Tam
EskidenYeniye
 

Balyoz: Heroncu general tutuklandı

Gölcük Donanma´da ele geçirilen Balyoz darbe planı belgeleri soruşturmasında Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Can Erenoğlu ile ´Heronları düşürelim, çok PKK´lı vuruluyor´ konuşmasında adı geçen Tuğgeneral Mustafa İlhan´ın da bulunduğu bir grup asker Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne getirildi. Askeriyeye ait sivil araçla adliyeye getirilen şüphelilerin soruşturma savcısı Hüseyin Ayar tarafından sorgulanması bekleniyor. İlerleyen saatlerde savcılık ve mahkeme sorgusu tamamlanan askerlerden Koramiral Abdullah Can Erenoğlu, Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa İlhan ile Kurmay albaylar Ender Kahya ve Önder Çelebi tutuklandı. Kurmay Albay Yusuf Afat tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Balyoz: Heroncu general tutuklandı

Gölcük Donanma´da ele geçirilen Balyoz darbe planı belgeleri soruşturmasında Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Can Erenoğlu ile ´Heronları düşürelim, çok PKK´lı vuruluyor´ konuşmasında adı geçen Tuğgeneral Mustafa İlhan´ın da bulunduğu bir grup asker Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne getirildi. Askeriyeye ait sivil araçla adliyeye getirilen şüphelilerin soruşturma savcısı Hüseyin Ayar tarafından sorgulanması bekleniyor. İlerleyen saatlerde savcılık ve mahkeme sorgusu tamamlanan askerlerden Koramiral Abdullah Can Erenoğlu, Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa İlhan ile Kurmay albaylar Ender Kahya ve Önder Çelebi tutuklandı. Kurmay Albay Yusuf Afat tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Gölcük´te yapılan aramalarda ele geçirilen Balyoz darbe planı belgeleri soruşturmasında Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Abdullah Can Erenoğlu´nun da bulunduğu bir grup asker Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne getirildi. Askeriyeye ait sivil araçla adliyeye getirilen şüphelilerin soruşturma savcısı Hüseyin Ayar tarafından sorgulanması bekleniyor. Adliyeye getirilen askerlerden birisinin daha kimliği öğrenildi; Tuğgeneral Mustafa İlhan..Kamuoyuna yansıyan Heronları düşürelim, çok zayiat veriyoruz konuşmasında adı geçen Tuğgeneral Mustafa İlhan´ın da Balyoz soruşturması kapsamında bugün ifade vereceği ortaya çıktı.

17.04: BALYOZ´DA 5 TUTUKLAMA TALEBİ

Balyoz darbe planı davasında özel yetkili savcılar Hüseyin Ayar ve Bilal Bayraktar tarafından 4 saat sorgulanan Koramiral Can Erenoğlu, Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa İlhan, Kurmay Albay Ender Kahya, Kurmay Albay Yusuf Afat ve Kurmay Albay Önder Çelebi tutuklanma istemiyle İstanbul Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesine sevkedildi. Şüphelilerin mahkemece sorgulanması bekleniyor.

23.02: 4 KİŞİ TUTUKLANDI 1 KİŞİ SERBEST

İstanbul Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilen Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Abdullah Can Erenoğlu ve Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa İlhan ile Kurmay albaylar Ender Kahya, Yusuf Afat ve Önder Çelebi´nin sorgusu tamamlandı. Yaklaşık 4 saat süren sorgulamanın ardından nöbetçi hakimlik, Erenoğlu, İlhan, Kahya ve Çelebi´nin ´darbeye teşebbüs´ suçundan tutuklanmasına karar verdi. Şüpheli Kurmay Albay Yusuf Afat ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

´HERONLARI DÜŞÜRÜN ÇOK PKK´LI VURULUYOR´

Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Ayar´ın talimatı ile Koramiral Abdullah Can Erenoğlu, Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa İlhan ve 3 Kurmay Albay sabah saatlerinde İstanbul Merkez Komutanlığı´na ait bir araçla Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne getirilmişti. Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Ayar´ın odasının bulunduğu kata çıkarılan askerler, Savcı Ayar tarafından ifadeleri alınıyor. Tuğgeneral İlhan´ın adı ´Heronları düşürelim, çok zayiat veriyoruz´ konuşmasında geçmişti. ´Adamlarımız´ denilen PKK´lılara zayiat verdiği gerekçesiyle Heron´ların düşürülmesinin istendiği telefon görüşmeleri internet sitelerine düşmüş ve büyük tepki çekmişti.

´DOSTUMUZ GELECEĞİN HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI, İŞ ÇOK CİDDİ´

Tuğgeneral Mustafa İlhan´ın, yukarıda sözü geçen telefon konuşmasında ´Heronları düşürelim çok PKK´lı vuruluyor´ diyen askerler tarafından geleceğin hava kuvvetleri komutanı olarak görüldüğü ve ´Dostumuz´ dedikleri İlhan´ın kollanması gerektiği belirtiliyordu. MİT tarafından tespit edilen telefon görüşmelerinden birinde ´izinsiz iki kez yurt dışına çıkış yaptığı tespit edilen Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa İlhan´ın ceza almaması için yapılan planlar deşifre oluyor. İlhan´ın ceza almaması için pasaport kayıtlarının silinmesi ya da Hava Kuvvetleri´nden izinli gösterilmesi konuları görüşülüyor. O şok telefon kaydı şu şekildeydi:

K2: Alo

K1: Alo

K2: Buyrun

K1: Merhaba

K2: Fırat merhaba,

K1: Önemli bir konu var da

K2: Ha evet

K1: Onu ancak siz çözebilirsiniz

K2: Nedir?

K1: Bu sene terfi eden Mustafa İlhan ile ilgili

K2: Kim?

K1: Mustafa İlhan Hava Pilot Tuğgeneral

K2: Tamam tamam evet

K1: Bu dostumuzla ciddi uğraşanlar var

K2: Yapma ya nasıl?

K1: Mustafa´nın iki kere izinsiz yurtdışına çıkışı olmuş

K2: Gerçekten izinsiz mi çıkmış?

K1: Maalesef

K2: Benim bundan dolayı bildiğim şu anda hapis yatanlar var ama

K1: İşte bunu kurcalıyorlar. Ne yapabiliriz? Bunun pasaport kayıtlarından silinmesi lazım. Ya da Hava Kuvvetleri´nden izinli gösterilmesi lazım. Tamam mı, anlaşıldı mı?

K2: Tamam

K1: İkinci bir konu yine Mustafa İlhan ile ilgili

K2: Bir dakika yazıyorum

K1: DHKP-C üyesi akrabası varmış, cezaevinde yatarken adresini Mustafa İlhan´ın lojmanı göstermiş.

K2: Bu çok kötü

K1: Evet bu dostumuz geleceğin Hava Kuvvetleri Komutanı iş çok ciddi. Konuyu Genelkurmay Personel Başkanı Memişoğlu biliyor. O örtbas edildiğini düşünüyor ama konuyu kasıyorlar.

K2: Anlaşıldı tamam, tamam

K1: Bir diğer husus da; bu görüştüğümüz telefonun, konuştuğumuz çerçevede kullanılması gerekiyor

K2: Ha tamam o konuda problem yok zaten. Telefonu yanımda kuruma götürmüyorum. Evde bırakıyorum. İşte görüşme planımız dışında kapalı tutuyorum.

K1: Bu önemli, böyle devam etsin eğer acil bir durum olursa ben size işten ulaşırım. Siz de bana diğer taraftan ulaşırsınız.

K2: Tamam iyi akşamlar

K1: İyi akşamlar görüşürüz.

HERONLARIN BAŞINA ŞAKA GİBİ ATAMA

Heron skandalı MİT tarafından tespit edildikten sonra genelkurmaya aktarılmış, ancak Ergenekon tutuklusu askeri savcı Albay Zeki Üçok´un baktığı soruşturma 3 yıl boyunca bir sonuca ulaşmamıştı. Skandal bununla da kalmamış, o şok telefon görüşmelerinde adı geçen Mustafa İlhan, ortaya çıkan şüphelere rağmen heronlardan sorumlu olan Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanı olarak atanmıştı.. ´Adamlarımız´ denilen PKK´lılara zayiat verdiği gerekçesiyle Heron´ların düşürülmesinin istendiği telefon görüşmeleri MİT tarafından tespit edilip askeri savcılara gönderildiği halde 3 yıldır bir sonuca ulaşılamaması büyük tepki çekerken yeni bir skandal daha gündeme bomba gibi düşmüştü. Heron´ların düşürülmesinin istendiği telefon görüşmesinde izinsiz yurt dışına çıktığı ve teröristleri evinde sakladığı bilgisi verilen Hava Kuvvetleri Plan Program Daire Başkanı Mustafa İlhan, askerlerin sivil iradeye hukuksuz direnişine sahne olan 2010 yılı YAŞ toplantısında Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanı olarak atanmıştı. İlhan´ın atandığı birliğin en ilginç yanı ise Batman´da konuşlu İnsansız Hava Araçları´nın (Heron) da bu birliğe bağlı olması. ´Heronlar düşürülsün´ konuşmasını yapan subayların telefon kayıtlarında adı geçen İlhan´ın, Heron´ların komutanı olarak görev yapacak olması kamuoyunda büyük tepki çekmişti.

SORUŞTURMADA ÇOK SAYIDA TUTUKLAMA GERÇEKLEŞTİ

Eskişehir ve Gölcük´te ele geçirilen yeni Balyoz darbe planı belgeleri soruşturmalarında şu ana kadar çok sayıda tutuklama gerçekleşti. Gölcük´te ele geçirilen belgelerle ilgili ´Gölcük belgeleri´ adıyla ayrı bir dava açılmıştı. Eskişehir´de ele geçirilen Balyoz belgeleriyle ilgili de bir iddianame tamamlanarak mahkemeye sunulmuş ve kabul edilmesiyle ikinci balyoz davası açılmıştı. Gölcük´te ele geçirilen Balyoz belgeleriyle ilgili soruşturma ise halen sürüyor. Tamamlandığında üçüncü Balyoz iddianamesi hazırlanacak.

ÜÇÜNCÜ BALYOZ SORUŞTURMASINDA TUTUKLANANLAR

Üçüncü iddianame kapsamında şu ana kadar gerçekleşen tutuklamalardan isimleri öğrenilebilenler şöyle:

Korgeneral Ziya Güler, Korgeneral Korcan Pulatsü, Tümamiral Erdem Caner Bener, Tümamiral Mücahit Şişlioğlu, emekli Tümgeneral Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, Tuğamiral Fahri Can Yıldırım, Kurmay Albay Murat Ünlü, Kurmay Albay Ender Güngör, Albay Aziz Yıldız, Albay Hüseyin Çınar, Albay Alpay Çakarcan, Albay Aydın Sezenoğlu, Albay Murat Saka, Albay Kadri Sonay Akpolat, Albay Celal Kerim, Albay Mustafa Haluk Baybaş, Albay Bahadır Mustafa Kayalı, Yarbay Oğuz Türksoy, Yarbay Cenk Hatunoğlu, Astsubay Bülent Akalın, Havelsan genel müdürü Ömer Faruk Yarman, Korgeneral Rıdvan Ulugüler, Tuğgeneral Kubilay Baloğlu, Albay İbrahim Koçer, Albay Cüneyt Küsmez, Albay Erhan Şensoy, emekli Korgeneral Rasim Arslan, Albay Mehmet Baybars Küçükatay, Albay Derya Ön, Albay Derya Günergin, Tuğamiral Nadir Hakan Eraydın, Koramiral Abdullah Can Erenoğlu, Tuğgeneral Mustafa İlhan, Kurmay Albay Ender Kahya, Kurmay Albay Önder Çelebi. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(14 Eylül 2011), son güncel.: (15 Eylül 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

Flaş!!! Donanma´da arama: 10 çuval belge

Donanma´da 10 çuval belge manşetlerimiz

Gölcük iddianamesinde arama yap

Eskişehir´de yeni Balyoz belgelerinin ele geçirilmesi manşetlerimiz

Balyoz´da yeni belgeler ele geçirildi

HERON İHANETİ MANŞETLERİMİZ

Heronların başına şaka gibi atama

Üsteğmen: PKK vuruluyor, düşürün Heronu

Flaş!!! İşte Heron ihanetinin kayıtları

PKK´nın bitirilememesi gücünden değil ihanetten

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3735    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

Karlov suikastı davası

18.04.2020 12:46 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 31 ..
Tamamı 18.4.2020

7 Şubat iddianamesine kabul

28.03.2020 12:18 İstanbul'da, Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine yönelik ilk darbe girişimi olduğu tespit edilen 7 Şubat 2012'de gerçekleştirilen MİT kumpasına ilişkin 14'ü tutukl..
Tamamı 28.3.2020

Kaşıkçı cinayetine 20 sanıklı dava

28.03.2020 12:14 İstanbul'da, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, 20 sanık hakkında iddianame düzenlenerek kamu davası açıldı. 25 Mart'taki gelişmeye göre, Washington Post yazarı Suud..
Tamamı 28.3.2020

Denizli: 1 Müebbet 32 Hapis Gerekçesi

28.03.2020 11:40 Denizli'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada ilk derece ve bölge adliye mahkemesinin verdiği beraat kararları Yargıtay 16. Ceza Dairesince bozulan 33 sanığın yeniden yargılandığı davada, anayasal düzeni ihlal e..
Tamamı 28.3.2020

Fetö yöneticisi 16 sanığa 135 yıl hapis

29.03.2020 20:39 Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep ve İstanbul'da görülen Fetö davalarında bazıları örgütte yönetici konumunda görev yapan 16 sanığa toplam 135 yıl hapis cezası verildi. İşte kronolojik sıralamaya göre o davalarda yaşan..
Tamamı 29.3.2020

Kars: Darbeye 6 Hapis

28.03.2020 12:34 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddiasıyla 11 sanıktan 6'sına 14 ile 20 yıl arası hapis cezaları verildi. 20 Mart'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Pa..
Tamamı 28.3.2020

Efkan Ala'nın kaçırılması darbe davası

28.03.2020 10:45 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kaçırılma teşebbüsüne ilişkin eski astsubay Süleyman Menteş'in yargılandığı dava, sanık ve müşteki ..
Tamamı 28.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

28.03.2020 11:21 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 09.03.2020 GÜNK..
Tamamı 28.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

28.03.2020 11:33 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 28.3.2020

Alçak Uçuşa Müebbet Talebi

28.03.2020 11:37 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce ha..
Tamamı 28.3.2020

ABD Görevlisi Topuz'a 15 Yıl Talebi

28.03.2020 12:05 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı eski polis müdürleri ve askerlerin yanı sıra firari eski savcı Zekeriya Öz'le irtibatı tespit edildiği iddiasıyla tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu gö..
Tamamı 28.3.2020

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.239.664