Tam
EskidenYeniye
 

Jandarma: Darbeyi ele veren mesajlar

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 244 sanığın yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi. Öte yandan darbe girişimi sırasında sanıklardan eski teğmen Şakir Ali Kaya'nın telefon rehberinde kayıtlı kişilere gülücük ve emojilerle süslü onlarca mesaj gönderdiği tespit edildi. Dava dosyasına eklenen yazışmalar davasının seyrini değiştirecek önemde somut bilgiler içeriyor. Yazışmalarda, darbecilerin karargahı işgali, kendilerinden olmayan subayları derdest etmeleri, polis ve sivil halka gözlerini kırpmadan ateş etmeleri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alıkonulmasına ilişkin bilgiler bulunuyor. Yazışmalar, darbecilerin hakim huzurunda, "Darbe girişimini bilmiyorduk, tatbikat için karargaha gittik." şeklindeki savunmalarını çürüttü.

Önceki haber title=Sonraki haber

15.06.2019 13:14 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 244 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

11.06.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada sanıklar, avukatları ve müştekiler hazır bulundu.

Savunmasını yapan eski üsteğmen Coşkun Yetim, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından evinde 15 dakika arayla iki farklı arama gerçekleştirildiğini, ilk incelemede suç unsuru olarak gösterilen evraklarda parmak izinin bulunmadığını, ikinci incelemede bir evrakta parmak izinin olduğunu ancak bahsedilen evraklara hiçbir şekilde temas etmediğini ileri sürdü. Delillerin bozulmasının, ekleme ve çıkarma yapılmasının mümkün olduğunu öne süren Yetim, iddia edildiği gibi görev yaptığı sırada kod adı veya buna benzer bir takma isim kullanmadığını söyledi.

Sanık Dursun Korku ise 15 Temmuz gecesi suç teşkil edecek bir olaya karışmadığını, ateş ettiğine ya da suç işlediğine dair bir görüntü kaydının bulunmadığını ileri sürdü. Korku, darbe girişimi gecesi iddia edildiği gibi rehin veya gözetim altına aldığı kimsenin bulunmadığını savundu.

ByLock kullandıkları iddiasını reddettiler

Sanık eski astsubay Emre Kubatoğlu da olay günü terör saldırısı olacağı duyumunu aldığını öne sürerek, "İddia edildiği gibi 15 Temmuz gecesi silah kullanmadım, ByLock kullandığım iddiasını da reddediyorum. Böyle bir uygulamayı telefonuma indirmedim, buna yönelik bir tespit de yoktur." dedi. Kubatoğlu, olay gecesi polislere sığındığında darbe girişiminden haberinin olduğunu iddia etti.

Sanık eski üsteğmen Ercan Öngür ise polisin yaptığı aramalarda cüzdanından çıkan 1 doların akrabasının düğünü için hazırladığını ancak bankaya yatırmaya çalıştığında bankamatiğin kabul etmediğini, o sebeple kendisinde kaldığını ileri sürdü.

Eski kurmay yarbay Erdoğan Çiçek de ByLock uygulamasını kullanmadığını savunarak, "ByLock'a 17 bin 983 kez giriş yaptığım iddiası var. Ancak girişin çok olmasının sebebi WhatsApp girişlerimin Bylock girişi olarak gösterilmesidir. Şahsıma ait WhatsApp sunucu girişleri alınarak ByLock sunucu girişi olarak aktarılmıştır." dedi.

Duruşmaya yarın devam edilmek üzere ara verildi.

12.06.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada sanıklar, avukatları ve müştekiler hazır bulundu.

Savunmasını yapan sanık eski üsteğmen Fahri Koçuk, 15 Temmuz günü internetten siber saldırı olacağı yönünde haber aldığını ve görevini yapmak üzere birliğine gittiğini ileri sürdü. Suçsuz olduğunu savunan Koçuk, tahliyesini ve beraatını istedi

Sanık eski üsteğmen Fatih Karaca ise evinde 1 dolar bulunmasının ve ankesörlü hatlardan aranmasının FETÖ'cü olduğu yönünde kanıt olarak sunulduğunu savunarak örgüt üyeliği suçlamasını reddettiğini belirtti.

Sanık eski teğmen Hasan Göktaş da suçlu olarak teşhis edildiği tutanakların şüpheler içerdiğini, ifade veren bazı tanıkların ifadelerinin gerçeklerden uzak olduğunu belirterek "Bazı tanıklar beni dahi tanımamaktadır. Bana kumpas kurulmak istenmiştir." dedi.

Sanık eski yüzbaşı Göksel Seri, suç olarak isnat edilen telefon uygulaması "KakaoTalk" uygulamasının LG marka telefonun kendi uygulaması olduğunu savunarak "KakaoTalk uygulaması LG telefonu satın aldığınızda yüklü olarak veriliyor. Ayrıca bu uygulamayla iletişim de kurmadım." ifadesini kullandı.

"Ben bu parmak izini kabul etmiyorum"

Sanık eski yüzbaşı Harun Aydın, delil olarak gösterilen evraklarda yapılan ilk incelemede parmak izi çıkmazken ikinci incelemede parmak izinin çıktığını ileri sürerek delillerin hukuksuz bir şekilde toplandığını iddia etti.

Darbe girişimi günü jandarma cari harekat şube müdürü olan kurmay yarbay Bülent Ak, olay yeri inceleme ekibinin deliller toplanırken "Delil güvenliği alınmadı." şeklinde notunun bulunduğunu savunarak olay yerine bulgu ekleme, delil karartma gibi girişimlerin olabileceğini öne sürdü.

Operasyonel hat kullandığı yönündeki iddiaları reddeden Ak, raporlarda yer alan parmak izinin kendisine ait olmadığını iddia ederek, "Parmak izimin bulunduğu raporlar var. Ben bu parmak izini kabul etmiyorum, veriler manipüle edilmiş." dedi.

Duruşmaya yarın devam edilmek üzere ara verildi.

13.06.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde görülen duruşmada sanıklar, müştekiler ve taraf avukatları hazır bulundu.

Mahkeme Başkanı Abdullah Köksal, önceki ara karar gereği dava dosyasına gelen evraklara ilişkin sanık ve avukatlarının savunmalarını alacaklarını açıkladı.

Ardından sanıklar, dava dosyasına giren tanık beyanları, teşhis tutanakları, keşif raporu, güvenlik kamera kayıtları ile diğer sanıkların iddialarına karşı savunma yaptı.

Sanık avukatlarının da beyanı alınmasının ardan duruşmaya 17 Haziran Pazartesi devam edilmek üzere ara verildi.

Darbeci subay, ihanet sevincini "Her şey güzel olacak" mesajıyla kutlamış

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı karargahındaki eylemlerle ilgili davanın sanığı eski teğmen Şakir Ali Kaya'nın, darbe teşebbüsü sırasında telefon rehberinde kayıtlı kişilere gülücük ve emojilerle süslü onlarca mesaj gönderdiği tespit edildi. Kaya, mesajlarında, "Büyük gün ... : ) : )", "Biz geliyoruz : ) : )", "Her şey güzel olacak." gibi ifadeler kullandı.

Jandarma Genel Komutanlığı karargahını işgal eden ekipte yer alan eski teğmen sanık Kaya'nın dijital materyallerine ilişkin inceleme raporu mahkemeye gönderildi.

Kaya'nın gece boyunca ailesiyle yaptığı yazışmalarda 245 sanıklı darbe davasının seyrini değiştirecek bilgiler yer alıyor.

Rapora göre Jandarma Genel Komutanlığı karargahında darbe faaliyetlerine katılan Kaya, 15 Temmuz akşamı telefon rehberinde "Enok", "Vahittt" ve "Annecimm" diye kayıtlı kişilerle mesajlaştı.

AA muhabirinin ulaştığı yazışmalarda, darbecilerin karargahı işgali, kendilerinden olmayan subayları derdest etmeleri, polis ve sivil halka gözlerini kırpmadan ateş etmeleri ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın alıkonulmasına ilişkin bilgiler bulunuyor.

Darbe girişiminin delilleri arasına giren yazışmalar, darbecilerin hakim huzurunda, "Darbe girişimini bilmiyorduk, tatbikat için karargaha gittik." şeklindeki savunmalarını da çürüttü.

Rapora giren yazışmalara göre, sanık Kaya, darbe girişiminin ilk saatlerinde "Enok" ismiyle kayıtlı kişiyle yaptığı yazışmalarda, ihanet girişimi için "Büyük gün" ifadesini kullandı ve buna ilişkin sevincini de gülücük emojileriyle ifade etti.

Darbe faaliyeti için karargaha geldiği anlaşılan Kaya, diğer asker arkadaşlarının da kışlaya gelmeleri için mesajlar attı.

Bir süre sonra aynı arkadaşına, "Sen gelme bizimkiler seni de sivillerden sanır ateş..." mesajını atan Kaya, Jandarma Genel Komutanlığındaki darbecilerin sivil halka ateş ettiklerini açık şekilde yazdı.

İhanet girişimi başarısız olunca çark etti

Karargahtaki darbe karşıtı askerleri alıkoyduklarını belirten Kaya, "Artık geri dönüş yok Eno, ya herro ya merro." mesajı göndererek kararlılığını bildirdi.

"Annecimm" diye kayıtlı kişiye Ankara semalarında alçaktan uçan F-16'ların kendilerinden yana olduklarını ifade eden Kaya, "Saraya bomba başladı." mesajıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne bomba atıldığını yazdı.

Bunu üzerine "Annecimm" ismiyle kayıtlı kişi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kastederek, "İnşallah şunu (Erdoğan) da yakalarlar ama onu yakalarken kesin çatışma çıkar." karşılığını verdi.

Darbe girişiminin püskürtülmesinin ardından panik yaşadığı mesajlarına yansıyan Kaya, muhatabına, "Babamgile sorarlarsa 'Komutanı çağırdı gitti, bilmiyordu böyle bir durumu' desinler. Tek ağız olalım. Silahım da Mersin'de ya mantıklı olur. Herkesin silahı yanında." mesajını gönderdi.

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararıyla jandarmada görevli 2 bin 500 FETÖ'cü askerin ihraç edileceği bilgisini aldıklarını ifade eden Kaya, gülücük emojilerinin de yer aldığı, "Kesin benim adım vardır. : ) : ) : )" yazılı mesaj gönderdi.

Gözaltı öncesi parasını garantiye aldı

Kaya, gözaltına alınmadan önce hesabındaki parasını mesajlaştığı kişinin hesabına gönderdi.

İhanet mesajları

Sanık teğmen Kaya'nın 15 Temmuz akşamı telefon rehberinde "Enok", "Vahittt" ve "Annecimm" diye kayıtlı kişilerle yazışmaları şöyle:

Enok: Neden garip garip hareketler yapıyon?
Sanık Kaya: Büyük gün : ) : ) ...
Enok: Haa arkadaşlar karar mı verecek son durumu?
Sanık Kaya: Neyse sabah görüşürüz.
Enok: Sabah binmiyecen mi sabah burada mısın yoksa
Sanık Kaya: Sabah binceme
Enok: Ohooo Sen de bana da söylemiyorsan ne olduğunu
Sanık Kaya: Olay olay : ) : )
Sanık Kaya: Hadi görüşürüz
Enok: Beni merak ettirme.
Enok: lan
Enok: Olum bak bi şey söyle meraktan ölürüm ben
Enok: İstersen eve geçiyim konuşalım
Sanık Kaya: Biz geliyoruz : ) : )
Enok: Farklı bir şey olursa haber et.
Sanık Kaya: TSK açıklama yaptı el koyduk diye herkes karargahta.
Enok: Kimleri topladılar peki?
Sanık Kaya: Herkesi
Enok: Reislerini aldınız mı peki o nerde?
Sanık Kaya: Tutuldu onlar var ergenekoncu
Enok: Tamam sen önemli bir şey olursa mesaj at.

"Bizimkiler seni de sivillerden sanır ateş..."

Vahittt: Kimse yok burda, beklim mi?
Vahittt: Beştepe mi ŞAKİR anlamadım bilmiyom ben onu
Sanık Kaya: Evet, Beştepe vahitt
Vahittt: Ben eve gidiyom
Sanık Kaya: TSK açıklama yaptı el koyduk diye gel he
Vahittt: ŞAKİR ben eve gidiyom.
Sanık Kaya: Vahit gelmen lazım.
Vahittt: Bizi almıyorlar içeri.
Vahittt: Gelip alabilir misin?
Sanık Kaya: Dışarı çıkarmıyorlar Vahit sıkıntılı zamanda geldin..
Sanık Kaya: Kimliğini göster.
Vahittt: Almıyo polisler.
Sanık Kaya: Tmm dostumm hakkını helal et ölürsem.
Vahittt: Deme öyle de çok sıkıntılı mı içerisi, arayayım me seni?
Sanık Kaya: Arama
Sanık Kaya: Veli (Turan) paşa elimizde. Sıkıntılı dua et.
Sanık Kaya: Sen gelme bizimkiler seni de sivillerden sanır ateş...
Vahittt: Kim kimi var orda?
Sanık Kaya: Kurmayların hepsi burda Vahit
Sanık Kaya: Sen gitti mi eve?
Vahittt: Yok Aşti'deyim.
Sanık Kaya: Tamam dostum hakkını helal et, ya bu bitecek ya da hepimiz şehit olup öyle çık...
Vahittt: Helal olsun.
Sanık Kaya: Benim de hakkım varsa helal olsun.

"Havadaki uçakların hepsi bizden"

Annecimm: Tamam sıkıntı yok de mi, tersine gitmez de mi işler?
Sanık Kaya: Şuan bütün kuvvetlerin karargahı alındı.
Annecimm: Çatışma çıkıyor mu polisle yoksa her şey istediğiniz...
Sanık Kaya: Çatışma var ama jetler havadan atıyor.
Annecimm: İnşallah tersine gitmez işler, hayırlısı olsun.
Sanık Kaya: Hayırlısı artık geri dönüşü yok. Siz yine helal edin.
Annecimm: Tamamdır sen bir şeyler olursa haber et.
Annecimm: Sako merkezi sistemden camiiden herkesi sokağa çağır...
Sanık Kaya: Boşver halleder onu.
Sanık Kaya: Hava kuvvetleri bizden inşallah.
Annecimm: Tamam Sako biz seni dinliyoruz, sen geç.
Sanık Kaya: Tabii anlık burda öğreniyoruz.
Sanık Kaya: Tamam halkı gaza getirmek için yayın yapıyorlar.
Sanık Kaya: Artık geri dönüş yok Eno, ya herro ya merro.
Sanık Kaya: : )
Annecimm: Tamam ne zaman gidecek TÜRKSAT
Sanık Kaya: Hadi görüşürüz, bilmiyorum onu ama yakın
Annecimm: Öyle de siz zarar görmeden onları halledersiniz.
Sanık Kaya: Dua et yeter abine, Kuran oku.
Annecimm: Ne oluyor Sako, boma sesleri geliyordu Genelkurmayın?
Sanık Kaya: Her yer gidecek.
Annecimm: Alın artık her yeri, sizin genel komutan var mı orada?
Sanık Kaya: Bilmiyorum burda mı?
Annecimm: Ne yapıyorsunuz ya orada, durum kötü değil de mi haberler?
Sanık Kaya: Haberler bakma sen.
Sanık Kaya: Karargahı tutuyoruz işte.
Annecimm: Çevirdiler mi karargahı?
Annecimm: Siz karargahı tutuyorsunuz da diğer yerleri alacak ada...
Annemcimm: Kara kuvvetleri, hava kuvvetleri destek veriyor mu?
Sanık Kaya: Bütün kuvvetler şu an bizde zaten.
Sanık Kaya: Havada uçan uçakların hepsi bizden.

"Her şey güzel olacak"

Sanık Kaya: Tanklar, bizden.
Sanık Kaya: Karargahı çeviren sivil hakla polis.
Annecimm: Harekat daire başkanı karşıyız darbeye, açıkla...
Sanık Kaya: Diyebilir artık ok yaydan çıktı.
Annecimm: tamam da genel komutan da öyle demiş herhalde.
Sanık Kaya: Genelkurmayda başlıyor işler.
Annecimm: Sen bana şunu söyle bu işi hayırlısıyla bitirebile.
Sanık Kaya: İnşallah bitecek dönüş yok bitecek.
Annecimm: İnşallah Sako, bombaladılar meclisi.
Sanık Kaya: Evet öyle oldu.
Sanık Kaya: TRT'de açıklama yapıldı zaten TSK el koydu diye.
Annecimm: Tamam da sonra TRT'ye halk girmiş haberde canlı ya.
Sanık Kaya: Bakamıyorum durumları.
Sanık Kaya: Neyse görüşürüz yine çok yazamıyorum.
Annecimm: Tamam Sako alamıyorlar mı her yeri hemen ya şu adam.
Sanık Kaya: Enes öyle kolay değil.
Sanık Kaya: En az dört beş gün sürer.
Annecimm: Tamam da bari elinizdekileri kaybetmeyin hayırlısı...
Sanık Kaya: Harekat başkanı filan da ne oluyormuş Enes çukalar
Annecimm: İnşallah Sako hayırlısıyla
Sanık Kaya: Her şey güzel olacak.
Annecimm: Tamamdır.

"Onu (Cumhurbaşkanı Erdoğan) ne zaman alacaklar"

Annecimm: Sako ne yaptınız?
Sanık Kaya: Bekliyoruz.
Sanık Kaya: Ara sıra ateş ediyorlar
Sanık Kaya: Sivil halk var bağırıp duruyorlar.
Annecimm: Gelmiş İstanbul'a onu (Cumhurbaşkanı Erdoğan) ne zaman alacaklar?
Sanık Kaya: Saraya bomba başladı.
Annecimm: İnşallah şunu da yakalarlar ama onu yakalarken kesin çatışma çıkar.
Sanık Kaya: Havaalanında aldılar onu.
Sanık Kaya: Çıkacak tabii ki
Sanık Kaya: Adamlar jandarmada 2500 ismini bulmuşlar. YAŞ'tan önce tutuklayıp YAŞ kararı ile tasfiye edecekmiş
Annecimm: Çıkıyor işte havaalanında şuan. Bakalım ne olacak, 'jetleri kaldırdık Eskişehir'den' diyor, başbakan.
Sanık Kaya: Kesin benim adım vardır. : ) : ) : )
Annecimm: Onun için yaptılar diyor zaten.
Sanık Kaya: Ne diyorlar tam olarak?
Annecimm: 'Teşhir olmaya başlamışlardı' diyorlar işte, 'meydanlarda ayrılmayın' diyor halka.
Sanık Kaya: Halk mecbur geri çekilecek Enes.
Sanık Kaya: Akrabalar ne diyor yaylada bana : )
Annecimm: Bi şey demiyorlar kimse yok yanımızda.
Sanık Kaya: Anladım tamamdır.

"Topladılar alacaklar birazdan"

Annecimm: Biz sormadan bir şey demiyon durum iyi mi?
Sanık Kaya: Haberlerdekiler hepsi yalanmış şu an her şe normal.
Sanık Kaya: Bütün kuvvetlerin harekat merkezleriyle görüşüldü.
Annecimm: Tamam bakalım biraz yatacz biz.
Sanık Kaya: Yatın siz yatın hiçbir sıkıntı yokk : )
Sanık Kaya: Rabbim büyük
Annecimm: Hadi bakalım amcamın selamı var, Allah yardımcınız olsun.
Sanık Kaya: Sağol.
Annecimm: Kimi tutukladılar la?
Sanık Kaya: Herkesi
Sanık Kaya: Ben de dahil.
Sanık Kaya: Hayırlısı.
Sanık Kaya: Hadi görüşürüz
Sanık Kaya: Birazdan alırlar telefonu
Annecimm: Yapma be.
Sanık Kaya: Kader buymuş.
Annecimm: Ne yapcaz ya?
Annecimm: Ee alırlarsa nasıl haberleşecez?
Sanık Kaya: Babamgile sorarlarsa 'Komutanı çağırdı gitti, bilmiyordu böyle bir durumu' desinler. Tek ağız olalım. Silahım da Mersin'de ya mantıklı olur. Herkesin silahı yanında.
Annecimm: Tamam.
Annecimm: Ne oldu?
Sanık Kaya: Bekliyoruz Enes. Senin hesaba 1490 lira yatırdım onu Pazartesi çekersin. Cüzdanım filan yanımda değil. Şubede kaldı. Telefondan gönderdim.
Annecimm: Şubede değil misiniz şuan topladılar mı?
Sanık Kaya: Topladılar alacaklar birazdan.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-29 Haziran (2017) 'Ankara 245 sanık (ilk 244) Darbe/Jand.Gn.Komutanlığı' davası

(15 Haziran 2019, 13:14)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=14246    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Elazığ: Darbeye 1 Müebbet Onandı

01.12.2019 14:40 Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Elazığ 2. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada, eski Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral Abdulkerim Ünlü'ye verilen müebbet ile 39 sanığa v..
Tamamı 1.12.2019

Denizli: Fetö'ye 83 Hapis Onandı

01.12.2019 13:57 Denizli'de, FETÖ/PDY'den yargılanan, aralarında örgütün Türkiye eğitim sorumlusunun da bulunduğu toplam 83 kişiye verilen hapis cezaları Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından onandı. 26 Kasım'daki ..
Tamamı 1.12.2019

ABD Büyükelçiliği'ne Saldırı: 3 hapis

01.12.2019 09:57 Ankara'da, ABD Büyükelçiliği'ne silahla ateş edilmesine ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, sanık Ersin Bayram'a 8 yıl 16 ay 15 gün, sanık Osman Gündaş'a 9 yıl 19 ay ve sanık Ahmet Ç..
Tamamı 1.12.2019

Gülen ve Polisleri davası

01.12.2019 12:27 İstanbul'da, takipsizlikle sonuçlanan bazı soruşturmalarda usulsüzlük yaptıkları, 'kurgulanmış soruşturmalar' kapsamında polis, mahkeme başkanı ve gazetecileri dinledikleri, emniyetteki verileri sildikleri gerekçesiyle..
Tamamı 1.12.2019

Adana: Fetö Öğretmenlerine 21 Hapis

01.12.2019 09:35 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada yargılanan eski öğretmen 26 sanıktan 21'i, 1 yıl 10 ay ile 8 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 25 Kasım'd..
Tamamı 1.12.2019

Karlov Suikasti davası

01.12.2019 10:19 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş tarafından uğradığı suikast sonucu öldürülmesine ilişkin açılan davaya devam edildi. 29 Kasım'da Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde..
Tamamı 1.12.2019

Hrant Dink davası

01.12.2019 12:51 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin ..
Tamamı 1.12.2019

Kaynak Holding Fetö davası

01.12.2019 13:16 İstanbul'da, FETÖ'nün finans merkezi olduğu iddiasıyla kayyum atanan Kaynak Holding'in 34'ü firari 47'si tutuksuz toplamda 81 yöneticisinin yargılanmasına devam edildi. 28 Kasım'da  İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 1.12.2019

Jandarma Darbe davası

01.12.2019 11:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 18.11.2019 GÜNKÜ..
Tamamı 1.12.2019

SAT/Mahrem İmamlar davası

01.12.2019 12:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı Komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının ..
Tamamı 1.12.2019

İzmir Casusluk Kumpası davası

01.12.2019 13:22 İzmir'de, askeri casusluk soruşturmasındaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 5'i tutuklu 95 sanığın yargılandığı davaya d..
Tamamı 1.12.2019

Adana 49 sanık: Fetö Öğretmenleri

01.12.2019 09:39 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan dava açılan tutuksuz eski öğretmen 49 sanığın yargılanmasına devam e..
Tamamı 1.12.2019

Sakarya 19 sanıklı Fetö davası

01.12.2019 13:31 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada 3'ü tutuklu, biri firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Kasım'da Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşm..
Tamamı 1.12.2019

FETÖ Kamboçya Öğretmenine Hapis

01.12.2019 15:30 İstanbul'da, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında Kamboçya'da bir okulda öğretmenlik yapan Mustafa Tatlıyer, örgüt üyeliğinden yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapse çarptırıldı. 19 Kasım'da FE..
Tamamı 1.12.2019

Müebbetlik Binbaşıya Tehdit Davası

01.12.2019 14:47 Hakkari'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada, son savunmasında mahkeme heyeti ve duruşma savcısını tehdit ettiği ileri sürülen sanık eski binbaşı Selim Arıdıcı hakkında iddianame hazırlandı. 14 Kasım'daki geli..
Tamamı 1.12.2019

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

01.12.2019 15:38 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşinin de aralarında bulunduğu 4 sanığın yargılandığı d..
Tamamı 1.12.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
39.862.216