Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "karevlerisavsak" için arama sonuçları    (Toplam 108 sonuç)          


Şok: Karargah Evleri'ne örtbas

İşçi Partisi'nin Hava Kuvvetleri'nde gizlice yapılandığı iddiasıyla 2008'de başlatılan ve 6 yıldır sürmekte olan Karargah Evleri'ne yönelik soruşturma delil yetersizliği nedeniyle kapatıldı. 91 şüpheli hakkında da takipsizlik kararı verildi. Soruşturma Savcı Zekeriya Öz tarafından Ergenekon kapsamında başlatılmıştı. Ardından askeri savcılık da aynı konuda bir soruşturma başlatmıştı. Dosyanın kapatılması şok etkisi yaptı. Çünkü Ergenekon davasını sonuçlandıran İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, kararında yapılanmanın varlığının delilleriyle birlikte ortaya çıktığını belirtmişti.
Tamamı >   11.9.2014

Karargah Evleri ne oldu?

2008 yılında başlayan Karargah Evleri soruşturması 5 yıldır sonuçlanmadı. Özel Harp Dairesi´ne yönelik 2009´da başlanan ve en gizli olduğu ileri sürülen kozmik soruşturmanın dahi bittiği ve önümüzdeki günlerde iddianamesinin yazılmaya başlanacağı öğrenilirken Karargah Evleri soruşturmasının bitmemesinin nedenleri merak ediliyor. Soruşturmanın çok derinlere uzanmakta olabileceğini, gecikmesinin de bu nedenden kaynaklanmış olabileceğini düşündüren bazı bulgular var.
Tamamı >   29.3.2013

Demirel, mezhepçi cuntayı korudu

28 Şubat´ta TSK´daki alevi cuntanın Kıvrıkoğlu´na suikast girişiminde bulunduğunu, amacın da Çevik Bir´e Genelkurmay Başkanlığı yolunu açmak olduğunu Cumhurbaşkanı Demirel´e ihbar eden Yarbay Yıldar´ın mektubu ortaya çıktı. Demirel, cunta ihbarını Genelkurmay´a iletir. Genelkurmay da Yıldar´ı yargılar. Bu olay, Demirel´in ikinci ihanetidir. 28 Şubat darbe hazırlıklarına dair Emniyet´in elde ettiği belgeleri Başbakan Erbakan da Demirel´e göndermişti. Demirel gereğini yapacak yerde belgeleri Genelkurmay´a ulaştırdı. Yarbay´ın ihbar mektubundan 3 gün sonra, 15 Mart 1998 tarihli Vakit gazetesinde yeralan ´Bu aciliyet niye?´ başlıklı yazımız, TSK içindeki, alevi-sol kökenli, şiddetli İslam karşıtı bu cuntasal faaliyetin varlığı ile ilgiliydi.
Tamamı >   21.4.2012

Bir´e Albay Berkay soruldu mu?

28 Şubat sürecinde, 1997´de Kıbrıs´taki bir askeri tatbikatta Kara Kuvvetleri Komutanı Hüseyin Kıvrıkoğlu´nu sıyıran ve Albay Vuray Berkay´ı öldüren kurşun olayının Çevik Bir´e sorulup sorulmadığı merak ediliyor. İddialara göre, Cunta, Refahyol Hükümeti´ni devirmekte anlaşmış, ancak sonradan aralarında Atlantikçi-Ulusalcı kavgası başlamıştı. Yine iddialara göre TSK içinde 80´li yıllardan beri sistemli şekilde alevi mezhebine dayanan ve başını Doğu Aktulga´nın çektiği Baas türü bir cunta örgütlenmesi yürütülüyordu. Kıvrıkoğlu işte Ergenekon´un sol kanadı olarak nitelenen bu mezhebi kesim tarafından bertaraf edilmek istenmişti.
Tamamı >   17.4.2012

MİT Kanunu komisyonda kabul edildi

MİT mensupları ile ´başbakanın özel görevlendirdiği kişilerin´ başbakanın izniyle soruşturulabileceğine dair kanun teklifi, Meclis Adalet Komisyonu´nda kabul edildi. Tek maddelik kanun teklifine, ´devam eden soruşturma ve kovuşturmaların da başbakanın iznine bağlanmasını´ öngören yeni bir madde ilave edildi. Teklifin, perşembe günü Genel Kurul´da görüşülmesi bekleniyor. Anayasa Mahkemesi eski raportörü Osman Can da konuyla ilgili makalesinde, bu kanun çıkarılmasa bile MİT mensuplarının Başbakandan izin almadan savcılarca sorgulanamayacağının açık olduğunu belirtiyor.
Tamamı >   15.2.2012

Ergenekon işkencesine 45 yıl hapis

Üç astsubayı hipnoz ve işkenceyle sorgulayan Zeki Üçok için savcı 45 yıl hapis istedi. Askeri savcı Zeki Üçok, işkence ve hipnozlu sorguyu uygularken Ergenekon bağlantılı ´Karargah Evleri´ askeri soruşturmasını yürütmekteydi. Sonradan Ergenekon savcısı Zekeriya Öz tarafından sorgulanıp tutuklanmasıyla da ortaya çıktığı gibi Ergenekon´un TSK´ya sızmış en gizli askeri yapılanmasına karşı yürüttüğü bu soruşturmayı savsakladı. Hipnozlu sorgularla elde edilecek ifadelerle Karargah Evleri soruşturmasına karşı ´Işık Evleri´ soruşturması oluşturulacak ve ardından yürütülecek operasyonlarla büyük bir gürültü koparılarak Ergenekon soruşturması baltalanmaya çalışılacaktı. Bu girişim Albay Dursun Çiçek´in kaos planındaki direktiflere de birebir uygundu.
Tamamı >   3.2.2012

Islak imza davasında 45. duruşma

Islak imza ve andıç davasının 45. duruşmasında tutuklu sanık Genelkurmay İstihbarat eski Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin´in çapraz sorgusu yapılıyor.
Tamamı >   22.12.2011

Islak imza davasında 44. duruşma

Islak imza ve andıç davasının 44. duruşmasında tutuklu sanık emekli albay Sedat Özüer´in savunması alınıyor. Davanın dünkü duruşmasında AK Parti´nin müdahillik talebi kabul edilmişti. Dolayısıyla davanın duruşmalarına bundan böyle AK Parti adına avukatları müdahil olarak katılmaya başlayacak.
Tamamı >   20.12.2011

İlginç ifade Balyoz´a ışık tutacak

Balyoz davasında savunma yapan tutuksuz sanık Embiya Şen hakkındaki suçlamaları reddetti ve seçimlerde AK Partiye oy verdiğini söyledi. Bunun üzerine sanık yakınları kendisine hakaret etti. Bu sataşmaların duruşma arasında da sürdüğünü iddia eden Embiya Şen, Çetin Doğan´ın eşini ve bazı sanık yakınlarını mahkemeye şikayet etti. Şen, şikayetinin sonunda çok ilginç bir cümle kullandı: ´Kimse kusura bakmasın. Bu tahammülsüzlüğü anlamak güç. Aylardır burada bir oluşum iddiası yargılanıyor. Bu tahammülsüzlük, bu iddialara bir nebze ışık tutacaktır.´
Tamamı >   11.10.2011

Hipnoz ve işkence davaları birleşti

Kayseri´de 3 astsubayı askeri savcı talimatıyla gözaltına alındıktan sonra işkence ve hipnozla sorguladıkları suçlamasıyla haklarında dava açılan Askeri Savcı Ahmet Zeki Üçok ile emekli Yarbay Gürol Doğan´ın yargılandığı davaların dosyaları Yargıtay´ın bozma kararı nedeniyle birleştirildi. Her iki sanığın, Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yargılanmasına devam edilecek. Duruşmada mahkeme heyetini ´sahtekârlıkla´ suçlayan sanık Gürol Doğan hakkında hakaretten dolayı suç duyurusunda bulunulması kararlaştırıldı. Konuyla ilgili diğer bir gelişme de, Hava Kuvvetleri askeri mahkemesinde ´evrakta tahrifat´ suçlamasıyla yargılanmakta olan, hipnoz ve işkenceli sorguya maruz kalmış olan astsubaylardan Ali Balta´nın beraat etmesi oldu.
Tamamı >   7.10.2011

Hipnoz ve işkence gören Astsubaya beraat

Kayseri´deki görevi sırasında Korgeneral Rıdvan Ulugüler´in imzasını kullanarak ´resmi belgede sahtecilik´ yaptığı iddia edilen Astsubay Ali Balta´nın beraatine karar verildi. Astsubay Ali Balta, Ergenekon Terör Örgütü ile bağlantılı İşçi Partisi´nin ´Karargah Evleri´ soruşturmasında tutuklanan Albay Cengiz Köylü´ye yardım toplanmasına yönelik komutan Korgeneral Rıdvan Ulugüler´in yasadışı sözlü emrini yazılı hale getirerek yerel ağa (intranete) yüklediği iddiasıyla gözaltına alınmış, bu süreçte kendisine hipnoz yapılıp işkence uygulanmıştı. Astsubaya hipnoz ve işkence uygulayanlarla ilgili sivil mahkemede ayrı bir dava yürütülmekte.
Tamamı >   7.10.2011

Karargah Evleri nihayet sivillerde

Askeri savcılığın yürütmekte olduğu Karargah Evleri soruşturmasında dosyalar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderildi. İşçi Partisi´nin Ergenekon talimatları doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetleri´ne sızma projesi olarak bilinen soruşturma, aradaki ihtilaf sebebiyle sivil ve askeri savcılık tarafından ayrı ayrı yürütülüyordu. Ancak askeri yetkililer, 4 yıl sonra dosyayı sivil meslektaşlarına gönderme kararı aldı. ´Karargah Evleri´yle ilgili soruşturma, MİT tarafından hazırlanan 330 sayfalık raporun 29 Mart 2007´de Genelkurmay Başkanlığı´na iletilmesiyle başlamış, Savcı Zekeriya Öz´ün Ergenekon soruşturması kapsamında yapılanmanın izine ulaşmasıyla ikinci bir soruşturma daha başlatılmıştı. Öz, askeri savcı Zeki Üçok´u soruşturmayı savsaklamaktan tutuklamıştı.
Tamamı >   2.10.2011

Albay Üçok davasına devam edildi

Hava Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok´un, bazı soruşturmalar sırasında ´zincirleme olarak memuriyet görevini kötüye kullandığı´ iddiasıyla askeri mahkemede yargılanmasına devam edildi.
Tamamı >   7.9.2011

Askerden ´Karargah Evleri´ni örtbas planı

Andıç iddianamesinin ek klasörlerine Ergenekon savcılarıyla görüşen askeri savcıların görüşme notları da girdi. Notlarda sivil savcılarca Ergenekon soruşturması kapsamında yürütülen İP-Karargah Evleri soruşturmasının kamuoyu nezdinde kanuni yollardan nasıl itibarsızlaştırılacağı, bunun için yandaş medyaya bilgi sızdırılacağı tek tek sıralanmış. Karargah Evleri soruşturmasının örtbas edilmesiyle ilgili şok bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Ergenekon soruşturması sırasında askeri savcılığın Savcı Zekeriya Öz´e karargah evleri soruşturması dosyasını vermek istemediği, Öz´ün ısrarlı olması üzerine de ´generallere soruşturma açılmaması kaydıyla´ istenen dosyaları verdiği iddia edildi.
Tamamı >   11.8.2011

14 Balyoz generali 1 yıl daha görevde

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantıları sona erdi. Emekli edilmeleri beklenen Balyoz davası sanığı 14 general ve amiralin görev süreleri 1 yıl uzatıldı. Erzincan Ergenekon Davası´nın 1 numaralı sanığı EDOK Komutanı Orgeneral Saldıray Berk emekliliğini isterken, onun yerine ´İnternet Andıcı´ davası kapsamında hakkında yakalama kararı talep edilen Ege Ordu Komutanı Orgeneral Nusret Taşdeler atandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün eşi Hayrünnisa Gül´ün elini sıkmamak için protokolde yer değiştiren Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Aslan Güner İstanbul Harp Akademileri Komutanlığı´na atandı. Islak İmza davasının tutuklu sanığı Kurmay Albay Dursun Çiçek emekliye ayrıldı.
Tamamı >   4.8.2011

Üçok, suç örtme makinesi gibi

Askeri savcı Zeki Üçok´un üç astsubayın ifadesini işkence ve hipnozla almaktan dolayı yargılandığı Kayseri 1. Ağır Ceza mahkemesindeki duruşmada mahkeme heyeti, Üçok´un aynı suçtan yargılandığı askeri mahkemeden dosyanın bir örneğini istedi.
Tamamı >   27.4.2011

Savcı Üçok Hipnoz´u doğruladı

Kayseri´de üç astsubayın sorgusuna Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok´la birlikte katılan Askeri Savcı Yardımcısı Üsteğmen Özgür Tüfekçi´nin Genelkurmay Askeri Savcılığı´na verdiği ifade, Üçok´un gözaltındakileri hipnoz ve diğer yasadışı usullerle sorguladığını ispatladı.
Tamamı >   20.4.2011

Asker de Suç Örtme Makinesini gördü

Genelkurmay Askeri Savcılığı, sahte çürük raporu ve Ergenekon soruşturmaları kapsamında tutuklanan Askeri Savcı Ahmet Zeki Üçok hakkında dava açtı. Dokuz yıla kadar hapsi ve ´memuriyetten men´ edilmesi istenen Üçok hakkındaki iddianamede çarpıcı suçlamalar var. Üçok, Kayseri´de 3 askere yönelik soruşturmayı hukuka aykırı şekilde yürütmek, mahkeme kararı olmaksızın ev ve işyeri araması yapmakla suçlanıyor. ´Fuhuş, askeri casusluk ve şantaj´, ´Ergenekon´, ´Sahte çürük raporu´, ´Heron skandalı´, ´Konya Yunak´ta havaya ateş açma´, ´Hipnozlu sorgu´ gibi sivillerin yürüttüğü çok sayıda suç soruşturması ve davada şüpheli olarak adı geçen ya da sanık olarak yargılanan savcı Üçok´u konu alan 2 Şubat 2010 tarihli haberimizin başlığı şöyle idi: ´Savcılar suçu aydınlatır.. Ya kendileri de karışmışsa?..´
Tamamı >   19.4.2011

Hipnozlu sorgu davasına devam edildi

Hava Kuvvetleri Askeri Mahkemesi´nde görülen ´Hipnoz´ davasının dünkü duruşmasında çarpıcı bir gelişme yaşandı. Askeri bilirkişi, Astsubay Ali Balta´nın hazırladığı iddia edilen belgenin askeri yazışma kurallarına uymadığını belirledi. Bu sebeple de ikna ve iğfal kabiliyetinin bulunmadığının altını çizdi.
Tamamı >   19.4.2011

Rektörlükten Mehmet Perinçek´e inceleme

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, Atatürk İlke ve İnkılapları Tarihi Enstitüsü´nde araştırma görevlisi olarak çalışan Mehmet Perinçek hakkında inceleme başlattı. Bir Rus gazetesine verdiği demeçte, hükümet ve mütedeyyin kesimler hakkında hakaret içeren ifadeler kullanan Mehmet Perinçek´in adı Ergenekon bağlantılı yasa dışı terör örgütü Karargah Evleri soruşturmasındaki şemada da geçiyordu. Perinçek, İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı ve Ergenekon soruşturmasında adı geçen Levent Temiz ile birlikte Kızılelma isimli bir birlikteliğe de imza atmıştı.
Tamamı >   13.4.2011

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 108)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.749.584