Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "inepro" için arama sonuçları    (Toplam 13 sonuç)          


İnegöl olaylarında 44 gözaltı daha

İnegöl olayları kapsamında yürütülen soruşturmada, güvenlik kamerası incelemeleri sonucunda 44 kişi gözaltına alındı. İnegöl´de, 26 Temmuz´da 5 kişinin bıçaklanmasının ardından çıkan olaylara karıştıkları iddiasıyla daha önce de 50 kişi gözaltına alınmış, bunlardan 11´i tutuklanmıştı. Bursa İnegöl´de Türk ve Kürt vatandaşlar arasında yaşanan alacak verecek kavgası hızla kitlesel boyuta tırmanmış, hemen ardından Hatay Dörtyol´da dört polisin teröristlerce şehit edilmesi üzerine aynı tehlikeli gerilim orada da yaşanmıştı. Anayasa referandumuna çok kısa süre kala gerçekleşen bu olaylardan özellikle Hatay Dörtyol´dakiyle ilgili ortaya çıkan çok sayıdaki bulgu, dört polisin öldürülmesi de dahil, olayların içinde jandarma istihbarat ve MHP´li yetkililerin de yer aldığı bazı güçlerce organize edildiği kuşkusunu doğurmuş, Özel Harp Dairesi´nin (ÖHD) gerçekleştirdiği 6-7 Eylül olaylarını anımsatmıştı.
Tamamı >   15.9.2010

ŞOK SES KAYDI: Fırsat geçmişken Dörtyol´u yakalım yıkalım

Bugün internete Hatay Dörtyol´daki kitlesel kışkırtma olaylarıyla ilgili bir ses kaydı düştü. MHP Hatay Ülkü Ocakları Başkanı Lütfü Kaşıkçı olduğu iddia edilen kişi Kürt kahvelerinin yakılıp yıkılmasını istiyor, ´Reis gecenin hazırlıkları yapılıyor. Geri dönüş yok artık´ diyor.. Dörtyol´da olayların yaşandığı günlere ait olduğu anlaşılan ses kaydında ´Burası yıkılacak bugün´ diyor biri, diğeri ´Hazır elimize fırsat geçmişken, yakalım yıkalım´ teklifinde bulunuyor. Bir diğeri ´AKP´li tüpçü tamam, dağıttı çocuklar´ diyor. Bu kayıtlar birkaç gün süren ve Kürt vatandaşlara yönelen kitlesel linç hareketlerinin MHP kaynaklı organize bir girişim olduğunu ispatlıyor. Bu kitlesel hareketleri tetikleyen, dört polis memurunun çok sayıda merminin kullanıldığı bir yoğun çapraz ateşle şehit edildiği olayda kullanılan çalıntı araba MHP´li bir meclis üyesine ait çıkmış, bu kişinin saldırıdan birkaç saat önce de Jandarma istihbaratla görüştüğü belirlenmişti. Şahsın verdiği ifadelerdeki çelişkiler ile aracı çalan ve dört polisi öldürmeye karar vermiş gözü dönmüş teröristlerin, MHP´li olduğu halde onu sağ bırakması kamuoyunda şüpheler uyandırmıştı.
Tamamı >   7.9.2010

MHP lideri Bahçeli istedi, Bestami Kılıç istifa etti

MHP, Dörtyol´daki olaylara adı karışan Payas Belediye Meclis Üyesi Bestami Kılıç´ın istifasını istedi, Kılıç da bu çağrı üzerine istifa ettiğini açıkladı. İstifa talebinin bizzat Devlet Bahçeli´den geldiği iddia edildi. Bu arada Hatay´ın Dörtyol ilçesinde 4 polisin şehit düştüğü olayda kullanılan aracın sahibi MHP´li Bestami Kılıç hakkında yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Teröristler tarafından aracı gaspedilerek kendisi de rehin alınan ve 4 polisin şehit edildiği kanlı saldırının ardından serbest bırakılan Kılıç´ın polise gitmek yerine kışlada üst rütbeli askerlerle görüştüğü belirlendi. Çelişkili açıklamalarıyla şüphe uyandıran Kılıç´ın, saldırının hemen ardından rehin tutulduğu yayladan jandarmanın gönderdiği bir araçla aldırıldığı ortaya çıktı. Diğer yandan olay günü tutulan jandarma raporu ile saldırıda aracı kullanılan MHP´li Bestami Kılıç´ın açıklamaları da birbiri ile çelişiyor. Bestami Kılıç, sivil giyimli jandarma istihbarat elemanları ile yolda giderken karşılaştığını ifade ediyor. Oysa jandarma raporunda istihbarat elemanları ile Kılıç´ın bir maden ocağında buluştuğu kaydediliyor. Kılıç´ın bu açıklaması ve buluşmadan 5 dakika sonra yolunun kesilerek aracının gasp edildiği iddiası, soru işaretlerini artırıyor. Bestami Kılıç´ın gazetecilere yaptığı farklı açıklamalar da bu tutarsızlığı güçlendiriyor. Bir açıklamasında ´Saldırıyı telefon açtığım jandarmadan öğrendim´ derken, diğerinde, ´Yoldan çevirdiğim araçtakilerden öğrendim´ diyor.
Tamamı >   5.8.2010

Flaş!!! Dörtyol´daki MHP´li gözaltına alındı

Hatay´ın Dörtyol ilçesinde 4 polisin şehit edilmesi olayıyla ilgili son dakika gelişmesi... Dört polisin şehit olduğu saldırıda aracı kullanılan MHP´li meclis üyesi Bestami Kılıç gözaltına alındı. Aracın çalınmasındaki tuhaflıklar, PKK´lı olduğu iddia edilen ve MHP düşmanı olan saldırganların aracını gaspettikleri MHP´li Kılıç´ı sağ bırakmaları, daha da önemlisi Kılıç´ın saldırıdan birkaç saat önce jandarma istihbarattan üç görevliyle buluştuğunun ortaya çıkması şüpheleri Kılıç üzerinde toplamıştı.
Tamamı >   2.8.2010

Ecevit: MHP il başkanı, Özel Harp Dairesi elemanı mı?

Mahmut Övür (Sabah): Dörtyol´daki olayda birden fazla karanlık nokta var. Katliamda kullanılan arabanın sahibi MHP Payas Belediye Meclis üyesi Bestami Kılıç´ın olay öncesinde biri Jandarma İstihbarat Şube´de görevli Astsubay, ikisi Uzman Çavuş üç görevli ile Kozludere yakınlarındaki maden ocağına giderek (aynı gün) saat 14.00-14.30 arası görüştüğü bilgisi ortaya çıkınca ister istemez şu birkaç sorunun cevabı da merak ediliyor. Acaba üç Jandarma istihbarat personeli Bestami Kılıç´la niçin ve ne görüştü? Görev emirleri var mıydı? Bu görüşmeden kısa bir süre sonra Kılıç´ın rehin alınması bir tesadüf müydü? O rehin alınırken, istihbaratçılar neredeydi? Aslında bu soruları uzatmak mümkün... Ancak bu olay bana 70´li yıllarda karşılaştığımız Kontrgerilla´yla sivillerin ilişkisini hatırlattı. 1978´de Bülent Ecevit başbakan olarak Sarıkamış´ı ziyaret ettiğinde Tümgeneral Sabri Yirmibeşoğlu ile Orduevi´nde bir yemek yedi. Yemekte Özel Harp Dairesi hakkında bilgi almak istedi. Çünkü, kendisine de Çiğli Havaalanı´nda suikast yapılan Ecevit, o günlerde Özel Harp´e bağlı sivillerin toplumsal olaylarda yer aldığından şüpheleniyordu. Bu şüphesini Yirmibeşoğlu´na iletince şu cevabı aldı: ´Kuşkularınız yersiz´ Bunun üzerine Ecevit, şu soruyu sordu: ´Farz-ı muhal, buradaki MHP il başkanı, aynı zamanda Özel Harp Dairesi´nin sivil uzantısındaki gizli elemanlardan biri olamaz mı?´ Yirmibeşoğlu, kendinden emindi: ´Evet, öyledir ama kendisi çok güvenilir, vatansever bir arkadaşımızdır.´ MHP yönetimi 12 Eylül darbesiyle hesaplaşmaya girer girmez o ayrı bir konu ama ortaya çıkan bu gerçeği göz ardı etmeyip mutlaka araştırmalı.
Tamamı >   1.8.2010

Kontrgerilla, yaptıklarını gizlemeyi bile beceremiyor artık

Ergun Babahan (Star): Ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar. Her yerde parmak izleri var. Artık millet hangi eylem kimin eseri biliyor. ´Türk kanından´ bahsedenlerin, ortaya dökülen bunca bilgi karşısında neden hala sessiz kaldığını çok iyi anlıyor. Bunca yıldır Amerika´nın desteğiyle ayakta kalmışlar. Kontrgerilla için sadece para değil, akıl da almışlar belli ki. Kendi akıllarına kalınca bütün süsleri döküldü, dımdızlak ortada kaldılar. Abdullah Öcalan´a ´çatışmaların şiddetlendirilmesi´ talimatını verdiren de onlar, ´Kürt-Türk çatışması çıkarın´ talimatını da. Heronların koordinatlarını değiştirten de, Heronların yakaladığı militanları görmezden gelenler de onlar. Hatay-Dörtyol´da polislere saldırtan da aynı kişiler, sonra halkı birbirine düşürmeye uğraşanlar da. Çorum´da, Kahramanmaraş´ta başardıkları işleri bu kez beceremediler. Çünkü akıl hocaları devreden çıktı. Artık kendi başlarınalar ve sokma akılla hareket eden karanlık eller ancak bu kadarını becerebiliyor. Bunlar Gladio´nun bile yüzkarası çıktı. Abileri, amcaları bu hallerini gördükçe onlarla utanç duyuyordur.
Tamamı >   1.8.2010

Dörtyol´da şüpheleri derinleştiren bulgular

Dörtyol´daki son gelişmeler geçmiş kaos planlarını hatırlattı. Gözaltına alınan bir kişinin uzman çavuş olması, MHP´li Kılıç´ın aracının çalınmasındaki tuhaflıklar, PKK´lı olduğu iddia edilen ve MHP düşmanı olan saldırganların aracını gaspettikleri MHP´li yetkiliyi sağ bırakmaları, Yine Kılıç´ın saldırı öncesinde jandarma istihbarattan üç görevliyle buluştuğunun ortaya çıkması.. Saldırı sonrası protesto eylemi yapan kalabalığı yönlendiren kişinin kendisini MİT görevlisi olarak tanıtan uzman çavuş çıkması. Bu kişinin jandarmaya teslim edilmesinin ardından serbest kalması. MHP´li Bestami Kılıç´la görüşmeye gelen istihbarat personeli, eylemi gerçekleştirenler ve ters yöne girip polisin dur ihtarına uymayarak yakalanan kişilerin tamamının sivil ve üç kişi olması. Bu kişilerin aynı kişiler olma ihtimali üzerinde duruluyor. Ortaya çıkan tüm bu bulgular yeni bir karanlık senaryo izlenimi doğurdu. İnegöl ve Dörtyol´daki kitlesel kışkırtma eylemleri, şüpheleri Özel Harp Dairesi´nin (ÖHD) her kasabada bulunan sivil uzantıları üzerinde yoğunlaştırıyor.
Tamamı >   31.7.2010

Flaş!!! Dörtyol´da MHP´li Başkanvekili gözaltında

Hatay Dörtyol´da 4 polisi şehit eden teröristlerin kullandığı aracın, MHP´li Payas Belediye Başkanvekili ve Parti Meclis Üyesi B.K.´ya ait olduğu ortaya çıktı. B.K. gözaltına alındı. Olayın aracın çalınması nedeniyle olup olmadığı henüz bilinmiyor. İlerleyen saatlerde MHP´li Bestami Kılıç´ın aracının olay günü teröristlerce çalındığı haberi geldi. Ancak saldırıdan 4 gün sonra bu ayrıntının ortaya çıkması ve MHP´li yetkililerin de çalınma olayından haberdar olmamaları kafaları karıştırdı.
Tamamı >   30.7.2010

İnegöl´dekiler sarhoş amigolar değil derin devletin milisleri

Ergun Babahan (Star): Heronlar yüzünden ´PKK´lıların çok fazla zayiat verdiğinden´ yakınan subaylar var. Her çok ölümlü karakol baskınında akla sığmayacak boyutta ihmal var. Çobanları militan, militanları çoban sanan bir komuta kademesi sanki şehit çetelesinin yükselmesini arzuluyor. Şehit cenazeleri artsın ki, hükümete yönelik öfke de artsın, Kürt ile Türk´ün çatışma ihtimali de... Bu tip çatışmaların hem halkta otorite arayışını güçlendireceği, hem de iktidarı zayıflatacağı düşünülüyor. Bu süreç Abdullah Öcalan´ın ´Batı illerinde Kürt-Türk çatışması çıkabilir´ açıklamasının ardından başlamıştır. Öcalan´ın İmralı´daki hücresinden böyle bir süreci öngörmesi mümkün değildir. Bu örgüte verilmiş ´Kürt-Türk çatışmasını başlatın´ talimatıdır. Öcalan´a bu talimatı verdiren gücün de Ergenekon benzeri yapılanma olması ihtimal değil, neredeyse bir gerçekliktir. çatışma provalarına ´provokasyon´ demek yetmez. Saldırılarda bir siyasi partinin simgesinin kullanılması, bu partinin geçmiş dönemlerde darbecilerle işbirliği düşünüldüğünde daha kapsamlı bir kışkırtmayla karşı karşıya olduğumuzu göstermektedir. İşi sarhoş spor amigolarına yıkmak, başını kuma gömmek demektir. İktidarın böyle bir lüksü yoktur. Unutmasınlar ki, Çorum, Kahramanmaraş katliamını gerçekleştirenler de işsiz güçsüz lümpenlerdi. Onları kamyonlarla oraya taşıyan, eline balta, keser verip bebeleri doğramalarını isteyen güç ortaya çıkarılmadığı için 12 Eylül yaşandı.
Tamamı >   29.7.2010

Ergenekon´un kanlı iç savaş operasyonları

Rasim Ozan Kütahyalı (Taraf): Şu an Türkiye´de postmodern bir iç savaş yaşanıyor. Ergenekon yapılanması bu postmodern iç savaşı kaybetmemek için son kozlarını oynuyor. Artık bildik klasik bir darbeye girişemezler, bir şekilde AK Parti Hükümeti´ni tek başına iktidar olmaktan çıkaracak formüller üzerinde çalışıyorlar. 22 Temmuz 2007 seçimlerinden evvel de AKP´nin oy kaybetmesi için yapılacak her şeyi yapmıştı Ergenekon yapılanması. Hemen her gün şehitler veriyorduk, Bugün gazetesinin büyük bir başarıyla ortaya çıkardığı ihanet planları hemen her gün devredeydi o günlerde. Ergenekon-PKK ortak operasyonuyla şehit ettirilen gençlerimizin cenazeleri AKP-karşıtı provokasyon mitinglerine dönüştürülmek isteniyordu Ergenekon takımı tarafından. Bir yandan da Ulus-Anafartalar bombalaması gibi olaylar tertipleniyordu. Fakat Türkiye halkı Ergenekon´un bu terör yöntemlerine % 47 ile büyük bir şamar indirdi. Bu ülkenin halkı bu alçak tezgahlara gelmeyeceğini kanıtladı üç yıl önce. Şimdi de 12 Eylül halk oylamasından ´HAYIR´ çıkması için ellerinden ne gelirse yapıyorlar. 22 Temmuz öncesi yöntemleri artık halk yemiyor, daha çok askerimizin ölmesi için ´kasıtlı yapılan hatalar´ı görüyor artık bu halk. İrtica korkusu gibi yöntemler zaten hiçbir zaman tutmadı. Ergenekon´un şu an elinde tek koz var. Batı bölgelerindeki kasaba ve şehir merkezlerinde bir iç savaş ortamını yaratabilecek operasyonlar yapmak. Türkler ve Kürtler arasında bir iç savaş ortamı yaratabilecek operasyonlar başarıya ulaşabilir mi? Evet, Batı sahil şeridinde şu an bu provokasyonlar için zemin müsait.
Tamamı >   28.7.2010

İnegöl´deki olaylar kirli bir tezgah mı?

Akşam Yazarı Serdar Akinan olayların yaşandığı İnegöl´e gitti, izlenimlerini yazdı. Emel Sayın konserinden çıkan kalabalık haber duyuyor: ´Kürtler Orhaniye´de kahve bastı. İki ölü var...´ Olayın çıktığı meydana bakan banka ve işyerlerine ait güvenlik kameraları olaylardan önce kim tahrip etti? İnegöllülerin gazetede gördüğü ve teşhis edemediği onlarca insan kim? Bu insanlar İnegöl´e nereden geldi? Kahve basılmadı. Her iki taraf kahvenin basılmadığını açıkça söylüyor. Bu haber ve iki kişi öldürüldüğü dedikodusu nasıl çıktı? Takviye gelen çevik kuvvet, karakol önünde bekleyen ve sakinleşen kalabalığa neden biber gazı sıktı? Kürt minibüsçü tutuklandı. İddiaya göre olay anında bir otobüs dolusu daha zanlı vardı. Polisin ´plakasını aldık´ dediği bu otobüs ve içindeki zanlılar kim ve nerede? Kürtlere ait Şaypa alışveriş merkezinin önünde bulunan molotof kokteylleri nereden geldi? Neden bu detay örtülü kaldı? Cep telefonu sinyalleri ve sms trafiği operatörlerde kayıt altında tutuluyor. Bu olaylara katılan her iki taraftan şüphelilerin ifadeleriyle bu bilgiler örtüşüyor mu? Olayın belli başlı birkaç aktörü var. O gece hangi devlet yetkilileriyle telefonda görüştüler? Bu kayıtlar nerede? AKP´li Belediye Başkanı Alinur Aktaş olayların rant kavgasına bağlanmasını kesin bir dille reddediyor ve ekliyor, ´Bu açık bir provokasyondur... Bakın ben doğma büyüme İnegöllüyüm. O gece karakolun etrafında tekbir getirerek bağıran insanlardan bazılarını hayatımda görmedim.´
Tamamı >   28.7.2010

Generaller adliyeye gelmedi, Özel Harpçiler ortaya çıktı

´Balyoz´ darbe planı davasında tarihi gelişmeler yaşanıyor. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´nin, 25´i muvazzaf general 102 sanık için verdiği yakalama emri yerine getirilmedi. Generaller adliyeye gelmek yerine avukatlarını gönderdi. İlginç bir zamanlamayla İnegöl ve Hatay´da da kitlesel kışkırtma eylemleri sahneye konuldu. Kamuoyu bu zamanlamanın tesadüf olmadığında hemfikir. Ardı ardına çıkan ihanet delilleri, ´Bizim adamlar´ denilen PKK teröristlerinin yıllardır niçin bitirilemediğini çarpıcı şekilde ispatladı. Balyoz darbe planlarında kendi camilerimiz bombalanacak kendi uçaklarımız düşürülecek hava müzelerimiz basılacaktı. Çıkarılacak kitlesel eylemlerle kaos oluşturulacak ve nihayetinde generaller yönetime el koyacaktı. Bu planları yapanlara yönelik tutuklama kararı ardından İnegöl ve Hatay´da ortaya çıkan kitlesel eylemler şaşırtıcı değil. Generallerin adliyeye gelmek yerine avukatlarını göndermesi hukukçuları ayağa kaldırdı. Eski Cumhuriyet Savcısı Gültekin Avcı´ya göre ´tutuklama kararı özellikle muvazzaflar için önemli. Çünkü bu komutanların emrinin altında binlerce insan var. Suç delillerini karartmaktan yeni bir suç için iştirak etmeye kadar pek çok konuda şüpheler olduğu için tutuklama kararı yerindedir.´ Eski Cumhuriyet Savcısı Sacit Kayasu, hukukun işlemesinin bazı kesimlerde paniğe yol açtığını düşünüyor. Demokrat Yargı Eşbaşkanı Ertekin, hukukun herkese eşit muamele yaptığının ispatlanmasını isterken, Kazan Hakimi Şahin, ´Vatandaşla general, yargıçla başsavcı arasında ayrım gözetilemez´ diyor. Hukukçular, ´Rütbeye göre hukuk olmaz. Görüldükleri yerde tutuklanmalılar´ uyarısı yapıyor.
Tamamı >   27.7.2010

6-7 Eylül olayları İnegöl ve Hatay´da tekrarlanmak istendi

Emre Aköz (Sabah): Her 10 generalden biri hakkında tutuklama kararının çıkması, Ergenekon dostlarını çılgına çevirecek olaydır ve bir ´karşı hamlenin´ gelmesi beklenir. Hatırlarsanız, Açılım başladıktan, özellikle de Habur karşılamasının ardından, özellikle Batı Anadolu´daki yerleşimlerde bir Kürt alerjisi baş göstermişti. Küçücük, sıradan, başka zaman olsa kimsenin ilgilenmeyeceği bir dalaşma, bir itiş kakış alabildiğine büyütülüyordu. O kadar ki iş, olayları engellemeye çalışan emniyet güçlerine karşı saldırıya dek varıyordu. Dikkat ettiyseniz Açılım süreci hız kesince, o kalkışmalar da durdu. Eğer bunlar halkın; ´gerçek, samimi, anlık, kendiliğinden tepkileri´ olsaydı, genişleyerek devam ederlerdi. Halbuki bir uyarı, bir tehdit, bir kaş çatış gibi görünüp kayboldular. Evet, referanduma doğru yol alırken aynı taktik İnegöl´de tekrarlandı. Önce basit bir olay hızla büyütüldü... Sonra kitle emniyet güçlerine yönlendirildi. Bu nasıl mümkün oldu? Bir ara çok konuştuk. Ancak gündem değişince unutmaya başladık. Hatırlayalım: Özel harp organizasyonu! Yani resmi açıklamaya göre, düşman işgaline karşı yapılandırılmış, her ilde, her kasabada bulunan, derin devlete bağlı sivil güçler. (Yapılanmanın asli görevi ise devletin hedef gösterdiği kesimleri -mesela solcular kontrol altında tutmak ve emir geldiğinde hedefe saldırmaktır.) Örnek mi istiyorsunuz? İşte bir tanesi: 6-7 Eylül 1955´te İstanbul´da meydana gelen, öncelikle Rumlara yönelik taciz ve yağlama olayları için konuyu bilen bir orgeneral, ´Özel Harp Dairesi´nin işiydi ve muhteşem bir örgütlenmeydi´ demişti. Aman dikkat: Simge kişi ve kuruluşlara da saldırı olabilir...
Tamamı >   27.7.2010ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.614.834