Tam
EskidenYeniye
 

Bu da Gazetekulli: Cumhuriyet´ten yazı dizisi

Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay´ın darbe günlükleri medyaya düşünce Cumhuriyet Gazetesi kurnazlık yapıp ?Gerilimli Yıllar? başlığıyla dizi yazı hazırlığına başladı. Mustafa Balbay cezaevinden yazacakmış... Şu sorulara cevap arıyorlar: Dışişleri´nde neler yaşandı? TSK´da ne gibi iç tartışmalar gündeme geldi? Hükümetle askerlerin ilk buluşma yeri Aralık 2002 YAŞ toplantısında neler konuşuldu? Kıbrıs gerilimi nasıl tırmandı? TSK´nın en temel kaygısı neydi? ´Genç Subaylar Rahatsız´ haberinin perde arkası... Sözüm ona günlükler darbe mutfağında pişirilen bir yemek değil, dizi yazı veya kitap hazırlığı içinmiş...Yazı dizisinin anonsunu bir yazı dizisine ayrılmayacak büyüklükte 1. Sayfasından kırmızı fontla devasa boyutta veren Cumhuriyet Gazetesi, Balbay´ın sözkonusu notları ?aslında yazı dizisi yapmak için? tuttuğunu anlatmak istiyor. Yani Balbay masum. Örgüt mörgütle alakası yok, sadece toplumu bilgilendirme amaçlı gazetecilik yapıyor!!! Gatakulli ile generalleri birbir cezaevinden kurtarmayı başaran kulli´ciler şimdi de gazetekulli ile gazetecileri kurtarmak istiyor anlaşılan..

Önceki haber title=Sonraki haber

Gatakulliden sonra Gazetekulli?.. Balbay´ın bilgisayarından sildiği notları kurtaran polis Cumhuriyet´in aklına yazı dizisi getirdi!.. Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay´ın darbe günlükleri medyaya düşünce Cumhuriyet Gazetesi kurnazlık yapıp ?Gerilimli Yıllar? başlığıyla dizi yazı hazırlığına başladı. Mustafa Balbay cezaevinden yazacakmış... Şu sorulara cevap arıyorlar: Dışişleri´nde neler yaşandı? TSK´da ne gibi iç tartışmalar gündeme geldi? Hükümetle askerlerin ilk buluşma yeri Aralık 2002 YAŞ toplantısında neler konuşuldu? Kıbrıs gerilimi nasıl tırmandı? TSK´nın en temel kaygısı neydi? ´Genç Subaylar Rahatsız´ haberinin perde arkası... Sözüm ona günlükler darbe mutfağında pişirilen bir yemek değil, dizi yazı veya kitap hazırlığı içinmiş...Yazı dizisinin anonsunu bir yazı dizisine ayrılmayacak büyüklükte 1. Sayfasından kırmızı fontla devasa boyutta veren Cumhuriyet Gazetesi, Balbay´ın sözkonusu notları ?aslında yazı dizisi yapmak için? tuttuğunu anlatmak istiyor. Yani Balbay masum. Örgüt mörgütle alakası yok, sadece toplumu bilgilendirme amaçlı gazetecilik yapıyor!!! Gatakulli ile generalleri birbir cezaevinden kurtarmayı başaran kulli´ciler şimdi de gazetekulli ile gazetecileri kurtarmak istiyor anlaşılan..

Kim yutar?

Kim yutarsa... Ergenekon´un medyadaki kimi uzantıları şimdiden yutturmaya başladılar bile... Unuttukları bir şey var; Artık toplum eskisi gibi değil, sorguluyor, araştırıyor, perde gerisine bakıyor. İkna etmek öyle kolay değil... Eğer Balbay, bir gazeteci olarak paşalarla sürekli bir araya gelmişse, neden bu notları habere dönüştürmedi? Notlara baktığımızda 1999 yılına kadar gerilere giden bölümler var. Bir gazeteci çok önemli bir notu, 10 yıl boyunca arşivinde tutar mı? Gazetecinin anayasadan kaynaklanan toplumu bilgilendirme, toplumun da bilgi alma hakkı vardır. Balbay, bu yükümlülüğünü neden yerine getirmedi?

Hani Balbay o notları silmişti?

Balbay, ikinci kez gözaltına alındığında bu bilgiler önüne konmuş ve Balbay ?ben bunları silmiştim? demişti. Kitap yazmak veya dizi yazı hazırlamak için notları biriktiriyor diye düşünüyorsanız, o halde Balbay, bu notları bilgisayarından neden sildi? Savcılar, çok özel teknik kullanılarak bilgisayarın hafızasından ulaştılar tüm bu günlüklere... Balbay gözaltına alınmasaydı o notlar çöplükte kaybolup gidecekti, öyle değil mi? Balbay şu an hapiste... Söz konusu bilgileri sildiğini söylüyor... Peki Cumhuriyet bu yazı dizisini nasıl yapıyor? Cumhuriyet Gazetesi´nde yazı dizisinin tanıtımında dizinin, ?Balbay´ın kaleminden? olduğuna dair bir bilgi yok. Sadece ?Balbay´ın notları yakında Cumhuriyet´te? deniyor. NTV yayınına katılan Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Ali Sirmen ise yazı dizisini Balbay´ın mı yoksa Balbay adına Cumhuriyet´teki arkadaşlarının mı yazdığı sorusuna ?bilmiyorum? yanıtını vermişti.

Ergenekon tertibi sizden hızlı değil. Sizin tertibiniz yavaş. 71´deki cunta çalışmalarınızı deşifre edenler 2002´de başlayan sarıkız-ayışığı cunta çalışmalarınızı da deşifre ediyor. Hala salak numarası mı yapacaksınız?..

Ergenekon Tertibi İ.S. (İlhan Selçuk)´u Sollamış!

İ.S. (İlhan Selçuk), bugünkü (21 Mart) köşe yazısını gazetekulli tertibine ayırdı. Ergenekon tertibi bizden hızlı çıktı dedi. İşte Selçuk´un o yazısı:

?Perşembenin Gelişi Çarşambadan Bellidir? başlıklı yazı Balbay tutuklanmadan bir gün önce bu köşede yayımlandı... Yazının kimi satırlarını bugünkü köşeme aktarıyorum... ?...başkentte Cumhuriyet temsilcisi yazarın evine baskın yapanlar ne bulurlar?.. Elbette gazete kesiği, dergi yazısı, konuşma notları, mektup, arşiv malzemesi, anı kırıntıları, izlenimler, vesaire... Balbay´a dedim ki: - Bak, şimdi Ergenekon tertibinin usulünce, bunların içinden özellikle seçtiklerini medyaya moda deyişle ´servis´ edecekler... - Abi, servis etsinler, gizli saklı bir şeyler yok ki... - Başka bir şey yapalım mı, onlar ´servis´ etmeden, sen anılarını, notlarını, izlenimlerini yayımla... - Bir düşüneyim abi...? (Cumhuriyet, 06.03.2009) Olay bilinen yöntemle ve hızla sahneye kondu... Balbay tutuklandı... Belli merkez, Balbay´ın evinde polis baskınıyla ele geçirildiği ileri sürülen ´evrak´ı medyaya ´servis´ etti... Şimdi yandaş mı desem, yalaka mı desem medya çıldırmış gibi... Kanun dışı bir tezgahla pazarlanan ve Balbay´ın notları olduğu söylenen günlükler üstüne Balbay´a, bana ve Cumhuriyet´e saldırıların bini bir para... Yalçın Doğan´ın geçen günkü köşe yazısının başlığı: ?Medya Sehpaları Çoktan Kurdu...? Eğer Türkiye hukuk devletiyse ve bu ülkede yasalar geçerliyse, Mustafa Balbay´ı kimse susturamaz... Ne türden olursa olsun saldırı ve şamata da gerçekler karşısında beş para etmez... Balbay´ın notları ya da günlüğü diye pazarlanan ne varsa okudum... Aklı başında bir yargıç, bu uydurma günlüklere göre bile Balbay´ı suçlayamaz, bir örgüt içinde olduğunu düşünemez, hele darbe safsatası Balbay için temelinden fostur... Peki, daha iddianame bile açıklanmamışken Balbay´ı suçlayanlar kimler?.. Saymaya gerek yok... Akıl var, yakin var... Bir gazeteci ?Ben darbe için çalışıyorum, hükümeti devireceğim? diye kendi kendisini suçlayan günlükler tutar mı?.. Balbay şimdi neyin ne olduğunu Cumhuriyet´te açıklayacak... İçeri girmeden önce ne demiştim Balbay´a: ?- Onlar ´servis´ etmeden, sen notlarını yayımla...? Ancak itiraf edelim ki Ergenekon tertipçileri bizden hızlı... Vallahi çok iyi çalışıyorlar... Medyada da öylesine hizmetkarları var ki pesss...

Abdullah Harun

(21 Mart 2009)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=493    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

KPSS'de 5 sanığa 10'ar yıl hapis

19.01.2020 13:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nce (FETÖ) 2010'daki Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırılmasına ilişkin ayrı ayrı görülen 5 davada, sanıklara FETÖ üyeliğinden 10'ar yıl hapis cezası verildi. 10 Oc..
Tamamı 19.1.2020

Cafer-Melek İpek'e 92 yıl Hapis

19.01.2020 11:23 Ankara'da, FETÖ/PDY çatı davasının firari sanığı Koza İpek Holding eski yöneticisi Hamdi Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ve annesi Melek İpek'in de aralarında bulunduğu 2'si tutuklu, 5'i firari 20 sanığın yargıland..
Tamamı 19.1.2020

Fetö Başyaverine 10 yıl Hapis

19.01.2020 11:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında hakkında dava açılan eski Cumhurbaşkanlığı Başyaveri Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban'a "silahlı t..
Tamamı 19.1.2020

Baykal Kaset Kumpası davası

19.01.2020 11:44 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayımlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu..
Tamamı 19.1.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

19.01.2020 12:12 İstanbul'da, FETÖ'nün 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla 7'si tutuklu 107 sanığın yargılandığı 'futbolda şike kumpası' davasında yargılamaya devam edildi. 06.01.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANL..
Tamamı 19.1.2020

Kozmik Oda Polisleri davası

19.01.2020 11:32 Ankara'da, kamuoyunda "Kozmik Oda" olarak bilinen soruşturma kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca kumpas kurulduğu gerekçesiyle çoğunluğu eski polis tutuksu..
Tamamı 19.1.2020

Adana 50 sanık: MİT Tırları

19.01.2020 13:11 Adana'da, Adana ve Hatay'da, MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 "sivil imamı" ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanık hakkındaki davaya devam edildi. 8 Ocak'..
Tamamı 19.1.2020

Manken Aslı Baş davası beraatle bitti

20.01.2020 10:12 Muğla'da, mankenler kraliçesi olarak bilinen Aslı Baş'ın 2010 yılında işadamı Ahmet Bayer'ın Bodrum'daki villasında ölü bulunması ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edilmesiyle ile ilgili Muğla 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi..
Tamamı 20.1.2020

Van: İl İmamı Dahil 12 Hapis

19.01.2020 13:00 Van'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde "il imamı"nın da aralarında bulunduğu 12 sanık, 1 yıl 6 ay 22 gün ile 12 yıl 6 arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 8 Ocak'ta Van 5. Ağır Ceza Mahkemesinde gö..
Tamamı 19.1.2020

Sakarya: Fetö İş Adamlarına 10 Hapis

19.01.2020 12:48 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, kanun hükmünde kararname ile kapatılan Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği (SAGİAD) üyesi ve çalışanı 37 sanığın yargıl..
Tamamı 19.1.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

19.01.2020 11:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 06.01.2020 GÜNKÜ DURUŞMAD..
Tamamı 19.1.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

19.01.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 142 sanıklı davanın duruşması görüldü. 13.01.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR..
Tamamı 19.1.2020

İzmir 66 sanıklı Darbe davası

19.01.2020 14:35 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 137 sanık hakkında İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesince verilen hükmün ardından, istinaf tarafından 66 sanık yönünden duruşma açılması kararı üzerine gör..
Tamamı 19.1.2020

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

20.01.2020 09:59 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasının en üst düzey sorumlusu olduğu iddia edilen firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanm..
Tamamı 20.1.2020

Ergenekon Savcısı Dalkuş davası

19.01.2020 13:59 İstanbul'da, "FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan aranırken Ekim 2019'da Esenyurt'ta operasyonla yakalanan ve meslekten ihraç edilen Ergenekon davası savcılarından Mehmet Murat Dalkuş hakim karşısına çı..
Tamamı 19.1.2020

Zonguldak 21 sanıklı Fetö davası

19.01.2020 13:04 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada yargılanan, akademisyenler ve farklı meslek gruplarından 21 sanığın duruşması görüldü. 7 Ocak'ta Zonguldak 2. Ağır Ceza Mah..
Tamamı 19.1.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
40.594.603