Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "yarbay-mustafa-donmez" için arama sonuçları    (Toplam 35 sonuç)          


Paralel taktik, paralel kumpas

Paralel Yapı'nın, KCK operasyonunda Esenler ve Zeytinburnu'nda uyguladığı gömülü mühimmat tezgahının aynısını Ergenekon soruşturmaları sürecinde de kurduğu ileri sürülüyor. Evinde ve yakınındaki arazide çok sayıda patlayıcı ve cephane bulunan Ergenekon sanığı Yarbay Mustafa Dönmez'in savcılığa verdiği dosya, Zir Vadisi'nde paralel bir tezgâh kurulduğuna dair şüpheleri güçlendirdi. KCK ve Zir Vadisi patlayıcılarının bulunmasında büyük benzerlikler gözleniyor. Bu benzerlik, Ergenekon soruşturmasında yıllarca tartışma konusu olan kumpas tartışmalarının haklı olabileceğini düşündürüyor.
Tamamı >   6.12.2014

Zir Vadisi´nde görevsizlik gerekçesi

Genelkurmay Askeri Mahkemesi´nin, Zir Vadisi´nde bulunan mühimmatla ilgili Ergenekon tutuklu sanığı eski yarbay Mustafa Dönmez´in yargılandığı davada verdiği ´görevsizlik´ kararının gerekçesi belli oldu. Mahkeme, sanığın aynı konuda daha önce açılmış olan Ergenekon davasında yargılanmasını gerekçe göstererek görevsizlik verdiğini belirtti.
Tamamı >   5.12.2012

Ergenekon´da 218. duruşma

Ergenekon davasına tanıkların dinlenmesi ile devam ediliyor. Duruşmada, dün tanık olarak ifadesi alınan eski Yüzbaşı Özcan Tozlu, soruları yanıtlıyor.
Tamamı >   10.8.2012

El yazısı ve kroki Dönmez´in

Adli Tıp Kurumu, Sapanca ve Ankara Zir Vadisi´nde bulunan silahlara ait krokilerin Mustafa Dönmez tarafından hazırlandığını bildirdi. Yarbay Mustafa Dönmez, Ergenekon davasının en önemli sanıklarından birisi. Ajandasındaki krokilerden yola çıkılarak yapılan kazılarda Ankara´daki evinin yanındaki Zir Vadisi´nde büyük bir cephanelik ortaya çıkarılmıştı. Dönmez, el yazısı ve krokinin kendisine ait olmadığını, silahların polislerce yerleştirildiğini iddia etmiş, ancak aramalara katılan askeri personel Dönmez´i yalanlamıştı.
Tamamı >   1.8.2012

Yarbay Dönmez´in iddialarını bilirkişi çürüttü

Ergenekon davasında mahkemenin talep ettiği, soruşturma kapsamında ele geçirilen malzemelerle ilgili bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı. Bilirkişi incelemesinin yer aldığı CD´de, bazı el bombalarının imha edilmesine ilişkin görüntüler dikkat çekti. Bilirkişi ayrıca, Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mustafa Dönmez´in, bombaların patlama kabiliyetlerinin olmadığı, aynı bombaların farklı yerlerde bulunduğu gibi iddialarına aksi yönde görüş bildirdi. Hatırlanacağı gibi, Yarbay Dönmez´de ele geçirilen çok sayıdaki bomba ile Ümraniye, Poyrazköy ve Özel Harp´teki bombalar kardeş çıkmıştı.
Tamamı >   7.4.2011

Mustafa Kemal´i kullanın, kimse karşı duramaz

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Teğmen Mehmet Ali Çelebi´nin ajandasındaki el yazılı notlardan biri de buydu: ´Mustafa Kemal´i kullanın, ona kimse karşı duramaz.´ Çelebi, mahkemedeki savunmasında ajandasındaki stratejiyi bire bir uyguluyor. Terör örgütüne üye olmakla suçlanan sanık, savunmasında sürekli Mustafa Kemal´in askeri olduğunu anlatıyor. Diğer bir Ergenekon sanığı yarbay Mustafa Dönmez de birkaç gün önceki duruşmada, ´Suçum, Mustafa Kemal´in yolunda olmaktır!´ demişti.
Tamamı >   26.2.2011

Suçum, Mustafa Kemal´in yolunda olmaktır

İkinci Ergenekon Davası´nda savunmasını yapan Mustafa Dönmez iddiaları reddetti: ´İyi ve güzeli kendisini örnek alacak bir hayat yaşadım. Beni sevmeyenler, sadece ağaç kesen ve halka zarar veren insanlardır. Yeşile ve insana zarar verenleri görünce hemen şikayet ederdim. Eğer suçum varsa Mustafa Kemal´in yolunda olmaktır.. Şerefim üzerine yemin ederim ki o mühimmatları ben gömmedim. Bu konuyla uzaktan yakından alakam yoktur.´ Dönmez´in sürekli şereften bahsetmesi yadırgandı. Çünkü askeri mahkemede yargılanırken eşini aldattığı, bir başka bayan astsubayla yaşadığı cinsel ilişkiyi videoya kaydederek o kişiye şantaj yaptığı ortaya çıkmıştı.
Tamamı >   17.2.2011

İddiasından dönmüyor: Ergenekon polis komplosu

İkinci ´Ergenekon´ davasının tutuklu sanıklarından Yarbay Mustafa Dönmez, askeri mahkemede yaptığı savunmasını neredeyse birebir tekrarlayarak polisi suçladı. Kendisine ve TSK´ya polisin komplo düzenlediğini iddia eden Dönmez, bulunan cephanelerin de krokilerin de kendisine ait olmadığını polis tarafından yerleştirildiğini tekrarladı. Hukukun, kolluk kuvvetlerinin eline bırakılamayacağını belirten Dönmez, ´Polis teşkilatının yüzde 99´u dürüsttür ama dürüst polisler sesini çıkaramadığı için geldiği yeri unutan çeteleşmiş polisler bu senaryoları oynuyor´ dedi.
Tamamı >   15.2.2011

Askeri mahkeme, Yarbay Dönmez kararında direndi

Ankara Zir Vadisi´nde bulunan mühimmatla ilgili olarak, Genelkurmay Askeri Mahkemesinin Yarbay Mustafa Dönmez´e ´bir kısmı cephane niteliğinde olan askeri eşyayı gizlemek´ suçundan verdiği dört yıl hapis cezası ile Türk Silahlı Kuvvetleri´nden çıkarılma kararında direndi. Yarbay Dönmez ise duruşmada Hanefi Avcı´nın iddialarını dile getirerek bu davanın da cemaatin komplosu olduğunu iddia etti. Ayrıca Yarbay Dönmez hakkında Genelkurmay Askeri Savcılığı´nca ´şantaj´dan bir iddianame daha hazırlandı. Dönmez, kadın askeri personele kasetle şantaj yapmakla suçlanıyor.
Tamamı >   29.9.2010

Askeri Yargıtay, Yarbay Dönmez davasını bozdu

Askeri Yargıtay, evinde 50´den fazla el bombası, 5 silah ile bini aşkın G-3 mermisi ele geçirilen Yarbay Mustafa Dönmez´e verilen 4 yıl hapis ve meslekten atılma cezasını bozdu. Mahkeme kararı ´Mermiler yarbay ve asker olan eşine istihkak olarak verilmiş olabilir´ gerekçesiyle aldı.
Tamamı >   10.9.2010

Flaş!!! Yarbay Dönmez´e 4 yıl hapis ve TSK´dan ihraç

Ankara Zir Vadisi´nde toprağa gömülü ve Sapanca´daki evinde bulunan silahlarla ilgili olarak askeri mahkemede yargılanan Yarbay Mustafa Dönmez ´Bir kısmı cephane niteliğinde olan askeri eşyayı gizlemek´ suçunu işlediği sabit görülerek dört yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yarbay Dönmez´in ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmasına karar verildiği açıklandı. Askeri mahkemenin verdiği bu karar Yarbay´ın ısrarla yaptığı savunmasının inandırıcı bulunmadığını, toprağa gömdüğü ve evinde sakladığı silahlardan TSK´nın haberinin olmadığını, bu silahların yarbay tarafından askeri birliklerden çıkarıldığını göstermiş oldu. Mahkemenin bu sonuçla bitmesi yarbay hakkındaki Ergenekon iddialarının doğruluğunu ve sivil mahkemelerdeki davaların da benzer şekilde suç sabit görülerek ağır cezalarla sonuçlanacağı görüşüne yol açtı. Yarbay Dönmez askeri mahkemeden başka Ergenekon davalarında ve son olarak açılan Poyrazköy davasında da sanık konumunda yargılanıyordu. Yarbay´ın askeri mahkemedeki ilginç ve uzun süren savunması boyunca her duruşmada dile getirdiği ´sivillerin ve polislerin bir komplosuyla karşı karşıya olunduğu, silahların onlar tarafından yerleştirildiği, TSK´nın küçük düşürülmek istendiği´ iddiaları da mahkemenin kararıyla çökmüş oluyor.
Tamamı >   5.2.2010

Yarbay Dönmez, Erdoğan´a suikast planıyla 4. iddianamede

Ergenekon tutuklusu Yarbay Mustafa Dönmez´de bulunan Başbakan´a yönelik suikast krokisi Poyrazköy iddianamesinde yer aldı. Ergenekon soruşturmasının 10. dalgasında gözaltına alınmak istenirken kaçarak kayıplara karışan ve bir süre sonra teslim olan Yarbay Mustafa Dönmez, Poyrazköy soruşturması iddianamesine de girdi. İddianamede, Dönmez´in evinde bulunan ajandada Başbakan Erdoğan´ın evinin krokisi olduğu ve Başbakan´a suikast hazırlığı içinde bulunduğu belirtildi. Yarbay Dönmez 3´ncü Ergenekon iddianamesine de girmişti ve halen bu dava ile ayrıca askeri mahkemede de yargılanıyor. Üçüncü Ergenekon iddianamesinde Yarbay Mustafa Dönmez´in örgütün en tehlikeli operasyon birimi olduğu belirtilen ve operasyon esnasındaki öldürme ve ortadan kaldırma, ihanet eden örgüt üyelerini infaz etme gibi kirli işlerini yürüten ve acımasız subaylardan oluşan ´Kontrol Dairesi´nde görevli olduğu iddia edilmişti. Bu kirli bölümün diğer bir üyesi olarak da Binbaşı Fikret Emek gösteriliyordu.
Tamamı >   28.1.2010

Yarbay Dönmez´in davasında karar 5 Şubat´ta

Yarbay Mustafa Dönmez´in, Ankara Zir Vadisi´nde bulunan mühimmatla ilgili ´askeri eşyayı gizlemek´ suçundan yargılandığı davanın dosyası, karar için incelemeye alındı. Mustafa Dönmez, savunmasında, kendisine komplo kurulduğu iddiasını da tekrarladı: ´Gerçekler maddi olarak kanıtlanamasa bile, gerçeği herkes tanır, bilir. İnsanların suçlu olup olmadıkları da bir şekilde ortaya çıkar.´ Avukatı da müvekkilinin suçsuz olduğunu ileri sürerek, ´Bunları yapanların arkasındaki kim ise ne dini, ne şerefi, ne onuru var´ diye konuştu. Mahkeme, dosyanın incelenmesi ve hükmün hazırlanması için duruşmayı 5 Şubat 2010 saat 14.00´e bıraktı. Askeri Savcının esas hakkındaki görüşünde, Dönmez´in, Askeri Ceza Kanunu uyarınca 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması ve ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılması talep edilmişti.
Tamamı >   26.1.2010

Yarbay Dönmez´e Silahları Gizlemek´ten 5 yıl hapis istemi

Yarbay Mustafa Dönmez için askeri savcılık tarafından, Ankara Zir Vadisi´nde bulunan mühimmatla ilgili olarak ´askeri eşyayı gizlemek´ suçundan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.
Tamamı >   21.12.2009

Yarbay Dönmez askeri savcıyı da suçladı

Ankara Yenikent´teki Zir Vadisi´nde gömülü bulunan bulunan çok sayıda el bombası ve diğer mühimmatlarla ilgili yargılanan Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Yarbay Mustafa Dönmez´in bugünkü duruşmada oldukça gergin olması dikkat çekti. Hakim Binbaşı Cemil Çelik, Dönmez´i disiplinli davranması konusunda 2-3 kez uyardı. Askeri Savcı ise ´Sert sert konuşuyorsunuz bir de manevi tazminat açılıyor. Konuşmalarınıza dikkat edin yoksa dava açılıyor´ diyerek uyarılarda bulundu. Yarbay Dönmez´in ´yeniden bilirkişi oluşturulması, tanıkların tekrar dinlenmesi´ gibi taleplerini de askeri savcılık mevcut dokümanların yeterli olduğunu belirterek reddetti. Kendisine komplo kurulduğunu tekrarlayan Dönmez, polis ve jandarmanın ardından askeri savcıyı da suçladı. Savcının MİT ile İstanbul Savcılığı´nın oyunlarına alet olduğunu iddia eden Yarbay Mustafa Dönmez, kendisinin başka telefon kullanmasıyla ilgili olarak ´Ya bizim askeri savcılık yalan söylüyor ya da İstanbul Savcılığı söylüyor´ diye konuştu. Uzman çavuş ve astsubaylardan oluşan bilirkişi heyetini kabul etmeyen Dönmez, Jandarma Kriminal Laboratuarı´nın bir günde kriminal inceleme yapmasının mümkün olmadığını savundu.
Tamamı >   7.12.2009

Albayın avukatından şok savunma: Gerçekleşmeyen darbe suç değil

İkinci Ergenekon davasının bugün yapılan 16. duruşmasında tutuklu sanık emekli albay Hasan Atilla Uğur´un avukatı Zeki Aksoy´dan çok tartışılacak açıklamalar geldi. Darbe planları olduğu iddia edilen bazı delillerin müvekkilinin dosyasına konulduğunu belirten Aksoy, darbe planının gerçek olmadığını, olsa bile suç sayılamayacağını söyledi. Aksoy, darbe planlarıyla ilgili olarak, ´İcraata dökülmüş müdür? Teşebbüsten ceza verilemez. Terör örgütü yok. Buradaki herkes tutuklu´ dedi.
Tamamı >   17.11.2009

Yarbay Dönmez´in iddiaları çürüyor: Kazı polis komplosu değil

Ankara Yenikent´teki Zir Vadisi´nde bulunan mühimmatlarla ilgili Yarbay Mustafa Dönmez´in Genelkurmay Askeri Mahkemesi´nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmada, Yenikent´teki Zir Vadisi´nde yapılan kazılara ilişkin jandarmanın ve emniyet güçlerinin yaptığı kamera kayıtları izlendi. Yaklaşık 1 saat süren kamera görüntülerinin izlenmesinin ardından Hakim Binbaşı Çelik, jandarma ve emniyet müdürlüğünün kamera kayıtlarının ´birbirine uygun´ olduklarının görüldüğünü zapta geçirdi. Çelik, görüntülerden kazılan yerin Yarbay Dönmez´in iddialarının aksine ´yakın zamanda kazınmış izlenimi vermediğini´ ifade ederek, görüntülerin; mühimmatların nasıl bulunduğu, mühimmat bulunan yerin nasıl tespit edildiği ve ölçümlerin nasıl yapıldığına ilişkin kanaat verdiğini kaydetti. Böylece ´silahların yakın zamanda polis tarafından gömülerek yine onlar tarafından bulunduğu´ iddiası askeri hakimlerce de inandırıcı bulunmadı. Duruşmada hakim heyeti ayrıca Yarbay Dönmez´in bazı kişilerin tanık olarak dinlenmesine yönelik taleplerini, bu kişilerin daha önce dinlendiği gerekçesiyle reddetti.
Tamamı >   27.10.2009

Yarbay Dönmez´in bombaları çok sayıda terör eylemiyle bağlantılı

Ergenekon tutuklusu Yarbay Mustafa Dönmez´den ele geçirilen bombaların seri ve kafile numaralarının incelenmesinde Hizbullah, MLKP gibi örgütlerle ve diğer Ergenekon sanıkları Fikret Emek, Muzaffer Tekin ve Tuncay Özkan´dan ele geçirilen el bombalarıyla bağlantısı tespit edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı Bomba Bilgi Merkezi´nin ´ÇOK GİZLİ´ raporu Yarbay Mustafa Dönmez´in Sakarya´daki evinden çıkan bombaların değişik bağlantılarını ortaya koydu. Rapor, Yarbay´ın bombalarının onlarca olayla bağlantılı olduğunu gözler önüne seriyor. Ergenekon soruşturmasının ek 43. klasör 292. sayfasında yer alan rapor tüyler ürpertici. Raporun en dikkat çekici bölümü Yarbay´ın bombalarının terör örgütleriyle irtibatları.
Tamamı >   26.8.2009

Bilirkişi: Kroki Yarbay Dönmez´e ait

Bilirkişi heyeti, krokilerin Yarbay Mustafa Dönmez´e ait olduğunu açıkladı. Kendisi hakkındaki tüm delillere itiraz eden, askerleri savunup polisler için demediğini bırakmayan ve bulunan silahların, kroki ve diğer malzemelerinin polis tarafından evine konularak kendisine bir komplo düzenlendiğini iddia eden Yarbay Dönmez´in bilirkişi raporu için ne diyeceği merak ediliyor.
Tamamı >   25.8.2009

Pili biten Hürriyet´in Ergenekon´u sakatlama çabası fos çıktı

Hürriyet´in Ergenekonti- soruşturmasındaki ´3 dakikalık video kayıt kesintisi´ iddiası fos çıktı. Yeni Şafak´ın haberine göre Hürriyet´in ´Zir Vadisi´ne bombaları polis koydu´ iddiasına kamera kayıtlarındaki 3 dakikalık kesintiyle destek verdiği haberi boş çıktı. Kesintinin kamera pilinin değiştirmesinden kaynaklandığı anlaşıldı. Kazıda kayıt yapan ikinci bir kameranın görüntüleri de iddiayı yalanlıyor. Hürriyet, Perşembe günü Yarbay Dönmez´in evinde yapılan arama ile Sincan Yenikent´teki Zir Vadisi´ndeki kazıyla ilgili görüntüleri yayınlamış, haberde Dönmez´in ´bombaları polis koydu´ iddiasını güçlendirecek vurgulara dikkat çekmiş ve büyük bir ayrıntıyı yakalamanın heyecanıyla video kayıtlarında 3 dakikalık bir kesinti iddiasını ileriye sürmüştü. Aramalar sırasında olay mahallinde bulunan çok sayıdaki askeri yetkililerin bile polisi akladığı Yarbay Dönmez´in polisi suçlayıcı iddialarına Hürriyet´in hala sahip çıkmaya çalışması konuyu takip edenleri şaşırtmıyor. Doğan Medyasının başından beri Ergenekon soruşturmasına tek taraflı yaklaşımının gazetecilik faaliyeti ile açıklanamayacak nedenlerden kaynaklandığı ileri sürülüyor.
Tamamı >   23.8.2009

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 35)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.704.183