Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Ergenekon soruşturması MİT´e uzandı: 3 gözaltı

Ergenekon soruşturması kapsamındaki gözaltılar Milli İstihbarat Teşkilatı´na da sıçradı. Bugün ajanslara düşen haberde Erzincan´da biri müdür olmak 3 MİT görevlisinin gözaltına alındığı açıklandı. Gözaltıların Erzincan´da yapılmış olması, akıllara Islak Andıç´ın Erzincan´da uygulanmasının soruşturulması kapsamında gerçekleştirilen 3 jandarma görevlisinin tutuklanmasını getirdi. İlerleyen saatlerde MİT görevlilerinin gözaltına alınmasının bu konuyla ilgili olup olmadığının ortaya çıkması bekleniyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Ergenekon soruşturması MİT´e uzandı: 3 gözaltı

Ergenekon soruşturması kapsamındaki gözaltılar Milli İstihbarat Teşkilatı´na da sıçradı. Bugün ajanslara düşen haberde Erzincan´da biri müdür olmak 3 MİT görevlisinin gözaltına alındığı açıklandı. Gözaltıların Erzincan´da yapılmış olması, akıllara Islak Andıç´ın Erzincan´da uygulanmasının soruşturulması kapsamında gerçekleştirilen 3 jandarma görevlisinin tutuklanmasını getirdi. İlerleyen saatlerde MİT görevlilerinin gözaltına alınmasının bu konuyla ilgili olup olmadığının ortaya çıkması bekleniyor.

Erzincan´da Ergenekon soruşturma kapsamında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müdürü Şinasi Demir ile birlikte 2 MİT mensubu gözaltına alındı. Erzurum´dan gelen Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal tarafından gözaltına alınan MİT mensupları Erzurum´a götürüldü. Erzincan´da son günlerde yaşanan gözaltı ve tutuklamalara yenileri eklendi. Ergenekon soruşturması kapsamında 4 Aralık tarihinde Erzurum´dan Erzincan´a gelen Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal, polislerle birlikte Ordu Caddesindeki MİT binasına gitti. MİT Müdürü Şinasi Demir ve 2 MİT mensubunu gözaltına alan Osman Şanal, MİT mensuplarının işyeri ve evlerinde arama yaptırdı. Gözaltına alınan MİT Müdürü Şinasi Demir ve 2 mensubu daha sonra Erzurum´a götürülecek. Erzincan´da aynı soruşturma kapsamında 18 Kasım´da İl Jandarma Komutanlığında görevli İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Üsteğmen Ersin Ergut, Astsubay Başçavuş Orhan Esirger, 25 Kasım günü de İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Nedim Ertan gözaltına alınmış, Erzurum´da çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konmuştu. (Hürriyet)

MİT´te iç temizlik

06 Aralık 2009: Taraf´a konuşan eski bir MİT elemanı, Erzincan´daki Ergenekon gözaltılarını ?MİT´te Ergenekon damarı açığa çıktı. Buna şaşmamak gerekir? şeklinde değerlendirdi. Son dönemlerde MİT´in kendi içinde bir dizi soruşturma başlattığını ve ?stratejik noktalarda olan bazı isimlerinin yerini değiştirdiğini? belirten eski istihbaratçı, ?kirli ilişki? içinde olduğu saptananların ise kurumla ilişiğinin kesildiğini söyledi. Aynı kişi, şu bilgileri verdi:

Ergenekon-MİT ilişkisi

?Milli İstihbarat Teşkilatı son 4-5 yıldan bu yana kendi içinde adeta bir devrim yaptı. Bunu da hiç kimseye yansımadan gerçekleştirdi. Özellikle 7-8 yıl öncesinde devletin diğer birçok kurumunda olan bir dizi sorun MİT´te de vardı. Sayın Müsteşar Emre Taner´in gelmesiyle birlikte, bu alanda çok ciddi adımlar atarak, kurum içinde çok önemli temizlik yaptı. Çünkü her ülkenin en önemli kurumlarından bir istihbarat kurumudur. O kurumda yaşanan çürüme, sorunlar çok ciddi sebeplere neden olabilir. Bu çerçevede bakıldığında Erzincan´da yaşananlar şaşırtıcı değil. Bu tür yansımalar başka illere de yansırsa şaşırmamak gerekir. Erzincan´da yaşanan gelişmelerle ilgili, sürdürülen soruşturma kapsamında MİT´te başka isimlerin de gözaltına alınabilir. Özellikle Ergenekon kapsamında sürdürülen operasyonlar çerçevesinde, MİT, asker ve diğer unsurlar arasında bir dizi ilişki olduğu öteden beri biliniyor. Fakat bunlar somut delillere dayandırılamamıştı. Sanırım şimdi o somut damara ulaşıldı.? ( Taraf)

MİT´çileri göldeki sim kart ele verdi

07 Aralık 2009: Erzincan´da gözaltına alınan MİT mensuplarına, Gönye barajından çıkan cephane ile birlikte bulunan sim kart sayesinde ulaşıldığı ortaya çıktı. Erzincan´da Gönye barajında bulunan mühimmat üzerinde başlatılan soruşturma, istihbarat birimlerinde görevli kişilerin Ergenekon örgütü ile bağlantısı olduğunu ortaya çıkardı. 27 Ekim 2009´da ihbar üzerine Erzincan merkeze bağlı Çatalarmut köyü bölgesinde bulunan DSİ´ye ait Gönye barajında yapılan aramayla mühimmat ele geçirildi. Aramada suların çekilmesi nedeniyle yüzeyde kalarak görülen el bombası, uzun namlulu silah mermileri, uçaksavar fişeği, makineli tüfek fişekler ile birlikte cep telefonu ve sim kart da bulundu. Özel Yetkili Savcı Osman Şanal tarafından başlatılan tahkikatla cephanede çıkan sim kartın çözümü ilk olarak Erzincan İl Jandarma Alay Komutanlığı´nda görevli iki subayı işaret etti. Telefon kayıtları bulunduğu iddia edilen İl Jandarma Komutanlığı´nda görevli istihbaratçı jandarma astsubay Orhan Esirger, 18 Kasım günü Erzincan´da gözaltına alındı. Aynı birimde İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı olarak görev yapan asteğmen Ersin Ergut ise 19 Kasım günü gözaltına alındı. Astsubay Orhan Esirger´in lojmanında yapılan aramada, 3 tabanca, bu tabancalara ait mermiler ve çok sayıda Kaleşnikof mermisi ele geçirildi. Orhan Esirger´in bilgisayarı ile CD ve flaş kartlara el konuldu. Ergenekon örgütü üyesi olmak iddiasıyla Erzurum´da mahkemeye çıkarılan iki asker tutuklandı. İki askerin evlerinde ele geçirilen bilgisayarlar, CD´ler ve flaş kartlar incelenirken üçüncü bir gözaltı oldu. İki askerin görevli oldukları İl Jandarma Komutanlığında İstihbarat Şube Müdürü olarak gören yapan Binbaşı Nedim Ertan 25 Kasım günü gözaltına alındı ve 27 Kasım´da tutuklandı.

Binbaşıdan MİT´e

İddialara göre Binbaşı Nedim Ertan´dan ele geçirilen bilgisayar ve CD´ler MİT mensuplarını işaret etti. Binbaşı Nedi Ertan´ın evinde MİT Erzincan İl Müdürü Şinasi Demir ile MİT mensupları S. B. İ. ve K. Ü. ile yazışmaları ve suç teşkil eden dokümanlar bulununca MİT Müdürü ile iki MİT mensubu 4 Aralık´ta gözaltına alındı. Erzincan Emniyet Müdürlüğü´ndeki MİT´çilerin, Ergenekon´la bağlantıları olmadığını söyleyip, susma haklarını kullandıkları öğrenildi. Erzincan´da 1 gün gözaltında tutulan 3 MİT mensubu dün mahkemeye çıkarılmak üzere Erzurum´a sevk edildi. 3 MİT görevlisinin avukatı Sadullah Kara, gözaltı kararına itiraz ederek Gözaltı işlemi yasal değildir. Cumhuriyet Savcısına, hem sözlü hem de yazılı itirazda bulunduk. Müvekkillerimin soruşturması, Başbakanın iznine tabidir dedi. Soruşturmayı yürüten Savcı Şanal´ın ise 4 Aralık´ta Adalet Bakanlığı ile yazışma yaparak Başbakandan izin aldığı, Başbakan ile MİT Müsteşarının ise gözaltılarla ilgili bilgilendirildiği belirtildi. ( Sabah)

3 MİT personeli tutuklandı

07 Aralık 2009: Erzincan´da gözaltına alındıktan sonra Erzurum´da mahkemeye çıkarılan 3 MİT personeli tutuklandı. Ergenekon soruşturması kapsamında Erzincan´da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan, MİT Erzincan Şube Başkanı Şinasi Demir´in de aralarında bulunduğu 3 MİT mensubu bugün Erzurum´a getirilerek özel yetkili Cumhuriyet Savcılığı´nda ifadeleri alındı. Daha sonra nöbetçi mahkemeye sevk edilen 3 MİT mensubu tutuklanarak Erzurum Kapalı Cezaevine gönderildi. ( AA)

MİT´çilerin tutukluluğuna itiraz

10 Aralık 2009: Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal´ın 4 Aralık günü Erzincan´a giderek gözaltına aldırdığı MİT Bölge Müdürü Şinasi Demir ile MİT mensupları S. B. İ. ve K. Ü.´nün 7 Aralık günü Erzurum´da 2´nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından terör örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle tutuklanmalarına Avukatları Sadullah Kara itiraz etti. Erzurum H Tipi Kapalı Cezaevi´nde tutuklu bulunan Bölge Müdürü Şinasi Demir ile MİT mensupları için itiraz dilekçesi veren Avukat Sadullah Kara, ?MİT mensupları Başbakan´ın izni olmadan gözaltına alınmıştır. Bu durum 2037 sayılı MİT Yasası´nın 26´ncı maddesine aykırıdır. Mahkemenin yüksek heyetine müvekkillerin tahliyesi için talepte bulunduk? dedi.

MİT´in yetki itirazı yaptığı Erzincan tutuklamaları CMK 250´den

20 Aralık 2009: Erzincan´da 3 MİT mensubunun, özel yetkili savcı tarafından açılan soruşturma kapsamında tutuklanmasının CMK 250. Madde´de yapılan değişikliğe dayanılarak gerçekleştirildiği belirlendi. MİT Müsteşarı Emre Taner, ´Başbakan´ın izni olmadan MİT görevlileri hakkında soruşturma açılamaz´ itirazında bulunmuştu.Erzincan MİT Şube Müdürü´nün Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanmasıyla MİT´le adli yargı arasında yaşanan kriz, ilginç bir ayrıntıyı ortaya çıkardı. MİT Müsteşarı Emre Taner´in Başbakan´ın izni olmadan MİT görevlileri hakkında soruşturma açılamaz itirazında bulunduğu uygulamanın CMK´nın 250. maddesinde yapılan değişikliğe göre yapıldığı belirlendi. Albay Dursun Çiçek´in imzalı Kaos Planı´nın Erzincan´da uygulamaya konulduğu iddiası üzerine Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı´nca açılan soruşturma kapsamında MİT görevlilerinin gözaltına alınması ile ev ve iş yerlerinde arama yapılması MİT´te rahatsızlığa neden oldu.

Yapılan işlem yasaya uygun

MİT´ten yapılan açıklamada tutuklamalarla ilgili Müsteşar Taner ve Başbakan Erdoğan´ın onayının alınmadığı belirtilerek 1983´te çıkarılan MİT Kanunu´nun 26. maddesi hatırlatılarak, MİT mensupları hakkındaki cezai takibatın Başbakan´ın iznine bağlı olduğu belirtildi. Bu itirazı hukukçulara inceleten Erdoğan´a sunulan görüşte Cumhuriyet Savcısı´nın yaptığı işlemin yasaya uygun olduğu belirtildi. 2004´te DGM´lerin yerine kurulan Ağır Ceza Mahkemeleri´nin görev tanımı yapılırken CMK 250´nin kapsamına giren suçları işleyenlere ilişkin sıfat ve memuriyetleri ne olursa olsun bu kanunla görevlendirilmiş ağır ceza mahkemelerinde yargılanır hükmü getirildi. Düzenleme ile 1983´te çıkarılan MİT mensuplarının yargılanmasına ilişkin maddeyi etkisiz kıldı. Ancak yargılanamayacaklara ilişkin sınır tam olarak netleşmedi. Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde 26 Haziran 2009´da kabul edilen ve daha çok askerlerin sivilde yargılanmasının önünü açan düzenleme olarak kamuoyunda tartışılan Ceza Muhakemeleri Kanunu´nun 250. maddesinde yapılan değişikliğin MİT görevlilerinin soruşturulmasında da önemli bir değişikliği beraberinde getirdi. Değişiklikle birlikte CMK 250. maddeyi uygulayacak olan özel yetkili savcıların Anayasa Mahkemesi üyeleri, Yargıtay Üyeleri hariç diğer tüm kamu görevlilerini soruşturmasının önündeki tüm engelleri kaldırdı. Son kabul edilen düzenleme ile MİT görevlilerinin soruşturmasına ilişkin belirsizlik de tamamen kaldırılmış oldu. ( Bugün)

CHP: MİT´çiler ´İrticayla Mücadele Planı´ yüzünden tutuklanmışlar

21 Aralık 2009: CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, Ergenekon soruşturması kapsamında Erzurum´da tutuklu bulunan üç MİT mensubu ile görüştü. CHP Erzurum İl Başkanlığı´nda basın toplantısı düzenleyen Ersin, MİT binasına 20-30 polisle baskın yapılmasının 2937 sayılı MİT yasasının 26. ve 27. maddesine aykırı olduğunu söyledi. Görüşmesinde, MİT görevlileri hakkında dişe dokunur bir suçlamanın olmadığını öğrendiğini belirten Ersin, ?Onlar, Ergenekon örgütü ile bağlantılı olduğu iddiası üzerine gözaltına alınıp, tutuklanıyorlar. Bir de Albay Dursun Çiçek´e ait olduğu ileri sürülen, İrtica ile Mücadele Eylem planı kapsamında, bu planı uygulamaya geçirdikleri ileri sürülüyor? dedi. MİT Erzincan Bölge Başkanı´nın 1 temmuzda Ankara´dan Erzincan´a tayin edildiğini hatırlatan Ahmet Ersin, ?İki ay ailesini yerleştirmekle geçmiş. Bir ay sonra da bu olay başına geldi. Bu kadar kısa sürede Ergenekon Örgütü ya da ´İrticayla Mücadele Eylem Planı´nın uygulamaya geçilmesinin söz konusu olması mümkün değildir? diye konuştu. ?Uyduruk bir takım itirafçı ve gizli tanıklarla, toplumun en dürüst, namuslu insanlarının Ergenekon suçlamalarıyla cezaevlerinde çürümeye terk edildiğini? savunan Ersin, aynı soruşturmada tutuklanan askeri personelle görüşmek için Milli Savunma Bakanlığı´ndan izin beklediğini, ardından Erzincan´a gideceğini söyledi. ( Taraf)

(05 Aralık 2009, 13:05), son güncel.: (21 Aralık 2009)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Erzincan´da savcı İlhan Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1183    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

15.06.2019 19:33 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 15.6.2019

Sakarya Yasadışı Dinleme davası

15.06.2019 15:54 Sakarya'da, eski emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, biri tutuklu, 2'si firari 10 eski emniyet mensubunun yargılandığı davaya devam edildi. 14 Haziran'da Sakarya 2. Ağır Ceza Mahk..
Tamamı 15.6.2019

Hrant Dink cinayeti davası

15.06.2019 15:29 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlileri ile..
Tamamı 15.6.2019

Düzce 13 sanık: Yasadışı Dinleme

15.06.2019 13:45 Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin davada, eski il genel sekreter yardımcısı, il emniyet müdür yardımcısı ile Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin başhekimini dinledikler..
Tamamı 15.6.2019

Ankara 210 sanık: VIP Dinleme

15.06.2019 13:02 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) faaliyetleri çerçevesinde siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve iş adamı birçok kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla, aralarında eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire B..
Tamamı 15.6.2019

Karlov Suikasti davası

15.06.2019 12:35 Ankara'da, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürüldüğü suikatle ilgili, aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 11'i tutuklu 28 sanıklı davaya devam edildi. 11 Haziran'da Ankara 2'inci Ağır Ceza Mahk..
Tamamı 15.6.2019

Jandarma: Darbeyi ele veren mesajlar

15.06.2019 13:14 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 244 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 11.06.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA..
Tamamı 15.6.2019

Fetö'ye 14 Yıl Hapis Gerekçesi

15.06.2019 20:01 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'il eğitim danışmanı' olduğu gerekçesiyle yargılanıp 14 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum edilen eski öğretmen Muzaffer Özyurt hakkındaki gerekçe..
Tamamı 15.6.2019

Zonguldak 11 sanıklı Darbe davası

15.06.2019 15:58 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli 11 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 14 Haziran'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki du..
Tamamı 15.6.2019

Zonguldak: Gülen'in dosyası ayrıldı

15.06.2019 16:00 Zonguldak'ta, FETÖ/PDY'ye ilişkin davada biri tutuklu 2 sanık, 3 yıl 5 ay 7 gün ile 4 yıl 1 ay 15 gün arasında değişen hapis cezalarına mahkum edildi, aralarında örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 10 firari s..
Tamamı 15.6.2019

Kara Havacılık: Darbeye 74 Müebbet

01.06.2019 13:19 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Ankara'da birçok kurumu bombalayıp, darbeye karşı gelenlerin üzerine ateş açan helikopter pilotlarının da bulunduğu 152 sanığın yargılandığı Kara Havacılık Komu..
Tamamı 1.6.2019

'Gülen Mehdi' hakimine müebbet

01.06.2019 13:53 İstanbul'da, 15 Temmuz darbe girişiminden 11 gün önce, görevde bulunduğu sırada yazdığı bir gerekçeli kararda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için 'mehdi' ifadesini kullanan, Cumhurbaşkanı, AK Partili milletvekili ve yönet..
Tamamı 1.6.2019

Casusluk Kumpası: 55 Polise Hapis

01.06.2019 14:43 İzmir'deki "askeri casusluk" soruşturması kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte delil üreterek kumpas kurdukları iddiasına ilişkin, aralarında tutuksuz sanık eski İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay..
Tamamı 1.6.2019

Fetö Yüksek Yargısına 116 Yıl Hapis

02.06.2019 11:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 2.6.2019

CHP'li Kaftancıoğlu'na dava

02.06.2019 13:12 İstanbul'da, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, 4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi. 27 Mayıs'taki gelişmeye göre, iddianamed..
Tamamı 2.6.2019

Gülen'in sızma ve ankesör sırları

02.06.2019 12:34 Rapor hazırlanırken tüm kurum ve kuruluşlar ile İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıklarından TEM Dairesi Başkanlığına iletilen bilgilerin yanı sıra, soru..
Tamamı 2.6.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
36.759.099