YAYINA BAŞLAMA TARİHİ: 13.08.2001
31 Mayıs 2016, Salı
Aharun.8m.net|Kontrgerilla.com|HaberKanal.net .. Terör, derin devlet, paralel devlet, kontrgerilla ve bağlantılı konularda 2001'den beri yayındayız
Terörle mücadele dursun deyip devlete demediğini bırakmayan, terör örgütüne ise ses bile çıkaramayan sözde aydınların skandal bildirisinin yurtiçi ve dışı destekçileri

HaberKanal.net.. Tanıklar.. Belgeler.. Bilgiler..

  Özet  EskidenYeniye
 

Bir emniyet müdürü niçin sahte kimlik kullanır?

Devrimci Karargah Terör Örgütü iddianamesinde, örgüte yardım ve yataklık suçuyla yargılanan Hanefi Avcı hakkında önemli iddialar yer alıyor. Avcı´nın evinde yapılan aramalarda bulunan silahların kullanım sürelerinin dolmasına rağmen teslim edilmemesinin yanı sıra, üzerinde Avcı´nın resimlerinin yer aldığı çok sayıda pasaport, sürücü belgesi ve kimliklerin, Avcı emniyet görevlisi olmasına rağmen, emniyetle bağlantılı hiç bir işte kullanılmadığı belirtiliyor.

Bir emniyet müdürü niçin sahte kimlik kullanır?

Devrimci Karargah Terör Örgütü iddianamesinde, örgüte yardım ve yataklık suçuyla yargılanan Hanefi Avcı hakkında önemli iddialar yer alıyor. Avcı´nın evinde yapılan aramalarda bulunan silahların kullanım sürelerinin dolmasına rağmen teslim edilmemesinin yanı sıra, üzerinde Avcı´nın resimlerinin yer aldığı çok sayıda pasaport, sürücü belgesi ve kimliklerin, Avcı emniyet görevlisi olmasına rağmen, emniyetle bağlantılı hiç bir işte kullanılmadığı belirtiliyor.

Söz konusu pasaport ve kimliklerin asıl sahiplerinin bazılarının öldüğü belirtilirken, bazı kimliklerin sahiplerinin ise hiç olmadığı kaydediliyor. İddianamede yer verilen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı´nın 15 Kasım 2010 tarihinde hazırladığı raporda, kimliklerin hiçbir alanda kullanılmadığı belirtilerek, Silah ruhsatı, nüfus cüzdanı, pasaport ve sürücü belgelerinin mevcudiyetine ve görev gereği verildiğine ilişkin olarak kayıtlarında herhangi bir bilgi ve belgeye rastlanılmadığı bildirilmiştir. ifadesine yer veriliyor.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen Devrimci Karargah Terör Örgütü (DKÖ) iddianamesinin ayrıntılarında, Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkındaki iddialar dikkat çekiyor. İddianamede, 28 Eylül 2010 tarihinde Hanefi Avcı´nın Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ve Polis Evi´ndeki lojmanında yapılan aramalarda bulunan silahlar, sahte kimlik, sürücü belgesi ve pasaportlar hakkında detaylı bilgilere yer veriliyor.

İddianamede, Avcı´nın Eskişehir´deki lojmanında bulunan silah, pasaport ve kimliklerin, Emniyetin bugüne kadarki hiç bir eyleminde kullanılmadığı raporlarla anlatılıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı´nın 15 Kasım 2010 tarihinde hazırladığı ve iddianamede yer alan raporda, Avcı ile ilgili kimliklerin hiçbir alanda kullanılmadığı belirtiliyor. Raporda, “ silah ruhsatı, nüfus cüzdanı, pasaport ve sürücü belgelerinin mevcudiyetine ve görev gereği verildiğine ilişkin olarak kayıtlarında herhangi bir bilgi ve belgeye rastlanılmadığı bildirilmiştir“ ifadesine yer veriliyor.

Ayrıca iddianamede konuyla ilgili İstihbarat Daire Başkanlığı´nın raporu da yer alıyor. Bu raporda da çalışma görev ve yetkileri itibarıyla yapılan görevlendirmede ve faaliyetlerde, bahsedilen tarzda bir usul ve uygulamanın bulunmadığı anlatılıyor. Bu bağlamda Avcı´ya da üzerinde kendisinin resimlerinin bulunduğu başkaları adına düzenlenmiş sahte sürücü belgeleri, pasaportlar ve nüfus cüzdanlarının görev gereği çıkartılmadığı ve bunların kayıtlarda olmadığı belirtiliyor.

ÜZERİNDE AVCI´NIN RESMİNİN BULUNDUĞU KİMLİK SAHİPLERİNİN KİMİSİ ÖLMÜŞ, KİMİNİN HİÇ KAYDI BİLE YOK

Yapılan aramalarda Avcı´nın lojmanında çok sayıda nüfus cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi ele geçirildiğinin anlatıldığı iddianamede, ilginç bilgiler yer alıyor. Üzerinde Avcı´nın resminin bulunduğu, Bilal Alkan adına tanzim edilmiş sürücü belgelerinin ise ayrı ayrı sicil numaralarıyla farklı illerden değişik kişilerin üzerine birkaç kez çıkarıldığı ancak, bu şahısların kayıtlarda yer almadığı kaydediliyor.

Buna göre üzerinde Avcı´nın resminin bulunduğu Bilal Alkan adına tanzim edilmiş 75868 sicil numaralı sürücü belgesinin 18 Ocak 1988 tarihinde Mehmet kızı Kilis 1949 doğumlu Necla Özkan adına düzenlendiği, Sabit Kabaklı adına tanzim edilmiş ve üzerinde Avcı´ya ait fotoğraf bulunan 78578 sicil numaralı sürücü belgesinin, 6 Nisan 1988 tarihinde Süleyman oğlu Mersin 1955 doğumlu Mustafa Toksöz adına düzenlendiği, ancak bilgisayar kayıtlarında, Bilal Alkan adına düzenlenmiş herhangi bir sürücü belge kaydının bulunmadığı ve bu şahıs adına tanzim edilmiş 75868 sicil numaralı sürücü belgesinin 18 Ocak 1988 tarihinde Mehmet kızı Kilis 1949 doğumlu Necla Özkan adına düzenlendiği vurgulanıyor.

Bu bağlamda, kayıtlarda Bilal Alkan adına düzenlenmiş herhangi bir sürücü belge kaydının bulunmadığı, üzerlerinde şüpheli Hanefi Avcı´nın fotoğrafları bulunan 1953 doğumlu Mehmet-Hamide oğlu Sabit Kabaklı kimlik bilgisi ile nüfus kayıtlarında herhangi bir kaydın bulunmadığı ancak, aynı kimlik bilgisi ile 1963 doğumlu olarak Sabit Kabaklı adına kaydın bulunduğu, bu kaydın da şahsın 15 Kasım 2006 tarihinde ölmesi nedeniyle kapatıldığı ifade ediliyor. Yapılan incelemelerde söz konusu sahte kimliklerin seri numaraları üzerinde oynamalar yapıldığının tespit edildiği anlatılıyor.

ÜZERİNDE AVCI´NIN RESİMLERİNİN YER ALDIĞI SAHTE PASAPORTLAR GİRİŞ-ÇIKIŞLARDA KULLANILMIŞ

İddianamede, Avcı´nın lojmanında ele geçirilen sahte pasaportların ise ülkeye giriş-çıkışlarda kullanıldığı tespit edildiği vurgulanıyor. İddianamede, sahte pasaportlarla ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü Yabancılar Hudut İltica Daire Başkanlığı´nın 25 Ekim 2010 tarihli yazısına da yer veriliyor. Buna göre, Almanya uyruklu Arshaad Mahmood adına düzenlenmiş ve üzerinde Avcı´nın resminin bulunduğu sahte pasaportun, yapılan sorgulamada 1995 tarihinde Atatürk Havalimanı´ndan çıkış yaptığı kayıtlara geçmiş. Ayrıca, yine Almanya uyruklu S.Herta Selenga adına düzenlenmiş ve üzerinde Avcı´nın resminin yer aldığı sahte pasaportla da 19 Temmuz1992 tarihinde çıkış, 3 Ekim 1992 tarihinde Atatürk Havalimanı´ndan giriş yapıldığının tespit edildiği belirtiliyor. ( Cihan)

AVCI SAHTE PASAPORTLARI YURTDIŞI GÖREVLERDE Mİ KULLANDI?

Hanefi Avcı, mahkemedeki ifadesinde evinde çıkan sahte pasaport ve kimlikleri kendisinin düzenlediğini kabul etmişti. Avcı´nın mahkeme ifadesinde, Üzerinde benim resmim olan ancak farklı isme ait nüfus cüzdanı ehliyet ve pasaportu, 1991 yılında yurtdışı görevi ile ilgili olarak ben düzenledim. Hatta bu pasaportla Suriye´ye iki defa girip çıktığıma dair üzerinde kayıt vardır ifadelerine de yer verdi.

YURTDIŞINDA GÖREV YETKİSİ YOK

Ancak kaynaklar, Hanefi Avcı´nın o dönemde Diyarbakır İstihbarat Şubesi´nde görevli olduğunu ve görev yaptığı birimin sadece şehir merkezlerinde görev yapmakla yükümlü olduğunu, bırakın Suriye´ye yurt dışı göreve çıkmayı, Diyarbakır haricinde başka bir ilde bile görevli olamayacağına dikkat çekiyor. İstihbarat teşkilatları ile ilgili kanunlarda, yurt dışı istihbaratı için MİT, yurt içindeki şehir merkezlerinde Emniyet İstihbaratı ve yurtiçinde şehir merkezleri dışındaki yerleşim yerleri için de Jandarma Genel Komutanlığı´na bağlı istihbarat birimi görevlendirilmesi düzenlenmiş durumda. Hanefi Avcı´nın “1991´de yurt dışına göreve gittim” açıklamasının hiçbir yasal ve resmi nedeninin bulunmadığı ifade ediliyor. Kanuna göre Emniyet İstihbarat görevlileri sadece eğitim, konferans ve toplantılara katılmak amacıyla yurt dışına çıkabiliyorlar. Belirtilen görevler için de yurt dışına çıkılırken Hizmet Pasaportu (Gri Pasaport-Görev pasaportu) düzenlenmesi gerekiyor. Avcı´nın Yurt dışına sahte pasaportlarla göreve gittim açıklamasının hiçbir yasal temelinin bulunmadığı ve yaptığı kamu görevinin niteliği nedeniyle de yurt dışına göreve çıkamayacağı belirtiliyor.

(10 Şubat 2011, 15:21)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:
Bu bölüm araştırmacılara yardımcı olmak için konulmuştur. Zaman içerisinde geçersiz hale gelen ya da yanlış linkler olabilmekte, farkedildikçe düzeltilmeye çalışılmaktadır.

Avcı´da ele geçen sahte pasaport ve kimliklerle ilgili manşetlerimiz

Devrimci Karargah Örgütü manşetlerimiz

Flaş!!! Avcı´ya ´Devrimci Karargah´ gözaltısı

Hanefi Avcı´nın iddiaları manşetlerimiz

Avcı´nın amacı soruşturmayı engellemek

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2946    yazdır/print
Hanefi Avcı´nın yalanları ve onun kullandığı Medya

Taraf gazetesi yazarı Önder Aytaç, Hanefi Avcı´da ele geçen sahte pasaport ve kimlikler ile ruhsatsız silahlar ve Necdet Kılıç konularında kafalara takılan çok sayıdaki soruları işleyen yazısını Samanyoluhaber.com için kaleme aldı. Aytaç yazısında, bu ayrıntıların medyadaki Avcı´ya açık desteği görünen bazı yazarlarca çarpıtılmasını ve Avcı´nın herşeye rağmen bu çevrelerde masum gösterilmeye çabalanmasını inceliyor. Aytaç şöyle diyor: ´Bu makalede yaptığım değerlendirmelerde soracağımız her soru, benim kafamdaki yanıt bulamadığım şüphelerimin ete kemiğe bürünmüş halidir. Bu makalemizin içinde sorular sorarak, Hanefi Avcı´nın medya üzerinden bilinçli bir şekilde yaptı(rdı)ğı bilgi kirlenmesine neden olan açıklamalarına göz gezdireceğiz / onları irdeleyeceğiz. Hanefi Avcı´nın medyası pozisyonunda gözüken dostlarımız utanacaklar ve bu utançlarıyla gazetecilik bile yapamaz duruma geleceklerdir...´

Hanefi Avcı´nın yalanları ve onun kullandığı Medya

Taraf gazetesi yazarı Önder Aytaç, Hanefi Avcı´da ele geçen sahte pasaport ve kimlikler ile ruhsatsız silahlar ve Necdet Kılıç konularında kafalara takılan çok sayıdaki soruları işleyen yazısını Samanyoluhaber.com için kaleme aldı. Aytaç yazısında, bu ayrıntıların medyadaki Avcı´ya açık desteği görünen bazı yazarlarca çarpıtılmasını ve Avcı´nın herşeye rağmen bu çevrelerde masum gösterilmeye çabalanmasını inceliyor. Aytaç şöyle diyor: ´Bu makalede yaptığım değerlendirmelerde soracağımız her soru, benim kafamdaki yanıt bulamadığım şüphelerimin ete kemiğe bürünmüş halidir. Bu makalemizin içinde sorular sorarak, Hanefi Avcı´nın medya üzerinden bilinçli bir şekilde yaptı(rdı)ğı bilgi kirlenmesine neden olan açıklamalarına göz gezdireceğiz / onları irdeleyeceğiz. Hanefi Avcı´nın medyası pozisyonunda gözüken dostlarımız utanacaklar ve bu utançlarıyla gazetecilik bile yapamaz duruma geleceklerdir...´

Bu makalede yaptığım değerlendirmelerde soracağımız her soru, benim kafamdaki yanıt bulamadığım şüphelerimin ete kemiğe bürünmüş halidir. Bir diğer anlatımla, Ruşen Çakır´ın agresif söylemleri içinde; ´...Söyler misiniz; bir gazeteci Hanefi Avcı´nın telefonda konuştuğu gazetecilerin listesini nasıl elde eder? ... Ama gazetecilikle ilişkisini bilmediğim hasbelkader bir gazetenin yer açtığı bir polisle ne tartışacağım? Önder Aytaç kim? Bir gazeteciyi, bir polis şefiyle telefonda konuştuğu için suçluyorsun. Suçlama delilini sana bir başka polis şefi veriyor. Bunda çok acayip bir şey var ...Hanefi Avcı aradığında iki duygu yaşıyorsunuz; haber ve risk! Mesela ben Hanefi Avcı ile Eskişehir Emniyet Müdürlüğü´nün polis evinde görüştüm. Yanımda benimle birlikte İstanbul´dan gelen iki arkadaşım, Avcı´nın yanında da bir polis arkadaşı vardı. Şimdi bunu sen nereden biliyorsun? Tayfun Hopalı, hayatında hiç görmediği Hanefi Avcı´yı kitap çıktıktan sonra haber yapmak için telefon açıyor. Sen de kalkıp, “Kitabı bunlar yazdı” diye sekiz kişilik liste yapıyorsun. O listeyi nasıl oluşturuyorsun; Hanefi Avcı´yı dinleyenlerin verdikleri dökümle! Kim bu suçlanan gazeteciler; haber yapmak için Avcı´yı arayanlar. Benim şahsen durumum şu; jübilemi pis bir şekilde yapmak istemem. Hayatım boyunca sadece haberden yana taraf oldum. Şimdi Hanefi Avcı olayında yine haberden yana tarafım. Adam sesini duyurmak istiyor, çok basit. Ve burada da gidebileceği yer medyadır. Ama şunu da söyleyeyim, gözaltındayken aradığında, telefonumda kayıtlı bir isim olduğu için, doğal olarak ekranda adını gördüğümde... Ben bu telefona bakmayabilirdim. Ama benden beklenen şu; açma telefonu. Ya da açtığında, “Şu an müsait değilim” de. Çünkü bu iş maalesef riskli bir iş oldu, Hanefi Avcı aradığı zaman iki duyguyu birden yaşıyorsunuz. 1) Haber! 2) Risk! Oysa haberde risk yok. Ben bütün mahkemelerde bu yaptığımın haber olduğunu anlatırım. Hiçbir mahkeme de beni mahkûm edemez. Ama risk ne; sonradan başıma gelenler bunu anlatıyor. Çok açık söylüyorum; işimi yapmama engel olunmak isteniyor. İşimi yapmama Hanefi Avcı´nın suçladığı kişiler engel olmak istiyor. Bu kadar basit ve açık...´ (http://www.t24.com.tr/haberdetay/104283.aspx) anlatımları mı, yoksa gerçekten de Hanefi Avcı´nın gazeteciler üzerinden / arkasından, bütün emniyet teşkilatına, cemaate ve de Fethullah Gülen´in öğretilerini onayladıkları iddia edilen polislere, ´teleşnikof´lara ´medyatörler´ üzerinden ateş edilmesi mi söz konusudur?.. İşte bu makalemizin içinde sorular sorarak, Hanefi Avcı´nın medya üzerinden bilinçli bir şekilde yaptı(rdı)ğı bilgi kirlenmesine neden olan açıklamalarına göz gezdireceğiz / onları irdeleyeceğiz...

Avcı´da ele geçen sahte pasaport ve kimlikler

Hanefi Avcı, evinde ele geçirilen ve üzerinde kendisinin resmi olan ve farklı isimlere ait gibi düzenlenmiş nüfus cüzdanı, ehliyet ve pasaportları, 1991 yılında yurt dışı görevi ile ilgili olarak kendisinin düzenlendiğini mi söyler? Eğer medya üzerinden bunu söylerse yalan olur. Yalan olur çünkü Hanefi Avcı o dönemlerde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesinde görevlidir. Yasalar gereği istihbarat hizmetini de yalnızca şehir merkezinde yapmakla yükümlüdür. Bu nedenle, bırakın Suriye´ye yurt dışı görevine çıkmayı, Diyarbakır il merkezi dışında bile, ya da başka bir ilde ya da illerde bile görevli olması söz konusu değildir / olamaz. İstihbarat teşkilatları ile ilgili kanunlarda, dış istihbarat için MİT, yurt içindeki şehir merkezlerinde emniyet İstihbaratı ve yurtiçinde şehir merkezleri dışındaki yerleşim birimlerinde de Jandarma Genel Komutanlığına bağlı istihbarat birimlerinin görevlendirilmesi söz konusudur. O nedenle Hanefi Avcı´nın ifadesiyle, 1991 döneminde yurt dışına göreve gittiğini açıklamasının hiçbir yasal ve resmi dayanağı / gerekçesi bulunmamaktadır. Avcı, bu sahte kimliklerle, Suriye´de hangi görevi yaptığını ve niçin gittiğini acaba açıklaması mı gerekmektedir? Yine ilgili kanunlara göre, emniyetin istihbarat görevlileri; yalnızca eğitim, konferans ve toplantılara katılmak amacıyla yurt dışına çıkabilirler. Belirtilen görevler için de yurt dışına çıkılırken kendilerine bir Hizmet Pasaportu düzenlenir. Avcı´nın yurt dışına sahte pasaportlarla göreve gittim açıklamasının hiçbir yasal temelinin bulunmadığı ve yaptığı kamu görevinin niteliği nedeniyle de yurt dışına bir göreve yukarıda ifade edilen nedenler dışında çıkabilmesi olası değildir.

Sahte kimliklerle ilgili kafalara takılan sorular

Mahkemeler devlet sırrı bile olsa, gerekli gördükleri bilgiye erişme yetkisini taşırlar. Örneğin, Kozmik Odaya / Büroya, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu´nun bile girme yetkisi yokken, Ankara Ağır Ceza Hakimi, burada günlerce inceleme yapabilmektedir. Hal böyle iken, Avcı´nın sadece gizli görev deyip, hizmetin içeriği ve niteliği ile ilgili hiçbir bilgi vermemesi, onun yargı karşısında takındığı olumsuz tavrını mı bizlere göstermektedir? Ayrıca, Hanefi Avcı´nın kendisinin, sahte belge düzenleme yetkisinin olup / olmadığı da, üzerinde düşünülmesi gereken bir diğer konu mudur? İlgili kanunlara göre, kişinin kendisinin hiçbir şekilde sahte belge üretmesine ilişkin bir düzenleme bulunmadığı gibi, Avcı´nın sahte belge üreterek, acaba ´resmi belgede sahtecilik suçu´ mu işlemesi söz konusudur? Yurt dışında görev yapma ve operasyon düzenleme yetkisi bulunmayan Hanefi Avcı´nın, 1991 yılında Suriye´ye neden gittiği ve orada hangi görevi yaptığı ve oraya giderken beraberinde başka kamu görevlilerinin de gidip gitmedikleri de merak konusudur. Kanımca Hanefi Avcı bu konuda da bir açıklama yapmalı değil midir? Yine Hanefi Avcı´nın sahte pasaportları yurt dışı göreve gitmek amacıyla düzenlediği açıklaması üzerinden hareket edecek olursak, Avcı´nın başka şahıslar adına düzenlediği başka başka kişiler üzerine pasaportlar ve sahte belgeler ile Suriye haricinde de başka başka ülkelere de gidip gitmediğini de, kamuoyunun bilgilendirilmesi açısından önemli değil midir? Hanefi Avcı´nın üzerinde kendi fotoğrafı bulunan başka isimlere kayıtlı belgelerin dışında, ele geçirilmiş olan başka başka kişiler ile ilgili, ama sahte ama gerçek belgelerin varlığı da söz konusu mudur? Hanefi Avcı kendi fotoğrafının bulunduğu belgeleri açıklamaya çalışmasına rağmen, acaba hiç sözünü etmediği başka başka belgeler de var mıdır? Eğer varsa, bu belgelerin ne olduğunun açıklanması da Hanefi Avcı´dan beklenilmeli değil midir? Eğer kolluk ve savcılık, medyada söz edilen belgelerin dışında, başka bilgi ve dokümanlara da kavuşmuşsa, bu belgelerin gerçek sahiplerine ulaşmaya ve belgelerin söz konusu suçla bir bağlantısının bulunup bulunmadığının da araştırılması için belli bir süreye daha gereksinimleri var mıdır?

Avcı´da ele geçen ruhsatsız silahlar

Emniyet Teşkilatı Disiplin Tüzüğü 8. Maddesine göre; ´bir polisin ruhsatsız silah bulundurmasının karşılığı meslekten ihraç´tır. Avcı´nın evinde ele geçirilen OHAL Ruhsatlı Kaleşnikof silahı da, bütün OHAL Ruhsatları iptal edildiği için, adeta ruhsatsız bir silah hükmündedir / statüsündedir. Hanefi Avcı´nın evinde yapılan aramada bir adet ruhsatsız Kaleşnikof marka tam otomatik tüfek ile yine bir adet ruhsatsız mavuzer marka tabanca bulunur. Kamu görevlilerinin kendilerini ve ailelerini korumaları için o dönemde, bu yöntemle verilen silahlar, OHAL uygulaması sona erince, geri toplanılır ve silah ruhsatları da iptal edilir. Bir diğer anlatımla, şu aşamada (2010 yılı itibarıyla) Hanefi Avcı´nın evinde ele geçirilen her iki silah da, resmi olarak ruhsatsızdır ve normalde bu silahlar devlet envanterine de geri iade edilmeli midir? Hanefi Avcı, mahkeme tarafından tutuklandığı an, gazeteci Nedim Şener´e gönderdiği mesajda evindeki silahların ruhsatlı olduğunu yazar. Süleyman Üğer ve Faysal Esen´in itirafçılıktan Hanefi Avcı´nın desteği ile organize suç faaliyetlerine girdiği ve kendilerine, Hanefi Avcı´nın ruhsatsız silah verdiği ile ilgili tartışmalar da söz konusuyken, ´Kaleşnikof OHAL´den kalma´ deyip geçiştirmek acaba ne kadar doğru olur? Mehmet Eymür de NTV´de Avcı´nın, itirafçı ilişkilerinin çok temiz olmadığını ve kitabında da Avcı´nın kendisini adeta bir melek gibi gösterdiğini ve sıkıntılı olan konulara hiç girmediğini söylemesi de bir diğer göz ardı edilmemesi gereken noktadır.

Avcı´nın Necdet Kılıç çarpıtması

Necdet Kılıç´la ilgili kendi medyasına açıklamalarda bulunan Hanefi Avcı; ´...Necdet Kılıç´ı da kitap yayınlandıktan sonra takip etmeye başladılar. Daha önce herhangi bir takip söz konusu değildi. Kılıç, her ne kadar daha önce örgütten yatıp çıkmışsa da, şimdi demokrat bir insandır. Kitap hatırladığım kadarıyla 19 Ağustos 2010 tarihinde yayınlandı, polis ve savcılık iddialarında samimi olsalardı, Ocak ve Ağustos ayları (2010) arasında da Necdet Kılıç´ı takip etmeleri gerekirdi..´ demektedir. Kanımızca, olayın aslı hiç de Hanefi Avcı´nın söylediği gibi değildir. Necdet Kılıç, hakkında takiplerden elde edilen bilgiler sonucunda, Ocak´ın son haftasından (2010) başlayarak, adli soruşturma kapsamında takip edilmektedir. Bir diğer anlatımla, Kılıç, Kasım 2009´dan itibaren istihbari anlamda, Ocak 2010´dan itibaren de adli soruşturma kapsamında takip edilmektedir. Avcı, Kılıç´ın kendi kitabının yayınlanmasından sonra takip edilmeye başladığını söyleyerek, olayla ilgili çarpıtma yapmakta ve kamuoyunu ve yargı makamlarını yanıltmaya çalışmaktadır. Hanefi Avcı´nın kendisi de; Kitabının içeriğinden dolayı ya da örgüt üyesi olduğu için değil, soruşturmanın gizliliğini deşifre ettiği ve Devrimci Karargah örgütü (DKÖ) üyelerine yardım ve yataklık ettiği gerekçesiyle gözaltına alınmakta ve sonrasında da mahkemece tutuklanmaktadır. Hanefi Avcı kitabını hiç yayınlamasa dahi, Devrimci Karargah Örgütü soruşturmasını deşifre ettiği ve yargılamaya müdahale ettiği için, ifadesine başvurulacaktır. Hanefi Avcı, daha ifadesine başvurulmadan önce, kitabının doğru dürüst tashihi bile yapılmadan ve editör ismi bile yazılmadan, alelacele yazdığı yalnızca birinci bölümü olan anı kitabının arkasına, ´cemaat´i ilgilendiren ikinci bölümü de monte ederek / ellendirerek, önceden öğrendiği hakkındaki devam eden soruşturmanın önüne geçmek için operasyonel bir hamle mi yapmaktadır?

Avcı´dan Necdet Kılıç´a takipten kurtulma desteği

Hanefi Avcı, Devrimci Karargah soruşturması kapsamında takip edilen Necdet Kılıç´a fiziki takip ve teknik takipten kurtulması amacıyla, birçok istihbarati yöntem ve taktiği deşifre ettiği için, Kılıç´ın telefonunun dinleme kararının dosya numarasına kadar ilgili kişiyle bilgileri paylaştığı için ve ilgiliyi dinlendiğinden haberdar ettiği için, mahkemece hakkında yargısal işlem başlatılmaktadır. Yürütülen soruşturma kapsamında, Necdet Kılıç ve Hanefi Avcı acaba İstanbul´da gizli buluşmalar gerçekleştirmişler midir? Kılıç, Avcı ile olan telefon görüşmelerinin dinlenmesini engellemek için acaba ankesörlü telefonlar ve Hanefi Avcı´nın makam telefonundan görüşmeler yapmışlar mıdır? Yine soruşturma kapsamında Hanefi Avcı´nın muhtemelen telefon görüşmelerinin dinlenmesini engellediği iddia edilen bir kripto cihazını Kılıç´a vermesi söz konusu mudur? Acaba Kılıç´ın Avcı´dan ilgili cihazın şifresini istemesi gibi bir durum var mıdır? Eğer bu yazdıklarım doğru ise, ne Avcı´nın Kılıç´ın faaliyetlerinden haberdar olmadığı, ne kripto cihazı, ne takipten kurtulma teknikleri ile ilgili telefon görüşmeleri, ne tarafların gizli buluşmaları, ne Devrimci Karargah Örgütü soruşturmasını deşifre edilmesi, ne de örgüt mensuplarının telefonlarını kapatmasını sağlanması söz konusu değildir. Ancak yaşanılan gerçekler bize hiç de bunları söylememektedir.

Sol örgütlerle mücadele etmiş bir polisin sol ile bağlantısı olamaz diyen Avcı medyası

Bir diğer anlatımla; ´...Benim hayatım sol örgütlerle mücadeleyle geçti. Benim sol örgütlerle ilişki ve bağımın olması mümkün değildir. Böyle bir iddia benim için son derece mantıksızdır...´ şeklindeki Hanefi Avcı´nın kendi medyasına yaptığı açıklamalar, aslında yaşanılan gerçeklerle taban tabana zıt olaylardır. Hanefi Avcı´nın da çok iyi bildiği gibi, bir kişinin Devrimci Karargah Üyesi olması başka bir olgu, örgüte yardım ve yataklık etmesi ise tamamıyla başka bir konudur. Medyadaki Avcı´nın gazetecilerinin haber yaparlarken, olayları bilinçli olarak çarpıtmaları ve sanki Hanefi Avcı´nın Devrimci Karargah üyesi olmaktan tutuklanmış gibi haberlerini yapmaları mı söz konusudur? Elbette, Hanefi Avcı Devrimci Karargah üyesi değildir ve fakat Avcı, Devrimci Karargah üyelerine dinlendiklerini ileterek, örgüt hakkındaki soruşturmayı deşifre etmesinin yanında, Devrimci Karargah üyelerinin telefonlarını kapatarak teknik takipten kurtulmalarını da mı sağlamaktadır? Eğer durum böyleyse, bunun adı da yargısal prosedür içinde, terör örgütüne yardım ve yataklık etmektir.

Necdet Kılıç´ın olmayan ifadelerini yayınlayanlar

Hattizatında Hanefi Avcı, savcılık tarafından da Devrimci Karargah Terör Örgütü üyesi olmaktan değil, Devrimci Karargah Örgüt mensuplarına yardım ve yataklık yapmaktan dolayı suçlanmaktadır. Hanefi Avcı´nın medyasında çıkan haberlere göre; ´...Necdet Kılıç, Hanefi Avcı´nın Mersin Emniyet Müdürlüğünde çalışırken kendisine işkence yaptığını iddia etmektedir...´ Acaba Necdet Kılıç gerçekten de ifadelerinde Avcı´nın kendisine işkence yaptığını söylemekte midir? Yoksa böyle bir şeyden hiç söz etmemekte midir? Yoksa Kılıç, Avcı ile ilgili kendisine sorulan soruların neredeyse bütününde birden ´susma hakkını´ mı kullanmaktadır?

Medya´daki Avcı´cılar utanacaklar

Nedim Şener ve Ruşen Çakır gibi Hanefi Avcı´nın medyası durumunda olan bazı gazeteci arkadaşlar, sadece kendilerine Hanefi Avcı´nın anlattıkları kadarı ile gerçekleri bildikleri için, bu konuda da maalesef ki kolektif akla ve emniyetin deyimsel bilgi birikime sahip olmadıkları için, kendilerini öyle ya da böyle kullandırmakta ve de onların üzerinden de kamuoyunda bilgi kirliliğine neden olunmaktadır. Rahmetli Erdal İnönü´nün söylemiyle; ´yalanın kötü bir huyu vardır bir gün mutlaka ortaya çıkar.´ Kanımca yanlışlar ortaya çıktıkça Hanefi Avcı´nın medyası pozisyonunda gözüken dostlarımız utanacaklar ve bu utançlarıyla gazetecilik bile yapamaz duruma geleceklerdir... ( Önder Aytaç / Samanyoluhaber)

(20 Ekim 2010, 15:56)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:
Bu bölüm araştırmacılara yardımcı olmak için konulmuştur. Zaman içerisinde geçersiz hale gelen ya da yanlış linkler olabilmekte, farkedildikçe düzeltilmeye çalışılmaktadır.

Hanefi Avcı´nın iddiaları manşetlerimiz

Avcı´nın amacı soruşturmayı engellemek

Kontrgerilla Medyası

Flaş!!! Avcı´ya ´Devrimci Karargah´ gözaltısı

Devrimci Karargah Örgütü manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2410    yazdır/print
Polis Avcı´nın sahte kimliklerindeki isimlerin peşine düştü

Avcı´nın evindeki aramada, üzerinde kendi fotoğrafı bulunan Süleyman G. adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı, Sabit K. adına düzenlenmiş sürücü belgesi ve pasaport bulundu. Sahte ehliyet, pasaport ve kimliklerin ne amaçla hazırlandığı ve ismi yazılı olan kişilerin kim olduğu araştırılıyor. Hanefi Avcı gibi iyi bir istihbaratçı ve bir emniyetçinin evinde sahte kimlikler bulunması kafaları karıştırdı. Gözaltına alınacağını tahmin eden bir polis müdürünün evinde aleyhine olabilecek belgeleri neden bulundurduğu merak konusu oldu. Avcı´nın evinde ayrıca kaleşnikof silah ele geçirilmişti. Avcı´nın ruhsatını ibraz edemediği bu silahı niçin bulundurduğu da anlaşılamadı. Avcı olayıyla ilgili kafalara takılan başka sorular da var.

Polis Avcı´nın sahte kimliklerindeki isimlerin peşine düştü

Avcı´nın evindeki aramada, üzerinde kendi fotoğrafı bulunan Süleyman G. adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı, Sabit K. adına düzenlenmiş sürücü belgesi ve pasaport bulundu. Sahte ehliyet, pasaport ve kimliklerin ne amaçla hazırlandığı ve ismi yazılı olan kişilerin kim olduğu araştırılıyor. Hanefi Avcı gibi iyi bir istihbaratçı ve bir emniyetçinin evinde sahte kimlikler bulunması kafaları karıştırdı. Gözaltına alınacağını tahmin eden bir polis müdürünün evinde aleyhine olabilecek belgeleri neden bulundurduğu merak konusu oldu. Avcı´nın evinde ayrıca kaleşnikof silah ele geçirilmişti. Avcı´nın ruhsatını ibraz edemediği bu silahı niçin bulundurduğu da anlaşılamadı. Avcı olayıyla ilgili kafalara takılan başka sorular da var.

Devrimci Karargah örgütüne yardım ve yataklık yaptığı gerekçesiyle tutuklanarak Silivri Cezaevi´ne konulan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı´nın evinde yapılan aramada bazı sahte kimlik belgeleri bulundu. Üzerinde Avcı´nın fotoğrafı bulunan Süleyman G ismine düzenlenmiş nüfus cüzdanı, Sabit K. ismine düzenlenmiş sürücü belgesi ve yine aynı isme düzenlenmiş pasaport ile Mahmood Aselenga A. ismine düzenlenmiş pasaport polisleri şaşırttı. Avcı´nın makam odası ve evinde yapılan aramalarda ayrıca 5 cep telefonu ve bunlara ait sim kartları, 3 adet USB bellek, 70´e yakın CD, 4 ajandı, 4 adet de not defterine el konuldu. Yapılan operasyonda ele geçirilen malzemeler incelemeye alındı. Sahte ehliyet, pasaport ve kimliklerin ne amaçla hazırlandığı ve ismi yazılı olan kişilerin kim olduğu araştırılıyor. Bu arada Hanefi Avcı´nın evinde ve makam odasındaki aramaların krize neden olduğu ortaya çıktı. Soruşturma savcısı aramaları İstanbul veya Eskişehir´den polislerin yapmasını istemedi. Bu yüzden Terörle Mücadele Daire Başkanlığı´ndan bir ekip oluşturularak Eskişehir´e gönderildi ve aramaları bu ekip gerçekleştirdi.

Yanıt bekleyen sorular

Hanefi Avcı gibi iyi bir istihbaratçı ve bir emniyetçinin evinde sahte kimlikler bulunması kafaları karıştırdı. Gözaltına alınacağını tahmin eden bir polis müdürünün evinde aleyhine olabilecek belgeleri neden bulundurduğu merak konusu. İşte merak edilen ve cevap bekleyen sorular?

1) Gözaltına alınabileceğini tahmin eden bir emniyet müdürü aleyhine delil olabilecek sahte kimlikleri evinde neden bulunduruyor? Sahte kimlikleri kendi hazırlattıysa neden?

2) Avukat ve tahliye başvurusu yapılmasını istemedi. Neden tutuklu kalmak istiyor?

3) Savcı ifade vermek istemeyen Avcı için soruları birkaç gün önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderdi. Pazartesi günü Ankara Adliyesi´ne gidip soruları cevaplasaydı belki tutuklanmayacaktı. Neden gününde adliyeye gitmedi? Neden bile bile gözaltı kararını bekledi?

4) Bir dönem işkence yaptığı iddia edilen Necdet K. ile şimdi yakın arkadaş olan Hanefi Avcı´ya örgüt tuzak mı kurdu? Evinde kalacak kadar Avcı´ya yakın olan K. intikam mı aldı?

3 cezaevi değiştirdi

Hanefi Avcı tutuklandıktan sonra 3. cezaevi değişikliğini yaptı. Önce Paşakapısı Cezaevi´ne götürülen Hanefi Avcı burada kalmayı kabul etmeyince Metris Cezaevi´ne götürüldü. Dün de Silivri Cezaevi´ne nakledildi. Avcı´nın neden Metris´ten Silivri´ye nakledildiği konusu netlik kazanmadı.

Tantan: Delil olmadan tutuklama olmaz

İçişleri eski Bakanlarından Saadettin Tantan, Hanefi Avcı´nın tutuklanmasıyla sonuçlanan süreçle ilgili ortaya dökülen bilgilerin yönlendirme içerebileceğini de söyledi. Avcı´nın evinde yapılan arama sonrası sahte kimlik, pasaport ve ehliyet bulunduğu iddialarını sorduğumuz Tantan, şunları söyledi: ´Bu süreçte yanlış bilgi de gelebilir, yönlendirme bilgi de olabilir. Hiçbir mahkeme delil olmadan tutuklama kararı vermez. Hiçbirimiz Hanefi´nin dosyasını bilmiyoruz. Gazetelerde yazanları biliyoruz sadece ve bunların da ne kadar doğru olduğunu bilmiyoruz. Burada şu var; daha önceki kamu görevlilerinin yaşadığı sıkıntılarda da hep muhbirlik müessesesinin zaafiyetleri ortaya çıktı. Esas üzerinde durulması gereken konu bu. Diyelim ki, muhbiri bir olayda kullandın. Bu muhbir çok önemli bilgiler veriyorsa ve bir takım fındık kabuğunu doldurmayacak kişisel zaafiyetleri varsa, kamu görevlisi bunu sorun etmeyebiliyor. Bu hatalardan dolayı ilişkide olanları tutuklarsanız istihbarat yapamazsınız. Okuduğum kadarıyla Hanefi´nin Bostancı´da yaşanan ve bir emniyet amirinin şehit olduğu saldırıdan önce dinlenmesi söz konusu değil. Daha önceki muhbiriyle görüştüğünde telefonu dinlemeye takılıyor.´ ( Akşam)

Şenay Avcı: Kimlikler görev gereğiydi

Bugün bazı gazetelerde Avcı´nın evinde farklı isimli kimlikler ve tüfek bulunduğu haberleri yer aldı. Eşi bu kimliklerin her birinin devlette kayıtlı olduğunu, görev icabı kullanıldığını belirterek Bu kadar yalanı nasıl yazıyorlar dedi.Yazdığı “Haliç´te Yaşayan Simonlar Dün Devlet Bugün Cemaat” kitabı ile büyük tartışma yaratan ve önceki gün İstanbul 14.Ağır Ceza Mahkemesi kararıyla tutuklanan Hanefi Avcı´nın eşi Şenay Avcı, Eskişehir´de yapılan ev araması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şenay Avcı, “Bugün bazı gazetelerde evimizde çıkan Kaleşnikof marka tüfeğin ruhsatsız olduğu yazıldı. Ancak o silah benim adıma 1989 yılında ruhsatlanmıştı. Bunu gelen ekipler tutanağa da geçirdi. Bu kadar çarpıtmayı ve yalanı nasıl yazabiliyorlar anlamıyorum” dedi. Şenay Avcı, evde Hanefi Avcı´nın resmi bulunan çok sayıdaki kimlik ve pasaportların görev gereği kendisine verilen belgeler olduğunu söyledi. Avcı, şöyle konuştu: “Bu kimlik ve pasaportlar istihbaratçı olan Hanefi Avcı´ya devletin verdiği görevlerde kullanılmıştır. Hepsi devletin arşivlerinde kayıtlıdır. Özellikle terör örgütüyle ilgili yaptığı çalışmalarda kullandığı kimlikler sanki yaşadışıymış gibi yazılıyor. Bu yalanlara kendileri inanıyorlar mı acaba?” Dün Eskişehir´deki evinde yapılan aramada bir adet ruhsatlı Kaleşnikof marka tüfek yanında iki tabanca bulunmuştu. Bulunanlar arasında, silahlara ait şarjörler yanında cep telefonları ile S.G, S.K ve B.A, S.G.A adına düzenlenmiş kimlik, pasaport ve sürücü belgeleri yer almıştı. ( Akşam)

Aranan başkan canlı yayında

Hanefi Avcı´nın, Necdet Kılıç´ı uyarıp, Kılıç´ın da Mahir Sayın´ı uyarması ile yurtdışına kaçtığı iddia edilen Sosyalist Demokrasi Partisi MYK üyesi canlı yayında iddiaları yalanladı. CNN Türk´te Ahmet Hakan´ın sunduğu Tarafsız bölge programına telefonla katılan Sosyalist Demokrasi Partisi MYK üyesi Mahir Sayın hakkında bazı gazetelerde maksatlı haberler çıktığını savundu. Mahir Sayın, Hanefi Avcı´nın Necdet Kılıç´ı uyarması, Kılıç´ında kendisini uyarması üzerine yurt dışına çıktığı iddialarının gülünç ve maksatlı olduğunu savundu. Mahir Sayın madem benim hakkımda bir soruşturma var. Madem bir süre sonra yakalanacağım. Madem telefonlarım dinleniyor. O zaman niçin yurtdışına çıkışım engellenmedi. Ben 7 Eylül´de 11.30 uçağı ile legal pasaportumla elimi kolumu sallayarak yurtdışına çıktım. Kimse bana senin hakkında soruşturma var. Yurtdışına çıkamazsın demedi. dedi. Zaman, Yeni Şafak ve Star gazetelerinde, hakkında çıkan haberlerin yalan ve maksatlı olduğunu savunan Necdet Kılıç, Beni daha önce de Çevik Bir andıçlamıştı. Şimdi de yandaş medya andıçlıyor dedi. Bugün Gazetesi Ankara Temsilcisi Adem Yavuz´un O zaman gelip savcıya ifade verecek misiniz? Bize burada anlattıklarınız ona da anlatacak mısınız? şeklindeki sorusuna Tabi ki geleceğim. Ona da o zaman anlatırım dedi. Ergenekon sanıklarından Bedrettin Dalan da gözaltına alınacağını haber alınca Ekim 2008´de yurtdışına çıkmış, sorulduğunda Türkiye´ye döneceğini kendisini savunacağını açıklamıştı. Ancak iki yıldır Türkiye´ye dönmedi. ( Akşam)

Sahte kimlikler Suriye içindi iddiası

01 Ekim 2010: Hanefi Avcı, tutuklu bulunduğu Silivri F Tipi Cezaevi´nde ziyaretine gelenlere, ´sahte evrak iddiaları´ konusunda da açıklamada bulundu. Sahte olduğu iddia edilen ve kendisinin resmi bulunan ancak başka isimler adına düzenlenmiş pasaportların resmi görev gereği kendisine verildiğini söyleyen Avcı, “İstihbarat elemanı olarak Suriye´ye iki kez bu pasaportlarda giriş yaptım. Bu görevlerle ilgili belgeler arşivlerde duruyor” dedi. Avcı, mahkemedeki ifadesinde de bu sorunun kendisine sorulduğunu ve gerekli açıklamayı yaptığını ifade etti. ( Posta)

Yurtdışında görev yetkisi yok

´Devrimci Karargah Örgütü´ne yönelik operasyonlar kapsamında tutuklanan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı mahkemede hakim karşısında, evinde ele geçirilen sahte pasaport, sürücü belgesi ve kimlik kartlarının “1991´de yurt dışına görev amaçlı çıkabilmek için kendisi tarafından düzenlenen belgeler” olduğunu ileri sürdü. Ancak kaynaklar, Hanefi Avcı´nın o dönemde Diyarbakır İstihbarat Şubesi´nde görevli olduğunu ve görev yaptığı birimin sadece şehir merkezlerinde görev yapmakla yükümlü olduğunu, bırakın Suriye´ye yurt dışı göreve çıkmayı, Diyarbakır haricinde başka bir ilde bile görevli olamayacağına dikkat çekiyor. İstihbarat teşkilatları ile ilgili kanunlarda, yurt dışı istihbaratı için MİT, yurt içindeki şehir merkezlerinde Emniyet İstihbaratı ve yurtiçinde şehir merkezleri dışındaki yerleşim yerleri için de Jandarma Genel Komutanlığı´na bağlı istihbarat birimi görevlendirilmesi düzenlenmiş durumda. Hanefi Avcı´nın “1991´de yurt dışına göreve gittim” açıklamasının hiçbir yasal ve resmi nedeninin bulunmadığı ifade ediliyor. Kanuna göre Emniyet İstihbarat görevlileri sadece eğitim, konferans ve toplantılara katılmak amacıyla yurt dışına çıkabiliyorlar. Belirtilen görevler için de yurt dışına çıkılırken Hizmet Pasaportu (Gri Pasaport-Görev pasaportu) düzenlenmesi gerekiyor. Avcı´nın Yurt dışına sahte pasaportlarla göreve gittim açıklamasının hiçbir yasal temelinin bulunmadığı ve yaptığı kamu görevinin niteliği nedeniyle de yurt dışına göreve çıkamayacağı belirtiliyor.

Kaleşnikof ve diğer silahları geri iade etmemiş

Öte yandan, Hanefi Avcı´nın evinde yapılan aramada bir adet ruhsatsız Kaleşnikof marka tam otomatik tüfekle, yine bir adet ruhsatsız Mavuzer marka tabanca bulundu. Oysa Hanefi Avcı mahkemede tutuklandığı an, bir gazeteciye gönderdiği mesajda evindeki silahların ruhsatlı olduğunu yazmıştı. Avcı´nın panik halinde söz konusu gazeteciye yaptığı bu açıklamanın detayları ortaya çıktı. Avcı´nın evinde bulunan iki silahın, Güneydoğu´da çalıştığı dönemde, OHAL uygulamalarına göre aldığı OHAL ruhsatlı silahlar olduğu ortaya çıktı. Kamu görevlilerinin kendilerini ve ailelerini korumaları için o dönemde kullanılan bu yöntemle alınan silahlar, OHAL uygulaması sona erince geri toplatılmış ve silah ruhsatları iptal edilmişti. Yani bu silah resmi olarak ruhsatsız. Bu silah devlet envanterine geri iade edilmeliydi. Yani Avcı´nın ruhsatlı dediği Kaleşnikof ve tabanca resmiyette ruhsatsız durumda. Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğüne göre bir polisin ruhsatsız silah bulundurmasının karşılığı meslekten ihraç. ( Sonsayfa)

(30 Eylül 2010), son güncel.: (01 Ekim 2010)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:
Bu bölüm araştırmacılara yardımcı olmak için konulmuştur. Zaman içerisinde geçersiz hale gelen ya da yanlış linkler olabilmekte, farkedildikçe düzeltilmeye çalışılmaktadır.

Flaş!!! Avcı´ya ´Devrimci Karargah´ gözaltısı

İşte Avcı´ya savcının yönelttiği sorular

Avcı´nın amacı soruşturmayı engellemek

Devrimci Karargah operasyonundan Avcı çıktı

Avcı´nın bahsettiği esrarengiz şahıs kim?

Devrimci Karargah Örgütü manşetlerimiz

Hanefi Avcı´nın iddiaları konulu manşetlerimiz

İşte Hanefi Avcı´nın Ergenekon planı

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Hanefi Avcı kuyuya bir taş attı

Islak imzalı belge de cemaatleri hedeflemişti

Ergenekon´un karşı hamlesi Avcı´dan

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2312    yazdır/print
Mavi Marmara'da yakalama kararı

26.05.2014 15:43 Gazze'ye 31 Mayıs 2010'da insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerince düzenlenen saldırıya ilişkin davada, aralarında dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı Ashknazi dahil dört komutan hakkında tutuklam..
Tamamı 26.05.2014

TIR iddianamesi kabul edildi

15.05.2014 13:34 Adana Cumhuriyet Başsavcı vekili Ali Doğan tarafından MİT'e ait tırların durdurulmasına yönelik olarak 13 askeri personel hakkında müebbet hapis cezası istemiyle hazırladığı iddianame Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesince ka..
Tamamı 15.05.2014

Paralel kulağa ilk dava açıldı

05.05.2014 14:06 Adana'da yürütülen ve Emniyet İstihbarat yetkililerinin şüpheli olduğu telekulak soruşturması sona erdi. Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi, Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Doğan'ın yazdığı iddianameyi kabul etti. Böylec..
Tamamı 05.05.2014

Flaş!!! Gülen'e darbe soruşturması

30.04.2014 10:55 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyuruları üzerine Fetullah Gülen hakkında soruşturma başlatıldı. Gülen hakkındaki soruşturmanın, 17 Aralık sonrasında kaldırılmadan önce Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. ..
Tamamı 30.04.2014

Güney:Gülen Ergenekon bağlantılı

09.04.2014 19:24 2001 yılında polise verdiği ifadesi ile Ergenekon örgütünün ilk kez resmi kayıtlara girmesini sağlayan gazeteci Tuncay Güney'in ifadesinin satır aralarında çok önemli bir bilgiye rastlandı. Ergenekon'un firari şüpheli..
Tamamı 09.04.2014

Mahkeme davayı başarıyla gördü

04.04.2014 10:55 Beş yıl süren ve 8 ay önce sonuçlanan Ergenekon davasında gerekçeli karar ancak dün açıklanabildi. 16 bin 780 sayfadan oluşan kararda çok çarpıcı ifadeler yer aldı. Örneğin şu satırlar dikkat çekici: "Yargılama sonunda..
Tamamı 04.04.2014

Ağlayan Gülen, gülen AK Parti

31.03.2014 11:47 Türkiye, dün tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Yerel seçimler başarıyla yapıldı. Milli iradeyi hedef alan 17 Aralık darbe girişimine karşı halk sandığa koştu. Seçimlere katılım oranı % 90 ile çok yüksek gerçekleşt..
Tamamı 31.03.2014

Kozmik Oda'da paralel şüphe

14.03.2014 11:10 2009 sonunda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast şüphesiyle başlatılan ve Özel Harp Dairesi'nde (ÖHD) 1 ay süreyle aramalar yapılmasına neden olan Kozmik Oda soruşturması 5 yıla yakın süredir tamamlanmadı. 60'lı..
Tamamı 14.03.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 08.02.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 02.12.2013

Ayasofya camiye çevrilsin

27.11.2013 12:17 İstanbul'u 1453'te fetheden Fatih Sultan Mehmed'in şehirde ilk iş olarak kiliseden camiye çevirdiği ve cuma namazını kıldığı Ayasofya Camii, 1934 yılında Bakanlar Kurulu kararnamesi ile müzeye çevrilmiş ve ibadete kapa..
Tamamı 27.11.2013

Darbe kaydına suç duyurusu

18.11.2013 13:10 Sivil Toplum Kuruluşu olan Adalet Platformu, geçtiğimiz yıl Genelkurmay karargahında yapılan çok gizli bir darbe toplantısına ait ses kaydıyla ilgili suç duyurusu yaptı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen ve sit..
Tamamı 18.11.2013

Flaş!!! Temizöz mütalaada

06.09.2013 18:26 Şırnak´ın Cizre ilçesinde 1993-95 yılları arasında işlenen 20 faili meçhul cinayetle ilgili açılan Temizöz davasına iki aylık ara sonrası devam edildi. Güneydoğu´da işlenen faili meçhul cinayet ve kayıp olaylarıyla ilg..
Tamamı 06.09.2013

Mahkemeden 41 suç duyurusu

15.08.2013 13:08 Ergenekon davası 5 yıl sonra bitti denirken, 4 gruptaki onlarca isme suç duyurusu geldi. Bu gruplardan birisinde, aralarında gazeteci Zeyno Baran´ın da bulunduğu 41 isim yer alıyor. Mahkeme tarafından yapıldığı için hu..
Tamamı 15.08.2013

Ergenekon: Sanıklara ceza yağdı

05.08.2013 12:41 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yaklaşık 5 yıldır görülen Ergenekon davasında karar duruşması başladı. 67´si tutuklu 275 sanığın yargılandığı dava duruşmasında 6 hakim ve 3 savcı kürsüdeki yerlerini aldı. Tutuklu ..
Tamamı 05.08.2013

BM´nin balyoz raporu çöktü

24.07.2013 10:01 ´BM´den Balyoz Gibi Karar´ başlıklı haberin gerçekleri yansıtmadığı açıklandı. TRT Haber´e özel açıklamalar yapan Birleşmiş Milletler genel sekreter sözcüsü, BM Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu´nun BM adına açıklama ya..
Tamamı 24.07.2013

Hanefi Avcı´ya 15 yıl hapis

19.07.2013 16:12 89 sanıklı ´Devrimci Karargah Örgütü´ (DKÖ) davasında karar açıklandı. Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Aralarında gazeteci Aylin Duruoğlu´nun da bulunduğu 24 kişi ise örgüt üyeliğinde..
Tamamı 19.07.2013

Özel Harp´e operasyon geliyor

10.06.2013 13:44 Gezi Parkı´nda ortaya çıkan Özel Harp´e iki şok darbe geliyor.. Türkiye´de pek çok karanlık olayın arkasında olduğu gibi Gezi Parkı olaylarının arkasından da Özel Harp Dairesi çıktı demiştik. Geçtiğimiz günlerde intern..
Tamamı 10.06.2013

Zirve davasındayız!

Kontrgerilla.com, Zirve'yi sarstı

Zirve davasının 93. duruşmasında sanıklar savcılık mütalaasına karşı savunma yaptı. Sanıklardan Ergenekon hükümlüsü Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer savcıya tepki gösterdi: 'Mütalaanın ilk bölümü 'kontrgerilla.com' internet..
Tamamı 23.06.2013

Ergenekon davasındayız!

Ecevit'e yönelik Ergenekon komplosu

Ergenekon davasının 202. duruşmasında eski Başbakan Bülent Ecevit'e yönelik Ergenekon komplosu konuşuldu. Ecevit'in doktoru Mücahit Pehlivan tanık olarak ifade verdi. Duruşmada Abdullah Harun'un konuyla ilgili bir yazısı da gündeme geldi. O ve benzer diğer yazılarda Ecevit'in koruma müdürü Recai Birgün'ün "Dünyada tedavisi kesilince iyileşen tek hasta..
Tamamı 11.03.2013

Yeni kitabımız çıktı!

Arınç Suikasti ve Özel Harp Dairesi

'Ordu Suikast Düzenler mi? Bülent Arınç Suikasti ve Özel Harp Dairesi' başlıklı kitap, 2009 yılı sonunda gerçekleşen Arınç Suikasti ve Kozmik Aramalar konusunu ve üç yıldır tamamlanmayan soruşturmanın örtbas edilip edilmediğini sorgulayan, konuyla ilgili iddiaları da aktaran bir çalışma.. Subayların Ergenekon ve diğer örgüt bağlantıları.. Kozmik Aramalar.. Tepkiler..
Tamamı 27.12.2012

Fetullah Gülen'e şok

Paralel Devlet´e suç duyurusu

23.01.2014 11:20 Milli İradeyi Savunanlar Platformu (MİSAP), 'Paralel Devlet' konulu bir suç duyurusu yaptı. TMK ile yetkili İstanbul Cumhuriyet Başssavcılığı'na yapılan suç duyurusunda; birkaç aydır yaşanmakta olan paralel devlet iddiaları ile bu yapılanmanın başında Fethullah Gülen’in bulunduğu ve yapılanmayı bizzat idare ettiği şüphesi çok sayıda somut bulgu..
Tamamı 23.01.2014

Zirve mütalaası sitemizde

Malatya Zirve Katliamı Davası

17.07.2014 13:55 Malatya Zirve Katliamı davasının 567 sayfalık savcılık mütalaasının tamamı sitemize eklenmiştir. Kelime arama yapabilir, sayfaları yazdırabilirsiniz. 23 Haziran'daki duruşmada sanık avukatları savcılık mütalaasına tepki gösterdiler. Hurşit Tolon'un avukatı, mütalaanın ilk 150 sayfalık bölümünün 'kontrgerilla.com' adlı internet sitesinden..
Tamamı 17.07.2014

Gezi Belgeseli

Belgeleriyle Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılan, haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek veren sanatçı, bankacı, işadamları ve medya ile yurtdışı destekçilerini delilleriyle birlikte sergilemeye başlıyoruz. Halka ve verdiği oya güvenmeyen, onları aşağılayan, sandık yerine başka yerlerden iktidara çıkmaya çalışan, kısacası seçimlerden fayda ummayan bu güçlerin..
Tamamı 24.06.2013

Ayasofya Camiye Çevrilsin

Ayasofya için dilekçe kampanyası

26.11.2013 13:01 Milli Türk Talebe Birliği (MTTB), 'Peygamberimizin'in işareti, Fatih'in emaneti, Büyük Türkiye'nin alameti; Ayasofya açılsın' sloganıyla Ayasofya'nın yeniden camiye çevrilmesi için dilekçe kampanyası başlattı. Türkiye çapında yapılacak kampanya, İstanbul'un Fethi'nin sene-i devriyesi olan 29 Mayıs 2014'te sonlanacak ve toplanılan dilekçeler yine..
Tamamı 26.11.2013

İddianame yayından kaldırılmıştır

İzmir casusluk davası

İzmir casusluk davasının iddianamesinde 196'sı müşteki, 831'i mağdur olmak üzere toplam 1027 kişi için kimlik bilgilerinin sansürlenmesi çalışması yapılmıştı. Bu süreçte çok yoğun emek harcandı. Ancak sitemize artarak gelmeye devam eden taleplerden anlaşıldığı gibi, iddianamelerde mağdur ya da müşteki olarak yer almadığı halde çok sayıda başka ismin de..
Tamamı 14.05.2013

Türkistan Deklarasyonu

Türkistan Uluslararası Konferansı

12.05.2014 11:50 'Türkistan'ın Dünü, Bugünü, Yarını' adıyla üçüncüsü düzenlenen uluslararası konferans, 11 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Türkistan; ilmi, islami, fenni ve tıbbi ilimlerin beşiği olan, Buhari, Tirmizi ve Biruni gibi çok önemli müslüman ilim adamlarının yaşadığı bölgenin adıdır. Türkistan coğrafyası ve özellikle de bu coğrafya..
Tamamı 12.05.2014

Savcılıktan FETÖ Madeni açıklaması

26.05.2016 23:18 Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan şüphelilerle ilgili adli süreç tamamlandı. Zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Cum..
Tamamı 26.05.2016

Sinop'ta FETÖ'ye 22 gözaltı

26.05.2016 23:02 Sinop'un Boyabat ilçesi ile Çorum ve Samsun'da "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 3 kişi gözaltına alındı. 24 Mayıs'ta yaşanan gözaltılarla ilgili Boyabat C..
Tamamı 26.05.2016

Niğde'de FETÖ'ye 11 gözaltı

26.05.2016 22:50 Niğde merkezli FETÖ/PDY operasyonu 4 ilde düzenlenen operasyon kapsamında 11 zanlı gözaltına alındı. 25 Mayıs'ta yaşanan gözaltılarla ilgili edinilen bilgilere göre; Niğde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize S..
Tamamı 26.05.2016

Ordu'da FETÖ'ye 14 gözaltı

26.05.2016 22:38 Ordu merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 10 kişi gözaltına alındı. 25 Mayıs sabahı yaşanan gözaltılarla ilgili Ordu Cumhuriyet Başsavcılığında..
Tamamı 26.05.2016

Sakarya SAGİAD'da 12 gözaltı

26.05.2016 22:09 Sakarya'da "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik soruşturmada 10 zanlı gözaltına alındı. 25 Mayıs'ta yaşanan gözaltılarla ilgili alınan bilgilere göre; Sakarya'da polis tarafından ..
Tamamı 26.05.2016

Çorum'da FETÖ'ye 8 gözaltı

26.05.2016 21:51 Çorum'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında 8 kişi gözaltına alındı. 25 Mayıs'ta yaşanan gözaltılarla ilgili alınan bilgiye göre, Çorum Cumhuriyet Başsavcılığ..
Tamamı 26.05.2016

Diyarbakır'da FETÖ'ye 5 gözaltı

26.05.2016 21:45 Diyarbakır'da, Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda 5 kişi gözaltına alındı. 25 Mayıs'ta yaşana..
Tamamı 26.05.2016

Düzce'de FETÖ'ye 3 gözaltı

26.05.2016 21:31 Düzce'de "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda evlerinde arama yapılan 3 şüpheli gözaltına alındı. 25 Mayıs'ta yaşanan gözaltılarla ilgili edinilen bilgilere göre; Düzce..
Tamamı 26.05.2016

Karabük: Mal kaçırmaya 1 tutuklama

26.05.2016 20:24 Karabük Emniyet Müdürlüğü ekiplerince FETÖ/PDY operasyonu kapsamında kayyum ataması yapılan özel okul, yurt, pansiyon ve dershane binalarının yapılan incelemede değerlerinin çok altında satışı yapıldığı tespit edildi. ..
Tamamı 26.05.2016

Erzincan EGİSAD'da FETÖ araması

26.05.2016 19:25 Erzincan'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği'nde (EGİSAD) arama yapıldı. Alınan bilgiye göre, Erzinc..
Tamamı 26.05.2016

Ankara'da FETÖ'ye 15 gözaltı

24.05.2016 21:36 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında bir operasyon düzenlendi. 24 Mayıs'ta gerçekleşen operasyona dair alın..
Tamamı 24.05.2016

Mersin'de FETÖ'ye 87 gözaltı

24.05.2016 21:26 Mersin merkezli 14 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 87 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Bunlardan ulaşılan 45'i gözaltına alınırken, 42 kişiyi arama çal..
Tamamı 24.05.2016

Maraş'ta FETÖ'ye 62 gözaltı

24.05.2016 21:14 Kahramanmaraş merkezli 4 ilde "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik soruşturma kapsamında eski Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, eski Kahramanmaraş Lider İş Adamları De..
Tamamı 24.05.2016

Osmaniye'de FETÖ'ye 20 gözaltı

24.05.2016 21:04 Osmaniye'de 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 20 zanlı gözaltına alındı. 24 Mayıs'ta yaşanan gözaltılarla ilgili alınan bilgiye göre, Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılı..
Tamamı 24.05.2016

Aksaray: Mal kaçırmaya 9 gözaltı

24.05.2016 20:52 Aksaray'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 8 kişi gözaltına alındı. Daha önce de 1 kişinin tutuklanmış olduğu öğrenildi. 24 Mayıs'ta yaşanan gelişmeyle ilgili ..
Tamamı 24.05.2016

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
17.730.431