Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "denizkuvintihar" için arama sonuçları    (Toplam 14 sonuç)          


TSK´da mezhep yapılanması mı?

28 Şubat davasının geçen haftaki 2. duruşmasında yaşanan bir tartışma, TSK içinde var olduğu yıllardır dile getirilen mezhepçi yapılanmayı tekrar gündeme getirdi. Buna göre, 28 Şubat sürecinde yapılan bir suç duyurusu takipsizlikle kapatıldı. 15 yıl sonra hemen aynı kapsamda başlatılan soruşturma ise bugün 28 Şubat davasına dönüştü. Sanık avukatları işte bu takipsizlik kararı nedeniyle 28 Şubat davasının usulsüz açıldığını savundular. Takipsizlik kararının, TSK içindeki mezhepçi yapılanma iddialarının yeterince araştırılmadığı gerekçesiyle mahkemeler tarafından kaldırıldığı ortaya çıktı. 28 Şubat sürecinde gündeme gelen ve bizim o dönem bir yazı ile dikkat çektiğimiz TSK´daki mezhepçi yapılanma iddiası, geçen 15 yıl içinde ortaya çıkan somut delillerle kanıtlandı. Yapılanmanın özellikle Deniz Kuvvetlerinde yoğunlaştığı anlaşılıyor.
Tamamı >   10.9.2013

İntihar ettiği tabancada parmak izi yok

İntihar eden Yarbay Tatar´ın ölümüyle ilgili emniyet kriminal raporları, Tatar´ın sağ elinde barut izi olduğunu, ancak silah ve şarjörde parmak izinin olmadığını gösteriyor. Tatar´ın yıllardır kullandığı silahında parmak ve vücut izi bırakmaması, intihar ederken bile silaha hiç dokunmamasının mümkün olmadığı belirtildi. Bu durum Tatar´ın öldürülmüş olma ihtimalini gündeme getiriyor. ´Askeri casusluk´ soruşturmasında ele geçirilen bir belgede Yarbay Tatar´ın, başına birşey gelmesi durumunda Hollanda´daki bir yakınından çok önemli belgeleri yetkili makamlara iletmesini istediğinin belirtildiği iddia edilmişti. Tatar´ın ölümü, iki yıl içinde Deniz Kuvvetleri´ndeki yedinci intihar vakası olmuştu. Her bir vakada ortaya çıkan ayrıntılar ise ölümlerin intihar değil infaz olduğu şüphesini doğuruyor.
Tamamı >   28.7.2011

Bana birşey olursa belgeleri açıkla

Casusluk davası sanığından çıkan şok not.. Yarbay Ali Tatar, intihar etmeden önce arkadaşına belgeler göndermiş. Askeri Casusluk sanığı emekli Albay Sezer´den çıkan ve Albay E.E. tarafından hazırlanan ´İstihbarat notu´, Yarbay Tatar´ın ´gurur intiharı´ denilen ölümüyle ilgili yeni bir tartışma başlatacak gibi. Ergenekon´da çok kritik görev üstlendiği iddia edilen Yarbay Tatar´ın, ´konuşur´ şüphesiyle Ergenekon örgütünce sıkı kontrol altında tutulduğu da iddia edildi.
Tamamı >   26.4.2011

Danıştay, 11. Ağır Ceza´ya uzanabilir

TÜBİTAK ´Danıştay güvenlik kamera kayıt harddiski arızalı değil, silinmiş´ dedi. Delil yok edici konumuna düşen OYAK Güvenlik iki gündür ses vermedi. Şüpheler ve sorular artıyor. Danıştay saldırısına bakan ve kameraların o gün çalışmaması ve diğer bir çok ayrıntıyla ilgilenmeyerek davayı dinci kalkışma hükmüyle adeta apar topar kapatan Ankara 11. Ağır Ceza Hakimi Orhan Karadeniz’in yaptığı eksik bir yargılama. Hakim Karadeniz, kamera arızasının üzerine niçin gitmedikleriyle ilgili skandal bir açıklama yapmış ve ´Oyak Güvenlik kameraların arızalı olduğunu bildirdi, hem katil de yakalanmıştı. Niçin üzerine gidecektik ki; lüzumsuz bir iş olurdu´ demişti. Ergenekon mahkemesinin ortaya çıkardığı birçok şeyin Ankara’da eksik ve adil olmayan bir yargılama yapıldığını ortaya koyduğu zaten biliniyordu. Yargılama sürecinde kamera arızasına bu mahkemenin ilgisiz kalması olayda kasıt olabileceği şüphesini de doğurdu. Davaya bakan yeni mahkeme İstanbul 13. Ağır Ceza, eğer TÜBİTAK´ın bilirkişi raporuna delil derse, hukukçulara göre soruşturma önemli derecede derinleşir ve olay Ankara 11. Ağır Ceza’nın başkan ve üyelerine de sıçrayabilir.
Tamamı >   23.4.2010

İhbar: Ergenekon şüphelisi subaylar diğerlerine terör estiriyor

Oğuzyurdu.com sitesi çarpıcı iddialar içeren bir ihbar mektubu yayınladı. İhbar mektubu, Ergenekon ve bağlantılı davalarda yargılanmayı bekleyen subayların vakitlerini mahkeme savunmalarını hazırlamakla geçirdiklerini, görevlerini ve görev yerlerini terkettiklerini, bu durumun işlerin büyük ölçüde aksamasına ve moral çöküntüsüne neden olduğunu, bu şüphelilerin içinde bulundukları vahim durumdan kurtulmak maksadıyla ihbarcı olduklarından şüphelendikleri tüm personele karşı yıldırma ve karalama çabası içinde olduklarını çok sayıda örneklerle işliyor: ´..Personeline yaptığı bir konuşmada bir SAT subayı olan Kur.Alb. Ali Türkşen potansiyel suçlu, hain ve ihbarcı olarak gördüğü personeline silahına ve belindeki bıçağına işaret ederek ´ Burada sizinle her türlü mücadeleye hazırım´ diyerek meydan okumuş ve tehdit etmiş..´
Tamamı >   1.4.2010

Haber yayından kaldırılmıştır

Haber yayından kaldırılmıştır
Tamamı >   18.2.2010

Albay´ın intiharında Ergenekon şüphesi

Güney Deniz Saha Komutanlığı´nda görevli Kıdemli Kurmay Albay Berk Erden´in önceki gün kaldığı lojmanda ölü bulunması yeni soruları da beraberinde getirdi. Albayın, özel hayatındaki bazı sorunlar sebebiyle kafasına sıktığı belirtiliyordu. İlerleyen saatlerde eşiyle yaşadığı sorunların intiharda etkili olduğu ileri sürüldü. Bir video paylaşım sitesinde yer alan görüntüler de iddiayı doğrular nitelikteydi. Zira görüntülerde albayın eşinin, kendisini bir başka albayla aldattığı ileri sürülüyor ve bu iddia görüntülerle destekleniyordu. Ancak videoda albayın ´Ergenekon´la bağlantısı olduğunun ima edilmesi, kafaları iyice karıştırdı. İnternetteki bir paylaşım sitesinde yer alan videoda Erden´in ´Ergenekon´ bağlantıları olduğu iddia ediliyor. Albay´ın çete arkadaşlarının İzmit´te olduğu belirtilen videoda, Erden´in sakladığı ileri sürülen silahlardan bahsediliyor. Söz konusu silahların yerinin açıklanabileceğine ilişkin tehdit ifadeleri bulunuyor. Bu video siteye 21 Ocak´ta yani intihardan 3 hafta kadar önce yüklenmiş. Erden´in ölümüyle Deniz Kuvvetleri´nde son iki yılda şüpheli şekilde hayatını kaybeden yüksek rütbeli subayların sayısı 7´yi buldu.
Tamamı >   10.2.2010

Tatar´ın Poyrazköy´deki görevi

Poyrazköy iddianamesi Ergenekon´un hala faaliyette olduğunu ortaya koydu. Doğu Perinçek´in, tutuklu bulunduğu Silivri´den bile talimatlar verdiği belirlendi. Aramalarda ele geçen belgelere göre bu emirleri Karargah Evleri´ndeki subaylara Yarbay Ali Tatar ulaştırıyordu. Amirallere suikast soruşturması kapsamında hakkında ikinci kez tutuklama kararı çıkınca intihar eden Deniz Yarbay Ali Tatar’ın DHKP-C örgütünün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki sorumlusu olduğu iddia edilmişti. Ali Tatar’ın isminin Ergenekon soruşturması kapsamında değerlendirilen 11 ayrı konuda geçtiği öğrenilmişti.
Tamamı >   29.1.2010

Varımlı, örgütün takibindeymiş

4. Ergenekon iddianamesi olarak mahkemece dün kabul edilen Poyrazköy iddianamesindeki delillere göre, geçtiğimiz aylarda şüpheli intiharı ile gündeme gelen eski Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı emekli Albay Belgütay Varımlı ile ilgili de not tutulduğu ortaya çıktı. DVD´deki gündemlerim2.doc isimli dosyada ´Belgütay Varımlı ile konuşmasının içeriğini değiştirmesi için görüşelim, ....., paşayı rahat bırakmasın´ ifadeleri dikkat çekiyor.
Tamamı >   28.1.2010

Tatar´ın Ergenekon´la 11 bağı çıktı

Amirallere suikast soruşturması kapsamında hakkında ikinci kez tutuklama kararı çıkınca intihar eden Deniz Yarbay Ali Tatar’ın DHKP-C örgütünün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki sorumlusu olduğu iddia edildi. Ali Tatar’ın isminin Ergenekon soruşturması kapsamında değerlendirilen 11 ayrı konuda geçtiği öğrenildi.
Tamamı >   25.12.2009

Oramiral Yiğit: Beni yıkamadınız

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit´in iki defa gıda zehirlenmesinden GATA´da tedavi gördüğü, bundan sorumlu gördüğü bir amirale karşı çok sert ifadeler kullandığı öğrenildi. ´Siz beni yıkamadınız ama, ben sizi yıkacağım. Siz beni deviremediniz, zehirleyemediniz. Ben hala ayaktayım. Siz göreceksiniz´ ifadelerini kullandığı iddia edilen Yiğit´in, Deniz Kuvvetleri içindeki Ergenekon yapılanmasını çözdüğü için hedef olduğu kaydediliyor. Ağır ifadeler kullandığı amiralin de Ergenekon´un üst düzey yöneticilerinden biri olduğu belirtiliyor. Yiğit´in, Yarbay Ali Tatar´ın cenaze törenine Genelkurmay´ın emriyle katıldığına da dikkat çekiliyor. Vakit gazetesi, Yiğit´in cenaze törenine ´kevlar´ cinsi çelik yelek giyerek gittiğini yazmıştı. Haber yalanlanmadı. Bu noktada geçtiğimiz ağustos ayında Merkez Orduevi´nde resepsiyona katılan eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Metin Ataç´ın tutuklu teğmenlerin suikast planına ilişkin sorulara ´Yalan değil, yalan değil´ karşılığını verdiği de hatırlatılıyor.
Tamamı >   25.12.2009

Yarbay Tatar intihar etti

Ergenekon soruşturmasıyla bağlantılı ´Amirallere suikast´ soruşturması kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan ve itiraz üzerine 16 Aralık´ta serbest bırakıldığı öğrenilen Deniz Yarbay Ali Tatar, dün hakkında yeniden yakalama emri çıkarılmasına ilişkin tebligatı aldıktan sonra intihar etti. Deniz Yarbay Tatar için bugün Karacaahmet´teki Cemevi´nde bir tören düzenlendi. Yarbayın eşi cenaze töreninde tekrar tutuklama kararı çıkarttıran soruşturma savcısı Süleyman Pehlivan´a tepki gösterdi: ´Kocamın katili sensin. Rahat nefes alıyor musun? Alevi subaylar üzerine oyunlar oynanıyor.´
Tamamı >   20.12.2009

Poyrazköy´den Ergenekon şeması çıktı

Poyrazköy cephaneliğinden tutuklanan Levent Bektaş´ın CD´sine gizlenmiş dosyaların şifreleri çözülüyor. Kafes Planı ile birlikte ele geçirilen ‘Gündemlerim’ belgesinden, cunta ekibi ile Ergenekon bağlantısını gösteren deliller çıktı. Dosyada komutanlara şantaj da var. Komutanları kafeslemek için önlerine, hazırlanan iğrenç şantaj dosyalarının konulması planlanmış.
Tamamı >   24.11.2009

Varımlı´nın ölümünde Ergenekon parmağı

Deniz Kuvvetleri eski komutanı Erdil´in yargılandığı davada tanık olan emekli Albay Varımlı, Göztepe´de 10. kattaki dairesinden düşerek hayatını kaybetti. Aynı davanın hakimi de intihar etmişti. Varımlı´nın inanç sahibi ve namaz kılan bir insan olduğu, düşme sonucu meydana gelen ölüm olayının da sabah namazını kıldıktan sonra meydana geldiği yakınlarınca bildiriliyor. Polisçe çok yönlü soruşturulmaya başlanan Varımlı´nın ölümü için yakın mesai arkadaşı olan eski DYP Genel Sekreteri Tevfik Diker, Ergenekon´a dikkat çekti. Varımlı´nın Ergenekon davası kapsamında Savcı Zekeriya Öz´e ifade verdiğine dikkat çeken Diker, ´Varımlı bana sürekli olarak yolsuzlukla ilgili belgeler getiriyordu. Başka konularda bilgi belge sahibi bir insandı. Bunların karanlıkta kalmasını istemiyordu. Özel Kuvvetler´de görev yaptı. Albay Varımlı, eski Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök´e çok yakındı. Özkök´ün Cumhurbaşkanı olmasını çok istiyordu. Albay Varımlı, bana sürekli ´Başbakan Erdoğan´ın Kasımpaşa´dan çocukluk arkadaşı olduğunu ve beraber top koşturduklarını´ anlatırdı. Ergenekon Davası sanıklarından Emekli Orgeneral Şener Eruygur´a çok karşıydı. Albay Varımlı, MSB Teftiş Dairesi Başkanlığı´ndan sonra Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı´ndan emekli oldu. Albay Varımlı, Ayışığı-Sarıkız gibi darbe planları hakkında bilgi sahibi olduğunu hissettirirdi ve bunları dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök´e ilettiğini anlatıyordu. Albay Varımlı´nın bilgileri, elindeki muhtemel belgeler ve bazı davalara müdahil olması onu tehdit altına almaya yeter ve artar. Dolayısıyla Albay Varımlı´nın intiharını sıradan bir intihar vakası olarak değerlendirmek yanlıştır. Varımlı´nın Ergenekon yapılanmasını rahatsız ettiği kanaatindeyim. Albay Varımlı´nın intihar olayına Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz el atmalıdır´ diye konuştu.
Tamamı >   21.11.2009ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.003.166