Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "sivamadimak" için arama sonuçları    (Toplam 26 sonuç)          


DDK Madımak raporu açıklandı

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu, 1993'teki Sivas katliamıyla ilgili raporunu açıkladı. Sadece sonuç bölümü açıklanan raporda; olayla ilgili başka sorumlular da var denilerek krizi idare edemeyen devlet yöneticileri ile olaya dair yanlış tutum içerisindeki kolektif hafıza grupları kusurlu gösterildi. Raporda, protestoların olacağı bilinmesine rağmen yeterli güvenlik önlemlerinin alınmadığı, otelin yakılmasına kadar gidecek bir ortamın oluşturulduğu belirtildi.
Tamamı >   15.7.2014

Sivas davasına devam edildi

Sivas'ta 2 Temmuz 1993 yılında Madımak Oteli'nin yakılması ve 37 kişinin ölümüne ilişkin davanın 17. duruşması Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Mahkeme heyeti, 2 Temmuz 1993'te Sivas'ta meydana gelen olaylara ilişkin, İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen fotoğraf ve video kayıtlarının bulunup bulunmadığı, bulunması durumunda TBMM 28 Şubat Darbesi ve Darbeleri Araştırma Komisyonu'na müzekkere yazılmasına karar verdi.
Tamamı >   29.11.2013

Sivas katliamı ve Perinçek

1993 yılında peşpeşe gerçekleşen Sivas ve Başbağlar katliamları 20. yıl dönümünde tekrar gündeme geldi. Sabah yazarı Mahmut Övür, derin devletin bir operasyonu olan Sivas katliamına Perinçek´in kışkırtıcı yayınlarının yol açtığına dikkat çekiyor. Övür, Perinçek´in derin devlet örgütlenmesini konu alan ´Ergenekon´ davasında kışkırtıcılık suçlamasıyla da halen yargılanmakta olduğunu hatırlatıyor. Bir diğer Sabah yazarı Nazlı Ilıcak da, Sivas katliamında derin devletin rolüne ve kışkırtma çabasına somut bulgularla dikkat çekiyor.
Tamamı >   4.7.2013

Mezhep kışkırtması polis raporunda

İçişleri Bakanlığı´nın hazırladığı rapora göre, Başbağlar olayından bir hafta önce bölgede etkili Alevi kanaat önderi İsmet Türkmen kaçırılarak öldürüldü. Raporda Türkmen, ´bölgede sözü dinlenen, yöre halkını sürekli sükunete davet eden, Alevi-Sünni kardeşliğinden söz eden´ biri olarak tanımlanıyor.
Tamamı >   22.1.2013

Başbağlar-Madımak bağına soruşturma

Malatya Cumhuriyet Savcılığı, 2 Temmuz 1993´te Sivas Madımak Oteli´nde 37 alevi aydının can verdiği olaydan 3 gün sonra 5 Temmuz 1993´te Başbağlar´da 33 sünni köylünün öldürülmesi arasında bağ olduğu iddiaları üzerine inceleme başlattı.
Tamamı >   30.12.2012

Yakılma yalanı 19 yıl sonra çıktı

Sivas olaylarıyla ilgili 19 yıldır gizli tutulan morg fotoğraflarının ele geçmesiyle, Madımak Oteli´nde ölen 37 kişinin yanmadığı ortaya çıktı.
Tamamı >   23.7.2012

Demiral: Sivas tahriği Sol´dan

Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) Cumhuriyet Eski Başsavcısı Nusret Demiral, Sivas olayları hakkında 19 yıl sonra konuştu ve ´Sivas´ta tahrik solundur´ dedi. Demiral, Sivas´a gelen Aziz Nesin´in İslam´a karşı davranışları ve açıklamalarının, dönemin Sivas Valisi Ahmet Karabilgin´in kapalı bir salonda düzenlenen toplantıda terör örgütü militanları için saygı duruşunda bulunmasının, eylemin hazırlayıcı nedenleri arasında yer aldığını söyledi.
Tamamı >   13.7.2012

Nerede bu örgüt?

´Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu´na muhalefet´ten mahkum olan Sivas sanıkları hakkındaki kararı, ´anayasal düzeni yıkmaya teşebbüs´ suçundan idamla cezalandırılmaları için bozan Yargıtay 9. Ceza Dairesi´nin, olayları organize ettiğini iddia ettiği ´Müslümanlar´ adlı örgüt, 19 yıldır, yani 6 bin 935 gündür bulunamadı.
Tamamı >   3.7.2012

Sivas davasında skandal

Onlarca mazlumun hayatını karartan Sivas davası ile ilgili skandalların ardı arkası kesilmiyor. 33 kişinin idam cezasına çarptırılmasına sebep olan süreçte, adeta İstiklal Mahkemeleri´nin ´Sanığın idamına, ifadesinin bilahare alınmasına´ tarzında uygulamalara yer verilmiş. Sözde tanık ifadelerinde yüz yüze teşhis edilen bir çok sanık, teşhisten 17 gün sonra gözaltına alınmış.
Tamamı >   1.7.2012

Hakimlerden Sivas itirafları

Sivas olaylarında, ´Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu´na muhalefet´ ettiği gerekçesiyle mahkum olan sanıkların davasını idamla yargılanmaları için bozan dönemin Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Demirel Tavil, üyeler Şerif Erol ve Yargıtay eski Başkanı Hasan Gerçeker, 19 yıl sonra ilk defa Akit´e konuştu. Hasan Gerçeker, ´Pislik varsa temizlenir. Bir yanlış varsa düzeltilebilir´ dedi. Son günlerde peşpeşe ortaya çıkan şok bulgular, Sivas olayında masum insanların idamla yargılandığını, intikam hissiyle hareket edildiğini gösteriyor.
Tamamı >   16.5.2012

Slogan uydurup idam verdiler

Sivas davasında sanıkların aldığı idam veya müebbet cezalarında gerekçe olarak gösterilen ´Cumhuriyet Sivas´ta kuruldu, Sivas´ta yıkılacak´ sloganının müşteki avukatı Şenal Sarıhan tarafından dava dosyasına ekletildiği ortaya çıktı.
Tamamı >   15.5.2012

Sivas zulmü fotoğraflandı

Sivas Davası´nın müşteki avukatlarından Av. Günay Nehir, Ankara DGM´deki duruşmada ´gazeteci´ kılığına girerek, sanıkların fotoğraflarını çekti. Sonra, o fotoğrafları görgü tanıklarına servis etti. Tanıklar(!), fotoğraflara bakıp sanıkları teşhis etti. Sanık avukatları tezgahı fark edip oturma yerlerini değiştirtince, tanıkların hepsi çuvalladı.
Tamamı >   14.5.2012

Yasayı çiğneyip Sivaslıyı yakmış

´Düşünce Örneği´ adı altındaki andıçla, 3 Sivas davasını Ankara DGM´de birleştirten dönemin Adalet Bakanı ve HSYK Başkanı Seyfi Oktay, kararlarını beğenmediği DGM hakimlerini de hukuksuzca görevden aldırmış..
Tamamı >   9.4.2012

Sivas dosyası yeniden açıldı

Malatya savcılığı, 1993´te meydana gelen Sivas olaylarıyla ilgili yeni bir soruşturma başlattı. Sivas davası geçtiğimiz günlerde 5 sanık açısından kapanmıştı. Davada sadece kışkırtmalara gelerek olay yerine toplanan kalabalıktan kişiler yargılanmış, olayı kışkırtanlar ve arka planıyla alakalı hiçbir işlem yapılmamıştı. Tanık ve bulgulara göre olay Özel Harp Dairesi´nin işi.
Tamamı >   28.3.2012

Bu itiraflar Vali Karabilgin´i yakar

37 kişinin hayatını kaybettiği Madımak Oteli´nden sağ kurtulanların, araştırma komisyonuna verdiği ifadeler ve kamuoyuna yansıyan açıklamalar, dönemin Sivas Valisi Ahmet Karabilgin´in, olaylardaki ihmalini gözler önüne seriyor. Sivas olayları öncesi dönemin Genelkurmay Başkanı Org. Doğan Güreş´in, Vali Ahmet Karabilgin´i arayarak, olaylara müdahale edilmesini ve hatta zor kullanılmasını istediği, Karabilgin´in ise Güreş´i dinlemediği ortaya çıktı. Otel, Güreş´in telefonundan 35 dakika sonra kundaklanmış..
Tamamı >   18.3.2012

Sivas andıcı Seyfi Dede´den

Akit, Madımak olaylarının yaşandığı dönemde Adalet Bakanı olan Seyfi Oktay´ın, Sivas ve Kayseri´de görülen 3 dava konusunda başsavcıya talimat verdiğini, 7 savcının ´Düşünce Örneği´ adı altında hazırladığı andıç sonrası davaların Ankara DGM´de birleştirildiğini ortaya çıkardı.
Tamamı >   15.3.2012

Sivas dosyası yeniden açılsın

Sivas davasının zamanaşımı ile sonuçlanması, başta, bu faciada canlarını kaybedenlerin yakınları olmak üzere, birçok kesimde infial uyandırdı. İnsanları yakarak öldürmek gibi bir vahşet hiçbir şekilde mazur gösterilemez. Bir grubun bir anlık galeyana gelerek yaptığı bir olay ise yine kötüdür, aydınlatılmalıdır. Ama eğer iddia edildiği ve bulguların da gösterdiği gibi olayın arkasında alevi-sünni çatışması çıkarma amaçlı bir komplo, bir tezgah varsa, Özel Harp bu işin içindeyse daha da kötüdür. Arkasında kim varsa, işin ucu nereye kadar giderse gitsin ortaya çıkarılmalı. Oysa zaman aşımıyla olay tam aydınlatılamadan kapatılmış oldu. Vicdanlar bunu asla kabul etmez. Gelin işi uzatmayın dosyayı hemen yeniden açın.
Tamamı >   15.3.2012

Özel Harpçi üsteğmen: Madımak´ı biz yaptık

Özel Harp Dairesi bünyesinde çalışan Üstteğmen H.Ç., Sivas´ta gerçekleşen Madımak Katliamı için ´Biz yaptık´ dedi. Üstteğmen, JİTEM´in ´ellerinde belgeler var´ istihbaratı üzerine başta Aziz Nesin olmak üzere 3 yazarı hedef aldıklarını ve katliam günü halkın arasına girip onları otel çevresinde topladıklarını anlattı. ´İslamcıların arasına girmek basit´ diyen H.Ç., ´Halkı ateşledik ve timler bir anda geriye çekildi´ dedi.
Tamamı >   2.7.2011

Madımak´taki 4 PKK´lının irtibatı Yücel Halis

Madımak´ta izi bulunan dört PKK´lının irtibatının o dönem örgütün Sivas sorumlusu Alişer Koçgiri kod adlı Yücel Halis olduğu belirlendi... Yücel Halis, 12 Mehmetçiğin şehit düştüğü Dağlıca Baskını´nın planlayıcısı, çatışmada kaçırılan 8 askeri DTP´lilere teslim eden kişi.
Tamamı >   31.5.2011

Şok tespit: Sivas katliamında 4 PKK´lı

Sivas Madımak´ta 37 kişinin yakılarak öldürülmesine ilişkin dosya iki yıl önce yeniden açıldı. Olayla ilgisi bulunan 4 PKK´lının adı tespit edildi. Ancak şahısların hiçbiri yaşamıyor.
Tamamı >   30.5.2011

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 26)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.799.444