Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "sabancinuris" için arama sonuçları    (Toplam 29 sonuç)          


Sabancı´nın katili yakalandı

1996'da Özdemir Sabancı'ya yönelik suikasti gerçekleştiren 3 kişilik timde bulunan DHKP-C örgütü üyesi İsmail Akkol Yunan polisince Atina'da yakalandı. 18 yıldır kırmızı bülten ile aranan, Mustafa Duyar ve Fehriye Erdal'la birlikte Sabancı Suikasti'ni gerçekleştiren İsmail Akkol'un yakalandığı operasyonda, örgütün silahlı kanat sorumlusu ve gizli lideri olduğu öne sürülen Hüseyin Fevzi Tekin ile Ankara'da geçtiğimiz yıl mart ayında AK Parti Genel Merkezi'ne Lav silahlı saldırının zanlısı Murat Korkut ve ismi açıklanmayan bir kadın da gözaltına alındı.
Tamamı >   12.2.2014

Tanık: Sabancı´yı DHKP-C öldürmedi

Ergenekon davasında tanık olarak dinlenen PKK itirafçısı gizli tanık ´Feryat´, Sabancı suikastının tetikçisi Mustafa Duyar ile Kırklareli cezaevinde birlikte kaldıklarını söyledi. Duyar´ın, Sabancı suikastini terör örgütü DHKP-C´nin yapmadığı bilgisini verdiğini belirten gizli tanık, ´Madem öyle neden örgüt olarak üstlendiklerini sordum. Bana ´Boşver orasını´ dedi´ ifadesini kullandı. Tanık, ´Duyar öleceğini bildiği için konuşmalarında küçük tüyolar veriyordu. Devlete hiçbir zaman karşı olmadığını söyledi. Bu nedenle onun DHKP-C´li olamayacağını konuştuk aramızda. Bize ´Beni kullandılar, şimdi sahip çıkmıyorlar.´ diyordu´ dedi.
Tamamı >   13.7.2012

Sabancı´da Veli Küçük izi

1996 yılındaki Özdemir Sabancı cinayetiyle ilgili ifade veren Ergenekon davası gizli tanığı Kıskaç´ın, cinayetin Ergenekon bağlantısına dair bildiklerini anlattığı, ayrıntılar verdiği öğrenildi. Tanık, ifadesinde suikastin Veli Küçük´ün bilgisi dahilinde yapıldığına inandığını belirtti. Ergenekon davasında ifade veren başka gizli tanıklar da cinayet ve tetikçi Mustafa Duyar´ın cezaevinde infaz edilmesiyle ilgili bildiklerini anlatmışlardı. 4 yıl önce bir TV kanalında yayınlanan video görüntülerinde de Karagümrük çetesi lideri Nuri Ergin, tetikçi Duyar´ı devletin emriyle öldürdüklerini açıkça itiraf ediyor, Veli Küçük´ün adını veriyordu.
Tamamı >   11.7.2012

Duyar´ın eşinden derin iddia

Sabancı suikastının öldürülen faili Mustafa Duyar´ın eşi Sema Duyar, eşinin öldürülmesinin ardında derin bir yapı olduğunu öğrendiğini, ancak can güvenliği için Sabancı ailesini suçlamasının istendiğini açıkladı. Sabancı suikasti dosyası savcılığa gelen bir ihbar mektubu üzerine 16 yıl sonra tekrar açılmış, Semra Duyar Ergenekon savcısı Cihan Kansız´a ifade vermişti.
Tamamı >   10.6.2012

Duyar´ın eşi Sabancı ifadesi verdi

1996´da İstanbul´da öldürülen Özdemir Sabancı´nın dosyasının tekrar açıldığı ortaya çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında, suikast zanlısı olarak tutuklu bulunduğu cezaevinde öldürülen Mustafa Duyar´ın eşi Semra Polat Duyar´ın tanıklığına başvurdu. Semra Duyar´ın ifadesi, Ergenekon Savcısı Cihan Kansız tarafından alındı. 28 Nisan 2012´de basına yansıyan haberlerde Özdemir Sabancı dosyasının, Ergenekon Savcısı Cihan Kansız´a gelen bir ihbar mektubuyla tekrar incelemeye alındığı belirtiliyordu.
Tamamı >   25.5.2012

İhbar, Sabancı dosyasını araladı

Levent´teki Sabancı Center´da 16 yıl önce uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Özdemir Sabancı cinayeti, Ergenekon soruşturmasını yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız´a gelen bir ihbar mektubuyla tekrar incelemeye alındı.
Tamamı >   28.4.2012

Tanık: Duyar´ı Küçük öldürttü

Birinci Ergenekon davasına 224. duruşmayla devam ediliyor. Duruşmada gizli tanık ´Hisar´ ifade veriyor. ´Hisar´, Sabancı suikastini gerçekleştiren Mustafa Duyar ile aynı cezaevinde kaldıklarını belirterek, Duyar´ın sürekli rahatsız edildiğini, her şeyi anlatmak istediğini ama kimseye güvenemediğini anlattı. Duyar´ın Veli Küçük´ün talimatı ile öldürüldüğünü iddia eden Hisar, bu işin yapılması için Küçük tarafından Karagümrük Çetesi´ne 300 bin dolar verildiğini öne sürdü.
Tamamı >   26.4.2012

Birinci Ergenekon´da 219. duruşma

Birinci Ergenekon davasına 219. duruşmayla devam ediliyor. Duruşmada gizli tanık ´Dilovası´nın ifadesi alınıyor. 6 ve 8 Mart 2012 tarihli duruşmalarda Dilovası ifade vermeye başlamıştı. Dilovası, Sabancı cinayetinin DHKP-C örgütünün başka güçler tarafından yönlendirilmesi sonucu işlendiğini öne sürdü, Mustafa Duyar´ın da, başka bir örgütten ajan olduğu iddiasıyla uzaklaştırıldığını, ardından DHKP-C´ye girdiğini belirtti.
Tamamı >   16.4.2012

Sabancı ve Hablemitoğlu Ergenekon işi

Birinci Ergenekon davasına 215. duruşma ile devam ediliyor. Duruşmada Doğu Perinçek´in avukatları reddi hakim talebinde bulundu, talep mahkemece reddedildi. Ardından Gizli Tanık ´Kıskaç´ın ifadesinin alınmasına geçildi. Kıskaç, sanıklar; Veli Küçük, Mehmet Fikri Karadağ, Osman Gürbüz ve Oktay Yıldırım hakkında ciddi iddialarda bulundu. ´Sabancı ve Hablemitoğlu´nu Ergenekon öldürdü´ diyen tanık bazı ayrıntılar verdi.
Tamamı >   5.3.2012

Nuri Ergin´den Ergenekon sanıklarına suçlamalar

´Karagümrük Çetesi´ olarak bilinen suç örgütünün lideri Nuri Ergin yargılandığı çete davasında hakime sinirlenince şok itiraflarda bulundu. Duruşmada hakimlere su şişesi de fırlatan Ergin, Ergenekon sanıklarının provokatör olduğunu anladığını ifade etti: ´O Veli Küçük, o Hasan Atilla Uğur bizi hep ketenpereye getirdi. Bize sayın Başbakan´a, sayın Fethullah Gülen´e hakaretler ettirdiler, küfür ettirdiler. Bizi Kurtlar Vadisi´nde oynattılar. ´Fethullah Hoca yaptırdı´ dediler.´ ifadelerini kullandı. Ergin, cezaevi aracına götürülüşü esnasında da; ´Silivri çetesi sizi çözdüm. Veli Küçük, Hurşit Tolon, Hasan Atilla Uğur, Hanefi Avcı sizi affetmeyeceğim.´ diye bağırdı.
Tamamı >   12.5.2011

Uşak Cezaevi isyanı: 28 kişiye müebbet

Ergenekon sanığı Veli Küçük´ün adının da karıştığı, Uşak Cezaevi´nde 2000 yılında 6 kişinin öldüğü ve 23 kişinin yaralandığı olayla ilgili olarak Nuri ve Vedat Ergin kardeşlerin de aralarında bulunduğu 32 kişinin yargılanmasına devam ediliyor. İddialara göre Özdemir Sabancı´nın katili Mustafa Duyar´ı Afyon cezaevinde devlet tarafından infaz eden Ergin kardeşler, 2 yıl sonra Uşak cezaevinde yine devlet tarafından diğer bir mafya çetesinin elemanlarınca infaz edilmek istendiler. Ancak isyan başlatan kardeşler, çok sayıda kişiyi öldürdüler. İsyan sırasında cezaevi penceresinden gazetecilere seslenen Nuri Ergin ´Bu devlet bana Mustafa Duyar´ı öldürttü. Ben öldürttüm. Şimdi canlı söylüyorum´, kardeşi Vedat Ergin ise ´Veli Küçük´ü arayın; beni sorun. Başka da bir şey demiyorum´ demişti. Geç saatlere kadar süren davada, yeni günün ilk saatinde mahkeme heyeti kararını açıkladı. Buna göre aralarında Ergin kardeşlerin de bulunduğu 28 kişiye müebbet hapis cezası verildi.
Tamamı >   29.4.2011

Bakanlıktan inceleme: Duyar dosyası açılıyor mu?

Özdemir Sabancı´nın katili Mustafa Duyar´ın Afyon Cezaevi´nde infaz edilerek öldürülmesi dosyası 12 yıl sonra tekrar açıldı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin´in talimatıyla başlatılan incelemede Konu hakkında çok sayıda yazıları bulunan Milliyet yazarı Can Dündar´ın bilgisine başvuruldu. Semra Duyar´ı da dinleyen Özel görevli müfettişler, olayda tanıklığı bulunan diğer kişilerin de ifadesini aldı.
Tamamı >   11.2.2011

´Sabancı´nın katili Duyar´ı Yeşil öldürttü´

Özdemir Sabancı´nın öldürülmesi ve cinayetin katil zanlısı Mustafa Duyar´ın cezaevinde infaz edilmesi, TRT Haber´de bu akşam yayınlanacak ´Faili Meçhul´ isimli programda masaya yatırılıyor. Programda, Özdemir Sabancı´nın katili Mustafa Duyar´ı öldüren Ahmet Yargüder ile Yeşil olduğu öne sürülen şahıs arasındaki telefon konuşmasına yer veriliyor. Görüşmede Yeşil´in, Yargüder´e, ´Alo ben Yeşil. Sana bir iş vereceğim, o işi halledeceksin. Orada Mustafa Duyar var. Onu öldüreceksin.´ dediği kaydediliyor. Sabancı cinayetinden pişmanlık duyan ve itiraflarda bulunacağı öğrenilen Duyar´ın, Karagümrük Çetesi olarak bilinen Nuri ve Vedat Ergin kardeşlere Afyon cezaevinde devlet tarafından öldürtüldüğü, işin içinde Ergenekon tutuklusu Veli Küçük´ün de olduğu bizzat Ergin kardeşlerce iddia edilmişti. Duyar´ı Afyon cezaevinde devlet adına infaz eden Ergin kardeşler, 2 yıl sonra Uşak cezaevinde bu kez kendilerinin devlet tarafından infaz edilmek istendiklerini ileri sürerek büyük bir isyan başlatmış ve infazcı grupta yer aldığını ileri sürdükleri bazı kişileri öldürmüşlerdi.
Tamamı >   7.1.2011

Nurişler´in Uşak Cezaevi isyanında karar: Ömür boyu hapis

Uşak E Tipi Cezaevi´nde 2000 yılında hükümlü Nizamettin Dal´ın işkence edilerek öldürüldüğü iddiasıyla açılan, kamuoyunda ´nurişler´ olarak da bilinen Karagümrük mafya çetesi liderleri Nuri Ergin ve Vedat Ergin kardeşlerin yargılandığı 22 sanıklı davada karar çıktı. İlk olarak Uşak Ağır Ceza Mahkemesi´nin aldığı karar Yargıtay tarafından bozulmuş, dava İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yeniden görülmeye başlamıştı. Nuri Ergin ömür boyu, Vedat Ergin ve 6 adamı 20´şer yıl hapis cezasına çarptırıldı. İlk yargılamada Nuri Ergin beraat etmiş, Vedat Ergin ise 20 yıl 10 ay hapis cezası almıştı. Nuri Ergin, Özdemir Sabancı´nın katili DHKP-C örgüt üyesi Mustafa Duyar´ın Afyon cezaevinde devletin emriyle infaz ederek öldürdüklerini açıklamış, bu olaydan sonra nakledildikleri Uşak Cezaevi´nde ise bu kez devlet tarafından rakip mafya lideri Alaattin Çakıcı´ya öldürtülerek ortadan kaldırılmak istendiklerini ileri sürerek, 6 kişinin öldüğü ve 23 kişinin yaralandığı cezaevi isyanını başlatmıştı.
Tamamı >   9.12.2010

Saçan, Nuriş´lerin ´Uşak Cezaevi İsyanı´ndan ifade verdi

Eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve ikinci ´Ergenekon´ davasının tutuksuz sanığı Adil Serdar Saçan, kamuoyunda ´nurişler´ olarak bilinen Nuri Ergin ve Vedat Ergin kardeşlerin yargılandığı ´Uşak cezaevi isyanı´ davası kapsamında talimatla İstanbul´da tanık olarak ifade verdi.
Tamamı >   12.11.2010

Nuriş´lerden Veli Küçük´e: Bizimle uğraşma

Ergenekon sanığı Veli Küçük´ün kendileri hakkında asılsız iddialarda bulunduğunu savunan Karagümrük çetesi lideri Nuriş kardeşler, Küçük´ten iddialarını ispatlamasını istedi. Küçük´ün kendileriyle uğraşmamasını isteyen Vedat Ergin, ´aksi halde hatamı savunmaya başlarım´ dedi. ´Konuşurum´ tehdidi olarak değerlendirilen bu ifadeleri kullanan Ergin, Uşak Cezaevi isyanında Küçük´ün adını neden verdiğini de anlattı. Ergin, ´Jandarma isyanı bitirmek için faciayla sonuçlanabilecek operasyon hazırlığındaydı, jandarma kontrpiyede kalsın diye söyledim´ iddialarında bulundu. Daha önce kendilerini öldürtmeye çalışmakla suçladıkları Ali Suat Ertosun ile ilgili de ilginç ifadeler kullanan Ergin, ´Biz cellatlarımızı savunmuşuz, cellatlarımıza saygılı olmuşuz´ dedi. Bu ifadeleriyle bahsi geçen olaylarla ilgili çok şey bildikleri anlaşılan nuriş kardeşlerin, Duyar cinayetinin Veli Küçük´ün işi olduğuna dair isyan görüntülerinde yer alan sözlerinin yanlış anlaşıldığına ve bu görüntülerin montaj olduğuna dair yıllar sonraki iddiaları inandırıcı görünmüyor.
Tamamı >   13.9.2010

´Devlet bana Mustafa Duyar´ı öldürttü´ videosu mahkemece istendi

Uşak E Tipi Cezaevinde, 2000 yılında 6 kişinin ölmesi, 23 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olaylarla ilgili açılan 33 sanıklı davanın, Uşak Ağır Ceza Mahkemesinde görülmesine devam edildi. Tutuklu sanıklar Nuri ve Vedat Ergin kardeşlerin avukatı, cezaevi olaylarıyla yazılı savunma verdiklerini, savunmaya ekleyecekleri bir konunun olmadığını söyledi. Daha sonra diğer sanık avukatları söz alarak savunmalarını yaptı. Tutuklu sanıklardan Ercan Arıkan, savunmasında suçsuz olduğunu iddia ederek, ´Kimin kimi öldürdüğü bellidir, bir kısım arkadaşlarımız boşuna tutukludur. Vedat ve Nuri Ergin ile oturup çay içen müebbet ceza almıştır´ dedi. Mahkeme, cezaevi olayları sonrasında basında da yer alan ve Vedat Ergin´in ´Bizi Veli Küçük´e sorun´, Nuri Ergin´in ´Devlet bana Mustafa Duyar´ı öldürttü´ ibareleri geçen görüntü kayıtlarının, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen ve kamuoyunda ´Ergenekon Davası´ olarak bilinen dava dosyasından bir örneğinin istenmesine karar verdi.
Tamamı >   16.4.2010

Karagümrük Çetesi liderinden mektup: Kullanılmışız

Halen Kocaeli F Tipi Cezaevi´nde yatan Vedat Ergin, savcılığa ve mahkemeye 77 sayfalık mektup gönderdi: ´Silivri sürecinde bazı şeylerin farkına vardık. Anlaşmazlık yaşadığımız Sedat Peker, Yaşar Öz, Haluk Kırcı ve Kürşat Yılmaz´la yakınlaştık.´ Ergin, uzun mektubunda, Mustafa Duyar´ın öldürülmesinin ardından bir dizi çatışma ortamına çekildiklerini belirtti. ´Mustafa Duyar öldürüldükten sonra bir güç bizleri, gladyatörmüşçesine devamlı bir arenaya sürdü. Bu iklimleri devamlı yaratıp Yaşar Öz, Haluk Kırcı, Kürşat Yılmaz, Erol Evcil, Sedat-Vedat Şahin, Alaattin Çakıcı, Sedat Peker gibi isimlerle çatışmamız sağlandı ve bu dur durak bilmedi. Bu süreç son bir seneye kadar devam etti. Silivri davasından sonra hele ki son bir yıldır ortaya çıkan planlara, iddialara, eylemlere ve ilişkilere baktığımızda nasıl bir oyunun içinde olunduğu görünüyor. Bu oluşumun provokatörlerinden biz de nasibimizi almışız. Ergenekon sürecinin yaşanmasının ardından son bir senedir de Çakıcı hariç kimle sorun varsa çözüyoruz. Bu iklim bilinçli hesap edilip plana kondu. Bir gerçek varsa ve ben de onu görürsem o doğruya da yanlış diyecek halim yok. Son bir senedir Silivri sürecinde ben bunları gördüm. Elbette ölüm tezgâhlarına düşürülmek istenen biri olarak, ben de bunları gördükçe daha detaylı irdeliyorum´ dedi.
Tamamı >   8.2.2010

Karagümrük Çetesi´nden Ergenekon Savcısı Öz´e tehdit

Kamuoyunda ´Karagümrük Çetesi´ olarak bilinen Ergin kardeşlerin Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz´ü tehdit ettikleri ortaya çıktı. Kamuoyunda Karagümrük Çetesi olarak bilinen Ergin kardeşlerin küçüğü Vedat Ergin, 22 Ocak´ta Kandıra Sulh Ceza Mahkemesi´nde başka bir suçtan hakim karşısına çıktı. Ergin´in savunmasını yaparken, Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz´ün de aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerine ağır küfürler savurması üzerine duruşma hakimi bu sözleri tutanağa geçirdi ve Vedat Ergin hakkında ´kamu görevlisine hakaret´ suçundan soruşturma açıldı. Kandıra Cumhuriyet Başsavcılığı´nca yürütülen soruşturmada talimatla ifadesine başvurulan Savcı Zekeriya Öz´ün, ´Şüpheli Vedat Ergin tarafından, cezaevinden sürekli şahsıma tehdit ve hakaret dolu mektuplar almaktayım´ dediği ve şikayetçi olduğu öğrenildi.
Tamamı >   7.10.2009

Aydınlık´tan Serhan Bolluk cinayet suçlamasında savunma veriyor

Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dava ile birleştirilen birinci Ergenekon davasının 114. duruşması başladı. Duruşma, Hakan Saraylıoğlu´nu ´tasarlayarak öldürmek´ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan ve bu dosya ile birleştirilen davaya ilişkin Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk´un ek savunmasının alınmasıyla devam ediyor. Ergenekon davası sanıklarından Serhan Bolluk hakkında DHKP-C´nin Önder Babat´ın ölümünden sorumlu tuttuğu Hakan Saraylıoğlu´nu tasarlayarak öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılmıştı. Davanın ilk duruşması İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülmüş ve mahkeme heyeti söz konusu davanın Ergenekon Davası ile birleştirilmesine, Serhan Bolluk´un da tutuksuz olarak yargılanmasına karar vermişti.
Tamamı >   5.10.2009

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 29)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.819.531