Tam
EskidenYeniye
 

Tatlıses´e saldırı Ergenekon işi mi?

Ergenekon soruşturmasında yargılanan Erol Ölmez´in, Silivri Cezaevi´nde tutuklu bulunduğu dönemde 2 Ekim 2009 tarihinde mahkemeye sunduğu dilekçede, ´İki ünlü sanatçı infaz edilecek. Bunlar (İ.T.) (M.K.) İbrahim Tatlıses ve Mahsun Kırmızıgül´ ifadeleri yer almıştı. Söz konusu ifadeler, Erol Ölmez´in dilekçesinin 12. sayfasında yer alıyor. Diğer taraftan Tatlıses´in artan tehditler nedeniyle 20 gün önce Ergenekon savcısı Zekeriya Öz´e ifade verdiği iddia ediliyor. Polisin saldırı konusunda Ergenekon bağlantılı ´Sauna Çetesi´ üzerinde yoğunlaştığı da iddialar arasında.

Önceki haber title=Sonraki haber

Tatlıses´e saldırı Ergenekon işi mi?

Ergenekon soruşturmasında yargılanan Erol Ölmez´in, Silivri Cezaevi´nde tutuklu bulunduğu dönemde 2 Ekim 2009 tarihinde mahkemeye sunduğu dilekçede, ´İki ünlü sanatçı infaz edilecek. Bunlar (İ.T.) (M.K.) İbrahim Tatlıses ve Mahsun Kırmızıgül´ ifadeleri yer almıştı. Söz konusu ifadeler, Erol Ölmez´in dilekçesinin 12. sayfasında yer alıyor. Diğer taraftan Tatlıses´in artan tehditler nedeniyle 20 gün önce Ergenekon savcısı Zekeriya Öz´e ifade verdiği iddia ediliyor. Polisin saldırı konusunda Ergenekon bağlantılı ´Sauna Çetesi´ üzerinde yoğunlaştığı da iddialar arasında.

Sanatçı İbrahim Tatlıses´e yönelik silahlı saldırıyı kimin gerçekleştirdiği kamuoyunda tartışılırken, Akit Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ve davaya bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne sunulan ilginç bir dilekçeye ulaştı. Ergenekon Terör Örgütü soruşturmasında yargılanan Erol Ölmez, Silivri Cezaevi´nde tutuklu bulunurken, 2 Ekim 2009 tarihinde İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkeme Heyeti´ne sunduğu yazılı dilekçesinde, ?İki ünlü sanatçı infaz edilecek. Bunlar (İT) (MK) İbrahim Tatlıses ve Mahsun Kırmızıgül? ifadeleri yer almıştı. Söz konusu ifadeler, Erol Ölmez´in dilekçesinin 12. sayfasında yer alıyor.

Erol Ölmez, Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında 26 Ocak 2008 tarihinde tutuklandı ve 19 Ekim 2009 tarihinde tahliye oldu. Ölmez, Silivri Cezaevi´nde 22 ay tutuklu kaldı. Erol Ölmez, gazetemize yaptığı açıklamada, Ergenekon üyelerinin Düzce ile İstanbul Kumburgaz´daki askeri alanda silahlı eğitim aldıklarını açıklamıştı.

Erol Ölmez, Muhsin Yazıcıoğlu´nun ´suikast´ sonucu hayatını kaybettiği yönündeki iddialarına yönelik açıklamalarının ardından tanık sıfatıyla ifade vermişti. Silivri Cumhuriyet Savcısı Nejat Çakır, 21 Temmuz 2009 tarihinde Erol Ölmez´in ifadesini aldı. Erol Ölmez ifadesinde, 1998 yılından beri Ergenekon adlı bir oluşumun var olduğunu, Muhsin Yazıcıoğlu´nun susturulması için Çerkez Ali isimli kişiye 10 milyon dolar para teklif edildiği toplantıya katıldığını söyledi. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı; Erol Ölmez´in tanık ifadesini, Muhsin Yazıcıoğlu´nun ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderdi.

Saldırıyı ulusalcılar mı gerçekleştirdi?

Siyasi gözlemciler; İbrahim Tatlıses´e yönelik saldırının ulusalcılar tarafından Kürt-Türk çatışmasını çıkarmak için gerçekleşmiş olabileceğine dikkat çektiler. Saldırının, Balyoz Darbe Planı davasında 30´u muvazzaf general 155 sanığın tutuklu olarak hakim karşısına çıktığı ilk duruşma gününe gerçekleşmesi dikkat çekiyor. Erol Ölmez, 2 Ekim 2009´da kaleme aldığı dilekçede Tatlıses ve Kırmızıgül´ün infaz edileceğini yazıyor. Ölmez, Ergenekoncuların insanları önce kahraman yaptığını, sonra da kullandığını dile getiriyor. (Kenan Kıran / Yeni Akit)

Saldırıda Ergenekon bağlantılı ´Sauna Çetesi´ şüphesi

İbrahim Tatlıses´e yapılan silahlı saldırıda şüpheler ?Sauna Çetesi? lideri olduğu iddia edilen Kasım Zengin üzerinde yoğunlaştı. Tedavi amacıyla getirildiği GATA´dan kayıplara karışan Zengin´in Tatlıses´i ?300 bin dolar vereceksin yoksa seni öldürürüm? şeklinde tehdit ettiği iddia edildi. Tatlıses´e saldırının arkasında kendisinden para isteyen ´Sauna Çetesi´nin olduğu öne sürüldü. Radikal Gazetesi´nin haberine göre polis araştırmasını bu yönde yoğunlaştırırken, Tatlıses´in son altı ayda 3 kez ölümle tehdit edildiği gerekçesiyle savcılığa başvurduğu ortaya çıktı.

Öz´e ifade verdi iddiası

Artan tehditler nedeniyle Tatlıses´in Ergenekon soruşturmasını yürüten savcı Zekeriya Öz´e 20 gün önce ifade verdiği de iddialar arasında.

Polis Zengin´in peşinde

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis saldırıyı Sauna çetesinin lideri Kasım Zengin´in azmettirmiş olabileceği iddiası üzerinde yoğunlaştı. Çünkü Tatlıses son altı ay içerisinde Şişli Cumhuriyet Savcılığı´na üç ayrı suç duyurusunda bulunmuş ve telefonla tehdit edildiğini söylemişti. 1 Kasım 2010 tarihli suç duyurusu dilekçelerinden birinde Zengin´in adının da geçtiği belirtiliyor. Tatlıses 2008 ve 2009 yıllarında da Zengin´den şikayetçi olmuştu. Tatlıses, 2009´daki suç duyurusunda kendisini sık sık ölümle tehdit eden Zengin´in ?300 bin dolar vereceksin yoksa seni öldürürüm? tehdidinde bulunduğunu belirtmişti. Tatlıses´in 2010 tarihli dilekçesindeki tehdit mesajları şöyle: ?Sizleri cehenneme göndereceğiz, Gaffar Okan´ı gönderdik, sıra sizlerde, Hizbullah?; ?Artık hayat yok, öleceksin.? Öte yandan Emniyet İstihbarat´tan bilgi isteyen polis, sanatçının Kuzey Irak´ta yaptığı işlerle ilgili araştırma da yapıyor.

Siyasetçi ve polisleri de terleten çete

2006 yılında Ankara Emniyet Müdürlüğü ´Küre´ adını verdiği bir operasyon düzenleyip daha sonra kamuoyunda ´Sauna çetesi´ olarak anılan oluşuma ulaştı. İddialara göre çetenin lideri Kasım Zengin´di ve üyeleri arasında bir Emniyet Genel Müdür Yardımcısı, özel harekatçı subaylar, emekli askerler de vardı. Çeteye ´sauna´ ismi verilmişti çünkü çete üyelerinin Ankara´da bir saunayı gasp edip, gizli işlerini burada yürüttüğü öne sürülüyordu. Operasyon kapsamında mühimmat, ´Kırmızı Kitap´ olarak bilinen ´Siyaset Belgesi´ ve siyasilere şantaj için hazırlanmış kasetler bulunmuştu. Soruşturmada ele geçirilen fotoğraflardan birinde ise türkücü İbrahim Tatlıses vardı. Çete elemanlarıyla bir yemekte görüntülenmişti. Tatlıses bu fotoğrafın basına yansımasından sonra Şubat 2006´da yaptığı açıklamada şunları söylemişti: ?Bu insanlarla konuşulmuştur ama işbirliği yoktur. Fotoğraf bir düğünde çekildi. Biz onları normal vatandaş gibi tanıyorduk. Baktım ki işte biraz katakulli var. Hemen elimi ayağımı çektim. Bir şeyler almak için tahmin ediyorum 5 bin dolar ya da 5 milyar gibi bir şey istediler. Ben şöyle bir baktım, dedim ki; ´sizlerle yolumuz ayrılıyor.?

GATA´dan kayıplara karıştı

Aralarında eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Çakır, Özel Kuvvetler Komutanlığı´ndan ihraç edilen Yüzbaşı Nuri Gökhan Bozkır ile İbrahim Tatlıses´in de bulunduğu 18 kişi hakkında dava açıldı. İddianamede Tatlıses ´örgüte yardım ve kişi hürriyetini yoksun bırakmakla´ suçlandı. Hakkında 13 yıla kadar hapis cezası istendi. Çete lideri Kasım Zengin 2 yıllık tutukluluğun ardından 27 Aralık 2007 tarihinde tahliye edildi, ancak cezaevi kapısında alınarak Hatay´a askere götürüldü. Zengin tedavi amacıyla gönderildiği GATA´dan dönmeyerek kayıplara karıştı. ( DHA)

İbrahim Tatlıses´in adı 1´nci Ergenekon iddianamesinde 6 yerde geçiyor.

(16 Mart 2011, 12:32)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde ara

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3102    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.741.580