Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "tskskandals" için arama sonuçları    (Toplam 72 sonuç)          


Şok!!! Tushad belgeleri ortaya çıktı

Genelkurmay´ın internet andıcını soruşturan Ergenekon mahkemesinin talebi üzerine gönderdiği harddisklerden, varlığı inkar edilen TUSHAD´ın ıslak imzalı belgelerinin taranmış fotoğrafları çıktı. Resmi belgelerde ´TUSHAD Genelkurmay bünyesinde kurulmuş gizli bir yapılanmadır´ deniliyor. Belgelerde resmi yazışmaların tüm ayrıntıları görülüyor. Son 1 yıl içinde peşpeşe gelen bilgilerle Tushad´ın varlığı ortaya çıkmıştı. Bilgilerin tümünde Özel Harp Dairesi ve onun kurduğu Ergenekon hücresi TUSHAD´ın çok sayıda terör olayını planladığı, Türkiye´deki terörü en üst düzeyde planlayıp yürüten resmi daire olduğu iddia ediliyordu. Peşpeşe gelen bilgilerden rahatsız olan Genelkurmay geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklama ile Özel Harp´in terörle bağlantısı iddialarını yalanladı. Genelkurmay, Tushad biriminin olmadığını da iddia etti. Ancak Genelkurmay´ın gönderdiği harddisklerden Genelkurmay´ın inkarını geçersiz kılan belgelerin çıkması Genelkurmay´ı çok zor durumda bırakacak.
Tamamı >   8.3.2013

Genç subaylara bildiri dağıtıldı

18 Kasım´da Deniz Harp Okulu ve Deniz Lisesi´nin kuruluş yıldönümü töreninde yapılan Balyoz gösterisinin ardından, genç subaylara, ´darbe davalarına dur´ demeleri için isyan ve emre itaatsizliği teşvik eden 21 maddelik bildiri dağıtıldığı ortaya çıktı. Genç subayları kışkırtmaya yönelik çabaların peşpeşe gelmesi, TSK içinde hükümeti devirmeye yönelik cuntaların varlığını sürdürdüğüne açık bir delil teşkil ediyor. Bu oluşumlardan en az birisinin varlığı aylar önce basına yansıyan Kara Kuvvetleri EDOK Komutan vekili Korg. Tevfik Özkılıç´ın şok ses kaydıyla ortaya çıkmıştı. Ancak yetkililer sorumluların üzerine gitmek yerine ses kayıtlarını haberleştirmeyi yasaklamıştı.
Tamamı >   12.12.2012

Deniz Harp Okulu´nda Balyoz eylemi

TSK´da skandal.. 18 Kasım´da, Tuzla´daki Deniz Harp Okulu´nun kuruluş kutlamaları bir anda Balyoz darbe planı davasında mahkum olan subay ve amirallere destek eylemine dönüştü. Bazı emekli subaylar, Balyoz davasında mahkum olanların 50x50 ebadındaki fotoğraflarını açtı. Bazı emekli subay ve amiraller de üzerlerinde sanıkların adlarının yazılı olduğu tişörtler giydi. Eylemin izinli olup olmadığı ile ilgili sorulara Okul Komutanlığı cevap vermedi. 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu´na aykırı olduğu belirtilen bu yasadışı eylemin planlı ve programlı olduğunun altını çizen uzmanlar, Deniz Harp Okulu gibi bir eğitim kurumunun içerisine söz konusu fotoğraf ve malzemelerin herhangi bir kontrolden geçmeden rahatlıkla sokulamayacağını, TSK´nın bünyesinde bu tür yasadışı gösterilere izin vererek itibarını ve kamuoyunu sarstığını vurguluyor.
Tamamı >   23.11.2012

33 er dosyası kayıp

1993 yılında PKK´lı teröristler tarafından Bingöl-Elazığ karayolunda kurşuna dizilen 33 erle ilgili dosya adeta buharlaştı. Olayla ilgili dosyaları isteyen Diyarbakır´daki savcıya ´Herhangi bir kayıt bulunamadı´ cevabı verildi. 2009´da katliamı araştıran Ergenekon savcısı Zekeriya Öz de aynı cevapla karşılaşmıştı: ´Elimizde hiçbir belge ve dosya yok.´ 1993 yılında TSK içinde Egenekon sanığı Hurşit Tolon liderliğinde Tushad isimli gizli bir Ergenekon hücresi kuruldu. Aynı yıl içinde adeta bir suikast ve şüpheli ölümler fırtınası yaşandı. Komutan cinayetleri olarak da adlandırılan ve peşpeşe gelen olaylarda sivil ve askeri kişiler hayatlarını kaybettiler. Sırasıyla Uğur Mumcu cinayeti, Eşref Bitlis ve Turgut Özal´ın şüpheli ölümleri, Bingöl´de 33 asker katliamı, Sivas ve Başbağlar katliamları, Bahtiyar Aydın ve Cem Ersever cinayetleri gerçekleşti. Ardından terörü demokratik açılım ve barış yoluyla durdurma projesi rafa kaldırıldı. Bir ekip tasfiye edildi. Yerlerine gelen yeni cumhurbaşkanı ve hükümetler yeni bir devlet politikasını uygulamaya başladılar.
Tamamı >   14.11.2012

Casuslar TSK´da cirit atıyor

Fuhuş ve casusluk operasyonları ile 50 muvazzafa gözaltı kararı kamuoyunu şok etti. Aynı operasyonlar kapsamında geçtiğimiz ay 42 kişi tutuklanmıştı. 2011´de ise 56 sanıklı bir başka dava açıldı. İnanılmaz büyüklükte bir casusluk ağının söz konusu olduğu, gizli projelere ait 165 bin kadar belgenin çetenin eline geçtiği ortaya çıkmıştı. Başörtülü diye oğlunun orduevindeki düğününe alınmadığı için tel örgülerde ağlayan anneyi hatırlatan çevreler, yıllardır çağdaşlık maskesi ardına gizlenerek varlıklarını sürdüren, halen de TSK içinde gizli cunta çalışmalarını devam ettirdikleri ses kayıtlarıyla ortaya çıkan bu ahlak yoksunu ve dini değerler düşmanlarının, askeri sırları hayat kadınlarına sızdırmasına şaşılmaması gerektiğini belirtiyorlar.
Tamamı >   14.6.2012

Koşaner: Gerekirse şantaj yapın

Ocak 2011 tarihli skandal bir Genelkurmay belgesi ortaya çıktı. Cuntacı askerlerin darbe çalışmalarına zemin hazırlayabilecek ve fişlemeye olanak tanıyabilecek bir çalışmanın temelinin Ocak 2011´de ´Başemir´le atıldığı anlaşıldı. Genelkurmay eski Başkanı Koşaner ve dönemin 2. Başkanı Güner´in yetki alanlarının dışına çıktıkları, ´gerekirse şantaj yapın´ talimatı verdikleri anlaşıldı. Belgenin başkalarının eline geçmemesi için ilgililere okutturulduktan sonra, dağıtımı yapılan her birimden tek tek toplatıldığı öğrenildi. Hatırlanacağı gibi, Balyoz davasının açılmasına neden olan 1 valiz dolusu darbe belgesi ve ses kaydının 1. Ordudan çıktığını ses kaydında itiraf eden Koşaner, belgelerin mahkemenin eline geçmesine tepki göstermiş ve ´malesef namerde malzeme verdik´ demişti. Aynı gün içerisinde ikinci flaş gelişme de yeni bir ses kaydının internete düşmesi oldu. İstihbaratçı Ömer Faruk Gürüz ile Ergenekon sanığı emekli Org. Şener Eruygur ve eşi Mukaddes Eruygur´a ait olduğu ileri sürülen ses kaydı, yasal düzenleme ile darbe davalarından yargılananların tahliye edileceğine dair ifadeler içeriyor.
Tamamı >   13.6.2012

Ses kaydı: Yeni darbe hazırlığı

Çok gizli bir darbe yapılanmasının halen sürdüğünü kanıtlayan şok bir ses kaydı internette yayınlandı. Kayıttaki sesin, halen Kara Kuvvetleri EDOK Komutan vekili olan Korg. Tevfik Özkılıç´a ait olduğu ileri sürülüyor. ´Darbe için herşeyimizle hazırdık ama KKK´lığı ile Genelkurmay arasında yorum farklılıkları oldu´ diyen ses, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´e de inanılmaz küfürler ediyor. Yakın zamanda yapılan gizli bir toplantıya ait olduğu anlaşılan konuşmadaki ses, ´Bilgisayar kullanmayacaksınız. Hiçbir şekilde. Hiçbir zaman internete, karanete bağlanmayın. Bu gördüğünüz kişiler dışında hiçbir kişi ile haberleşme görüşme elemanı tanımayacaksınız ikinci bir emre kadar´ diyor.
Tamamı >   31.5.2012

Genelkurmay ihanete sessiz

Önceki gün internete düşen şok ses kaydında Hatay´da iki İsrail casus uçağının tespit edildiği, tüm ısrarlara rağmen ´vur emri´ verilmediği, tam tersine olayın örtbas edilmesi için tüm radarların kapatıldığı iddia edilmişti. Genelkurmay´dan iddiayla ilgili hiçbir tepki gelmemesi askeri uzmanları isyan ettirdi.
Tamamı >   11.4.2012

Bir heron ihaneti daha

Dün internete düşen şok ses kaydında Hatay´da iki İsrail casus uçağı tespit edildiği, tüm ısrarlara rağmen ´vur emri´ verilmediği, tam tersine olayın örtbas edilmesi için tüm radarların kapatıldığı iddia ediliyor. Bu skandal sınır güvenliğimizin kimlere emanet edildiği sorusuna yol açtı. Daha önce ortaya çıkan çeşitli heron skandallarında da PKK´lılara müdahale edilmediği, TSK içinde ihanetlerin yaşandığı anlaşılmıştı.
Tamamı >   10.4.2012

TSK´daki kamyon skandalına suç duyurusu

28 Şubat 1997´deki darbe sürecinde Rusya´dan alınan ve komedi dizilerine konu olacak şekilde kısa süre sonra hurdaya ayrılan ´kamyon skandalı´ büyüyor. Tank çekicisi 40 adet Volat tipi kamyonun, NATO´da ve BM´de de krize yol açtığı ortaya çıkmıştı. Dönemin komutanlarının ise kamyon krizini aşmak için, kamyonların motor, şanzuman ve kupasının Bursa´da değiştirdiği, bunun üzerine de kamyonların hiç çalışmadığı belirlendi. Bu skandal üzerine harekete geçen Adalet Platformu, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Adalet Platformu´nun daha önceki suç duyuruları üzerine 28 Şubat darbe süreci ile Işık Koşaner´e soruşturma başlatılmıştı.
Tamamı >   15.12.2011

Askeri savcılık Hantepe´yi doğruladı

Askeri savcılık, Hantepe baskınının Ankara´dan ´canlı´ olarak izlendiği iddiasını doğruladı. Heronların tespit ettiği canlı görüntülerin izlenmesine rağmen hiçbir müdahale yapılmadı ve 6 asker göz göre göre şehit oldu. Askeri savcılık, bu ihmali araştırması gerekirken görüntüleri medyaya sızdıran kişilerin peşine düşmüştü. Sızdıranları bulamayan askeri savcılığın tespiti, olayı soruşturan Van özel yetkili savcılığının dosyasına önemli bir kanıt olarak girmiş olacak.
Tamamı >   26.11.2011

General kaçtı, fatura inzibatlara

İnternet andıcı davası sanığı Tümgeneral Mustafa Bakıcı´nın ´yakalama´ kararından sonra firarı olay oldu. Askeri Savcılık, Merkez Komutanlığı´nda tüm personeli sorguluyor. Yakalama kararı vardı. Güya her yerde aranıyordu. Hal böyleyken izin dilekçesi verdi, dilekçe işleme kondu. Emeklilik dilekçesi verdi, işleme kondu. Tüm parasını çekti. Sahte kimlikle Kuzey Irak´a oradan da Rusya´ya kaçtı. Tüm bu skandal sürecin faturasının alt düzey personele kesileceği, olayın kapatılacağı ileri sürülüyor.
Tamamı >   21.11.2011

Tümg. Bakıcı Rusya´ya kaçtı

Türkiye´yi sarsacak şok haber.. İnternet Andıcı davasından hakkında yakalama kararı olan Tümgeneral Mustafa Bakıcı´nın Kuzey Irak üzerinden Rusya´ya geçtiği belirlendi. Vekaletle başvuran Bakıcı´nın emekli olduğu öğrenildi. Ailesi oldukça zengin olan Bakıcı´nın kaçmadan önce hesaplarını boşalttığı ve yanına yüklü miktarda para aldığı belirlendi. Firar olayı yakalama kararının yerine getirilmemesi ihmalini de gündeme getirdi. Hakkında yakalama kararı bulunan Bakıcı´nın göreve başladığında askeri yetkililerce yakalanıp teslim edilmemesi, kendisine izin verilmesi ve emeklilik dilekçesinin kabul edilip hemen işleme konulmasının ayrı ayrı suç oluşturduğu ve işlemleri gerçekleştirenlerin yargılanmasının gerektiği belirtiliyor. Bu kaçış, Ergenekon karşıtlarınca dile getirilen muvazzaf generallerin ve diğer saygın kişilerin delil karartma ve kaçma ihtimallerinin olmadığı iddialarını bir kez daha yalanlamış oldu. Daha önce de, milletvekili Turan Çömez, eski İstanbul Belediye Başkanı Bedrettin Dalan ile emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Ergenekon operasyonlarından kaçarak yurtdışına firar etmişlerdi.
Tamamı >   18.11.2011

ŞOK ses kaydı: Koşaner´den itiraflar

Önceki gün internete düşen, terörle mücadelede hata, ihmal ve zafiyetlerin itiraf edildiği Eski Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner´e ait olduğu iddia edilen ses kaydının ikinci bölümü bugün ortaya çıktı. Bugünkü bölümde Balyoz ve benzer davalarla ilgili çarpıcı itiraflar da yer alıyor. Koşaner, darbe içerikli, suç unsuru taşıyan belgeleri değil de o belgelerin dışarıya sızdırılmış olmasını eleştiriyor. Koşaner´in konuşması, cuntacı zihniyetin TSK´yı ne hale getirdiğini adeta çürütüp bitirdiğini çok çarpıcı şekilde gösteriyor. Koşaner, hükümete tepki için emekliliğine iki yıl kala diğer kuvvet komutanlarıyla birlikte istifa etmiş, istifa gerekçesinde Balyoz ve benzer davalarda subayların tutuklu yargılanmasını eleştirmişti.
Tamamı >   25.8.2011

Flaş!!! Koşaner emekliliğini istedi

Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner ile kara, deniz ve hava kuvvetleri komutanları emekliliklerini istedi. Kuvvet komutanları içinde sadece Jandarma Genel Komutanı Necdet Özel görevinde kaldı. İlerleyen saatlerde Necdet Özel, Cumhurbaşkanı tarafından Kara Kuvvetleri Komutanı olarak atandı. Özel´in YAŞ toplantısının yapılacağı 1 Ağustos Pazartesi günü de Genelkurmay Başkanı olarak atanması bekleniyor.
Tamamı >   29.7.2011

Tuğgeneral Babüroğlu tüm Manisa´yı fişlemiş

Manisa´daki yemin töreninde Mehmetçik annelerini kışlaya sokmayan Tuğgeneral Naim Babüroğlu´nun EMASYA Planı´nı nasıl suiistimal ettiği ortaya çıktı. Babüroğlu, kentteki akademisyenlerin de aralarında bulunduğu yüzlerce kişiyi ´cemaatçi´ diye fişlemiş. Tuğgeneral Naim Babüroğlu´nun Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı yaparken hazırlattığı EMASYA Planı için yüzlerce kişiyi fişlediği ortaya çıktı.
Tamamı >   4.7.2011

´Elimde görmüş olduğunuz şu boru parçası´ planlı mı?

Dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ´un, Kurmay Albay Dursun Çiçek´in ıslak imzası olan ´Kaos Planı´ ve Poyrazköy´deki kazılarda bulunan law silahlarıyla ilgili ´kağıt parçası, boru parçası´ açıklamalarının bir planın parçası olduğu ortaya çıktı. Başbuğ´un soruşturmalara açıkça müdahale niteliğindeki skandal açıklamaları bunlarla da sınırlı değil. Gölcük´te ele geçirilen ´Proje´ isimli belgede, soruşturmaların itibarsızlaştırılması ve kamuoyunun, TSK´nın açıklamalarıyla yönlendirilmesi öngörülüyor. Başbuğ´un açıklamalarının da bu planın bir parçası olduğu iddia ediliyor.
Tamamı >   6.6.2011

Şok belge: Cunta TSK´da böyle örgütlendi

Gölcük Donanma Komutanlığı´ndan, cuntanın Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde nasıl yapılandığını gösteren şok bir belge ortaya çıktı. ´(1)BERECELİ\ÖZEL DOSYALARIM´ isimli belgede Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün ailesinin fişlenmesine yönelik çalışma yapacağı için Albay Cemal Temizöz´ün Kayseri´de görevlendirilmesi isteniyor. Temizöz, 2008´de Kayseri İl Jandarma Alay komutanı yapıldı. Erzincan´a da önemli atamalar yapılmış: ´Erzincan´da savcılarla uyumlu çalışacak isim istediler. İl Jandarma´ya S. Yarbay verilecek. Recep Gençoğlu Albay´la birlikte C.Savcısı´na yardımcı olacaklar.´ Kritik atamalardan bir diğeri Albay Hüseyin Özçoban´ın Konya´ya gönderilmesi..
Tamamı >   1.6.2011

Sincan´daki gibi tanklar yürütülmeli

Gölcük Donanma Komutanlığı´nda ele geçirilen bir belgede, ´zamanı geldiğinde Sincan´da olduğu gibi tankların yürütülmesi gerektiği´ aktarılıyor.
Tamamı >   30.5.2011

Balyoz: MHP´li Atılgan´dan inanılmaz av

MHP Milletvekili Kürşat Atılgan, tuğgenerallik döneminde ´Arka koltuktaki türbanlı´ için inanılmaz bir ´av´ başlatmış. Evine başörtülü misafir gelen Astsubay´ı 3 ay askeri istihbarata izlettiren Atılgan, ´alkol´den ´el sıkışma´ya kadar bazı testler uygulatmış. İlk inceleme sonucu astsubay eşinin ´açık başlı, giyim kuşamıyla modern´ olduğu tespit edilmiş. Daha sonra el sıkıp sıkmadığına bakılmış. Başçavuş´un eşi bu testten geçince, evinde ´dini içerikli süs eşyası´ aranmış. Böyle bir eşya bulunamayınca sonraki aşama alkol testi olmuş. İncelemelerde astsubayın eşiyle dans ettiği ve alkol kullandığı kamera görüntülerinden tespit edilmiş. Son test olarak, çocuklarının isimleri ve okulları ´tespit´ edilerek belgeye eklenmiş. Böylece astsubayın örnek bir subay olduğu belgelenerek şüpheler giderilmiş.
Tamamı >   6.5.2011

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 72)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.252.446