Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "ordu-ve-kg" için arama sonuçları    (Toplam 120 sonuç)          


Genelkurmay 1 ileri 1 geri

12 Eylül davasında şok gelişme.. Kenan Evren imzalı Yurt-Kor planına önce bizde yok diyen Genelkurmay, mahkemeye ulaşan bir ihbar mektubu üzerine geri adım attı. Planın varlığını kabul eden Genelkurmay belgeyi mahkemeye göndereceğini bildirdi. Bu çelişkili tavır son dönemde yaşanan bazı örnekleri hatırlatıyor.
Tamamı >   29.5.2013

Şok!!! Tushad belgeleri ortaya çıktı

Genelkurmay´ın internet andıcını soruşturan Ergenekon mahkemesinin talebi üzerine gönderdiği harddisklerden, varlığı inkar edilen TUSHAD´ın ıslak imzalı belgelerinin taranmış fotoğrafları çıktı. Resmi belgelerde ´TUSHAD Genelkurmay bünyesinde kurulmuş gizli bir yapılanmadır´ deniliyor. Belgelerde resmi yazışmaların tüm ayrıntıları görülüyor. Son 1 yıl içinde peşpeşe gelen bilgilerle Tushad´ın varlığı ortaya çıkmıştı. Bilgilerin tümünde Özel Harp Dairesi ve onun kurduğu Ergenekon hücresi TUSHAD´ın çok sayıda terör olayını planladığı, Türkiye´deki terörü en üst düzeyde planlayıp yürüten resmi daire olduğu iddia ediliyordu. Peşpeşe gelen bilgilerden rahatsız olan Genelkurmay geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklama ile Özel Harp´in terörle bağlantısı iddialarını yalanladı. Genelkurmay, Tushad biriminin olmadığını da iddia etti. Ancak Genelkurmay´ın gönderdiği harddisklerden Genelkurmay´ın inkarını geçersiz kılan belgelerin çıkması Genelkurmay´ı çok zor durumda bırakacak.
Tamamı >   8.3.2013

Sanıklar ihbarları örtbas etmiş

Ergenekon örgütüyle ilgili Genelkurmay´a gönderilen 7 ihbar mektubu, henüz sanık olmadan önce Ergenekon/Andıç sanığı İsmail Hakkı Pekin ile bazı Balyoz sanığı generallerce incelenmiş. Bu isimler mektuplardaki Ergenekon şüphelisi isimlerin hepsi hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar vermiş.
Tamamı >   23.1.2013

Askeri bilmezkişilere gerekçe şoku

Balyoz davasının gerekçeli kararında, ´askeri bilirkişilerin tüm çabalarının delilleri çürütmek´ olduğu şeklinde şok bir tespit yer aldı. Sanıkların niçin tutuklu yargılandıklarına da değinilen gerekçede, serbest bırakılan bazı sanıkların ceza çıkınca kaçtıkları hatırlatıldı.
Tamamı >   9.1.2013

Savcı: Kara Kuvvetleri delil gizliyor

Balyoz davasında tanıkların her soruyu ´Hatırlamıyorum´ şeklinde cevaplamasına sinirlenen Savcı, ´Kara Kuvvetleri´nde rapor bulunamıyor. Bir kısım şeyler gizleniyor. Gözlemciler hiçbir şey hatırlamıyor´ şeklinde konuştu. Savcının ithamını haklı çıkaracak çok sayıda bulgu sayılabilir. Ama en çarpıcı iki tanesi herhalde eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner ile bir grup askeri hukukçunun konuşmalarının yer aldığı ses kayıtları olmalı. Ses kayıtlarında Koşaner, mahkemenin eline geçen Balyoz belgelerine dair, ´Herşeyimizi çaldırmışız, maalesef namerdin eline malzeme verdik´ derken, askeri hukukçular ise ´1. Ordu ve kolordular arası yazışmalar ve emirler, darbe planlandığının delili. Sivil savcılar literatürü bilmediği için daha anlayamadılar´ diyordu.
Tamamı >   6.3.2012

Karargah Evleri nihayet sivillerde

Askeri savcılığın yürütmekte olduğu Karargah Evleri soruşturmasında dosyalar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderildi. İşçi Partisi´nin Ergenekon talimatları doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetleri´ne sızma projesi olarak bilinen soruşturma, aradaki ihtilaf sebebiyle sivil ve askeri savcılık tarafından ayrı ayrı yürütülüyordu. Ancak askeri yetkililer, 4 yıl sonra dosyayı sivil meslektaşlarına gönderme kararı aldı. ´Karargah Evleri´yle ilgili soruşturma, MİT tarafından hazırlanan 330 sayfalık raporun 29 Mart 2007´de Genelkurmay Başkanlığı´na iletilmesiyle başlamış, Savcı Zekeriya Öz´ün Ergenekon soruşturması kapsamında yapılanmanın izine ulaşmasıyla ikinci bir soruşturma daha başlatılmıştı. Öz, askeri savcı Zeki Üçok´u soruşturmayı savsaklamaktan tutuklamıştı.
Tamamı >   2.10.2011

Genelkurmay ciddi iddiaları soruşturmamış

İkinci Ergenekon davasında 136. duruşma görülüyor. Tutuklu sanık İbrahim Şahin´in evinde ele geçirilen Alevi Bektaşi Federasyonu yöneticileri Ali Balkız ve Kazım Genç ile Ermeni Patriği Mesrob Mutafyan´a yapılması planlanan suikast planlarının sorgulandığı duruşmada, tedhiş planında geçen ciddi suikast iddialarının 2009 yılında Genelkurmay Başkanlığı´na sorulduğu, gelen cevabi yazıda bu konunun asılsız olduğu ve ismi geçen asker şahıslarla Fatma Cengiz hakkında herhangi bir yasal takibat yapılmadığı açıklandı. Duruşmada savunma yapan sanık Murat Eke, Genelkurmay içinde terörle mücadele birimi kurulacağı iddiasını kabul etti ve diğer bir sanık tarafından kendisine orada görev teklif edildiğini açıkladı.
Tamamı >   27.9.2011

Askerden ´Karargah Evleri´ni örtbas planı

Andıç iddianamesinin ek klasörlerine Ergenekon savcılarıyla görüşen askeri savcıların görüşme notları da girdi. Notlarda sivil savcılarca Ergenekon soruşturması kapsamında yürütülen İP-Karargah Evleri soruşturmasının kamuoyu nezdinde kanuni yollardan nasıl itibarsızlaştırılacağı, bunun için yandaş medyaya bilgi sızdırılacağı tek tek sıralanmış. Karargah Evleri soruşturmasının örtbas edilmesiyle ilgili şok bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Ergenekon soruşturması sırasında askeri savcılığın Savcı Zekeriya Öz´e karargah evleri soruşturması dosyasını vermek istemediği, Öz´ün ısrarlı olması üzerine de ´generallere soruşturma açılmaması kaydıyla´ istenen dosyaları verdiği iddia edildi.
Tamamı >   11.8.2011

Ergenekon´a Genelkurmay kalkanı

Tümgeneral Arıkan´ın ses kaydındaki, ´Bunların yayınlanması uygun değildir.´ diye yazmışız. O da tutanağa geçirmiş ve dolayısıyla onları koymamış oraya. Daha neler var...´ şeklindeki sözleri, soruşturma sürecinde bazı belgelerin yargıdan gizlendiğini gözler önüne serdi.
Tamamı >   2.7.2011

Şemdinli davası tekrar Van 3. Ağır Ceza´da

Şemdinli Davası 5 yıl sonra yeniden özel yetkili Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülecek. Davaya ilk olarak bakan Van 3. Ağır Ceza mahkemesi, 1996 yılında davayı sonuçlandırmış ve sanıkları 39 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırmıştı. Ancak dava Yargıtay ve HSYK´nın devreye girmesiyle skandal şekilde askeri mahkemeye gönderilmiş, mahkeme üyeleri de görevlerinden alınmıştı. Uyuşmazlık Mahkemesi´nin emsal niteliğindeki kararıyla birlikte, Ergenekon ve Balyoz sanıklarının asker oldukları için askeri mahkemede yargılanmaları gerektiği tezi de çökmüş oldu.
Tamamı >   13.5.2011

Bazı savcılar suçu aydınlatır, bazıları karartır

Hava Kuvvetleri Adli Müşaviri olduğu dönemde Karargah Evleri soruşturmasını yürüten askeri savcı Albay Zeki Üçok, ele geçen şantaj ve casusluk belgelerini ´komutanım emretmedi´ diye soruşturmamış. Üçok´un casusluk skandalında adı ilginç şekilde geçmişti. ASELSAN ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´na ait gizli belgeler, tutuklu sanık Askeri Hakim Albay Zeki Üçok´la ilişkisi tespit edilen hayat kadınının evinden çıkmıştı. Üçok ´sahte çürük raporu´ davasında tutuklu yargılanıyor. Üçok, Ergenekon soruşturması kapsamında da tutuklandı. Kendisine yöneltilen suçlama, Ergenekon´un TSK´daki yapılanması olan Karargah Evleri´ne yönelik soruşturmayı örtbas etmekti. Üçok, yardımcısının Konya´da karıştığı bir havaya ateş açma olayını soruşturan sivil savcıya başka kişinin resmin gönderdiği de ortaya çıkmıştı. Üçok´un adı yine heron skandalında da benzer şekilde geçti. ´Çok PKK´lı vuruluyor düşürün şu heronları´ şeklindeki şok telefon görüşmeleri soruşturmasına da onun baktığı ortaya çıktı ve bu soruşturmayı da kararttığı iddia edildi. Çok sayıda suç soruşturmasında adı geçen savcı Üçok´u konu alan 2 Şubat 2010 tarihli haberimizin başlığı şöyle idi: ´Savcılar suçu aydınlatır.. Ya kendileri de karışmışsa?..´
Tamamı >   24.3.2011

Foça´ya casuslar girer savcı giremez

İzmir Foça Deniz Üssü Hücümbot Filo Komutanlığı´nda arama yapmak isteyen savcı ve polislerin içeri alınmadığı ortaya çıktı. Askerler ayrıca, şüpheli Kurmay Albay Mehmet Koray Eryasa´nın çalışma odasında bulunun 2 adet bilgisayara ait harddiske el konulmasına da izin vermedi. Askeri yetkililer gerekçe olarak ise ´Bilgisayarlarda gizli askeri bilgilerin olmasını´ gösterdi. Askeri şantaj ve casusluk soruşturması kapsamında binlerce sayfa çok gizli belge ve bilgilerin hayat kadınlarının şantaj unsuru olarak kullanımı yoluyla ya da yüksek paralar ödenerek gizlice dışarı çıkartıldığı ve çeşitli ülkelere pazarlanmaya çalışıldığı ortaya çıkmıştı.
Tamamı >   8.3.2011

Mısır´da Mübarek, burada kurumlar: Kozmik Direniş

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç´a suikast iddiasıyla Aralık 2009´da başlayan kozmik oda soruşturmasında Genelkurmay ve Milli Savunma Bakanlığı, soruşturmayı yürüten savcıya bilgi vermemekte direniyor. Savcının, Genelkurmay ve bakanlıklara bugüne kadar 200´ün üzerinde yazı yazdığı ancak cevap alamadığı belirtiliyor.
Tamamı >   3.2.2011

Jandarma, Ersever´de JİTEM´i kabul etmiş

Doğu ve Güneydoğu´da işlenen faili meçhul cinayetlerde adı gündeme gelen ancak hakkında açılan davalarda varlığı resmi makamlarca hep reddedilen JİTEM´in, bizzat kurucularından olan Binbaşı Cem Ersever´in 1993 yılında öldürülmesi olayında varlığının kabul edildiği belirlendi. Cinayet dosyasında Ersever´in öldürülme şeklinden de yola çıkılarak JİTEM´deki eski göreviyle bağlantılı olarak öldürüldüğü ifade edildi. Jandarma tarafından hazırlanan ancak halen aydınlatılamadığı için kapatılamayan cinayet dosyasında Ersever´den ´JİTEM Grup Komutanlığından emekli Binbaşı´ diye bahsedildiği ortaya çıktı.
Tamamı >   29.1.2011

Askeri ´bilmezkişiler´ itinayla seçilir

Muvazzafların suçlandığı çeşitli davalarda askeri bilirkişi krizi yaşanıyor. Genelkurmay Adli Müşavirliği´nin tercih ettiği isimler hep aynı... Askeri personelin hukuktan kaçırılması ve delil karartma suçlaması yöneltilen Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu´nun askeri bilirkişileri özenle seçtiği öne sürüldü. Son olarak Gölcük zeminine gizlenmiş belgeler için adeta temize çıkaran bir rapor hazırlaması askeri bilirkişileri tartışmaya açtı.
Tamamı >   28.1.2011

Genelkurmay: Atabay için kovuşturmaya yer yok

Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığı, Genelkurmay İç Güvenlik Şube Müdürü Albay Ünal Atabay´a ait olduğu ve ´İrticayla Mücadele Eylem Planı´ belgesinin karargahın bilgisi ve katkılarıyla hazırlandığı iddialarını içeren ses kaydıyla ilgili kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Islak imzalı belge soruşturmasında ortaya çıkan çok sayıdaki delil ve bulgu, belgenin emir komuta zincirinde hazırlandığını ortaya koymaktaydı. Ancak belgenin varlığını uzun süren direnişten sonra mecburen kabul etmek zorunda kalan Genelkurmay, belgeyi Albay Dursun Çiçek´in üstlerinden intikam almak amacıyla tek başına hazırladığını iddia etmişti. Genelkurmay´ı yalanlayan bir başka gelişme yakın zamanda yaşandı. Fuhuş ve casusluk soruşturması kapsamında yapılan aramada Gölcük Donanma Komutanlığı´nda ele geçirilen belgelere göre Albay Çiçek´e ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nı hazırlama emrini veren komutanın, bugünkü Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Alaattin Sevim olduğu iddia edildi.
Tamamı >   10.1.2011

Skandal: Temizöz´ün Cizre´deki JİTEM dosyası kaybolmuş

Diyarbakır´da bugün görülen faili meçhul cinayetlerle ilgili davanın 20. duruşmasında müdahil avukatlar önemli bir olayı ortaya çıkardı. Mağdur avukatlarından Tahir Elçi, 1995 yılında Cizre´de görev yapan bir savcının Temizöz ve Yavuz Güneş kod adlı Burhanettin Kıyak hakkında hazırladığı fezlekenin akıbetini sordu. Elçi, savcının Temizöz ve bünyesindeki uzman çavuş ve itirafçılar hakkında fezleke hazırladığını belirterek, ´Dönemin Cizre savcısı fezleke hazırlayarak soruşturma için il idare kuruluna göndermiştir. Ondan sonra fezleke ve soruşturmanın akıbeti bilinmemektedir´ dedi. Elçi, 15 yıldır kayıp olan fezleke ile ilgili belgeleri mahkeme heyetine teslim etti. Bugünkü duruşmada faili meçhul cinayetlere kurban gittiği sanılan çok sayıdaki kişiyle ilgili tanıkların ifadesi dinlendi. 1994 yılından bu yana kendilerinden haber alınamayan Abdullah Özdemir ve İzzet Padır ile ilgili bildiklerini anlatan Tahir Özdemir, bu kişilerin bazı sanıklarca gözaltına alındığını ve o tarihten sonra o kişilerden bir daha haber alınamadığını anlattı. Bu kayıplardan Temizöz´ü sorumlu tutan Özdemir, ´Cemal Temizöz dağa gidip terörist öldürmemiştir, sadece çoluk çocuk sahibi kimseleri öldürmüştür´ dedi. Duruşmada ayrıca sık sık tartışmalar yaşandı. Bir sanık ile bir müdahil avukat salondan çıkarıldı.
Tamamı >   15.10.2010

EYVAH!!! Bitlis dosyasını asker de açtı

SABAH´ın gündeme taşıdığı Eşref Bitlis´in öldüğü kazayla ilgili yeni iddialar üzerine askeri savcılık ´takipsizlik´ kararı verilen dosyayı raftan indirdi. Genelkurmay Başkanı Org. Koşaner´in ´Akıllarda şüphe kalmamalı dediği´ belirtiliyor. Ancak askerin soruşturmaya karışmasıyla asıl şüphelerin o zaman akıllara takılacağı belirtiliyor ve ´karargah evleri´, ´ıslak imza´ ve diğer bir çok askeri soruşturmada yaşanan gariplikler örnek olarak veriliyor. Eşref Bitlis suikasti iddialarına yönelik soruşturmayı halen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yürütüyor. Bu savcılık kısa süre önce Orgeneral Aslan Güner´in sivillere yönelik gizli dinleme yaptığı iddiaları üzerine başlatılan soruşturmayı ´askeri görev´ gerekçesiyle askeri savcılığa devretmişti. Aynı durumun burada da yaşanmasından ve Bitlis dosyasının askeri savcılığa devredilerek üzerinin örtülmesinden endişe ediliyor.
Tamamı >   14.10.2010

Başsavcılık: Güner´in sivilleri dinlemesi askeri görev

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Prof. Dr. Baskın Oran´ın, Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı görevi sırasında, ´İletişiminin hukuk dışı dinlendiği iddiasıyla´ Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Aslan Güner hakkında bulunduğu suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturmada, ´Görevsizlik´ kararı verdi. Kararda, ´Konuyla ilgili incelemede, şikayet edilen Aslan Güner ve GES Komutanlığı yetkililerinin, suça konu eylemlerinin askeri görevlerinden kaynaklandığı ve soruşturmanın Genelkurmay Askeri Mahkemesi Savcılığı tarafından yapılması gerektiği´ ifade edildi. Başsavcılık, soruşturma dosyasını Genelkurmay Askeri Savcılığına gönderdi. Genelkurmayın ´yurtdışında PKK´lıları dinleme´ gerekçesiyle aldığı cihazlarla dinlediği 1346 telefondan yalnızca iki yüzünün yurtdışındaki PKK´lılara, kalan 1146 telefonun ise yurtiçindeki vatandaşlara ait olduğu ortaya çıkmıştı.. Dinlenenler arasında kamuoyunun tanıdığı isimler vardı.
Tamamı >   12.10.2010

´Amirallere suikast´ askeri savcısı delil bulamadı

´İki deniz kuvvetleri komutanını öldürmeye teşebbüs´ suçlamasıyla Poyrazköy davası sanıkları teğmenler Faruk Akın ve Sinan Efe Noyan hakkında askeri savcılık tarafından yürütülen soruşturmada ´delil bulunamadığı´ gerekçesiyle takipsizlik kararı verildi.
Tamamı >   5.10.2010

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 120)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
56.393.491