Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "asel-erge" için arama sonuçları    (Toplam 41 sonuç)          


Aselsan aileleri: Onları FETÖ öldürdü

ASELSAN ölümlerinde Fetullahçı örgüt şüphesi.. 8 yıl önce kurumda çalışırken esrarengiz şekilde peşpeşe intihar ederek ölen 4 mühendisten ikisinin ailesi çarpıcı açıklamalarda bulundu. Acılı babalar, 'Gülen örgütünden ayrılma kararı verdikten sonra öldürüldüler' dedi.
Tamamı >   7.1.2016

Paralel çete Aselsan'ı örttü

ASEL­SAN ci­na­yet­le­ri ye­ni­den so­ruş­tu­ru­la­cak. An­ka­ra Cum­hu­ri­yet Baş­sav­cı­lı­ğı'nın ta­li­ma­tıy­la em­ni­yet­te ku­ru­lan bi­rim, FE­TÖ men­su­bu sav­cı­la­rın, ölüm­le­rin per­de ar­ka­sı­nı so­ruş­tur­ma­dı­ğı­nı sap­ta­dı.
Tamamı >   5.1.2016

Aselsan'da 9 yıl, 8 savcı!

Aselsan mühendislerinin peşpeşe şüpheli intiharları dosyasına bakan savcı 8'inci kez değişti. 9 yıldır süren soruşturma tamamlanamadı. Dosyada uzun süredir bir gelişme de yaşanmadı.
Tamamı >   23.11.2015

Adli Tıp Aselsan'da kararsız

2006'da arabasında ölü bulunan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen'in intihar mı ettiği, cinayete mi kurban gittiğine ilişkin kesin görüşü istenen Adli Tıp Genel Kurulu üyeleri kesin görüş bildiremedi. 38 üyeden 17'si intihar derken, 7'si cinayet, 14'ü ise her iki olasılık da olabilir dedi. Öte yandan adli tıp raporu şüpheli ölümü aydınlatmaya yarayacak delillerden sadece birini teşkil ediyor. Olaya ilk bakan savcı intihar deyip dosyayı kapatmışken, Ergenekon soruşturması sürecinde dosya tekrar açılmış ve somut bulgulara ulaşılmıştı. Bu ve bunlara eklenebilecek diğer bulgular Başbilen ile dosyadaki diğer iki ölümün cinayet olduğu şüphesini güçlendiriyor.
Tamamı >   16.7.2014

Aselsan´da ilk dava başladı

Aselsan intiharlarıyla ilgili önemli gelişme.. Ölü bulunan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen'in yazdığı öne sürülen 'intihar mektubu'nun yer aldığı flaş diski kaybettiği iddiasıyla iki jandarma görevlisinin 'adli görevi ihmal' suçundan yargılanmasına başlandı. Görevlilerden biri flash diski diğerine teslim ettiğini iddia ederken diğeri ise teslim almadığını savundu. Tanık olarak dinlenen diğer bir görevli ise flash diskin teslim olayını doğruladı.
Tamamı >   21.11.2013

Aselsan´da ilk dava disk´e

Ölümü şüpheli bulunan Aselsan mühendisi Başbilen´in intihar mektubunu kaydettiği flash diski kaybeden 2 jandarma görevlisine dava açıldı. ´Adli görevi ihmal´ suçlamasının yer aldığı iddiaamede ´flash belleğin kaybolması nedeniyle intihar mektubunun oluşturulma tarihinin tespit edilemediği´, ´şüphelilerin bu eylemleri nedeniyle soruşturmanın etkin şekilde tamamlanmasına engel oldukları´ vurgulandı.
Tamamı >   18.10.2013

Aselsan şüphelisi: Jandarma

Başbakanlık Teftiş Kurulu´nun Aselsan intiharlarına yönelik raporunda iki önemli delilin Jandarma´da kaybolduğuna dikkat çekiliyor. Mühendislerden birinin ölüme gittiği görüntülerin CD´si ile diğer bir mühendisin intihar mektubunun yer aldığı flash bellek jandarmada kayboldu. Her ikisi de kritik öneme sahip delilelrin kaybolması akıllara Danıştay saldırısının kayıp kamera görüntülerini getiriyor. Yine Aselsan olayındaki jandarma bağlantısı, akıllara Albay Kazım Çillioğlu´nun intihar değil cinayet olduğu net şekilde anlaşılan ölümü soruşturmasında ortaya çıkan jandarma bağlantısını getiriyor.
Tamamı >   8.10.2013

Boş Aselsan raporu şaşırttı

Arabasında boynu ve bileği kesik halde bulunan Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen ile diğer üç mühendisin şüpheli ölümüyle ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu raporu tamamlandı. 1 yıllık çalışmayla hazırlanan rapor, yaşanan ölümlerin cinayet mi yoksa gerçekten intihar mı olduğu sorusuna net bir cevap vermiyor. Ancak rapor, bir taraftan somut delil ve bulguları görmezden gelirken, diğer taraftan mühendislerin ispatlanması son derece zor olan telekinezi yöntemiyle öldürülmüş olabilecekleri gibi bir sonuca vararak, adeta topu taca atmış görünüyor.
Tamamı >   5.8.2013

Başbakanlık´tan Aselsan raporu

Arabasında boynu ve bileği kesik halde bulunan Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen ile diğer üç mühendisin şüpheli ölümüyle ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu raporu tamamlandı. 1 yıllık çalışmayla hazırlanan rapor, yaşanan ölümlerin cinayet mi yoksa gerçekten intihar mı olduğu sorusuna net bir cevap vermiyor.
Tamamı >   5.8.2013

Aselsan´da rapor bekleniyor

Arabasında boynu ve bileği kesik halde bulunan Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen´in ölümüyle ilgili soruşturmada Başbakanlık Teftiş Kurulu raporu bekleniyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakanlık´a bağlı müfettişlerin talimatıyla hazırladığı rapora göre soruşturmanın seyrini belirleyecek.
Tamamı >   19.3.2013

Aselsan´da yine şüpheli ölüm

2006-2007 yılında Aselsan mühendislerinin üst üste intihar etmesinden sonra geçen hafta da Hakan Öksüz´ün trafik kazasında hayatını kaybetmesi soru işaretlerine yol açtı. Daha önce kaçırılarak öldürülesiye dövülüp köprü altına atılan Öksüz´ün, bir yıl önce de ´siz zarar görmeyin´ diyerek çocuklarını memlekete gönderdiği ortaya çıktı. Aile, şüpheli gördüğü ölümle ilgili hukuki mücadeleye hazırlanıyor.
Tamamı >   4.2.2013

Aselsan´da son inceleme imzalara

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen´in şüpheli ölümüne ilişkin soruşturmada sona gelindi. Soruşturma savcısı Murat Demir´in yıl sonuna kadar tamamlamayı planladığı soruşturmada son olarak Başbilen´in resmi banka dekontundaki imza ile intihar mektubundaki imzanın karşılaştırılması sağlanacak. Bu kapsamda savcılık iki imzanın da aynı kişiden çıkıp çıkmadığını Bilim Kurulu´na inceletecek. Soruşturmanın düğümünü Başbilen´e ait imzalar çözecek.
Tamamı >   17.11.2012

Aselsan´da kimyasal şüphe

Aselsan’da yaşanan 4 sır intiharın son halkası olan ve askerlik görevini yerine getirirken nöbet esnasında şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Aselsan mühendisi Burhaneddin Volkan’ın babası, mühendislerin iradelerinin kimyasallarla bozulmuş olabileceğini dile getirdi. Acılı baba, ölümlere ikinci bir soruşturma başlatan Başbakan´a da teşekkür ediyor.
Tamamı >   22.8.2012

Aselsan intiharlarına Başbakanlık incelemesi

Aselsan´da kritik projelerde çalışan 3 mühendisin ardı ardına şüpheli ölümleri konusunda ikinci bir soruşturma başlatıldı. Oğlunun intihar etmediğine inanan baba Başbilen´in mektubu üzerine Başbakan Erdoğan müfettişlere talimat verdi: ´Sonuna kadar gidin.´ Mühendislerin ölümleriyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından halen bir soruşturma yürütülüyor.
Tamamı >   13.8.2012

Paşalar intihar görevi aldı mı?

Peşpeşe intihar ederek öldükleri iddia edilen üç Aselsan mühendisinin ölümünde Aselsan yöneticisi paşalar görev aldı mı?.. Ergenekon iddianamesinde yer alan bir telefon görüşmesi, Balyoz iddianamesindeki diğer satırlarla ve soruşturmada ortaya çıkan yeni bulgularla bir araya gelince bu şok şüpheyi akıllara getiriyor.
Tamamı >   16.4.2012

Deliller ´Aselsan cinayet´ diyor

Aksiyon dergisi, peşpeşe intihar ederek öldükleri iddia edilen üç Aselsan mühendisinin ölümlerindeki şüpheyi analiz ediyor. Ölümlerin intihar değil intihar süsü verilmiş cinayetler olduğunu ele geçen çok sayıdaki delil ve bulguya dayanarak dile getiriyor.
Tamamı >   4.4.2012

´Aselsan cinayet´ diyen gerekçe

Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen´in ölümüne ilişkin olarak İstanbul Adli Tıp kurumunun raporunda cinayet diyen iki üyenin gerekçesi savcılığa ulaştı. Buna göre, ölümünün cinayet olduğu, çünkü parmaklarda kan izi olmadığı belirtiliyor. Gerekçede ayrıca, boyun ve bileklerdeki kesiklerin çok derin olduğu, intihara kalkışan bir insanın bileklerini ve boynunu bu kadar derin kesemeyeceği vurgulanıyor.
Tamamı >   27.3.2012

Başbilen psikolojik tedavi görmemiş

Psikolojik rahatsızlığı olduğu ve bu nedenle intihar ettiği öne sürülen Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen´in hiçbir psikolojik tedavi görmediği hastane araştırmalarıyla ortaya çıktı. Yakınları da rahatsızlık iddialarını reddetmişti.
Tamamı >   11.3.2012

Aselsan mühendisinin şok fotoğrafı

Aselsan mühendisi Başbilen´in şüpheli ölümüne ilişkin olay yeri fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğraflarda olayın intihar değil cinayet olduğu iddialarını güçlendiren çok sayıda işaret bulundu. Bunlardan birisi çok çarpıcı. Başbilen´in cesediyle birlikte sağ ön konsolun altında bulunan çantanın yukarıda kalan ön yüzünde kan izine rastlanmazken çantanın sadece alt yüzeyinde kan lekesi olduğu tespit edildi. Bu ayrıntı çantanın ikinci bir kişi tarafından Başbilen´in ölümü sonrasında cesedinin yanına konulduğunu gösteriyor. Çantadaki flash belleğin de kaybolduğu ortaya çıkmıştı.
Tamamı >   10.3.2012

Aselsan´a Ergenekon incelemesi

Ergenekon soruşturmasına bakan savcılar, intihar ettiği öne sürülen Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen´in dosyasını istedi. Alınan bilgiye göre savcılar, Ergenekon iddianamesinde yer alan Emin Gürses ve Ümit Sayın´ın Aselsan´daki intiharlara ilişkin iddianameler de yansıyan telefon konuşmalarından yola çıkarak, Başbilen´in ölümüyle ilgili Ergenekon bağlantılarını araştıracak.
Tamamı >   22.2.2012

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 41)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Suikast Timine Yağma Cezası Yağdı

17.06.2021 22:57 Muğla'da, 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele gelerek Cumhurbaşkanını derdest etme girişiminde bulunan 37 eski askerin 'Nitelikli yağma' suçundan yargılandıkları ..
Tamamı 17.6.2021

Kimse Yok mu: 25 Hapis

17.06.2021 17:13 İstanbul'da, yardım adı altında para toplayıp Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kasasına para aktaran 'Kimse Yok Mu' Derneği yönetici ve çalışanlarının yargılandığı 38 sanıklı davada 25 sanık 10 yıla kadar değişen ora..
Tamamı 17.6.2021

Tuskon Davasında 17 Hapis

17.06.2021 16:58 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bu..
Tamamı 17.6.2021

Tuzla Piyade Okulu: Darbeye 8 Hapis

17.06.2021 15:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Tuzla Piyade Okulu'ndaki eylemlere ilişkin dava Yargıtay'ın 22 sanık hakkında verdiği bozma kararının ardından 8 sanık yönünden tekrar görüldü. ..
Tamamı 17.6.2021

Balyoz Kumpasına Hapis Talebi

17.06.2021 13:38 İstanbul'da, 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz planı' davasının sanıklarına kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin tutuklu sanık Mehmet Baransu dahil 5 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 2 Haziran'd..
Tamamı 17.6.2021

Fetö'nün Adliye Yapılanmasına dava

16.06.2021 15:40 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca, FETÖ'nün adliye ve cezaevi yapılanmasına ilişkin aralarında örgütün mahrem imamlarının da bulunduğu 71 sanık hakkında 'silahlı terör örgütü kurma v..
Tamamı 16.6.2021

Fetö Hayalet Yapılanmasına dava

16.06.2021 15:23 Ankara'da, FETÖ'nün Gaybubet evlerine yönelik düzenlenen operasyonda aralarında eski Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Desteklere İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başmüfettişi Yasin T. ile 8 şüpheli hakkında i..
Tamamı 16.6.2021

Dink Davasında Firari Sanık Kararı

17.06.2021 16:50 İstanbul'da, Hrant Dink cinayeti davasında dosyaları ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve eski savcı Zekeriya Öz ile bazı gazetecilerin de aralarında bulunduğu firari 13 sanık hakkında savcı, kaçak sayılma ve malları..
Tamamı 17.6.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

17.06.2021 15:20 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasının en üst düzey sorumlusu olduğu iddia edilen firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanm..
Tamamı 17.6.2021

Kars 16 Sanıklı Darbe davası

17.06.2021 18:11 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen 16 sanığın yargılanmasına devam edildi. 28 Mayıs'ta Kars 2. Ağır ..
Tamamı 17.6.2021

Fetö Kapatamadı: Geziciler Endişeli

19.05.2021 14:58 İstanbul'da, Gezi Parkı Davası'nın firari sanıkları Can Dündar, Mehmet Ali Alabora ve Ayşe Pınar Alabora'nın da aralarında bulunduğu 7 sanığın ayrılan dosyaları, Osman Kavala'nın da içinde bulunduğu ana dava dosyasıyla..
Tamamı 20.5.2021

Fetö'ye 459 muvazzaf gözaltısı şoku

21.05.2021 15:14 İzmir ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülen ortak soruşturma kapsamında FETÖ'nün örgütsel iletişim modeline uygun aranma kaydı suretiyle terör örgütüne özgü örgütsel iletişim ağına dahil oldukları tespit ..
Tamamı 21.5.2021

Tahşiye Kumpası: Cezalar Onandı

21.05.2021 10:02 İstanbul'da, FETÖ'nün "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle görülen davada, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'ya Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliğinden, 18 sanığa da terör örg..
Tamamı 21.5.2021

Karlov'a Suikast Emri Gülen'den

19.05.2021 15:01 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada, gerekçe..
Tamamı 19.5.2021

Gezi Parkı Davası Yeniden Başladı

21.05.2021 15:58 İstanbul'da, Gezi Parkı davasında verilen beraat kararlarının Yargıtay tarafından bozulmasının ardından yeniden görülmesine başlandı. 21 Mayıs'ta İstanbul 30'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuksuz sanıklar ..
Tamamı 21.5.2021

Fetö Yöneticilerine 130 Yıl Hapis

21.05.2021 12:19 Adana, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Konya ve Zonguldak'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yö..
Tamamı 21.5.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
51.381.977