Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "2011secimprovok" için arama sonuçları    (Toplam 58 sonuç)          


Hopa davasında görevsizlik reddedildi

Hopa davası başladı. Sanıkların mahkemenin görevsizlik kararı verip tutuklu sanıkları serbest bırakması yönündeki talebi reddedildi. Artvin´in Hopa ilçesinde 31 Mayıs 2011 tarihinde Başbakan´ın seçim otobüsü, içinde Erdoğan´ın da bulunduğu sırada sol gruplarca taşlanmış, jandarma skandal şekilde olaylara seyirci kalmıştı. Başbakan Erdoğan´ın Hopa mitingi öncesi ve sonrasında çıkan olaylarda bir polis memuru atılan taşlarla ağır yaralanmış, Metin Lokumcu isimli protestocu da iddialara göre polisin kullandığı gazdan etkilenerek kalp krizi geçirmiş ve hayatını kaybetmişti.
Tamamı >   9.12.2011

Olayları seyreden o komutanlar görevden alındı

Hopa´daki sol grupların başbakanın da içinde bulunduğu AK Parti seçim araçlarına taşlı saldırılarına skandal şekilde seyirci kalan jandarma komutanları görevden alındı.
Tamamı >   6.6.2011

MHP´nin Diyarbakır mitingi yarın

MHP lideri Devlet Bahçeli´nin yarın Diyarbakır´da yapacağı mitingi provoke edecekleri gerekçesiyle gözaltına alınan 7´si MHP´li 17 kişiden 11´i önceki gece tutuklandı. Edinilen bilgilere göre, cezaevine gönderilenler arasındaki MHP üyesi ve Genel Merkez delegesi Hakan Uğur, tetikçi Murat Alperen isimli şahısla teknik takibe takılan telefon görüşmesinde kanlı planın ayrıntılarını şöyle anlatıyor: ´İş, kan dökülmesine kaldı, bana göre öyle normal bir miting olursa gittik bu sefer... Kan dökülürse adam reyting yapacak. MHP bu sefer diyecek ki, ´Burası Türkiye Cumhuriyeti... Devlet yok, mitingimizi kan ve revana çeviren AKP´dir´. Son 6 gün de öyle konuşacak. İşte öyle yırtacak şeyi, kaset olaylarını unutturmak için, ancak öyle olacak. çok derin hesapların yapılması gereken bir şey.´
Tamamı >   5.6.2011

Economist: Türkler oylarını CHP´ye versin

12 Haziran´da yapılacak genel seçimlere on gün kala, Batının saygın denilen ekonomi dergisi ´The Economist´in internet sitesinde ilginç bir makale yayınlandı. CHP lideri Kılıçdaroğlu´nun övüldüğü ve Türk ekonomisinin zor durumda olduğu iddia edilen imzasız makalede açıkça muhalefet için oy istendi. Bakan Bağış, konuyla ilgili olarak ´deli saçması bir haber, yurtiçinden sipariş verilmiş olabilir!´ derken The Economist´in Türkiye Temsilcisi Amberin Zaman ´Talimatla yapılmadı, Türkiye´yi yakından izliyorlar´ dedi. ABD dahil Batı ekonomileri sarsılırken Türk ekonomisinin krizleri sarsılmadan atlatmasına değinilmeyen yazının arkasında ABD ve İsrail´in olduğuna kuşku duyulmuyor.
Tamamı >   3.6.2011

Binbaşı: AKP yerine BDP´ye oy verin

Binbaşı Nedim Ersan´a ait olduğu iddia edilen yeni bir ses kaydı ortaya çıktı. ´Ak Parti´ye oy vereceğinize BDP´ye verin´ denilen ses kaydında gazeteci Mehmet Baransu için de ´asardım´ deniliyor. Erzincan İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Nedim Ersan, Erzincan Ergenekon davasında tutuklanan ancak davanın skandal şekilde yargıtaya alınması sonrası serbest bırakılan sanıklardan birisiydi.
Tamamı >   2.6.2011

Bahçeli kabul etmedi skandal patladı

MHP´de şok iddia.. Ankara´da gözaltına alınan 18 MHP´liden biri olan avukat Mehmet Taşdelen´in, bazı emekli askerlerin Bahçeli´ye aday listesi verdiğini, kabul edilmeyince kaset skandalının ortaya çıktığını söylediği iddia edildi. Mehmet Taşdelen´in teknik takibe takılan telefon görüşmesinde ayrıca, ´Recai Yıldırım ve Metin Çobanoğlu´nun görüntülerin kaydedildiği ev 16 farklı kişi tarafından daha kullanılmış´ diyerek istifa eden 10 MHP´linin yanısıra ortaya çıkmayan 6 kişiyi daha ima ettiği bildiriliyor.
Tamamı >   2.6.2011

Gürsel Tekin için Yargıtay´a suç duyurusu

Adalet Platformu, CHP´li Gürsel Tekin´i kolladığı için Yargıtay 11. Ceza Dairesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.
Tamamı >   2.6.2011

ŞOK!!! Göstericiler taşlıyor jandarma bakıyor

Hopa´da dün Başbakan´ın konvoyuna düzenlenen taşlı saldırıda objektiflere çok ilginç kareler takıldı. Yaşanan olaylar sırasında yol kenarında bekleyen robocop jandarmaların, göstericilere çok yakın olduğu halde en ufak bir müdahalede bulunmaması ve adeta göstericileri seyretmesi dikkat çekti.
Tamamı >   1.6.2011

MHP´de şok gelişmeler

MHP´nin 6 Haziran´daki Diyarbakır mitingini provoke edecekleri iddiasıyla 18 kişi gözaltına alındı. ´Kan dökülürse barajı geçeriz´ sözleri takibe takıldı. Bahçeli ise hükümeti suçladı. AK Parti tarafından bölücülerle karşı karşıya getirilmek isteniyoruz diyen Bahçeli, İstanbul´da PKK´lıların MHP mitingine saldırmalarının AK Parti´nin bir kurgusu olduğunu iddia etti, bundan sonra olacak tüm olaylardan hükümeti sorumlu tuttu. Bu arada şok bir ses kaydı internete düştü. Kayda göre, Van Başkale MHP ilçe teşkilatının BDP´ye katılmasına karşılık olarak, BDP Elazığ il Teşkilatı ile BDP eski Eş Başkanı Gülten Kışanak Elazığ´da MHP´yi destekleme kararı alıyor. Bir diğer gelişme de Şırnak´ın Cizre İlçesi´nde 18 kişilik MHP ilçe yönetimi ve 150 delegenin istifa ederek, BDP´ye geçmesi oldu. Başka gelişmeler de var..
Tamamı >   1.6.2011

CHP terör örgütü TİKKO´yu andı

CHP Çukurova ilçe başkanlığı, terör örgütü Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP-ML) ve Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO) elebaşısı İbrahim Kaypakkaya için anma programı düzenledi. Terör örgütünün özellikle Tunceli ve çevresinde onlarca askeri şehit eden ve son 3 yıldır PKK ile işbirliği de yaparak çok sayıda eylemi gerçekleştirip onlarca askeri şehit ettiği biliniyor.
Tamamı >   1.6.2011

Düğmeye basıldı: AKP´ye peşpeşe saldırılar

Önce Artvin Hopa, ardından Ankara, İzmir, Bursa ve İstanbul.. AK Parti araç ve bürolarına saldırılar gerçekleştiriliyor.. Kısa sürede peşpeşe gerçekleşen saldırıların organize olduğuna şüphe duyulmuyor.. 2011 Kontrgerilla için Kıyamet Yılı demiştik haklı çıkıyoruz.. Ergenekon ve benzer davalarla bitmeye giden Kontrgerillacı güçler son güçleriyle mücadele ediyor. Bu süreçte CHP, MHP ve BDP birbiriyle ittifak halinde ortak hedef olarak gördükleri AK Parti´ye yükleniyor. Hedef Ak Parti´nin 3. kez iktidara gelmemesi, oy oranının olabildiğince düşük tutulması ve yeni anayasanın yaptırılmaması..
Tamamı >   31.5.2011

Ertürk: Asker susmaz, ama seçim yaklaştı

Türkiye´de büyük değişim!.. ´Ordu göreve´ yerine ´seçimler yaklaştı, aman dikkat´ denmeye başladı. Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, seçim sürecinde iptal edilen tatbikatlarla ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu ve iptal nedeninin Balyoz davasında generallerin ifadeye çağrılması olduğunu belirtti. Türker, seçimde AKP´nin oylarını arttırmamak için askerin sessizliğini koruduğunu da iddia etti. Aynı iddiayı CHP lideri Kılıçdaroğlu da dile getirdi. Balanlı´nın tutuklanması üzerine bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu yaklaşan seçime dikkat çekerek askerleri sessiz kalmaya çağırdı.
Tamamı >   31.5.2011

CHP listesinden seçime giren PKK´lılar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun milletvekili aday listelerinde PKK ile bağlantıları adli kayıtlara girmiş çok sayıda isim bulunduğu tespit edildi.
Tamamı >   30.5.2011

Ergenekon etkisi: Ülkücüler desteği çekti

Bağımsız Ülkücüler Platformu Başkanı Baki Karabıçak, MHP´nin aday listelerini Süleyman Demirel ve Ergenekoncular ile birlikte oluşturduğunu ileri sürerek, ´Bağımsız Ülkücüler olarak MHP´den bu seçimde desteğimizi kesiyoruz´ dedi.
Tamamı >   29.5.2011

DSP: Seçime girmeyin tehdidi alıyoruz

DSP lideri Masum Türker, 12 Haziran´da CHP ile işbirliği yapmaları için tehdit edildiğini ve tehditlerin halen devam ettiğini ifade etti.
Tamamı >   29.5.2011

O Albay da Kılıçdaroğlu´nun yanında

Sabah Yazarı Övür, Kılıçdaroğlu´nun genel başkan olmadan önce, adı Beyaz Enerji operasyonu ve Ergenekon davasıyla duyulan Albay Aziz Ergen ile görüldüğünü yazdı.
Tamamı >   27.5.2011

Demirel ve Kıraç neyin peşinde?

Statükoyu oluşturan güçler, İstanbul´un laikçi büyük sermayesi ve askeriye, sermayenin sesi olan gazetelerle MHP´yi kolluyor, BDP´de boncuk buluyor!.. Emre Aköz köşe yazısında seçim sürecinde daha önce benzeri yaşanmamış şekilde ortaya çıkmış olan siyasi entrikalar ve arka planına ışık tutmaya çalışıyor.
Tamamı >   27.5.2011

Ulusal Parti: Kasetler Kılıçdaroğlu´nun işi

Kaset tartışmalarına Ulusal Parti Genel Başkan Gökçe Fırat Çulhaoğlu ilginç bir iddiayla katıldı... MHP kasetlerinin arkasındaki isimler ve hedeflerine dair Çulhaoğlu´nun yaptığı çarpıcı açıklamaları Star yazarı Ahmet Kekeç köşe yazısında işliyor.
Tamamı >   26.5.2011

Ateş iddiayı doğruladı.. Kıraç kasetin neresinde?

Taraf´tan Mehmet Baransu´nun dile getirdiği şok iddiaya göre, işadamı Kıraç, Baykal´ı ziyaret ederek ´Sav, Özyürek ve Öymen´i listeye alma´ dedi. Baykal reddetti. Üç ay sonra kaset patladı. Baykal gitti, Kılıçdaroğlu bu 3 ismi partiden sildi.. CHP´li Yılmaz Ateş, İnan Kıraç´ın kaset olayından önce ikna girişiminde bulunduğu iddiasını doğruladı: ´Bu CHP´yi yeniden dizayn etme operasyonuydu.´
Tamamı >   25.5.2011

PKK´dan CHP´ye ödül, Erdoğan´a kepenk ve çöp

´Erdoğan geliyor´ diye kapattırılan kepenkler, Kılıçdaroğlu için açtırıldı.. Başbakan Tayyip Erdoğan´ın üç gün önce yaptığı Hakkari mitingi öncesinde, baskıyla esnafa kepenk kapattıran terör örgütü, dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nun şehre gelişinde herhangi bir protesto eylemi düzenlemedi. Çöplerin toplandığı, kepenklerin açıldığı günde PKK sempatizanları Kılıçdaroğlu´na sevgi gösterileri yaptı. Kılıçdaroğlu da mitingde, hükümet olmaları halinde PKK´lılara özerklik sağlayacağını vadetti. Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın bugün miting düzenleyeceği Şırnak´ta esnafa yine kepenk kapattırıldı. BDP´li belediye çöpleri toplamadı.
Tamamı >   24.5.2011

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 58)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.720.460