ilk kez resmi kayıtlara girmesini sağlayan gazeteci Tuncay Güney'in ifadesinin satır aralarında çok önemli bir bilgiye rastlandı. Ergenekon'un firari şüpheli..
Tamamı 09.04.2014

Mahkeme davayı başarıyla gördü

04.04.2014 10:55 Beş yıl süren ve 8 ay önce sonuçlanan Ergenekon davasında gerekçeli karar ancak dün açıklanabildi. 16 bin 780 sayfadan oluşan kararda çok çarpıcı ifadeler yer aldı. Örneğin şu satırlar dikkat çekici: "Yargılama sonunda..
Tamamı 04.04.2014

Ağlayan Gülen, gülen AK Parti

31.03.2014 11:47 Türkiye, dün tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Yerel seçimler başarıyla yapıldı. Milli iradeyi hedef alan 17 Aralık darbe girişimine karşı halk sandığa koştu. Seçimlere katılım oranı % 90 ile çok yüksek gerçekleşt..
Tamamı 31.03.2014

Kozmik Oda´da paralel şüphe

14.03.2014 11:10 2009 sonunda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast şüphesiyle başlatılan ve Özel Harp Dairesi'nde (ÖHD) 1 ay süreyle aramalar yapılmasına neden olan Kozmik Oda soruşturması 5 yıla yakın süredir tamamlanmadı. 60'lı..
Tamamı 14.03.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 08.02.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 02.12.2013

Ayasofya camiye çevrilsin

27.11.2013 12:17 İstanbul'u 1453'te fetheden Fatih Sultan Mehmed'in şehirde ilk iş olarak kiliseden camiye çevirdiği ve cuma namazını kıldığı Ayasofya Camii, 1934 yılında Bakanlar Kurulu kararnamesi ile müzeye çevrilmiş ve ibadete kapa..
Tamamı 27.11.2013

Darbe kaydına suç duyurusu

18.11.2013 13:10 Sivil Toplum Kuruluşu olan Adalet Platformu, geçtiğimiz yıl Genelkurmay karargahında yapılan çok gizli bir darbe toplantısına ait ses kaydıyla ilgili suç duyurusu yaptı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen ve sit..
Tamamı 18.11.2013

Flaş!!! Temizöz mütalaada

06.09.2013 18:26 Şırnak´ın Cizre ilçesinde 1993-95 yılları arasında işlenen 20 faili meçhul cinayetle ilgili açılan Temizöz davasına iki aylık ara sonrası devam edildi. Güneydoğu´da işlenen faili meçhul cinayet ve kayıp olaylarıyla ilg..
Tamamı 06.09.2013

Mahkemeden 41 suç duyurusu

15.08.2013 13:08 Ergenekon davası 5 yıl sonra bitti denirken, 4 gruptaki onlarca isme suç duyurusu geldi. Bu gruplardan birisinde, aralarında gazeteci Zeyno Baran´ın da bulunduğu 41 isim yer alıyor. Mahkeme tarafından yapıldığı için hu..
Tamamı 15.08.2013

Ergenekon: Sanıklara ceza yağdı

05.08.2013 12:41 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yaklaşık 5 yıldır görülen Ergenekon davasında karar duruşması başladı. 67´si tutuklu 275 sanığın yargılandığı dava duruşmasında 6 hakim ve 3 savcı kürsüdeki yerlerini aldı. Tutuklu ..
Tamamı 05.08.2013

BM´nin balyoz raporu çöktü

24.07.2013 10:01 ´BM´den Balyoz Gibi Karar´ başlıklı haberin gerçekleri yansıtmadığı açıklandı. TRT Haber´e özel açıklamalar yapan Birleşmiş Milletler genel sekreter sözcüsü, BM Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu´nun BM adına açıklama ya..
Tamamı 24.07.2013

Hanefi Avcı´ya 15 yıl hapis

19.07.2013 16:12 89 sanıklı ´Devrimci Karargah Örgütü´ (DKÖ) davasında karar açıklandı. Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Aralarında gazeteci Aylin Duruoğlu´nun da bulunduğu 24 kişi ise örgüt üyeliğinde..
Tamamı 19.07.2013

Özel Harp´e operasyon geliyor

10.06.2013 13:44 Gezi Parkı´nda ortaya çıkan Özel Harp´e iki şok darbe geliyor.. Türkiye´de pek çok karanlık olayın arkasında olduğu gibi Gezi Parkı olaylarının arkasından da Özel Harp Dairesi çıktı demiştik. Geçtiğimiz günlerde intern..
Tamamı 10.06.2013

Zirve davasındayız!

Kontrgerilla.com, Zirve'yi sarstı

Zirve davasının 93. duruşmasında sanıklar savcılık mütalaasına karşı savunma yaptı. Sanıklardan Ergenekon hükümlüsü Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer savcıya tepki gösterdi: 'Mütalaanın ilk bölümü 'kontrgerilla.com' adlı internet sitesinden aynı şekilde kopyalama yapılmış. Bizi beylik tabancasıyla vursaydınız, bu sitedeki kopyalamayla vurmasaydınız..
Tamamı 23.06.2013

Ergenekon davasındayız!

Ecevit'e yönelik Ergenekon komplosu

Ergenekon davasının 202. duruşmasında eski Başbakan Bülent Ecevit'e yönelik Ergenekon komplosu konuşuldu. Ecevit'in doktoru Mücahit Pehlivan tanık olarak ifade verdi. Duruşmada Abdullah Harun'un konuyla ilgili bir yazısı da gündeme geldi. O ve benzer diğer yazılarda Ecevit'in koruma müdürü Recai Birgün'ün "Dünyada tedavisi kesilince iyileşen tek hasta..
Tamamı 11.03.2013

Yeni kitabımız çıktı!

Arınç Suikasti ve Özel Harp Dairesi

'Ordu Suikast Düzenler mi? Bülent Arınç Suikasti ve Özel Harp Dairesi' başlıklı kitap, 2009 yılı sonunda gerçekleşen Arınç Suikasti ve Kozmik Aramalar konusunu ve üç yıldır tamamlanmayan soruşturmanın örtbas edilip edilmediğini sorgulayan, konuyla ilgili iddiaları da aktaran bir çalışma.. Subayların Ergenekon ve diğer örgüt bağlantıları.. Kozmik Aramalar.. Tepkiler..
Tamamı 27.12.2012

Fetullah Gülen'e şok

Paralel Devlet´e suç duyurusu

23.01.2014 11:20 Milli İradeyi Savunanlar Platformu (MİSAP), 'Paralel Devlet' konulu bir suç duyurusu yaptı. TMK ile yetkili İstanbul Cumhuriyet Başssavcılığı'na yapılan suç duyurusunda; birkaç aydır yaşanmakta olan paralel devlet iddiaları ile bu yapılanmanın başında Fethullah Gülen’in bulunduğu ve yapılanmayı bizzat idare ettiği şüphesi çok sayıda somut bulgu..
Tamamı 23.01.2014

Zirve mütalaası sitemizde

Malatya Zirve Katliamı Davası

17.07.2014 13:55 Malatya Zirve Katliamı davasının 567 sayfalık savcılık mütalaasının tamamı sitemize eklenmiştir. Kelime arama yapabilir, sayfaları yazdırabilirsiniz. 23 Haziran'daki duruşmada sanık avukatları savcılık mütalaasına tepki gösterdiler. Hurşit Tolon'un avukatı, mütalaanın ilk 150 sayfalık bölümünün 'kontrgerilla.com' adlı internet sitesinden..
Tamamı 17.07.2014

Gezi Belgeseli

Belgeleriyle Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılan, haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek veren sanatçı, bankacı, işadamları ve medya ile yurtdışı destekçilerini delilleriyle birlikte sergilemeye başlıyoruz. Halka ve verdiği oya güvenmeyen, onları aşağılayan, sandık yerine başka yerlerden iktidara çıkmaya çalışan, kısacası seçimlerden fayda ummayan bu güçlerin..
Tamamı 24.06.2013

Ayasofya Camiye Çevrilsin

Ayasofya için dilekçe kampanyası

26.11.2013 13:01 Milli Türk Talebe Birliği (MTTB), 'Peygamberimizin'in işareti, Fatih'in emaneti, Büyük Türkiye'nin alameti; Ayasofya açılsın' sloganıyla Ayasofya'nın yeniden camiye çevrilmesi için dilekçe kampanyası başlattı. Türkiye çapında yapılacak kampanya, İstanbul'un Fethi'nin sene-i devriyesi olan 29 Mayıs 2014'te sonlanacak ve toplanılan dilekçeler yine..
Tamamı 26.11.2013

İddianame yayından kaldırılmıştır

İzmir casusluk davası

İzmir casusluk davasının iddianamesinde 196'sı müşteki, 831'i mağdur olmak üzere toplam 1027 kişi için kimlik bilgilerinin sansürlenmesi çalışması yapılmıştı. Bu süreçte çok yoğun emek harcandı. Ancak sitemize artarak gelmeye devam eden taleplerden anlaşıldığı gibi, iddianamelerde mağdur ya da müşteki olarak yer almadığı halde çok sayıda başka ismin de..
Tamamı 14.05.2013

Türkistan Deklarasyonu

Türkistan Uluslararası Konferansı

12.05.2014 11:50 'Türkistan'ın Dünü, Bugünü, Yarını' adıyla üçüncüsü düzenlenen uluslararası konferans, 11 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Türkistan; ilmi, islami, fenni ve tıbbi ilimlerin beşiği olan, Buhari, Tirmizi ve Biruni gibi çok önemli müslüman ilim adamlarının yaşadığı bölgenin adıdır. Türkistan coğrafyası ve özellikle de bu coğrafya..
Tamamı 12.05.2014

Şok plan: HSYK bunu yapacak

26.07.2014 11:54 HSYK'dan önceki gün gelen şok tehdit hayata geçirildi. HSYK 3. Dairesi, Bolu Savcısı Zekeriya Öz hakkında, Twitter'da kullandığı hesap üzerinden 'Başbakan Tayyip Erdoğan'ın sonunun Kaddafi ve Saddam gibi olacağını' ima..
Tamamı 26.07.2014

İsrail Gazze'den, paralel buradan

25.07.2014 10:31 Paralel yapı mensuplarından Hakkari eski Emniyet Müdürü Tufan Ergüder şok açıklamalar yaptı. Selam-Tevhid örgütü iddiasıyla masum insanları dinledikleri suçlamasıyla gözaltına alınan polis arkadaşlarını savundu. Bugün ..
Tamamı 25.07.2014

İşte F-tipi kumpasın delilleri

23.07.2014 17:25 Türkiye önceki gün; Ergenekon, Balyoz, KCK, ÇHD ve Devrimci Karargah gibi çok yakın geçmişin ünlü soruşturmalarını yürüten polis şeflerinin kelepçelenerek gözaltına alındığı bir sabaha uyandı. 25 ilde toplam 99 polis ş..
Tamamı 23.07.2014

Flaş!!! Paralel polislere operasyon

22.07.2014 10:12 İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nin yönetiminde İstanbul merkezli olmak üzere 22 ilde paralel yapıya karşı büyük bir operasyon başlatıldı. Biri "Selam Tevhid örgütü soruşturmasında kumpas", diğeri ise "'yasadışı dinle..
Tamamı 22.07.2014

Kontrgerilla.com, Zirve'yi sarstı

23.06.2014 20:31 Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde 2007'de biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazları kesilerek öldürülmesine ilişkin davaya 93. duruşmayla devam edildi. Duruşmaya, bir süre önce cezaevinden tahliye edilen Ergenekon hükümlüsü..
Tamamı 23.06.2014

Flaş!!! 12 Eylül müebbetle bitti

18.06.2014 12:57 12 Eylül davasında önemli gelişme.. Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Özdabakaoğlu, "sanıkların, darbeyi yapmaya yaklaşık 1 yıl kadar önce karar verdiklerinin ve darbenin ..
Tamamı 18.06.2014

Gülen soruşturması büyüyor

29.05.2014 14:12 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fethullah Gülen hakkında yürütülen soruşturmanın derinleştirildiği öğrenildi. Soruşturmayı yürüten Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu Savcılığı, Gülen'in geçmişe yönel..
Tamamı 29.05.2014

Flaş!!! Paralel örgütün adı: PDY

28.05.2014 11:02 Dicle Üniversitesi'nde paralel yapılanma iddialarını araştıran Diyarbakır Başsavcılığı, örgütün adını "Paralel Devlet Yapılanması" (PDY) olarak koydu. Aralarında rektör Ayşegül Jale Saraç'ın da bulunduğu 9 öğretim üyes..
Tamamı 28.05.2014

Taraf-Baransu'ya 52 yıl şoku!

22.05.2014 17:31 Taraf gazetesi ile muhabir Baransu'ya şok dava.. "Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te MGK'da Alındı" haberi için açılan savcılık soruşturması tamamlandı. Mehmet Baransu ve gazetenin Sorumlu Yazı işleri Müdürü hakkında 52'şe..
Tamamı 22.05.2014

Gülen'e 3 soruşturma daha

02.05.2014 11:29 Fetullah Gülen hakkında, 'dini kullanarak dolandırıcılık' ve 'örgüt kurma' suçlarından dolayı İstanbul'da üç soruşturma yürütüldüğü ileri sürüldü. Gülen hakkında Ankara'da 'darbe girişimi' suçlamasını da içeren bir sor..
Tamamı 02.05.2014

Paralel´e de Ergenekon´a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.03.2014

Paralel yargı: Direneceğiz!

15.02.2014 15:41 Yargı darbesiyle AK Parti hükümetini devirmek için art arda operasyonlar yapan paralel yapının yüksek yargı üyesi hakim ve savcılara yönelik talimatlarını içeren ses kaydı ortaya çıktı. Ankara'daki hakim ve savcılara d..
Tamamı 15.02.2014

Flaş!!! Taraf´a paralel soruşturma

05.02.2014 12:59 Taraf gazetesine şok!.. Adalet Platformu ile Abdullah Harun'un suç duyuruları üzerine harekete geçen savcılık, Taraf gazetesi sorumlularına, muhabir Mehmet Baransu ve gazeteci Emre Uslu'ya paralel yapılanma ile bağlant..
Tamamı 05.02.2014

Paralel soruşturma endişeli başladı

31.01.2014 17:03 İstanbul'da flaş gelişme.. Hükümet'in 17 Aralık operasyonu sonrasında sıkça dile getirdiği 'paralel devlet' ve örgüt' iddialarıyla ilgili ilk adım atıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 ve 25 Aralık operasyonunu ..
Tamamı 31.01.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fethullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması sur..
Tamamı 27.01.2014

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
9.530.668