Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "2011secimprovok" için arama sonuçları    (Toplam 58 sonuç)          


Hopa davasında görevsizlik reddedildi

Hopa davası başladı. Sanıkların mahkemenin görevsizlik kararı verip tutuklu sanıkları serbest bırakması yönündeki talebi reddedildi. Artvin´in Hopa ilçesinde 31 Mayıs 2011 tarihinde Başbakan´ın seçim otobüsü, içinde Erdoğan´ın da bulunduğu sırada sol gruplarca taşlanmış, jandarma skandal şekilde olaylara seyirci kalmıştı. Başbakan Erdoğan´ın Hopa mitingi öncesi ve sonrasında çıkan olaylarda bir polis memuru atılan taşlarla ağır yaralanmış, Metin Lokumcu isimli protestocu da iddialara göre polisin kullandığı gazdan etkilenerek kalp krizi geçirmiş ve hayatını kaybetmişti.
Tamamı >   9.12.2011

Olayları seyreden o komutanlar görevden alındı

Hopa´daki sol grupların başbakanın da içinde bulunduğu AK Parti seçim araçlarına taşlı saldırılarına skandal şekilde seyirci kalan jandarma komutanları görevden alındı.
Tamamı >   6.6.2011

MHP´nin Diyarbakır mitingi yarın

MHP lideri Devlet Bahçeli´nin yarın Diyarbakır´da yapacağı mitingi provoke edecekleri gerekçesiyle gözaltına alınan 7´si MHP´li 17 kişiden 11´i önceki gece tutuklandı. Edinilen bilgilere göre, cezaevine gönderilenler arasındaki MHP üyesi ve Genel Merkez delegesi Hakan Uğur, tetikçi Murat Alperen isimli şahısla teknik takibe takılan telefon görüşmesinde kanlı planın ayrıntılarını şöyle anlatıyor: ´İş, kan dökülmesine kaldı, bana göre öyle normal bir miting olursa gittik bu sefer... Kan dökülürse adam reyting yapacak. MHP bu sefer diyecek ki, ´Burası Türkiye Cumhuriyeti... Devlet yok, mitingimizi kan ve revana çeviren AKP´dir´. Son 6 gün de öyle konuşacak. İşte öyle yırtacak şeyi, kaset olaylarını unutturmak için, ancak öyle olacak. çok derin hesapların yapılması gereken bir şey.´
Tamamı >   5.6.2011

Economist: Türkler oylarını CHP´ye versin

12 Haziran´da yapılacak genel seçimlere on gün kala, Batının saygın denilen ekonomi dergisi ´The Economist´in internet sitesinde ilginç bir makale yayınlandı. CHP lideri Kılıçdaroğlu´nun övüldüğü ve Türk ekonomisinin zor durumda olduğu iddia edilen imzasız makalede açıkça muhalefet için oy istendi. Bakan Bağış, konuyla ilgili olarak ´deli saçması bir haber, yurtiçinden sipariş verilmiş olabilir!´ derken The Economist´in Türkiye Temsilcisi Amberin Zaman ´Talimatla yapılmadı, Türkiye´yi yakından izliyorlar´ dedi. ABD dahil Batı ekonomileri sarsılırken Türk ekonomisinin krizleri sarsılmadan atlatmasına değinilmeyen yazının arkasında ABD ve İsrail´in olduğuna kuşku duyulmuyor.
Tamamı >   3.6.2011

Binbaşı: AKP yerine BDP´ye oy verin

Binbaşı Nedim Ersan´a ait olduğu iddia edilen yeni bir ses kaydı ortaya çıktı. ´Ak Parti´ye oy vereceğinize BDP´ye verin´ denilen ses kaydında gazeteci Mehmet Baransu için de ´asardım´ deniliyor. Erzincan İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Nedim Ersan, Erzincan Ergenekon davasında tutuklanan ancak davanın skandal şekilde yargıtaya alınması sonrası serbest bırakılan sanıklardan birisiydi.
Tamamı >   2.6.2011

Bahçeli kabul etmedi skandal patladı

MHP´de şok iddia.. Ankara´da gözaltına alınan 18 MHP´liden biri olan avukat Mehmet Taşdelen´in, bazı emekli askerlerin Bahçeli´ye aday listesi verdiğini, kabul edilmeyince kaset skandalının ortaya çıktığını söylediği iddia edildi. Mehmet Taşdelen´in teknik takibe takılan telefon görüşmesinde ayrıca, ´Recai Yıldırım ve Metin Çobanoğlu´nun görüntülerin kaydedildiği ev 16 farklı kişi tarafından daha kullanılmış´ diyerek istifa eden 10 MHP´linin yanısıra ortaya çıkmayan 6 kişiyi daha ima ettiği bildiriliyor.
Tamamı >   2.6.2011

Gürsel Tekin için Yargıtay´a suç duyurusu

Adalet Platformu, CHP´li Gürsel Tekin´i kolladığı için Yargıtay 11. Ceza Dairesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.
Tamamı >   2.6.2011

ŞOK!!! Göstericiler taşlıyor jandarma bakıyor

Hopa´da dün Başbakan´ın konvoyuna düzenlenen taşlı saldırıda objektiflere çok ilginç kareler takıldı. Yaşanan olaylar sırasında yol kenarında bekleyen robocop jandarmaların, göstericilere çok yakın olduğu halde en ufak bir müdahalede bulunmaması ve adeta göstericileri seyretmesi dikkat çekti.
Tamamı >   1.6.2011

MHP´de şok gelişmeler

MHP´nin 6 Haziran´daki Diyarbakır mitingini provoke edecekleri iddiasıyla 18 kişi gözaltına alındı. ´Kan dökülürse barajı geçeriz´ sözleri takibe takıldı. Bahçeli ise hükümeti suçladı. AK Parti tarafından bölücülerle karşı karşıya getirilmek isteniyoruz diyen Bahçeli, İstanbul´da PKK´lıların MHP mitingine saldırmalarının AK Parti´nin bir kurgusu olduğunu iddia etti, bundan sonra olacak tüm olaylardan hükümeti sorumlu tuttu. Bu arada şok bir ses kaydı internete düştü. Kayda göre, Van Başkale MHP ilçe teşkilatının BDP´ye katılmasına karşılık olarak, BDP Elazığ il Teşkilatı ile BDP eski Eş Başkanı Gülten Kışanak Elazığ´da MHP´yi destekleme kararı alıyor. Bir diğer gelişme de Şırnak´ın Cizre İlçesi´nde 18 kişilik MHP ilçe yönetimi ve 150 delegenin istifa ederek, BDP´ye geçmesi oldu. Başka gelişmeler de var..
Tamamı >   1.6.2011

CHP terör örgütü TİKKO´yu andı

CHP Çukurova ilçe başkanlığı, terör örgütü Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP-ML) ve Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO) elebaşısı İbrahim Kaypakkaya için anma programı düzenledi. Terör örgütünün özellikle Tunceli ve çevresinde onlarca askeri şehit eden ve son 3 yıldır PKK ile işbirliği de yaparak çok sayıda eylemi gerçekleştirip onlarca askeri şehit ettiği biliniyor.
Tamamı >   1.6.2011

Düğmeye basıldı: AKP´ye peşpeşe saldırılar

Önce Artvin Hopa, ardından Ankara, İzmir, Bursa ve İstanbul.. AK Parti araç ve bürolarına saldırılar gerçekleştiriliyor.. Kısa sürede peşpeşe gerçekleşen saldırıların organize olduğuna şüphe duyulmuyor.. 2011 Kontrgerilla için Kıyamet Yılı demiştik haklı çıkıyoruz.. Ergenekon ve benzer davalarla bitmeye giden Kontrgerillacı güçler son güçleriyle mücadele ediyor. Bu süreçte CHP, MHP ve BDP birbiriyle ittifak halinde ortak hedef olarak gördükleri AK Parti´ye yükleniyor. Hedef Ak Parti´nin 3. kez iktidara gelmemesi, oy oranının olabildiğince düşük tutulması ve yeni anayasanın yaptırılmaması..
Tamamı >   31.5.2011

Ertürk: Asker susmaz, ama seçim yaklaştı

Türkiye´de büyük değişim!.. ´Ordu göreve´ yerine ´seçimler yaklaştı, aman dikkat´ denmeye başladı. Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, seçim sürecinde iptal edilen tatbikatlarla ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu ve iptal nedeninin Balyoz davasında generallerin ifadeye çağrılması olduğunu belirtti. Türker, seçimde AKP´nin oylarını arttırmamak için askerin sessizliğini koruduğunu da iddia etti. Aynı iddiayı CHP lideri Kılıçdaroğlu da dile getirdi. Balanlı´nın tutuklanması üzerine bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu yaklaşan seçime dikkat çekerek askerleri sessiz kalmaya çağırdı.
Tamamı >   31.5.2011

CHP listesinden seçime giren PKK´lılar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun milletvekili aday listelerinde PKK ile bağlantıları adli kayıtlara girmiş çok sayıda isim bulunduğu tespit edildi.
Tamamı >   30.5.2011

Ergenekon etkisi: Ülkücüler desteği çekti

Bağımsız Ülkücüler Platformu Başkanı Baki Karabıçak, MHP´nin aday listelerini Süleyman Demirel ve Ergenekoncular ile birlikte oluşturduğunu ileri sürerek, ´Bağımsız Ülkücüler olarak MHP´den bu seçimde desteğimizi kesiyoruz´ dedi.
Tamamı >   29.5.2011

DSP: Seçime girmeyin tehdidi alıyoruz

DSP lideri Masum Türker, 12 Haziran´da CHP ile işbirliği yapmaları için tehdit edildiğini ve tehditlerin halen devam ettiğini ifade etti.
Tamamı >   29.5.2011

O Albay da Kılıçdaroğlu´nun yanında

Sabah Yazarı Övür, Kılıçdaroğlu´nun genel başkan olmadan önce, adı Beyaz Enerji operasyonu ve Ergenekon davasıyla duyulan Albay Aziz Ergen ile görüldüğünü yazdı.
Tamamı >   27.5.2011

Demirel ve Kıraç neyin peşinde?

Statükoyu oluşturan güçler, İstanbul´un laikçi büyük sermayesi ve askeriye, sermayenin sesi olan gazetelerle MHP´yi kolluyor, BDP´de boncuk buluyor!.. Emre Aköz köşe yazısında seçim sürecinde daha önce benzeri yaşanmamış şekilde ortaya çıkmış olan siyasi entrikalar ve arka planına ışık tutmaya çalışıyor.
Tamamı >   27.5.2011

Ulusal Parti: Kasetler Kılıçdaroğlu´nun işi

Kaset tartışmalarına Ulusal Parti Genel Başkan Gökçe Fırat Çulhaoğlu ilginç bir iddiayla katıldı... MHP kasetlerinin arkasındaki isimler ve hedeflerine dair Çulhaoğlu´nun yaptığı çarpıcı açıklamaları Star yazarı Ahmet Kekeç köşe yazısında işliyor.
Tamamı >   26.5.2011

Ateş iddiayı doğruladı.. Kıraç kasetin neresinde?

Taraf´tan Mehmet Baransu´nun dile getirdiği şok iddiaya göre, işadamı Kıraç, Baykal´ı ziyaret ederek ´Sav, Özyürek ve Öymen´i listeye alma´ dedi. Baykal reddetti. Üç ay sonra kaset patladı. Baykal gitti, Kılıçdaroğlu bu 3 ismi partiden sildi.. CHP´li Yılmaz Ateş, İnan Kıraç´ın kaset olayından önce ikna girişiminde bulunduğu iddiasını doğruladı: ´Bu CHP´yi yeniden dizayn etme operasyonuydu.´
Tamamı >   25.5.2011

PKK´dan CHP´ye ödül, Erdoğan´a kepenk ve çöp

´Erdoğan geliyor´ diye kapattırılan kepenkler, Kılıçdaroğlu için açtırıldı.. Başbakan Tayyip Erdoğan´ın üç gün önce yaptığı Hakkari mitingi öncesinde, baskıyla esnafa kepenk kapattıran terör örgütü, dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nun şehre gelişinde herhangi bir protesto eylemi düzenlemedi. Çöplerin toplandığı, kepenklerin açıldığı günde PKK sempatizanları Kılıçdaroğlu´na sevgi gösterileri yaptı. Kılıçdaroğlu da mitingde, hükümet olmaları halinde PKK´lılara özerklik sağlayacağını vadetti. Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın bugün miting düzenleyeceği Şırnak´ta esnafa yine kepenk kapattırıldı. BDP´li belediye çöpleri toplamadı.
Tamamı >   24.5.2011

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 58)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.654.055