Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "esehirbyoz" için arama sonuçları    (Toplam 62 sonuç)          


Fişleme itirafı Balyoz´u sarstı

Balyoz davasının dün görülen 53. duruşmasında çok kritik bir gelişme yaşandı. Tutuklu sanıklardan, Eskişehir´deki evinde yeni Balyoz belgelerinin ele geçirildiği Albay Hakan Büyük savunmasında fişleme iddialarını kabul etti, ancak bunun MGK emriyle olduğunu iddia etti. Duruşma savcısı Savaş Kırbaş, Büyük´ün kabul ettiği ´fişleme´ raporlarının, davanın seyri açısından önemli olduğunu, sanıklarca sürekli yalanlanan iddiaları doğrulayan bir delil olduğunu söyledi. Savcı Kırbaş, söz konusu itirafların, davanın diğer sanıklarının savunmalarını çürüttüğünü vurguladı.
Tamamı >   30.11.2011

İmza makinesi, buzdolap, CD ve bellek

Balyoz davasında Hakan Büyük´ün evinde ele geçirilen flash bellek tartışması yaşandı. Hazırlattıkları bilirkişi raporunu mahkemeye sunan Büyük´ün avukatları Hüseyin Ersöz ve Celal Ülgen, dijital verilere elle müdahalede bulunulmuş olduğu sonucuna ulaşıldığını vurgulayarak Büyük´ün tahliye edilmesini talep etti. Bu avukatlar başka davalarda ıslak imza makinesi ve buzdolap şovu yapmalarıyla tanındı. Son icraatları hakimin evrakları arasına gizlice cd yerleştirmeleri olmuştu. Sanıkların sahte delillerle yargılandıklarını ispatlamak için bu sahte delil ispatlama gayretleri ise davalık olmalarına yol açtı.
Tamamı >   29.11.2011

Şok itiraf: Balyoz güncellendi

Balyoz davasında sanıklar CD´lerdeki fişleme listelerindeki zaman çelişkisinden bahsettiler ve belgeler sahte dediler. 2003 yılında planlanan Balyoz darbe planında sonraki yıllara ait bilgiler bulunmasını örnek gösteren sanıklar, delillerin kurgulandığını, sahte delillerle kendilerinin yargılandığını, balyoz davasının da çöktüğünü iddia ettiler ve bu konuda adeta bir fırtına kopardılar. Ancak Gölcük Donanma komutanlığında ele geçirilen çuvallarca belge bu iddiaları çürüttü. Buna bile bir kulp bulmaya çalışan ve delil değerini küçümseyen sanıklara bir darbe de sanık albaydan geldi. 3´ncü Balyoz davası sanığı Albay Kubilay Aktaş Balyoz kapsamındaki fişleme belgelerinin her üç ayda bir düzenlenerek, merkeze gönderildiğini açıkladı.
Tamamı >   28.11.2011

Balyoz davasında 52. duruşma

Balyoz davasında 52. duruşma başladı. 224 sanıktan 155´inin katıldığı duruşma sanıkların savunmalarının alınmasıyla devam ediyor.
Tamamı >   28.11.2011

Askeri savcıların ses kaydı Balyoz delili

Koşaner´den sonra askeri savcıların ses kaydı da Balyoz´un önemli delilleri arasına girdi. Balyoz darbe planı soruşturması kapsamında kabul edilen üçüncü iddianamede, askerler tarafından hazırlanan bilirkişi raporları arasındaki çelişkiye dikkat çekiliyor. ´Balyoz´un bir darbe planı olduğu aktarılan ilk raporu yazan Binbaşı Ahmet Erdoğan´ın sürgün edildiği aktarılıyor. 1´nci Ordu Başsavcısı Albay Bülent Münger de Erdoğan´ın raporun ardından ´tayin´ edildiğini itiraf ediyor. Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner´in ses kaydı da üçüncü iddianamenin delilleri arasına girmişti.
Tamamı >   25.11.2011

3. Balyoz iddianamesi kabul edildi

Balyoz kapsamında, Gölcük ve Eskişehir´de ele geçirilen belgelere ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan 3. Balyoz iddianamesi İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından oybirliği ile kabul edildi. Korgeneral Korcan Pulatsü ve HAVELSAN Genel Müdürü Ömer Faruk Ağa Yarman´ın da aralarında olduğu 64´ü tutuklu 143 sanık 26 Aralık´ta hakim karşısına çıkacak. Balyoz ana davasıyla birleştirme talebi duruşmada değerlendirilecek. 3. davanın ilk duruşması 26 Aralık´ta. Balyoz ana davasına ise yarın 50. duruşma ile devam edilecek. Balyoz iddianamesinde dikkati çeken önemli bir ayrıntı da eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner´in internete düşen ses kayıtlarının iddianamenin delilleri arasında yer alması oldu.
Tamamı >   23.11.2011

Flaş!!! 3. Balyoz iddianamesi mahkemede

Üçüncü Balyoz soruşturması tamamlandı ve 66´sı tutuklu 143 sanıkla ilgili iddianame mahkemeye sunuldu. Balyoz ana davasıyla birleştirilme talepli 3. iddianamede sanıklar ´darbeye teşebbüs´le suçlanıyor. 264 sayfalık iddianamede şüphelilerin 15 ila 20 yıl hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Üçüncü iddianamenin tamamlanmasıyla birlikte Balyoz soruşturmasının da tamamlandığı öğrenildi.
Tamamı >   11.11.2011

Balyoz: 1 binbaşı tahliye edildi

Üçüncü Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanan Binbaşı Cem Çağlar, yaptığı itirazın değerlendirilmesi sonucu aynı mahkeme tarafından tahliye edildi. Ancak Çağlar, Gölcük belgeleri davası kapsamında tutuklu olduğu için cezaevinden çıkamayacak. 5 gün önce Albay Sencer Başat da aynı şekilde tahliye edilmişti.
Tamamı >   2.11.2011

Balyoz: 1 albay tahliye edildi

Üçüncü Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanan Albay Sencer Başat, yaptığı itirazın değerlendirilmesi sonucu aynı mahkeme tarafından tahliye edildi.
Tamamı >   28.10.2011

Balyoz: Binbaşı Yakar tutuklandı

Gölcük Belgeleri davasının tutuklu, askeri casusluk davasının tutuksuz sanığı Kemalettin Yakar, Balyoz soruşturmasında ifade vermek üzere adliyede. Gölcük Donanma Komutanlığı´nda yapılan aramada bulunan belgeler Yakar´ın odasındaki döşemelerin altında çıkmıştı. İlerleyen saatlerde savcı, Yakar´ı tutuklama talebiyle mahkemeye sevketti. Mahkeme Yakar´ın tutuklanmasına karar verdi.
Tamamı >   21.10.2011

Balyoz: Tuğamiral Taylan tutuklandı

Gölcük Donanma´da ele geçirilen Balyoz darbe planı belgeleri soruşturması kapsamında hakim karşısına çıkan Tuğamiral İsmail Taylan tutuklandı. Üçüncü Balyoz soruşturması kapsamında şu ana kadar tutuklanan şüpheli sayısı bugünkü tutuklamayla birlikte 56 oldu.
Tamamı >   19.10.2011

Balyoz´da sorgulanan askerler serbest

Gölcük Donanma´da ele geçirilen Balyoz darbe planı belgeleri soruşturması kapsamında bir grup muvazzaf ve emekli asker Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne geldi. Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne gelen emekli askerler ile İstanbul Merkez Komutanlığına bağlı sivil plakalı araçla getirilen muvazzaf askerler, savcı ve hakimlerin giriş-çıkış yaptığı kapıdan adliyeye alındı. Şüphelilerin, ´Balyoz Planı´ soruşturmasını yürüten özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Ayar´a ifade vermesi bekleniyor. İlerleyen saatlerde savcılık sorgusu yapılan askerler serbest bırakıldı.
Tamamı >   13.10.2011

İlginç ifade Balyoz´a ışık tutacak

Balyoz davasında savunma yapan tutuksuz sanık Embiya Şen hakkındaki suçlamaları reddetti ve seçimlerde AK Partiye oy verdiğini söyledi. Bunun üzerine sanık yakınları kendisine hakaret etti. Bu sataşmaların duruşma arasında da sürdüğünü iddia eden Embiya Şen, Çetin Doğan´ın eşini ve bazı sanık yakınlarını mahkemeye şikayet etti. Şen, şikayetinin sonunda çok ilginç bir cümle kullandı: ´Kimse kusura bakmasın. Bu tahammülsüzlüğü anlamak güç. Aylardır burada bir oluşum iddiası yargılanıyor. Bu tahammülsüzlük, bu iddialara bir nebze ışık tutacaktır.´
Tamamı >   11.10.2011

Balyoz: 1 albay tutuklandı

Gölcük Donanma´da ele geçirilen Balyoz darbe planı belgeleri soruşturması kapsamında bir muvazzaf albayın dün tutuklandığı öğrenildi. Sabah saatlerinde Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesine dün sabah saatlerinde getirilen ve savcılıkta ifade veren albayın tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedildiği, mahkeme sorgusu sonrasında da tutuklandığı bildirildi.
Tamamı >   10.10.2011

Balyoz´da 3. dava açılmak üzere

Balyoz Davası üçüncü iddianamesinde sona gelindi. İddianamede 6 generalle 52 tutuklu şüphelinin yer alacağı belirtilirken, iddianamenin kabulüyle Balyoz davasında toplam sayısı 300´e çıkacak sanığın 99´u generallerden oluşacak. Bu arada Balyoz davası kapsamında yargılanan 23 Amiral, Aydınlık gazetesinde çıkan ´İşte tutuklu Amirallerin mektubu´ üst başlığı ve ´Deniz Kuvvetleri Komutanı´na´ başlığıyla verilen kışkırtma haberini yalanladı. Aydınlık gazetesinin ait olduğu Doğu Perinçek, halen darbe kışkırtma ve hazırlığı yapma suçlamasıyla Ergenekon davasında yargılanıyor.
Tamamı >   10.10.2011

Balyoz davasında 46. duruşma

İkinci ´Balyoz Planı´ davasıyla birleştirilen Orgeneral Bilgin Balanlı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan´ın da aralarında bulunduğu 184´ü tutuklu 224 sanıklı davanın 46. duruşması başladı. Duruşma tutuklu ve tutuksuz sanıkların savunmalarıyla devam ediyor.
Tamamı >   10.10.2011

Balyoz´un 45. duruşmasında tartışma

Balyoz Planı iddialarına ilişkin 224 emekli ve muvazzaf askerin yargılandığı davanın 45.duruşması başladı. Yarbay Yüksel Gürcan´ın avukatı söz alarak müvekkilinin dünkü duruşmada Gölcük´te çıkan belgelerdeki ıslak imzalı belgeyi kabul etmesinin basında itiraf gibi gösterilmesine tepki gösterdi. Gürcan´ın bu kabulü ilk anlardan beri yaptığını belirten avukatı, bu belgenin de Balyoz darbesiyle bağlantılı olmadığını iddia etti. Sanık avukatları mahkemeden medyadaki yayınlara müdahale etmesini istedi. Duruşmada çapraz sorgusu yapılan tutuklu sanık Mehmet Ulutaş´ın bazı sözleri diğer sanıkların tepkisine neden oldu.
Tamamı >   7.10.2011

Balyoz´da yıkıcı muhalefet

Balyoz sanıklarının tutukluluğuna muhalefet şerhi yazan ve sürpriz şekilde emekli olan mahkeme Başkanı Hakim Akçay, sanıkları savunurken, reddedilen planı da kayda geçirdi: ´Darbe fiilleri yok, sadece darbe toplantısı yapıp liste hazırladılar..´ Kendilerine yakın gördükleri Hakim Akçay´ın emekli olmasıyla şok olan Balyoz sanıkları, onun muhalefet şerhi ile de adeta yıkıldı. Çünkü sanıklar Akçay´ın o şerhteki suçlamalarını da kabul etmiyor.
Tamamı >   6.10.2011

Balyoz: Yarbay belgeleri kabul etti

Balyoz darbe planı iddiasına ilişkin soruşturma kapsamında farklı tarihlerde açılan iki ayrı dava, birleştirme kararının ardından ilk kez birlikte görülmeye başlandı. 196 sanıklı Balyoz davası ile 28 sanıklı ikinci Balyoz davasının birleştirilmesinin ardından toplam sanık sayısı 224´e yükseldi. Sanıklar duruşma salonuna sığmadı. Davada yargılanan tutuklu sanık sayısı 184´e, tutuksuz sanık sayısı 38´e yükselirken, emekli Orgeneral Ergin Saygun ile Tümamiral Ahmet Sinan Ertuğrul hakkında ise yakalama kararı bulunuyor.
Tamamı >   6.10.2011

Balyoz davaları birleştirildi

İkinci Balyoz davasında 2. duruşma başladı. Hakkında yakalama kararı bulunan davanın sanıklarından Tümgeneral Beyazıt Karataş, Silivri´de yargılama yapan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´ne teslim oldu. Duruşmanın sonunda mahkeme heyetinin aldığı kararla, Karataş tutuklanırken, 1. ve 2. Balyoz davaları birleştirildi. Bu kararla Balyoz davasında yargılanan sanık sayısı 224´e çıkmış oldu. Halen Balyoz planını konu alan üçüncü bir soruşturma daha yürütülüyor ve bu soruşturmada tutuklu sayısı ise 53´e ulaşmış bulunuyor.
Tamamı >   3.10.2011

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 62)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.542.648