Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "tozalsui" için arama sonuçları    (Toplam 137 sonuç)          


Eşref Bitlis dosyası kapatıldı!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis'in 1993'teki ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada, zamanaşımı süresi dolduğu ve olaydaki 2 şüphelinin ölmüş olduğu gerekçe gösterilerek 'kovuşturmaya yer olmadığına' karar verildi. Skandal olarak nitelendirilen bu kararla başta eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal olmak üzere, ekibi olarak adlandırılan Adnan Kahveci ve Eşref Bitlis gibi o dönem terör sorununu demokratik yöntemlerle çözmeye ve PKK'yı tasfiye etmeye çalışan, aralarında Uğur Mumcu, Tuğgeneral Bahtiyar Aydın, Binbaşı Kazım Çillioğlu ve Albay Cem Ersever gibi hepsi birbiriyle bağlantılı isimlerin 1993 yılı boyunca kısa aralıklarla gerçekleşen şüpheli ölüm ya da infazları ile Sivas, Madımak ve Bingöl 33 Er gibi katliamların ardındaki derin güçler rahat bir nefes almış oldu.
Tamamı >   18.2.2016

Yargıtay'dan Özal beraatine onama

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin davada, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz hakkında verilen beraat kararının onanmasını talep etti. Başsavcılık, Özal ailesinin beraat kararına itirazlarını 'yerinde' görmedi.
Tamamı >   6.1.2016

Kozmik savcıya inceleme

Önemli soruşturma ve davalarda yaşanan tıkanıklığın sebebini araştıran HSYK, FETÖ'nün karartma timini ortaya çıkardı. Kozmik Oda, Turgut Özal Suikasti ve 28 Şubat soruşturmalarını, savcılar Mustafa Bilgili ile Kemal Çetin kilitlemiş.
Tamamı >   12.10.2015

Özal davası beraatle bitti

Özal'a suikast davasının tek sanığı Levent Ersöz, delil yetersizliğinden beraat etti. Dava kapanırken, savcının mütalaasında yer alan bir cümle dikkatleri çekti: 'Sorumluların ihmalleri yüzünden kirli eller ortaya çıkarılamamıştır.'
Tamamı >   29.11.2014

Özal davası sona yaklaştı

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın şüpheli ölümüne ilişkin Ergenekon hükümlüsü emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün yargılanmasına devam edildi. Savcı, dosya üzerinde yeterli incelemenin yapıldığını kaydederek, esas hakkındaki mütalaasını hazırlamak için süre istedi. Sanık avukatı gizli tanık Selçuk'un tanık olarak dinlenilmesini talep etti. Avukat, gizli tanığın, 'Özal'ı zehirleyerek öldürenin Semra Özal olduğunu' söylediğini hatırlattı ve bu ifadeye itibar edildiğinde, Semra Özal'ın da sanık olarak yargılanması gerektiğini savundu. Mahkeme davanın yeteri kadar aydınlatıldığını bildirerek talebi reddetti ve savcıya esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için süre vererek 9 Aralık'a erteledi.
Tamamı >   12.11.2014

Özallar, Özal suikasti şüphelisi

Semra Özal ve oğlu Ahmet Özal'ın, '8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümünün zehirlenme sonucu olduğu' iddiasıyla ilgili soruşturma kapsamında 19 kez dinlendiği ortaya çıktı. Her ikisinin de şüpheli olarak 'Ekonomik çıkar sağlamak amacıyla örgüt kurmak, örgüt faaliyeti kapsamında kasten adam öldürmek' suçlamasıyla dahil edildikleri soruşturma dosyası, davanın tek sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ü yargılayan Ankara 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce istendi.
Tamamı >   13.9.2014

Özal davasında paralel şüphe

Ergenekon davası hükümlüsü emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı planlayarak öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya paralel yapı iddiaları damga vurdu. Dünkü duruşmada savunma yapan Ersöz, davayı Gülen cemaatinin tezgahladığını iddia etti. Özal Ailesi'nin avukatı Hasan İşgüzar ise ilginç bir savunma yaptı. 'TSK generallerinin yargılanmasından üzüntü duyuyoruz' diyen İşgüzar, 'Ancak Özal öldürülmüştür. Paşamız suçsuzdur, gereksiz yere burada olabilir ama devlet içinde faal olan hâlâ ayakta olan bir yapı var. Gerekiyorsa kozmik odalara girilmeli. Asıl kozmik oda Gölbaşı'ndaki Bayrak Garnizonu'ndadır. Oraya bakılmalıdır' dedi. Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili ilginç bir gelişme yaşanmıştı. 'Özal davasına paralel yapı gölgesi düştü' yorumlarına yol açan gelişmeye göre, soruşturma kapsamında Başbakan Erdoğan'la Ahmet Özal'ı yasadışı şekilde dinledikleri ve görüşmelerini kaydettikleri iddia edilen 5 polis hakkında 'gizliliği ihlal' suçlamasıyla iddianame hazırlanmış, paralel medya olaya sert tepki göstermiş, 17 Aralık polislerinin hedef alındığını iddia ederek gözaltına alınan polislerin paralel kesime mensup olduğu şüphesini güçlendirmişti.
Tamamı >   11.9.2014

Özal davasına paralel gölge

Eski cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın şüpheli ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmaya paralel yapı gölgesi düştü. Soruşturma kapsamında Başbakan Erdoğan'la Ahmet Özal'ı yasadışı şekilde dinledikleri ve görüşmeleri kaydettikleri iddia edilen 5 polis hakkında 'gizliliği ihlal' suçlamasıyla iddianame hazırlandı. Mahkemece kabul edilen iddianamede polislerin paralel yapıyla bağlantılı olup olmadığı hususunun yer alıp almadığı bilinmiyor. Ancak paralel medya iddianameye tepki gösterdi ve gelişmeyi '17 Aralık polislerine dava açıldı' diyerek duyurdu. Diğer taraftan son yıllardaki gizli dinlemelerin emniyet içinde mevcut olduğu anlaşılan paralel yapı mensuplarınca yapıldığı somut delillerle ortaya çıkmış, peşpeşe davalar açılmaya başlanmıştı.
Tamamı >   1.7.2014

Özal davasında tuhaf gelişme

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın şüpheli ölümüyle ilgili davada şok gelişme: Soruşturmayı yürüten Savcı Kemal Çetin'in Semra Özal ve Ahmet Özal'ın bilgilerinin de bulunduğu 3 klasörü tutanakla imha ettiği ortaya çıktı. Davanın tek sanığı emekli general Levent Ersöz'ün avukatı duruma tepki gösterdi. Turgut Özal'ın eşi tarafından zehirlenerek öldürüldüğüne dair gizli tanık ifadesini hatırlatan avukat, bununla ilgili delillerin yok edilmeye çalışıldığını ileri sürdü.
Tamamı >   12.6.2014

Özal davasında 2. duruşma

Cumhurbaşkanı Turgut Özal´a suikast davasında ikinci duruşma Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde bugün görüldü. 19 Mart'a ertelenen duruşmada Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, mahkemenin ve sanık avukatlarının sorularını cevaplandırdı.
Tamamı >   9.12.2013

Özal´ın bilgisayarları kayıp

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın bazı arşiv ve bilgisayarlarını ailesine teslim etmediği ortaya çıktı. Köşk´ten Özal´ın bilgisayarlarını istemeye hazırlanan savcılık, Özal´ı hastaneye götüren tıbbi donanımdan yoksun 1970 model ambulansın görev dökümlerini de mercek altına aldı.
Tamamı >   11.10.2013

Özal´da 2. iddianame hazırlığı

Cumhurbaşkanı Özal´ın şüpheli ölümüne yönelik soruşturma giderek derinleştiriliyor. Savcılık, Özal´ın arşivlerini bilirkişiye inceletecek. Ahmet Özal´dan da gün yüzüne çıkmamış babasına ait ses kayıtları ve makaleler istenecek. Savcılık ikinci bir iddianame hazırlığı da yapıyor. Bu iddianamede Özal´ın ölümünde kasıtlı ihmali olduğu düşünülen kişiler yer alacak.
Tamamı >   22.9.2013

Özal tanıkları aranıyor

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın şüpheli ölümüne ilişkin davada Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi, gizli tanık Selçuk´un ifadesinde geçen 3 ismi arıyor. Bu kişilerden birisine ulaşılırken diğer ikisine henüz ulaşılamadı.
Tamamı >   19.9.2013

Özal davasında 1. duruşma

Cumhurbaşkanı Turgut Özal´a suikast davasında ilk duruşma Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde başladı. Duruşmaya, Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde 28 Şubat davasının görülmesine de devam edildiği için mahkemenin asıl üyeleri katılmıyor. Yargılamayı mahkemenin diğer 3 üyesi gerçekleştiriyor. Kısa süren duruşmada tek sanık Levent Ersöz´ün avukatı, Semra Özal´ın da yargılanmasını talep etti. Mahkeme, Ersöz´ün beraat ve duruşmaların gizli görülmesi taleplerini reddederek, duruşmayı 9 Aralık saat 09.00´a erteledi.
Tamamı >   11.9.2013

Özal davası yarın başlıyor

Cumhurbaşkanı Turgut Özal´a suikast davası yarın başlıyor. Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Cumhurbaşkanı Özal´ı zehirleyerek öldürdüğü iddiasıyla yarın hakim karşısına çıkıyor. Cezaevinde yeniden ifadesi alınan gizli tanık Selçuk, bu kez Tuncay Güney ve eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel´in isimlerini ortaya attı. Bir başka gelişme de Özal´ın eşinin ifade değiştirmesi oldu. Daha önce ´Eşim zehirlenerek öldürüldü´ diyen Semra Özal, yeni ifadesinde ´Şüphelendiğim kimse yoktur, eşim öldürülmüşse şikayetçiyim´ dedi. Halen süren soruşturmada, Özal´ın zehirlenmesinde eşinin rol aldığına dair tanık ifadesi bulunuyor.
Tamamı >   10.9.2013

Semra Özal ifade verdi

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın zehirlenerek öldürüldüğü iddiasıyla açılan dava kapsamında ifadesi alınan eşi Semra Özal, kimseden şüphelenmediğini, davaya şimdilik müdahil olmayacağını söyledi. Davanın ilk duruşması 11 Eylül´de yapılacak.
Tamamı >   24.8.2013

Özal için özel ekip kuruldu

Ankara´da adli tatile girmeyen 28 Şubat ve Özal davalarında ilginç gelişmeler yaşanıyor. Özal´ın ölümünü araştırmak için ´Organize polislerinden özel ekip´ kuruldu. Tahliye umudu kalmayan 28 Şubat sanıkları, davaya hazırlanmaya başladı. Sanıklar, davada yapacakları savunma için mahkemeden belge istedi.
Tamamı >   26.7.2013

Özal´ın kılları incelenmemiş

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın şüpheli ölümüne istinaden gerçekleştirilen feth-i kabir işleminin ardından yapılan otopside skandalların ardı arkası kesilmiyor. Özal´ın 19 yıl sonra kabrinin açılmasıyla vücudundan çok miktarda ´kıl´ çıkmış olmasına rağmen, Adli Tıp Kurumu´nun inceleme yapmadığı ortaya çıktı.
Tamamı >   16.7.2013

Özal´a layık görülen muamele

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın fenalaştığında getirildiği hastanede yaşanan bazı ihmaller Adli Tıp raporunda belirtildi. Özal´dan uzun yıllar önce görevi başında vefat eden cumhurbaşkanları Kemal Atatürk ile Cemal Gürsel´e ölümleri sonrasında yapılan tahnit işleminin ayrıntılarıyla tutanak altına alındığı hatırlatılırken, Özal´ın ölümünde ise hemen hiçbir tutarlı kaydın olmadığı belirtiliyor. Özal´a ölürken cumhurbaşkanı muamelesinin yapılmadığını gösteren bu ihmaller, ölümü şüpheli kılıyor.
Tamamı >   15.7.2013

Özal ailesi ifade verecek

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal´a suikast davası kapsamında eşi Semra Özal ve oğlu Ahmet Özal´ın bugün müşteki sıfatıyla İstanbul Adliyesi´nde ifade vermesi bekleniyor. İfade işlemi ile birlikte, Turgut Özal´a suikast davası da fiilen başlamış olacak. Davanın ilk duruşması ise 11 Eylül´de yapılacak.
Tamamı >   12.7.2013

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 137)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.400.860