Tam  EskidenYeniye
 

Sedat Peker mezar açtırdı

Ergenekon sanığı Sedat Peker´in talimatıyla adamları tarafından 1996 yılında öldürüldüğü ileri sürülen manevi kardeşi Tolga Atalay Peker´in İstanbul´daki mezarı otopsi için açıldı. Bu iddia, Ergenekon davasında Gizli Tanık Poyraz tarafından dile getirilmişti. Mezarın, soruşturmayı yürüten Muğla Datça Savcılığı´nın talebi üzerine açıldığı öne sürülüyor.

29.06.2012 15:10 Ergenekon davasında gizli tanık Poyraz´ın verdiği ifadelerle gündeme gelen ve 1996 yılında Muğla´da Sedat Peker´in adamları tarafından öldürüldüğü öne sürülen Tolga Atalay Peker´in İstanbul´daki mezarı açıldı. Savcı nezaretinde açılan mezardan alınan kemikler ve deliller Adli Tıp´a gönderildi.Muğla´da 1996 yılında öldürülen Tolga Atalay Peker´in Kadıköy Merdivenköy Mezarlığı´ndaki kabri, bugün savcı nezaretinde açıldı. Kabirden alınan kemikler, bir torbaya konularak Adli Tıp Kurumu´na gönderildi. Mezar tekrar kapatıldı. Bu arada, mezarlığın Muğla Datça Savcılığı´nın talebi üzerine alınan karar gereği açıldığı öne sürüldü.

-Öldürülmeden hemen önce telefondaydı-

Ergenekon davasının gizli tanığı Poyraz, İkinci Ergenekon davasının ek delil klasörlerinde yer alan ifadesinde Tolga Atalay Peker ve Sedat Peker ile ilgili çarpıcı iddialarda bulunmuştu. Mahkemede bu ifadelerini tekrarlayan Gizli Tanık Poyraz, organize suç örgütü lideri olmaktan hükümlü Sedat Peker´in, içkili bir ortamda aleyhinde konuşan Tolga Atalay´ı (Peker) Muğla´nın Datça ilçesine götürüp öldürttüğünü öne sürmüştü. Sedat Peker´in çocukluk arkadaşı olan Tolga Atalay´ın, mahkeme kararı ile soyadını değiştirerek Tolga Peker yaptırdığını anlatan gizli tanık Poyraz, Sedat Peker´in Tolga Peker´i söz geçiremez duruma gelmesi ve içkili bir ortamda arkasından hazmedemeyeceği birçok beyanda bulunması nedeniyle öldürttüğünü iddia etmişti.

-Sapanca cinayetleri Sedat Peker ile Veli Küçük´ün işi-

Gizli tanık Poyraz, ifadesinin devamında Sedat Peker tarafından öldürtülen Tolga Atalay´ın (Peker) öldürülmeden önce kendisinden yardım istemek için telefonla arayarak, Ağabey belki yetişirsin belki yetişemezsin, Sedat Peker benim kalemimi kırmış, Biz seninle uzun süredir dostuz, sen benim ağabeyimsin, beraber çok koşturduk, bu teşkilat içerisinde senin bilmediğin daha çok olaylar oldu. Bunları bilmeni ve senin de kendine dikkat etmeni istiyorum. Sedat Peker, Veli Küçük´le beraber hareket edip, bizi kullanarak çok işler yaptı, tıpkı senin de bildiğin gibi Nihat Yazıcı, Zarif İlhan ve Halim Kırnap´ın öldürülüp yok edilmesi gibi çok olaylar oldu. Bu olaylar çok daha büyüktü. Sapanca Kavşağı´na atılan cesetlerin tamamı bizim teşkilatın işiydi, ben de bu olayların bizzat içerisinde yer aldım. Bu öldürülüp atılan şahıslardan birisi Behçet Cantürk´tü. Beni bu olaylarda o kadar çok kullandılar, şimdi de kalemimi kırdılar ve belki beni infaz edecekler, sen benim ağabeyimsin, bir süre sonra sıra sana da gelebilir, kendine dikkat et dediğini anlatmıştı. Gizli tanık Poyraz, ifadesinin devamında, Konuşma içinde Behçet Cantürk´ün ismini en az 5- 6 defa telaffuz etti. Bu şekilde konuşurken ´ağabey kapı açılıyor´ dedi ve telefon kapandı demişti.

-Soyadı Atalay´dı Peker oldu-

Poyraz, öldürülen Tolga Atalay´ın (Peker) profilini ise şöyle aktarmıştı: Aslında Tolga´nın soyadı Atalay idi. Yani gerçek adı Tolga Atalay idi. Annesi ve babası ayrı yaşıyordu. Tolga da uzun süredir Sedat Peker´in yanında kalıyordu ve çocukluk arkadaşı idi. Sedat Peker gayrimeşru alemde ismini iyice duyurduktan sonraki süreçte, yani babalar üstü baba konumuna geldikten sonra Tolga Atalay, Peker soyadını almak istediğini söyledi, zaten Peker de Tolga´yı çok seviyordu. Böylelikle Tolga Atalay mahkeme kararı ile soyadını değiştirerek Tolga Peker yaptırdı. Tolga Peker yakışıklı, genç ve devamlı sosyete barlarında gezen, kabuğuna sığmayan, Murat Tok ile de samimi olan birisiydi. O dönemlerde Sedat, Tolga´ya artık söz geçiremez duruma gelmişti. Tolga ile Murat birlikte eğlenirken Tolga, Sedat Peker´in arkasından hazmedemeyeceği bir çok beyanda bulunmuş. Sedat Peker, Tolga´ya 15-20 gün hiçbir şey olmamış gibi davranmış. Bu süre sonrasında Sedat, Tolga´ya kendisini tatile göndereceğini ve Datça´da bir otel ayarladığını söyleyerek parasını verip tatile göndermiş. Arkasındanda Atilla Peker ve Murat Tok´u aynı yere göndermiş.

-Sedat Peker´den gizli tanığa tepki-

İkinci Ergenekon davasının 24 Ocak 2012 tarihinde görülen 212. duruşmasında bu konu gündeme gelmiş, bu davanın tutuksuz sanığı başka suçtan hükümlü olan Sedat Peker söz alarak iddiaları yalanlamıştı. Gizli tanık Poyraz´a, Tolga Atalay Peker´in öldürülmesi olayına ilişkin sorular yöneltmiş, Tolga Peker kilitlediğimiz odadan aramış. Öldürülmek üzere odaya kilitlenen kişiye cep telefonu verilir mi? diye sormuştu. Gizli Tanık Poyraz da, Sedat Peker´e sözümün geçeceğini bildiği için Tolga Peker beni aradı. Sedat Peker ile çok samimi olduğumu biliyor. Peker Vedat Kadıoğlu´nun kalemini kırdığında Mecnun Otyakmaz´ın düğününde Peker ile onu ben barıştırdım diye yanıtlamıştı.

Sapanca cinayetleri iddiasını da reddeden Peker, eski özel harekat polisi Ayhan Çarkın´ın Ankara´daki savcıya verdiği faili meçhul cinayetler soruşturması kapsamındaki ifadesinde, Behçet Cantürk dahil bir çok cinayetin kimler tarafından işlendiğini açıkladığını belirterek, Gizli tanık, kimlerin öldürdüğü belli olan cinayetleri bizlerin işlediğini söylüyor demişti. Poyraz da, kendisini arayan Tolga Peker´in, Behçet Cantürk, Savaş Buldan olayını da biz yaptık. Ağabey senin bilmediğin olaylar var. Sapanca olayları da bizim işimiz. Veli Küçük bizi kullandı dediğini anlatmıştı.

(29 Haziran 2012, 15:10)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Gizli Tanık: Sedat Peker manevi oğlunu öldürttü, Sapanca cinayetlerini işletti

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4660    yazdır/print
Gizli tanık Poyraz açığa çıktı

Ergenekon davasına 212. duruşma ile devam ediliyor. Dünkü duruşmada gün boyunca ifade veren ve savcılık tarafından sorgulanan gizli tanık Poyraz, duruşma başladığında sanıkları işaret ederek, ´Bunlar benim peşimde. Zaten kalemimi de kırmışlar. Dün sesim ve görüntüm bozularak duruşmaya yansıtılmıştı. Bu uygulamadan vazgeçilmesini istiyorum. Açık kimliğimle konuşmak istiyorum´ dedi. Alınan ara karar ile Poyraz´ın sesi ve görüntüsü, duruşma salonuna orijinal haliyle yansıtılarak verildi.

24.01.2012 14:52İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon ana davasının 212. duruşmasında Veli Küçük, Doğu Perinçek ve Muzaffer Tekin´in de aralarında bulunduğu 19 tutuklu sanık ile başka suçlardan tutuklu sanıklar Semih Tufan Gülaltay ve Sedat Peker hazır bulundu. Davanın tutuksuz sanıkları Peker ile Gülaltay, başka suçtan tutuklu oldukları için tutuklu sanık bölümünde yer aldı. Tutuklu sanıklar Sevgi Erenerol, Mehmet Zekeriya Öztürk, Hayrettin Ertekin, Seyhun Zaim ve Alparslan Arslan ise duruşmaya katılmadı.Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, dün yapılan oturumda olay çıkardıkları için duruşmalardan men edilen sanıklar Erhan Timuroğlu, İsmail Sağır, Özkan Kurt, Bedirhan Şinal ve Osman Yıldırım´ın da duruşmaya katılmadıklarını açıkladı.

Özese, dün yapılan oturumda sanıkların sadece öğleden önce ve öğleden sonra birer kez verilen aralarda duruşma salonundan dışarı çıkabileceklerine ilişkin aldıkları karara uyulmasını istedi. Özese, salondun ayrılmak isteyen sanıkların mahkemeye dilekçe vermeleri gerektiğini söyledi. Bunun üzerine tutuklu sanıklardan Mehmet Fikri Karadağ, Tuvalete çıkmak için dilekçe mi vereceğiz? diye tepki gösterdi. Başkan Özese de, Biz de aynı şartlarda salonda kalıyoruz. Gerekirse 3-5 saat yerimizden kalkmıyoruz diyerek konuyu kapattı.

Daha sonra Başkan Özese, dün yapılan oturumda gizli tanık Poyraz´ın ifadesinin alınmasının tamamlandığını, ancak kendisine soru sorma işleminin yarıda kaldığını belirterek kaldığı yerden duruşmaya devam edeceklerini açıkladı. Gizli tanık olduğu için görüntüsü ve sesi bozularak duruşma salonuna yansıtılan Poyraz, bir talebi olduğunu söyledi. Poyraz, Bundan sonraki bölümlerde görüntümün ve sesimin bozulmadan orijinal haliyle gösterilmesini istiyorum. Bunlar (ifadesinde ismini verdiği sanıkları işaret ederek) zaten benim peşimde. Nasılsa kim olduğumu da biliyorlar. Onlar beni kovalamaktan, ben de onlardan kaçmaktan bıktım. Cenabı Allah´ın verdiği canı yine Cenabı Allah alır, kul vesiledir. Zaten kalemim de kırılmış, bildiklerini yapsınlar. dedi.

Poyraz´a talebini tekrar onaylatan Mahkeme Başkanı Özese duruşmaya 10 dakika ara verdi. Aranın ardından Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, gizli tanık Poyraz´ın sözlü beyanı üzerine sesi ve görüntüsünün orjinal olarak duruşma salonunda bulunan ekrana yansıtılmasına oybirliğiyle karar verildiğini açıkladı.

Gizli tanık Poyraz´ın yanında bulunan üye hakım Hüsnü Çalmuk bilgisayar ve ses sisteminin düzeltilmesi için 5 dakika kendilerine ara verilmesini istedi. Bu sırada Poyraz´ın, Zaten tanıyorlar, onlardan mı korkacağım. dediği duyuldu. Mahkeme Başkanı Özese de sistemin düzeltilmesi için duruşmaya 10 dakika ara verdiklerini açıkladı. 10 dakikanın ardından tanık Poyraz´ın sesi ve görüntüsünün orijinal haliyle duruşma salonuna yansıtılarak ifadesinin alınmasına devam edildi. Özese, gizli tanık Poyraz´ın kimliğini açıklayacak ifadeler kullanılmamasına karar verdiklerini açıkladı. Başkan Özese haberlerde gizli tanığın adının açıklanmasına yasak getirdi.

KEMAL KERİNÇSİZ´İN SORULARI

Ardından gizli tanık Poyraz´ın sesi ve görüntüsü normal olarak duruşma salonuna yansıtıldı. Duruşma, sanık Kemal Kerinçsiz´in gizli tanığa sorularını yöneltmesiyle devam etti. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon davasında gizli tanık Poyraz, sanıkların sorularını cevapladı. Tutuklu sanık Avukat Kemal Kerinçsiz, Gizli Tanık Poyraz, hakkındaki arama kararı bulunan bir dava için gittiği Şişli Adliyesi´nde beni gördüğünü ancak konuşmadığını söylüyor. Mecnun Otyakmaz´ın, kendisine ´Avukat Kemal Kerinçsiz senin işini halledecek´ dediğini söylüyor. diyerek bu iddialarına açıklık getirmesini istedi.

Gizli tanık Poyraz ise gerçek kimliğini söyleyerek Benim adım ... Beni zarfa getiremezsin. Ben eski gayrimeşruyum, eski siyasiyim. Ben kütüğün en kalın damarıyım. Mecnun beni böyle tanıtırdı..Ben Şişli 7. Asliye Ceza Mahkemesi´nde ifademi verip çıktığımda seninle göz göze geldim, Mecnun (Otyakmaz) dediği için yanına gelmedim. Senin davaya girmeyip, başka avukatlar aracılığıyla dışarıdan uzaktan kumanda ile yönlendirdiğini biliyorum. Ama bunu tespit edemedim. diye konuştu.

´ZEKİ YALÇIN´I SEN VURDUN. GENÇTİN, KANIN KAYNIYORDU. ASLANLAR GİBİ VURDUN, ASLANLAR GİBİ YATACAKSIN´

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada daha sonra Cumhuriyet Gazetesi´ne molotofkokteyli atılması dosyasının tutuklu sanığı Boğaç Kaan Murathan söz aldı. Murathan, gizli tanık ´Poyraz´ın, ´Peker´in, otoparklarına bakan Zeki Yalçın´ın 27 milyon Avro´yu çaldığı, bu nedenle Peker´in öldürme emri verdiği ve Boğaç Kaan Murathan´ın Zeki Yalçın´ı vurduğu´ şeklindeki ifadelerine dikkati çekti. Zeki Yalçın´ı öldürmediğini söyleyen Murathan, gizli tanığa bu konuda belgesi olup olmadığını sordu. Gizli tanık da, ´Boğaç´çığım, güzel kardeşim, seni severim. Namusum şerefim üzerine yemin ederim ki Zeki Yalçın´ı sen vurdun. Gençtin, kanın kaynıyordu. Aslanlar gibi vurdun, aslanlar gibi yatacaksın. ´Sedat Peker´in manevi oğluyum´ diye dolaşıyordun´ şeklinde yanıt verdi.

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese´nin sorusu üzerine gizli tanık, ´Gayri meşru dünyada ´kalem kırılması´ öldürme kararı, ´koparma´ öldürmedir. Bunlar şifredir´ şeklinde konuştu.

´PEKER, İFADEMİ GERİ ÇEKMEM İÇİN PARA GÖNDERDİ´

Kendisinin de gizli tanık olduğunun duyulduğunu belirten gizli tanık, ´Kalemimi kırmışlardı. Ben Amasya´ya gitmiştim. Sedat Peker bana iki kere bin lira gönderdi. Sonra havaalanında buluştuğum avukatı bana 25 bin lira ve Sedat Peker´in 5 sayfalık mektubunu verdi. ´Gizli tanık değilim´ dedim. Paraları da aldım çünkü beni koparacaklardı. Henüz mahkemeden ´tanık koruma´ kararı çıkmamıştı´ diye konuştu. Peker´in mektubunda ifadesini geri almasını istediğini belirten gizli tanık, ´Organize şubeden Serdal Akça´nın zorladığını söylememi yazmıştı. ´Mektubu iyice okuyup imha et´ demişti. Ben de 5 kere okuyup havaalanının tuvaletine attım´ dedi.

SEDAT PEKER´DEN GİZLİ TANIĞA SORULAR

Duruşmada daha sonra bu davanın tutuksuz sanığı başka suçtan hükümlü olan Sedat Peker, gizli tanık Poyraz´a, sonradan ´Peker´ soyadını alan ve ´Peker´in manevi kardeşim´ diye nitelediği Tolga Atalay Peker´in öldürülmesi olayına ilişkin sorular yöneltti. Peker, gizli tanık Poyraz´ın ifadesinde, Tolga Peker´in telefonla kendisini arayarak, ´Beni odaya kilitlediler. Silahımı aldılar. Kalemimi kırdılar. İnfaz edecekler. Behçet Cantürk olmak üzere Sapanca bölgesindeki cinayetleri bizim ekip gerçekleştirdi, bizim teşkilatın işi. Sen de kendine dikkat et´ dediğini söyledi. Peker´in ´Tolga Peker kilitlediğimiz odadan aramış. Öldürülmek üzere odaya kilitlenen kişiye cep telefonu verilir mi?´ diye sorduğu gizli tanık, ´Sedat Peker´e sözümün geçeceğini bildiği için Tolga Peker beni aradı. Sedat Peker ile çok samimi olduğumu biliyor. Peker Vedat Kadıoğlu´nun kalemini kırdığında Mecnun Otyakmaz´ın düğününde Peker ile onu ben barıştırdım´ diye yanıtladı.

BEHÇET CANTÜRK, SAVAŞ BULDAN VE DİĞER SAPANCA CİNAYETLERİ DE PEKER´LERİN İŞİ

Peker de, eski özel harekat polisi Ayhan Çarkın´ın Ankara´daki savcıya verdiği faili meçhul cinayetler soruşturması kapsamındaki ifadesinde, Behçet Cantürk dahil bir çok cinayetin kimler tarafından işlendiğini açıkladığını belirterek, ´Gizli tanık, kimlerin öldürdüğü belli olan cinayetleri bizlerin işlediğini söylüyor´ dedi. Poyraz da, kendisini arayan Tolga Peker´in, ´Behçet Cantürk, Savaş Buldan olayını da biz yaptık. Ağabey senin bilmediğin olaylar var. Sapanca olayları da bizim işimiz. Veli Küçük bizi kullandı´ dediğini anlattı.

´BİZ SEDAT PEKER TEŞKİLATIYIZ´

Gizli tanığın konuşmalarında ´teşkilat´ sözünü kullanması üzerine, hangi teşkilattan olduğu soruldu. Gizli tanık, ´Beraber olduğumuz Peker´in teşkilatı. Biz Sedat Peker teşkilatıyız. Bu teşkilatın başkanı Veli Küçük, ikinci kurmay başkanı Sedat Peker´dir´ dedi. Sedat Peker, ´Gizli tanık ifadesinde Veli Küçük, Kocaeli Jandarma Alay Komutanı olduğu dönemde Sedat Peker ile komutanlığa haftada 3-4 kere gittiğini söyledi. Bununla ilgili alınan ifadelerde benim oraya gittiğimi görmediklerini, birkaç kere telefonla görüştüğümü, bir tanık da bir kere gittiğimi söylüyor. Ya onlar yalan söylüyor, ya da bu gizli tanık´ şeklinde konuştu. Gizli tanık da, aynı iddialarını tekrarlayarak, Sedat Peker ile Kocaeli Jandarma Alay Komutanlığına Veli Küçük´ün yanına giderken kullandıkları arabanın da plakasını verdi. Gizli tanık, alınan ifadelerde Veli Küçük´ün postasının Peker´i görmediklerini söylediğini belirterek, ´Veli Küçük´ün postası Sedat Peker geliyordu´ diye ifade verir mi? Sedat Peker gelirken, askerler ´dikkat komutan´ çekiyordu. Buraya gelip, onların aleyhine ifade verir mi?´ şeklinde konuştu.

Poyraz´ın, Teşkilatın başında Veli Küçük vardı, Sedat Peker de 2. Kurmaydı. Peker, babalar üstüydü. şeklindeki ifadesine değinen sanık Peker, O kadar sözü geçen bir insanın vücudunda parmak gibi yara izleri olur mu? Ben, vücudumda böyle işkence izleri ile dolaşıyorum. Bu konuda tanığın bir bilgisi var mı? diye sordu. Gizli tanık Poyraz ise Peker´in, bir kez emniyet müdürü Sedat Demir, bir kez Adil Serdar Saçan ve Mehmet Hantokuş tarafından işkence gördüğünü söyledi.

Sanık Sedat Peker, gizli tanık Poyraz´ın, Veli Küçük´ün itirafçıları, Sedat Peker´in etrafına yerleştirilmişti. şeklindeki iddiasına ise Bu bahsettiği kişiler, Hanefi Avcı tarafından gönderilen itirafçılardı. Şuraya buraya yerleştirmem için gönderiyordu. diye açıklama yaptı. Bunun üzerine gizli tanık Poyraz da Topu Hanefi Avcı´ya atıyor. Diğer çocuklar 500 Dolar alırken o itirafçılar bin 500 Dolar ücret alıyorlardı. dedi.

´MECNUN OTYAKMAZ´IN DÜĞÜNÜNDEKİ ÇİFTE TABANCALI ADAM KİM?´

Peker´in, bu kadar yıl birlikte olan insanların en az 30-40 tane birlikte çekilmiş fotoğrafları olur. Bizim birlikte çekilmiş fotoğraflarımız var mı? Bunları mahkemeye sunmasını istiyorum. sorusuna ise gizli tanık Poyraz, Mecnun Otyakmaz´ın düğününde Sedat Peker geline takı takarken orada çifte tabancalı adam kimdi onu söylesin. cevabını verdi.

Bu soruların ardından Sedat Peker, 20 yıl yakın ilişki içinde yaşadığımızı söylüyor ama bir tek davada birlikte yargılanmamışız. Bir tek birlikte çekilmiş fotoğrafımız yok. Bir telefon konuşmamız yok. Ben bu kişiyi sadece bir zamanlar yanıma 2-3 defa sorunlarını söylemek için gelip, sorunlarına çözüm bularak giden bir kişi olarak tanıyorum. Hakkımdaki iddialarını kabul etmiyorum. ifadesini kullandı.

KÜÇÜK´ÜN ADI SÖYLENDİĞİNDE JANDARMADA HERŞEY DURUR

CİHAN - 24.01.2012 - 19:05 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon davasında gizli tanık Poyraz, sanıklar ile avukatların sorularını cevapladı. Gizli tanık Poyraz, ´tutuklu sanık Veli Küçük´ün bir teşkilatın başında olduğu ve altında bulunan Sedat Peker ile Küçük´ün talimatları doğrultusunda gayrimeşru faaliyetler yürütüldüğü´ iddialarına ilişkin Küçük´ün kızı ve avukatı Zeynep Küçük´ün sorularını cevapladı.Poyraz, sanık Sedat Peker ile aralarında çıkan tartışmanın ardından çevresinde ´Peker Korunuyor. Arkasında JİTEM ve Veli Küçük var.´ gibi sözler söylediği iddia edilen iş adamı Nihat Yazıcı´nın, Peker´in talimatıyla öldürülmesi konusunda yine anlatımlarda bulundu. Peker tarafından koparılmasına (öldürülmesine) karar verildikten sonra Yazıcı´nın Avcılar´dan alınıp, Bayramoğlu´nda sorgulandığını belirten Poyraz, Gebze Cezaevi arasındaki arazide infaz edildiğini iddia etti. Poyraz, İstese karakol komutanı Özgür Başçavuş, bu infazı durdurabilirdi. diye konuştu.

Avukat Zeynep Küçük ise ´Madem Veli Küçük´ün her şeye gücü yetiyor, bu işi niye kendi mıntıkasında yaptırttı?´ sorusu üzerine Gizli Tanık Poyraz Ne mıntıkası? JİTEM´in başı Veli Küçük´ün adı söylendiğinde jandarmada her şey dururdu. cevabını verdi.

Zeynep Küçük´ün soruları sırasında gizli tanık Poyraz, Veli Küçük´e zarf içinde para verilmez. Zarf bize verilir. İzmit Alay Komutanlığı´na giderken arabanın bagajında para dolu çanta olurdu. ifadesini kullandı.

Başkan Özese, bahsedilen bu paranın kaynağının ne olduğunu sormasının ardından gizli tanık Poyraz, Tahsilat, işadamı kaldırma, tehdit gibi işlerden. Miktarının ne kadar olduğunu da ben bilemem. diye cevap verdi.

Daha sonra tutuklu sanık Veli Küçük, kendisi hakkında yöneltilen iddialardan birisi ile ilgili bir açıklama yapmak için söz istedi. Gizli tanık Poyraz´ın anlattıklarının hayal mahsulü olduğunu öne süren Küçük, Bahsettiği Özgür Başçavuş, o bölgede cezaevi karakol komutanıdır. Görevi sadece cezaevi ile ilgilidir. O bölgede bir ceset durumu olsa asla müdahale edemez. Buna yetkisi yoktur. Bu durumda bölgenin bağlı bulunduğu ilçe jandarma karakol komutanlığına bilgi verilir ve o komutanlık olaya müdahale eder. Ayrıca bahsettiği karakol arkasının dağlık bir bölüm filan olduğunu söyledi. Öyle bir yer de değil orası. şeklinde konuştu.

Sanık Küçük bu açıklamasının ardından Bu para işi gücüme gitti. Benim evim yok, cezaevinde kızımın yatırdığı para belli. Bunun hesabı sorulur. dedi.

Sanıklar ile avukatların gizli tanık Poyraz´a yönelttikleri soruların tamamlanmasının ardından duruşma 26 Ocak tarihine ertelendi. Gizli tanık Poyraz´ın, sonraki duruşmada mahkeme heyetinin sorularına cevap vermesi bekleniyor. ( Cihan)

(24 Ocak 2012, 14:52)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Birinci Ergenekon´da 211. duruşma

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4159    yazdır/print
İbrahim Şahin´den Cantürk itirafı

Ayhan Çarkın´ın itiraflarıyla başlatılan faili meçhul cinayetler soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı. Savcı, üçüncü Ergenekon iddianamesindeki İbrahim Şahin´e ait ´B.C.´yle akrabadır. Bana da bu adamı öldürdün diye ceza verdiler´ yazılı cep mesajını itiraf saydı. Savcılık, B.C. kısaltmasının Behçet Cantürk olduğunu tespit etti.

İbrahim Şahin´den Cantürk itirafı

Ayhan Çarkın´ın itiraflarıyla başlatılan faili meçhul cinayetler soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı. Savcı, üçüncü Ergenekon iddianamesindeki İbrahim Şahin´e ait ´B.C.´yle akrabadır. Bana da bu adamı öldürdün diye ceza verdiler´ yazılı cep mesajını itiraf saydı. Savcılık, B.C. kısaltmasının Behçet Cantürk olduğunu tespit etti.

Radikal gazetesinin haberine göre, eski Özel Harekât Polisi Ayhan Çarkın´ın ifadeleriyle başlatılan soruşturmada savcılık, 1994´te Sapanca´da öldürülen Kürt işadamı Behçet Cantürk ile ilgili çok önemli bir delile ulaştı. Savcılık, Ergenekon davasının üçüncü iddianamesinde yer alan ve eski Özel Harekât Daire Başkanı İbrahim Şahin´e ait olan kayıt deşifresini, Cantürk cinayetine ışık tutacak bir ´itiraf´ olarak kabul etti. Söz konusu kayıtta Şahin, Ergenekon´dan tutuklu Fatma Cengiz´e gönderdiği mesajında, ?B.C.´yle akrabadır ve bana da bu adamı öldürdün diye ceza verdiler. Yazıklar olsun ve H.A.´nın E.´nin ABD´nin has adamıdır? yazıyor. Savcılık mesajdaki bu ´B.C.´ kısaltmasının Behçet Cantürk olduğunu tespit etti.

Tape´deki kısaltma

´Faili meçhul cinayetler soruşturmasında´ Savcı Hakan Yüksel, Şahin´in ifadesine başvurmaya karar verdi. Şahin´in avukatı ise Savcı Yüksel´e başvurarak, müvekkilinin ?akıl sağlığının tam olarak yerinde olmadığı? yönünde Adli Tıp Kurumu´nca rapor verildiğini ve ifadesinin alınmamasını talep etti. Raporda, suç tarihinde Şahin´in ceza ehliyetinin tam olmadığı belirtiliyordu. Böylece Şahin bir kez daha ifadeden kurtuldu. Ancak Ergenekon davasında yer alan bir tape savcılığın dikkatini çekti. Savcı Yüksel, üçüncü Ergenekon iddianamesinde yer alan ve Şahin ile aynı soruşturmadan tutuklanan Fatma Cengiz arasında, Ermeniler ile ilgili mesaj trafiğini incelemeye aldı. Savcı, iddianamede 10247 numarasıyla yer alan 27 Aralık 2008 tarihli tape´de Şahin´in Cengiz´e gönderdiği bir mesajdaki ´B.C.´ kısaltmasının Behçet Cantürk olduğunu belirledi ve bunu delil kabul etti.

O üç polis tanık oldu

Öte yandan soruşturma kapsamında, kumarhaneler kralı Ömer Lütfü Topal cinayetinden sonra Ayhan Çarkın´ı gözaltına alan üç polisin de tanık olarak ifadesi alındı. Çarkın daha önce savcıya verdiği ifadesinde, gözaltına alınmasıyla ilgili olarak şunları aktarmıştı: ?Ömer Lütfü Topal olayı sebebi ile gözaltına alındım. Orada iki tane şahıs bana 91 tane cinayeti sayarak ´Hadi bunlar devlet adına ama Topal´ı kendi adınıza öldürdünüz´ diye söyledi. Ben de bunun üzerine çıldırdım. Sorgu sırasında bana şu an soruşturması yapılan Mecit Baskın, Faik Candan, Namık Erdoğan ve Yusuf Ekinci ve Ankara dışında işlenen diğer cinayetleri de söylediler, bundan haberimiz var dediler, ben de kızarak kerhen tamam ben işledim dedim. O sorguda şunu anladım ki, işlenen tüm cinayetlerden devletin haberi bulunuyormuş.?

Behçet Cantürk kimdir?

1950´de Lice´de doğan Cantürk, 1975´te İlerici Gençlik Derneği´nin Lice´deki protesto yürüyüşünün organize etti. 1977´de silah kaçakçılığına adı karıştı. 1981´de Suriye´ye gitti ve bu tarihten sonra adı sık sık uyuşturucu ticaretiyle birlikte anılmaya başlandı. 1984´te PKK mensubu olduğu iddiasıyla tutuklandı. 1993´te Akdeniz´de batırılan Kısmetim I gemisinde ortak olduğu iddia edildi. Ve 1994´te cinayete kurban gitti.

Cantürk´ün kızı Ergenekon´da müdahil olmuştu

Behçet Cantürk´ün kızı Gazel Cantürk, 2008 yılındaki ilk Ergenekon soruşturması başlatıldığında Sapanca Cumhuriyet Savcılığı´na verdiği dilekçede dava kapsamında babasının katillerinin belli olduğunu belirterek, faillerin cezalandırılmasını talep etmişti. Savcılık ise, dilekçeyi 14 Ocak 1994 yılından beri açık olan Behçet Cantürk cinayeti soruşturması kapsamında işleme almıştı.

Konuşacak denildiği gün kaza geçirdi

İstanbul 6 No´lu DGM´de açılan Susurluk davası kapsamında tutuklanan İbrahim Şahin 185 gün tutuklu kaldıktan sonra 19 Eylül 1997´de tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. 2000 yılındaki duruşmada Şahin´in önemli açıklamalar yapması bekleniyordu. Ancak Şahin, Eskişehir-Yalova yolunda kendi kullandığı araçla trafik kazası geçirdi. Kaza sonucu beyninde ödem oluştu. Yoğun bakımda kalan Şahin, taburcu olduktan sonra hafızasını yitirdiğini iddia etti. Bu konuda doktor raporu da alan Şahin´in bir daha ifadesine başvurulamadı.

Sapanca´daki ölüm üçgeni

Behçet Cantürk´ün de aralarında bulundu Kürt işadamlarının öldürülmesi, 4 Kasım 1993´te dönemin Başbakanı Tansu Çiller´in ?PKK´nın haraç aldığı işadamları ve sanatçıların isimlerini biliyoruz, onlardan hesap soracağız? açıklamasından hemen sonra başlamıştı. Cantürk ve şoförünün cesedi Sapanca yolunda bulundu. İki ay sonra Cantürk´ün avukatı Yusuf Ekinci öldürüldü. Fevzi Aslan ve Şahin Aslan Hendek´te ölü bulundu. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Namık Erdoğan öldürüldü. Savaş Buldan ile arkadaşları Adnan Yıldırım ve Hacı Karay, Bolu´nun Yığılca ilçesi yakınlarında ölü bulundu. Dönemin Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar da, ?Devlet adına bin operasyon yaptık? demişti. Kocaeli İl Jandarma Alay Komutanı ise bugün Ergenekon sanığı olan Veli Küçük´tü.

´Hepsi bizim teşkilatın işiydi´

İkinci Ergenekon davasının ek delil klasörlerindeki gizli tanık ifadesi, faili meçhul cinayetlerle ilgili önemli gerçekleri gün yüzüne çıkardı. Gizli tanık ifadesinde Tolga Atalay´ın Peker tarafından öldürülmeden önce kendisini telefonla arayarak, ?Sedat Peker, Veli Küçük´le beraber hareket edip, bizi kullanarak çok işler yaptı. Sapanca Kavşağı´na atılan cesetlerin tamamı bizim teşkilatın işiydi? dediğini aktarmıştı. ( Radikal)

(08 Ekim 2011, 11:04)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Behçet Cantürk dosyası açıldı

Ayhan Çarkın´ın Susurluk cinayetlerine dair şok itirafları manşetlerimiz

Cantürk cinayetinin de yer aldığı Susurluk skandalı ve cinayetlerine dair çeşitli devlet kurumlarınca hazırlanan raporlar

Behçet Cantürk´le ilgili tüm manşetlerimiz

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde ara

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3815    yazdır/print
Savcı Öz, Behçet Cantürk cinayeti dosyasını açtı

Ergenekon Savcısı Öz´ün, Kürt işadamı Behçet Cantürk´ün de aralarında bulunduğu Adapazarı-İzmit-Sapanca üçgeninde öldürülen 5 kişinin dosyasını yeniden incelemeye alarak soruşturma başlattığı öğrenildi. Yaklaşık bir yıldır süren soruşturma kapsamında cinayetlere ilişkin ilginç bilgilerin ele geçtiği öğrenildi.

Savcı Öz, Behçet Cantürk cinayeti dosyasını açtı

Ergenekon Savcısı Öz´ün, Kürt işadamı Behçet Cantürk´ün de aralarında bulunduğu Adapazarı-İzmit-Sapanca üçgeninde öldürülen 5 kişinin dosyasını yeniden incelemeye alarak soruşturma başlattığı öğrenildi. Yaklaşık bir yıldır süren soruşturma kapsamında cinayetlere ilişkin ilginç bilgilerin ele geçtiği öğrenildi.

İkinci Ergenekon davasının ek delil klasörlerinde yer alan gizli tanık Poyraz´ın Kürt işadamı Behçet Cantürk´ün de arasında bulunduğu birçok kişinin öldürülmesine ilişkin verdiği detaylı bilgilerin ardından harekete geçen Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz, çok sayıda kişinin ölü bulunduğu Adapazarı- İzmit - Sapanca bölgesindeki cinayetleri mercek altına aldı. Savcı Zekeriya Öz, Kürt işadamı Behçet Cantürk´ün de aralarında bulunduğu faili meçhul ya da kaza süsü verilerek öldürülen 5 kişinin dosyası yeniden incelemeye alarak soruşturma başlattı. Yaklaşık bir yıldır süren soruşturma kapsamında cinayetlere ilişkin ilginç bilgilerin de ele geçtiği öğrenildi. Ergenekon soruşturması kapsamında gizli tanık olarak ifadesi alınan ve bu ifadesi ikinci Ergenekon davasının ek delil klasörlerinde yer alan gizli tanık Poyraz, organize suç örgütü lideri olmaktan hükümlü Sedat Peker´in, içkili bir ortamda aleyhinde konuşan Tolga Atalay´ı (Peker) Muğla´nın Datça ilçesine götürüp öldürttüğünü öne sürmüştü. Sedat Peker´in çocukluk arkadaşı olan Tolga Atalay´ın, mahkeme kararı ile soyadını değiştirerek Tolga Peker yaptırdığını anlatan gizli tanık Poyraz, Sedat Peker´in Tolga Peker´i söz geçiremez duruma gelmesi ve arkasından hazmedemeyeceği birçok beyanda bulunması nedeniyle öldürttüğünü iddia etmişti.

Sapanca kavşağına atılan cesetlerin tamamı bizim teşkilatın işiydi

Gizli tanık Poyraz, ifadesinin devamında Sedat Peker tarafından öldürtülen Tolga Atalay´ın (Peker) öldürülmeden önce kendisinden yardım istemek için telefonla arayarak, Ağabey belki yetişirsin belki yetişemezsin, Sedat Peker benim kalemimi kırmış, Biz seninle uzun süredir dostuz, sen benim ağabeyimsin, beraber çok koşturduk, bu teşkilat içerisinde senin bilmediğin daha çok olaylar oldu. Bunları bilmeni ve senin de kendine dikkat etmeni istiyorum. Sedat Peker, Veli Küçük´le beraber hareket edip, bizi kullanarak çok işler yaptı, tıpkı senin de bildiğin gibi Nihat Yazıcı, Zarif İlhan ve Halim Kırnap´ın öldürülüp yok edilmesi gibi çok olaylar oldu. Bu olaylar çok daha büyüktü. Sapanca Kavşağı´na atılan cesetlerin tamamı bizim teşkilatın işiydi, ben de bu olayların bizzat içerisinde yer aldım. Bu öldürülüp atılan şahıslardan birisi Behçet Cantürk´tü. Beni bu olaylarda o kadar çok kullandılar, şimdi de kalemimi kırdılar ve belki beni infaz edecekler, sen benim ağabeyimsin, bir süre sonra sıra sana da gelebilir, kendine dikkat et dediğini anlatmıştı. Gizli tanık Poyraz, ifadesinin devamında, Konuşma içinde Behçet Cantürk´ün ismini en az 5- 6 defa telaffuz etti. Bu şekilde konuşurken ´ağabey kapı açılıyor´ dedi ve telefon kapandı demişti. ( Milliyet)

Ölüm üçgeni cinayetleri

Kutlu Savaş´ın Susurluk Raporu´na göre, şu an Ergenekon davasının en önemli sanıklarından olan Veli Küçük´ün Jandarma Alay Komutanı olduğu dönemde Adapazarı-Bolu-İzmit bölgesinde ´anormal işler´ oluyordu. Faili meçhul cinayetlerin azdığı 1990´ların başında terörle mücadelede ´konsept´ değişimine gidildi. MGK´ya sunulan 5 Temmuz 1993 tarihli raporda uyuşturucu ticareti ve mafya yapılanmaları ile PKK arasındaki ilişkiler anlatılıyordu. Raporda Behçet Cantürk´le birlikte çok sayıda Kürt ailenin ismine yer verildi. Toplantının hemen akabinde de Başbakan Çiller´e ´PKK´ya yardım eden işadamları´ listesi ulaştırıldı. Çiller´in ´hesap soracağız´ açıklamalarına müteakip Mehmet Eymür, MİT´te Kontr Terör biriminin başına dönerken Korkut Eken de Emniyet´e ´danışman´ olmuştu. Cantürk, 14 Ocak 1994 akşamı eşini arayıp ´10´ dakika sonra evde olacağını söyledi ama evine ulaşamadı. Cesedi bir gün sonra Sapanca - Kırkpınar yakınlarında şoförü Recep Kuzucu ile bulundu. Bir ay sonra 25 Şubat´ta Cantürk´le ilişkili Av. Yusuf Ekinci ölü bulundu. 28 Mart´ta Hendek´te Liceli Fevzi Aslan ve yeğeni Salih Aslan ölü bulundu. Cantürk´ü öldüren silahla Fevzi ve Salih Aslan´ı öldüren silah aynıydı. Listedeki isimler tek tek kayboluyordu. 3 Haziran´da ise Cantürk´e yakınlığı ile bilinen Savaş Buldan, Adnan Yıldırım ve Hacı Karay Düzce´de ölü bulundu. Yine aynı Susurluk raporunda Yeşil Kod adlı Mahmut Yıldırım´a ait olduğu belirlenen cep telefonunun, o günlerde Giresun Jandarma Bölge Komutanı olan Veli Küçük adına kayıtlı olduğu yazıyor. Bu telefon ilişkisi Küçük ile Çatlı ve diğer Susurlukçuların ve özellikle de Yeşil´in bağlantılarını ortaya koyuyordu. Bu telefonun da Kocaeli bölgesinde kullanıldığı tespit edildi. Küçük ´benim bölgemde faili meçhul olmaz´ dedi ve bütün bu cinayetleri yok saydı.

(31 Ağustos 2010, 11:17)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İddianamede Sapanca Üçgeni

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2190    yazdır/print
İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

Yargıtay Ergenekon davasını bozdu

23.04.2016 08:49 İstanbul Ümraniye'deki bir gecekonduda 12 Haziran 2007'de 27 el bombası ele geçirilmesiyle başlayan Ergenekon davası, Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin kararını açıklamasıyla davayı 9 yıl sonra karara bağlandı. Ergenekon ..
Tamamı 23.4.2016

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Hatay: Darbeye 3 müebbet

21.04.2018 17:10 Hatay'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde 'Hatay sıkıyönetim komutanı' olarak belirlenen dönemin 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı eski Tuğgeneral Hasan Polat'ın aralarında yer aldığı 3 sanık ağırlaştırılmış ..
Tamamı 21.4.2018

Muş: Darbeci Albaylara müebbet

22.04.2018 20:10 Muş'ta, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Muş eski Jandarma Komutanı Albay Osman Nuri Çevik ve Muş 49. Komando Tugay Komutan Yardımcı..
Tamamı 22.4.2018

Kayseri: Darbeci Albaya müebbet

22.04.2018 19:21 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklanan ve sözde Yurtta Sulh Konseyi'nin sıkı yönetim komutanları listesinde olan Kayse..
Tamamı 22.4.2018

Darbe işaretleri sanık Bylock'unda

22.04.2018 19:58 Kütahya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan örgütün sözde 'eski Altıntaş ilçe imamı' ve sözde 'Balıkesir merkez büyük bölge sorumlu..
Tamamı 22.4.2018

Bolu: Fetö Eğitimcilerine 47 hapis

21.04.2018 16:17 Bolu'da, FETÖ/PDY'nin eğitim yapılanmasına yönelik haklarında 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak' suçundan dava açılan 18'i tutuklu 65 sanıklı dava sona erdi. 18 Nisan'da Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nce belediyenin nikah ..
Tamamı 21.4.2018

Aydın: Fetö Polislerine 41 hapis

21.04.2018 16:06 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) emniyet yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 11'i tutuklu 41 sanığın yargılandığı dava sona erdi. 16.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLA..
Tamamı 21.4.2018

Samsun: Fetö'ye 28 hapis

22.04.2018 17:12 Samsun'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yargılanan ve aralarında Samsun İl Sağlık eski Müdür Vekili Dr. Yusuf Köksal ile Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Osman Katrancı'nın da b..
Tamamı 22.4.2018

Sakarya 29 sanık: Darbeci Polisler

22.04.2018 16:57 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ve bu örgütün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi kapsamında haklarında dava açılan, aralarında kanun hükmünde kararname (KHK) ile meslekten ihra..
Tamamı 22.4.2018

Zonguldak 17 sanık: Darbeci Polisler

22.04.2018 18:07 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, eski Kilimli İlçe Emniyet Müdürü Soner Durgun'un da aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 17 sanığı..
Tamamı 22.4.2018

TSK'ya 'dinsiz' deyip sızdılar

22.04.2018 19:58 Manisa'da, Akhisar ilçesindeki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hücre evine düzenlenen operasyonda yakalanan karı-koca 'Bölge Talebe Mesulü' hakkında hazırlanan iddianamede, örgüt üyelerinin lise öğrencilerini Türk S..
Tamamı 22.4.2018

Fetö Yüksek yargısı yargılanıyor

22.04.2018 18:22 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve Hakimler Savcıla..
Tamamı 22.4.2018

Şırnak 427 sanıklı Darbe davası

22.04.2018 18:02 Şırnak'ta, FETÖ'nün Çakırsöğüt Jandarma Komanda Tugayındaki darbe girişimine ilişkin 427 sanıklı davada, savcı 70 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. 16 Nisan'da Adana 12. Ağır C..
Tamamı 22.4.2018

Siirt 332 sanıklı Darbe davası

22.04.2018 17:23 Siirt'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında valiliği ablukaya almaya çalıştıkları iddia edilen, rütbeli eski askerlerin de aralarında yer aldığı 88'i tutuklu 332 sanığın ya..
Tamamı 22.4.2018

Donanma Komutanlığı Darbe davası

22.04.2018 16:26 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 53'ü tutuklu, 12'si firari 86 sanığın yargılanmasına devam edildi. 16.04.2018 GÜNKÜ DURU..
Tamamı 22.4.2018

Malatya 76 sanıklı Darbe davası

21.04.2018 19:18 Malatya'da, FETÖ/PDY'nin darbe girişiminin önlenmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan, aralarında dönemin 2'nci Ordu Komutanı Adem Huduti, 2'nci Ordu Kurmay Başkanı Avni Angun ve 7'nci Ana Jet Üs..
Tamamı 21.4.2018

Darbede Gebze Turkcell İşgali davası

21.04.2018 19:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Turkcell'in Gebze Veri Merkezi'ne girerek, iletişimi kesmeye çalıştıkları iddia edilen 10'u tutuklu, 1'i firari 15 sanığın ya..
Tamamı 21.4.2018

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
29.789.820

Email