Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! HSYK atama kararnamesi açıklandı

HSYK atama kararnamesini tamamladı, saat 16.00´da açıklanacak. Kurula sunulan kararnamedeki hakim ve savcıların sayısında değişiklik yapıldığı öğrenildi. Eski kurulda sık görülen korsan kararname krizinin yaşanıp yaşanmadığı, Ergenekon ve benzeri kritik davalara bakan hakim ve savcıların yerlerinde değişiklik yapılıp yapılmadığı merakla bekleniyor. Akşam saatlerinde belli olan kararnamede önemli sürprizler yaşanmadı. Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner Adana Savcılığı´na düz savcı olarak atandı, Ergenekon savcılarıyla Sincan 1. Ağır Ceza hakimi Osman Kaçmaz´ın görev yeri değişmedi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na ise Sarıyer Adliyesi Başsavcısı İbrahim Ethem Kuriş getirildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! HSYK atama kararnamesi açıklandı

HSYK atama kararnamesini tamamladı, saat 16.00´da açıklanacak. Kurula sunulan kararnamedeki hakim ve savcıların sayısında değişiklik yapıldığı öğrenildi. Eski kurulda sık görülen korsan kararname krizinin yaşanıp yaşanmadığı, Ergenekon ve benzeri kritik davalara bakan hakim ve savcıların yerlerinde değişiklik yapılıp yapılmadığı merakla bekleniyor. Akşam saatlerinde belli olan kararnamede önemli sürprizler yaşanmadı. Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner Adana Savcılığı´na düz savcı olarak atandı, Ergenekon savcılarıyla Sincan 1. Ağır Ceza hakimi Osman Kaçmaz´ın görev yeri değişmedi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na ise Sarıyer Adliyesi Başsavcısı İbrahim Ethem Kuriş getirildi.

Uzun zamandır Türkiye gündemini meşgul eden ve eski HSYK üyelerinin verdiği korsan kararname ile krize dönüşen 140 civarındaki ünvanlı hakim ve savcının ataması ile ilgili kararname tamamlandı. Kararname 16.30´da yapılacak açıklama ile kamuoyuna duyurulacak. Adalet Bakanlığı, kararnamedeki hakim ve savcı sayısında değişiklik yapıldığını açıkladı. Eski kurulda sık görülen korsan kararname krizinin yaşanıp yaşanmadığı, Ergenekon ve benzeri kritik davalara bakan hakim ve savcıların yerlerinde değişiklik yapılıp yapılmadığı merakla bekleniyor.

Ergenekon savcılarıyla Sincan hakimi Osman Kaçmaz´ın yeri değişmedi, Cihaner Adana´ya düz savcı atandı..

Kararname yayınlandı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, unvanlı hakim ve Cumhuriyet savcılarının atamasına ilişkin kararnameyi yayımladı. Adalet Bakanlığı internet sitesinde yayımlanan Kararnameye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Sarıyer Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Kuriş atandı. Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner ise Adana Cumhuriyet savcılığına getirildi. Cihaner´den boşalan Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığına da Burhaniye Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şafak tayin edildi. Kartal Cumhuriyet Başsavcıvekili Hikmet Gülay İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği´ne atandı. Ergenekon savcılarının ve Sincan Ağır Ceza Mahkemesi başkanı Osman Kaçmaz´ın görev yerleri değiştirilmedi. CNN TÜRK´e konuşan İlhan Cihaner, Görev sürem dolmadan atama yapılması garip değerlendirmesinde bulundu.

AB İlerleme Raporu: HSYK değişiklikleri olumlu

AB Komisyonu´nun 9 Kasım´da yayımlayacağı 2010 Türkiye İlerleme Raporu´nun taslağında Anayasa değişikliğiyle HSYK´nın üye sayısının artırılması olumlu adım olarak nitelendirildi. Raporda Ergenekon davasının ilerletildiği vurgulanarak, savcı Ferhat Sarıkaya´nın meslekten ihracıyla sonuçlanan Şemdinli hadisesinin hala çözüme kavuşturulmadığı ifade edildi. İlerleme Raporu taslağında, HSYK´nın üye sayısının 7´den 22´ye çıkarılarak, hakim ve savcılara doğrudan seçimlerle ilk kez Kurul´a üye gönderme imkanı tanınmasıyla HSYK´nın yargıdaki temsil gücünün artırıldığı belirtildi. Taslak belgede, Anayasa değişikliğiyle daha önce HSYK tarafından meslekten ihraç edilen hakim ve savcılara dönüş yolunun açılması olumlu bulunurken, bu kapsamda savcı Ferhat Sarıkaya´nın meslekten ihracıyla sonuçlanan Şemdinli hadisesinin hala çözüme kavuşturulmadığı ifade edildi. Anayasa değişikliğiyle sivillerin askeri mahkemelerde yargılanmasının önüne geçilmesini de olumlu karşılayan AB Komisyonu, üst düzey yargı ve ordu mensuplarının önemli davalarla ilgili yaptıkları açıklamaların yargının tarafsızlığını tehlikeye düşürdüğü kaydedildi.

Cihaner´in tutuklanması

Taslakta, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in tutuklanması ve devamında HSYK´nın, Cihaner´le ilgili soruşturmayı yürüten Erzurum özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal´ın özel yetkisini geri almasından bahsedilerek, bu süreçte üst düzey yargı mensuplarının HSYK´ya destek veren açıklamalarının, yargının adil yargılama kapasitesi hakkında şüphe yarattığı görüşü dile getirildi.

Ergenekon davası demokrasi için fırsat

Geçmiş yıllardaki raporlarında Türkiye´ye, Ergenekon davasını demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü güçlendirmek için bir fırsat olarak kullanmasını tavsiye eden AB Komisyonu, bu yılki raporunda, bu kapsamda Türkiye´nin attığı adımları kayda geçirmeye hazırlanıyor. AA muhabirinin ulaştığı 2010 İlerleme Raporu taslağında, Türkiye´nin darbe iddialarıyla ilgili soruşturmaları genişlettiği belirtilerek Ergenekon davası kapsamındaki gelişmeler örnek olarak gösterildi. Taslak belgede bu kapsamda, Danıştay saldırısının Ergenekon davasıyla birleştirilmesi, Ergenekon zanlılarında ele geçirildiği iddia edilen ve Kafes Planı olarak adlandırılan darbe planının soruşturulması, dönemin 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk´in irticayla mücadele eylem planı kapsamında ifadeye çağrılması ve 2003 yılında 1. Ordu tarafından hazırlandığı iddia edilen Balyoz adlı darbe planıyla ilgili tutuklamalar ayrıntılı olarak anlatıldı. Ergenekon davasında uzun tutukluluk sürelerinin yargının hızlı işlemesi açısından endişe kaynağı olduğu dile getirilen rapor taslağında, Ergenekon davasıyla ilgili şu ifadeler kullanıldı: Suç ağı olduğu iddia edilen Ergenekon´a ve diğer bazı darbe planlarına yönelik soruşturmalar, demokratik kurumların uygun işleyişine ve hukukun üstünlüğüne güveni artırmak için bir fırsat olmayı sürdürüyor. Buna karşın bu süreçteki yargılamalarda sanık haklarına ve sürecinin vaktinde ilerletilmesine tam saygı gösterilmelidir. ( Cnnturk)

Ankara C. Başsavcılığı 11 aydır boştu

06 Kasım 2010: Eski Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu´nda (HSYK) atanma ve terfisi krize neden olan 190 unvanlı hakim ve savcının yeni görev yeri dün belli oldu. 140 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Anayasa değişikliğinin ardından üye sayısı yediden 22´ye çıkarılan yeni HSYK üyeleri, kararname üzerindeki görüşmeleri tamamlamak üzere dün Konya yolu üzerindeki binada biraraya geldiler. Kurul´un ilk işi Hüseyin Poyrazoğlu´nun Yargıtay üyeliğine seçilmesinin ardından 11 aydır boş olan Ankara Cumhuriyet Başsavcısını belirlemek oldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na son dönemde başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Sarıyer Başsavıcısı İbrahim Ethem Kuriş atandı. Kuriş´in yerine ise Pendik Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Baş görevlendirildi. Önümüzdeki günlerde göreve başlayacak olan Kuriş´in önündeki dosyalardan biri de, İstanbul Özel Yetkili Savcısı Mehmet Ergül´ün ?yetkisizlik? kararı ile Ankara´ya gönderdiği ?Darbe Günlükleri? soruşturması için yedi özel yetkili savcıdan birini görevlendirmek olacak.

Cihaner´e tenzili rütbe

HSYK, ´görevi kötüye kullanmak´ ve ´Ergenekon terör örgütüne üye olmak´ suçlamalarıyla Yargıtay 11. Ceza Dairesi´nde yargılanan ´İnternet Andıcı´nı Erzincan´da uygulamak isteyen Erzincan Cumhuriyet Savcısı İlhan Cihaner´i de tenzili rütbeyle Adana Cumhuriyet savcılığına atadı. Cihaner´den boşalan Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığına da Burhaniye Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şafak tayin edildi. HSYK tarafından Adana´ya düz savcı olarak atanan İlhan Cihaner, yeni görev hakkında ilk yorumu Taraf´a yaptı. Cihaner, şunları söyledi: Benim görev yerimi değişmesine ilişkin bir talebim yoktu. Üstelik buradaki görev sürem de henüz dolmamıştı. Başsavcı olarak görev yaparken savcı olarak atanmam söz konusu. Şu an herşey çok sıcak olduğu için henüz karara itiraz edip, etmeyeceğime karar veremedim. Ancak bu konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapacağım.

Yetkileri kaldırılmıştı başsavcı oldu

Ergenekon yapılanmasının Erzincan ayağı soruşturmasında Cihaner´in gözaltına alınmasının ardından özel yetkileri kaldırılan Erzurum Cumhuriyet Başsavcıvekili Tarık Gür, Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı´na atandı. Gür´ün yerine Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ömür Topaç getirildi. ( Yenişafak, Taraf)

(05 Kasım 2010), son güncel.: (06 Kasım 2010)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İşte 05.11.2010 Tarih ve 34 Sayılı HSYK Adli Yargı Kararnamesi

HSYK tartışmaları ve kurul üzerinden Ergenekon davasını engelleme çabaları

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2469    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.873.314