Tam
EskidenYeniye
 

Bu da Gazetekulli: Cumhuriyet´ten yazı dizisi

Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay´ın darbe günlükleri medyaya düşünce Cumhuriyet Gazetesi kurnazlık yapıp ?Gerilimli Yıllar? başlığıyla dizi yazı hazırlığına başladı. Mustafa Balbay cezaevinden yazacakmış... Şu sorulara cevap arıyorlar: Dışişleri´nde neler yaşandı? TSK´da ne gibi iç tartışmalar gündeme geldi? Hükümetle askerlerin ilk buluşma yeri Aralık 2002 YAŞ toplantısında neler konuşuldu? Kıbrıs gerilimi nasıl tırmandı? TSK´nın en temel kaygısı neydi? ´Genç Subaylar Rahatsız´ haberinin perde arkası... Sözüm ona günlükler darbe mutfağında pişirilen bir yemek değil, dizi yazı veya kitap hazırlığı içinmiş...Yazı dizisinin anonsunu bir yazı dizisine ayrılmayacak büyüklükte 1. Sayfasından kırmızı fontla devasa boyutta veren Cumhuriyet Gazetesi, Balbay´ın sözkonusu notları ?aslında yazı dizisi yapmak için? tuttuğunu anlatmak istiyor. Yani Balbay masum. Örgüt mörgütle alakası yok, sadece toplumu bilgilendirme amaçlı gazetecilik yapıyor!!! Gatakulli ile generalleri birbir cezaevinden kurtarmayı başaran kulli´ciler şimdi de gazetekulli ile gazetecileri kurtarmak istiyor anlaşılan..

Önceki haber title=Sonraki haber

Gatakulliden sonra Gazetekulli?.. Balbay´ın bilgisayarından sildiği notları kurtaran polis Cumhuriyet´in aklına yazı dizisi getirdi!.. Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay´ın darbe günlükleri medyaya düşünce Cumhuriyet Gazetesi kurnazlık yapıp ?Gerilimli Yıllar? başlığıyla dizi yazı hazırlığına başladı. Mustafa Balbay cezaevinden yazacakmış... Şu sorulara cevap arıyorlar: Dışişleri´nde neler yaşandı? TSK´da ne gibi iç tartışmalar gündeme geldi? Hükümetle askerlerin ilk buluşma yeri Aralık 2002 YAŞ toplantısında neler konuşuldu? Kıbrıs gerilimi nasıl tırmandı? TSK´nın en temel kaygısı neydi? ´Genç Subaylar Rahatsız´ haberinin perde arkası... Sözüm ona günlükler darbe mutfağında pişirilen bir yemek değil, dizi yazı veya kitap hazırlığı içinmiş...Yazı dizisinin anonsunu bir yazı dizisine ayrılmayacak büyüklükte 1. Sayfasından kırmızı fontla devasa boyutta veren Cumhuriyet Gazetesi, Balbay´ın sözkonusu notları ?aslında yazı dizisi yapmak için? tuttuğunu anlatmak istiyor. Yani Balbay masum. Örgüt mörgütle alakası yok, sadece toplumu bilgilendirme amaçlı gazetecilik yapıyor!!! Gatakulli ile generalleri birbir cezaevinden kurtarmayı başaran kulli´ciler şimdi de gazetekulli ile gazetecileri kurtarmak istiyor anlaşılan..

Kim yutar?

Kim yutarsa... Ergenekon´un medyadaki kimi uzantıları şimdiden yutturmaya başladılar bile... Unuttukları bir şey var; Artık toplum eskisi gibi değil, sorguluyor, araştırıyor, perde gerisine bakıyor. İkna etmek öyle kolay değil... Eğer Balbay, bir gazeteci olarak paşalarla sürekli bir araya gelmişse, neden bu notları habere dönüştürmedi? Notlara baktığımızda 1999 yılına kadar gerilere giden bölümler var. Bir gazeteci çok önemli bir notu, 10 yıl boyunca arşivinde tutar mı? Gazetecinin anayasadan kaynaklanan toplumu bilgilendirme, toplumun da bilgi alma hakkı vardır. Balbay, bu yükümlülüğünü neden yerine getirmedi?

Hani Balbay o notları silmişti?

Balbay, ikinci kez gözaltına alındığında bu bilgiler önüne konmuş ve Balbay ?ben bunları silmiştim? demişti. Kitap yazmak veya dizi yazı hazırlamak için notları biriktiriyor diye düşünüyorsanız, o halde Balbay, bu notları bilgisayarından neden sildi? Savcılar, çok özel teknik kullanılarak bilgisayarın hafızasından ulaştılar tüm bu günlüklere... Balbay gözaltına alınmasaydı o notlar çöplükte kaybolup gidecekti, öyle değil mi? Balbay şu an hapiste... Söz konusu bilgileri sildiğini söylüyor... Peki Cumhuriyet bu yazı dizisini nasıl yapıyor? Cumhuriyet Gazetesi´nde yazı dizisinin tanıtımında dizinin, ?Balbay´ın kaleminden? olduğuna dair bir bilgi yok. Sadece ?Balbay´ın notları yakında Cumhuriyet´te? deniyor. NTV yayınına katılan Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Ali Sirmen ise yazı dizisini Balbay´ın mı yoksa Balbay adına Cumhuriyet´teki arkadaşlarının mı yazdığı sorusuna ?bilmiyorum? yanıtını vermişti.

Ergenekon tertibi sizden hızlı değil. Sizin tertibiniz yavaş. 71´deki cunta çalışmalarınızı deşifre edenler 2002´de başlayan sarıkız-ayışığı cunta çalışmalarınızı da deşifre ediyor. Hala salak numarası mı yapacaksınız?..

Ergenekon Tertibi İ.S. (İlhan Selçuk)´u Sollamış!

İ.S. (İlhan Selçuk), bugünkü (21 Mart) köşe yazısını gazetekulli tertibine ayırdı. Ergenekon tertibi bizden hızlı çıktı dedi. İşte Selçuk´un o yazısı:

?Perşembenin Gelişi Çarşambadan Bellidir? başlıklı yazı Balbay tutuklanmadan bir gün önce bu köşede yayımlandı... Yazının kimi satırlarını bugünkü köşeme aktarıyorum... ?...başkentte Cumhuriyet temsilcisi yazarın evine baskın yapanlar ne bulurlar?.. Elbette gazete kesiği, dergi yazısı, konuşma notları, mektup, arşiv malzemesi, anı kırıntıları, izlenimler, vesaire... Balbay´a dedim ki: - Bak, şimdi Ergenekon tertibinin usulünce, bunların içinden özellikle seçtiklerini medyaya moda deyişle ´servis´ edecekler... - Abi, servis etsinler, gizli saklı bir şeyler yok ki... - Başka bir şey yapalım mı, onlar ´servis´ etmeden, sen anılarını, notlarını, izlenimlerini yayımla... - Bir düşüneyim abi...? (Cumhuriyet, 06.03.2009) Olay bilinen yöntemle ve hızla sahneye kondu... Balbay tutuklandı... Belli merkez, Balbay´ın evinde polis baskınıyla ele geçirildiği ileri sürülen ´evrak´ı medyaya ´servis´ etti... Şimdi yandaş mı desem, yalaka mı desem medya çıldırmış gibi... Kanun dışı bir tezgahla pazarlanan ve Balbay´ın notları olduğu söylenen günlükler üstüne Balbay´a, bana ve Cumhuriyet´e saldırıların bini bir para... Yalçın Doğan´ın geçen günkü köşe yazısının başlığı: ?Medya Sehpaları Çoktan Kurdu...? Eğer Türkiye hukuk devletiyse ve bu ülkede yasalar geçerliyse, Mustafa Balbay´ı kimse susturamaz... Ne türden olursa olsun saldırı ve şamata da gerçekler karşısında beş para etmez... Balbay´ın notları ya da günlüğü diye pazarlanan ne varsa okudum... Aklı başında bir yargıç, bu uydurma günlüklere göre bile Balbay´ı suçlayamaz, bir örgüt içinde olduğunu düşünemez, hele darbe safsatası Balbay için temelinden fostur... Peki, daha iddianame bile açıklanmamışken Balbay´ı suçlayanlar kimler?.. Saymaya gerek yok... Akıl var, yakin var... Bir gazeteci ?Ben darbe için çalışıyorum, hükümeti devireceğim? diye kendi kendisini suçlayan günlükler tutar mı?.. Balbay şimdi neyin ne olduğunu Cumhuriyet´te açıklayacak... İçeri girmeden önce ne demiştim Balbay´a: ?- Onlar ´servis´ etmeden, sen notlarını yayımla...? Ancak itiraf edelim ki Ergenekon tertipçileri bizden hızlı... Vallahi çok iyi çalışıyorlar... Medyada da öylesine hizmetkarları var ki pesss...

Abdullah Harun

(21 Mart 2009)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=493    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

Kayseri: Darbeci General davası

29.03.2020 20:35 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyi'nce hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutan..
Tamamı 29.3.2020

Kozmik Oda Kumpası davası

28.03.2020 10:56 Ankara'da, 'Kozmik Oda' soruşturmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından kumpas kurulduğu gerekçesiyle 101 kişinin yargılandığı davaya ..
Tamamı 28.3.2020

Fetö'nün Avrupa Casusları davası

28.03.2020 10:50 Ankara'da, Türk vatandaşlarına ait kişisel veriler ile terör örgütü bağlantılı bazı soruşturmalara yönelik bilgi ve belgeleri, Almanya başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinin büyükelçiliklerine kanuna aykırı olarak v..
Tamamı 28.3.2020

Kayseri 26 sanıklı Fetö davası

28.03.2020 12:46 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla 9'u tutuklu 26 sanığın duruşması görüldü...
Tamamı 28.3.2020

Şike Davasına Corona Arası

28.03.2020 12:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle açılan davada 15. celse, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ertelendi. 20 Mart'ta Fenerba..
Tamamı 28.3.2020

Diyarbakır: Korg. Yılmaz beraat etti

28.03.2020 11:47 Diyarbakır'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davada yeniden yargılanan dönemin 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz'ın, 4 ayrı suçtan beraatine karar verildi. 12 Mart'ta Darbecil..
Tamamı 28.3.2020

Karlov Suikastı'na 8 Müebbet

07.03.2020 09:53 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 7.3.2020

Şırnak: Darbeye 1 Müebbet

07.03.2020 11:24 Şırnak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimi faaliyetleriyle ilgili Adana'da görülen davada 3'ü ağırlaştırılmış müebbet 1'i 9 yıl olmak üzere hapis cezalarına çarptırılan ..
Tamamı 7.3.2020

Hakim: Allah'ı kandırmaya kalktılar

08.03.2020 10:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 8.3.2020

Yeniden Yapılanmaya Darbe

07.03.2020 11:04 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 11'i tutuklu 26 sa..
Tamamı 7.3.2020

Yazıcıoğlu'da Fetö şüphesi güçleniyor

08.03.2020 10:44 BBP eski lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşının 25 Mart 2009'da bir helikopter kazasında ölmelerinin Fetullah Gülen Terör Örgütü bağlantılı bir suikast olduğuna dair şüphe giderek güçleniyor. Hürriyet gazetesinden..
Tamamı 8.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

07.03.2020 10:32 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 24.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANL..
Tamamı 7.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

07.03.2020 10:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 7.3.2020

Darbede AK Parti'yi İşgal davası

07.03.2020 10:44 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin 15 sanıklı davanın, yerel mahkemenin hükmünün Yargıtay tarafından kısmen bozulmasının ardından yeniden görülmes..
Tamamı 7.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
42.181.574