Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "yargittazmin" için arama sonuçları    (Toplam 46 sonuç)          


Hakim, Avcı'nın tuzağına düşmedi

Terör örgütü yöneticiliği, darbe ve casusluk suçları kapsamında tutuklanan eski savcı Gültekin Avcı'nın tutukluğuna yapılan itiraz ve reddi hakim talebi ikinci kez reddedildi. Mahkeme hakimi Durmuş Karaçalı ret kararında gerekçe olarak, 'Reddi hakim talebi kabul edilirse Gültekin Avcı'yı yargılayacak hiçbir hakim bulunamayacaktır. Bu durum daha önceki FETÖ soruşturmalarındaki gibi kötüye kullanılmaya çalışılmaktadır' dedi.
Tamamı >   3.10.2015

Başbakanı dinleyen derin güç kim?

Başbakan Erdoğan´ın evinin altındaki çalışma ofisinden gizli dinleme cihazlarının çıkması, bu dinlemeleri kimin yaptığı sorusunu gündeme getirdi. Ergenekon sanıkları emekli generaller Şener Eruygur ile Levent Ersöz´ün Jandarma komutanlıkları döneminde örtülü ödenekten milyonlarca liralık cihaz alındığı ve bu cihazların halen kayıp olduğu biliniyor. Dinlemelerin bu cihazlarla yapılmış olabileceğini ileri sürenler, Başbakan ve diğer bazı AK Parti yetkililerinin resmi ve gizli telefon konuşmalarının Ergenekon yayın organı olarak nitelendirilen Aydınlık´ta yayınlandığını da hatırlatıyorlar. Ergenekon´un bitirilemediğini ve hala çok güçlü olduğunu gösteren çok fazla bulgu var.
Tamamı >   26.12.2012

Yargıtay´dan Haberal´a tazminat reddi

Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal´ın kendisini tahliye etmeyen 9 hakim hakkında açtığı dava sonuçlandı. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, Haberal´ın tazminat talebini reddetti. Aynı gün Haberal´la ilgili ikinci gelişme de, Haberal´ın sağlık raporunu Ergenekon davasına bakan mahkemeye göndermedikleri gerekçesiyle yargılanan 5 profesör, 1 hemşire ve 2 refakatçinin dün ilk kez hakim karşısına çıkması oldu.
Tamamı >   8.11.2012

Darbeci Baro kazanıyor

Balyoz davasının başka mahkemeye nakli olasılığı hukukçuları şaşırttı. Çünkü İstanbul Barosu´nun sanık avukatlarıyla birlikte yürüttüğü boykot amacına ulaşmış olacak. Eğer dava başka mahkemeye nakledilirse tekrar aynı süreç yaşanacak. İstenilen yönde karar verecek mahkeme bulununcaya kadar boykot taktiğinin devrede tutulacağı, aynı taktiğin Ergenekon ve diğer benzer davalarda da devreye sokulacağı, o davaların da kilitleneceği ileri sürülüyor. Bu tıkanıklığı çözmesi gereken hükümetin diğer vatandaşlar gibi seyretmekle yetinmesi ise şaşkınlığa yol açıyor.
Tamamı >   17.6.2012

Odatv: Haberal usulü reddi hakime ret

İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi, ´Odatv Davası´nda sanıkların reddi hakim talebini oy birliğiyle reddetti. Odatv sanıkları taleplerine gerekçe olarak, geçtiğimiz yıllarda bir geleneksel ramazan iftarında çekilen yemek resminde hakim Resul´ün de bulunmasını göstermişlerdi. Bu talebin Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´ın icat ettiği reddi hakim talebi yönteminden esinlendiği iddia ediliyor, talebin kabul edilmesi durumunda, Ergenekon ve benzer davaların çökmesine kadar gidebilecek bir kapının aralanmış olacağına dikkat çekiliyordu. Haberal´ın bu ilginç yöntemi geçtiğimiz yıl referandumda etkisiz hale getirildi. Hiçbir mahkeme tarafından kabul edilmeyen Haberal´ın reddi hakim talepleri son olarak AİHM tarafından da reddedildi.
Tamamı >   5.12.2011

Odatv´den Haberal usulü reddihakim

Odatv´den çok ilginç reddi hakim girişimi.. Odatv Davası´nın tutuklu sanıkları Soner Yalçın ve Barış Terkoğlu´nun da bulunduğu bazı sanıkların avukatları yarın görülmeye başlanacak dava öncesinde üye hakim Resul Çakır´ın tarafsızlığını yitirdiği gerekçesiyle reddi hakim talebinde bulundu. Odatv sanıkları taleplerine gerekçe olarak, geçtiğimiz yıllarda bir geleneksel ramazan iftarında çekilen yemek resminde hakim Resul´ün de bulunmasını gösterdi. Oysa o fotoğrafta sadece Çakır değil çok sayıda hakim ve savcı da yer alıyordu. İşin ilginç tarafı fotoğrafı haber yapan da Odatv idi. Yani hem hakimleri haber yapıp onları karalıyorlar, hem de kendi davalarına bakmamalarını istiyorlar. Bu durum, Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal´ın icat ettiği yönteme benziyor.
Tamamı >   21.11.2011

AİHM Haberal´ın inadını kırabilecek mi?

Ergenekon davası sanıklarından Mehmet Haberal´ın, tutukluluğunun kaldırılması talebiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi´ne (AİHM) yaptığı başvuru reddedildi. Böylece Haberal´ın tahliye olmak için uzun süredir sürdürdüğü mücadele sona erdi. Yurt içindeki çok sayıda mahkemeden ret cevabı alan, referandumda halkın yasa değişikliklerini kabul etmesine rağmen mücadelesinde inat eden Haberal´a son ret Avrupa´dan geldi.
Tamamı >   30.9.2011

Haberal´ın hakim inadı: Bir itiraz daha

13, 14, 9 ve 10. Ağır Ceza mahkemelerinden ret cevabı almasına rağmen vazgeçmeyen Haberal bu kez de 11. Ağır Ceza´ya ´reddi hakim´ başvurusu yaptı. CHP´den milletvekili seçilen Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal´ın avukatları, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nurettin Ak´ın reddedilmesi talebinin kabul edilmemesine itiraz etti. Avukatları, Haberal kendisini tahliye edecek olanları buluncaya kadar hakim seçmeye devam etmekte kararlı olduğunu açıklamıştı.
Tamamı >   8.7.2011

Haberal´ın ´çekilin´ talebine bir ret daha

13, 14 ve 9´dan sonra İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi hakimleri de Haberal´ın ´çekilin´ talebini reddetti. Avukatları, Haberal kendisini tahliye edecek olanları buluncaya kadar hakim seçmeye devam etmekte kararlı olduğunu açıklamıştı.
Tamamı >   1.7.2011

Haberal´ın ´çekil hakim´ talebine ret

13 ve 14´den sonra 9. Ağır Ceza hakimleri de Haberal´ın ´çekilin´ talebini reddetti. İtiraz dilekçesi 10. Ağır Ceza´ya gönderildi. Avukatları, Haberal kendisini tahliye edecek olanları buluncaya kadar hakim seçmeye devam etmekte kararlı olduğunu açıklamıştı.
Tamamı >   29.6.2011

Biri Haberal´ı uyandırsın: Reddi hakim istedi

Haberal, kendisinin geliştirdiği ancak referandumda halkın çökerttiği savunma stratejisini tekrar kullanmaya kalktı.. İkinci ´Ergenekon´ davası tutuklu sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın avukatları, tahliye taleplerinin reddine ilişkin itirazı inceleyecek olan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görevli 3 hakim için ´reddi hakim´ talebinde bulundu. Dilekçede, Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın mahkemede görevli 3 hakim aleyhine tazminat davası açarak kazandığı, dolayısıyla bu hakimler ile Haberal arasında husumet bulunduğunun anlatıldığı öğrenildi. Ancak Haberal´ın bu talebinin kabul edilmesi mümkün görünmüyor.
Tamamı >   28.6.2011

Yargıtay´da sürpriz değişiklikler

Yargıtay´da, çeşitli dairelerde görev yapan 17 hakimin yerleri değiştirildi. Ergenekon sanığı Cihaner´in fotokopi skandalı ile yargılanıp kurtarılmaya çalışıldığı 11. Ceza Dairesi´nde eski daire başkanı Ersan Ülker ile diğer 2 üyenin görev yeri değiştirildi. Diğer bir Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal´ı tahliye etmedikleri için Ergenekon davası hakimlerini skandal tazminat cezalarıyla yıldırmaya çalışan 4. Hukuk Dairesi´nde de görev değişikliği yapıldı. Referandumda halk tarafından kabul edilen yasa değişikliklerine rağmen tazminat davasını yürütmekte ısrar eden bir üye başka daireye atandı. Ergenekon´un yüksek yargıda ve özellikle Yargıtay´da nasıl örgütlendiği medyaya yansıyan çeşitli ses kayıtlarıyla ve Ergenekon iddianamelerine de yansıyan belgelerle ortaya çıkmıştı.
Tamamı >   24.6.2011

Yargıtay´dan Ergenekon´a ´husumet´ şoku

Yargıtay 20. Hukuk Dairesi, sanıkla yargılayan hakimin davalık olmasının ´husumet´ anlamına gelmeyeceğine karar verdi. Kararda, ´Aksine bir yorum, yargılama yapan tüm hakimlerin kötü niyetli taraflarca reddedilmesini kolaylaştıracağı gibi, bu hakkı kötüye kullanmak isteyenlerin davranışlarını da korumak anlamına gelir´ değerlendirmesi yaptı. Bu karar ve değerlendirme, Ergenekon ve Balyoz sanıklarının savunma stratejisi olarak geliştirdiği ´husumet oluşturma ve ardından reddi hakim ile beğenilmeyen hakimlerin yargılamasından kurtulma´ taktiğinin mahkemelerce de farkedildiğini göstermiş oldu.
Tamamı >   9.5.2011

Ergenekon´u tazminatla çökertme planı çöktü

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Ergenekon sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın tahliyesini reddeden hakimler hakkında açtığı skandal tazminat davasında ´görevsizlik´ kararı verdi. Hakimler aleyhine açılan tazminat davaları için, referandumda kabul edilen anayasa değişiklik paketi ile önemli değişiklikler gerçekleşti. Yeni durumda sanıklar, davaya bakan ya da tutuklama, yakalama gibi işlemler hakkında karar veren hakimlere doğrudan tazminat davası açamıyor. Böylece, Ergenekon ve Balyoz gibi kritik davalarda savunma stratejisi olarak uygulanmaya başlandığı gibi sanıkların yargıtaydaki uzantılarını kullanarak hakimleri madden çökertmesi, ayrıca tazminata hükmedilmesi durumunda da ´husumet doğduğu´ gerekçesiyle o hakimlerin davadan çekilmesinin sağlanması mümkün olmayacak.
Tamamı >   3.5.2011

Yargı yükseldikçe algısı düşüyor

Ergenekon ve Balyoz gibi kritik davalara bakan çok sayıdaki hakimi skandal tazminat cezalarına çarptırarak davaları çökertmeye çalışan Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Ergenekon sanıklarının açtığı tazminat davalarını reddetmedi. Bunun yerine sanıkların isteğine uyarak Meclis´in çıkardığı yasa değişikliğinin anayasaya aykırılık iddiasını incelemeye aldı ve sanıklara süre verdi. Meclis´in süratle çıkardığı kanunları algılayamayan ve sindirmekte zorluk çeken sanıklar ile Yargıtay´daki uzantılarının, bu süre sonunda Meclis´in kararına uymaktan başka yol bulamayacağı ve davaların reddedileceği belirtiliyor. Aynı durumla karşılaşan yerel mahkemelerde ise algı güçlüğü yaşanmıyor. Benzer durumda kalan bir yerel mahkeme Meclis kararına uyarak tazminat davasını düşüreceğini açıkladı.
Tamamı >   1.3.2011

Ergenekon savcılarının tazminat davası düşüyor

Ergenekon sanığı Muammer Karabulut tarafından Ergenekon savcılarına açılan ve Antalya 2. Asliye Hukuk Mahkemesi´nde görülen davada hakim 9 Şubatta Meclis´te kabul edilen yeni yasa gereği davayı düşüreceğini açıkladı. Sanık avukatının yasayı incelemek için süre istemesi üzerine dava 20 gün sonraya ertelendi.
Tamamı >   15.2.2011

Haberal tazminatı için hakimlerden düzeltme talebi

Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal´ı tahliye etmedikleri gerekçesiyle tazminata mahkûm edilen 9 hakim, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu´na karar düzeltme talebinde bulundu. CHP´nin halkı iç çatışmaya çağırarak engellemeye çalıştığı Yargıtay ve Danıştay´a yeni daireler kurulmasını düzenleyen yasa tasarısında yer alan maddelerle Yargıtay´ın tazminat korsanlığı da engelleniyor. Tartışılan yasa tasarısının kabul edilmesi ile Haberal´ın açtığı tazminat davaları asliye hukuk mahkemesine gönderilecek.
Tamamı >   3.2.2011

Flaş!!! Balyoz´da reddi hakime 2. ret

Balyoz davasında reddi hakim talebinin reddine yapılan itirazı değerlendiren İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi itirazı ´oybirliği´ ile reddetti. Sanıklar, Yargıtay´ın skandal bir kararla Ergenekon ve balyoz soruşturmalarında karar veren çok sayıdaki hakimleri tazminat cezalarına çarptırması üzerine harekete geçmişti. Tazminat cezasına çarptırılan bu hakimlerin arasında balyoz davasına bakan hakimlerin de bulunduğunu belirten sanıklar, tazminat cezasına hükmedilmesi üzerine hakimlerle kendileri arasında ´husumet´ doğduğunu, bu nedenle de hakimlerin balyoz davasından çekilmesini talep etmişlerdi.
Tamamı >   5.1.2011

Flaş!!! Balyoz´da ´reddi hakim´ reddedildi

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, ´Balyoz Planı´ iddialarına ilişkin davaya bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´nin üye hakimleri Ali Efendi Peksak, Davut Bedir ve Murat Üründü hakkındaki reddi hakim taleplerini kabul etmedi. Bu karar Ergenekon ve Balyoz gibi davaların sanıkları üzerinde şok etkisi yaptı. Çünkü ´reddi hakim´ talebine dayanak yapılan Yargıtay kararında, ´Haberal´ın gereksiz yere tutuklandığı´ gibi skandal bir gerekçeyle çok sayıda Ergenekon ve Balyoz hakimine tazminat cezası verilmişti. Sanıklar bu skandal tazminat cezasıyla kendileriyle hakimler arasında husumet doğduğunu iddia etmiş ve reddi hakim talebinde bulunmuşlardı. Yargıtay´ın yürüyen davalara skandal şekilde müdahalesi sonrası, Ergenekon ve benzeri davaların etkilenmesinin, hakimlerin reddi hakimle devre dışı bırakılarak davanın gidişatının değiştirilmesinin hesaplandığı iddia edilmişti. Ancak bu karanlık hesabın şimdilik tutmadığı görülüyor.
Tamamı >   27.12.2010

Ergenekon´a iyi haber: ´Haberal maddesi´ geri çekildi

´Haberal maddesi´ olarak yorumlanan düzenleme Torba Yasa tasarısından sürpriz şekilde çıkarıldı. Hakimlerin yanlış kararlarında davanın doğrudan devlete açılmasını öngören düzenlemeden muhalefetin direnmesi nedeni ile vazgeçildi. Bu geri adım kamuoyunda şaşkınlıkla karşılandı.
Tamamı >   24.12.2010

Görüntülenen: 1 - 20 (Toplam 46)  | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.736.652