Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon sanığından CHP´li vekillere: Buraya gelip şov yapmayın

İkinci ve Üçüncü Ergenekon iddianamesi sanıklarının yargılandığı davanın dün yapılan 10. duruşmasında İkinci Ergenekon iddianamesinin tutuksuz sanıklarından Mahir Akkar, Ergenekon davasının siyasi olduğuna inanmak istemediğini söyledi. Siyasilerin mahkemeye çıkartma yapıp boy göstermeye geldiğini ifade eden Akkar, ´CHP milletvekillerinin burada şov yapmasını istemiyorum. Buradan çıkıp dışarıda basın açıklaması yapıyorlar. Kendi şahsi propagandası için geliyorlar. Niye birinci davaya gitmiyorlar?´ dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Ergenekon sanığından CHP´li vekillere: Buraya gelip şov yapmayın

İkinci ve Üçüncü Ergenekon iddianamesi sanıklarının yargılandığı davanın dün yapılan 10. duruşmasında İkinci Ergenekon iddianamesinin tutuksuz sanıklarından Mahir Akkar, Ergenekon davasının siyasi olduğuna inanmak istemediğini söyledi. Siyasilerin mahkemeye çıkartma yapıp boy göstermeye geldiğini ifade eden Akkar, ´CHP milletvekillerinin burada şov yapmasını istemiyorum. Buradan çıkıp dışarıda basın açıklaması yapıyorlar. Kendi şahsi propagandası için geliyorlar. Niye birinci davaya gitmiyorlar?´ dedi.

İkinci ve üçüncü Ergenekon iddianamesi sanıklarının yargılandığı davanın 10. duruşmasına 49 tutuklu sanık ile Yalçın Küçük´ün de aralarında bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar katıldı. Savcıların 1.913 sayfalık ikinci iddianameden 30 sanığa ilişkin bölümü okumasının ardından, sanıklar ve avukatlarının taleplerine geçildi. Tutuksuz sanıklarından Mahir Akkar, siyasilerin mahkemeye çıkartma yapıp boy göstermeye geldiğini anlattı. Akkar´ın, CHP milletvekillerinin burada şov yapmasını istemiyorum. Buradan çıkıp dışarıda basın açıklaması yapıyorlar demesi üzerine Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, Basın açıklaması mı yapıyorlar? diye sordu. Akkar da, Evet dışarıda basın açıklaması yapıyorlar. Ben bundan rahatsızlık duyuyorum. Kendi şahsi propagandası için geliyorlar. Niye birinci davaya gitmiyorlar? ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, Burası açık bir mahkeme, herkes gelebilir diye cevap verdi. Bu sırada bazı tutuklu sanıklardan Akkar´a tepki geldiği görüldü.

Yalçın Küçük: O kadar hoşgörülüsünüz ki

Tutuksuz sanıklardan Yalçın Küçük´ün, oturumun çok yoğun ve yer yer gergin geçtiğini belirtmesi üzerine Başkan Şengün, Olacak o kadar´ dedi. Küçük´ün, daha çok tarihi, felsefi ve dini bir konuşma yapacağını söylemesi üzerine Şengün, Öz olursa sevinir mahkeme ifadesini kullandı. Bunun üzerine Yalçın Küçük, Ben 50 yıldır yargılanıyorum, onlar alaturka mahkemeler. 50 yıldır alıştığımız mahkemelere göre o kadar hoşgörülüsünüz ki ifadelerini kullandı. ( Zaman)

´Belge sahte çıkarsa Ergenekon davası´ çöker diyen CHP´nin Ergenekon avukatlığı belge orjinal çıkınca çöktü

CHP lideri Deniz Baykal. Beş ay önce bütün hesaplarını belgenin sahteliği üzerine yapmış ve şöyle demişti: Belgenin sahte olduğu ortaya çıkarsa Ergenekon iddianamesi çöker. Çünkü iddianame bu tür belgelere dayandırılmıştır. Evet, Ergenekon sanığının ofisinde bulunan belge doğru çıktı. Öyle ki, doğruluk konusunda biri profesör olmak üzere üç adli tıp uzmanı rapor verdi. O halde Baykal´ın mantığı ile şunu rahatlıkla söyleyebiliriz: Bu belge, CHP liderinin Ergenekon savunmasını -avukatlığını- çökertmiştir. İddianamedeki belgeler kapı gibi sağlamdır.

Herkes Mersin´e gidip belgenin orjinalliğini kabul ederken Baykal hala tersine gidiyor

Düşüncesi ve eğilimi ne olursa olsun bütün Türkiye kirli tezgahı planlayan cuntaya karşı çıkarken; Baykal ihbar mektubunun inandırıcılığını tartışmaya açtı. Belgenin aslını savcılara göndererek adını Türk demokrasi tarihine yazdıran subay, Baykal´ı kızdırmışa benziyor. İşte subayın anlattıkları: 2007 yılı Eylül ayında dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Org. Ergin Saygun´un emri gereği, üniversitelerden bir kısım akademisyen ve CHP yönetiminden bazı politikacıların desteği ile dönemin Genelkurmay Harekat Başkanı Korg. H. Nusret Taşdeler´in himayesinde Genelkurmay Bilgi Destek Daire Başkanlığı´nda şube müdürü olarak görevli kurmay albaylar Dursun Çiçek, Sedat Özüer, İlker Ziya Göktaş ve Fuat Selvi tarafından kamuoyunu yönlendirme maksatlı çeşitli belgeler hazırlandığına tanık oldum. Görülen o ki subay, anlattığı her olayın belgesini de göndermiş savcılara. 2007 yılında Nusret Taşdeler tarafından yapılmış gizli ibareli resmi belgede yazılanlar akla ziyan nitelikte.

CHP + Ordu =? İktidar

Subayın anlattıkları, Türk siyasal tarihini bilenler için şaşırtıcı olmasa gerek. Yapılanlar ´CHP+ordu=iktidar´ formülünün 2007 versiyonu değil mi? Şüphesi olan, Özden Örnek´in darbe günlüklerine de bakabilir. Onur Öymen´in Kıbrıs konusunda askerleri nasıl korkuttuğu günlüklerde ayrıntıları ile yazılmış mesela. Bütün bunlar bir yana, daha iki gün önce darbe yargılamasının yapıldığı mahkemeye 13 milletvekili ile destek çıkarması yaptı CHP. Partinin grup toplantıları Silivri´de yapılırsa kimse şaşırmasın. Milletvekilleri gönüllü avukatlığı o kadar ileri götürdüler ki, mahkeme başkanı olaya müdahale etmek zorunda kaldı. Aynı görüntüyü AK Partili vekiller verseydi Baykal ne derdi acaba?

´Kaos Planı´yla ilgili konuştu: Sözlerimin arkasındayım

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, orijinal olduğu ortaya çıkan ´Kaos Planı´na ilişkin daha önce ortaya koyduğu görüşünü sürdürdüğünü söyledi. Deniz Baykal, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda gerçek olduğu ortaya çıkan ´Kaos Planı´nı değerlendirdi. Konuya ilişkin görüşlerini, belge ile ilgili tartışmaların ilk çıktığı dönemde açıkladığına dikkat çeken Baykal, aynı çizgide olmaya devam ettiğini vurguladı. Baykal, Belge doğruysa Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ emekli mi edilmeli? sorusuna ise evet diye cevap vermişti. Baykal, dünkü değerlendirmesinde ise ağırlıklı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde yer aldığı ileri sürülen cuntanın bazı CHP´lilerle işbirliği yaptığı yönündeki iddiaları cevapladı. CHP, TSK ile ilişkisini kendi demokratik inanç ve ilkeleri doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti kurumlarına gereken saygıyı göstererek sürdürmüştür. diyen Baykal, CHP´nin bazı konularda TSK ile farklı düşündüğünü belirtti, buna örnek olarak da 1 Mart 2003 tarihli tezkere kararını gösterdi. İhbar mektubuyla CHP´nin de tartışmanın içine çekilmeye çalışıldığını savunan CHP lideri, Demokrasi inancımızı kimseye ispatlama mecburiyetimiz yok. CHP´ye böyle itham yapanlar, bunun altında ezilir. Eğer diğer iddialar da bize yönelik iddia gibiyse her şey ortada. Kimse kimseye komplo yapmamalıdır. dedi. ( Zaman)

CHP ´ihbar mektubu´na ilginç tepki göstermişti: Deli saçması

Ergenekon davasına çıkarma yaparak duruşmalarda sanık avukatlarıyla birlikte oturan, şimdiye kadar sadece sanıkları savunan, savcı ve hakimleri eleştiren reddedilmelerini talep eden, onları defalarca HSYK´ya şikayet eden, ortaya çıkan silah ve belgeleri görmeyen, bir kez bile farklı davranmayan CHP ´İhbar Mektubu´ndaki bilgilerin ´deli saçması´ olduğunu iddia etti. ´İrticayla Mücadele Eylem Planı´nın orjinalini bir ihbar mektubuyla birlikte Ergenekon savcılarına gönderen subayın ´Belgenin hazırlanması sırasında bazı CHP´liler de destek verdi´ iddialarına CHP´den tepki geldi. : ´Yalan, herhangi bir dayanağı yok. Bir muhbirin mektubunda geçen bir cümle. CHP de darbe hazırlıklarının içinde gibi gösterilmeye çalışılıyor. CHP hakkında bugüne kadar ne dayanaksız iddialar ortaya atıldı. Arka kapıdan hükümeti devirmek gibi yöntemler izlemeyiz. Siyaset yoluyla hükümetin görev süresini bitirmeyi amaçlarız.´

Ergenekon davasına yapılan talepler 4,5 saatte değerlendirildi

Ergenekon 2. davasının 10. duruşmasında taleplerin değerlendirilmesi için verilen 4,5 saatlik aranın ardından saat 00.50´da duruşma başladı. Alınan 38 maddelik ara kararı üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu okudu. Mahkeme heyeti, sanık Mehmet Haberal´ın sevk edildiği sağlık kurumlarına yazı yazılarak sağlık durumuyla ilgili yapılan tüm yazışmalar ile son sağlık durumunun bildirilmesini, tutuklu sanık İbrahim Şahin hakkında hazırlanmış bir rapor olup olmadığının Adli Tıp Kurumu´ndan sorulmasını, eğer hazırlanmış bir rapor varsa mahkemeye gönderilmesini istedi. Bugünkü duruşmada salondan çıkarılan tutuklu sanık Durmuş Ali Özoğlu´nun, mahkeme huzurunda sarfettiği söz ve davranışlarını ikaz edilmesine rağmen sürdürmeye devam etmesi nedeniyle bundan sonraki 5 duruşmaya katılmasının yasaklanması karara bağlandı.

CHP´lilerin HSYK´ya şikayet ettiği resmi ekrana sanık avukatı yerleştirmiş

Önceki duruşmada sanık Osman Gürbüz´ün avukatı Erdem Olgun´un masasında bulunan bilgisayar monitöründe, bir tv kanalında yayınlanan Ergenekon avukatına soruşturma başlıklı haber fotoğrafının masaüstü resmi olarak kimin yerleştirdiğinin belirlenmesine ilişkin talebine de açıklama yapıldı. Mahkeme, bu fotoğrafın Ergenekon ana davasında sanık Sevgi Erenerol´ün avukatı Vural Ergül tarafından yerleştirildiğini, bunun da kendisi tarafından mahkemeye bildirildiğini açıkladı.

51 No´lu DVD içeriği Genelkurmay´a sorulacak

Sanık Levent Göktaş´tan elde edilen 51 nolu DVD içerisindeki TSK´ya ait bilgilerin, TSK karargahlarından hile ile alındığı, çalındığı ya da başka bir yolla temin edilmesi nedeniyle bir soruşturma veya istihbarat olup olmadığının da Genelkurmay Başkanlığı´ndan sorulması kararlaştırıldı. Sanık Mustafa Dönmez´in talebi doğrultusunda 12 Ocak 2009 tarihinde Zir vadisinde polis tarafından çekilen kamera kayıtlarının Emniyet Genel Müdürlüğü´nden istenmesine karar verildi. Bu kamera kayıtlarının orijinal olup olmadığının, kesinti ve ekleme yapılıp yapılmadığının tesbit edilmesi konusunda Tübitak Gebze yerleşkesi Başkanlığı´ndan bilirkişi listesi istendi. Tutuklu sanık Kemal Aydın hakkında ise bu duruşmada sarf ettiği sözler nedeniyle Silivri Cumhuriyet Savcılığı´na suç duyurusunda bulunulması karara bağlandı.

34 PKK´lının karşılanması dosyasının talebi reddedildi

Habur Sınır kapısından 34 PKK´lının Türkiye´ye giriş yapmalarına ilişkin olayla ilgili dava dosyasının istendiği belirtilen ara kararda bu talebin davaya bir yenilik katmayacağı gerekçe gösterilerek reddine karar verildi.

Sabih Kanadoğlu-Levent Göktaş bağlantısının incelenmesinden vazgeçildi

Sanık Mustafa Levent Göktaş´ın, talebinin yanlış anlaşıldığını, Davada Sabih Kanadoğlu ile ilişkilendiriliyor ve suçlanıyorum. Sabih Kanadoğlu´nun davadaki yeri nedir? şeklindeki sorusunun ise yanlış anlaşıldığını belirtmesi üzerine Telekomunikasyon İletişim Başkanlığı´na yazılmasına karar verilen ara karardan dönülmesi kararlaştırıldı. Bazı sanık avukatlarının, duruşma salonunda gördükleri elektronik bir alet nedeniyle mahkeme salonunda kablosuz internet bulunup bulunmadığının belirlenmesine ilişkin talepleri de değerlendirildi. Mahkeme, kablosuz bir internet yayınının olup olmadığının araştırılmasına ve varsa kablosuz yayının kablolu hale getirilmesine karar verdi. Duruşma sonunda talepte bulunan avukatlar iddia ettikleri elektronik aletin, mahkeme salonunda bulunan klimaları çalıştıran kumanda aleti olduğunu sonradan anladıklarını ifade ettiler.

Tahliye talepleri reddedildi. Duruşma 30 Ekim´e ertelendi

Dosya kapsamı, her sanık hakkında iddianamede ayrı ayrı isnat edilen suçların işlendiği yönünde kuvvetli şüphe sebeplerinin devam etmesi nedeniyle tahliye taleplerinin reddine karar verildi. Duruşma, 30 Ekim 2009 günü saat 09.30´a ertelendi. ( Zaman)

(28 Ekim 2009, 11:55)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

´AKP ve Gülen´i Bitirme Planı´ manşetlerimiz

Flaş!!! Subaydan andıç ihbar mektubu

CHP ve Ergenekon davası manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1069    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Düzce: Fetö Çatısı'na 48 Hapis

02.08.2019 17:56 Düzce'de, FETÖ/PDY'nin 'çatı yapılanması'na ilişkin soruşturma kapsamında, haklarında dava açılan 23'ü tutuklu 77 sanığın yargılandığı dava sona erdi. 23.07.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemes..
Tamamı 2.8.2019

Konya: Gaybubet Evine 43 Hapis

03.08.2019 12:18 Konya'da, FETÖ/PDY'nin 'gaybubet evi' olarak adlandırılan adreslerine düzenlenen operasyonun ardından haklarında dava açılan 45 sanıklı dava sona erdi. 30.07.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR Konya 8. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 3.8.2019

Hava Harp Okulu: 41 Müebbet Talebi

02.08.2019 18:38 İstanbul'da, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Hava Harp Okulu'ndaki eylemlerine ilişkin 28'i tutuklu 43 sanık hakkında açılan davada, savcı esas hakkındaki mütalaasını mahkemeye sundu. Savcı mütalaasında..
Tamamı 2.8.2019

Şehitler Köprüsü: Müebbetler Onandı

02.08.2019 18:45 16 Temmuz'da İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesince 2 Temmuz 2018'de karara bağlanan 143 sanıklı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasına ilişkin yapılan istinaf başvurularını k..
Tamamı 2.8.2019

İBB İşgali: Müebbetler Onandı

02.08.2019 18:30 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) işgali ve burada çıkan olaylarda Prof. Dr. İlhan Varank..
Tamamı 2.8.2019

Dink Davasında 7 Hapis

02.08.2019 18:12 İstanbul'da, Yargıtay'ın bozma kararı üzerine yeniden görülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada birtakım suçlar yönünden zaman aşımının dolma ihtimali nedeniyle dosyası ayrı..
Tamamı 2.8.2019

Karlov Davası ve Yeni Gözaltılar

02.08.2019 16:49 Ankara'da, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un Ankara'da 19 Aralık 2016 tarihinde, FETÖ/PDY üyesi polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından tabancayla vurularak öldürülmesiyle ilgili 11'i tutuklu 28 sanığın yargılanmasın..
Tamamı 2.8.2019

Gezi Parkı Olayları davası

02.08.2019 18:25 İstanbul'da, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan tutuklu bulunan Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Osman Kavala ile Ali Hakan Altına..
Tamamı 2.8.2019

Büyükada Davasında Esasa Geçildi

02.08.2019 18:20 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 2.8.2019

1 Dolarlık İhaneti İlk O Yakaladı

03.08.2019 12:40 FETÖ'nün emniyet içindeki yapılanması ile ilgili 1998 yılında hazırladığı raporla bilinen dönemin Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak, örgüt içindeki hiyerarşiyi belirleyen 1 doların sırrını ilk kez kendilerinin bulduğun..
Tamamı 3.8.2019

Akıncı Üssü Darbe davası

03.08.2019 17:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlerle ilgili 475 kişinin yargılandığı davanın görülmesine savcının esasa ilişk..
Tamamı 2.8.2019

İzmir: 145 sanıklı Darbe davası

03.08.2019 11:48 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 5'i tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Temmuz'da İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesince Aliağa Ceza İnfaz Kuru..
Tamamı 3.8.2019

Darbeciler İHA uçurmuş

02.08.2019 18:03 Hakkari'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 32 sanıklı davada verilen 7 müebbet hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Dönemin Dağ ve Komando Tugay Komutanı eski tuğgeneral Ahmet Otal'ın talim..
Tamamı 2.8.2019

TBMM'ye Siber Saldırı davası

03.08.2019 12:12 Kayseri'de, siyasilerin sosyal medya hesaplarını ele geçirerek kişisel bilgilerini ifşa ettikleri, devlet büyüklerine yönelik tehdit içerikli paylaşımlarda bulunan, darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ..
Tamamı 3.8.2019

Kahramanmaraş Darbe davası

03.08.2019 12:03 Kahramanmaraş'ta, FETÖ'nün askeri yapılanması ve 15 Temmuz darbe girişimine destek verdikleri suçlamasına ilişkin 4'ü tutuklu 25 sanığın yargılanmasına devam edildi. 1 Ağustos'ta Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesinc..
Tamamı 3.8.2019

Kozmik Oda Polisleri davası

02.08.2019 16:55 Ankara'da, kamuoyunda 'Kozmik Oda' olarak bilinen soruşturma kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca kumpas kurulduğu gerekçesiyle çoğunluğu eski polis tutuksu..
Tamamı 2.8.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
38.335.802