Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "asel-erge" için arama sonuçları    (Toplam 41 sonuç)          


Aselsan aileleri: Onları FETÖ öldürdü

ASELSAN ölümlerinde Fetullahçı örgüt şüphesi.. 8 yıl önce kurumda çalışırken esrarengiz şekilde peşpeşe intihar ederek ölen 4 mühendisten ikisinin ailesi çarpıcı açıklamalarda bulundu. Acılı babalar, 'Gülen örgütünden ayrılma kararı verdikten sonra öldürüldüler' dedi.
Tamamı >   7.1.2016

Paralel çete Aselsan'ı örttü

ASEL­SAN ci­na­yet­le­ri ye­ni­den so­ruş­tu­ru­la­cak. An­ka­ra Cum­hu­ri­yet Baş­sav­cı­lı­ğı'nın ta­li­ma­tıy­la em­ni­yet­te ku­ru­lan bi­rim, FE­TÖ men­su­bu sav­cı­la­rın, ölüm­le­rin per­de ar­ka­sı­nı so­ruş­tur­ma­dı­ğı­nı sap­ta­dı.
Tamamı >   5.1.2016

Aselsan'da 9 yıl, 8 savcı!

Aselsan mühendislerinin peşpeşe şüpheli intiharları dosyasına bakan savcı 8'inci kez değişti. 9 yıldır süren soruşturma tamamlanamadı. Dosyada uzun süredir bir gelişme de yaşanmadı.
Tamamı >   23.11.2015

Adli Tıp Aselsan'da kararsız

2006'da arabasında ölü bulunan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen'in intihar mı ettiği, cinayete mi kurban gittiğine ilişkin kesin görüşü istenen Adli Tıp Genel Kurulu üyeleri kesin görüş bildiremedi. 38 üyeden 17'si intihar derken, 7'si cinayet, 14'ü ise her iki olasılık da olabilir dedi. Öte yandan adli tıp raporu şüpheli ölümü aydınlatmaya yarayacak delillerden sadece birini teşkil ediyor. Olaya ilk bakan savcı intihar deyip dosyayı kapatmışken, Ergenekon soruşturması sürecinde dosya tekrar açılmış ve somut bulgulara ulaşılmıştı. Bu ve bunlara eklenebilecek diğer bulgular Başbilen ile dosyadaki diğer iki ölümün cinayet olduğu şüphesini güçlendiriyor.
Tamamı >   16.7.2014

Aselsan´da ilk dava başladı

Aselsan intiharlarıyla ilgili önemli gelişme.. Ölü bulunan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen'in yazdığı öne sürülen 'intihar mektubu'nun yer aldığı flaş diski kaybettiği iddiasıyla iki jandarma görevlisinin 'adli görevi ihmal' suçundan yargılanmasına başlandı. Görevlilerden biri flash diski diğerine teslim ettiğini iddia ederken diğeri ise teslim almadığını savundu. Tanık olarak dinlenen diğer bir görevli ise flash diskin teslim olayını doğruladı.
Tamamı >   21.11.2013

Aselsan´da ilk dava disk´e

Ölümü şüpheli bulunan Aselsan mühendisi Başbilen´in intihar mektubunu kaydettiği flash diski kaybeden 2 jandarma görevlisine dava açıldı. ´Adli görevi ihmal´ suçlamasının yer aldığı iddiaamede ´flash belleğin kaybolması nedeniyle intihar mektubunun oluşturulma tarihinin tespit edilemediği´, ´şüphelilerin bu eylemleri nedeniyle soruşturmanın etkin şekilde tamamlanmasına engel oldukları´ vurgulandı.
Tamamı >   18.10.2013

Aselsan şüphelisi: Jandarma

Başbakanlık Teftiş Kurulu´nun Aselsan intiharlarına yönelik raporunda iki önemli delilin Jandarma´da kaybolduğuna dikkat çekiliyor. Mühendislerden birinin ölüme gittiği görüntülerin CD´si ile diğer bir mühendisin intihar mektubunun yer aldığı flash bellek jandarmada kayboldu. Her ikisi de kritik öneme sahip delilelrin kaybolması akıllara Danıştay saldırısının kayıp kamera görüntülerini getiriyor. Yine Aselsan olayındaki jandarma bağlantısı, akıllara Albay Kazım Çillioğlu´nun intihar değil cinayet olduğu net şekilde anlaşılan ölümü soruşturmasında ortaya çıkan jandarma bağlantısını getiriyor.
Tamamı >   8.10.2013

Boş Aselsan raporu şaşırttı

Arabasında boynu ve bileği kesik halde bulunan Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen ile diğer üç mühendisin şüpheli ölümüyle ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu raporu tamamlandı. 1 yıllık çalışmayla hazırlanan rapor, yaşanan ölümlerin cinayet mi yoksa gerçekten intihar mı olduğu sorusuna net bir cevap vermiyor. Ancak rapor, bir taraftan somut delil ve bulguları görmezden gelirken, diğer taraftan mühendislerin ispatlanması son derece zor olan telekinezi yöntemiyle öldürülmüş olabilecekleri gibi bir sonuca vararak, adeta topu taca atmış görünüyor.
Tamamı >   5.8.2013

Başbakanlık´tan Aselsan raporu

Arabasında boynu ve bileği kesik halde bulunan Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen ile diğer üç mühendisin şüpheli ölümüyle ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu raporu tamamlandı. 1 yıllık çalışmayla hazırlanan rapor, yaşanan ölümlerin cinayet mi yoksa gerçekten intihar mı olduğu sorusuna net bir cevap vermiyor.
Tamamı >   5.8.2013

Aselsan´da rapor bekleniyor

Arabasında boynu ve bileği kesik halde bulunan Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen´in ölümüyle ilgili soruşturmada Başbakanlık Teftiş Kurulu raporu bekleniyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakanlık´a bağlı müfettişlerin talimatıyla hazırladığı rapora göre soruşturmanın seyrini belirleyecek.
Tamamı >   19.3.2013

Aselsan´da yine şüpheli ölüm

2006-2007 yılında Aselsan mühendislerinin üst üste intihar etmesinden sonra geçen hafta da Hakan Öksüz´ün trafik kazasında hayatını kaybetmesi soru işaretlerine yol açtı. Daha önce kaçırılarak öldürülesiye dövülüp köprü altına atılan Öksüz´ün, bir yıl önce de ´siz zarar görmeyin´ diyerek çocuklarını memlekete gönderdiği ortaya çıktı. Aile, şüpheli gördüğü ölümle ilgili hukuki mücadeleye hazırlanıyor.
Tamamı >   4.2.2013

Aselsan´da son inceleme imzalara

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen´in şüpheli ölümüne ilişkin soruşturmada sona gelindi. Soruşturma savcısı Murat Demir´in yıl sonuna kadar tamamlamayı planladığı soruşturmada son olarak Başbilen´in resmi banka dekontundaki imza ile intihar mektubundaki imzanın karşılaştırılması sağlanacak. Bu kapsamda savcılık iki imzanın da aynı kişiden çıkıp çıkmadığını Bilim Kurulu´na inceletecek. Soruşturmanın düğümünü Başbilen´e ait imzalar çözecek.
Tamamı >   17.11.2012

Aselsan´da kimyasal şüphe

Aselsan’da yaşanan 4 sır intiharın son halkası olan ve askerlik görevini yerine getirirken nöbet esnasında şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Aselsan mühendisi Burhaneddin Volkan’ın babası, mühendislerin iradelerinin kimyasallarla bozulmuş olabileceğini dile getirdi. Acılı baba, ölümlere ikinci bir soruşturma başlatan Başbakan´a da teşekkür ediyor.
Tamamı >   22.8.2012

Aselsan intiharlarına Başbakanlık incelemesi

Aselsan´da kritik projelerde çalışan 3 mühendisin ardı ardına şüpheli ölümleri konusunda ikinci bir soruşturma başlatıldı. Oğlunun intihar etmediğine inanan baba Başbilen´in mektubu üzerine Başbakan Erdoğan müfettişlere talimat verdi: ´Sonuna kadar gidin.´ Mühendislerin ölümleriyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından halen bir soruşturma yürütülüyor.
Tamamı >   13.8.2012

Paşalar intihar görevi aldı mı?

Peşpeşe intihar ederek öldükleri iddia edilen üç Aselsan mühendisinin ölümünde Aselsan yöneticisi paşalar görev aldı mı?.. Ergenekon iddianamesinde yer alan bir telefon görüşmesi, Balyoz iddianamesindeki diğer satırlarla ve soruşturmada ortaya çıkan yeni bulgularla bir araya gelince bu şok şüpheyi akıllara getiriyor.
Tamamı >   16.4.2012

Deliller ´Aselsan cinayet´ diyor

Aksiyon dergisi, peşpeşe intihar ederek öldükleri iddia edilen üç Aselsan mühendisinin ölümlerindeki şüpheyi analiz ediyor. Ölümlerin intihar değil intihar süsü verilmiş cinayetler olduğunu ele geçen çok sayıdaki delil ve bulguya dayanarak dile getiriyor.
Tamamı >   4.4.2012

´Aselsan cinayet´ diyen gerekçe

Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen´in ölümüne ilişkin olarak İstanbul Adli Tıp kurumunun raporunda cinayet diyen iki üyenin gerekçesi savcılığa ulaştı. Buna göre, ölümünün cinayet olduğu, çünkü parmaklarda kan izi olmadığı belirtiliyor. Gerekçede ayrıca, boyun ve bileklerdeki kesiklerin çok derin olduğu, intihara kalkışan bir insanın bileklerini ve boynunu bu kadar derin kesemeyeceği vurgulanıyor.
Tamamı >   27.3.2012

Başbilen psikolojik tedavi görmemiş

Psikolojik rahatsızlığı olduğu ve bu nedenle intihar ettiği öne sürülen Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen´in hiçbir psikolojik tedavi görmediği hastane araştırmalarıyla ortaya çıktı. Yakınları da rahatsızlık iddialarını reddetmişti.
Tamamı >   11.3.2012

Aselsan mühendisinin şok fotoğrafı

Aselsan mühendisi Başbilen´in şüpheli ölümüne ilişkin olay yeri fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğraflarda olayın intihar değil cinayet olduğu iddialarını güçlendiren çok sayıda işaret bulundu. Bunlardan birisi çok çarpıcı. Başbilen´in cesediyle birlikte sağ ön konsolun altında bulunan çantanın yukarıda kalan ön yüzünde kan izine rastlanmazken çantanın sadece alt yüzeyinde kan lekesi olduğu tespit edildi. Bu ayrıntı çantanın ikinci bir kişi tarafından Başbilen´in ölümü sonrasında cesedinin yanına konulduğunu gösteriyor. Çantadaki flash belleğin de kaybolduğu ortaya çıkmıştı.
Tamamı >   10.3.2012

Aselsan´a Ergenekon incelemesi

Ergenekon soruşturmasına bakan savcılar, intihar ettiği öne sürülen Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen´in dosyasını istedi. Alınan bilgiye göre savcılar, Ergenekon iddianamesinde yer alan Emin Gürses ve Ümit Sayın´ın Aselsan´daki intiharlara ilişkin iddianameler de yansıyan telefon konuşmalarından yola çıkarak, Başbilen´in ölümüyle ilgili Ergenekon bağlantılarını araştıracak.
Tamamı >   22.2.2012

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 41)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.942.166