Tam
EskidenYeniye
 

Kafes´in tepesindeki üç amiral sorgulandı mı?

Kaos çıkaracak suikastlerin hazırlandığı ´Kafes Eylem Planı´nda örgütün tepe yöneticileri olarak gösterilen ikisi muvazzaf üç amiralin Ergenekon savcılarınca sorgulandığı iddia edildi. Ancak İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı, sorgu haberini yalanladı. Çolakkadı, ´Gelselerdi haberimiz olurdu, yanlış bir haber´ dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Kafes´in tepesindeki üç amiral sorgulandı mı?

Kaos çıkaracak suikastlerin hazırlandığı ´Kafes Eylem Planı´nda örgütün tepe yöneticileri olarak gösterilen ikisi muvazzaf üç amiralin Ergenekon savcılarınca sorgulandığı iddia edildi. Ancak İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı, sorgu haberini yalanladı. Çolakkadı, ´Gelselerdi haberimiz olurdu, yanlış bir haber´ dedi.

Ergenekon soruşturmasını yürüten savcıların, tarihi bir adım daha atarak ´Muvazzaf´ iki amiralle bir emekli amirali sorguladığı iddia edildi. Azınlıklara yönelik suikast ve hükümeti iktidardan düşürmeye yönelik Kafes planına ilişkin ortaya çıkan 41 kişilik listede ´Danışma Kurulu´nda yer alan ve yapılanmanın ´beyni´ olduğu iddia edilen üç amirale, suikast ve kaos planlarına yönelik sorular yöneltildi. Üç Albay ve Yarbay´a önceki gün çıkarılan tutuklama kararının, üç amirale yapılan sorgunun ardından yapıldığı belirtildi.

Bugüne kadar 41 kişi ifade verdi

Poyrazköy Cephaneliği soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Binbaşı Levent Bektaş´ta ele geçirilen ´Kafes Operasyonu Eylem Planı´yla ilgili isimleri geçen 41 kişinin ifade verdiği öğrenildi. 4 aydır süren operasyonda Emekli Binbaşı Levent Bektaş ile Ercan Kireçtepe´nin imzaladığı plandan ismi geçen Danışma Kurulu Başkanı emekli Koramiral Feyyaz Öğütçü, Başkan Yardımcısı Koramiral Kadir Sağdıç, Danışma Kurulu üyesi Tuğamiral M. Fatih İlgar ve Özel Operasyon Gücü Komutanı Deniz Piyade Kurmay Kıdemli Albay Mücahit Erakyol´un da önceden Beşiktaş´ta bulunan İstanbul Adliyesi´ne geldiği ve yetkili savcılara ifade verdiği öğrenildi.

1 yarbay ve 2 albay dün tutuklandı

Soruşturmayı yürüten savcılar tarafından tutuklama itirazının üzerine İstanbul 12. Ağır Ceza tarafından haklarında yakalama emri çıkartılan Albay Mücahit Erakyol, Albay Levent Gülmen ve Yarbay Halil Özsaraç dün akşam saatlerinde teslim oldu. Nöbetçi 13. Ağır Ceza, 3 subayı tutuklayarak Hasdal Askeri Cezaevi´ne gönderdi. Daha önce de ´suikast cephaneliği´nden 7 subay tutuklanmıştı.

Poyrazköy-Kafes tutukluları 10´a ulaştı

Poyrazköy silahları ve devamında Kafes Planı´yla ilgili soruşturma kapsamında şu ana kadar tutuklanıp cezaevine gönderilen kişilerin sayısı 10´a ulaştı: Emekli Deniz Binbaşı Levent Bektaş, Emekli Deniz Yarbay Ercan Kireçtepe, Deniz Binbaşı Erme Onat, Deniz Binbaşı Eren Günay, Yarbay Mustafa Türkan Ecevit, Deniz Astsubay Başçavuş Halil Cura, Deniz Astsubay Kıdemli Başçavuş Sadettin Doğan, Albay Mücahit Erakyol, Albay Levent Gülmen, Deniz Yarbay Halil Özsaraç.

Yarbay Sezenler, Albay Çiçek´le birlikte tahliye edilmişti

Bu arada 11 Kasım günü tutuklanan ve 41 kişilik Kafes Eylem Yapılanmasında 2. Hücre lideri olarak adı geçen Deniz Yarbay Mehmet Emre Sezenler ise birkaç gün sonra, ıslak imzalı komplo belgesi sahibi Deniz Albay Dursun Çiçek´le birlikte, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi heyetince şaşırtıcı şekilde tahliye edilmişti.

TSK: ´Kafes´te 23 günde 29 askerin ifadesi alındı

Genelkurmay Başkanlığı´ndan dün yapılan açıklamada, ´Kafes planı´ ile ilgili bugüne dek ifade vermeye gönderilen asker sayısının 29 olduğu belirtilerek, ´26 Kasım günü, son grupta ifade veren ve mahkeme kararıyla serbest bırakılan 3 subayın, mahkeme kararıyla tutuklanmalarına karar verilmiştir´ denildi. Genelkurmay, soruşturmanın 5 Kasım 2009´da başladığını kaydetti.

Kafes hücrelerinin´Danışma Kurulu´ndaki isimlerin dosyası kabarık

Kafes eylemlerini gerçekleştirecek subayların listesinde ilk sırada geçen emekli Koramiral Ali Feyyaz Öğütçü´nün ismi hakkında, çok sayıda iddia geçiyor. Ergenekon soruşturmasında, genç teğmenlerin darbe girişiminde kullanıldığı Karargah Evleri´nde yönetici olduğu iddia edilen Öğütçü´nün, Koç Müzesi´ndeki denizaltıda bulunan bombalarının ´ihma´ emrini vermesiyle gündeme gelmişti. Öğütçü´nün adı, irticayla mücadele adı altında 2000 yılından beri yürütüldüğü ortaya çıkan internet andıçlarında ve Poyrazköy´de bulunan cephanelikle ilgili soruşturma kapsamında bulunan ve ´fuhuş çetesi´ olarak adlandırılan grupta ele geçen belgelerde de sıkça geçiyordu.

Sağdıç´ın ses kaydı İlgar´ın çürük raporu

Kafes isimli gayrimüslimlere karşı girişilmesi düşünülen kaos eylemlerinde adı geçen iki amiral Tümamiral Kadir Sağdıç´ın ismi Youtube isimli video paylaşım sitesine düşen ses kaydındaki ordunun ülkeye her 20-25 yılda bir siyasilerin yozlaşmasına karşın müdahale etmesini ifade eden sözleriyle gündeme gelmişti. Tümamiral İlgar´ın ismi ise Atılım Gazetesi´nde yakınlarına çürük raporu verilen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´nda görevli amiral, kurmay subay, subay ve astsubayların yakın akrabalarını gösteren gizli belgede İlgar´ın adı ?çıkarma gemileri komutanı? olarak geçiyordu.

Danışma Kurulu ve hücreler

Kafes planının arkasında, 41 askerin olduğu ve bu askerlerin isim ve görevlerinin şu olduğu iddia edildi:

Danışma Kurulu: Başkan, Emekli Koramiral Feyyaz Öğütçü, Başkan Yardımcısı Koramiral Kadir Sağdıç ve Kurul üyesi Tuğamiral M. Fatih İlgar.

Özel Operasyon Komutanlığı: Dz. P. Kur. Kd. Alb. Mücahit Erakyol (Tutuklandı) ve Dz. Bnb. Levent Bektaş (Ergenekon tutuklusu).

Marmara Bölge Komutanları: Dz. Yb. Ercan Kireçtepe (Tutuklu) ve Dz. Bnb. Levent Bektaş. Marmara Bölge 1.Hücre: Komutanı Dz. Bnb. Erme Onat 1. Hücre Lideri (Tutuklu), Y/S Kd. Bçvş. Halil Cura 1. Hücre Elemanı (Tutuklu), Tls. Kd. Bçvş. Sadettin Doğan 1. Hücre Elemanı (Tutuklu), Eln. Bçvş. D.E 1. Hücre Elemanı, Dz. İşçi T.V.A 1. Hücre Elemanı. Marmara Bölge 2.Hücre: Komutanı Dz. Kur. Kd. Bnb. Emre Sezenler, 2. Hücre Lideri (Tutuklandıktan sonra serbest bırakıldı.), Dz. Kd. Bnb. Emre Günay 2. Hücre Elemanı (Tutuklu), Shh. Kd. Bçvş. H.D 2. Hücre Elemanı, Eln. Kd. Bçvş. Feridun Arslan 2. Hücre Elemanı (Tutuklu), Eln. Bçvş. İ.B: 2. Hücre Elemanı.

Ege Ordu Komutanlığı: Komutanı Dr. P. Kd. Alb. M.S. Ege Ordu 1.Hücre: Dz. Kd. Alb. Levent Gülmen 1. Hücre Lideri (Tutuklandı), Dz. P. Kd. Bnb. Erbay Çolakoğlu 1. Hücre Elemanı (Gözaltına alınmıştı.), Dz. Bnb. A.A. S 1. Hücre Elemanı, Dz. Yzb. B.A 1. Hücre Elemanı, Dz. Ütğm. B.Ç 1. Hücre Elemanı, İsth. Kd. Bçvş. S.E 1. Hücre Elemanı, Mot. Kd. Bçvş. M.A 1. Hücre Elemanı , Bçvş. E.T 1. Hücre Elemanı, Rad. Üçvş. T. Ö 1. Hücre Elemanı. Ege Ordu 2.Hücre: Komutanı Dz. Kur. Yb. H. Ö, Bnb. G. Y 2. Hücre Elemanı, Dz. Kd. Yzb. Ü. Ö 2. Hücre Elemanı, Dz. Yzb. B.K 2. Hücre Elemanı, Tls. Kd. Bçvş. D. M: 2. Hücre Elemanı, Rad. Kd. Bçvş. H. E 2. Hücre Elemanı, Kaz. Kd. Bçvş. M.I 2. Hücre Elemanı ve Top. Bçvş. A.B 2. Hücre Elemanı.

Karadeniz Bölge Komutanlığı: Komutanı Dz. Yb. I. Z. T. Karadeniz Bölge Hücre: Komutanı Dz.Yb. İ.L.O. Dz. Kur. Bnb. Ö.E 1. Hücre Elemanı, Dz. Bnb. M.F 1. Hücre Elemanı, İsth. Kd. Bçvş. T.D 1. Hücre Elemanı, İda. Bçvş. M.A 1. Hücre Elemanı, POT. Kd. Bçvş. M. K 1. Hücre Elemanı.( Star)

Savcılık amirallerin sorgulandığı iddiasını yalanladı

29 Kasım 2009: Emekli binbaşı Levent Bektaş´ta ele geçen ?Kafes Operasyonu Eylem Planı?na göre 41 kişilik suikast ve eylem timinin en tepesinde bulunan üç amiralin vereceği ifadeler soruşturmanın seyri açısından büyük önem taşıyor. Ancak Taraf´ın ulaştığı İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı, sorgu haberini yalanladı. Çolakkadı, ?Gelselerdi haberimiz olurdu, yanlış bir haber? dedi. ( Taraf)

Amiraller bayram sonrası ifadeye teşrif ediyor

30 Kasım 2009: 29 subay ve astsubayın sorgulandığı, çeşitli rütbelerde 10 subayın ise tutuklanarak cezaevine konulduğu Kafes Planı ile ilişkili oldukları gerekçesiyle emekli Koramiral A.Feyyaz Öğütçü, Koramiral Kadir Sağdıç ve Tuğamiral M. Fatih İlgar´ın da bayramdan sonra ifadelerinin alınacağı iddia edildi.

Kafes Planı, 4. Ergenekon iddianamesine giriyor

Kafes Planının Ergenekon´un 4´üncü İddianamesinde 11 sayfa olarak yerini aldığı öğrenildi. ( Yenişafak)

Cuntanın yolları Deniz Kuvvetlerinde kesişiyor

İkisi de denizci subaylar tarafından hazırlanan ve hükümeti hedef alan ´Kafes Eylem Planı´ ile ´İrticayla Mücadele Eylem Planı´nın yolları birbirine yakın isimlerde kesişiyor. Türkiye son yedi ay içinde Taraf´ın ortaya çıkardığı ve doğrudan hükümeti hedef alan iki planı tartıştı: ?Kafes Operasyonu Eylem Planı? ile ?AKP ve Gülen´i Bitirme Planı.? Birincisinin hazırlanma tarihi Mart 2009, ikincisinin ise Nisan 2009. Bir ay arayla hazırlandığı belirlenen bu iki planın altında da iki denizci subayın imzası bulunuyor.

Plan ve ıslak imza kardeşliği

´Kafes Planı´nda imzası bulunan Yarbay Ercan Kireçtepe, Poyrazköy´deki mühimmatla ilgili olarak 24 Nisan 2009´da tutuklanarak cezaevine kondu. Yarbay Ercan Kireçtepe tarafından hazırlandığı anlaşılan ´Kafes Planı´ emekli Binbaşı Levent Bektaş´ta ele geçince Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´ndaki cunta açığa çıktı. ´Kafes Planı´yla ilgili bugüne kadar 29 subay sorgulandı. Bunlardan üçü, albaylar Mücahit Erakyol ve Levent Gülmen ile Yarbay Halil Özsaraç tutuklanarak cezaevine kondu. Sorgulanan ve tutuklanan subayların tamamı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´nda görevli askeri personel.

Çiçek ve Denizci arkadaşları

Genelkurmay Karargahı´nda hazırlanan ?AKP ve Gülen´i Bitirme Planı?nın altında imzası bulunan subay da bir denizciydi: Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek. Dursun Çiçek´le birlikte sorgulanan sekiz albay da denizciydi. Bu albaylardan en dikkat çekeni ise Deniz Kurmay Albay Dora Sungunay´dı. Ergenekon Operasyonu´nun 13´üncü dalgasında Sungunay´ın evi ve işyerinde arama kararı alınmıştı. Ancak Sungunay´ın ofisinin Genelkurmay´da olduğu anlaşılmış, polislerin girmesine izin verilmemişti. Çiçek´le birlikte ifade veren diğer albayların isimleri ise şöyle: Gölcük Donanma Komutanlığı´nda görevli Kurmay Albay Muharrem Nuri Alacalı, Deniz Kuvvetleri´ne bağlı Aksaz Deniz Üs Komutanlığı´nda görevli Deniz Kurmay Albay Şafak Yürekli, Deniz Kuvvetleri´ne bağlı Aksaz Deniz Üs Komutanlığı´nda görevli Deniz Kurmay Albay İbrahim Koray Özyurt, Deniz Harp Akademisi Komutanlığı´nda görevli Deniz Kurmay Albay Mert Yanık, Deniz Eğitim Komutanlığı´nda görevli Deniz Kurmay Albay Levent Görgeç, Gölcük Harp Filosu Grup Komutanlığı´nda görevli Deniz Kurmay Albay Tayfun Duman, Emekli Deniz Albay Aydın Ortabaşı, Sekiz albaya ?İrticayla Mücadele Eylem Planı?nın yanı sıra Poyrazköy´deki mühimmata ilişkin sorular da sorulmuştu.

Ergenekon sanıklarının yolları birçok yerde kesişiyor

?Kafes Planı? ile ?AKP ve Gülen´i Bitirme Eylem Planı?nın yolları sadece Deniz´de kesişmiyor. Planların ele geçtiği isimler de birbirlerine son derece yakın. ´Kafes Planı´ emekli Binbaşı Levent Bektaş´ın ofisinde ele geçmişti. ?İrticayla Mücadele Eylem Planı? ise eski Üsteğmen ve Avukat Serdar Öztürk´ün bürosunda bulundu. Levent Bektaş, Ergenekon tutuklusu emekli Albay Levent Göktaş´a bağlı eylem hücresinin lideri olarak tutuklandı. Serdar Öztürk ise Levent Göktaş´ın avukatlığını yapıyordu.

Kafes ve İrtica ile Mücadele Eylem planlarının yeralacağı 4. ve 5. iddianameler birleşecek mi

Kafes Planı ile AKP ve Gülen´i Bitirme Planı´yla ilgili soruşturmalar devam ederken, Ergenekon savcıları diğer yandan da dört ve beşinci iddianameleri yazıyorlar. Dört savcının eşzamanlı olarak yazdığı iddianamelerin bir ay içinde tamamlanması bekleniyor. İddianamelerin birinde, İrticayla Mücadele Eylem Planı´nda imzası bulunan Albay Dursun Çiçek yer alıyor. Diğer iddianamede ise Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmat ile ilgili askerlerin yer aldığı öğrenildi. Hükümeti devirmeye yönelik hazırlanan ve iç içe geçen planlarla ilgili iki iddianamenin birleştirilip birleştirilmeyeceği de şimdiden merak ediliyor. ( Taraf)

(28 Kasım 2009, 13:10), son güncel.: (30 Kasım 2009)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:Ergenekon´un deniz kolu için ifade sırası amirallerde

Kafes Eylem Planı manşetlerimiz

Poyrazköy´de araziye gömülü bulunan silahlar

Savcılar Ergenekon ´İdharı´nın peşinde

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1160    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

27.09.2020 12:40 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci'nin yargılanmasına devam edild..
Tamamı 27.9.2020

Kayseri: Darbeye 14 Yıl Hapis

27.09.2020 13:36 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 27.9.2020

Dink Davasında Mütalaaya Geçildi

27.09.2020 11:16 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edildi. 16 Eylül'de, İstanbul 14'üncü Ağır Ce..
Tamamı 27.9.2020

Can Dündar Kaçak Sayılacak

27.09.2020 12:34 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin yargılanan firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında, 15 gün içinde mahkemeye gelmemesi durumunda 'kaçak' sayılacağı ve mal varlı..
Tamamı 27.9.2020

FETÖ'ye operasyon üstüne operasyon

27.09.2020 14:57 Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK, mahrem imam, avukatlık ve diğer yapılanmalarına art arda operasyonlar gerçekleştirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün avukatlık yapılanma..
Tamamı 27.9.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

27.09.2020 10:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına sanıkların esas hakkındaki müta..
Tamamı 27.9.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

27.09.2020 10:52 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

27.09.2020 10:26 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 142 sanıklı davaya, eski Yarbay Sinan Şimşek'in esasa ilişkin savunmasıyla devam edildi. Ankara ..
Tamamı 27.9.2020

İzmir Darbe davası

27.09.2020 13:30 İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 282 sanıklı davadan dosyaları ayrılan 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. 7 Eylül'de İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu s..
Tamamı 27.9.2020

Darbeci Komutan Tarım davası

27.09.2020 12:56 Adana'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında eski Ankara İl Jandarma Komutanı kurmay albay Cengiz Tarım'ın 'anayasal düzeni ihlal etmek' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 27.9.2020

Adana MİT Tırları davası

27.09.2020 10:03 Adana'da, Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 21.09.202..
Tamamı 27.9.2020

Adana 43 sanıklı FETÖ davası

27.09.2020 10:00 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 9'u tutuklu 43 sanığın yargılanm..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 34 sanıklı Fetö davası

27.09.2020 12:24 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi biri tutuklu, ikisi firari 34 sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Eylül'de Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindek..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

27.09.2020 12:20 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 11 Eylül'de Sakarya 2. Ağır C..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Fetö Sağlıkçıları

27.09.2020 12:15 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, aralarında meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 11 sağlık çalışanının yargılandığı davada mütalaa verildi. 10 Eylü..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuv.: Mahremlere 24 Hapis

05.09.2020 11:47 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin açılan davada mahkeme, 24 sanığın 1 yıl ile 15 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. 25 Ağ..
Tamamı 5.9.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.754.937