Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "erge-mvekil" için arama sonuçları    (Toplam 54 sonuç)          


Haberal planını 22 asker önledi

Annesinin cenazesine katılmasına izin verilen Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal için bir süre önce dillendirilen şok iddia doğru çıktı. Cenazeden CHP´li milletvekillerince kaçırılarak Meclis´e götürülmesi ve yemin ettirilerek cezaevine dönmesinin engellenmesine yönelik plan, Haberal´a eşlik etmesi için verilen çok sayıdaki asker tarafından engellendi.
Tamamı >   11.4.2012

Haberal için şok taziye planı

Ergenekon tutuklusu ve CHP milletvekili Haberal´la ilgili şok iddia.. CHP, ´Haberal yasası´ ile taziye için cezaevinden çıkacak Haberal´ı taziye sonrası Meclis´e getirip yemin ettirecek ve Silivri´ye geri dönmesi engellenecek. Sonrasında ise Türkiye´nin muhalefeti kapsayan büyük bir siyasi krize sokulması gündeme gelecek. Güvenlik güçleri, geçmişte DEP milletvekilleri olayında olduğu gibi Meclis´ten vekil almaya zorlanacak. Haberal´ı cezaevinden kurtarmak için daha önce yaşanmış olaylar bu iddianın gerçekliğini arttırıyor.
Tamamı >   2.1.2012

Bozdağ: Silivri CHP´yi kurtarmaz

CHP´nin tutuklu Ergenekon milletvekilleri için yasa değişikliği teklifine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ´dan sert tepki geldi: ´CHP´nin gündeme getirdiği konu varsa yoksa Silivri. Silivri´dekilerin derdi tutmuş bunları, varsa yoksa oradaki vekiller, varsa yoksa orası. Bir genel başkanları gidiyor, bir vekiller gidiyor, bir başka insanlar gidiyor. Bütün gece ve gündüzlerini Silivri kaplamış, Ergenekon kaplamış. Be kardeşim ben soruyorum. Yerköy´de, Yozgat´ta, Sivas´ta niye yoksun, başka yerlerde niye yoksun? Onların derdi yok mu?´
Tamamı >   3.12.2011

Odatv sanıklarının Arınç talebine ret

Odatv davasının 5 sanığının, Başbakan yardımcısı Bülent Arınç´ın dile getirdiği Deniz Feneri soruşturması ve Hizbullah davasındaki tahliyelerin diğer davalara da örnek olmasını öne sürerek yaptıkları tahliye talepleri reddedildi. Benzer şekilde Balyoz ve Poyrazköy davalarında toplam 188 sanığın tahliye talebi de diğer iki mahkeme tarafından reddedilmişti.
Tamamı >   17.11.2011

Yargıtay´ın Tekin skandalı büyüyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin´i cezaevine göndereceği ve ömür boyu siyaset yasağı getireceği öne sürülen belgelerin Yargıtay´dan çalındığı ortaya çıkmıştı. Soruşturmayı yürüten savcılık kamera kayıtlarının da tutulmadığını ortaya çıkardı. Danıştay saldırısındaki kamera skandalını hatırlatan bu durum, CHP´li Tekin´in göstere göstere beraate götürüldüğü iddialarını da doğruluyor. Çalınan belgeler 2 yıldır davanın durmasına neden oldu. Bu durumdan yararlanan Tekin 2011 seçimlerinde CHP´den milletvekili seçildi. Ergenekon sanığı Cihaner´i kurtarmak için kurye ile Erzurum´dan belge getirtecek kadar hızlanabilen Yargıtay´ın, Tekin´in hapis cezasını onamamak için 2 yıldır oyalanması ve milletvekili seçilmesine göz yumması yüksek yargıdaki CHP etkinliğini açık şekilde ispatlıyor.
Tamamı >   11.11.2011

Arınç tüneli tepki çekti

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç´ın son dönemde yargıya müdahale şeklinde algılanabilecek sözleri kamuoyunda büyük bir tartışma başlattı. Ergenekon, Balyoz ve KCK sanığı tutuklu milletvekillerinin tahliye edilmemesini eleştiren, millet iradesinin tecelli etmesinin engellendiğini ileri süren Arınç´a yönelik kamuoyu tepkisi giderek artıyor. Başbakan Erdoğan´ın hem seçimlerden önce hem de seçimlerden sonra Silivri´den Meclis´e tünel kazdırılmasına müsaade etmeyeceğine ilişkin sözleri ise hala hafızalarda. Başbakan Erdoğan seçimlerden önce CHP, MHP ve BDP´nin tutuklu sanıkları aday göstermesini eleştirmiş, bunun milli irade ile ilişkisi yok demişti.
Tamamı >   4.11.2011

Balyoz, Ergenekon ve Odatv´den Arınç talebi

Deniz Feneri soruşturması ve Hizbullah davasındaki tahliye kararlarını örnek gösteren Balyoz, Odatv ve Poyrazköy davalarının 14 sanığı, tahliye talebinde bulundu. Dilekçede, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç´ın ifadelerine de yer verildi. Balyoz sanıklarına tahliye istedi diye Genelkurmay eski Başkanı Işık Koşaner yargı muhtırası vermekle suçlanmış kamuoyundan büyük tepki almıştı. Bu davalarda hakimlere baskı yapılmasına ve yargıya karışılmasına karşı olduğu bilinen Bülent Arınç´ın geçtiğimiz günlerde Balyoz ve Ergenekon sanıklarına tahliye için hakimlere baskı yapması kamuoyunda şaşkınlıkla karşılanmıştı.
Tamamı >   31.10.2011

Cihaner´in vekilliği karanlık odada belirlendi

Odatv iddianamesine giren yasal dinleme kayıtları, CHP´nin Ergenekon sanığı İlhan Cihaner´i Ergenekon baskısı ile milletvekili adayı yaptığını ortaya koyuyor. 20 Ocak 2011 tarihli ses kaydında, Soner Yalçın ile A.A. isimli bir şahıs arasında, Cihaner´in vekil yapılması için bir konuşma geçiyor. Ardından Odatv´de, ´Cihaner simgedir, vekil yapılmalıdır´ şeklinde bir yayın yapılıyor. Bu yayından 4 saat 32 dakika sonra ise, daha önce vekil adayı yapılmayan Cihaner, Kılıçdaroğlu tarafından apar-topar Denizli 2. sırada aday gösteriliyor.
Tamamı >   14.9.2011

Kavakçı´ya linç, Balbay´a saygı

Milletvekili seçilen tutuklu Ergenekon milletvekillerinin mahkemelerce tahliye edilmemeleri Ergenekon medyasında ´milli iradeye saygısızlık´ olarak gösteriliyor. Oysa 1999 yılında, milletvekili seçilmiş olan ve herhangi bir hapis cezası da olmadığı halde sadece başörtülü diye Fazilet Partisi milletvekili Merve Kavakçı´ya Meclis´te inanılmaz saygısızlık ve hakaret yapıldı. Kavakçı, adeta ´vurun kahpeye´ şeklinde çok adice bir lince tabi tutuldu. Bülent Ecevit´in önderliğinde milletvekilleri Merve Kavakçı´nın üzerine yürüdü, fiilen meclisten atılması için baskı yapıldı. Kendisi de o dönem Fazilet Partisi´nden milletvekili seçilen ve Kavakçı´yla birlikte Meclis salonuna girerek ona destek olan Sabah yazarı Nazlı Ilıcak o gün Meclis´te yaşanan o tarihi rezalete en yakın tanık olan kişiydi. Ilıcak köşe yazısında, bugünlerde tutuklu Ergenekon sanıklarının tahliye edilmemesini ´milli iradeye saygısızlık´ olarak gösteren çevrelerin o dönem Kavakçı´ya, dolayısıyla ´milli iradeye saygısızlığını´ örneklerle işliyor. Gerçekten de o tepkiler bugünlerde hatırlanmayı gerektirecek kadar çarpıcı.
Tamamı >   5.7.2011

Engin Alan´a üst mahkemeden ret

MHP İstanbul milletvekili ve Balyoz Davası sanığı Engin Alan´ın tahliye talebi, itiraz üzerine gittiği üst mahkemede de ´oybirliğiyle´ reddedildi. Bu kararla Alan´a tahliye yolu da kapanmış oldu. Mahkeme ret kararında, Alan hakkındaki delillerin ciddiyetine, Gölcük ile Eskişehir´de yeni belgelerin ele geçirilmesine, dolayısıyla delil karartma tehlikesinin sürdüğüne dikkat çekti.
Tamamı >   30.6.2011

CHP´de neler oluyor: Boykot dayatıldı mı?

Taraf Yazarı Ahmet Altan, bugünkü köşe yazısında CHP´nin Meclis´i boykot kararı ile ilgili olarak skandal bir iddiaya yer verdi. Boykot kararının partiye dikte ettirildiğini bir CHP´li yetkiliye dayanarak iddia eden Altan, Ergenekon´un CHP´yi adeta teslim aldığını vurguluyor. Altan, Baykal´ın kasetle devrilmesinden itibaren yaşanan değişime de dikkat çekiyor.
Tamamı >   30.6.2011

CHP´nin amacı Ergenekon davasını bitirmek

Milletvekili seçilen tutuklu iki Ergenekon sanığı Mehmet Haberal ile Mustafa Balbay´ın mahkemelerce tahliye edilmemesi üzerine CHP´nin Meclis´i boykot etmesindeki asıl hedef tartışılırken, partinin yetkili isimlerinden bu konuda ipucu veren açıklamalar geldi. CHP´li İsa Gök´ün, ´Sadece Haberal ve Balbay değil, diğer Ergenekon tutuklularının da bırakılmasını istiyoruz.´ sözleri hukukçular ve aydınlar tarafından ´Boykotun amacı Ergenekon davasını çökertmek.´ şeklinde yorumlandı.
Tamamı >   30.6.2011

Üst mahkeme de Balbay´a ret dedi

Milletvekili seçilen Ergenekon tutuklusu Mustafa Balbay´ın üst mahkemeye yaptığı itiraz başvurusu ´oybirliğiyle´ reddedildi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, ikinci ´Ergenekon´ davasında tutuklu yargılanırken CHP´den milletvekili seçilen gazeteci-yazar Mustafa Balbay´ın tahliye talebinin reddine yapılan itirazı kabul etmedi.
Tamamı >   29.6.2011

Üst mahkeme savcıları da ret dedi

Tutuklu Ergenekon milletvekilleri Balbay ve Haberal´ın üst mahkeme olan 14. Ağır Ceza Mahkemesi´ne yaptığı tutukluluk itirazı konusunda görüş bildiren savcı taleplerin ikisinin de reddedilmesini önerdi. Benzer şekilde tutuklu yargılanan Balyoz milletvekili Engin Alan´ın tutukluluk itirazına bakacak olan üst mahkeme 11. Ağır Ceza Mahkemesi´nin savcısı da itirazın reddedilmesini önerdi.
Tamamı >   28.6.2011

Haberal, Balbay ve Alan´a bir ret daha

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal hakkındaki karar düzeltme talebini reddetti. ´Ret kararımız yerindedir´ diyerek dosyayı üst mahkemeye gönderdi. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi de Engin Alan´ın itirazını reddetti ve dosyayı üst mahkemeye gönderdi.
Tamamı >   28.6.2011

Tahliye edilmeyeceklerini bile bile aday yapmışlar

Milletvekili seçilen ancak mahkemelerce tahliye edilmedikleri için Meclis´e gidemeyen tutuklu milletvekilleri Türkiye gündeminin en önemli maddesi. Bugünlerde en büyük kriz.. Yenişafak´tan Abdulkadir Selvi köşe yazısında, ilgili partilerin tahliye kararı çıkmayacağını bile bile o kişileri milletvekili adayı yaptığını somut örneklerle işliyor. Selvi, bu krizde YSK´nın da rol oynadığını yine somut örneklerle vurguluyor. CHP´den BDP´ye, Yargıtay´dan YSK´ya herkesin her şeyi bildiğini iddia eden Selvi, yeni döneme elbirliğiyle bir pusu kurulduğunu, bir yasak üzerinden yeni Anayasa´nın yapılacağı, halk tarafından ilk kez Cumhurbaşkanı seçiminin gerçekleştirileceği önümüzdeki 4 yılın böylece bloke edilmek istendiğini belirtiyor.
Tamamı >   27.6.2011

Balbay şaşırttı: Yargı da milli iradedir

Milletvekili seçilen tutuklu Ergenekon ve Balyoz sanıklarının tahliyelerinin reddedilmesi ve dolayısıyla Meclis´e gitmelerinin engellenmesi o sanıkların çevrelerinde ´milli iradeye darbe´ olarak nitelendiriliyor. Ancak tahliye talebi reddedilen sanıklardan Mustafa Balbay, o çevreleri şaşırtacak şekilde yargı kararlarına saygı gösterilmesini istedi ve yargının da milli irade olduğunu belirtti. Sabah yazarı Nazlı Ilıcak çarpıcı köşe yazısında bu gelişmeyi işliyor.
Tamamı >   25.6.2011

Flaş!!! Engin Alan´ın tahliye talebine ret

Mahkeme, milletvekili seçilen Balyoz davası tutuklu sanığı Engin Alan´ın tahliye talebini ´oybirliğiyle´ reddetti.
Tamamı >   24.6.2011

Flaş!!! Haberal ve Balbay´a ret

Silivri´den Meclis´e kazılan tünel çöktü.. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, ikinci ´Ergenekon´ davası kapsamında tutuklu olarak yargılandıkları sırada milletvekili seçilen Prof. Dr. Mehmet Haberal ile gazeteci-yazar Mustafa Balbay´ın tahliye taleplerinin reddine karar verdi. Oy çokluğuyla alınan karara Mahkeme Başkanı Köksal Şengün muhalif kaldı. Sanık avukatları karara itiraz edeceklerini açıkladı. Balyoz davası sanığı emekli Korgeneral Engin Alan ile KCK tutukluları hakkında verilecek kararlar da merakla bekleniyor.
Tamamı >   23.6.2011

Tutuklu milletvekilleri için karar yarına kaldı

Savcılar tutuklu Ergenekon sanıklarının tahliye talebine karşı çıktı. Bu ve diğer davaların tutuklu sanıkları için kararlar yargılandıkları mahkemelerce verilecek. Bu arada BDP´li Hatip Dicle için YSK´dan şok bir karar çıktı. Kesinleşmiş hapis cezası bulunması nedeniyle YSK, Dicle´nin milletvekilliğinin düşürülmesine karar verdi. YSK kararları kesin olduğundan Dicle´nin bu karara itiraz hakkı bulunmuyor. İlerleyen saatlerde, bugün açıklanması beklenen kararların yarına kaldığı öğrenildi. Bu arada Balyoz davasında duruşmalara katılan savcı da, MHP´den milletvekili seçilen tutuklu sanık Engin Alan´ın tahliye talebinin reddedilmesini istedi. Akşam saatlerinde gelen bir diğer haberde de, KCK sanığı tutuklu milletvekillerinin tahliyeleri için duruşma savcısının da ´ret´ görüşü bildirdiği belirtildi.
Tamamı >   22.6.2011

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 54)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.174.192