Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "haberalkoruma" için arama sonuçları    (Toplam 108 sonuç)          


Hakim, Avcı'nın tuzağına düşmedi

Terör örgütü yöneticiliği, darbe ve casusluk suçları kapsamında tutuklanan eski savcı Gültekin Avcı'nın tutukluğuna yapılan itiraz ve reddi hakim talebi ikinci kez reddedildi. Mahkeme hakimi Durmuş Karaçalı ret kararında gerekçe olarak, 'Reddi hakim talebi kabul edilirse Gültekin Avcı'yı yargılayacak hiçbir hakim bulunamayacaktır. Bu durum daha önceki FETÖ soruşturmalarındaki gibi kötüye kullanılmaya çalışılmaktadır' dedi.
Tamamı >   3.10.2015

Haberal'ın doktorlarına beraat

CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın Ergenekon Davası kapsamında tutuklu bulunduğu sırada İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nde tedavi görürken taburcu edilmesine yönelik hazırlanan heyet raporunun işleme konulmayarak gizlendiği iddiasıyla, 5'i profesör 8 enstitü çalışanı hakkında, 'Silahlı terör örgütüne üye olmadan yardım etmek' suçundan açılan davada, tüm sanıkların ayrı ayrı beraatlerine karar verildi.
Tamamı >   11.4.2015

Haberal raporu davası başladı

Ergenekon soruşturmasında 2009´da tutuklanan Prof. Mehmet Haberal´ın 21 ay boyunca cezaevinde girmekten korunması amacıyla özel çaba harcanması ve sağlıklı olduğuna dair bir raporun da mahkemeden gizlenmesiyle ilgili açılan davada ilk duruşma görüldü. İddianamenin okunduğu duruşmada tutuksuz yargılanan sanık hekimler savunmalarını yaptı.
Tamamı >   22.3.2013

Başbakanı dinleyen derin güç kim?

Başbakan Erdoğan´ın evinin altındaki çalışma ofisinden gizli dinleme cihazlarının çıkması, bu dinlemeleri kimin yaptığı sorusunu gündeme getirdi. Ergenekon sanıkları emekli generaller Şener Eruygur ile Levent Ersöz´ün Jandarma komutanlıkları döneminde örtülü ödenekten milyonlarca liralık cihaz alındığı ve bu cihazların halen kayıp olduğu biliniyor. Dinlemelerin bu cihazlarla yapılmış olabileceğini ileri sürenler, Başbakan ve diğer bazı AK Parti yetkililerinin resmi ve gizli telefon konuşmalarının Ergenekon yayın organı olarak nitelendirilen Aydınlık´ta yayınlandığını da hatırlatıyorlar. Ergenekon´un bitirilemediğini ve hala çok güçlü olduğunu gösteren çok fazla bulgu var.
Tamamı >   26.12.2012

Yargıtay´dan Haberal´a tazminat reddi

Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal´ın kendisini tahliye etmeyen 9 hakim hakkında açtığı dava sonuçlandı. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, Haberal´ın tazminat talebini reddetti. Aynı gün Haberal´la ilgili ikinci gelişme de, Haberal´ın sağlık raporunu Ergenekon davasına bakan mahkemeye göndermedikleri gerekçesiyle yargılanan 5 profesör, 1 hemşire ve 2 refakatçinin dün ilk kez hakim karşısına çıkması oldu.
Tamamı >   8.11.2012

Ecevit´e komplo iddiası güçlendi

Ergenekon davasının son iki duruşmasında verilen tanık ifadeleri, Ecevit´in başbakanlıktan düşürülmesi tartışmalarını bir kez daha ateşledi. Eksik tedavinin uygulandığı Haberal´ın hastanesinde Ecevit´in Sağlık Bakanıyla görüştürülmediği ortaya çıkarken, bir başka şok gelişme tanık açıklaması ile yaşandı. Davada ifade veren Doktor Bolkan, ´Başkent Üniversitesine Ecevit´e acil müdahalede takılması gereken sıvıyı sorduk. 10 yıldır cevabını almış değiliz. Tedaviyi devraldık, tedaviyi bilmiyoruz. Bu yaşta hastaya yanlış sıvı verilirse ölür´ dedi. İlginç bir gelişme de, Haberal´ın istediği taktirde duruşmalara rahatlıkla katılabildiğinin görülmesi oldu.
Tamamı >   11.7.2012

Haberal iddianamesi kabul edildi

Ergenekon tutuklu sanığı Mehmet Haberal´ın sağlık raporunun mahkemeden gizlenmesiyle ilgili hazırlanan iddianame İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından oybirliğiyle kabul edildi. Açılan davada 5´i doktor 8 sanığın, ´Ergenekon Terör Örgütüne yardım etmek´ suçundan 7,5 ile 15´er yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Başlama tarihi daha sonra belli olacak davanın ilerleyen süreçte Ergenekon davasıyla birleştirilmesi bekleniyor.
Tamamı >   14.6.2012

Haberal´ın doktorlarına iddianame

Ergenekon tutuklu sanığı Mehmet Haberal´ın sağlık raporunun mahkemeden gizlenmesiyle ilgili soruşturma tamamlandı. Prof. Dr. Erhan Kansız´ın da aralarında bulunduğu 8 kişi hakkında ´Ergenekon´ örgütüne yardım ve yataklık´ suçlamasıyla hazırlanan iddianame İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. 15 gün içerisinde ret ya da kabul kararı verilecek. İddianamenin kabul edilmesi halinde açılacak davanın ilerleyen süreçte Ergenekon davasıyla birleştirilmesi bekleniyor.
Tamamı >   1.6.2012

Ecevit´in doktoru: Mahkemede konuşurum

Ecevit´i ayağa kaldıran doktordan ortalığı ayağa kaldıracak açıklama.. Doktor Mücahit Pehlivan: ´Vicdanlar her şeyi biliyor, bu işte bir bit yeniği olduğunu söylüyor. Sadece mahkemede anlatacağım şeyler var. Tanıklığım istenirse giderim.´ Recai Birgün´ün dile getirdiği, Ecevit´e hastanede yanlış tedavi uygulandığı, daha doğrusu tedavi yapılıyormuş gibi gösterilerek iyileşmenin geciktirildiği, iyileşmenin gecikmesiyle de iş göremez raporu verileceği iddiası, Pehlivan´ın açıklamalarıyla güçlendi. Hastanede Ecevit´e uygulanan iyileşmeyi engelleyici üç adet tedavi ve tavsiye hastaneden çıkar çıkmaz değiştirildi. Derhal müdahale ile çelik korse çıkarıldı, kortizona son verildi ve evde kapalı kalmayarak dışarıya normal yaşama çıkması istendi. Ve Ecevit evde kısa sürede iyileşti.
Tamamı >   24.5.2012

Birgün ve Karamehmet duruşmada

Ergenekon davasında, Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit´in koruma müdürlüğünü yapan Recai Birgün´ün, Ecevit´in itibarsızlaştırılarak iktidardan indirilmesine ilişkin iddiaları bugünkü duruşmanın da tartışma konusu oldu. Birgün, ikinci gününde de Ecevit´in itibarsızlaştırılmasına ilişkin iddiaların kaynağının, sanıklardan Mehmet Haberal´ın sahibi bulunduğu Başkent Üniversitesi Hastanesi olduğunu söyledi. Mehmet Haberal ile avukatı Dilek Helvacı, iddialara ilişkin Birgün´e sorular yöneltti.
Tamamı >   22.5.2012

Ergenekon´da Ecevit konuşuldu

Başbakan Bülent Ecevit´in eski koruma amiri ve eski DSP Milletvekili Recai Birgün, Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında ifade verdi. Birgün, daha önce basına yansımış olan, Ecevit´in sağlığının Haberal´ın hastanesinde kasıtlı olarak iyileştirilmediği ve çalışamaz raporu verilerek başbakanlıktan düşürüleceği iddialarını duruşmada aynen tekrarladı.
Tamamı >   21.5.2012

Haberal planını 22 asker önledi

Annesinin cenazesine katılmasına izin verilen Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal için bir süre önce dillendirilen şok iddia doğru çıktı. Cenazeden CHP´li milletvekillerince kaçırılarak Meclis´e götürülmesi ve yemin ettirilerek cezaevine dönmesinin engellenmesine yönelik plan, Haberal´a eşlik etmesi için verilen çok sayıdaki asker tarafından engellendi.
Tamamı >   11.4.2012

Kafayı bu kez doktorlara taktı

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal, istediği bir hastaneye sevk olabilmek için her yolu deniyor. Hakimlerden sonra Adli Tıp doktorlarına da dava açan Haberal´ın, sevki muhtemel hastaneleri de unutmadığı ortaya çıktı. Avukatları, üç hastaneye dava açarak, yetkilileri tehdit etmiş: ´Sizinle davalıyız. Müvekkilimiz hastanenizde tedavi olmayı kesinlikle kabul etmiyor.´ Silivri hapishanesinde tutuklu kalmamak uğruna 2-3 yıldır inanılmaz bir mücadele veren, bu uğurda abartmaktan da hiç çekinmeyen, son olarak AİHM´den de ret cevabı almasına rağmen mücadelesinden vazgeçmeyen Haberal´ın aradığı hastanenin Bakırköy´de olup olmadığı merak ediliyor.
Tamamı >   8.2.2012

Haberal için şok taziye planı

Ergenekon tutuklusu ve CHP milletvekili Haberal´la ilgili şok iddia.. CHP, ´Haberal yasası´ ile taziye için cezaevinden çıkacak Haberal´ı taziye sonrası Meclis´e getirip yemin ettirecek ve Silivri´ye geri dönmesi engellenecek. Sonrasında ise Türkiye´nin muhalefeti kapsayan büyük bir siyasi krize sokulması gündeme gelecek. Güvenlik güçleri, geçmişte DEP milletvekilleri olayında olduğu gibi Meclis´ten vekil almaya zorlanacak. Haberal´ı cezaevinden kurtarmak için daha önce yaşanmış olaylar bu iddianın gerçekliğini arttırıyor.
Tamamı >   2.1.2012

Odatv: Haberal usulü reddi hakime ret

İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi, ´Odatv Davası´nda sanıkların reddi hakim talebini oy birliğiyle reddetti. Odatv sanıkları taleplerine gerekçe olarak, geçtiğimiz yıllarda bir geleneksel ramazan iftarında çekilen yemek resminde hakim Resul´ün de bulunmasını göstermişlerdi. Bu talebin Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´ın icat ettiği reddi hakim talebi yönteminden esinlendiği iddia ediliyor, talebin kabul edilmesi durumunda, Ergenekon ve benzer davaların çökmesine kadar gidebilecek bir kapının aralanmış olacağına dikkat çekiliyordu. Haberal´ın bu ilginç yöntemi geçtiğimiz yıl referandumda etkisiz hale getirildi. Hiçbir mahkeme tarafından kabul edilmeyen Haberal´ın reddi hakim talepleri son olarak AİHM tarafından da reddedildi.
Tamamı >   5.12.2011

AİHM Haberal´ın inadını kırabilecek mi?

Ergenekon davası sanıklarından Mehmet Haberal´ın, tutukluluğunun kaldırılması talebiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi´ne (AİHM) yaptığı başvuru reddedildi. Böylece Haberal´ın tahliye olmak için uzun süredir sürdürdüğü mücadele sona erdi. Yurt içindeki çok sayıda mahkemeden ret cevabı alan, referandumda halkın yasa değişikliklerini kabul etmesine rağmen mücadelesinde inat eden Haberal´a son ret Avrupa´dan geldi.
Tamamı >   30.9.2011

Haberal´ın üniversitesine haksız çıkar sağlandı

Ergenekon savcılarının talebi üzerine harekete geçen Başbakanlık Teftiş Kurulu, Ergenekon tutuklusu Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın sahibi olduğu Başkent Üniversitesi ile maliye arasında 2002´de yapılan borç yapılandırma protokolünün ´şahsa göre´ yapıldığını ve devletin zarara uğratıldığını rapor etti. Hazine´nin yeniden yapılandırdığı borçlarda 12 ila 24 ay vade varken, Başkent Üniversitesi´nin yeniden yapılandırma protokolünde 110 ay vade yapıldığı, ayrıca vadesi geçmiş borçların faiz uygulanmadan ertelendiği anlaşıldı. Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılar, örgütün finans kaynaklarını tespit etmek için birkaç yıldır yoğun bir çalışma yürütüyor.
Tamamı >   3.8.2011

Haberal´ın hakim inadı: Bir itiraz daha

13, 14, 9 ve 10. Ağır Ceza mahkemelerinden ret cevabı almasına rağmen vazgeçmeyen Haberal bu kez de 11. Ağır Ceza´ya ´reddi hakim´ başvurusu yaptı. CHP´den milletvekili seçilen Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal´ın avukatları, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nurettin Ak´ın reddedilmesi talebinin kabul edilmemesine itiraz etti. Avukatları, Haberal kendisini tahliye edecek olanları buluncaya kadar hakim seçmeye devam etmekte kararlı olduğunu açıklamıştı.
Tamamı >   8.7.2011

Haberal´ın ´çekilin´ talebine bir ret daha

13, 14 ve 9´dan sonra İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi hakimleri de Haberal´ın ´çekilin´ talebini reddetti. Avukatları, Haberal kendisini tahliye edecek olanları buluncaya kadar hakim seçmeye devam etmekte kararlı olduğunu açıklamıştı.
Tamamı >   1.7.2011

CHP´de neler oluyor: Boykot dayatıldı mı?

Taraf Yazarı Ahmet Altan, bugünkü köşe yazısında CHP´nin Meclis´i boykot kararı ile ilgili olarak skandal bir iddiaya yer verdi. Boykot kararının partiye dikte ettirildiğini bir CHP´li yetkiliye dayanarak iddia eden Altan, Ergenekon´un CHP´yi adeta teslim aldığını vurguluyor. Altan, Baykal´ın kasetle devrilmesinden itibaren yaşanan değişime de dikkat çekiyor.
Tamamı >   30.6.2011

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 108)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
57.895.212