YAYINA BAŞLAMA TARİHİ: 13.08.2001
25 Ekim 2014, Cumartesi
Kontrgerilla, Ergenekon, Özel Harp, terör ve bağlantılı konularda 2001 yılından beri yayındayız .. aharun.8m.net|www24.brinkster.com/aharun|kontrgerilla.com|ergenekon.ws
Taksim Gezi olaylarına destek veren sanatçı, bankacı, işadamları ve medya ile yurtdışı destekçileri

Kontrgerilla.com.. Tanıklar.. Belgeler.. Bilgiler..

  Özet  EskidenYeniye
 

Ergenekon´da 251. duruşma

İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü´ndeki öğretim üyeleri hakkında, dönemin 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon´a rapor sundukları iddia edilen eski enstitü müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy, polis zoruyla getirildiği Silivri´de Ergenekon davasında tanık olarak dinleniliyor. Atasoy, İÜ Adli Tıp Enstitü´ndeki müdürlük görevi uzatılmayarak yerine başkasının atanmasının ardından kapıldığı kaygı üzerine, dönemin 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon´a gittiğini söyledi.

23.10.2012 12:11 Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün de aralarında bulunduğu 65´i tutuklu 274 sanıklı “Ergenekon” davasının 251. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, CHP Milletvekili Mustafa Balbay ve gazeteci Tuncay Özkan´ın da aralarında bulunduğu 40 tutuklu sanık katıldı. Duruşmaya, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal ile Sedat Peker´in de aralarında bulunduğu 25 tutuklu sanık gelmedi. “Odatv” davasında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.

TANIK SEVİL ATASOY´UN İFADESİ

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Tolon´un avukatları tarafından dinlenilmesi istenilen Sevil Atasoy´un duruşmaya geldiğini belirterek, dışarıda bekletilen Atasoy´u salona aldırdı. Kimlik tespiti yapılan Atasoy, sanıklarla arasında bir dava olup olmadığına ilişkin soru üzerine, İstanbul Üniversitesi (İÜ) Adli Tıp Enstitüsü´ndeki bazı öğretim üyeleri hakkında düzenlenen ve kapağında kendi adının yazıldığı raporu ilk defa basında gördüğünü söyledi.

Atasoy, raporun basında yer almasının ardından, enstitüdeki bazı öğretim üyelerinin şikayeti üzerine hakkında “hakaret ve iftira” suçlarından İstanbul 45. Asliye Ceza Mahkemesi´nde dava görüldüğünü söyledi.

Atasoy, 1982 yılında kurulan Adli Tıp Enstitüsü´nün kurucuları arasında yer aldığını, enstitüde 18 yıl da müdürlük yaptığını belirtti.

Davanın tutuksuz sanıklarından Doç. Dr. Ümit Sayın´ın ABD´de çalışırken başvuru yaptığı enstitünün, rektör tarafından açılan kadro üzerine, farmakoloji bölümüne atandığını ifade eden Atasoy, enstitü müdürünün de rektör tarafından 3 yıllığına atandığını aktardı.

-´Kaygılandım ve Hurşit Tolon´a gittim´-

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese´nin ´Hurşit Tolon ile nasıl tanıştınız?´ sorusu üzerine Atasoy, şunları kaydetti:

´Enstitüdeki müdürlüğümün bitmesine birkaç gün kala rektörü (Prof. Dr. Mesut Parlak) ziyaret ettim. Çok yakın ailevi konuları konuştuktan sonra üniversiteyle ilgili görüşlerimi içeren rapor verdim. Veda ederek ayrıldım. Görevli olarak Lahey´e gittim. Oradan telefonla arayarak görev süremin uzatılıp uzatılmadığını sordum. Müdür olarak tayin edilen bir isim söylendi. Yeni müdürün kim olduğunu bilmiyorduk. Enstitü dışındandı. Rektörün yeni müdürü bana neden söylemediğini merak ettim. Rektörün, gazetelerde ´yaşlandığı için yeni kuşaklara görev imkanı vermek amacıyla atamasını yapmadım´ şeklindeki beyanını okudum. Ben o tarihte, 5 yıllığına BM Uyuşturucu Kontrol Kurulu üyeliğine getirilmiştim. Rektörün basına yansıyan bu gerekçesine katılmadım. Ne olduğunu anlamak istedim. Tanıdığım kişilere nedenini sormaya başladım. Kimin teklif ettiğini bilmiyorum, ama 1. Ordu Komutanı´na da (emekli Orgeneral Hurşit Tolon) soralım denildi. Ümit Sayın randevu aldı. 2005 Haziran ayının ortalarında 1. Ordu Komutanlığı´na gittik. 1, 1.5 saat kaldık. Ben görev süremin neden uzatılmadığı, enstitüde hiç çalışmamış, dışarıdan bir kişinin neden müdür olarak tayin edildiği konularında bilgisi olup olmadığını sordum. Müdür yardımcısı da dışarıdan atandı. 1982 yılından beri emek verdiğim, uluslararası konuma getirdiğim yapının, eğitim ve öğretim aktivitelerini sürdüremeyeceği kaygısına kapıldım.´

Atasoy, daha önceden emekli Orgeneral Hurşit Tolon´u hiç görmediğini ve tanımadığını savunarak, ´Sayın, randevuyu benim adıma aldı. Üniversitedeki huzursuzluklar, görevden almalar, yeni tayinler konuşuldu. Konuşma bittiğinde Tolon, ´bunları yazılı olarak verir misiniz?´ dedi. Ricada bulundu. Ben cevap vermedim. Benim açımdan yazıya dökülecek bir şey yoktu. Görüşmenin sonuna doğru birilerini çağırdı. Bizi kapıya kadar geçirdiler. Sonra başka herhangi bir ordu mensubuyla görüşme yapmadım´ dedi.

Adli Tıp Kurumu´nu babası Şemsi Gök´ün kurduğunu anımsatan Atasoy, bu kuruma alternatif yeni bir bilirkişi oluşturmaya dair teklifler olduğunu, kendisinin buna karşı çıktığını, yapılan yeni atamalarla ´Adli Tıp Kurumu´na alternatif bilirkişi kurumu oluşturuluyor´ diye kaygılandığını söyledi.

Özese´nin ´Tolon´dan ne bekliyordunuz?´ sorusu üzerine Atasoy, müdür olarak neden görevlendirilmediği konusunda fikri olup olmadığını sormak istediğini anlatarak, ´O tarihte milletvekillerine, gazetecilere, kimi gördüysem sordum´ dedi.

Özese´nin ´Ümit Sayın´ın rapor verdiğini biliyor musunuz?´ sorusuna da Atasoy, ´Hayır, bilmiyorum. Gazetelerde çıkan haberler üzerine, kişiler şikayetçi oldu. Raporun varlığından gazetelerden haberim oldu. Raporun kapak yazısına adımı yazanları da tanık olarak dinletmek istiyorum´ yanıtını verdi. (AA)

Prof. Dr. Sevil Atasoy, 1987´den beri sürdürdüğü İÜ Adli Tıp Enstitüsü müdürlüğü görevini 26 Mayıs 2005´te bıraktı. Atasoy´un ismi, Ergenekon dosyasına giren ek klasörlerde yeniden gündeme geldi. 1. Ordu Komutanlığı´nda görevli Tümgeneral Uğur Uzal imzalı ve 25 Haziran 2005 tarihli 47 sayfalık raporda, çok sayıda akademisyenin ´Kürt kökenli, bölücü, eski sol militanı´ şeklinde fişlendiği ortaya çıktı. Atasoy´un adli tıp uzmanlarına yönelik hazırladığı fişleme raporunun da söz konusu 47 sayfalık rapora ´ek´ olarak eklendiği belirtildi.

Dünkü duruşmada, Atasoy´a fişleme belgeleri de soruldu. Dönemin 1. Ordu Komutanı Hurşit Tolon´a gönderilen 47 sayfalık raporla ilgisinin bulunmadığını iddia eden Atasoy, “Bu raporu ben yazmadım. Benim adımı raporun kapağına önemsenmesi için yazmış olabilirler.” dedi. Bunun üzerine Atasoy´a, Tolon´un avukatı tarafından “Bir röportajınızda Ümit Sayın´ın size ´Öyle bir rapor hazırladım ki küçük dilinizi yutacaksınız.´ diye yazdığınızı anlatmışsınız. Bu raporu Sayın´ın mı yazdığını düşünüyorsunuz?” diye sordu. Raporu kimin yazdığını bilmediğini kaydeden Atasoy, “47 sayfalık bu raporu bir insanın tek başına yazması mümkün değildir. Ama içimde kullanıldığıma dair bir infial uyanmıştı. Demek ki Tolon´a gitmemiz, sadece bana destek için değilmiş diye düşündüm.” ifadelerini kullandı.

Sevil Atasoy´un ifadelerinde Tolon´a gönderilen rapordan kendisinin de zarar gördüğü yönünde beyanı olduğunu hatırlatan Hakim Sedat Sami Haşıloğlu ise, “Bu rapor nedeniyle hakkınızda suç duyurusunda bulunulmuş. Sizin mağduriyetinize sebep olan Ümit Sayın hakkında suç duyurusunda neden bulunmadınız?” diye sordu. Atasoy da, “Raporun kapağına benim adımı Ümit Sayın mı yazmış, başkalarımı yazmış bilemiyorum. Hakkında bu dava açılmış zaten. Bu süreçte o da aydınlanır diye düşündüm.” karşılığını verdi. Bunun üzerine Haşıloğlu, “Aydınlatma, sizin belli mekanizmaları harekete geçirmenizle olacak.” ifadesini kullandı.

Haşıloğlu, Tolon´a sunulan raporda ´Kürtçülük, TSK aleyhtarlığı, irtica´ gibi konuların geçtiğini belirterek, “Ziyaretinizde Tolon ile bu konulardan konuştunuz mu?” sorusunu da yöneltti. Atasoy´un “Hayır” cevabını vermesi karşısında da, “Tolon konuşulduğunu söylüyor.” dedi. Atasoy´un cevabı ise “Hayır, konuşmadık. Konuşmanın yüzde 70´i benim kişisel konumla ilgiliydi.” şeklinde oldu. Bu durumdan dolayı oldukça rahatsız olduğunu anlatan Atasoy, şöyle devam etti: “Bu konudan dolayı içim yanıyor, anlatamam. Özür dileyerek söylüyorum. Denize düşen yılına sarılır. Ben etrafımda kim varsa herkese görev süremin neden uzatılmadığını sordum.” ( Zaman)

TANIK EMRAH ÖZDEMİR DİNLENDİ

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmada, birkaç kez rahatsızlandığı için tanık olarak dinlenilmesine ara verilen Emrah Özdemir´in beyanları alındı. Gizli tanık odasında sesi ve görüntüsü bozulmadan salona yansıtılan Özdemir, sanıkların ve avukatların sorularını yanıtladı.

ERSÖZ HASTANEYE SEVKEDİLDİ

Özdemir´in tanık olarak dinlenilmesinin tamamlanmasının ardından Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, sağlık durumunu sordukları tutuklu sanıklardan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´le ilgili İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği´nce görüş yazısı gönderildiğini söyledi. Yazıda, Ersöz´ün giderek kontrolü güçleşen enfeksiyonları nedeniyle rehabilitasyonunun yapılamadığı, uygun kliniğe yatırılması gerektiğinin bildirildiğini ifade eden Özese, Adalet Bakanlığı´na yazı yazılarak, Ersöz´ün uygun kliniğe yatırılıp tedavisinin yapılabilmesi için tam teşekküllü hastaneye sevk edilmesine karar verildiğini açıkladı.

Duruşma, 30 Ekim Salı gününe ertelendi.

(23 Ekim 2012), son güncel.: (24 Ekim 2012)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:
Bu bölüm araştırmacılara yardımcı olmak için konulmuştur. Zaman içerisinde geçersiz hale gelen ya da yanlış linkler olabilmekte, farkedildikçe düzeltilmeye çalışılmaktadır.

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2946    yazdır/print
Diyarbakır´da 40 STK´dan faili meçhuller yaşanmasın diye ´Evet´

Diyarbakır´da bir araya gelen 40 sivil toplum kuruluşu asit kuyuları ve faili meçhul cinayetlerin bir daha yaşanmaması için ´evet´ çağrısında bulundu. PKK´nın referanduma katılmayın şeklindeki boykot çağrılarına karşın, Doğu ve Güneydoğu´da çeşitli illerdeki çok sayıda sivil toplum kuruluşları ve diğer birlikler sık sık ortak açıklamalar yapmış ve referanduma katılarak ´Evet´ oyu kullanacaklarını açıklamış bulunmakta.

Diyarbakır´da 40 STK´dan faili meçhuller yaşanmasın diye ´Evet´

Diyarbakır´da bir araya gelen 40 sivil toplum kuruluşu asit kuyuları ve faili meçhul cinayetlerin bir daha yaşanmaması için ´evet´ çağrısında bulundu. PKK´nın referanduma katılmayın şeklindeki boykot çağrılarına karşın, Doğu ve Güneydoğu´da çeşitli illerdeki çok sayıda sivil toplum kuruluşları ve diğer birlikler sık sık ortak açıklamalar yapmış ve referanduma katılarak ´Evet´ oyu kullanacaklarını açıklamış bulunmakta.

Yenişehir ilçesi Ofis semtinde bir araya gelen STK´lar adına açıklamayı Bayındır-Memur-Sen Diyarbakır İl Temsilcisi Ali Sabaz okudu. Yıllardır bölgede süre gelen çatışmalar ve şiddet olayları nedeniyle oluşan kaos ortamından en fazla bölge insanın zarar gördüğünü anlatan Sabaz, Binlerce insanımız hayatını kaybetmiş, çocuklarımız yetim kalmış, köylerimiz boşaltılmış, evlerimiz yakılıp yıkılmıştır. Bu kaotik ortamda ateş düştüğü yeri yakmıştır, telafisi mümkün olmayan zararlar meydana gelmiştir. Bu acıları yaşamış bölge halkı olarak çekimser kalmanın ve hayır demenin haklı bir gerekçesi olamaz. diye konuştu. Mevcut anayasanın toplumsal değişimler karşısında yetersiz kaldığını ve insan haklarını sınırlayıcı maddeler ihtiva ettiğini anlatan Sabaz, Acilen değiştirilmesi gerektiği konusunda hemfikiriz. Toplumu oluşturan tüm bireylerin eşit, özgür ve adil bir şekilde haklarını kullanabileceği bir anayasa herkesin ortak arzusudur. Yıllardır sürüncemede bırakılan tüm siyasi partilerin ortak arzusu olan anayasa değişikliği kısmi de olsa 12 Eylül´de milletin iradesine sunulacaktır. şeklinde konuştu. Sabaz, Kürt sorunu, başörtüsü ve inanç özgürlüğü gibi birçok önemli konudaki yetersizliklerine rağmen referandumda şu gerekçelerle evet diyeceklerini söyledi: Daha özgür ve yaşanabilir bir ülke için, her türlü vesayetçi anlayışın kalkması için, şeffaf ve denetime açık bir devlet anlayışı için, çocuklarımıza ve gençlerimize daha güzel bir gelecek bırakmak için ve faili meçhul cinayetler, asit kuyuları, köy boşaltmaları, akan kanın durması için. Cunta anayasasının, siyaset ve halk idaresi üzerine yerleştirdiği vesayet sistemlerine son vereceğinden dolayı İslami ve insani hak ve özgürlüklerin gelişiminden yana olan sivil toplum kuruluşları olarak eksikliklerine ve yetersizliklerine rağmen 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan referanduma tüm halkımızı evet demeye çağırıyoruz.

İşte 40 STK

Açıklamaya imza atan STK´lar şunlar: Anadolu Gençlik Derneği, Ay-der, Bağıvar-der, Bayındır Memur-sen, Bem-Bir-Sen, Birlik haber sen, Büro-Memur-Sen, Cami-der, Can Suyu, Dicle Fırat Diyalog Grubu, Di-der, Din-Bir-Sen, Diyanet-sen, Diyarbakır İnsani Yard. Derneği, Düşünce ve İnşa Hareketi, Eğitim-bir-Sen, Emekli-Bir-Sen, Enerji-Bir-sen, Gönül Köprüsü, Hayat der, Hu-der, Hür der, İkra der, İlim der, İlim ve Ahlak, İmam-Hatip der, İnsan ve Erdem, İrşad der, Köy-der, Kültür memur-sen, Memur-sen, Sağlık-Sen, Sahabe-der, Şefkat-der, Şura der, Toç-Bir-Sen, Ulaştırma memur-sen, Yeni İhya Der, Diyarbakır Ensar Vakfı, Öğ-der ve İmam-Hatip Yardımlaşma Dayanışma Derneği. ( Cihan)

Muş´ta DSP´ye şok: İl Başkanı 7300 üyeyle birlikte istifa etti

DSP Muş İl Başkanı Mehmet Ek ile aralarında belediye başkanı, belde ve ilçe başkanlarının da bulunduğu 7 bin 300 üye, 12 Eylülde yapılacak halk oylamasına ´evet´ demek için partisinden istifa etti. Ek, ilçe başkanları ve parti üyeleriyle il binasında düzenlediği basın toplantısında, teşkilat olarak, partiden istifa ettiklerini belirterek, aydınlık yarınlar, cuntasız ve Ergenekonsuz bir Türkiye için referanduma ´evet´ diyeceklerini söyledi. 1990 yılından itibaren, DSP´de, Bülent Ecevit´in ´Anadolu solu´ dediği ´inancı hak, adaleti mutlak´ olduğuna inandıkları felsefi anlayışa siyasi katkılar sunarak hizmet ettiklerini belirten Ek, Bülent Ecevit öldükten sonra parti yönetimine, kurumsal bir parti, 55 bin kayıtlı gönüllü üye bıraktığını ifade etti. Ek, geçen sürede, DSP´nin genel başkanları ve yönetim kurulunun bir arpa boyu kadar başarı sağlayamadıklarını, hatta partinin bölünüp dağılmasına sebep olduklarını ileri sürdü. Sivil anayasaya, çağdaş demokrasiye ´hayır´ diyenlerin, 12 Eylül anlayışına hizmet ettiğini ifade eden Ek, ülkenin 100 binlerce evladının pis kurşunlara hedef olurken, ezber bozmayan muhalefet partilerinin AK Parti´ye ve söylemlerine cevap yetiştirmekle mükellef olamadığını belirtti. Mehmet Ek, konuşmasını şöyle sürdürdü: ´Bu ülkede ´her şeyin sahibi benim, ben devletim, dilediğimi yaparım´ mantığı ´hayır´da buluşanların mantığıdır. Bu mantıkla hareket eden siyasetçi ve bürokratları tanıdıkça, AK Parti´ye ve Recep Tayyip Erdoğan´a daha çok saygı duymaya başladık. Sonuç itibariyle, iflas etmiş paradigmaya, bu yoz anlayışlara, haksız hukuksuz gidişata ´dur´ demek adına, DSP il, ilçe, belde teşkilatlarımızla belediye başkan ve encümenlerimizle partimizden aday olmuş, seçilmiş veya seçilmemiş bütün arkadaşlarımızla beraber, 7 bin 300 kayıtlı üyemizle birlikte, topluca aydınlık yarınlar adına, cuntasız, Ergenekonsuz, hukukun üstün olacağı bir Türkiye adına referandum sürecinde ´evet´ diyerek katkılarımızı sunacağız. Bu onurlu yürüyüşe destek vermek adına, topluca DSP´den istifa ediyoruz.´ Ek, istifa dilekçelerini de topluca posta aracılığıyla parti genel merkezine gönderdiklerini bildirdi. ( Habertürk)

CHP´nin referandum afişindeki başörtüsü skandalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Başörtüsünü biz çözeriz. şeklindeki sözlerinin ardından CHP´nin 12 Eylül´deki halkoylamasına yönelik billboardlara astığı afişler, vatandaşların tepkisini çekti. Tepkiler üzerine apar topar kaldırılan afişlerdeki AKP´nin Hazırladığı Anayasa Paketine Neden Evet başlıklı bölümde tepki çeken ifadelerden bazıları şöyle: Müslüman kadınların rahibe gibi örtünmesi için Evet... Ulu önderimiz Mustafa Kemal´i tarihten silmek için Evet... Yetim hakkı yemekten dosyaları bulunan Recep beyi kurtarmak için Evet... Bebek katilini kurtarmak için Evet... Parçalanacak topraklarımızda Kürdistan´ın kurulması için Evet... ( Cihan)

Demokrat Parti´li 7 bin kişi partiden istifa etti

04 Eylül 2010: Şanlıurfa´nın Ceylanpınar ilçesi Demokrat Partisi teşkilatı referandumda ´evet´ demek için 7 bin seçmeni ile birlikte partiden istifa etti. İstifa etmekle yetinmeyen teşkilat ´evet´ için de kampanya başlattı. Şanlıurfa´da Demokrat Parti´ye kayıtlı 7 bin üye referanduma destek vermediği için partilerinden istifa etti. ( Bugün)

(02 Eylül 2010), son güncel.: (04 Eylül 2010)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:
Bu bölüm araştırmacılara yardımcı olmak için konulmuştur. Zaman içerisinde geçersiz hale gelen ya da yanlış linkler olabilmekte, farkedildikçe düzeltilmeye çalışılmaktadır.

12 Eylül 2010 Anayasa referandumu manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2312    yazdır/print
Ersöz´ün servisinde esrarengiz kurşunlar

Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün yattığı Çapa Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Servisi´nde önceki gün esrarengiz bir olay meydana geldi. Edinilen bilgilere göre saat 22.00 sularında binada dolaşan bir kişi güvenlik görevlilerince uyarıldı. Hareketlerinden şüphelenen güvenlik görevlilerine bir yakınını ziyaret için geldiğini söyleyen kişinin belirttiği hastanın serviste olmadığı ortaya çıkınca paniğe kapılan ve ´Ben albayım´ diye bağırarak kaçan şüpheli, tabancayla havaya ateş açmaya başladı. Güvenlik görevlileri ve vatandaşlarca yakalanıp polise teslim edilen kişinin Erhan Keskin isimli emekli bir uzman çavuş olduğu ve üzerinden biri kurusıkı, iki tabanca çıktığı öğrenildi. Olayın kendisini kuşku ve endişeye sevk ettiğini belirten Ersöz´ün avukatı Ali Rıza Dizdar ise, ´Birileri mesaj mı vermek istiyor, diye düşündüm´ diyerek endişeli olduklarını ifade etti. Ergenekon soruşturmasının en önemli şüphelilerinden biri olarak bilinen Jandarma istihbarat komutanı Ersöz´ün çok önemli bilgilere sahip olduğu iddia ediliyor. Polisçe arandığını haber alır almaz yurtdışına kaçan ve aylarca firari kalan Ersöz, tedavi görmek için gizlice geldiği Ankara´da polisin nefes kesen bir takibi ve operasyonuyla yakalanmıştı. Ersöz´ün kendisine destek olunması ve kurtarılması için üstlerine dolaylı yolla mesaj gönderdiği, ´Ben ışığı göremezsem onlar da göremez´ şeklindeki ifadesinin de bulunduğu bir ses kaydı internet sitelerine düşmüştü. Yine çeşitli rahatsızlıkları nedeniyle GATA´da tedavi görürken kendisine esrarengiz şekilde ´et yiyen bakteri´ enjekte edilmişti ve halen yatmakta olduğu Çapa Hastanesi´nde bu sebeple Enfeksiyon hastalıkları bölümünde tedavi görüyor. Yine Ersöz kendi el yazısı ile Ergenekon davasına bakan mahkemeye ilginç bir belge göndermişti. Belgede Jandarma Genel Komutanlığı´nın çalışma şeması yer alıyordu. Belgede Ersöz, darbe hazırlıklarının yapıldığı iddia edilen dönemde görevde olan komutanların isimlerini tek belirterek, ´Jandarma Genel Komutanlığı´nda her şey emir komuta zinciri içinde yapılır ve başkanlar kendi başlarına hiç bir görev ifa edemezler´ ifadelerini kullanmıştı. Ersöz, el yazısıyla yazdığı şemada, iddianameyi hazırlayanları hiyerarşik yapıyı dikkate almamakla suçluyordu. Karargahın çalışmasından doğrudan sorumlu olan kurmay başkanının adının hiç geçmemesini eleştiren Ersöz, ´Eğer bir çalışma grubu kurulduysa, bu kişinin emriyle olur. Eğer bir plan yapıldıysa sorumlu olan kişi kurmay başkanıdır. Ama esamesi okunmuyor!´ ifadelerini kullanmıştı. Ersöz´ün TSK yöneticilerine bu yolla, ´Bana da sahip çıkın. Bildiklerim çok fazla. Bakarsınız dilimi tutmayı daha fazla başaramam. Bildiklerim ortaya çıkıverir de sizler de sıkıntıya girersiniz´ mesajını vermeyi amaçladığı ileri sürülmüştü.

Ersöz´ün servisinde esrarengiz kurşunlar

Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün yattığı Çapa Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Servisi´nde önceki gün esrarengiz bir olay meydana geldi. Edinilen bilgilere göre saat 22.00 sularında binada dolaşan bir kişi güvenlik görevlilerince uyarıldı. Hareketlerinden şüphelenen güvenlik görevlilerine bir yakınını ziyaret için geldiğini söyleyen kişinin belirttiği hastanın serviste olmadığı ortaya çıkınca paniğe kapılan ve ´Ben albayım´ diye bağırarak kaçan şüpheli, tabancayla havaya ateş açmaya başladı. Güvenlik görevlileri ve vatandaşlarca yakalanıp polise teslim edilen kişinin Erhan Keskin isimli emekli bir uzman çavuş olduğu ve üzerinden biri kurusıkı, iki tabanca çıktığı öğrenildi. Olayın kendisini kuşku ve endişeye sevk ettiğini belirten Ersöz´ün avukatı Ali Rıza Dizdar ise, ´Birileri mesaj mı vermek istiyor, diye düşündüm´ diyerek endişeli olduklarını ifade etti. Ergenekon soruşturmasının en önemli şüphelilerinden biri olarak bilinen Jandarma istihbarat komutanı Ersöz´ün çok önemli bilgilere sahip olduğu iddia ediliyor. Polisçe arandığını haber alır almaz yurtdışına kaçan ve aylarca firari kalan Ersöz, tedavi görmek için gizlice geldiği Ankara´da polisin nefes kesen bir takibi ve operasyonuyla yakalanmıştı. Ersöz´ün kendisine destek olunması ve kurtarılması için üstlerine dolaylı yolla mesaj gönderdiği, ´Ben ışığı göremezsem onlar da göremez´ şeklindeki ifadesinin de bulunduğu bir ses kaydı internet sitelerine düşmüştü. Yine çeşitli rahatsızlıkları nedeniyle GATA´da tedavi görürken kendisine esrarengiz şekilde ´et yiyen bakteri´ enjekte edilmişti ve halen yatmakta olduğu Çapa Hastanesi´nde bu sebeple Enfeksiyon hastalıkları bölümünde tedavi görüyor. Yine Ersöz kendi el yazısı ile Ergenekon davasına bakan mahkemeye ilginç bir belge göndermişti. Belgede Jandarma Genel Komutanlığı´nın çalışma şeması yer alıyordu. Belgede Ersöz, darbe hazırlıklarının yapıldığı iddia edilen dönemde görevde olan komutanların isimlerini tek belirterek, ´Jandarma Genel Komutanlığı´nda her şey emir komuta zinciri içinde yapılır ve başkanlar kendi başlarına hiç bir görev ifa edemezler´ ifadelerini kullanmıştı. Ersöz, el yazısıyla yazdığı şemada, iddianameyi hazırlayanları hiyerarşik yapıyı dikkate almamakla suçluyordu. Karargahın çalışmasından doğrudan sorumlu olan kurmay başkanının adının hiç geçmemesini eleştiren Ersöz, ´Eğer bir çalışma grubu kurulduysa, bu kişinin emriyle olur. Eğer bir plan yapıldıysa sorumlu olan kişi kurmay başkanıdır. Ama esamesi okunmuyor!´ ifadelerini kullanmıştı. Ersöz´ün TSK yöneticilerine bu yolla, ´Bana da sahip çıkın. Bildiklerim çok fazla. Bakarsınız dilimi tutmayı daha fazla başaramam. Bildiklerim ortaya çıkıverir de sizler de sıkıntıya girersiniz´ mesajını vermeyi amaçladığı ileri sürülmüştü.

Emekli uzman çavuş, çifte silahla hastanede yakalandı

İkinci Ergenekon davası sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün tedavi gördüğü İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü´nün bulunduğu binada önceki gün 22.00 sularında ilginç bir olay yaşandı. Edinilen bilgilere göre, ziyaret saati olmamasına rağmen binada dolaşan emekli uzman çavuş Erhan Keskin (41), Ersöz´ün tedavi gördüğü iç hastalıkları servisine çıktı. Güvenlik görevlileri emekli uzman çavuşa, orada ne aradığını sordu. Keskin 5. katta tedavi gören Yusuf Bakırcı´yı ziyarete geldiğini söyledi. Güvenlik görevlileri kısa bir araştırmanın sonunda bu isimde bir hasta yatmadığını belirleyince paniğe kapılan Keskin kaçmaya ve kaçarken de havaya ateş etmeye başladı. 3 el ateş eden Keskin, hastane çıkışındaki taksiciler ve güvenlikçiler tarafından yakalandı. Keskin´in üzerinden bir adet Kırıkkale marka 7.65 çapında tabanca ve bir adet kuru sıkı tabanca çıktı. Eski astsubay Keskin, ilk ifadesinin ardından İstanbul terörle Mücadele Şubesi´nde sorguya alındı. Erhan Keskin´in yakalandığı anda olayın şoku ile önemli itiraflarda bulunduğu, ve bir binbaşının ismini verdiği öğrenildi. Keskin, Emniyette susma hakkını kullanırken, Savcı´ya önemli itiraflarda bulunacağını söylediği öğrenildi. ( Star)

Ben ışığı göremezsem onlar da göremez diyen Ersöz´e et yiyen bakteri enjekte edilmişti

Emekli uzman çavuşun, ifadesinde Levent Ersöz´ü tanımadığını söylediği bildirildi. 1988 yılında Ankara Astsubay Sınıf Hazırlama Okulu´ndan uzman çavuş olarak mezun olduğunu belirten Keskin´in SGK sorgulamasında uzman çavuş olarak TSK´dan emekli olduğu anlaşıldı. Keskin´in akli dengesinin yerinde olduğunu belirten yetkililer, şahsın üzerinden biri kurusıkıdan bozma, diğeri de ruhsat tarihi geçmiş iki silah bulunduğunu ifade etti. Saldırganın bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. Ersöz, daha önce ´güvenlik gerekçesiyle´ GATA´ya sevkini istemiş ancak talep reddedilmişti. Ersöz´ün avukatı Ali Rıza Dizdar, olayla ilgili kafalarının karışık olduğunu söyledi. Dizdar, Söz konusu olay beni korkuttu. Ya binaya giren bir canlı bomba olsaydı da pimini çekseydi ne olurdu? Kuşkulu bir olay. Biz üzerimize alınmıyoruz. Silahına binadan çıkınca sarılmış ve ateş etmiş etrafa. Bir insan dışarı çıkarılınca niye ateş eder ki? ´Birileri müvekkilime mesaj mı vermek istiyor acaba? 181 sayfalık yazılı savunmamız hazır. Yazılı savunmayı sunduğumda herkes neyin ne olduğunu görecek. şeklinde konuştu. Levent Ersöz, bir başka Ergenekon sanığı Şener Eruygur´un jandarma genel komutanı olduğu dönemde İstihbarat Dairesi başkanı olarak görev yapıyordu. Ergenekon´da kilit bir rolü bulunan Ersöz, yakalandıktan sonra verdiği ilk ifadesinde, her şeyi komutanlarının talimatları doğrultusunda yaptığını aktarıyordu. Ersöz, internete düşen bir ses kaydında ise tehditvari açıklamalarda bulunmuştu. Karanlığa gömülmek istendiğini söylüyordu: Ben kendim de bazen ışık göremiyorum. Ben eğer ışık görürsem onlar da ışık görecekler; ben ışık göremezsem, onlar hiç ışık göremezler. Onurumla direniyorum. (Zaman)

18.10: Hastanede silahla yakalanan şahıs yeniden emniyette

İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesinde havaya ateş açtıktan sonra gözaltına alınan Erhan Keskin, Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´nde yapılan sorgusunun ardından Emniyet Müdürlüğü´ne geri götürüldü. İkinci ´Ergenekon´ davasının tutuklu sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün tedavi gördüğü Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü´nün bulunduğu binada ve bahçesinde önceki gece havaya ateş ettiği iddiasıyla gözaltına alınan, Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne sevk edilen Erhan Keskin, burada Cumhuriyet savcılarından Bilal Bayraktar tarafından sorgulandı. Yaklaşık 2 saat süren sorgulamasının ardından, şüpheli Erhan K, Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince yeniden gözaltında tutulduğu İstanbul Emniyet Müdürlüğü´ne götürüldü. Hakkında 1 gün daha ek gözetim süresi alındığı öğrenilen Erhan K´nın, sorgu dosyasını ´Ergenekon´ soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcılarının da incelediği ve bu savcılar tarafından da ifadesinin alınabileceği belirtildi. ( Zaman)

22 Aralık 2009 - 22.00: Mahkemeye sevkedilen Keskin tutuklandı

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü´ndeki işlemlerinin ardından Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne getirilen ve savcılık ifadesinin ardından tutuklanma istemiyle İstanbul Nöbetçi 9. Ağır Ceza Mahkemesi´ne sevk edilen Erhan Keskin, ´silahlı örgüte yardım ve yataklık etmek´, ´ruhsatsız silah bulundurmak´ ve ´görevli memuru tehdit´ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. ( Cihan)

Erhan Keskin´in ifadelerinin çoğu yalan çıktı

23 Aralık 2009: Erhan Keskin´in, kendisi hakkında verdiği bilgilerin hepsi yalan çıktı. Polis ifadesinde “Her şeyi savcıya anlatacağım” diyen ve eski astsubay olduğunu iddia eden Keskin´in yalan söylediği ve asker olmadığı ortaya çıktı. Önce “Yakınım Yusuf Bakırcı´yı ziyaret geldim” diyen, hastanede bu isimde biri olmayınca “Alacağım olan bir astsubayı bekliyordum”a dönen Keskin´in ifadesinde bahsettiği emekli astsubayın ifadesine başvuruldu. Astsubay bir dönem Keskin´le tanıştığını ancak 2004´ten bu yana hiç görmediğini, Keskin´le arasında alacak verecek meselesinin de bulunmadığını anlattığı öğrenildi. Keskin “Hastaneye o gece gittim” derken, hastanenin kamera kayıtlarını inceleyen polis 12 gündür hastanede olduğunu belirledi. ( Star)

(21 Aralık 2009, 09:48), son güncel.: (23 Aralık 2009)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:
Bu bölüm araştırmacılara yardımcı olmak için konulmuştur. Zaman içerisinde geçersiz hale gelen ya da yanlış linkler olabilmekte, farkedildikçe düzeltilmeye çalışılmaktadır.

´Işık göremezsem onlar da göremez´

Ersöz´le ilgili tüm manşetlerimiz

Belge mahkemeye, mesaj komutanlara

Ersöz´e et yiyen bakteriyle suikast

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2410    yazdır/print
Mavi Marmara'da yakalama kararı

26.05.2014 15:43 Gazze'ye 31 Mayıs 2010'da insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerince düzenlenen saldırıya ilişkin davada, aralarında dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı Ashknazi dahil dört komutan hakkında tutuklam..
Tamamı 26.05.2014

TIR iddianamesi kabul edildi

15.05.2014 13:34 Adana Cumhuriyet Başsavcı vekili Ali Doğan tarafından MİT'e ait tırların durdurulmasına yönelik olarak 13 askeri personel hakkında müebbet hapis cezası istemiyle hazırladığı iddianame Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesince ka..
Tamamı 15.05.2014

Paralel kulağa ilk dava açıldı

05.05.2014 14:06 Adana'da yürütülen ve Emniyet İstihbarat yetkililerinin şüpheli olduğu telekulak soruşturması sona erdi. Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi, Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Doğan'ın yazdığı iddianameyi kabul etti. Böylec..
Tamamı 05.05.2014

Flaş!!! Gülen'e darbe soruşturması

30.04.2014 10:55 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyuruları üzerine Fetullah Gülen hakkında soruşturma başlatıldı. Gülen hakkındaki soruşturmanın, 17 Aralık sonrasında kaldırılmadan önce Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. ..
Tamamı 30.04.2014

Güney:Gülen Ergenekon bağlantılı

09.04.2014 19:24 2001 yılında polise verdiği ifadesi ile Ergenekon örgütünün ilk kez resmi kayıtlara girmesini sağlayan gazeteci Tuncay Güney'in ifadesinin satır aralarında çok önemli bir bilgiye rastlandı. Ergenekon'un firari şüpheli..
Tamamı 09.04.2014

Mahkeme davayı başarıyla gördü

04.04.2014 10:55 Beş yıl süren ve 8 ay önce sonuçlanan Ergenekon davasında gerekçeli karar ancak dün açıklanabildi. 16 bin 780 sayfadan oluşan kararda çok çarpıcı ifadeler yer aldı. Örneğin şu satırlar dikkat çekici: "Yargılama sonunda..
Tamamı 04.04.2014

Ağlayan Gülen, gülen AK Parti

31.03.2014 11:47 Türkiye, dün tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Yerel seçimler başarıyla yapıldı. Milli iradeyi hedef alan 17 Aralık darbe girişimine karşı halk sandığa koştu. Seçimlere katılım oranı % 90 ile çok yüksek gerçekleşt..
Tamamı 31.03.2014

Kozmik Oda´da paralel şüphe

14.03.2014 11:10 2009 sonunda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast şüphesiyle başlatılan ve Özel Harp Dairesi'nde (ÖHD) 1 ay süreyle aramalar yapılmasına neden olan Kozmik Oda soruşturması 5 yıla yakın süredir tamamlanmadı. 60'lı..
Tamamı 14.03.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 08.02.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 02.12.2013

Ayasofya camiye çevrilsin

27.11.2013 12:17 İstanbul'u 1453'te fetheden Fatih Sultan Mehmed'in şehirde ilk iş olarak kiliseden camiye çevirdiği ve cuma namazını kıldığı Ayasofya Camii, 1934 yılında Bakanlar Kurulu kararnamesi ile müzeye çevrilmiş ve ibadete kapa..
Tamamı 27.11.2013

Darbe kaydına suç duyurusu

18.11.2013 13:10 Sivil Toplum Kuruluşu olan Adalet Platformu, geçtiğimiz yıl Genelkurmay karargahında yapılan çok gizli bir darbe toplantısına ait ses kaydıyla ilgili suç duyurusu yaptı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen ve sit..
Tamamı 18.11.2013

Flaş!!! Temizöz mütalaada

06.09.2013 18:26 Şırnak´ın Cizre ilçesinde 1993-95 yılları arasında işlenen 20 faili meçhul cinayetle ilgili açılan Temizöz davasına iki aylık ara sonrası devam edildi. Güneydoğu´da işlenen faili meçhul cinayet ve kayıp olaylarıyla ilg..
Tamamı 06.09.2013

Mahkemeden 41 suç duyurusu

15.08.2013 13:08 Ergenekon davası 5 yıl sonra bitti denirken, 4 gruptaki onlarca isme suç duyurusu geldi. Bu gruplardan birisinde, aralarında gazeteci Zeyno Baran´ın da bulunduğu 41 isim yer alıyor. Mahkeme tarafından yapıldığı için hu..
Tamamı 15.08.2013

Ergenekon: Sanıklara ceza yağdı

05.08.2013 12:41 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yaklaşık 5 yıldır görülen Ergenekon davasında karar duruşması başladı. 67´si tutuklu 275 sanığın yargılandığı dava duruşmasında 6 hakim ve 3 savcı kürsüdeki yerlerini aldı. Tutuklu ..
Tamamı 05.08.2013

BM´nin balyoz raporu çöktü

24.07.2013 10:01 ´BM´den Balyoz Gibi Karar´ başlıklı haberin gerçekleri yansıtmadığı açıklandı. TRT Haber´e özel açıklamalar yapan Birleşmiş Milletler genel sekreter sözcüsü, BM Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu´nun BM adına açıklama ya..
Tamamı 24.07.2013

Hanefi Avcı´ya 15 yıl hapis

19.07.2013 16:12 89 sanıklı ´Devrimci Karargah Örgütü´ (DKÖ) davasında karar açıklandı. Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Aralarında gazeteci Aylin Duruoğlu´nun da bulunduğu 24 kişi ise örgüt üyeliğinde..
Tamamı 19.07.2013

Özel Harp´e operasyon geliyor

10.06.2013 13:44 Gezi Parkı´nda ortaya çıkan Özel Harp´e iki şok darbe geliyor.. Türkiye´de pek çok karanlık olayın arkasında olduğu gibi Gezi Parkı olaylarının arkasından da Özel Harp Dairesi çıktı demiştik. Geçtiğimiz günlerde intern..
Tamamı 10.06.2013

Zirve davasındayız!

Kontrgerilla.com, Zirve'yi sarstı

Zirve davasının 93. duruşmasında sanıklar savcılık mütalaasına karşı savunma yaptı. Sanıklardan Ergenekon hükümlüsü Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer savcıya tepki gösterdi: 'Mütalaanın ilk bölümü 'kontrgerilla.com' adlı internet sitesinden aynı şekilde kopyalama yapılmış. Bizi beylik tabancasıyla vursaydınız, bu sitedeki kopyalamayla vurmasaydınız..
Tamamı 23.06.2013

Ergenekon davasındayız!

Ecevit'e yönelik Ergenekon komplosu

Ergenekon davasının 202. duruşmasında eski Başbakan Bülent Ecevit'e yönelik Ergenekon komplosu konuşuldu. Ecevit'in doktoru Mücahit Pehlivan tanık olarak ifade verdi. Duruşmada Abdullah Harun'un konuyla ilgili bir yazısı da gündeme geldi. O ve benzer diğer yazılarda Ecevit'in koruma müdürü Recai Birgün'ün "Dünyada tedavisi kesilince iyileşen tek hasta..
Tamamı 11.03.2013

Yeni kitabımız çıktı!

Arınç Suikasti ve Özel Harp Dairesi

'Ordu Suikast Düzenler mi? Bülent Arınç Suikasti ve Özel Harp Dairesi' başlıklı kitap, 2009 yılı sonunda gerçekleşen Arınç Suikasti ve Kozmik Aramalar konusunu ve üç yıldır tamamlanmayan soruşturmanın örtbas edilip edilmediğini sorgulayan, konuyla ilgili iddiaları da aktaran bir çalışma.. Subayların Ergenekon ve diğer örgüt bağlantıları.. Kozmik Aramalar.. Tepkiler..
Tamamı 27.12.2012

Fetullah Gülen'e şok

Paralel Devlet´e suç duyurusu

23.01.2014 11:20 Milli İradeyi Savunanlar Platformu (MİSAP), 'Paralel Devlet' konulu bir suç duyurusu yaptı. TMK ile yetkili İstanbul Cumhuriyet Başssavcılığı'na yapılan suç duyurusunda; birkaç aydır yaşanmakta olan paralel devlet iddiaları ile bu yapılanmanın başında Fethullah Gülen’in bulunduğu ve yapılanmayı bizzat idare ettiği şüphesi çok sayıda somut bulgu..
Tamamı 23.01.2014

Zirve mütalaası sitemizde

Malatya Zirve Katliamı Davası

17.07.2014 13:55 Malatya Zirve Katliamı davasının 567 sayfalık savcılık mütalaasının tamamı sitemize eklenmiştir. Kelime arama yapabilir, sayfaları yazdırabilirsiniz. 23 Haziran'daki duruşmada sanık avukatları savcılık mütalaasına tepki gösterdiler. Hurşit Tolon'un avukatı, mütalaanın ilk 150 sayfalık bölümünün 'kontrgerilla.com' adlı internet sitesinden..
Tamamı 17.07.2014

Gezi Belgeseli

Belgeleriyle Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılan, haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek veren sanatçı, bankacı, işadamları ve medya ile yurtdışı destekçilerini delilleriyle birlikte sergilemeye başlıyoruz. Halka ve verdiği oya güvenmeyen, onları aşağılayan, sandık yerine başka yerlerden iktidara çıkmaya çalışan, kısacası seçimlerden fayda ummayan bu güçlerin..
Tamamı 24.06.2013

Ayasofya Camiye Çevrilsin

Ayasofya için dilekçe kampanyası

26.11.2013 13:01 Milli Türk Talebe Birliği (MTTB), 'Peygamberimizin'in işareti, Fatih'in emaneti, Büyük Türkiye'nin alameti; Ayasofya açılsın' sloganıyla Ayasofya'nın yeniden camiye çevrilmesi için dilekçe kampanyası başlattı. Türkiye çapında yapılacak kampanya, İstanbul'un Fethi'nin sene-i devriyesi olan 29 Mayıs 2014'te sonlanacak ve toplanılan dilekçeler yine..
Tamamı 26.11.2013

İddianame yayından kaldırılmıştır

İzmir casusluk davası

İzmir casusluk davasının iddianamesinde 196'sı müşteki, 831'i mağdur olmak üzere toplam 1027 kişi için kimlik bilgilerinin sansürlenmesi çalışması yapılmıştı. Bu süreçte çok yoğun emek harcandı. Ancak sitemize artarak gelmeye devam eden taleplerden anlaşıldığı gibi, iddianamelerde mağdur ya da müşteki olarak yer almadığı halde çok sayıda başka ismin de..
Tamamı 14.05.2013

Türkistan Deklarasyonu

Türkistan Uluslararası Konferansı

12.05.2014 11:50 'Türkistan'ın Dünü, Bugünü, Yarını' adıyla üçüncüsü düzenlenen uluslararası konferans, 11 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Türkistan; ilmi, islami, fenni ve tıbbi ilimlerin beşiği olan, Buhari, Tirmizi ve Biruni gibi çok önemli müslüman ilim adamlarının yaşadığı bölgenin adıdır. Türkistan coğrafyası ve özellikle de bu coğrafya..
Tamamı 12.05.2014

Şok plan: HSYK bunu yapacak

26.07.2014 11:54 HSYK'dan önceki gün gelen şok tehdit hayata geçirildi. HSYK 3. Dairesi, Bolu Savcısı Zekeriya Öz hakkında, Twitter'da kullandığı hesap üzerinden 'Başbakan Tayyip Erdoğan'ın sonunun Kaddafi ve Saddam gibi olacağını' ima..
Tamamı 26.07.2014

İsrail Gazze'den, paralel buradan

25.07.2014 10:31 Paralel yapı mensuplarından Hakkari eski Emniyet Müdürü Tufan Ergüder şok açıklamalar yaptı. Selam-Tevhid örgütü iddiasıyla masum insanları dinledikleri suçlamasıyla gözaltına alınan polis arkadaşlarını savundu. Bugün ..
Tamamı 25.07.2014

İşte F-tipi kumpasın delilleri

23.07.2014 17:25 Türkiye önceki gün; Ergenekon, Balyoz, KCK, ÇHD ve Devrimci Karargah gibi çok yakın geçmişin ünlü soruşturmalarını yürüten polis şeflerinin kelepçelenerek gözaltına alındığı bir sabaha uyandı. 25 ilde toplam 99 polis ş..
Tamamı 23.07.2014

Flaş!!! Paralel polislere operasyon

22.07.2014 10:12 İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nin yönetiminde İstanbul merkezli olmak üzere 22 ilde paralel yapıya karşı büyük bir operasyon başlatıldı. Biri "Selam Tevhid örgütü soruşturmasında kumpas", diğeri ise "'yasadışı dinle..
Tamamı 22.07.2014

Kontrgerilla.com, Zirve'yi sarstı

23.06.2014 20:31 Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde 2007'de biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazları kesilerek öldürülmesine ilişkin davaya 93. duruşmayla devam edildi. Duruşmaya, bir süre önce cezaevinden tahliye edilen Ergenekon hükümlüsü..
Tamamı 23.06.2014

Flaş!!! 12 Eylül müebbetle bitti

18.06.2014 12:57 12 Eylül davasında önemli gelişme.. Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Özdabakaoğlu, "sanıkların, darbeyi yapmaya yaklaşık 1 yıl kadar önce karar verdiklerinin ve darbenin ..
Tamamı 18.06.2014

Gülen soruşturması büyüyor

29.05.2014 14:12 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fethullah Gülen hakkında yürütülen soruşturmanın derinleştirildiği öğrenildi. Soruşturmayı yürüten Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu Savcılığı, Gülen'in geçmişe yönel..
Tamamı 29.05.2014

Flaş!!! Paralel örgütün adı: PDY

28.05.2014 11:02 Dicle Üniversitesi'nde paralel yapılanma iddialarını araştıran Diyarbakır Başsavcılığı, örgütün adını "Paralel Devlet Yapılanması" (PDY) olarak koydu. Aralarında rektör Ayşegül Jale Saraç'ın da bulunduğu 9 öğretim üyes..
Tamamı 28.05.2014

Taraf-Baransu'ya 52 yıl şoku!

22.05.2014 17:31 Taraf gazetesi ile muhabir Baransu'ya şok dava.. "Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te MGK'da Alındı" haberi için açılan savcılık soruşturması tamamlandı. Mehmet Baransu ve gazetenin Sorumlu Yazı işleri Müdürü hakkında 52'şe..
Tamamı 22.05.2014

Gülen'e 3 soruşturma daha

02.05.2014 11:29 Fetullah Gülen hakkında, 'dini kullanarak dolandırıcılık' ve 'örgüt kurma' suçlarından dolayı İstanbul'da üç soruşturma yürütüldüğü ileri sürüldü. Gülen hakkında Ankara'da 'darbe girişimi' suçlamasını da içeren bir sor..
Tamamı 02.05.2014

Paralel´e de Ergenekon´a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.03.2014

Paralel yargı: Direneceğiz!

15.02.2014 15:41 Yargı darbesiyle AK Parti hükümetini devirmek için art arda operasyonlar yapan paralel yapının yüksek yargı üyesi hakim ve savcılara yönelik talimatlarını içeren ses kaydı ortaya çıktı. Ankara'daki hakim ve savcılara d..
Tamamı 15.02.2014

Flaş!!! Taraf´a paralel soruşturma

05.02.2014 12:59 Taraf gazetesine şok!.. Adalet Platformu ile Abdullah Harun'un suç duyuruları üzerine harekete geçen savcılık, Taraf gazetesi sorumlularına, muhabir Mehmet Baransu ve gazeteci Emre Uslu'ya paralel yapılanma ile bağlant..
Tamamı 05.02.2014

Paralel soruşturma endişeli başladı

31.01.2014 17:03 İstanbul'da flaş gelişme.. Hükümet'in 17 Aralık operasyonu sonrasında sıkça dile getirdiği 'paralel devlet' ve örgüt' iddialarıyla ilgili ilk adım atıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 ve 25 Aralık operasyonunu ..
Tamamı 31.01.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fethullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması sur..
Tamamı 27.01.2014

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
9.585.113