Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "odaiftar" için arama sonuçları    (Toplam 14 sonuç)          


İşçi Partisi´nden yavuz hırsızlık

İşçi Partisi, Başbakan Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Gül´ün TSK içinde gizli örgüt çalışması yürüttüğünü iddia ederek sözde bazı kanıtlar sundu. Meclis Araştırması açılmasını da isteyen İP´in iddia ve kanıtları, yavuz hırsızlığın ne olduğunu çarpıcı şekilde gösteriyor. Halkın oylarıyla seçilen Başbakan ve Cumhurbaşkanının TSK içinde kendilerini devirmeye çalışan cuntaları haber almak için gayret göstermesi, İP´e göre yasadışı.
Tamamı >   4.2.2013

Odatv´nin iftar davası ertelendi

Odatv davasının tutuklu sanığı Barış Terkoğlu´nun, 2009 yılında emniyet görevlileri ile hakim ve savcıların katıldığı Ramazan ayı iftar yemeğine ilişkin yaptığı hedef gösterici haberi nedeniyle yargılandığı dava yeni yargı paketi nedeniyle ertelendi. Sanıklar üç yıl içinde yeni bir suç işlemez ise dava düşürülecek, işlerse davaya devam edilecek.
Tamamı >   18.7.2012

İftarı 3-4 kez haber yaparız

Seyfi Oktay iddianamesinde, 2009´da Ergenekon hakim ve savcıları ile polis müdürlerinin katıldığı iftar yemeği fotoğraflarının OdaTV´de yayınlatılmasının perde arkası da yer aldı. Ufuk Akkaya tarafından Doğu Perinçek´e hitaben yazılmış word dosyasında iftar yemeği fotoğrafları ile ilgili olarak şu değerlendirme yapılıyor: ´Benim önerim bu fotoğrafları Aydınlık´ta yayımlamaktır. 3 Ağustos´a kadar 3-4 kez bu malzemelerden haber yaparız. Ayrıca bu fotoğraflar çok konuşulacak. H.B.Ö. ve Mehmet Cengiz´in bu fotoğrafları çok önemsediklerini düşünüyorum. Biz bu haftadan itibaren tokmağı elimize alıp davul çalabiliriz. Sayın başkan.´
Tamamı >   5.1.2012

Odatv: Haberal usulü reddi hakime ret

İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi, ´Odatv Davası´nda sanıkların reddi hakim talebini oy birliğiyle reddetti. Odatv sanıkları taleplerine gerekçe olarak, geçtiğimiz yıllarda bir geleneksel ramazan iftarında çekilen yemek resminde hakim Resul´ün de bulunmasını göstermişlerdi. Bu talebin Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´ın icat ettiği reddi hakim talebi yönteminden esinlendiği iddia ediliyor, talebin kabul edilmesi durumunda, Ergenekon ve benzer davaların çökmesine kadar gidebilecek bir kapının aralanmış olacağına dikkat çekiliyordu. Haberal´ın bu ilginç yöntemi geçtiğimiz yıl referandumda etkisiz hale getirildi. Hiçbir mahkeme tarafından kabul edilmeyen Haberal´ın reddi hakim talepleri son olarak AİHM tarafından da reddedildi.
Tamamı >   5.12.2011

İftar fotoğraflarını hakim sızdırmış

Odatv soruşturmasında ortaya çıkan kayıtlara göre, Ergenekon Davası´na bakan hakim ve savcıların iftar yemeğindeyken çekilen fotoğrafını medyaya sızdıran kişinin polis değil, hakim olduğu anlaşılıyor.
Tamamı >   26.9.2011

Odatv´nin iftar kışkırtmasına hapis istemi

Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu´nun yargılandığı davada, 2009 yılında emniyet görevlileri ile hakim ve savcıların katıldığı iftar yemeğine ilişkin yayınlanan kışkırtma haberle ilgili mütalaasını açıklayan savcı söz konusu haberde eleştiri sınırları aşılarak hedef göstermeye varıldığını savundu ve 3 yıla kadar hapis cezası istedi. Sanık Barış Terkoğlu ise olayı haber değeri olduğu için haberleştirdiğini savundu.
Tamamı >   17.8.2011

Odatv´nin ´iftar´ kışkırtması yargılanıyor

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, emniyet görevlileri ile hakim ve savcıların katıldığı iftar yemeğine ilişkin yayınlanan haberle ilgili davada hakim karşısına çıktı. Kimseyi terör örgütlerine hedef göstermediğini savunan Terkoğlu, haber değeri taşıdığı için konuyu haber yaptığını söyledi. ´Bu fotoğraflar olay yaratacak´ başlığıyla 2009 yılında verilen haberde emniyet ve yargı camiasının davetli olduğu iftar dincilerin yargıyı ele geçirdiği teması ile verilmişti. Ergenekon davasına bakan hakim ve savcılar karalandığı habere konu olan iftarın, Ergenekon davasının emniyet ve yargı işbirliğiyle düzenlenmiş bir tertip olduğuna dair delil olduğu iddia edilmişti. Bu haberden hareket eden Ergenekon sanıkları birçok kez Ergenekon hakimlerinin davadan çekilmesi için talepte bulunmuş, CHP´nin de iştirakiyle büyük bir tartışma başlatılmıştı.
Tamamı >   9.3.2011

Ergenekon´un davayı siyasallaştırma taktiği: Savunma yapma tartış

CHP´li milletvekilinin de gözlemci olarak katıldığı İkinci Ergenekon Davası´nın bugün görülen 9´uncu duruşması gergin başladı. Sanıklardan Tuncay Özkan konuşmak için söz istedi. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün Tuncay Özkan´a söz vermeyince Başkan Şengün ile Özkan arasında sözlü tartışma yaşandı. Mahkeme başkanının Özkan´a yerine oturmasını söylemesi üzerine, Özkan da, ´Konuşmamızı engelliyorsunuz´ diyerek ısrarla tekrar söz istedi. Mahkeme başkanı Köksal Şengün konuşmanın yerinde ve zamanında yapılması gerektiğini söyleyerek Tuncay Özkan´dan duruşmanın ahengini bozmamasını istedi. İddianamenin okunmasına geçileceğini hatırlatan Köksal Şengün´ün ´Bu hepimizin menfaatine olacak özellikle de sizin. Lütfen yerinize oturun´ demesi üzerine Tuncay Özkan, ´Konuşmak istiyorum. Ağzımı açtığımda sus deyince susacak bir insan değilim´ dedi. Bu tartışma devam ederken tutuklu sanıklardan İstanbul Organize Suçlarla Şubesi eski Müdürü Adil Serdar Saçan söz alarak usule ilişkin talepte bulunacağını söyledi. Sizin olmadığınız duruşmalarda burada olağanüstü bir yargılama yapılıp yapılmadığının karara bağlanmasını istemiştim. Bugün de bu talebimi tekrarlıyorum. Kanuna karşı hile yöntemini kullanmak yolu ile Adalet Bakanlığı ve Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) yetkilerini kullanarak ikinci bir mahkeme kurdunuz. Hem yetkisizsiniz hem görevsizsiniz. Bu nedenle bu konuya ilişkin acele karar vermelisiniz. İkinci bir mahkeme kurarak şuan da suç işliyorsunuz, Anayasa´yı ihlal ediyorsunuz. Biz hangi mahkemenin karşısındayız?´ dedi. Adil Serdar Saçan´ın ardından usule ilişkin konuşacağını belirterek söz alan Tuncay Özkan ise olağanüstü yargılama usullerinin Anayasa´nın 15´inci maddesine göre savaş dönemlerinde bile uygulanamayacak usuller olduğunu belirterek, ´Bu konuda bir karar vermek zorundasınız. Beşiktaş´ta oluşturulan diğer mahkemenin numarası nedir. Yanlış Bağdat´tan döner. Ya bu Ergenekon yanlışından dönün ya bu yanlış sizi de yutacak´ diye konuştu. Adil Serdar Saçan´ın avukatı Celal Ülgen de HSYK´nın oluşturulan İstanbul 13´üncü Ağır Ceza Mahkemesi´nden haberinin olup olmadığını sorarak, ´Bir yetkilendirme varsa bu kararı görmek istiyoruz´ dedi. Önceki oturumda yine Özkan Saçan ikilisi devreye girerek hakimlerin iftar yemeğine katıldığı için reddedilmesini istemişlerdi. Bu red talebinin üst mahkeme olan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi´nce reddedildiği duruşmada açıklandı. Sanıkların tartışma ortamı oluşturarak ve sürekli yeni taleplerde bulunarak davayı uzatmaya ve bunu başardıklarında da davanın siyasi olduğunu gösterebileceklerine inandıkları için duruşmalarda gerginlik çıkarmaya çalıştıkları ileri sürülüyor.
Tamamı >   26.10.2009

Cumhuriyet gazetesine Ergenekon´da hedef gösterme soruşturması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ergenekon soruşturmasını yürüten emniyet görevlileri ve savcılar ile davaya bakan hakimlerin, geçen yıl Ramazan ayında emniyet tarafından düzenlenen iftar yemeğinde çekildiği iddia edilen fotoğraflarını yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi ve Oda TV adlı internet sitesi hakkında soruşturma başlattı. 5 Ekim 2009 tarihinde, ´Bu fotoğraflar olay yaratacak´ başlığıyla yayımlanan haberde, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili, Cumhuriyet savcıları, ağır ceza mahkemeleri başkan ve üyeleri ile terörle mücadeleden sorumlu İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı ve İstihbarat Şube Müdürünün isim ve fotoğraflarına yer veren bu iki medya organı hakkında, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu´nun 6/1´inci maddesi uyarınca, ´Terörle mücadelede görev almış kamu görevlilerinin kimliklerini açıklamak, yayınlamak ve bu yolla kişileri hedef göstermek´ suçundan soruşturma başlattı.
Tamamı >   22.10.2009

Hakimleri birbirine düşürmeyi denerken birbirlerine düştüler

Ergenekon sanıkları, iftar yemeğine katıldılar diye Mahkeme Başkanı Köksal Şengün ve diğer hakimleri reddetmişler, iki kez yaptıkları reddi-hakim talepleri başka mahkeme heyetince reddedilmişti. Bunda başarılı olamayan sanıkların şimdi de hakimlerin arasına nifak sokmaya çabaladığı, reddini istedikleri Başkan Köksal Şengün´ü bu kez överek diğer hakimlere karşı kışkırtmaya çalıştığı dikkatlerden kaçmadı. Birinci Ergenekon davasının dün yapılan 117. duruşmasında Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan´ın iki gün süren çapraz sorgusuna devam edildi ancak tamamlanamadı. Daha sonra talepler kısmına geçilince söz alan Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, 8 Ekim 2009 tarihli oturumda avukat Servet Bora´nın, Mahkeme Başkanı Köksal Şengün´ün, heyetin diğer üyelerine karşı devamlı muhalif olduğunu ancak alınan kararlarda görüş birliğinde olduğu görüntüsü verme çabasında bulunduğunu, korkusundan muhalefet şerhi koyamadığı şeklindeki açıklamasını hatırlattı. Pekgüzel, Perinçek´in avukatı Servet Bora´nın, Başkan Şengün´e hitaben ´Hiçbir şey yapamıyorsanız bu iki üye ile birlikte çalışamayacağınızı bir dilekçe yazarak HSYK´ya bildirerek kendinizi kurtarın´ şeklindeki sözlerinin, Başkanlık makamına açıkça hakaret unsuru taşıdığını belirterek hakkında suç duyurusunda bulunulmasını istedi. Ayrıca Pekgüzel, mahkemenin her aldığı kararda oy birliği şartının aranamayacağını, her hakimin kendi görüşünü bildirmesinin yasal hakkı olduğunu vurguladı. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün´ün duruşmaya ara vermeye hazırlandığı anda tutuklu sanık Doğu Perinçek ısrarla söz aldı. Savcının görüşünü açıklarken başkanlık makamını açık olarak tehdit ettiğini ileri süren Perinçek, ´Bunu anlamamak için ahmak olmak lazım. Savcıların mahkemeyi tehdit etmesi bizi yaralamıştır. Savcılar duruşma sırasında mahkemeyi açıkça tehdit ederek suç işlemiştir. Silivri Savcılığı´na suç duyurusunda bulunulmasını istiyorum´ dedi. Bunun ardından Başkan Şengün, duruşmaya kısa bir süre ara verdiklerini açıkladı. Mahkeme heyeti henüz yerinden ayrılmadan Doğu Perinçek, ´Küstahça, apaçık, hangi istihbarat kaynağından bu bilgileri alıyorsunuz? Çığırından çıkarıyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti´ne karşı açıkça savaş ilan ediyorsunuz´ diye bağırmaya devam etti. Bu sırada tutuklu sanık Hayrettin Ertekin yanına giderek sakin olmasını söyleyince, ´Ne demek bu. Sizin için yapıyorum. Yoksa buradan çıkamazsınız. Aklınızı başınıza toplayın´ diye bağırdı. Ardından Veli Küçük de Ertekin´e müdahale ederek küfür etti. Ertekin´in oğlunun Küçük´e tepki göstermesi üzerine Küçük ona da küfürle karşılık verdi.
Tamamı >   21.10.2009

Flaş!!! Ergenekon´da 2. reddi-hakim talebi de reddedildi

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından eski polis şefi Adil Serdar Saçan ve diğer bazı Ergenekon sanıklarının iftar yemeğine katıldıkları için ´tarafsızlıklarına gölge düştüğü´ iddiasıyla İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün ve üye hakim Hasan Hüseyin Özese hakkındaki ´reddi-hakim´ talebi reddedildi. İkinci Ergenekon davasının 12 Ekim 2009 tarihli 8. duruşmasında, kimi sanıklar ve sanık avukatlarınca, Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılar ile davayı yürüten Mahkeme Başkanı Köksal Şengün ve kıdemli üye Hakim Hasan Hüseyin Özese´nin katıldığı bir iftar yemeğindeki fotoğraflarının basına yansımasına dikkat çekilerek hakimlerin tarafsızlığını yitirdiği iddia edilmiş ve davadan çekilmeleri talep edilmişti. Duruşmada söz alan eski polis şefi Serdar Saçan iftar yemeğini gündeme getirerek hakim ve savcılar için çok ağır ifadeler kullanmış, onları ´fethullahçı´ olmakla suçlayarak ´karşı-devrim´ yürüttüklerini iddia etmişti. Serdar Saçan´ın ardından söz alan diğer bazı Ergenekon sanıkları aynı talebe katılmışlar, sanıklardan Tuncay Özkan da Saçan gibi hakim ve savcılar için ağır ve küçük düşürücü ifadeler kullanmıştı. Aynı duruşmada yaşanan ilginç bir başka gelişme de, CHP´nin 11 milletvekili ile duruşmaya katılması olmuştu. CHP´liler yaptıkları açıklamada amaçlarının reddi hakim talebini desteklemek olduğunu belirtmişlerdi. CHP´nin adeta çıkarma yaparak duruşmaya katılması, daha önce genel başkanları Baykal´ın Ergenekon sanıklarına selam göndermesi, davanın çok ciddi ve kararlılıkla ilerlediğini gören Ergenekon sanıkları ve çevrelerinin, davayı siyasallaştırılmaya çalışarak, hakimlerden ümidini kestiği için onları baskı altına alarak hatalı kararlar vermeye ya da çekilmeye zorlayarak etkisizleştirmeye çalıştığı iddialarını doğrulayan ilginç bir gelişme olarak yorumlanıyor.
Tamamı >   16.10.2009

Flaş!!! Ergenekon davasında reddi-hakim talebi reddedildi

Birinci Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Oktay Yıldırım´ın avukatı Yıldırım Çavuşovalı´nın, ´tarafsızlıklarına gölge düştüğü´ iddiasıyla İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün ve üye hakim Hasan Hüseyin Özese hakkındaki ´reddi-hakim´ talebi reddedildi. Birinci Ergenekon davasının görüldüğü duruşmada, kimi sanıklar ve sanık avukatlarınca, Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılar ile davayı yürüten Mahkeme Başkanı Köksal Şengün ve kıdemli üye Hakim Hasan Hüseyin Özese´nin katıldığı bir iftar yemeğindeki fotoğraflarının basına yansımasına dikkat çekilerek hakimlerin tarafsızlığını yitirdiği iddia edilmiş ve davadan çekilmeleri talep edilmişti. Davanın Ergenekon sanıkları ve çevrelerince siyasallaştırılmaya çalışarak etkisizleştirilmek istendiği iddialarını adeta doğrulayan ilginç bir gelişme de reddi-hakim talebini desteklemek için son duruşmaya CHP´li 11 milletvekilinin katılması, hakim ve savcıları eleştirmeleri ve bununla da yetinmeyerek savcılar hakkında HSYK´ya yeni bir şikayet dilekçesi vermeleri olmuştu.
Tamamı >   14.10.2009

Saçan: Hakimler fethullahçı, karşıdevrimci

Ergenekon sanıklarının davayı siyasileştirme gayretleri tekrar artışa geçti. Ergenekon Terör Örgütü, kışkırtmalarla toplumu kamplara ayırma ve gerilim çıkarmaya çalışma çabalarını cezaevinde de sürdürmeye çabalıyor. Hakim ve savcıların her yıl geleneksel yapılan resepsiyon kokteyl ve iftar yemeklerine katılmaları sorun olmazken bu yılki Emniyet´in iftarına savcı ve hakimlerin katılmasını bazı çevreler Ergenekon davası için malzeme yapmaya çalışıyor. Bu çevrelerin daha önce dile getirdikleri, Ergenekon davasının hukuki değil siyasi olduğu iddiaları, muhtelif yerlerde ele geçirilen çok sayıda silah ve suikast planları sonrası sessizliğe gömülmüştü. Bu iddiaları dile getirenler, Ergenekon soruşturma ve davasının ´F-tipi (Fethullahçı) polis F-tipi savcı ve hakimlerle yürütüldüğü, sanıkların tamamının Atatürkçü olmasının buna delil teşkil ettiğini ileri sürüyorlardı. Uzun zamandır sessizliğe gömülen bu iddialar bugünlerde tekrar yüksek sesle dillendirilmeye başlandı. İkinci Ergenekon davasında bugün yapılan 8. duruşmaya İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafında verilen iftar yemeği damgasını vurdu. Aynı konu bundan önceki son duruşma olan 8 Ekim 2009´da yapılan birinci Ergenekon davasının 115. duruşmasına da damga vurmuştu. O duruşmada da Kerinçsiz ve diğer bazı Ergenekon sanıkları yıllık geleneksel iftar yemeğine hakim ve savcıların katılmasını eleştirerek reddi hakim ve savcı talep etmişlerdi. Bugünkü duruşmada Ergenekon tutuklusu eski polis şefi Serdar Saçan bu konuyu tekrar gündeme getirdi. Eleştirileri daha da ileri götüren Saçan, hakim ve savcılara şok suçlamalarda bulundu. Hakim ve savcıları yemeğe katıldıkları için ´fethullahçı´, ´tarikatçı´, ´karşıdevrimci´ olmakla suçlayan Saçan, mahkemeye güveninin kalmadığını belirtti: ´Savcıların gizlediği, benim DGM´den soruşturma yapmak için izin aldığım bir örgütten bahsediyorum. Bu örgütün, Fethullahcı kadronun emniyet içinde yapılandığından bahsediyorum. Gözaltına alındığımda bir tek ben nezarete konuldum. Paşalar ve diğerleri nezarete konulmadı. 25 yıl hizmet verdiğim meslektaşlarım bunun hıncını alarak beni nezarete attılar. Çünkü Fethullahçılar. Siz de onlarla beraber yemek yediniz. Sizden nasıl adalet bekleyeceğim. Mahkemenize güvenim kalmadı. Artık size güvenim yok çekilmeniz gerekiyor´ diyen Saçan, davanın kasıtlı olarak uzatıldığını, iki hakim heyetiyle yürütüldüğünü iddia etti ve reddi hakim talep etti. Aynı suçlama ve talebe diğer Ergenekon tutukluları da katıldı. Duruşmada görüşünü bildiren Savcı Mehmet Ali Pekgüzel ise, ´Birçok resmi ve özel kurum bu tür davetleri geleneksel olarak düzenler. Baro başkanlıklarının yaptığı birçok davette hakim ve savcılar bir araya gelirler. Hiç kimse bunu sormaz. Söz konusu bir iftar yemeğidir. Tarihi önceden bellidir. Yasal gerekçelere dayanmayan bu ret talebinin geri çevrilmesini istiyoruz´ ifadelerini kullandı. Davanın Ergenekoncular tarafından organize şekilde siyasi alana çekilmeye çalışıldığı iddialarını güçlendiren bir ayrıntı da, CHP´nin duruşmaya tam anlamıyla çıkarma yaparak 11´i milletvekili 12 kişiyle katılması oldu.
Tamamı >   12.10.2009

Sanıkların talebi üzerine Ergenekon savcısı, Öcalan dosyasını istedi

Birinci ´Ergenekon´ davasının bugün yapılan 115. duruşmasında taleplere ilişkin görüşünü açıklayan Cumhuriyet savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, tutuklu sanık Mehmet Zekeriya Öztürk´ün talebi doğrultusunda terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan´ın dava dosyasının mahkeme tarafından istenilmesi yönünde görüş bildirdi. Duruşmaya günün diğer bir tartışması damga vurdu. Emniyet Genel Müdürlüğü´nün her yıl tüm hakim ve savcılara verdiği geleneksel iftar yemeğine savcı ve hakimlerin katılması, bazı medya kuruluşlarından sonra Ergenekon sanıkları tarafından da çarpıtıldı. Duruşmada Kemal Kerinçsiz´in bunu gündeme getirmesinin ardından aynı konuda söz alan Oktay Yıldırım´ın avukatı da dilekçe vererek yemeğe katılan hakimler için reddi hakim talebinde bulundu. Duruşmada bu konunun peşpeşe dile getirilmesi hazırlanmış bayat bir savunma taktiği olarak yorumlanıyor. Savcı ve hakimlerin her yıl birçok resmi kurum ve kuruluş tarafından verilen resepsiyonlara ve kokteyllere katıldığını hatırlatan çevreler, bugüne kadar bunun eleştiri konusu yapılmadığına da dikkat çekiyor. Resmi bir kurum olan ve zaten savcı ve hakimlerle hergün görüşmekte olan Emniyet´in iftarına, isimleri Ergenekoncu çevrelerin ´bizden´ şeklinde gördükleri 12. ve 14. mahkemenin tartışmalı isimlerinin bile katıldığına dikkat çeken aynı çevreler, muhtemelen geleneksel yemeğin iftar olduğu için ´dini´ yönü bulunması sebebiyle, savcı ve hakimlerin İstanbul Emniyeti´nin iftarına katılmalarının olay yapılmak istenmiş olabileceğini vurguluyorlar ve Ergenekon soruşturma ve dava sürecinde sanıkların, avukatlarının ve medyasının her fırsatta mahkeme heyeti ve savcılar üzerinde baskı kurmaya ve davayı kişiselleştirmeye çalıştığına da dikkat çekiyorlar. Halen devam eden duruşmaya mahkeme heyeti talepleri değerlendirmek üzere ara vermiş durumda.
Tamamı >   8.10.2009ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.750.580