Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "bombkardes" için arama sonuçları    (Toplam 19 sonuç)          


Sakarya jandarmada bomba olay

Sakarya´da jandarma lojmanlarının bodrumunda bulunan 5 elbombası ve 1 kaleşnikof tüfeğin karargahta gizlendiği, olayın duyulması üzerine 7 ay sonra adli makamlara teslim edildiği ortaya çıktı. Bombaların 2005´te Hakkari Şemdinli´de Umut Kitabevi´nin bombalanması olayı ile irtibatlı olabileceği ileri sürülüyor. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.
Tamamı >   11.4.2013

Bomba kamyonuna 2. soruşturma

2010 yılında bir ihbar üzerine Ankara´da durdurulan ve içinden 958 adet el bombası çıkan kamyonla ilgili soruşturma yeniden başlatıldı. Kısa süren ilk soruşturma, bomba naklinin TSK emriyle olduğu ortaya çıkınca takipsizlik kararıyla noktalanmış, bombaların seri numaraları kayda alınarak kamyon serbest bırakılmıştı. Ancak seri numaralarının incelenmesi şok bir gerçeği ortaya çıkardı: Bombalardan 733´ü, Ergenekon soruşturmasında ya da diğer çok sayıdaki terör olaylarında ele geçenlerle aynı seridendi. Bu sonuç ve ilerleyen süreçte savcılığa gelen ihbarlar yeni soruşturma kararında etkili oldu.
Tamamı >   1.4.2013

Özel Harp bombaları mütalaada

2010 yılında bir ihbar üzerine Ankara´da durdurulan ve içinden 958 adet el bombası çıkan kamyon, büyük tartışma meydana getirmişti. O dönem, özel yetkili cumhuriyet savcısı, bombalarla ilgili takipsizlik kararı vermişti. Ergenekon davasında savcılık mütalaasına giren bomba uzmanlarının raporu, gerçeği ortaya çıkardı: Kamyonda ele geçirilen Özel Kuvvetler´e ait bombaların 733´ü, Ergenekon soruşturmasında bulunan bombalarla aynı seriden.
Tamamı >   29.3.2013

Law, Poyrazköy´dekilerle kardeş

Terör örgütü DHKP-C´nin AK Parti Genel Merkezi´ne düzenlediği saldırıda kullandığı LAW´ın Poyrazköy kazılarında çıkarılan silahlarla aynı seriden olduğu tespit edildi. Adalet Bakanlığı´na atılan el bombalarının da birçok eylemde kullanılanlarla aynı olduğu belirlendi.
Tamamı >   25.3.2013

Başbakanı dinleyen derin güç kim?

Başbakan Erdoğan´ın evinin altındaki çalışma ofisinden gizli dinleme cihazlarının çıkması, bu dinlemeleri kimin yaptığı sorusunu gündeme getirdi. Ergenekon sanıkları emekli generaller Şener Eruygur ile Levent Ersöz´ün Jandarma komutanlıkları döneminde örtülü ödenekten milyonlarca liralık cihaz alındığı ve bu cihazların halen kayıp olduğu biliniyor. Dinlemelerin bu cihazlarla yapılmış olabileceğini ileri sürenler, Başbakan ve diğer bazı AK Parti yetkililerinin resmi ve gizli telefon konuşmalarının Ergenekon yayın organı olarak nitelendirilen Aydınlık´ta yayınlandığını da hatırlatıyorlar. Ergenekon´un bitirilemediğini ve hala çok güçlü olduğunu gösteren çok fazla bulgu var.
Tamamı >   26.12.2012

Ergenekon ve Derin-Sol infazlar

Ergenekon sanığı İbrahim Şahin´in, duruşmada sarf ettiği ´DHKP-C lideri Karataş´ın eşini operasyonda ben öldürdüm´ sözleri nedeniyle yeniden yargılanması istendi. 1992´de Kadıköy Çiftehavuzlar ve İstanbul´un değişik semtlerinde yapılan operasyonlar sonucunda 4 hücre evi basılmış, 11 Dev-Sol mensubu öldürülmüştü. Öldürülenler arasında Dursun Karataş´ın eşi Sabahat Karataş da vardı. Bu operasyondan yargılanan İbrahim Şahin, ´kanunun emrini yerine getirdiği´ gerekçesiyle beraat etmişti. Şahin´in sözleriyle başlayan tartışma, Dev-Sol´un derin devlet kontrolünde çalıştığı iddialarını bir kez daha gündeme getirdi.
Tamamı >   16.5.2012

Bilirkişi Ergenekon cephanelerini tescilledi

Ergenekon cephaneleriyle ilgili jandarma ve emniyet işbirliğiyle hazırlanan bilirkişi raporu, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne ulaştı. Rapora göre, Zir Vadisi, Gölbaşı, Sakarya ve Eskişehir gibi 13 ayrı yerde bulunan çok sayıdaki bomba ve diğer mühimmatlar tek tek incelendi.Sanıkların ´kullanılmaz durumda´ dedikleri bombaların çalışır vaziyette olduğu tespit edildi. Ergenekon sanığı Mustafa Dönmez´in ´Mühimmatı polisler yanlarında getirip gömdü´ iddiası da raporla çürütüldü: ´Benzer mühimmatlar, iki malzemenin temin yeri ve şekli yönünden aralarında irtibat olabileceği ihtimalini göstermektedir.´
Tamamı >   8.4.2011

Yarbay Dönmez´in iddialarını bilirkişi çürüttü

Ergenekon davasında mahkemenin talep ettiği, soruşturma kapsamında ele geçirilen malzemelerle ilgili bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı. Bilirkişi incelemesinin yer aldığı CD´de, bazı el bombalarının imha edilmesine ilişkin görüntüler dikkat çekti. Bilirkişi ayrıca, Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mustafa Dönmez´in, bombaların patlama kabiliyetlerinin olmadığı, aynı bombaların farklı yerlerde bulunduğu gibi iddialarına aksi yönde görüş bildirdi. Hatırlanacağı gibi, Yarbay Dönmez´de ele geçirilen çok sayıdaki bomba ile Ümraniye, Poyrazköy ve Özel Harp´teki bombalar kardeş çıkmıştı.
Tamamı >   7.4.2011

Bomba kardeşliği: DHKP-C´de Ergenekon bombası

İstanbul´da DHKP-C´ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda şok bir bilgi ortaya çıktı. İstanbul´da yapılan terör örgütü operasyonunda gözaltına alınan kişilerin adreslerinde bulunan 2 adet el bombasından birinin, Ergenekon soruşturması kapsamında ele geçirilen bombaların kafile numaralarıyla benzeştiği belirtildi. Kesin sonucun kriminal incelemeden sonra ortaya çıkacağı kaydedildi. Bu şok ayrıntı, Ergenekon Terör Örgütü´nün kaos ortamı oluşturabilmek için diğer terör örgütlerinden de taşeron olarak faydalandığı iddialarını bir kez daha gündeme getirdi.
Tamamı >   20.12.2010

Başörtü kışkırtmasında Hizbulkontra parmağı

Ergenekon türban kışkırtmaları için hareketlendi.. 28 Şubat´ın fadime müslüm aczmendileri tekrar piyasaya sürülmeye çalışılıyor.. Adana ve Mersin´de gerçekleşen iki olayda da çarpıcı bağlantılar.. Çocuklarının ilköğretime başörtülü girmesini isteyen iki aile gündeme oturdu. Provokasyon kokan iki eylemin altından da Ergenekon taşeronu Hizbullah çıktı.. Terör örgütü Hizbulkontra´nın Ergenekon´la bağlantısını gösteren çarpıcı deliller Ergenekon iddianamelerinde yer almıştı..
Tamamı >   21.10.2010

Flaş!!! Özel Harp ve Ergenekon bombaları kardeş

Ankara´da 4 ay önce Özel Kuvvetler Komutanlığı´na ait kamyondan çıkan 940 adet el bombasının kriminal incelemesi tamamlandı. Bomba yüklü kamyondaki bombalardan bazıları Ergenekon soruşturması kapsamındaki 12 olayda ele geçen bombalarla aynı seriden. Bombalar Ergenekon´un yanı sıra değişik zamanlarda polis kayıtlarına girmiş 59 olayla da bağlantılı çıktı. Bu durum, Özel Kuvvetler´e, halk arasındaki meşhur eski ismiyle Özel Harp Dairesi´ne (ÖHD) bağlı sivil uzantıların yurt içindeki teröre karıştığı iddialarıyla örtüşüyor. Adeta nerede terör olacaksa oraya bomba temin edilmiş!. Bir işgal durumunda düşman kuvvetleri zayıflatmak için kendilerine cephe gerisinde terör ve karışıklık çıkarma yöntemleri öğretilen Özel Harp mensubu sivil uzantıların, bu yeteneklerini yurt içinde iç düşmana karşı da uygulayıp uygulamadıkları hep tartışıldı. Türkiye´de son 40 yıldır meydana gelen terör olaylarında Özel Harp´in ya da diğer adıyla kontrgerillanın adı hep gündeme geldi. Son olarak İnegöl ve Hatay´daki kitlesel kışkırtma olaylarının arkasında olmakla suçlanan Özel Harp Dairesi´ne bağlı sivil uzantıların, 6-7 Eylül 1955´te İstanbul´da meydana gelen, özellikle Rumlara yönelik taciz ve yağmalama olaylarının da arkasında olduğu ve dolayısıyla yurt içinde de kullanıldığı, konuyu bilen bir orgeneralin, ´Özel Harp Dairesi´nin (ÖHD) işiydi ve muhteşem bir örgütlenmeydi´ sözleriyle ortaya çıkmıştı. Ergenekon soruşturması başlamadan önce Ankara´da ortaya çıkarılan ve Başbakanın evinin bulunduğu sokağın krokisi de diğer mühimmatlarla birlikte evlerinde ele geçirilen Atabeyler grubunda da Özel Harp mensubu subaylar bulunuyordu. Ergenekon soruşturması kapsamında yakalanan Binbaşı Fikret Emek ve diğer bazı sanıkların Özel Kuvvetler mensubu olduğu ya da orayla bağlantılı olduğu ortaya çıktı.
Tamamı >   29.7.2010

Bir çarpıcı tespit daha: 5 olaydaki law silahları aynı seriden

Ergenekon´un gömülü cephaneleri ortaya çıkarılınca sokağa ve denize atılan silahların birbiriyle irtibatı tek tek araştırıldı. Bandırma Dutlimanı, Ankara Atabeyler Çetesi, Erzincan İliç, Kahramanmaraş Döngel ve Tekirdağ Malkara´da ele geçirilen law roketatarların aynı seriden oldukları kesinleşti. Bu roketatarlar ilk olarak Ankara´da Başbakan´ın ev güzergahını gösteren krokiler de bulunan Özel Harp Dairesi (ÖHD) mensuplarının oluşturduğu Atabeyler Çetesi´ne yönelik 31 Mayıs 2006 tarihli operasyonlarda ele geçirilmişti.
Tamamı >   16.5.2010

Erzincan bombaları Şemdinli´yle aynı kafileden

Ergenekon´un Erzincan ayağına ilişkin soruşturma çerçevesinde hazırlanan iddianamenin ek klasörlerinden önemli deliller çıktı. 27 Ekim 2009 tarihinde Erzincan Çatalarmut Barajı´nda bulunan bombaların daha önce 30 ayrı olayda ele geçirilen bombalarla aynı seri ve kafile numarasına sahip olduğu belirlendi. İrtibatlı olaylar arasında bir polis cinayeti, polis karakoluna saldırı, PKK´da bulunan mühimmatlar ve Şemdinli olayı dikkat çekiyor. Kafile numarasının aynı olması, bombaların aynı ülkede, aynı yıl ve aynı grupta üretildiği anlamına geliyor.
Tamamı >   9.3.2010

Poyrazköy´deki bombalar diğer 8 olaydakilerle kardeş çıktı

Poyrazköy cephaneliğinde ele geçirilen bombaların seri ve kafile numaralarının Türkiye´de 8 ayrı olayda kullanılan bombalarla benzerlik gösterdiği belirtildi. Poyrazköy bombalarının, Yarbay, Mustafa Dönmez ile bağlantılı Ankara Zir Vadisi´nde bulunan el bombalarıyla da benzer olduğu kaydedildi.
Tamamı >   19.2.2010

Flaş!!! Şemdinli ile Döngel bombaları aynı seriden

Önceki gün AK Parti Şemdinli İlçe Başkanı Fikri Akgül´ün aracına atılan el bombasının merhum Muhsin Yazıcıoğlu´nun helikopterinin düştüğü yer olan Kahramanmaraş´ın Döngel köyünde arazide gömülü bulunan el bombalarıyla aynı seriden olduğu ortaya çıktı. Bir köylünün gömülme olayını ihbarıyla yapılan kazıda 15 el bombası, 1 sis bombası ve 7 LAW silahı bulunmuş, Yapılan incelemede LAW silahları MKE yapımı, bombalar ise ABD ve Rus yapımı çıkmıştı.
Tamamı >   21.11.2009

Albayın avukatından şok savunma: Gerçekleşmeyen darbe suç değil

İkinci Ergenekon davasının bugün yapılan 16. duruşmasında tutuklu sanık emekli albay Hasan Atilla Uğur´un avukatı Zeki Aksoy´dan çok tartışılacak açıklamalar geldi. Darbe planları olduğu iddia edilen bazı delillerin müvekkilinin dosyasına konulduğunu belirten Aksoy, darbe planının gerçek olmadığını, olsa bile suç sayılamayacağını söyledi. Aksoy, darbe planlarıyla ilgili olarak, ´İcraata dökülmüş müdür? Teşebbüsten ceza verilemez. Terör örgütü yok. Buradaki herkes tutuklu´ dedi.
Tamamı >   17.11.2009

Yarbay Dönmez herşeyi inkar etti polisi suçladı

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Yarbay Dönmez, askeri mahkemedeki ilk duruşmada suçlamaları reddetti ve bulunan silahlarla krokinin polisler tarafından konulduğunu iddia etti.
Tamamı >   26.6.2009

Ergenekon ile Kaide bombaları kardeş

Malatya´da gözaltına alınan ve Ergenekon soruşturması kapsamında ifade veren Veysel Şahin´de bulunan 3 el bombasından biri ile Ankara´da El Kaide hücresi oldukları gerekçesiyle tutuklanan 3 zanlıda ele geçirilen el bombalarından birinin kafile numaraları örtüştü. Diğer bir ifadeyle bombalar ana-baba bir kardeş!
Tamamı >   24.2.2009

Ergenekon bombayı bana verdi

´Ergenekon, Cumhuriyet´e bomba atma işini bana verdi. Danıştay suikastı işini Alparslan Arslan´a verdi. Başbakan´a suikast işini de Atabeyler´e verdi...´
Tamamı >   19.12.2008ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.853.109