Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "finans-erge" için arama sonuçları    (Toplam 63 sonuç)          


Yeni soruşturmalar bekleniyor

Ergenekon Mahkemesi, CHP milletvekili Sinan Aygün´ün odasında bulunan 2.5 milyon avroya el konulmasına karar verdi. Bu, Ergenekon´un finansal ayağına ilk neşter olarak nitelendirildi. MASAK ise Ergenekon başta olmak üzere, devletteki derin yapılanmalarla ilgili mali incelemelerini tamamladı. Raporlar, Cumhuriyet Savcılıkları´na gönderildi. Savcıların değerlendirmesinin ardından, adli tatilin bitimiyle birlikte finansal Ergenekon için düğmeye basılması bekleniyor.
Tamamı >   7.8.2013

Hablemitoğlu dosyası açılıyor

10 yıl önce faili meçhul bir cinayetle öldürülen Dr. Necip Hablemitoğlu´nun dosyası yeniden açılıyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderilmek üzere hazırlanan dosyada Ergenekon sanığı Albay A.U. ve astsubay T.Ü. ile ilgili önemli bulgular yer alıyor.
Tamamı >   30.11.2012

Uyuşturu ticaretinde derin işbirliği

Ergenekon ile PKK´nın uyuşturucu ticaretini birlikte yönettiği ortaya çıktı. Öcalan ve diğer PKK yöneticileri ile Tuncay Güney´in ifadeleri işbirliğini deşifre ediyor.
Tamamı >   18.10.2012

Ergenekon´da 245. duruşma

Ergenekon davasına 245. duruşma ile devam ediliyor. Duruşmada tanık sıfatıyla ifadesine başvurulan gizli tanık ´İmdat´, Ergenekon Terör Örgütü´nün uyuşturucu ayağına ilişkin bilgiler verdi. Savcılığa verdiği ifadesini tekrarlayan gizli tanık, dava sanıklarından Mehmet Zekeriya Öztürk´ün idaresinde bir kimya şirketi kurulduğunu ve zaman içinde bu şirketin uyuşturucu malzemeleri üreten, belirli yerlere uyuşturucu malzemelerini satan bir merkez haline geldiğini söyledi.
Tamamı >   15.10.2012

Tanık: Avukatlar darbe bekliyordu

Ergenekon davasının yeni gizli tanığı ´Mart´ savcılık ifadesinde önemli iddialarda bulundu. Sanık avukatlarının yanında çalıştığı öğrenilen tanık, sanıkların ´askeri müdahale´ beklentisi içerisinde olduğunu, Ergenekon´u sulandırma kitaplarına belgeleri Tuncer Kılınç´ın sağladığını iddia etti.
Tamamı >   15.8.2012

Yıldırım: Ergenekon´a bağlayacaklar

´Futbolda Şike´ davasının bugünkü duruşmasında tutuklu sanık Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, ek savunma yaptı. Olayın şike davası olmadığını söyleyen Yıldırım, ´Beni Ergenekon´a bağlamaya çalışıyorlar, sözde finansörüymüşüm´ dedi. Geçtiğimiz haftalarda savcılığa ifade veren bir gizli tanığın Ergenekon-futbol ilişkisini yer, zaman ve belgelerle ortaya koyduğu iddia edilmişti. Ergenekon davasının gizli tanıklarından Poyraz da, Yıldırım ile Ergenekon arasındaki bağlantılar hakkında bilgi vermiş ve şike olayının arkasında Ergenekon olduğunu söylemişti.
Tamamı >   4.5.2012

Birinci Ergenekon´da 223. duruşma

Birinci Ergenekon davasına 223. duruşma ile devam ediliyor. Duruşmada tanık Sinan Berberoğlu, sanıklar ve avukatlar tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtlıyor.
Tamamı >   24.4.2012

Koşaner´e iptal: Masraflar darbeciden

Milli Savunma Bakanlığı, ´Sanık Asker Kişiler İçin Avukatlık Ücretinin Ödeme Usül ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik´te değişikliğe gitti.Resmi Gazete´nin bugünkü sayısında yayınlanan değişiklikle, yönetmeliğe, ´Millete ve devlete karşı suçlar, kaçakçılık, rüşvet, ihtilas, irtikap, zimmet, hırsızlık, dolandırıcılık, ihalelere fesat karıştırmak gibi yüz kızartıcı suçlar ve takibi şikayete bağlı suçlardan sanık olan asker kişilerin avukatlık ücreti ödenmez´ hükmü eklendi. Önceki Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner´in yönetmelikte yaptırdığı bir değişiklikle darbe davalarında yargılanan askerlerin avukat ücretlerinin devlet tarafından ödenmesi hükmü getirilmişti.
Tamamı >   20.4.2012

Ergenekon´a para futboldan

Geçtiğimiz günlerde savcılığa ifade veren bir gizli tanığın Ergenekon-futbol ilişkisini yer, zaman ve belgelerle ortaya koyduğu iddia edildi. Futbol camiasını çok yakından tanıdığı ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım´ın bir çok bağlantısı hakkında bilgi sahibi olduğu belirtilen gizli tanığın ifadeleri doğrultusunda soruşturmanın derinleştirileceği öğrenildi. Ergenekon davasının gizli tanıklarından Poyraz da, Aziz Yıldırım ile Ergenekon arasındaki bağlantıları hakkında bilgi vermiş ve şike olayının arkasında Ergenekon olduğunu söylemişti.
Tamamı >   1.4.2012

Ergenekon´a zorla bağışa inceleme

Erzurum´daki özel yetkili savcılık, Ergenekon ve Balyoz sanıkları için zorla yardım toplandığı iddialarını takibe aldı. Ardahan Jandarma Komutanlığı´nda görevli personelin şikayeti üzerine soruşturma başlatan savcılık, ildeki askerlerin ifadelerini almaya başladı. Sürecin davaya dönüşüp dönüşmeyeceği önümüzdeki günlerde netleşecek.
Tamamı >   24.3.2012

Şike´de Ergenekon bağlantısı

Şike davasının kilit noktalarında bulunan bir tutuklu sanık kendi isteği ile Ergenekon Savcısı Cihan Kansız´a ´gizli tanık´ sıfatıyla ifade verdi. Futbol camiasının tanıdığı bu ismin, Silivri´de yargılaması devam edilen Ergenekon konusunda çarpıcı bilgiler verdiği, özellikle Ergenekon´un futbol camiası içindeki bağlantıları hakkında açıklamalarda bulunduğu belirtildi. ´Gizli tanık´ın ifadeleri doğrultusunda Ergenekon soruşturmanın genişleyebileceği öğrenildi.
Tamamı >   22.3.2012

Ergenekon Partisi Başkanı gözaltında

İzmir polisi tarafından düzenlenen bir operasyonda Ergenekon Partisi Genel Başkanı Tarcan Ülük´ün de aralarında bulunduğu altı kişi gözaltına alındı. Zanlıların kendilerini ´derin devletin adamı´ olarak tanıtarak, kamuoyunca tanınmış ünlü işadamlarından şantaj yoluyla para sızdırdığı ve onları çeşitli bahanelerle tehdit ettiği öne sürüldü.
Tamamı >   29.2.2012

Mısır Alman vakıflarını yargılıyor

Türkiye´de ülke aleyhine siyasi faaliyetlerde bulunmakla suçlanan ve Ergenekon davasında mercek altına alınan Alman vakıfları, Mısır´da da benzer suçlamalara konu oldu. Geçen aralık ayında 17 yabancı sivil toplum kuruluşuna yapılan baskınlarda ele geçen deliller üzerine Alman vakfı Konrad Adenauer ve diğer yabancı sivil toplum kuruluşlarındaki 43 kişi dün hakim karşısına çıktı.
Tamamı >   27.2.2012

Alman vakıfları Ergenekon davasında

Birinci ´Ergenekon´ davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Türkiye´deki Alman Vakıfları ile bazı ´Ergenekon´ sanıkları arasında bağlantı olduğu´ iddiaları üzerine vakıfları mercek altına aldı. Mahkeme ayrıca, tutuklu sanıklardan Sevgi Erenerol´un avukatı Vural Ergül ve İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek´in avukatı Hasan Basri Özbey´in davanın esası hakkındaki son savunmaya kadar duruşmalara katılmaktan men edilmelerine karar verdi. Mahkeme, tutuklu sanıklar Doğu Perinçek ve Semih Tufan Gülaltay´ın da 16 duruşmadan men edilmesine karar verdi.
Tamamı >   21.2.2012

Kayseri Şeker iddianamesi kabul edildi

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon´un kasası olduğu iddia edilen Kayseri Şeker Fabrikasında yolsuzluk yapıldığı iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan, eski Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir ile Kayseri Ticaret Odası Başkanı Hasan Ali Kilci´nin de şüpheli olarak yer aldığı iddianameyi kabul etti. Çıkar amaçlı suç örgütü kurduğu iddia edilen fabrikanın eski yönetim kurulu başkanı Vedat Ali Özışık´ın bazı Ergenekon sanıklarıyla irtibatı tespit edilmiş, Ergenekon sanıklarından İbrahim Şahin´in, Özışık´a Glock marka silah hediye ettiği iddia edilmişti.
Tamamı >   2.2.2012

Bir şike sanığı, Dalan´a para götürdü

Şike Kanunu´na isyan eden AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar´dan şok iddia: ´Operasyon derinleştirilirse Ergenekon´la ilintili çok önemli ipuçlarına ulaşılabilir´ demiştim ben. Nitekim iddianameye yansıyan bazı gizli tanık ifadeleri bunu teyit ediyor. Bazı ilişkilerle Ergenekon arasında bağlantılar kuruluyor. Bedrettin Dalan bugün Ergenekon´un sanığıdır. Kendisi şu anda Rusya´da dolaşıyor. Şike davasında 93 sanık var. Bu 93 sanık arasında adı geçen önemli bir şahıs var ki, işte bu önemli şahıs, Belarus´a gidip, Bedrettin Dalan´a çanta içinde para götüren adamdır! Devletin kayıtlarında bu var.´
Tamamı >   12.12.2011

Balyoz planında borsa vurgunu

Balyoz Darbe Planı´nda İMKB´ye el konulması planlandığı, ancak ´güvenilir sivil ve askerlere´ insider bilgi sızdırılarak darbeye sadık yeni sermaye çevreleri oluşturulmasının amaçlandığı iddia edildi. Benzer bir durum 2001 krizinin hemen öncesinde yaşanmış, siyasilerle eş-dost ahbaplığı olan 9 bankanın, sabit kur uygulamasından dalgalı kura geçileceğini haber alıp sermayesini dolara çevirdiği ve milyarlarca dolar rant elde ettiği iddia edilmişti.
Tamamı >   12.12.2011

Ergenekon Şekeri´nde 8 gözaltı

Ergenekon´un kasası olduğu iddia edilen Kayseri Şeker Fabrikası´ndaki yolsuzluklara karşı 1 yıl önce başlatılan operasyon derinleşiyor. Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından Kayseri Şeker Fabrikası´nda yürütülen soruşturma kapsamında 8 kişi daha gözaltına alındı. Bir ay önce 6 Eylül 2011´de düzenlenen operasyonlarda da 30 kişi gözaltına alınmıştı. Operasyonların Ergenekon´la bağlantılı olabileceği iddia ediliyor. Ergenekon sanıklarından İbrahim Şahin´in, yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan Kayseri Şeker Fabrikası Başkanı Vedat Ali Özışık´a Glock marka silah hediye ettiği iddia edilmiş, Özışık´ın diğer Ergenekon sanıklarıyla da irtibatı tespit edilmişti.
Tamamı >   25.10.2011

Kayseri Şeker´de 2. dalga: 30 gözaltı

Kayseri Şeker Fabrikası´nda ´haksız kazanç elde etmek´, ´aşırı zenginleşmek´ ve ´genel kurulda aday olacakları sindirmek´ suçlamalarıyla geçen yıl aralık ayında 11 kişinin tutuklanmasının ardından ikinci dalga operasyon başlatıldı. Operasyonda 30 kişi gözaltına alındı. 80 bin çiftçinin ortak olduğu Kayseri Şeker´de çok büyük yolsuzluk yapıldığı, Yönetim Kurulu Başkanı Özışık´ın Ergenekon sanıklarıyla irtibatlı olduğu ve şirketin Ergenekon´un kasası olarak çalıştırıldığı iddia edilmişti. Yaklaşık bir yıldır süren soruşturmada ilk dalga operasyonlardan sonra herhangi bir gelişme yaşanmamıştı. Bugün gözaltına alınanlar arasında Ergenekon tutuklusu Albay Cemal Temizöz´ün avukatı Olcayto Özhan da bulunuyor.
Tamamı >   6.9.2011

Sanık generallerin masrafı vatandaşa

Vatandaşın seçtiği hükümeti devirme suçlamasıyla Ergenekon ve Balyoz davasında yargılanan generallerin avukatlık masrafları vatandaşa yıkıldı. Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner´in emekliye ayrılmadan hemen önce bu davalardaki sanık muvazzaf askerleri yakından ilgilendirecek bir düzenleme yaptırdığı iddia ediliyor. Koşaner, istifa etmeden hemen önce yönetmelikte yaptırdığı değişiklikle, sanık ve şüpheli askerlerin avukatlık ücretlerinin Milli Savunma ve İçişleri Bakanlıklarınca karşılanmasının önünü açtı. Sanık askerlerin savunma masrafları daha önce TSK´da görevli er ve subaylardan toplanmaya çalışılmış, yardımlar çok yetersiz kalınca da yöneticilerin baskı, tehdit ve hakaretle askerleri yardıma zorladığını gösteren haber ve ses kayıtları ortaya çıkmıştı.
Tamamı >   2.9.2011

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 63)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

Karlov suikastı davası

18.04.2020 12:46 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 31 ..
Tamamı 18.4.2020

7 Şubat iddianamesine kabul

28.03.2020 12:18 İstanbul'da, Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine yönelik ilk darbe girişimi olduğu tespit edilen 7 Şubat 2012'de gerçekleştirilen MİT kumpasına ilişkin 14'ü tutukl..
Tamamı 28.3.2020

Kaşıkçı cinayetine 20 sanıklı dava

28.03.2020 12:14 İstanbul'da, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, 20 sanık hakkında iddianame düzenlenerek kamu davası açıldı. 25 Mart'taki gelişmeye göre, Washington Post yazarı Suud..
Tamamı 28.3.2020

Denizli: 1 Müebbet 32 Hapis Gerekçesi

28.03.2020 11:40 Denizli'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada ilk derece ve bölge adliye mahkemesinin verdiği beraat kararları Yargıtay 16. Ceza Dairesince bozulan 33 sanığın yeniden yargılandığı davada, anayasal düzeni ihlal e..
Tamamı 28.3.2020

Fetö yöneticisi 16 sanığa 135 yıl hapis

29.03.2020 20:39 Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep ve İstanbul'da görülen Fetö davalarında bazıları örgütte yönetici konumunda görev yapan 16 sanığa toplam 135 yıl hapis cezası verildi. İşte kronolojik sıralamaya göre o davalarda yaşan..
Tamamı 29.3.2020

Kars: Darbeye 6 Hapis

28.03.2020 12:34 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddiasıyla 11 sanıktan 6'sına 14 ile 20 yıl arası hapis cezaları verildi. 20 Mart'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Pa..
Tamamı 28.3.2020

Efkan Ala'nın kaçırılması darbe davası

28.03.2020 10:45 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kaçırılma teşebbüsüne ilişkin eski astsubay Süleyman Menteş'in yargılandığı dava, sanık ve müşteki ..
Tamamı 28.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

28.03.2020 11:21 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 09.03.2020 GÜNK..
Tamamı 28.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

28.03.2020 11:33 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 28.3.2020

Alçak Uçuşa Müebbet Talebi

28.03.2020 11:37 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce ha..
Tamamı 28.3.2020

ABD Görevlisi Topuz'a 15 Yıl Talebi

28.03.2020 12:05 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı eski polis müdürleri ve askerlerin yanı sıra firari eski savcı Zekeriya Öz'le irtibatı tespit edildiği iddiasıyla tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu gö..
Tamamı 28.3.2020

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.169.946