YAYINA BAŞLAMA TARİHİ: 13.08.2001
24 Ekim 2014, Cuma
Kontrgerilla, Ergenekon, Özel Harp, terör ve bağlantılı konularda 2001 yılından beri yayındayız .. aharun.8m.net|www24.brinkster.com/aharun|kontrgerilla.com|ergenekon.ws
Taksim Gezi olaylarına destek veren sanatçı, bankacı, işadamları ve medya ile yurtdışı destekçileri

Kontrgerilla.com.. Tanıklar.. Belgeler.. Bilgiler..

  Özet  EskidenYeniye
 

Sanıklara göre Avcı hem işkenceci hem devrimci olamaz

Devrimci Karargah terör örgütü davası sanıkları örgütle ilgili süren soruşturma kapsamında Emniyet Müdürü Hanefi Avcı´nın da tutuklanmasına tepki gösterdi. İşkenceci olduğunu belirttikleri Avcı´nın devrimci olamayacağını söyleyen sanıklardan biri, ´Devrimciler ondan hesap soracaktır´ dedi. Tahliye kararı çıkmayan duruşma ertelendi.

Sanıklara göre Avcı hem işkenceci hem devrimci olamaz

Devrimci Karargah terör örgütü davası sanıkları örgütle ilgili süren soruşturma kapsamında Emniyet Müdürü Hanefi Avcı´nın da tutuklanmasına tepki gösterdi. İşkenceci olduğunu belirttikleri Avcı´nın devrimci olamayacağını söyleyen sanıklardan biri, ´Devrimciler ondan hesap soracaktır´ dedi. Tahliye kararı çıkmayan duruşma ertelendi.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen duruşmaya 8´i tutuklu 20 sanık katıldı. Duruşmada sanık Cemal Bozkurt, savunmasını ana dili olan Kürtçe olarak yapmak istediğini ancak buna müsaade edilmeyeceği gerekçesiyle Türkçe yapacağını söyledi. Devrimci Karargah örgütüne (DKÖ) yönelik 21 Eylül´de yapılan operasyonlarda 13 kişinin tutuklandığını hatırlatan Bozkurt, daha sonra da işkenceci olarak nitelediği Emniyet Müdürü Hanefi Avcı´nın tutuklandığını belirtti. Avcı´nın bu soruşturma kapsamında tutuklanmasının kabul edilemeyeceğini ifade eden Bozkurt, At izi it izine karıştırıldı. Avcı´nın tutuklanmasıyla ve yalan yanlış bilgilerle davanın gidişatı karıştırılmak isteniyor. Bir tarafta Devrimci Karargah, diğer tarafta Hanefi Avcı. İşkenceci, faşist Emniyet Müdürü Hanefi Avcı bir devrimci asla olamaz. Hanefi Avcı´nın devrimcilerle herhangi bir ilişkisi olmadığı gibi devrimciler ondan hesap soracaktır. Hanefi Avcı´nın hangi süreçten geçerek kızıl bir devrimci olduğunu anlayamadık. dedi.

Sanıklar Fatih Aydın ve Özgür Dinçer de yazılı hazırladıkları savunmalarını okuduktan sonra mahkemeye sundular. Bostancı´daki çatışmanın yaşandığı evin sahibi sanık Necdet Öztürk, açık deniz gemi kaptanı olduğunu belirtti. Çatışmada öldürülen Orhan Yılmazkaya´nın arkadaşı olduğunu ifade eden Öztürk, Bir gün beni aradı. Parasının olmadığını ve kalacak yerinin de bulunmadığını söyledi. Ben de daha önceden de kaldığı için evime aldım. 27 Nisan günü her şeyimi kaybettim. Müşteki olmam gerekirken sanık olarak yargılanıyorum. Tahliyemi talep ediyorum.´ dedi. Örgütün sorumlusu olduğu belirtilen sanık Ulaş Erdoğan, iddianamede anlatılan eylem planları ile ilgili, Ben bu eylemleri yapacak olsam feriştahı durduramaz. Ben Kafkasya´da 4 yıl savaştım. Arabaları tutuşturmam bir günümü almaz. Ege´de gemileri yakmak da kolay. Zaman gazetesinin bombalanmasından bahsediliyor. Ben Zaman gazetesini bombalamaya kalksam, anında götürürüm. dedi.

Savunmaların ardından mahkeme savcıdan görüşünü sordu. Savcı Selim Berna Altay, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamını istedi. Duruşmaya verilen aranın ardından kararı açıklayan mahkeme, atılı suçun vasfı ve kuvvetli suç şüphesi nedeniyle tutuklu sanıkların tutukluluğunun devamına karar verdi. Üye hakim Yılmaz Alp ise sanıklardan Necdet Öztürk´ün tahliyesi yönünde şerh koydu. Hakim Alp, Öztürk´ün tutuklu kaldığı süre ve delil durumu dikkate alınarak tahliye edilmesi gerektiği yönünde görüş bildirdi. ( Cihan)

Ulaş Bardakçı bir tek flash belleği kabul etti

08 Aralık 2010 -Devrimci Karargah davasının tutuklu sanıklarından örgüt lideri olduğu ileri sürülen Ulaş Erdoğan, kanlı eylem planlarının yer aldığı flash belleğin kendisinde olduğunu kabul etti. Daha önceki duruşmada konuşmayan tutuklu sanıklar Cemal Bozkurt, Fatih Aydın ve Özgür Dinçer dünkü duruşmada açıklamalar yaptı. Esasa ilişkin savunma yapmayacağını belirten üç sanıktan Cemal Bozkurt ve Fatih Aydın, KCK davası sanıklarına ve Taksim´de canlı bomba eylemi yapan Vedat Acar´a selam gönderdi. Bozkurt, eski emniyet müdürü Hanefi Avcı´yı işkenceci polis olarak bildiğini söyledi.İkinci iddianamenin bir numaralı sanığı Ulaş Erdoğan, bir buçuk yıldır üzerinden provokasyon sürdürüldüğünü iddia etti. Sosyalist görüşe sahip olduğunu, ancak Devrimci Karargah yöneticisi ya da üyesi olmadığını söyleyen Erdoğan, ´14 aydır şov yapılıyor ben de şov yapacağım.´ diyerek ek savunma yaptı. Devrimci Karargah ana davasında örgüt liderliği ile suçlanan tutuklu sanık Ulaş Erdoğan´dan ilginç açıklamalar geldi. Erdoğan, örgütün eylem planlarının yer aldığı flash belleğin kendisine ait olduğunu doğruladı. Erdoğan, Flash bellek, Avrupa´dan posta ile geldi. Eylem talimatı vardı. Bana uymaz. Geri gönderecektim. İçindekileri ben yazmadım. Sorumluluğu bana yükleyemezsiniz. Yazan e-posta adresleri de bana ait değil. dedi. Erdoğan, belleği gönderen ve Devrimci Karargah örgütünün Avrupa temsilcisi olduğu iddia edilen Serdar Kaya´nın, babasının arkadaşı olduğunu savundu. Ancak kendisine yönelik suçlamaları kabul etmedi. Erdoğan, Bu eylemleri yapacak olsam feriştahı beni durduramaz. Ben Kafkasya´da 4 yıl savaştım. Ege´de gemileri yakmak, arabaları ateşe tutuşturmak benim bir günümü almaz. dedi. Duruşma ertelendi. ( Zaman)

Devrimci Karargah davasında sanıklar arasında tartışma

12 Nisan 2011 - Devrimci Karargah davasında 2 sanık tahliye edildi. Duruşmada, Bostancı´da çatışma çıkan evin sahibi olan sanık ile diğer sanık arasında tartışma çıktı. ´Ailemizi mahvettiniz´ diyen ev sahibine diğer sanık, ´ailenizi kim ne yapsın´ karşılığını verdi.İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmaya Devrimci Karargah terör örgütünün sorumlularından olduğu belirtilen Ulaş Erdoğan´ın da aralarında bulunduğu 8 tutuklu sanık ile 3 tutuksuz sanık katıldı.

Tutuklu sanıklardan Bostancı´da çatışma çıkan evin sahibi Necdet Öztürk savunmasını yaptığı sırada diğer tutuklu sanık Cemal Bozkurt, Öztürk´ün yaptığı savunmaya itiraz etti. Bozkurt, savunmasını yapan Öztürk´e, Devlet yalakalığı yapıyorsun. diye bağırdı. Bozkurt´un bu sözlerine tepki ise Necdet Öztürk´ün eşinden geldi. Davada tutuksuz yargılanan Sevim Öztürk, Sizin yüzünüzden ailemiz mahvoldu. Benim çocuklarım babasız büyüyor. Bırakın da konuşsun. diyerek Bozkurt´a tepki gösterdi. Bozkurt ise ilginç ifadeler kullanarak, Dünya mahvolmuş, sizin ailenizi kim ne yapacak. Senin acının sorumlusu devlettir. karşılığını verdi. Tartışmanın büyümesi üzerine mahkeme başkanı Nurettin Ak, tutuksuz sanık Sevim Öztürk´ü salondan çıkarttı. Duruşmada sanıkların ve avukatların taleplerini alan mahkeme heyeti, yarım saatlik bir aranın ardından kararlarını açıkladı.Heyet tutuklu sanıklar Cenk Büyükkahraman ile Zafer Kaygın´ın tahliyesine karar verdi.

Terör örgütü Devrimci Karargah´ın eylemleri arasında Bostancı´daki çatışma yer alıyor. Çatışmada bir polis amiri şehit olmuş, bir vatandaş hayatını kaybetmiş, örgütün Türkiye sorumlusu olan Orhan Yılmazkaya da öldürülmüştü. Örgüt, Selimiye Kışlası´na havanlı saldırı gerçekleştirmiş ve AK Parti İstanbul İl Binası´nda patlamaya neden olan bombalı paketi göndermişti. ( Cihan)

(07 Aralık 2010), son güncel.: (12 Nisan 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:
Bu bölüm araştırmacılara yardımcı olmak için konulmuştur. Zaman içerisinde geçersiz hale gelen ya da yanlış linkler olabilmekte, farkedildikçe düzeltilmeye çalışılmaktadır.

Devrimci Karargah Örgütü manşetlerimiz

Flaş!!! Avcı´ya ´Devrimci Karargah´ gözaltısı

Hanefi Avcı´nın iddiaları manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3858    yazdır/print

Mavi Marmara'da yakalama kararı

26.05.2014 15:43 Gazze'ye 31 Mayıs 2010'da insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerince düzenlenen saldırıya ilişkin davada, aralarında dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı Ashknazi dahil dört komutan hakkında tutuklam..
Tamamı 26.05.2014

TIR iddianamesi kabul edildi

15.05.2014 13:34 Adana Cumhuriyet Başsavcı vekili Ali Doğan tarafından MİT'e ait tırların durdurulmasına yönelik olarak 13 askeri personel hakkında müebbet hapis cezası istemiyle hazırladığı iddianame Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesince ka..
Tamamı 15.05.2014

Paralel kulağa ilk dava açıldı

05.05.2014 14:06 Adana'da yürütülen ve Emniyet İstihbarat yetkililerinin şüpheli olduğu telekulak soruşturması sona erdi. Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi, Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Doğan'ın yazdığı iddianameyi kabul etti. Böylec..
Tamamı 05.05.2014

Flaş!!! Gülen'e darbe soruşturması

30.04.2014 10:55 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyuruları üzerine Fetullah Gülen hakkında soruşturma başlatıldı. Gülen hakkındaki soruşturmanın, 17 Aralık sonrasında kaldırılmadan önce Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. ..
Tamamı 30.04.2014

Güney:Gülen Ergenekon bağlantılı

09.04.2014 19:24 2001 yılında polise verdiği ifadesi ile Ergenekon örgütünün ilk kez resmi kayıtlara girmesini sağlayan gazeteci Tuncay Güney'in ifadesinin satır aralarında çok önemli bir bilgiye rastlandı. Ergenekon'un firari şüpheli..
Tamamı 09.04.2014

Mahkeme davayı başarıyla gördü

04.04.2014 10:55 Beş yıl süren ve 8 ay önce sonuçlanan Ergenekon davasında gerekçeli karar ancak dün açıklanabildi. 16 bin 780 sayfadan oluşan kararda çok çarpıcı ifadeler yer aldı. Örneğin şu satırlar dikkat çekici: "Yargılama sonunda..
Tamamı 04.04.2014

Ağlayan Gülen, gülen AK Parti

31.03.2014 11:47 Türkiye, dün tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Yerel seçimler başarıyla yapıldı. Milli iradeyi hedef alan 17 Aralık darbe girişimine karşı halk sandığa koştu. Seçimlere katılım oranı % 90 ile çok yüksek gerçekleşt..
Tamamı 31.03.2014

Kozmik Oda´da paralel şüphe

14.03.2014 11:10 2009 sonunda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast şüphesiyle başlatılan ve Özel Harp Dairesi'nde (ÖHD) 1 ay süreyle aramalar yapılmasına neden olan Kozmik Oda soruşturması 5 yıla yakın süredir tamamlanmadı. 60'lı..
Tamamı 14.03.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 08.02.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 02.12.2013

Ayasofya camiye çevrilsin

27.11.2013 12:17 İstanbul'u 1453'te fetheden Fatih Sultan Mehmed'in şehirde ilk iş olarak kiliseden camiye çevirdiği ve cuma namazını kıldığı Ayasofya Camii, 1934 yılında Bakanlar Kurulu kararnamesi ile müzeye çevrilmiş ve ibadete kapa..
Tamamı 27.11.2013

Darbe kaydına suç duyurusu

18.11.2013 13:10 Sivil Toplum Kuruluşu olan Adalet Platformu, geçtiğimiz yıl Genelkurmay karargahında yapılan çok gizli bir darbe toplantısına ait ses kaydıyla ilgili suç duyurusu yaptı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen ve sit..
Tamamı 18.11.2013

Flaş!!! Temizöz mütalaada

06.09.2013 18:26 Şırnak´ın Cizre ilçesinde 1993-95 yılları arasında işlenen 20 faili meçhul cinayetle ilgili açılan Temizöz davasına iki aylık ara sonrası devam edildi. Güneydoğu´da işlenen faili meçhul cinayet ve kayıp olaylarıyla ilg..
Tamamı 06.09.2013

Mahkemeden 41 suç duyurusu

15.08.2013 13:08 Ergenekon davası 5 yıl sonra bitti denirken, 4 gruptaki onlarca isme suç duyurusu geldi. Bu gruplardan birisinde, aralarında gazeteci Zeyno Baran´ın da bulunduğu 41 isim yer alıyor. Mahkeme tarafından yapıldığı için hu..
Tamamı 15.08.2013

Ergenekon: Sanıklara ceza yağdı

05.08.2013 12:41 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yaklaşık 5 yıldır görülen Ergenekon davasında karar duruşması başladı. 67´si tutuklu 275 sanığın yargılandığı dava duruşmasında 6 hakim ve 3 savcı kürsüdeki yerlerini aldı. Tutuklu ..
Tamamı 05.08.2013

BM´nin balyoz raporu çöktü

24.07.2013 10:01 ´BM´den Balyoz Gibi Karar´ başlıklı haberin gerçekleri yansıtmadığı açıklandı. TRT Haber´e özel açıklamalar yapan Birleşmiş Milletler genel sekreter sözcüsü, BM Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu´nun BM adına açıklama ya..
Tamamı 24.07.2013

Hanefi Avcı´ya 15 yıl hapis

19.07.2013 16:12 89 sanıklı ´Devrimci Karargah Örgütü´ (DKÖ) davasında karar açıklandı. Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Aralarında gazeteci Aylin Duruoğlu´nun da bulunduğu 24 kişi ise örgüt üyeliğinde..
Tamamı 19.07.2013

Özel Harp´e operasyon geliyor

10.06.2013 13:44 Gezi Parkı´nda ortaya çıkan Özel Harp´e iki şok darbe geliyor.. Türkiye´de pek çok karanlık olayın arkasında olduğu gibi Gezi Parkı olaylarının arkasından da Özel Harp Dairesi çıktı demiştik. Geçtiğimiz günlerde intern..
Tamamı 10.06.2013

Zirve davasındayız!

Kontrgerilla.com, Zirve'yi sarstı

Zirve davasının 93. duruşmasında sanıklar savcılık mütalaasına karşı savunma yaptı. Sanıklardan Ergenekon hükümlüsü Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer savcıya tepki gösterdi: 'Mütalaanın ilk bölümü 'kontrgerilla.com' adlı internet sitesinden aynı şekilde kopyalama yapılmış. Bizi beylik tabancasıyla vursaydınız, bu sitedeki kopyalamayla vurmasaydınız..
Tamamı 23.06.2013

Ergenekon davasındayız!

Ecevit'e yönelik Ergenekon komplosu

Ergenekon davasının 202. duruşmasında eski Başbakan Bülent Ecevit'e yönelik Ergenekon komplosu konuşuldu. Ecevit'in doktoru Mücahit Pehlivan tanık olarak ifade verdi. Duruşmada Abdullah Harun'un konuyla ilgili bir yazısı da gündeme geldi. O ve benzer diğer yazılarda Ecevit'in koruma müdürü Recai Birgün'ün "Dünyada tedavisi kesilince iyileşen tek hasta..
Tamamı 11.03.2013

Yeni kitabımız çıktı!

Arınç Suikasti ve Özel Harp Dairesi

'Ordu Suikast Düzenler mi? Bülent Arınç Suikasti ve Özel Harp Dairesi' başlıklı kitap, 2009 yılı sonunda gerçekleşen Arınç Suikasti ve Kozmik Aramalar konusunu ve üç yıldır tamamlanmayan soruşturmanın örtbas edilip edilmediğini sorgulayan, konuyla ilgili iddiaları da aktaran bir çalışma.. Subayların Ergenekon ve diğer örgüt bağlantıları.. Kozmik Aramalar.. Tepkiler..
Tamamı 27.12.2012

Fetullah Gülen'e şok

Paralel Devlet´e suç duyurusu

23.01.2014 11:20 Milli İradeyi Savunanlar Platformu (MİSAP), 'Paralel Devlet' konulu bir suç duyurusu yaptı. TMK ile yetkili İstanbul Cumhuriyet Başssavcılığı'na yapılan suç duyurusunda; birkaç aydır yaşanmakta olan paralel devlet iddiaları ile bu yapılanmanın başında Fethullah Gülen’in bulunduğu ve yapılanmayı bizzat idare ettiği şüphesi çok sayıda somut bulgu..
Tamamı 23.01.2014

Zirve mütalaası sitemizde

Malatya Zirve Katliamı Davası

17.07.2014 13:55 Malatya Zirve Katliamı davasının 567 sayfalık savcılık mütalaasının tamamı sitemize eklenmiştir. Kelime arama yapabilir, sayfaları yazdırabilirsiniz. 23 Haziran'daki duruşmada sanık avukatları savcılık mütalaasına tepki gösterdiler. Hurşit Tolon'un avukatı, mütalaanın ilk 150 sayfalık bölümünün 'kontrgerilla.com' adlı internet sitesinden..
Tamamı 17.07.2014

Gezi Belgeseli

Belgeleriyle Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılan, haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek veren sanatçı, bankacı, işadamları ve medya ile yurtdışı destekçilerini delilleriyle birlikte sergilemeye başlıyoruz. Halka ve verdiği oya güvenmeyen, onları aşağılayan, sandık yerine başka yerlerden iktidara çıkmaya çalışan, kısacası seçimlerden fayda ummayan bu güçlerin..
Tamamı 24.06.2013

Ayasofya Camiye Çevrilsin

Ayasofya için dilekçe kampanyası

26.11.2013 13:01 Milli Türk Talebe Birliği (MTTB), 'Peygamberimizin'in işareti, Fatih'in emaneti, Büyük Türkiye'nin alameti; Ayasofya açılsın' sloganıyla Ayasofya'nın yeniden camiye çevrilmesi için dilekçe kampanyası başlattı. Türkiye çapında yapılacak kampanya, İstanbul'un Fethi'nin sene-i devriyesi olan 29 Mayıs 2014'te sonlanacak ve toplanılan dilekçeler yine..
Tamamı 26.11.2013

İddianame yayından kaldırılmıştır

İzmir casusluk davası

İzmir casusluk davasının iddianamesinde 196'sı müşteki, 831'i mağdur olmak üzere toplam 1027 kişi için kimlik bilgilerinin sansürlenmesi çalışması yapılmıştı. Bu süreçte çok yoğun emek harcandı. Ancak sitemize artarak gelmeye devam eden taleplerden anlaşıldığı gibi, iddianamelerde mağdur ya da müşteki olarak yer almadığı halde çok sayıda başka ismin de..
Tamamı 14.05.2013

Türkistan Deklarasyonu

Türkistan Uluslararası Konferansı

12.05.2014 11:50 'Türkistan'ın Dünü, Bugünü, Yarını' adıyla üçüncüsü düzenlenen uluslararası konferans, 11 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Türkistan; ilmi, islami, fenni ve tıbbi ilimlerin beşiği olan, Buhari, Tirmizi ve Biruni gibi çok önemli müslüman ilim adamlarının yaşadığı bölgenin adıdır. Türkistan coğrafyası ve özellikle de bu coğrafya..
Tamamı 12.05.2014

Şok plan: HSYK bunu yapacak

26.07.2014 11:54 HSYK'dan önceki gün gelen şok tehdit hayata geçirildi. HSYK 3. Dairesi, Bolu Savcısı Zekeriya Öz hakkında, Twitter'da kullandığı hesap üzerinden 'Başbakan Tayyip Erdoğan'ın sonunun Kaddafi ve Saddam gibi olacağını' ima..
Tamamı 26.07.2014

İsrail Gazze'den, paralel buradan

25.07.2014 10:31 Paralel yapı mensuplarından Hakkari eski Emniyet Müdürü Tufan Ergüder şok açıklamalar yaptı. Selam-Tevhid örgütü iddiasıyla masum insanları dinledikleri suçlamasıyla gözaltına alınan polis arkadaşlarını savundu. Bugün ..
Tamamı 25.07.2014

İşte F-tipi kumpasın delilleri

23.07.2014 17:25 Türkiye önceki gün; Ergenekon, Balyoz, KCK, ÇHD ve Devrimci Karargah gibi çok yakın geçmişin ünlü soruşturmalarını yürüten polis şeflerinin kelepçelenerek gözaltına alındığı bir sabaha uyandı. 25 ilde toplam 99 polis ş..
Tamamı 23.07.2014

Flaş!!! Paralel polislere operasyon

22.07.2014 10:12 İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nin yönetiminde İstanbul merkezli olmak üzere 22 ilde paralel yapıya karşı büyük bir operasyon başlatıldı. Biri "Selam Tevhid örgütü soruşturmasında kumpas", diğeri ise "'yasadışı dinle..
Tamamı 22.07.2014

Kontrgerilla.com, Zirve'yi sarstı

23.06.2014 20:31 Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde 2007'de biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazları kesilerek öldürülmesine ilişkin davaya 93. duruşmayla devam edildi. Duruşmaya, bir süre önce cezaevinden tahliye edilen Ergenekon hükümlüsü..
Tamamı 23.06.2014

Flaş!!! 12 Eylül müebbetle bitti

18.06.2014 12:57 12 Eylül davasında önemli gelişme.. Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Özdabakaoğlu, "sanıkların, darbeyi yapmaya yaklaşık 1 yıl kadar önce karar verdiklerinin ve darbenin ..
Tamamı 18.06.2014

Gülen soruşturması büyüyor

29.05.2014 14:12 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fethullah Gülen hakkında yürütülen soruşturmanın derinleştirildiği öğrenildi. Soruşturmayı yürüten Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu Savcılığı, Gülen'in geçmişe yönel..
Tamamı 29.05.2014

Flaş!!! Paralel örgütün adı: PDY

28.05.2014 11:02 Dicle Üniversitesi'nde paralel yapılanma iddialarını araştıran Diyarbakır Başsavcılığı, örgütün adını "Paralel Devlet Yapılanması" (PDY) olarak koydu. Aralarında rektör Ayşegül Jale Saraç'ın da bulunduğu 9 öğretim üyes..
Tamamı 28.05.2014

Taraf-Baransu'ya 52 yıl şoku!

22.05.2014 17:31 Taraf gazetesi ile muhabir Baransu'ya şok dava.. "Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te MGK'da Alındı" haberi için açılan savcılık soruşturması tamamlandı. Mehmet Baransu ve gazetenin Sorumlu Yazı işleri Müdürü hakkında 52'şe..
Tamamı 22.05.2014

Gülen'e 3 soruşturma daha

02.05.2014 11:29 Fetullah Gülen hakkında, 'dini kullanarak dolandırıcılık' ve 'örgüt kurma' suçlarından dolayı İstanbul'da üç soruşturma yürütüldüğü ileri sürüldü. Gülen hakkında Ankara'da 'darbe girişimi' suçlamasını da içeren bir sor..
Tamamı 02.05.2014

Paralel´e de Ergenekon´a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.03.2014

Paralel yargı: Direneceğiz!

15.02.2014 15:41 Yargı darbesiyle AK Parti hükümetini devirmek için art arda operasyonlar yapan paralel yapının yüksek yargı üyesi hakim ve savcılara yönelik talimatlarını içeren ses kaydı ortaya çıktı. Ankara'daki hakim ve savcılara d..
Tamamı 15.02.2014

Flaş!!! Taraf´a paralel soruşturma

05.02.2014 12:59 Taraf gazetesine şok!.. Adalet Platformu ile Abdullah Harun'un suç duyuruları üzerine harekete geçen savcılık, Taraf gazetesi sorumlularına, muhabir Mehmet Baransu ve gazeteci Emre Uslu'ya paralel yapılanma ile bağlant..
Tamamı 05.02.2014

Paralel soruşturma endişeli başladı

31.01.2014 17:03 İstanbul'da flaş gelişme.. Hükümet'in 17 Aralık operasyonu sonrasında sıkça dile getirdiği 'paralel devlet' ve örgüt' iddialarıyla ilgili ilk adım atıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 ve 25 Aralık operasyonunu ..
Tamamı 31.01.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fethullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması sur..
Tamamı 27.01.2014

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
9.584.222