Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "ecevit-isgormez" için arama sonuçları    (Toplam 40 sonuç)          


Ecevit´e de yaptılar: 2 benzerlik

Bülent Ecevit nire?.. Tayyip Erdoğan nire?.. Fakat uluslararası paranın merkezleriyle takıştınız mı, istediklerini yapmadınız mı adınızın önünde ´Laik-İslamcı, Cumhuriyetçi-Osmanlı, Bülent-Tayyip´ yazmış, fark etmiyor.. En yakınınızdakiler ´öne sürülerek´ sizi bitirmek için operasyonun düğmesine basılıveriyor.. Vatan yazarı Reha Muhtar, Gezi olaylarının arka planını analiz ediyor. Muhtar´ın 2 Temmuz 2002 tarihli Emin Çölaşan´ın bir yazısından hareketle kaleme aldığı ´liderlere komplo benzerliği´nde Hürriyet gazetesinin rolü ön plana çıkıyor. Çok ilginçtir, aynı günkü Hürriyet´in ana sayfasında bir başka haber daha var: ´Financial Times: Ecevit gitmeli´.. Hürriyet, ana sayfadan verdiği bu iki haberle Türkiye´nin gündemini oluşturmuş. Neredeyse birebir aynı gelişmeler Gezi olayları sürecinde de yaşanıyor.
Tamamı >   21.6.2013

Ergenekon´da 230. duruşma

Ergenekon davasına 230. duruşma ile devam ediliyor. Duruşmada, eski Başbakan Bülent Ecevit´in tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi´nin Başhekimi Prof. Dr. Rengin Erdal, tanık olarak ifade veriyor.
Tamamı >   14.9.2012

Tanık: Sabancı´yı DHKP-C öldürmedi

Ergenekon davasında tanık olarak dinlenen PKK itirafçısı gizli tanık ´Feryat´, Sabancı suikastının tetikçisi Mustafa Duyar ile Kırklareli cezaevinde birlikte kaldıklarını söyledi. Duyar´ın, Sabancı suikastini terör örgütü DHKP-C´nin yapmadığı bilgisini verdiğini belirten gizli tanık, ´Madem öyle neden örgüt olarak üstlendiklerini sordum. Bana ´Boşver orasını´ dedi´ ifadesini kullandı. Tanık, ´Duyar öleceğini bildiği için konuşmalarında küçük tüyolar veriyordu. Devlete hiçbir zaman karşı olmadığını söyledi. Bu nedenle onun DHKP-C´li olamayacağını konuştuk aramızda. Bize ´Beni kullandılar, şimdi sahip çıkmıyorlar.´ diyordu´ dedi.
Tamamı >   13.7.2012

Haberal, Ecevit´ten dosyasını sakladı

Mehmet Haberal´ın, Bülent Ecevit´in Başkent Üniversitesi´ndeki tedavi süreciyle ilgili kaybolan dosyayı, Bülent Ecevit´e karşı bayrak açan Hüsamettin Özkan´la irtibatı olan Müsteşar Ahmet Şağar´a verdiği ortaya çıktı. Rahşan Ecevit, raporun kendilerine verilmemesi üzerine Haberal´la tartıştı ve Başkent Üniversitesi´yle irtibatı kesti.
Tamamı >   12.7.2012

Ecevit´e komplo iddiası güçlendi

Ergenekon davasının son iki duruşmasında verilen tanık ifadeleri, Ecevit´in başbakanlıktan düşürülmesi tartışmalarını bir kez daha ateşledi. Eksik tedavinin uygulandığı Haberal´ın hastanesinde Ecevit´in Sağlık Bakanıyla görüştürülmediği ortaya çıkarken, bir başka şok gelişme tanık açıklaması ile yaşandı. Davada ifade veren Doktor Bolkan, ´Başkent Üniversitesine Ecevit´e acil müdahalede takılması gereken sıvıyı sorduk. 10 yıldır cevabını almış değiliz. Tedaviyi devraldık, tedaviyi bilmiyoruz. Bu yaşta hastaya yanlış sıvı verilirse ölür´ dedi. İlginç bir gelişme de, Haberal´ın istediği taktirde duruşmalara rahatlıkla katılabildiğinin görülmesi oldu.
Tamamı >   11.7.2012

Flaş!!! Biz de Ergenekon davasındayız

Ergenekon davasında Doktor Mücahit Pehlivan tanık olarak dinlendi. Bülent Ecevit´i iyileştiren doktor olarak bilinen Pehlivan, Başkent Üniversitesi Hastanesi´nin tedavi yöntemini sonlandırarak sonuca gittiklerini söyledi. Pehlivan, ´Yatması gerektiği söylenmiş. Yatan insan ölür. Eğer bu şekilde tedaviye devam etseydi bütün kemikleri kırılır, felç olurdu. Biz sadece etrafındaki sis perdesini kaldırdık´ ifadesini kullandı. Ecevit´e gerekli tedavi uygulanmayarak iş göremez raporu verilmesi ve ardından başbakanlıktan düşürülmesinin amaçlandığına dair tartışmalar, dün ve bugünkü duruşmada ifade veren doktorların ifadeleriyle bir kez daha gündeme geldi.
Tamamı >   10.7.2012

Ecevit´in tedavisinde çarpıcı iddia

Ergenekon davasında tanık olarak dinlenen Doktor Mustafa Bolkan, Bülent Ecevit´in rahatsızlığını tam olarak bilmedikleri için acil müdahale gerektiği durumlarda nasıl bir ilaç verilmesini sormak için gittikleri Başkent Üniversitesi Hastanesi´nde, Doktor Rengin Erdal´ın kendilerine, ´Hasta sizin, bizi ilgilendirmez´ dediğini belirtti. Bolkan, ´Bu ifadeyi duyunca şok oldum. Yanlış tedavi yapılarak Ecevit´in ölmesinin amaçlandığını düşünüyorum. Bu durumdan Mehmet Haberal´ın da haberi olduğuna inanıyorum´ dedi. Daha önce gündeme gelen ve Ecevit´e iş göremez raporu verilerek başbakanlıktan düşürülmesinin amaçlandığına dair iddiaları güçlendiren bu yeni ifade üzerine Haberal da duruşmaya katıldı ve sorular yöneltti.
Tamamı >   9.7.2012

Ecevit´in doktoru: Mahkemede konuşurum

Ecevit´i ayağa kaldıran doktordan ortalığı ayağa kaldıracak açıklama.. Doktor Mücahit Pehlivan: ´Vicdanlar her şeyi biliyor, bu işte bir bit yeniği olduğunu söylüyor. Sadece mahkemede anlatacağım şeyler var. Tanıklığım istenirse giderim.´ Recai Birgün´ün dile getirdiği, Ecevit´e hastanede yanlış tedavi uygulandığı, daha doğrusu tedavi yapılıyormuş gibi gösterilerek iyileşmenin geciktirildiği, iyileşmenin gecikmesiyle de iş göremez raporu verileceği iddiası, Pehlivan´ın açıklamalarıyla güçlendi. Hastanede Ecevit´e uygulanan iyileşmeyi engelleyici üç adet tedavi ve tavsiye hastaneden çıkar çıkmaz değiştirildi. Derhal müdahale ile çelik korse çıkarıldı, kortizona son verildi ve evde kapalı kalmayarak dışarıya normal yaşama çıkması istendi. Ve Ecevit evde kısa sürede iyileşti.
Tamamı >   24.5.2012

Birgün ve Karamehmet duruşmada

Ergenekon davasında, Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit´in koruma müdürlüğünü yapan Recai Birgün´ün, Ecevit´in itibarsızlaştırılarak iktidardan indirilmesine ilişkin iddiaları bugünkü duruşmanın da tartışma konusu oldu. Birgün, ikinci gününde de Ecevit´in itibarsızlaştırılmasına ilişkin iddiaların kaynağının, sanıklardan Mehmet Haberal´ın sahibi bulunduğu Başkent Üniversitesi Hastanesi olduğunu söyledi. Mehmet Haberal ile avukatı Dilek Helvacı, iddialara ilişkin Birgün´e sorular yöneltti.
Tamamı >   22.5.2012

Ergenekon´da Ecevit konuşuldu

Başbakan Bülent Ecevit´in eski koruma amiri ve eski DSP Milletvekili Recai Birgün, Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında ifade verdi. Birgün, daha önce basına yansımış olan, Ecevit´in sağlığının Haberal´ın hastanesinde kasıtlı olarak iyileştirilmediği ve çalışamaz raporu verilerek başbakanlıktan düşürüleceği iddialarını duruşmada aynen tekrarladı.
Tamamı >   21.5.2012

DSP: Seçime girmeyin tehdidi alıyoruz

DSP lideri Masum Türker, 12 Haziran´da CHP ile işbirliği yapmaları için tehdit edildiğini ve tehditlerin halen devam ettiğini ifade etti.
Tamamı >   29.5.2011

Ecevit´i Çürüğe Çıkarma Toplantısı

MHP eski yöneticilerinden Şevket Bülent Yahnici, 2001 yılında Bülent Ecevit´i başbakanlıktan düşürmek için bir grubun toplantı yaptığını iddia etti.
Tamamı >   28.5.2011

Kılıçdaroğlu Aygün´e sahip çıktı

Ecevit iddiaları konusunda günlerdir sessizliğini koruyan Kılıçdaroğlu´ndan şaşırtan tepki.. Ecevit´in adını ağzına almadan önce abdest alsın diyerek Erdoğan´a sert tepki gösteren Kılıçdaroğlu, CHP´ye aday yaptığı Ergenekon sanığı Sinan Aygün´ün Ecevit´in başbakanlıktan azli için mahkemeye başvurmasını ise normal karşıladı: ´Tabanının talebini yerine getirdi.´ Diğer taraftan Ergenekon´un CHP´ye dair planlarıyla ilgili bir iddia daha gündemde. ´Cezaevinden kurtarılmak için Haberal´ın CHP´den milletvekili seçtirilmesi planlanıyor´ diye aylar önce dile getirilen iddiaların doğrulanmasının ardından şimdi yeni bir iddia gündemde. Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´ın ´Silivri´den CHP Genel Başkanlığı koltuğuna taşınması´ planlanıyor. Bu iddia partide rahatsızlığa yol açtı.
Tamamı >   10.5.2011

Sezer´den çarpıcı Aygün iddiası

Bülent Ecevit´in ardından DSP´nin başına geçen Zeki Sezer, CHP´den milletvekili adayı olan Sinan Aygün´e dair çarpıcı iddia.. DSP´nin eski Genel Başkanı Zeki Sezer, Ecevit´in başında bulunduğu hükümetin yıkılmasında Sinan Aygün´ün rolü olduğunu öne sürdü: ´Ecevit´e, bir grubu temsil eden biri, ´Partiyi Sinan Aygün´e teslim et´ dedi.´
Tamamı >   5.5.2011

Sinan Aygün´e mahkemenin cevabı

DSP´lilerin öfkesi AK Parti´den CHP´ye dönmüş durumda. Çünkü 2002 yılında Haberal´ın başrolde olduğu, Ergenekon´un Ecevit´i iş göremez raporu ile başbakanlıktan düşürme planı iddiası tekrar gündemde, hem de çok ilginç şekilde. DSP´lilere göre Ergenekon CHP eliyle Ecevit´ten intikam alıyor..
Tamamı >   2.5.2011

Aygün: Ecevit Başbakanlık yapamaz

DSP Antalya örgütünün suç duyurusunda bulunduğu, eski Başbakan Bülent Ecevit´i Clinton karşısında iki büklüm gösteren AK Parti seçim afişi için CHP´den de büyük bir tepki geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun mitinginde afişten dolayı doğrudan Başbakan Tayyip Erdoğan´ı hedef alarak, ´Sen kim Ecevit kim? Sen Ecevit´in tırnağı olamazsın. Adını ağzına alırken önce abdest al´ dedi. Ancak ortaya çıkan bir gerçek, Kılıçdaroğlu´na sözlerini yalatacak cinsten. Bu şok ayrıntı, Kılıçdaroğlu´na gusül abdesti gerektirecek. T24 yazarı Doğan Akın´ın yakaladığı bu ayrıntı, akla başka ayrıntıları da getiriyor.
Tamamı >   28.4.2011

Askerler Ecevit´ten DSP´yi istedi

2000 yılından vefatına kadar Bülent Ecevit´in koruma müdürlüğünü yapan Recai Birgün, Ecevit´i başbakanlıktan düşürmeyi hedef alan müdahale planlarını deşifre ediyor.
Tamamı >   15.3.2011

Avukatı Haberal´ın ölebileceğinde ısrarlı

Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´ın avukatı Dilek Helvacı, müvekkilinin kaldırıldığı Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi´ndeki tetkiklerde de İstanbul Üniversitesi (İÜ) Kardiyoloji Enstitüsü´ndeki gibi ani ölüm riski teşkil eden ritim bozukluğu çıktığını iddia etti. Helvacı, Haberal´ın tutukluluğunun devamına karar verilmesi durumunda ilgililer hakkında ceza sorumluluğu gerektiğini savundu. Mehmet Akif hastanesinden yapılan açıklamada Haberal´ın sağlığının normal olduğu belirtilmişti. Haberal´ın avukatları daha önce de mahkemeyi benzer bir uyarı yaparak tehdit etmişti.
Tamamı >   24.2.2011

Ecevit komplosunda gözler Özkan´da

Adli Tıp raporunun, eski Başbakan Bülent Ecevit´in tedavisinin eksik yapıldığına dair kanaat bildirmesinin ardından, gözler dönemin siyasetçilerine çevrildi. Ecevit´e bilinçli olarak yanlış tedavi uygulandığı ve ´iş göremez´ raporu aldırılarak başbakanlıktan düşürülmesinin sağlanmak istediği iddiası Adli Tıp raporu ile daha da güçlendi. Şimdi gözler, bu sürecin etkin aktörlerinden biri olarak gösterilen Ecevit´in sağ kolu ve başbakan yardımcısı Hüsamettin Özkan´a çevrildi. Özkan´ın önümüzdeki günlerde Ergenekon savcıları tarafından sorgulanacağı ileri sürülüyor.
Tamamı >   21.2.2011

Ecevit´in tedavisinde Çölaşan´a kim bilgi verdi?

Haberal skandalı, Ecevit´in tedavisinin eksik yapıldığının tespitiyle daha da büyüdü. Ecevit´in koruma müdürü Recai Birgün, o dönemde, Bülent Ecevit hakkında belden aşağı haberler yapan Hürriyet yazarı Emin Çölaşan´ın, Mehmet Haberal´ın çok yakın arkadaşı olduğunu, Ecevit´le ilgili belden aşağı bilgilerin bu yolla Çölaşan´a verilerek haber yapıldığını açıkladı.
Tamamı >   20.2.2011

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 40)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.379.782