Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "heroniha" için arama sonuçları    (Toplam 28 sonuç)          


Karargah Evleri ne oldu?

2008 yılında başlayan Karargah Evleri soruşturması 5 yıldır sonuçlanmadı. Özel Harp Dairesi´ne yönelik 2009´da başlanan ve en gizli olduğu ileri sürülen kozmik soruşturmanın dahi bittiği ve önümüzdeki günlerde iddianamesinin yazılmaya başlanacağı öğrenilirken Karargah Evleri soruşturmasının bitmemesinin nedenleri merak ediliyor. Soruşturmanın çok derinlere uzanmakta olabileceğini, gecikmesinin de bu nedenden kaynaklanmış olabileceğini düşündüren bazı bulgular var.
Tamamı >   29.3.2013

Bu da İbadet Eylem Planı

Ergenekon´la birleştirilen Andıç davası kapsamında Genelkurmay´ın mahkemeye gönderdiği harddisklerden çıkan bir belge, Ergenekon´un TSK´nın din düşmanı olmadığını göstermek için ´İbadet Eylem Planı´ yaptığını ortaya çıkardı. Namaz, hacc, kurban gibi ibadetlerin subaylarca yapılmasını ve kamuoyunun duyması için haberleştirilmesini isteyen planda amacın gösteriş olduğunu kanıtlayan iki kritik ayrıntı dikkat çekiyor. İlki, ibadetlerin dozajının iyi ayarlanması gerektiği, aksi halde kamuoyunda TSK´nın imajının zarar görebileceği uyarısı. Diğeri ise TSK´nın üst düzey yöneticilerinin ibadet uygulamasına katılmamasının istenmesi.
Tamamı >   4.3.2013

Firari Albay´dan Heron iddiası

´PKK´ya zayiat verdiriyor, Heronları düşürün´ diyenlerden Tümamiral Çetin´in ismini kendisinin tespit edip işlem yaptığını anlatan Balyoz davasının firari hükümlüsü Albay Özbek, ´Çetin´le ben aynı davada nasıl sanık olurum´ dedi.
Tamamı >   18.1.2013

Genelkurmay ihanete sessiz

Önceki gün internete düşen şok ses kaydında Hatay´da iki İsrail casus uçağının tespit edildiği, tüm ısrarlara rağmen ´vur emri´ verilmediği, tam tersine olayın örtbas edilmesi için tüm radarların kapatıldığı iddia edilmişti. Genelkurmay´dan iddiayla ilgili hiçbir tepki gelmemesi askeri uzmanları isyan ettirdi.
Tamamı >   11.4.2012

Bir heron ihaneti daha

Dün internete düşen şok ses kaydında Hatay´da iki İsrail casus uçağı tespit edildiği, tüm ısrarlara rağmen ´vur emri´ verilmediği, tam tersine olayın örtbas edilmesi için tüm radarların kapatıldığı iddia ediliyor. Bu skandal sınır güvenliğimizin kimlere emanet edildiği sorusuna yol açtı. Daha önce ortaya çıkan çeşitli heron skandallarında da PKK´lılara müdahale edilmediği, TSK içinde ihanetlerin yaşandığı anlaşılmıştı.
Tamamı >   10.4.2012

İhanetin belgesi: Projeleri imha edelim

Gölcük´te ele geçirilen belgeler, ilk Türk İnsansız Hava Aracı (TİHA) ve terörle mücadele için kullanılmak için geliştirilen projelerin yavaşlatılması ve gerekirse imha edilmesi emrini içeriyor. Bu belgelerin, TSK´nın en önemli merkezlerinden biri olan Gölcük Donanma Komutanlığı´nda istihbarat şubenin zemin karoları altına gizlenmiş olarak ele geçirilmesi, ihanet odaklarının nerelere kadar sızmış olduklarını çarpıcı şekilde gösteriyor.
Tamamı >   20.12.2011

Askeri savcılık Hantepe´yi doğruladı

Askeri savcılık, Hantepe baskınının Ankara´dan ´canlı´ olarak izlendiği iddiasını doğruladı. Heronların tespit ettiği canlı görüntülerin izlenmesine rağmen hiçbir müdahale yapılmadı ve 6 asker göz göre göre şehit oldu. Askeri savcılık, bu ihmali araştırması gerekirken görüntüleri medyaya sızdıran kişilerin peşine düşmüştü. Sızdıranları bulamayan askeri savcılığın tespiti, olayı soruşturan Van özel yetkili savcılığının dosyasına önemli bir kanıt olarak girmiş olacak.
Tamamı >   26.11.2011

Balyoz: Heroncu general tutuklandı

Gölcük Donanma´da ele geçirilen Balyoz darbe planı belgeleri soruşturmasında Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Can Erenoğlu ile ´Heronları düşürelim, çok PKK´lı vuruluyor´ konuşmasında adı geçen Tuğgeneral Mustafa İlhan´ın da bulunduğu bir grup asker Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne getirildi. Askeriyeye ait sivil araçla adliyeye getirilen şüphelilerin soruşturma savcısı Hüseyin Ayar tarafından sorgulanması bekleniyor. İlerleyen saatlerde savcılık ve mahkeme sorgusu tamamlanan askerlerden Koramiral Abdullah Can Erenoğlu, Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa İlhan ile Kurmay albaylar Ender Kahya ve Önder Çelebi tutuklandı. Kurmay Albay Yusuf Afat tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Tamamı >   14.9.2011

Albay Üçok davasına devam edildi

Hava Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok´un, bazı soruşturmalar sırasında ´zincirleme olarak memuriyet görevini kötüye kullandığı´ iddiasıyla askeri mahkemede yargılanmasına devam edildi.
Tamamı >   7.9.2011

Asker de Suç Örtme Makinesini gördü

Genelkurmay Askeri Savcılığı, sahte çürük raporu ve Ergenekon soruşturmaları kapsamında tutuklanan Askeri Savcı Ahmet Zeki Üçok hakkında dava açtı. Dokuz yıla kadar hapsi ve ´memuriyetten men´ edilmesi istenen Üçok hakkındaki iddianamede çarpıcı suçlamalar var. Üçok, Kayseri´de 3 askere yönelik soruşturmayı hukuka aykırı şekilde yürütmek, mahkeme kararı olmaksızın ev ve işyeri araması yapmakla suçlanıyor. ´Fuhuş, askeri casusluk ve şantaj´, ´Ergenekon´, ´Sahte çürük raporu´, ´Heron skandalı´, ´Konya Yunak´ta havaya ateş açma´, ´Hipnozlu sorgu´ gibi sivillerin yürüttüğü çok sayıda suç soruşturması ve davada şüpheli olarak adı geçen ya da sanık olarak yargılanan savcı Üçok´u konu alan 2 Şubat 2010 tarihli haberimizin başlığı şöyle idi: ´Savcılar suçu aydınlatır.. Ya kendileri de karışmışsa?..´
Tamamı >   19.4.2011

Bazı savcılar suçu aydınlatır, bazıları karartır

Hava Kuvvetleri Adli Müşaviri olduğu dönemde Karargah Evleri soruşturmasını yürüten askeri savcı Albay Zeki Üçok, ele geçen şantaj ve casusluk belgelerini ´komutanım emretmedi´ diye soruşturmamış. Üçok´un casusluk skandalında adı ilginç şekilde geçmişti. ASELSAN ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´na ait gizli belgeler, tutuklu sanık Askeri Hakim Albay Zeki Üçok´la ilişkisi tespit edilen hayat kadınının evinden çıkmıştı. Üçok ´sahte çürük raporu´ davasında tutuklu yargılanıyor. Üçok, Ergenekon soruşturması kapsamında da tutuklandı. Kendisine yöneltilen suçlama, Ergenekon´un TSK´daki yapılanması olan Karargah Evleri´ne yönelik soruşturmayı örtbas etmekti. Üçok, yardımcısının Konya´da karıştığı bir havaya ateş açma olayını soruşturan sivil savcıya başka kişinin resmin gönderdiği de ortaya çıkmıştı. Üçok´un adı yine heron skandalında da benzer şekilde geçti. ´Çok PKK´lı vuruluyor düşürün şu heronları´ şeklindeki şok telefon görüşmeleri soruşturmasına da onun baktığı ortaya çıktı ve bu soruşturmayı da kararttığı iddia edildi. Çok sayıda suç soruşturmasında adı geçen savcı Üçok´u konu alan 2 Şubat 2010 tarihli haberimizin başlığı şöyle idi: ´Savcılar suçu aydınlatır.. Ya kendileri de karışmışsa?..´
Tamamı >   24.3.2011

Sevim: Islak imzayla ilgim yok, Çiçek´i de tanımam

Albay Dursun Çiçek´e ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nı hazırlama emrini verdiği iddia edilen Tuğamiral Alaattin Sevim, iddiaları reddetti. Alaattin Sevim´in adı, ´Heron´ skandalında da geçmişti. Çok PKK´lı vurulduğu için ´Heronların ya koordinatlarının değiştirilmesini ya da düşürülmesini´ bir yarbaydan isteyen Üsteğmen Fırat Ç.´nin, bu konuşmayı yapmadan hemen önce Tuğamiral Alaattin Sevim tarafından arandığı iddia edilmişti. Islak imza konusunda iddiaları reddeden Sevim, bu iddialarla ilgili açıklama ise yapmadı.
Tamamı >   14.12.2010

Islak İmza emri Tuğamiral Alaattin Sevim´den

Fuhuş ve casusluk soruşturması kapsamında yapılan aramada Gölcük Donanma Komutanlığı´nda ele geçirilen belgelere göre Albay Çiçek´e ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nı hazırlama emrini veren komutanın, bugünkü Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Alaattin Sevim olduğu iddia edildi. Gizli bölmeden çıkan talimatnamedeki ıslak imza inceleniyor. Alaattin Sevim´in adı, ´Heron´ skandalında da geçmişti. Çok PKK´lı vurulduğu için ´Heronların ya koordinatlarının değiştirilmesini ya da düşürülmesini´ bir yarbaydan isteyen Üsteğmen Fırat Ç.´nin, bu konuşmayı yapmadan hemen önce Tuğamiral Alaattin Sevim tarafından arandığı iddia edilmişti.
Tamamı >   13.12.2010

İşte TSK içindeki hainlerin durmasını istediği projeler

Bir üsteğmenin bilgisayarından çıkan PKK´yı koruma notları kamuoyunu dehşete düşürdü. Dağ kadrosuna tehlike oluşturduğu için durdurulması istenen 6 savunma projesi terörle etkin mücadele adına büyük önem taşıyor. Heron ve F-16´lara monte edilen kamera keşif ve gözetleme sistemleri, ilk örneği ANKA olan insansız hava araçları, Kripto algoritmaları tamamen yerli olan ve Türk subayların operasyon bölgelerinde güvenli görüşme yapmalarını sağlayacak telsiz telefon cihazları, Türksat-2A uydusuna takılacak X-Band uydu askeri haberleşme sistemi, Coğrafi kısıtlama olmaksızın dünya üzerinde herhangi bir bölgeden askeri istihbarat amaçlı yüksek çözünürlüklü görüntü elde edilmesine imkan tanıyacak olan TÜBİTAK, Aselsan ve TAI ortak ürünü Göktürk uydusu gibi TSK´ya çok önemli katkılar sağlayacak olan 6 kritik projenin TSK içindeki hainlerce durdurulması isteniyor.
Tamamı >   11.11.2010

Heron skandalı, fuhuş ve casusluk soruşturmasında

Fuhuş soruşturması olarak başlayan ancak daha sonra ´askeri casusluk ve şantaj´ soruşturmasına dönüşen soruşturma kapsamında iki subay arasında terör örgütü üyelerine zarar verdiği gerekçesiyle Heronların düşürülmesiyle ilgili ses kaydının da incelendiği öğrenildi. Söz konusu konuşmayı yaptığı öne sürülen askerlerle casusluk soruşturmasındaki şüpheliler arasında bağlantı olduğu ve bu konunun Savcı Fikret Seçen tarafından incelemeye alındığı belirtiliyor. 2007´de MİT tarafından Genelkurmaya bildirilen skandal için başlatılan askeri soruşturma 3 yıldır bir arpa boyu yol alamadı.
Tamamı >   8.11.2010

Genelkurmay´ın Heron sessizliğine tepkiler hızla artıyor

Heron iddialarıyla ilgili Genelkurmay´ın sessizliğini sürdürmesi Meclis Başkanı Şahin´in tepkisini çekti. ´Kamuoyunu tatmin edecek bir açıklama zaruri hale geldi´ diyerek kamuoyundan yükselen seslere kulak veren Şahin olayın aydınlanması için TSK´ya çağrıda bulundu. Son olarak AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da Genelkurmay´a hitaben çok sert bir açıklama yapmış ve askerleri konuyla ilgili açıklama yapmaya çağırmıştı. Şehit ailelerinin ve kamoyunun tepkilerine rağmen Genelkurmay´ın 18 gündür hiçbir açıklama yapmaması, şok iddiaların doğruluğuna delil olarak değerlendiriliyor.
Tamamı >   20.8.2010

Heronların başına şaka gibi atama

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında skandal bir atamanın yapıldığı ortaya çıktı. ´İhanet´ soruşturmasındaki ´Heronları düşürelim´ konuşmasında adı geçen Tuğgeneral Mustafa İlhan´ın Heron´ların bağlı bulunduğu birliğe komutan olarak atandığı belirlendi. İhanet konuşmasını yapan subayların, sicilini temizlemek için görüşme yaptığı Tuğgeneral İlhan, Diyarbakır´daki 8. Ana Jet Üssün Komutanı olarak atandı. Diyarbakır´daki 8. Ana Jet Üssü´nün en önemli yanı ise Batman´da konuşlu İnsansız Hava Araçları´nın (Heron) bu birliğe bağlı bulunması.
Tamamı >   7.8.2010

İhanet konuşmaları mahkeme kararıyla dinlenmiş

´PKK´lı adamlarımız zayiat veriyor heronları düşürün´ diye TSK subaylarının aralarında yaptığı şok telefon konuşmaları konusunda, Radikal gazetesinden Murat Yetkin köşe yazısında elde ettiği çok önemli bir bilgiyi aktardı: ´Dün güvendiğim bir istihbarat kaynağından bu konudaki sorularıma aldığım yanıtları paylaşıyorum: 1) Yapılan bütün telefon dinlemeleri mahkeme kararıyla yapılmıştır, 2) Mahkeme kararı alınabilmesi için taraflardan en azından birisinin kimliğinin bilinmesi gerekir, 3) Kızılay´da ankesörlü telefonların dinlendiği iddiası doğru değildir; herhangi bir bölgedeki ankesörlü telefonların dinlenmesi yasal olarak da, teknik olarak da mümkün değildir.´
Tamamı >   28.7.2010

İhanet soruşturmasını sivil savcılar yürütmeli

Bugün gazetesinin ´İşte ihanetin ses kayıtları´ başlığı ile manşetten verdiği Türkiye´yi sarsan ihanet dosyasının ortaya çıkan şok telefon kayıtlarına tepki yağdı. Görev uyuşmazlıkları bahane edilerek bu işin 3 yıl sürüncemede bırakılmasının kamuoyunda ihanet planına destek olarak algılandığını belirten hukukçular, soruşturmaya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcıları veya Ergenekon savcılarının ilgilenmesi gerektiğini belirtti.
Tamamı >   27.7.2010

Flaş!!! İşte Heron ihanetinin kayıtları

Bugün gazetesinin gündeme getirdiği ´ihanet dosyası´nın şok telefon kayıtları ortaya çıktı. Görüşmede subaylardan biri, ölen PKK´lılar için ´Zayiat verilmiş ciddi baskı aldım´ diyor... İnsansız hava aracı ´Heron´ların düşürülmesinin istendiği telefon görüşmelerinde skandal diyaloglar var. Batman´da konuşlu Heron´ların görüntü ve bilgilerinin çok net olduğunu belirten subayın, ´Mümkünse kullanım dışı bırakmalıyız. Değilse görüntü ve koordinatlarına müdahale edilmeli´ dediği görüldü. ´Geçen olayda zayiat verilmiş, bundan dolayı ciddi baskı aldım´ diyen subay, konuyu ilgilisi ile görüşmesini muhatabından istiyor. Görüşmede üst rütbeli subay, astının evine gelme talebini ´sağlıklı olmaz´ gerekçesiyle kabul etmiyor. ´Bu telefona dikkat ediyorsun değil mi´ diyerek uyardığı da anlaşılıyor. Skandala adı karışan Yarbay Ç´yi gözden uzak tutmak ve soruşturmadan kurtarmak için yurtdışına gönderildiği de günyüzüne çıkıyor. Yarbay Ç. ile iletişimin ise eşi üzerinden sağlandığı teknik takipte anlaşılıyor. Diyaloglarda, ihaneti ortaya çıkaran MİT´e ´O.. çocukları´ denilerek ağır küfürler ediliyor.
Tamamı >   26.7.2010

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 28)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.230.834