Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! 2 albay ve 1 yarbaya ´Kafes´ten tutuklama

Kafes Operasyonu iddiaları ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında 2 Albay ve 1 Yarbay hakkında tutuklama kararı çıktı. Subayların, silahlı terör örgütüne üye olmakla suçlandıkları, Ergenekon savcılarınca daha önce tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildikleri ancak serbest bırakıldıkları, savcıların bu karara itirazı üzerine subaylar hakkında İstanbul 12. Ağır Ceza mahkemesi tarafından tutuklama kararı verildiği öğrenildi. Bir ihbar maili üzerine Poyrazköy´de araziye gömülü bulunan silahlarla ilgili Ergenekon savcılarınca yürütülen soruşturma kapsamında çok sayıda subayın ifadesine başvuruldu ve vurulmaya devam ediliyor. Bugün tutuklanan Albay Mücahit Erakyol´un adı Kafes Eylem Planında en üst düzey görev yapan Danışma Kurulu içinde geçiyordu. Aynı kurulda adı geçen binbaşı Levent Bektaş ise daha önce tutuklanmıştı. Poyrazköy operasyonlarının genişlemesine neden olan kilit kişi Levent Bektaş.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! 2 albay ve 1 yarbaya ´Kafes´ten tutuklama

Kafes Operasyonu iddiaları ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında 2 Albay ve 1 Yarbay hakkında tutuklama kararı çıktı. Subayların, silahlı terör örgütüne üye olmakla suçlandıkları, Ergenekon savcılarınca daha önce tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildikleri ancak serbest bırakıldıkları, savcıların bu karara itirazı üzerine subaylar hakkında İstanbul 12. Ağır Ceza mahkemesi tarafından tutuklama kararı verildiği öğrenildi. Bir ihbar maili üzerine Poyrazköy´de araziye gömülü bulunan silahlarla ilgili Ergenekon savcılarınca yürütülen soruşturma kapsamında çok sayıda subayın ifadesine başvuruldu ve vurulmaya devam ediliyor. Bugün tutuklanan Albay Mücahit Erakyol´un adı Kafes Eylem Planında en üst düzey görev yapan Danışma Kurulu içinde geçiyordu. Aynı kurulda adı geçen binbaşı Levent Bektaş ise daha önce tutuklanmıştı. Poyrazköy operasyonlarının genişlemesine neden olan kilit kişi Levent Bektaş.

Kafes Planı iddiaları ciddileşti: 3 üst düzey tutuklama

Poyrazköy´de bulunan silahlar üzerine başlatılan soruşturma giderek genişliyor. Ergenekon sanığı emekli Deniz Binbaşı Levent Bektaş´ın ofisinde ele geçirilen CD´den çıkan Kafes Eylem Planı´yla ilgili 3 muvazzaf subay için mahkemeden tutuklama ve yakalama kararı çıktı. Silahlı terör örgütünü üye olmakla suçlanan subaylar görüldükleri yerde tutuklanacaklar. Ergenekon soruşturması kapsamında daha önce tutuklanmış bulunan emekli Binbaşı Levent Bektaş´ın bilgisayarından çıktığı iddia edilen Kafes Planı´na göre gayrimüslimlerin isim, adres, okul, vakıf ve ibadethaneleri belirlenecek, Adalar´da yoğun güzergahlarda duvarlara tehdit içeren sloganlar yazılacak ve gayrimüslimlere tehdit telefonları açılarak vatandaşlar arasında korku ortamının doğmasına yol açılacaktı.

Tutuklama kararı çıkan subayların isimleri belli oldu

Emekli Yüzbaşı Levet Göktaş´ın bilgisayarından çıkan planlarla ilgili yürütülen soruşturmada Yarbay Halil Özsaraç, Albay Levet Gülmen ve Albay Mücahit Erakyol için tutuklama kararı çıktı. 1 yarbay ve iki albay soruşturma kapsamında daha önce sorgulanmış ancak serbest bırakılmışlardı.

Ergenekon savcıları subayların serbest bırakılmasına itiraz etmişti

Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcılarından Murat Yönder´in, daha önce İstanbul Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesince serbest bırakılan 3 askeri personel için yine aynı mahkemeye itiraz ettiği öğrenildi. Mahkeme heyeti, Cumhuriyet savcısının itirazını kabul ederek, nöbetçi hakim tarafından 18 ve 20 Kasımda serbest bırakılan 3 askeri personel hakkında yakalama kararı çıkarttı. İstanbul Merkez Komutanlığına bağlı sivil plakalı askeri bir araçla 18 Kasımda adliyeye getirilen 5 askeri personelden 3´ü savcılık sorgulamalarının ardından serbest kalırken, 2´si ise sevk edildikleri nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesince serbest bırakılmıştı. 20 Kasımda da yine adliye getirilen 5 askeri personelden biri, tutuklanması istemiyle sevk edildiği 12. Ağır Ceza Mahkemesinin nöbetçi hakimince, 4 askeri personel ise savcılık sorgulamalarının ardından serbest bırakılmıştı.

Nisan 2009´da polise gelen ihbar Ergenekon soruşturmasının genişlemesine yol açtı

16 Nisan 2009 tarihinde polise gelen bir ihbar e-mail´i üzerine polis Poyrazköy kazılarına başlamıştı: ?Size Levent Göktaş hakkında bilgi vereceğim. Bu adamın bir ekibi var. Bu ekip eylem yapmak için ondan talimat bekliyor. Bu ekibin başı ise Levent Bektaş´tır. Diğer elemanları ise Emre Onan (Erme Onat), Mustafa Turhan Ecevit, Ercan Kireçtepe ve Eren Güney´dir. Bu kişiler bomba konusunda eğitimli subaylardır. Daha önce çalıştıkları birimlerde elde ettikleri patlayıcıları Bedrettin Dalan´ın Poyrazköy´deki arazisine gömdüler. Daha önce gömü çalışmalarında fark edildiler. Ancak kaçmayı başardılar. Fakat elde ettikleri cephaneyi araziye gömdüler. Bu durumdan Dalan´ın da haberi var. Şimdi bu mühimmat ile Ergenekon adına eylem yapacaklar. Levent Göktaş´ın tahliyesini bekliyorlar. Tahliye edilmezse eylem için harekete geçecekler. Hedeflerinde ise Ergenekon savcıları bulunuyor.?

Poyrazköy kazılarında çok miktarda silah ele geçirilmişti

22 adet lav silahı (15 dolu 7 boş), 14 adet el bombası, 24 adet el bombası fünyesi, 450 gram C-3 patlayıcı madde, 7 adet hakem bombası, 3 adet gösteri bombası, 5 adet bubi tuzağı, 2 adet kullanılmış bubi tuzağı, 23 adet işaret fişeği, 45 adet sis bombası, 15 adet aydınlatma fişeği, 30 metre uzunluğunda infilaklı fitil (Korteks), 38 metre uzunluğunda saniyeli fitil, 3017 adet çeşitli çaplarda fişek ve 1 adet siyah renkli kamuflaj kremi tüpü.

21.00: Adliye´ye getirilen 3 subay tutuklandı

27 Kasım 2009: ´Kafes Eylem Planı´yla ilgili olarak daha önce serbest bırakılan ve iki gün önce haklarında yakalama kararı çıkartılan iki albay ile bir yarbay, akşam saatlerinde Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne çıkarıldı. Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´nde çıkarıldıkları nöbetçi mahkemede, haklarındaki ´yakalama´ kararı yüzlerine okunan 2 albay ile 1 yarbay´ın yakalama kararları vicahiye çevrildi ve tutuklanarak cezaevine gönderildiler. Daha önce de Poyrazköy silahlarıyla ilgili 8 subay tutuklanmıştı. Son 3 tutuklamayla birlikte Poyrazköy silahları ve bağlantılı olarak da Kafes Eylem Planı´yla ilgili toplam tutuklanan subay sayısı 11´e çıkmış oldu. ( AA)

TSK´dan Kafes açıklaması: Tutuklananların suçluluğu yargılamayla ortaya çıkacak. Her iddiayı doğru kabul edenler yargıyı etkilemeye çalışıyor

Kafes planı iddialarıyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı´ndan açıklama yapıldı. Genelkurmay´ın sitesinde yer alan açıklama şöyle;

1. Halen devam etmekte olan bir soruşturmayla ilgili olarak bazı basın yayın organlarında haberler ve yorumlara yer verildiği görülmektedir.

2. Söz konusu soruşturmaya İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 05 Kasım 2009 tarihinde başlanılmış ve olayın medyaya yansıdığı 19 Kasım 2009 tarihine kadar, 24 askeri personel ifade vermeye gönderilmiştir. Gerçek bu iken, olayın 19 Kasım 2009 günü medyaya servis edilmesinin nedenleri üzerinde düşünülmelidir. Müteakiben 20 Kasım 2009 tarihinde 5 askeri personel daha ifade vermeye çağrılmış, böylece bugüne kadar ifade vermeye gönderilen askeri personel sayısı 29 olmuştur.

3. İfadesi alınanların çoğu Savcılık tarafından serbest bırakılmıştır. Savcılık tarafından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilenler de sevk edildikleri mahkeme tarafından serbest bırakılmışlardır. Sadece son gurupta ifade verdikten sonra mahkeme kararıyla serbest bırakılan 3 subayın, Savcılığın istemi üzerine 26 Kasım 2009 günü tutuklanmalarına karar verilmiştir.

4. Türk Silahlı Kuvvetleri, her fırsatta hukukun üstünlüğüne ve yargıya saygısını ifade etmiş, yargı kararını vermeden insanların peşinen suçlu ilan edilmelerinin evrensel hukuk kurallarına ve masumiyet karinesine aykırı olduğunu vurgulamıştır. Benzer hususlar Başbakanlık tarafından 29 Ekim 2009 ve 19 Kasım 2009 tarihlerinde yapılan açıklamalarda aynı şekilde yer almıştır.

5. Hal böyle iken, ortaya atılan her iddiayı peşinen doğru kabul eden ve bunu başkalarına da kabul ettirmeye çalışan bir zihniyetin mensupları, ısrarla yargı sürecini etkilemek ve soruşturma kapsamında adı geçen herkesi suçlu, her iddiayı doğru kabul eden bir gayret içine girmişlerdir.

6. 25 Kasım 2009 günü de, konunun farklı boyutlarla basında yer aldığı görülmüştür.

7. 26 Kasım 2009 günü ise son grupta ifade veren ve mahkeme kararıyla serbest bırakılan 3 subayın, Savcılığın istemi üzerine mahkeme kararıyla tutuklanmalarına karar verilmiştir.

8. Türk Silahlı Kuvvetleri, adaletin er ya da geç, doğruyu ortaya çıkaracağına inanmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

(26 Kasım 2009, 14:37), son güncel.: (27 Kasım 2009)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Kafes Eylem Planı manşetlerimiz

Poyrazköy´de araziye gömülü bulunan silahlar

Savcılar Ergenekon ´İdharı´nın peşinde

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1158    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

27.09.2020 12:40 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci'nin yargılanmasına devam edild..
Tamamı 27.9.2020

Kayseri: Darbeye 14 Yıl Hapis

27.09.2020 13:36 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 27.9.2020

Dink Davasında Mütalaaya Geçildi

27.09.2020 11:16 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edildi. 16 Eylül'de, İstanbul 14'üncü Ağır Ce..
Tamamı 27.9.2020

Can Dündar Kaçak Sayılacak

27.09.2020 12:34 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin yargılanan firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında, 15 gün içinde mahkemeye gelmemesi durumunda 'kaçak' sayılacağı ve mal varlı..
Tamamı 27.9.2020

FETÖ'ye operasyon üstüne operasyon

27.09.2020 14:57 Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK, mahrem imam, avukatlık ve diğer yapılanmalarına art arda operasyonlar gerçekleştirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün avukatlık yapılanma..
Tamamı 27.9.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

27.09.2020 10:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına sanıkların esas hakkındaki müta..
Tamamı 27.9.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

27.09.2020 10:52 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

27.09.2020 10:26 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 142 sanıklı davaya, eski Yarbay Sinan Şimşek'in esasa ilişkin savunmasıyla devam edildi. Ankara ..
Tamamı 27.9.2020

İzmir Darbe davası

27.09.2020 13:30 İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 282 sanıklı davadan dosyaları ayrılan 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. 7 Eylül'de İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu s..
Tamamı 27.9.2020

Darbeci Komutan Tarım davası

27.09.2020 12:56 Adana'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında eski Ankara İl Jandarma Komutanı kurmay albay Cengiz Tarım'ın 'anayasal düzeni ihlal etmek' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 27.9.2020

Adana MİT Tırları davası

27.09.2020 10:03 Adana'da, Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 21.09.202..
Tamamı 27.9.2020

Adana 43 sanıklı FETÖ davası

27.09.2020 10:00 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 9'u tutuklu 43 sanığın yargılanm..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 34 sanıklı Fetö davası

27.09.2020 12:24 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi biri tutuklu, ikisi firari 34 sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Eylül'de Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindek..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

27.09.2020 12:20 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 11 Eylül'de Sakarya 2. Ağır C..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Fetö Sağlıkçıları

27.09.2020 12:15 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, aralarında meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 11 sağlık çalışanının yargılandığı davada mütalaa verildi. 10 Eylü..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuv.: Mahremlere 24 Hapis

05.09.2020 11:47 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin açılan davada mahkeme, 24 sanığın 1 yıl ile 15 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. 25 Ağ..
Tamamı 5.9.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.755.751