Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "arifdogan" için arama sonuçları    (Toplam 52 sonuç)          


JİTEM tescillendi ama dokunan yok

Ortada ´JİTEM´i ben kurdum´ diyen Ergenekon sanığı Arif Doğan´ın itirafları, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı´nın adres göstermesi ve resmi belgelere rağmen adı faili meçhullerle birlikte anılan JİTEM konusunda henüz hiçbir adım atılmadı. Mardin´de 3 askerin şehit edilmesi olayında koruculardan bazılarının eskiden JİTEM elemanı olması gözleri bir kez daha bu örgüte çevirdi.
Tamamı >   7.8.2011

Bir JİTEM tescili de Bakanlıktan

Ankara Cumhuriyet Savcılığının JİTEM´in varlığını resmi olarak teyit etmesinden sonra bir açıklama da İçişleri Bakanlığı´ndan geldi. Bakanlık, 1987´de Jandarma bünyesinde kurulan Jandarma İstihbarat Grup Komutanlığı´nın adının, 1988´de Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Grup Komutanlığı (JİTEM) olarak değiştirildiğini aktardı. Yapılanmanın, 1990´da ise reorganizasyona tabi tutulduğu ve JİTEM adını bırakarak ilk adıyla çalışmalarına halen devam ettiği belirtildi. Genelkurmay Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı, JİTEM itirafçılarına ait maaş bordrolarının medyada yer almasına rağmen JİTEM´in varlığını şimdiye kadar hep inkar etti, mahkeme ve savcılıkların teşkilatla ilgili sorularına ´böyle bir birim yok´ diye cevap verdi.
Tamamı >   13.7.2011

Savcılık JİTEM´in varlığını belgeledi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nın, emekli albay Arif Doğan´ın kamuoyuna yansıyan bir takım açıklamaları nedeniyle JİTEM ile ilgili başlattığı soruşturmada, JİTEM adlı oluşumun, İçişleri Bakanlığının onayı olmadan ve Genelkurmay Başkanlığının görüşü alınmadan, Jandarma Genel Komutanlığının kendi inisiyatifiyle kurulduğu tespit edildi. Resmi kurumlar şimdiye kadar JİTEM´in varlığını inkar ediyordu.
Tamamı >   9.7.2011

JİTEM Suriye´de köy bombalamış

Güneydoğu´da 1992-1994 yılları arasında 8 kişinin öldürülmesiyle ilgili olarak, ´Yeşil´ kod adlı Mahmut Yıldırım ve PKK itirafçısı Abdulkadir Aygan ile birlikte ´cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak, işkence yapmak, adam öldürmek´ suçlarından 15 kişinin yargılandığı davanın görülmesine Diyarbakır 6´ıncı Ağır Ceza Mahkemesi´nde devam edildi. JİTEM davasına ifadeleri ulaşan emekli Albay Arif Doğan, Suriye´nin Türkiye sınırına yakın bir köyünde JİTEM adına bombalama eylemi gerçekleştirdiklerini söyledi ve yapılanmanın devam ettiğine dikkat çekti
Tamamı >   28.6.2011

Saddam´a idamlık asker satışına soruşturma

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, 12 yıl peşmerge komutanlığı yaptıktan sonra Türkiye´ye gelen ve aynı zamanda Türk vatandaşı olan Mehmet Kılıç´ın (Maho Gevdan) 1989 yılında Antalya´da vatani görevini yaparken, Irak makamlarından gizlice alınan 100 bin dolar rüşvet karşılığında askeri birliğinden alınıp idam edilmek üzere Saddam Hüseyin yönetimine teslim edildiği iddiaları üzerine emekli Albay Arif Doğan´ın da aralarında bulunduğu 3 kişi hakkında soruşturma başlattı.
Tamamı >   25.3.2011

Kurucusu ama JİTEM davasına kabul edilmiyor

Ergenekon davası sanığı emekli Albay Arif Doğan, Diyarbakır´da görülen JİTEM davasında ´tanık´ olarak çağırılması durumunda bildiklerini anlatmaya hazır olduğunu söyledi.Arif Doğan, Ergenekon davası kapsamında yaptığı savunmasında birimin kurucusu olduğunu açıklamış, resmi kurumların aksine JİTEM´in varlığını doğrulamıştı. Bunun üzerine harekete geçen JİTEM davasının mağdur avukatları, Doğan´ın sanık olarak davaya dâhil edilmesini istedi. Mahkeme bu talebi kabul etmedi. Avukatlar da bugün görülecek duruşmada yargılanmasına izin verilmeyen Doğan´ın tanık olarak mahkemede gelmesi için ara karar talebinde bulunacak.
Tamamı >   22.3.2011

JİTEM, Özel Harp´te eğitiliyordu

Ergenekon davasının tutuksuz sanığı emekli Albay Arif Doğan, JİTEM personelinin Özel Harp Dairesi (ÖHD) tarafından eğitildiğini açıkladı.
Tamamı >   14.2.2011

Arif Doğan kitap yazdı: JİTEM´i ben kurdum

Geçen haftaki duruşmalarda verdiği ifadelerde birbirinden ilginç iddialarda bulunan Ergenekon sanığı emekli Albay Arif Doğan, ´ben kurdum´ dediği JİTEM ve Hizbullah ile ilgili çarpıcı iddialarla dolu bir kitap yazdı. Haftaya piyasaya çıkacak olan kitabında çarpıcı iddialarda bulunan Doğan, Genelkurmay ve Jandarma Genel Komutanlığı´nın ısrarla yalanladığı Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Grup Komutanlığı´nın (JİTEM) varlığını komutan imzalı resmi beratları da kitabına koydu.
Tamamı >   23.1.2011

Doğan strese girdi: Aygan´ın teklifi intihar ettirecekti

İkinci ´Ergenekon´ davasının tutuksuz sanığı emekli albay Arif Doğan strese girdiğini açıkladı. Doğan, öldürdüğünü söylediği itirafçı Abdülkadir Aygan´ın, ´Hayır yaşıyorum, gelsin tavla oynayalım´ şeklindeki açıklamasına içerlediğini, bunun kendisini intihara götüreceğini söyledi.
Tamamı >   20.1.2011

JİTEM´den din eğitimi: Camide nasıl vaaz verilir

İkinci ´Ergenekon´ davasının tutuksuz sanıklarından emekli Albay Arif Doğan, mahkemedeki çapraz sorgusunda, JİTEM´in Hizbullah´a askeri eğitim verdiği iddialarını reddetti. ´Hizbulkontra´ olarak adlandırdıkları örgütün elemanlarına sadece din dersi verildiğini, mağaralarda yapılan bu din derslerinin de, camide nasıl vaaz verileceği ve vatan sevgisini nasıl öğretileceği konularıyla sınırlı olduğunu iddia etti. Doğan, örgüt lideri Hüseyin Velioğlu´nu da övdü: ´Hizbulkontra´yı kurdum ve başarı da elde ettim. Çok güzel hizmetleri oldu. Eğer bir suç varsa zaten cezasını da ölerek çekti. Allah rahmet eylesin.´
Tamamı >   19.1.2011

Aygan: Doğan, aklınca JİTEM´i gömecek

PKK itirafçısı ve JİTEM elemanı Abdülkadir Aygan, Arif Doğan´ın JİTEM´in tüm sorumluluğunu tek başına üstlenmeye ve bu yolla örgütün tüm pisliklerini ve kanun dışılıklarını örtmeye çalıştığını iddia etti. Aygan ayrıca, Doğan´ın kendisiyle ilgili ´Aygan, Aygan değil başkası, inanmıyorsanız DNA testi yapın´ gibi absürd iddialarla davayı uzatmaya ve zaman aşımına uğratmaya çalıştığını ileri sürdü.
Tamamı >   19.1.2011

Arif Doğan mahkemede JİTEM´i savundu

İkinci Ergenekon davasının tutuksuz sanığı emekli Albay Arif Doğan, mahkemede dün ve bugün alınan ifadesinde Genelkurmay´ın ´JİTEM yoktur´ açıklamasını net bir dille yalanladı. Eski PKK itirafçısı JİTEM elemanı Abdulkadir Aygan´ın kendisi tarafından öldürtüldüğünü, İsveç´teki Aygan´ın ise Aygan olmadığını, bunun DNA testiyle de doğrulanabileceği şeklinde kafa karıştırma amaçlı olduğu tahmin edilen açıklamalar yaptı. JİTEM´in sorumluluğunu tek başına üstlenmeye çalıştığı gözlerden kaçmayan Doğan´ın JİTEM elemanlarını övmesi ve ´JİTEM olmasaydı bugün 80 bin asker ölmüş olacaktı´ gibi ifadelerle kendisini ve örgütü kahraman göstermeye çabalaması dikkat çekti. Terörle mücadele adına hareket ettiği ileri sürülen JİTEM´in masum insanlara karşı yargısızca işlediği çok sayıda cinayetle insanları devletten nefret ettirdiği, Kürt vatandaşlardan bir çoğunun bu nedenle PKK saflarına katıldığı hatırlatılarak örgütün terörü daha da arttırdığı ileri sürülüyor. Çok sayıdaki Türk subayının da yine örgütçe suikaste uğradığı, örgütün uyuşturucu ve kaçakçılık işleriyle uğraştığı ileri sürülüyor. Bu iddialar bizzat JİTEM elemanlarınca dile getirilmekte. Ergenekon ve Albay Cemal Temizöz davaları gibi örgütü kısmen konu alan davalar haricinde, doğrudan JİTEM´i konu alan Diyarbakır´da açılmış davalar da halen görülmekte.
Tamamı >   18.1.2011

Temizöz´ü şikayet edemezdim, bizi de öldürürdü

Diyarbakır´da devam eden faili meçhul cinayetlerle ilgili davanın bugünkü duruşmasında tanıkların dinlenmesine devam edildi. 1994 yılında evden alındıktan sonra cesedi bulunan ve engelli Abdullah Efelti´nin kardeşi Mehmet Efelti tanık olarak dinlendi. Efelti, ´Ağabeyim kiraladığı tarlayı Temizöz´ün tehdidine rağmen sürünce öldürüldü´ dedi. Efelti, Temizöz´ün ´neden şikayetçi olmadın´ yönündeki sorusuna da şöyle cevap verdi: ´Ağabeyimi gözümün önünde de öldürseydin yine şikayetçi olmazdım. Çünkü bir saat sonra beni ve babamı da alır öldürürdün.´
Tamamı >   10.12.2010

Bir JİTEM belgesi daha: Ersever bunun için mi öldürüldü?

JİTEM´in varlığını ispat eden bir dosya daha çıktı. Kürt sorunuyla ilgili raporda Ersever imzasının bulunması JİTEM komutanının bu nedenle öldürülmüş olacağını düşündürüyor.
Tamamı >   25.11.2010

Hanefi Avcı Hizbullah´ı neden korudu?

Şamil Tayyar: Jandarma Albay Arif Doğan´ın internete düşen ses kaydında ´JİTEM´i ben kurdum´ dediğini hatırlıyorsunuzdur. O konuşmada önemli bir ayrıntı daha vardı: ´Hizbullah´ı Jandarma olarak biz kurduk.´ Arif Doğan´ın şu iddiasını da hatırlayalım: ´Hanefi Avcı´yı JİTEM´e transfer ettik, arşivde vardır.´ Elime eski tarihli bir yazı geçti. 23 Ocak 1985 tarihli belgede Hanefi Avcı´nın imzası var. O tarihte Diyarbakır´da başkomiser ve İstihbarat Şubesi Müdürlüğü´ne vekalet ediyor. Böyle bir yazıya sebepse Siyasi Şube´nin 8 Ocak 1985 günü İstihbarat Şube´den Hizbullah´ın Diyarbakır ili ve çevresindeki faaliyetleriyle ilgili bilgi talebi... Malum, o günlerde Hizbullah yeni palazlanmaya başlamış, bölgede meydana gelen bazı faili meçhul olaylarda Hizbullah´ın adı geçiyor. Siyasi Şube, İstihbarat Şube´ye diyor ki: Hizbullah´la ilgili elinizde ne tür bilgi ve belge var? Avcı, Siyasi Şube´ye cevap yazıyor: ´Hizbullah örgütü ile ilgili olarak ilimizde yapılan inceleme ve araştırma sonucu bahse konu örgütün ilimizde legal veya illegal herhangi bir faaliyetinin tespit edilemediğini bilgilerinize arz ederim.´ Ünlü istihbaratçı, Hizbullah´ın Diyarbakır´da legal veya illegal herhangi bir faaliyetini tespit edemiyor! Arif Doğan´ın anlattıklarıyla Hanefi Avcı imzalı bu belgeyi yan yana getirdiğimde ister istemez soruyorum: Acaba?
Tamamı >   22.11.2010

Hani JİTEM yoktu: İşte belge ve tanıklar..

Ergenekon sanığı emekli Albay Arif Doğan´ın ´JİTEM´i ben kurdum´ şeklindeki resmi ifadelerine ve soruşturma kapsamında ele geçirilen onlarca belge ve bilgiye rağmen Ergenekon Mahkemesi´ne defalarca ´JİTEM diye bir birim yok ve hiç olmadı´ diyen Jandarma Genel Komutanlığı´nın arşivindeki belgeler JİTEM´in varlığını kanıtlıyor. Jandarma arşivindeki JİTEM´in kuruluş ve çalışmasıyla ilgili ´gizli´ raporları star ele geçirdi. 11 Kasım 1993 tarihli Binbaşı Balçık imzalı raporda JİTEM´in tarihçesi anlatılırken, İstihbarat Okullar Komutanı Tuğgeneral Zeytinci´ye gönderilen Karargah Etüdü´nde de JİTEM´in şeması var. Ergenekon Terör Örgütü´nün deşifre olmasında büyük rol oynayan eski jandarma istihbaratçısı gizli tanık Kıskaç da, Elazığ İl Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Teoman Barutçu´nun Jandarma Genel Kuvvetleri bünyesinde illegal kurulan JİTEM´in kurucularından olduğunu açıkladı. Gizli tanık Kıskaç; Ergenekon iddianamesinde; Ergenekon tutuklusu emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün sınıf arkadaşı olduğu ve kendisiyle çok samimi olduğu belirtilen Teoman Barutçu hakkında çarpıcı bilgiler verdi.
Tamamı >   19.11.2010

Doğan: Şahıs dağa kaçtı, dosya yandı bitti kül oldu

17 yıl önce AİHM´de görüşülerek Muhsin Taş´ın gözaltında öldürülüp izinin yokedildiği hükmüne varılan ve Cemal Temizöz´ün de suçlular arasında sayıldığı dosyadan JİTEM kurucusu Albay Arif Doğan da çıktı. AİHM´e rapor sunması için Türkiye tarafından JİTEM´in kurucusu Arif Doğan görevlendirilmiş. Doğan´ın AİHM´e gönderdiği dosyada Taş´ın PKK sığınaklarını gösterdiği sırada dağa kaçtığı, belgelerin ise yandığını söylediği belirtildi: ´AİHM: Muhsin Taş nerede? Arif Doğan: Dağa kaçtı. AİHM: Belgeler nerede? Arif Doğan: Hepsi yandı.´
Tamamı >   24.10.2010

Arif Doğan´ın 280 bombası kayıplara karıştırıldı

JİTEM´in kurucularından emekli Albay Arif Doğan´a ait depoda bulunduğu söylenen askeri mühimmat ve 280 el bombası sırra kadem bastı. Arif Doğan´ın geçtiğimiz günlerde sorgusu sonrası jandarma tarafından Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz´e gönderilen yazıda ise 156 Jandarma İmdat hattına yapılan ihbarla başlatılan operasyonda, suç teşkil edecek herhangi bir askeri mühimmat bulunmadığı ifade ediliyor. Arif Doğan´ın depo olarak kullandığı dükkanının mülk sahipleri ise Doğan´ın dükkanı kiraladığını, askeri sandıkların askeri araçla Jandarma erleri tarafından getirilip dükkana bırakıldığını iddia etti.
Tamamı >   15.10.2010

Şehit tabutlarında uyuşturucu sevkiyatı

Eşref Bitlis suikastinde uçağa patlayıcı koyan JİTEM elemanının adını veren Jandarma istihbarat Astsubay Hüseyin Oğuz şok ifşaatlarına devam ediyor. JİTEM´in rant peşinde koşan çok karanlık bir örgüt olduğunu söylüyor. JİTEM´in şehit cenazesi görüntüsü altında, Güneydoğu´dan batı illerine tabutlarla uyuşturucu taşıdığını ifade eden Oğuz, ´Yüksekova´da görev yaptığım sırada yürüttüğüm bir soruşturmada bunu belgeledim´ diyor. JİTEM´in PKK´lıların kellesi karşılığında tetikçilere para verdiği ve ölümler üzerinden rant devşirdiği iddialarını da doğrulayan Oğuz, ´Öyle zannedildiği gibi PKK´lı da değildi çoğu. Sivil insanları alıp infaz ediyorlardı. Bu ölümler üzerinden rant sağlıyorlardı.´
Tamamı >   13.10.2010

Ses kaydı: Albayın Jitem itirafları-2

Adliye´ye gelerek yaptığı itiraflarla gündemi adata alt üst eden Albay Arif Doğan´a ait bir ses kaydı daha ortaya çıktı. Ses kaydında JİTEM´i kurduğunu belirten Doğan, Hanefi Avcı´yı da JİTEM´e transfer ettiğini itiraf ediyor: ´Doğu´ya gittim. Bir sene istihbarat oros...larıyla mücadele ettim. Acaba hangisi istihbarat elemanı olur hangisi olamayacak. Bir duyum var. JİTEM, Emniyet ve mit oturuyoruz. Lan bakıyorum bende aynı duyum, karşıda da aynı duyum, öbür tarafta da. Demekki, bir oros... çocuğu, üçümüze satmış bunu. Öyle ya herkes de birbirinden gizliyor elemanı. Herşeyin birbiri ile ilgisi oldu.´ Bunun üzerine MİT Bölge Başkanından sistem kuracak uzman bir istihbaratçı istediğini, onun da Hanefi Avcı´yı tavsiye ettiğini belirten Doğan, ´JİTEM´e transfer ettik. Operatif olarak JİTEM´e geçti. Anlatabildim mi? Hiç kimsenin de aklı ermiyordu. Çatışmaya falanda giriyorduk. Arşivde vardır o. Evet var onunda arşivi. Yok desekte var.´ ifadelerini kullanıyor. Arif Doğan, ses kaydında ayrıca Güneydoğu´da ´Hizbulkontra´ olarak da tanınan Hizbullah örgütünün de PKK´ya karşı ´kontrhizbul´ adıyla JİTEM tarafından kurulduğunu belirtiyor.
Tamamı >   8.10.2010

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 52)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.403.500