Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "cumhmolotf" için arama sonuçları    (Toplam 24 sonuç)          


Tanık Şinal´e baskı davası

Cumhuriyet Gazetesi´ne molotof atılması olayının faili olmaktan tutuklu Ergenekon sanığı Bedirhan Şinal´in, infaz koruma memurlarının da aralarında yer aldığı bir grup tarafından ifadesinin değiştirilmesi soruşturmasında iddianame hazırlandı.
Tamamı >   4.4.2013

Cumhuriyet gazetesi davadan çekildi

Danıştay saldırısı davasının Ankara´daki bütün duruşmalarına müdahil sıfatıyla katılan Cumhuriyet, dava Ergenekon ile birleştikten sonra avukatlarını geri çekti. Olayı dindar kesime yıkmak isteyen Cumhuriyet´in, Danıştay saldırısı ve kendi gazetelerinin bombalanması eylemlerinin Ergenekon işi olduğunun belgelenmesi üzerine avukatlarını çekmesi ´ilkesizlik´ olarak yorumlandı.
Tamamı >   21.2.2013

Gizli Tanık 9, açık tanıklık yapıyor

Ergenekon davasına 261. duruşma ile devam ediliyor. Ergenekon davasında bugün dinlenmesi beklenen gizli tanık 9´un, açık kimliği ile ifade vermek istediği yönünde mahkemeye dilekçe verdiği öğrenildi. Gizli tanığın, davanın sanıklarından birisi olduğu da ortaya çıktı. Ancak mahkeme, tanık 9´un açık kimliğine medyada yer verilmemesine karar verdi.
Tamamı >   14.11.2012

Cumhuriyet saldırganından baskı ifadesi

Cumhuriyet gazetesine molotof atmak suçundan Ergenekon davasında tutuklu yargılanan sanık Bedirhan Şinal, ifadesini değiştirmesi için kendisine baskı yapıldığı gerekçesiyle yürütülen soruşturmada ifade verdi. Şinal Ergenekon davasında sürpriz şekilde ifadelerini değiştirmiş, polislerin baskı yaparak ifade vermeye zorladığını belirtmişti. Ancak gerçeğin tam tersi olduğu, polislerin suçlanması ve ifadenin değiştirilmesi için Şinal´e Sedat Peker tarafından baskı yapıldığı belgelenmiş, 1 kişi tutuklanmıştı.
Tamamı >   17.4.2012

Ergenekon davasında 202. duruşma

Birinci Ergenekon davasına 202. duruşma ile devam ediliyor. Duruşmaya, Cumhuriyet Gazetesi´ne molotofkokteyli atılması dosyasının tutuklu sanıklarından Boğaç Kaan Murathan´ın çapraz sorgusuyla devam ediliyor.
Tamamı >   6.12.2011

Ergenekon davasında 201. duruşma

Birinci Ergenekon davasına 1 aylık aradan sonra 201. duruşma ile devam ediliyor. Duruşma, ´Balyoz Planı´ davası ile çakışması nedeniyle Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları yerleşkesine bulunan ve bir süredir hazır bekletilen daha küçük diğer duruşma salonunda yapılıyor. Duruşmaya, Cumhuriyet Gazetesi´ne molotofkokteyli atılması dosyasının tutuklu sanıklarından Boğaç Kaan Murathan´ın çapraz sorgusuyla devam ediliyor.
Tamamı >   5.12.2011

Susurluk dosyası Ergenekon davasında

Ergenekon davasında mahkeme bazı ara kararlar aldı. Mahkeme heyeti, Abdullah Çatlı ve Emniyet Müdürü Hüseyin Kocadağ´ın ölümüyle sonuçlanan Susurluk kazasıyla ilgili dava dosyasının Susurluk Asliye Ceza Mahkemesinden istenmesine karar verdi. Mahkeme Danıştay saldırısını gerçekleştiren Alparslan Arslan´ın cep telefon görüşmeleriyle ilgili de bir inceleme kararı aldı.
Tamamı >   1.12.2011

Ergenekon´da 199. duruşma

Birinci Ergenekon davasının 199. duruşması görülüyor. Duruşmada Cumhuriyet Gazetesi´ne molotofkokteyli atılması sanıklarının savunmalarına ve çapraz sorgularına devam ediliyor.
Tamamı >   3.11.2011

Ergenekon´da 198. duruşma

Birinci Ergenekon davasının 198. duruşması başladı. Duruşmada Cumhuriyet Gazetesi´ne molotofkokteyli atılması sanıklarının savunmalarına ve çapraz sorgularına devam ediliyor. Sanıklardan Bora Ballı´nın, Cumhuriyet gazetesine molotoflu saldırıyı yapan Bedirhan Şinal´e durumu kötü diye arada bir 10-20 TL yardım yaptıklarını savunması üzerine mahkeme başkanı Şinal´in anneannesinin hesabından 130 bin TL çıktığını hatırlattı. Hesaptaki bu paranın molotof eylemi karşılığında ödenip ödenmediği şüphesi doğdu.
Tamamı >   1.11.2011

Ergenekon´da avukatlardan ilginç protesto

Birinci ´Ergenekon´ davasının 197. duruşması başladı... Tutuklu sanıklardan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek´in avukatı Hasan Basri Özbey´in 16 celse duruşmalardan men edilmesini ve taleplerin 15 dakikayla sınırlandırılmasına karşı çıkan bazı sanık avukatları duruşma salonunda zorluk çıkaranların salondan çıkarılması uygulamasını düzenleyen yasaya avukatların dahil olmadığını iddia etti ve kararın değiştirilmesini istediler. Mahkeme heyeti, avukatların duruşmada zorluk çıkarma ve davayı engelleme özgürlüğü olduğuna dair sanık avukatlarının talebini görüşerek reddetti. Durumu protesto eden 11 avukat duruşma salonunu terk etti.
Tamamı >   31.10.2011

Ergenekon´da Şinal´in sorgusu bitti

Birinci ´Ergenekon´ davasının 195. duruşmasında, Cumhuriyet Gazetesine molotofkokteyli atılması dosyasının tutuklu sanığı Bedirhan Şinal´in çapraz sorgusu tamamlandı. Sanık Şinal birkaç duruşmadır süren savunma ve çapraz sorgusunda ciddi iddialar dile getirmiş, polisleri kendisine karşı komplo düzenlemekle suçlamış, değişik tarihlerde cezaevine ve savcılığa verdiği dilekçelerin altındaki imzaların kendisine ait olmadığını iddia etmişti. Şinal´in kendisine yöneltilen sorular karşısında kaçamak cevaplar vermesi, iddialarına yönelik delil ve isim vermemesi mahkeme heyetinin tepkisine neden olmuştu. Bugünkü duruşmada da benzer bir durum yaşandı.
Tamamı >   8.9.2011

Ergenekon´da 194. duruşma

Birinci ´Ergenekon´ davasının 194´üncü duruşması başladı. Duruşma, Cumhuriyet Gazetesine molotofkokteyli atılması dosyasının tutuklu sanığı Bedirhan Şinal´in çapraz sorgusuyla devam ediyor. Sanık Şinal dünkü ve daha önceki duruşmalarda ciddi iddialar dile getirmiş, polisleri kendisine karşı komplo düzenlemekle suçlamış, değişik tarihlerde cezaevine ve savcılığa verdiği dilekçelerin altındaki imzaların kendisine ait olmadığını iddia etmişti. Şinal´in bugünkü çapraz sorgusunda da daha önceki duruşmalarda yöneltilen sorular karşısında olduğu gibi kaçamak cevaplar vermesi dikkati çekti.
Tamamı >   6.9.2011

Ergenekon´da 193. duruşma

Birinci ´Ergenekon´ davasının 193´üncü duruşması başladı. Duruşma, Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese´nin, Cumhuriyet gazetesine molotofkokteyli atılması davasının tutuklu sanıklarından Bedirhan Şinal´in değişik tarihlerde cezaevine ve savcılığa verdiği dilekçeleri okuması ve Şinal´e sorular yöneltmesiyle devam ediyor. Şinal, dilekçelerin altındaki imzaların kendisine ait olmadığını iddia etti ve bunun tespit ettirilmesini istedi.
Tamamı >   5.9.2011

Hakimden Balbay´a demokrasi dersi

İkinci Ergenekon davasının 130. duruşmasında söz alan tutuklu sanık CHP milletvekili Mustafa Balbay, milletvekili olmasının ardından yaptıkları tahliye talebinin reddedilmesini eleştirdi. Balbay´ın eleştirileri üzerine üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu. Duruşmaya çok sayıda CHP´li milletvekili dinleyici olarak katıldı. Ergenekon davası sanığı Yalçın Küçük ise, duruşmayı takip için Silivri Cezaevi´ne gelen CHP milletvekillerine, ´Ergenekon yükselen yıldız, gelirler tabi, hiçbir zaman seslerini yükseltmediler´ eleştirisinde bulundu.
Tamamı >   12.8.2011

Polise attığı molotof elinde patladı

Ergenekon sanığı Bedirhan Şinal´in ´Cumhuriyet´e attığım molotofları polis verdi´ iddiası boş çıktı. Kamuoyunu yanıltmak için kurulan tezgahta adı geçen polislerin, Şinal´in cezaevinde ifadesini alan memurlar olduğu anlaşıldı. Polisleri hedef gösteren Şinal ve akıl hocalarının, Ergenekon´la birleştirilen Danıştay saldırısıyla ilgili savcılık iddialarını sulandırmayı hedeflediği belirtildi. Hiçbir somut delile dayanmadan 3,5 yıl sonra sadece isimler ortaya atarak, o isimleri ve tüm Ergenekon soruşturmalarını zan altında bırakmak amaçlı bu girişim inandırıcı bulunmamış, mahkeme, Şinal´in ´iddiaları araştırın, gerekirse başka isimler de veririm´ talebini reddetmişti.
Tamamı >   8.8.2011

Ergenekon´da 192. duruşma

Ergenekon davasının dünkü duruşmasında Cumhuriyet gazetesine molotoflu saldırının polislerin yönlendirmesiyle gerçekleştiğini iddia eden Bedirhan Şinal bugün de suçladığı polislerin isimlerini açıkladı. Şinal´in düne kadar dava sanıklarını suçlarken iki gündür polisleri komploculukla suçlamaya başlaması dikkat çekti. Emniyet içinde çete var diyerek bazı polislerin isimlerini veren sanık başka somut bilgi vermedi.
Tamamı >   5.8.2011

Ergenekon´da 191. duruşma

Birinci Ergenekon davasının 191. duruşması. Duruşmada Cumhuriyet gazetesine molotof kokteyli atılması davasının tutuklu sanıklarından Bedirhan Şinal ifade veriyor. Eylemle ilgili olarak daha önce bir çok kişiyi suçlayan ifadelerini reddeden Şinal, bu defa da söz konusu ifadeleri polislerin zoruyla verdiğini, polislerin kendisine Cumhuriyet Gazetesi´ne atması için el bombası verdiğini iddia etti.
Tamamı >   4.8.2011

Ergenekon davası: Tanıktan şok ifade

Ergenekon davasında tanık olarak dinlenen Engin Bağbars, daha önce MİT´ten mahkemeye gönderilen ve doğruluğunun teyit edilemediği belirtilen ham bilgilerin bir kısmını ifadeleriyle doğruladı. Muzaffer Tekin´i kendisine derin devlet diye tanıttıklarını belirten Bağbars, ´Darbeden, başbakanı öldürmekten bahsediyorlardı. ´TÜSİAD toplantısında Murat Aksu´yu öldüreceksin ve İslami bir eylem süsü vereceksin´ dediler.´ şeklinde şok bilgiler verdi.
Tamamı >   2.6.2011

Flaş!!! Cumhuriyet ve Patrik saldırıları, Ergenekon´la birleşiyor

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, 2008 yılında Cumhuriyet Gazetesi´ne molotof kokteyli atılmasına ilişkin yürüttüğü dava dosyasını, iki olay arasında fiili ve hukuki irtibat bulunduğu gerekçesiyle Ergenekon Davası´nı yürüten İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne gönderme kararı aldı. Aynı gün bir başka mahkeme daha birleştirme yönünde karar aldı. Fener Rum Patriği Bartholomeos´a yönelik suikast davasına bakan İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi, bu dava ile ´Ergenekon´ davası arasında bağlantı olduğu gerekçesiyle İstanbul 13. Ağır Ceza´dan görüş istenmesine karar verdi. 13. Ağır Ceza, davalar arasında irtibat olduğuna dair olumlu görüş verirse suikast davası da Ergenekon´la birleşebilecek.
Tamamı >   22.12.2010

Cumhuriyet´e molotoflu saldırının Ergenekon bağı araştırılacak

Cumhuriyet Gazetesi´ne molotof atılması davasına bakan İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, olayın Ergenekon örgütüyle bağlantılı olup olmadığının incelenmesine karar verdi. Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi de, bu yönde daha önce bir inceleme yapmış, ancak birleştirme kararı vermemişti. Ergenekon iddianamesinin 411 ve 412. sayfalarında Savcı Zekeriya Öz, sanık Osman Yıldırım´ın 1 Nisan 2008´de Ankara C. Başsavcılığı´nda verdiği ifadesinden bahsederek Cumhuriyet gazetesine yeni yapılan bu molotoflu saldırının da Ergenekon örgütünün eylemi olduğu iddiasını sanık ağzından aktarıyordu.
Tamamı >   25.5.2010

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 24)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.649.689