YAYINA BAŞLAMA TARİHİ: 13.08.2001
29 Haziran 2016, Çarşamba
Aharun.8m.net|Kontrgerilla.com|HaberKanal.net .. Terör, derin devlet, paralel devlet, kontrgerilla ve bağlantılı konularda 2001'den beri yayındayız
Terörle mücadele dursun deyip devlete demediğini bırakmayan, terör örgütüne ise ses bile çıkaramayan sözde aydınların skandal bildirisinin yurtiçi ve dışı destekçileri

HaberKanal.net.. Tanıklar.. Belgeler.. Bilgiler..

  Özet  EskidenYeniye
 

Yarbay Tatar intihar etti

Ergenekon soruşturmasıyla bağlantılı ´Amirallere suikast´ soruşturması kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan ve itiraz üzerine 16 Aralık´ta serbest bırakıldığı öğrenilen Deniz Yarbay Ali Tatar, dün hakkında yeniden yakalama emri çıkarılmasına ilişkin tebligatı aldıktan sonra intihar etti. Deniz Yarbay Tatar için bugün Karacaahmet´teki Cemevi´nde bir tören düzenlendi. Yarbayın eşi cenaze töreninde tekrar tutuklama kararı çıkarttıran soruşturma savcısı Süleyman Pehlivan´a tepki gösterdi: ´Kocamın katili sensin. Rahat nefes alıyor musun? Alevi subaylar üzerine oyunlar oynanıyor.´

20.12.2009 21:00 Ergenekon soruşturmasıyla bağlantılı ´Amirallere suikast´ soruşturması kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan ve itiraz üzerine 16 Aralık´ta serbest bırakıldığı öğrenilen Deniz Yarbay Ali Tatar, dün hakkında yeniden yakalama emri çıkarılmasına ilişkin tebligatı aldıktan sonra intihar etti. Deniz Yarbay Tatar için bugün Karacaahmet´teki Cemevi´nde bir tören düzenlendi. Yarbayın eşi cenaze töreninde tekrar tutuklama kararı çıkarttıran soruşturma savcısı Süleyman Pehlivan´a tepki gösterdi: ´Kocamın katili sensin. Rahat nefes alıyor musun? Alevi subaylar üzerine oyunlar oynanıyor.´

Alınan bilgiye göre, 7 Aralıkta Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesinde ´Ergenekon´ soruşturması kapsamında tutuklanan Deniz Yarbay Tatar, avukatlarının itirazı üzerine 3 gün önce serbest bırakıldı. Savcılığın talebi üzerine hakkında yeniden yakalama emri çıkarılan Deniz Yarbay Tatar´a, mahkemenin kararı, Üsküdar Beylerbeyi´ndeki Astsubay Hazırlama Okulu tesislerindeki lojmanında dün tebliğ edildi. Tebligatın ardından Deniz Yarbay Tatar, evinde silahıyla başına bir el ateş ederek intihar etti. Deniz Yarbay Tatar için bugün Karacaahmet´teki Cemevi´nde bir tören düzenlendi. Törenin ardından Deniz Yarbay Tatar´ın naaşı, toprağa verilmek üzere Ankara´ya götürüldü. Törende, Deniz Yarbay´ın eşi Nilüfer Tatar, kameralara, ´Süleyman Pehlivan adını hiç silmeyeceğim. Kocamın katili sensin. Rahat nefes alıyor musun?´ diye bağırdı. Amirallere suikast soruşturmasını Ergenekon savcıları değil İstanbul Cumhuriyet Savcısı Süleyman Pehlivan yürütüyor, ancak soruşturmanın ele geçirilen bilgilerden anlaşıldığı gibi Ergenekon soruşturmasıyla da bağlantıları ortaya çıkmış bulunuyor. ( Zaman)

Görevlileri gördükten sonra intihar etti iddiası

Deniz Yarbay Ali Tatar´ın dün yakalama kararı doğrultusunda kendisini gözaltına almak için gelen görevlileri gördükten sonra, intihar ettiği iddia edildi. Tatar´ın intiharına ilişkin iddia şöyle: Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Süleyman Pehlivan´ın talebi üzerine Ali Tatar hakkında 18 Aralık Cuma günü yakalama kararı çıkartıldı. Mahkemenin çıkarttığı yakalama kararı doğrultusunda görevliler Deniz Yarbay Ali Tatar´ı gözaltına almak için Beylerbeyi´ndeki askeri lojmana gitti. Kendisini gözaltına almaya gelen görevlileri gören Ali Tatar ´Bir dakika bekler misiniz? Hemen geliyorum´ diyerek banyoya geçip tabanca ile intihar etti. ( Bugün)

Cuma günü psikoloğa gitmek istiyordu

Bir kızı olduğu öğrenilen Albay Tatar´ın bir yakını Ortada farklı suçlamalar var dedi. Albay Tatar´ın avukatı da Ali psikoloğa gitmek istiyordu. Bir doktordan Cuma günü için randevu istedi. Doktor Pazartesi gününe randevu vermişti. Ali buna bile çok öfkelenmişti dedi. Ali Tatar´ın intiharının ardından son iki yıl içerisinde Deniz Kuvvetleri´nde meydana gelen tartışmalı intiharlar yeniden gündeme gelirken, geçtiğimiz Mart ayında intihar eden Deniz Yüzbaşı Olgun Ural´ın (40) da bir dönem Albay Tatar´ın emrinde görev yaptığı ortaya çıktı.

Kuzen: Polisler geldiğinde ´bunalımdayım, beni hastaneye götürün´ dedi, kabul etmediler

Öte yandan, cenaze töreni öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan, Yarbay Tatar´ın halasının oğlu olduğunu söyleyen Hasan Açık, ilginç iddialarda bulundu. Açık şöyle konuştu: Savcı ve polisler, tutuklama kararının çıkmasının ardından Ali´nin evine gelmişler. Ali´de Bunalımdayım. Önce beni hastaneye götürün´ demiş. Polisler bunu kabul etmemişler. Sonra içeri bir şey alıp geleceğim´ demiş. Sonrası malum. İntihar etmiş.

Eşi: Alevi subaylar üzerine oyunlar oynanıyor

Yarbayın eşi Yıldız Tatar ise cenazede eşinin ikinci defa tutuklanma kararına tepki gösterdi ve TSK´ya komplo kurulduğunu ve bu komplonun 10 yıldır devam ettiğini ileri sürdü. Tatar şöyle dedi: Hiç birinde gerçek belge yok. Askeriyeye komplo düzenlemek için 10 yıldır hazırlanmış bunlar. Eşim gururuyla öldü. Ordudaki Alevileri fişliyorlar. Hep Alevi subayları içeri alıyorlar. Ellerinde hiçbir belge yok. 29 kişi boşu boşuna yatıyor. Süleyman Pehlivan sen kimin adamısın? Fethullah Gülen´in mi, Amerika´nın mı? Eşim çok çalışkan bir insandı. Atatürkçü biriydi. Madalyalarını kıskandılar” diye bağırarak gözyaşı döktü. ( Radikal)

Suikaste hedef olacağı iddia edilen Amiral de cenazedeydi

Cenazeye TSK adına en yüksek rütbe ile Genelkurmay İkinci Başkanı Aslan Güner ve Genelkurmay İkinci Başkan Yardımcısı Hava Orgeneral Bilgin Balanlı katıldı. Ayrıca Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ve eşi de hazır bulunuyor. Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Donanma Komutanlığı ve Güney Deniz Sahası Komutanlığı´nın çelenk gönderdiği görüldü. Çelenklerin arasında Hüseyin Ünver ve Turan Dişli adına iki çelenk daha olduğu görüldü.

Hakkında tutuklama kararı vardı

Ali Tatar Üsküdar Beylerbeyi´ndeki Deniz Assubay Hazırlama Okulu tesisleri lojmanlarındaki evinde önceki gün 10.30´da tabancayla başına ateş ederek yaşamına son vemişti. Tatar, MİT ve İstanbul Emniyeti´ne gelen bir ihbar postasıyla başlatılan “Amirallere suikast” soruşturması kapsamında geçen 7 Aralık´ta Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´nde Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı´na ifade vermişti. Ali Tatar kendisi ile aynı soruşturmada ifade veren Teğmen Sezgin Demirel ile birlikte nöbetçi 10´uncu Ağır Ceza Mahkemesi´nce tutuklanmıştı. Yarbay Tatar´ın avukatı nöbetçi 11´inci Ağır Ceza Mahkemesi´ne itiraz etti. Mahkeme, 16 Aralık´ta Tatar´ın tahliyesine karar vermişti. Savcının itirazı üzerine bu kez mahkeme, 18 Aralık´ta Tatar hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Yarbay Tatar, yakalanıp gözaltına alınacak, yakalama kararının yüzüne okunmasının ardından cezaevine gönderilecekti. ( Radikal, dha)

Yarbay Tatar, suikast timindeki S. D.´ye talimat vermekle suçlanıyordu

Bir ihbarı değerlendiren Narkotik Şube ekipleri İstanbul ve Kocaeli´nde çeşitli adreslere Temmuz ayında eş zamanlı operasyon düzenlemişti. Operasyonda 500 gr patlayıcı madde (TNT) ele geçirildi. Bu operasyonda ele geçirilen TNT ile Deniz Kuvvetleri´nde görevli Oramiraller Metin Ataç ve Eşref Uğur Yiğit´e suikast düzenleneceği iddia edilmişti. İddialar üzerine Gölcük´te görev yapan teğmenler Sinan Efe Noyan, Alperen Erdoğan, Faruk Akın, Tarık Ayabakan, Ülkü Öztürk´ün de aralarında bulunduğu 8 teğmen “terör örgütüne üye olmak” iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Ali Tatar, soruşturmada suikast timinde yeralan teğmen S. D.´ye talimat vermekle suçlanmıştı

Veli Küçük´ten fişi çıkmıştı

Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Veli Küçük´e ait belgelerin birinde Albay Tatar ile ilgili fişlemeler yer aldı. Belgede, Tatar ile ilgili iddialardan bazıları şöyle: “Alevi... Sivas´ın Gürün ilçesi Yuva köyünden. Yuva Köyü yörede PKK´lı yatağı ve anarşist yuvası olarak bilinmektedir... Aynı köyden yakın akrabası H.T, anne E., baba H. bölücü örgüt üyesi olmaktan sabıkalıdır... DZ. K. K. bünyesine eğitim birimleriyle ilgili personel alımlarında bir yolunu bularak mutlaka görev almaktadır. Bu alımlarında kendi yandaşlarını almak için her türlü gayreti gösterdiği bilinmektedir... Emir komuta zincirinin dışında mezhepsel birlikteliği esas alan bu karanlık yapının silahlı kuvvetlerimiz için çok tehlikeli olduğu inancı taşımaktayım...” Aynı belgede Mart ayında intihar eden Kıdemli Yüzbaşı Olgun Ural için de “...Tatar´ın ekibindeki kişi ve Alevi... Üsteğmen Olgun Ural- Alevi, Sivas Gemerekli. Yüzbaşı Ali Tatar´ın personel alımında görevli olduğu zaman alınmıştır.” notu var.

Ergenekon´da intiharlar

Ergenekon soruşturması kapsamında emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, Danıştay saldırısının ardından adı azmettirici olarak geçince, kalbine bıçak saplayarak intihar etmek istedi. Ergenekon tutuklusu Erkut Ersoy cezaevinde 20 hap içerek intihara kalkışırken, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz boşanmak isteyince eşi Muzaffer Ersöz, girdiği bunalım sonucu da kızı Fulya Ersöz intihara kalkışmıştı. Tutuklu sanık Doç. Dr. Emin Gürses´in iddialarına göre Orgeneral Hurşit Tolon intihara teşebbüs edenler arasındaydı.

Sır dolu 6 ölüm

Albay Ali Tatar´ın intiharı, Ergenekon, Poyrazköy, Kafes, amirallere suikast soruşturmaları kapsamında çok sayıda subayın sorgulandığı Deniz Kuvvetleri´nde son iki yılda 5 subayın şüpheli ölümünü gündeme getirdi.

Deşifre etti

E. Albay Belgütay Varımlı: İstanbul´da evinin balkonundan düşerek öldü. Sarıkız ve Ayışığı planlarını deşifre eden kişi olduğu ortaya çıktı.

Bilgi sızdırdı mı?

Yüzbaşı Olgun Vural: Lojmanda intihar etti. Deniz Kuvvetleri´ndeki yapılanmaya ait bilgileri sızdırdığı ileri sürüldü.

Paşa sırdaşı

E. Albay Birol Atakan: Ankara yakınlarında şaibeli bir kazada öldü. Ergenekoncu yapılanmayla ilgili bir çok bilgiye sahip olduğu ve amiral adaylarının bilgilerine ulaşıp terfilere etki ettiği iddia edildi.

Rütbe söken kişi

Hakim Yarbay Tanju Ünal: Karargahtaki odasında intihar etti. Ünal, Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı İlhami Erdil´i yargılayarak rütbelerini söktüren askeri hakimdi.

Görmeyecekti

Tabip Yarbay Nursal Gedik: İntihar etti dendi. Komutanlıktaki uyuşturucu ve kirli ilişkilerle ilgili ulaşmaması gereken bilgilere ulaştığı için öldürüldüğü ileri sürüldü. ( Star)

Ali Tatar´ın adı 1´nci Ergenekon iddianamesinde

Yarbay Ali Tatar´ın adı Ergenekon soruşturmasının birinci iddianamesinde de yer almıştı. Emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün adresinde ele geçirilen fişleme dosyasında Tatar ile ilgili şu ifadelere yer veriliyor: ´Açıkça anlaşılmaktadır ki Yüzbaşı Ali Tatar ve arkadaşları birinci sıraya yüce milletimizin ve ordumuzun menfaatlerinin, emir - komuta zincirinin yerine Alevilik gibi başka değer yargılarını ve ölçülerini koymuşlardır. Artık deniz kuvvetlerinde Eğitim Uzmanı personeli olmak için tercihen Alevi olmak yetiyor. Tatar, Sivas Gürün Yuva Köyü´nden Alevi olup, Deniz Lisesi PAP Şube Müdürü´dür. Yuva Köyü yörede PKK´lı yatağı ve anarşist yuvası olarak bilinmekte. Yakın akrabası Hüseyin Tatar, anne Elife, baba Halife bölücü örgüt üyesi olmaktan sabıkalı.´

Yarbay Tatar´ın Perinçek ve Eruygur´la örgüt toplantıları

23 Aralık 2009: İkinci kez tutuklama kararı çıkınca intihar eden Yarbay Tatar´ın, birliğinde Eruygur ve Perinçek´le toplantılar düzenlediği, Kafes Planı´nın organizasyon ekibi listesinde yer aldığı belirlendi. Amirallere suikast soruşturması kapsamında hakkında ikinci kez ´örgüt üyeliği´ ve CMK 100. maddesi uyarınca ´kuvvetli suç şüphesi´ ile tutuklama kararı çıkınca intihar eden Yarbay Ali Tatar´ın Ergenekon bağlantıları ortaya çıkmaya başladı. Star, Tatar´ı tutuklatan bazı iddialara ulaştı. Edinilen bilgiye göre, Tatar´ın adı daha önce tutuklanan teğmen Tarık Ayabakan´a ait Amirallere Suikast Planı´nın da yer aldığı flash bellekteki bazı belgelerde geçiyordu. Birçok askeri personele yönelik ´fişleme´ belgelerinin altında Yarbay Tatar´ın adının yer aldığı ve 2008-2009 SONUÇ RAPORU adlı belgenin altında DAĞITIM: YRB.ALİ TATAR ifadesinin bulunduğu kaydedildi.

Görevi: Karargah Evleri yapılanmasının benzerini Deniz Kuvvetleri´nde gerçekleştirmek

Aynı flash bellekte, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı içinde Karargah Evleri yapılanmasına benzer bir yapılanmaya gidildiğine yönelik belgelerin de ele geçtiği bildirildi. İP güdümündeki ´Karargah Evleri´ yapılanmasıyla da bağlantısı olduğu iddia edilen Yarbay Tatar´ın, Hava Kuvvetleri´ndeki yapılanmanın Deniz Kuvvetleri´nde de aynen hayata geçirilmesinden sorumlu olduğu iddia edildi. Ali Tatar´ın tutuklanmasına neden olan belgeler arasında TOPLANTI KARARLARI-MAYIS ve ERUYGUR adlı dökümanlar da var. Bu toplantının Beylerbeyi´ndeki Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı´nda ´Ergenekon üst yöneticisi´ olmakla suçlanan Şener Eruygur ve Doğu Perinçek´in katılımıyla yapıldığı belirlendi. İddiaya göre, bu toplantıda Tatar ´Köprü personel´ olarak görevlendirildi.

Kafes Planı´nda ´Organizede yer alacak arkadaşlarımız´ listesinde

Ergenekon sanığı emekli Albay Levent Bektaş´a ait bir film CD´si içinde özel programla gizlenmiş Kafes Planı bulunmuştu. Aynı klasör içinden çıkan GÜNDEMLERİM 2 adlı dosyada Organizede yer alacak arkadaşlarımız adlı listede Tatar´ın da adının yer aldığı belirlendi. Ergenekon sanığı Ünal İnanç´tan çıkan Takip edilip gerekli yerlere iletilecek liste adlı belgede Tatar´ın adı, telefonu ve bazı nüfus bilgileri çıktı.

Ailesi intiharı polisten gizlemiş

Yarbay Ali Tatar´ın intiharının polise bildirilmediği öğrenildi. Normal şartlarda adi suçlara giren intihar olayının ilçe polisine de bildirilmesi gerekirken polise böyle bir bildirim de yapılmadığı anlaşıldı. Tatar´ın intiharıyla ilgili bütün işlemlerin askeri savcılık tarafından yürütüldüğü öğrenildi. soruşturma sürecinde polisle hiç karşı karşıya gelmediği, tebligatını inzibatların yaptığı açıklandı. ( Star)

İntiharların peş peşe olması şüpheleri artıyor

Deniz Yarbay Ali Tatar´ın intiharıyla yeniden gündeme gelen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´nda görevli subayların sır dolu ölümleri, meslektaşlarını endişelendirdi. Peş peşe gelen intiharlarda suikast ihtimalinin olduğunu düşünen emekli subaylar, intiharlardan sonra Genelkurmay Başkanlığı´nın açıklama yapmamasını da eleştiriyor. Oramirallere yönelik suikast iddiası nedeniyle hakkında tutuklama emri çıkarılan Deniz Yarbay Ali Tatar´ın intihar etmesi, son iki yıl içerisinde intihar eden subayları tekrar gündeme getirdi. İntihar eden subayların Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´nda görevli olmalarının yanı sıra Ergenekon soruşturmasında farklı şekilde isimleri geçiyordu. Subayların sır dolu ölümleri, meslektaşlarını şüphede bıraktı. Peş peşe gelen intiharlarda suikast ihtimalinin olduğunu düşünen emekli subaylar, intiharlardan sonra Genelkurmay Başkanlığı´nın açıklama yapmamasını da eleştiriyor. İntihar eden askerlerin kamuoyu tarafından yakından takip edilen davalarla anıldıklarına dikkat çeken emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, subayların karıştıkları olaylar deşifre edilince buna tahammül edemediklerini söylüyor. Davalarda ismi geçen subayların şüpheli bir şekilde intihar etmelerinin dikkat çektiğini belirten emekli Tuğgeneral Tanrıverdi, subayların intihar etmelerine götüren sebebi şöyle açıklıyor: Şahısların suçu kabul etmedikleri için değil kendileri hakkında daha fazla suçtan gerçek bilgilerin ortaya çıkmasından korktukları ve bunlara tahammül edemeyecekleri için intihara gittikleri kanısındayım. Emekli subaylar, son iki yılda intihar eden meslektaşlarının ölümlerinin sırlarla dolu olduğunu belirterek, başta Genelkurmay olmak üzere Meclis´te konuyla ilgili araştırma komisyonu kurulmasını istiyor.

İntiharların sebebi infaz mı, hapis korkusu mu, onur mu, yoksa bunalım mı?

Emekli Hakim Binbaşı Gürcan Onat: Bu insanlar Ergenekon´un içinde mi, Ergenekon bunları deşifre ediyor diye mi tasfiye ediyor? Yoksa kendileri bu olayları onurlarına yediremediler mi, bu üç ihtimal geliyor akla. Albay Varımlı´yı tanıyanlar var. Namazını kılan bir insandı diyorlar. Mantıken intihar etmez diyorlar. Demek ki öldürdüler diye akıl yürütüyoruz. Peş peşe intiharlar olması şüpheleri daha da güçlendiriyor. Bunlar araştırılmalı. Silahlı Kuvvetler içerisinde bir yapılanma var. Ters bir yapılanmadır bu. Genelkurmay Başkanı´nın bu ters yapılanmayı görmesi lazım. 28 Şubat´ta binlerce dindar insan atıldı. Kim kaldı geriye ortada? Yeni alımlarda da ailesinde bir tane başörtülü olanı almadın. Bu ters yapılanmanın çözülmesi lazım önce. Başbuğ´un iyi niyetli olduğuna inanmak zorundayım ama söylemleri çelişkili çıkıyor. Boru diyor başka çıkıyor, kağıt parçası diyor başka çıkıyor. Yanlış yapınca söylenmeyecek mi? Elbette söyleyeceğiz. Silahlı Kuvvetler tüm bunları araştırmalı ve nedenlerini ortaya koymalı. Ben onların intihar ettiğine inanmıyorum. Kimin öldürdüğü ise kim bu işten kârlı çıkarsa ona göre belli olacak. ( Zaman)

Ağabeyi anlattı: İkinci tutuklama kararıyla yıkıldı

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ile eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Metin Ataç´a suikast hazırlığında olmakla suçlanırken, aldığı tutuklama tebligatının ardından evinde intihar eden Yarbay Ali Tatar´ın ağabeyi Ahmet Tatar, kardeşinin son saatlerini anlatırken bilgi kirliliğinden yakındı. Kardeşine ikinci tutuklama kararının bağlı olduğu komutanlıkça bildirildiğini kaydeden Ahmet Tatar, “Karar karşısında yıkıldı” dedi. Polisin ve savcının lojmanlara giderek kardeşini teslim alacağı yönündeki haberleri yalanlayan Ahmet Tatar, kardeşinin kendisini merkez komutanlığına götürecek inzibatla buluşmadan hemen önce intihar ettiğini söyledi. Ali Tatar´ın Keçiören´deki annesinin evinde matem havası esiyor. Camlarına Türk bayraklarının asıldığı ev, başsağlığı ziyaretine gelenlerin akınına uğruyor. Ali Tatar´ın ağabeyi Ahmet Tatar, kardeşi ve onu intihara götüren süreçle ilgili Radikal´e şunları anlattı: “Kendini işine adamıştı. Sürekli çalışırdı. Cumartesi-pazar demeden, eve hep gece 8-9 civarında dönerdi. İki ayrı master yapmıştı. Ama bir bedeli var bunun bu memlekette, yani çalışmanın bir bedeli. O da ödedi işte.

´Alevidir´ ihbarları!

10 ay önce Veli Küçük´ün notlarından yola çıkılarak Karargahevleri ile ilgili bir soruşturma yönetiyorlar. İşte malum bu komutanlara suikast planlaması, onunla ilgili bizim rahmetli biraderin süreci. İlk gözaltı ve tutuklama kararı sonrasında biz avukatından savcılıktaki sorgu tutanaklarını ve hâkime verdiği ifadeyi aldık. Orada hakkında yazılmış 2-3 tane ihbar mektubu var. İleri geri konuşmuşlar. İşte ´bunun ailesinde yasadışı örgütlerle ilişkisi olan adamlar var. İşte memleketi şöyledir, Alevidir´ gibi. Özellikle Alevi olmasını öne çıkararak yazılmış şeyler. Ama asıl Gölcük´te yapılan operasyon sırasında bir teğmenin evinde yapılan aramada bir USB bellek ele geçiriliyor. Bu belleğin içerisinde bulunan dört belgede bizim çocuğun ismi geçiyor. Bunlarda sanki bir toplantı tutanağı gibi şeyler. Altına sanki rapor vermiş gibi bizim biraderin adını yazmışlar. Başka bir belgede güya Ali´nin referans verdiği isimler varmış. Fakat 9 aydır süren bir soruşturmada, savcı bey bu listedeki insanlardan hiç kimseyi çağırarak, ´Kardeşim siz, size referans olan bu insanı tanıyor musunuz?´ diye sormuyor. Ali´ye soruyor, bunları tanıyor musun diye. Bir başka belgeye göre de, şu anda Ergenekon´dan yargılanan bazı insanlarla toplantı yaptığı, bu toplantılarda Ali´ye bazı görevler verilmiş güya. Ama bunun haberi yok. Yani yolda görse tanımayacağı adamlar. Benim kardeşimle ilgili bir ev araması yok, işyeri araması yok, bilgisayarına el konulmamış, üzerinin aranması sırasında suçlama yapılabilecek bir şey yok. Yaklaşık 3-4 aylık bir telefon takibinin sözkonusu olduğu söyleniyor. Buna ilişkin bir şey yok. Zira birşey bulamamışlar. İddialar var ama bunları destekleyecek hiç bir şey yok ellerinde.

İkinci tutuklama kararı onu yıktı

Hakkında yazılan çizilenler, televizyonlardaki haberlere çok üzülüyordu. ´Dinleme bunları, ne seyrediyorsun oğlum bu kanalları´ diyordum. Çarşamba günü serbest bırakıldı. Kutlamak, beraber olmak için Cuma günü eşimle birlikte İstanbul´a gittik. Kız kardeşimiz de evdeydi. Ev kalabalıktı. Akşam saat 19.00-19.30 civarında komutanlıktan telefon geldi. Yarım saat filan geçti bu arada sofra hazırlanıyor. Bir geldi yıkılmış. Beniz atmış. ´Ne oldu oğlum?´ ´Yarın sabah tekrar tutuklayacaklarmış´. O dakikada yıkıldık. O andan sonra toparlayamadık. Konuş, görüş, anlat, bağır, çağır, iyi de kötü de... Arkasından ayrılmadım tüm gece. Aman yanlış bir şey yapmasın diye. Sinirleri bozuk diye evdekilere silahlarını kaldırın ortadan ne olmaz ne olmaz dedim. Ama onu ne ara nereden aldı bilemiyorum. Ertesi sabah lojmandaki askerlerle Merkez Komutanlığı´na gidilecek oradan da hakkındaki gıyabi tutuklamanın vicahiye çevrilmesi için savcılığa gidecektik. Ben askeri aracı takip etmek için aşağıda arabayı ısıtırken geciktiler. İçime kurt düştü. Bunun üzerine yukarı çıkmıştım ki, banyodan silah sesi geldi. Kapıyı açtım, tutamadım, parmaklarımın arasından kaydı gitti kardeşim. Koşullarımız, gücümüz el verdiği sürece buna sebep olanlara yargı yoluyla hesap soracağız.

Ağabeyi: Onun ikinci kez tutuklanması Beşiktaş´ın (Adliyesi´nin) Oruçreis´e yanıtıdır

Çarşamba günü serbest bırakıyorlar ardından Cuma günü tekrar tutuklama çıkarıyorlar. Adeta dalga geçer gibi, oyun oynadılar. Benim kardeşimin üzerinden bir yerlere cevap verdiler. Beşiktaş´tan Oruçreis´e (Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ´un Trabzon Limanında demirli Oruçreis Fırkateyni´nden yaptığı açıklama) cevap verdiler. Kardeşim de buna cevap verdi. Benim kardeşim ´bir dakika´ dedi. ´Ben bu oyunu bozuyorum´ dedi vücut bütünlüğüyle baş kaldırdı onun için. Bu intihar değildi bir baş kaldırıydı bana göre. Kaldıramadı çocuk. O fevri haliyle noktayı kendisi koydu. (Cenaze sırasında Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit´in elini tutarak ne konuştuğu sorulunca) O mahrem bir konu onu söylemiyeyim ama bu mahiyette konuştum. Ama burada en önemlisi şu; Bir adam var hedef (Koramiral Yiğit´i kastediyor). Ben sana kastetmişim, sen benim cenazeme geliyorsun. Ben de kardeşiyim, sen cenazede benim önümde saf tutuyorsun. İnsan iddiaları ciddiye alsa, düşmanının kardeşine sırtını döner mi? ( Radikal)

Tatar´ın eşi: Ergenekon´da tutuklu subayların çoğunluğu Alevi

Emre Aköz (Sabah): Ali Tatar´ın acılı eşi Nilüfer Tatar, gözyaşları içinde feryadı figan ederken, sadece savcıyı suçlamakla kalmadı, çok ilginç başka şeyler de söyledi. Okuyalım: Hiçbirinde gerçek belge yok. Askeriyeye komplo kuruyorlar. 10 yıldır bu komployu hazırlamışlar. Adamlarını içeriye yerleştirmişler. Dayanamadı, kabullenemedi içeri alınmayı. Alevi subayların üzerine oynuyorlar. 29 subay içeride boş yere yatıyor. Alevi subaylar içeride hep. Alevi subayları yok etmek istiyorlar. Affedin. Bilmiyordum. Atlamışım. O tutuklu subayların çoğunluğu Alevi mi hakikaten? Eğer öyleyse, çok acayip bir durumla karşı karşıyayız: Deniz Kuvvetleri içinde yuvalanmış olan Ergenekon şebekesi, Alevi subayları kullanmaya çalışıyor demek ki. Buradaki siyasi/dini mekanizma şöyle işliyor herhalde: Alevi inancı, kendini Sünni karşıtlığı içinde var ediyor. Yani Sünnilik, Aleviliğin ´kurucu ötekisi´, ´kurucu hasmı´. Bu sebeple Alevilerin çoğunluğu, Sünniliğin temsilcisi olarak gördüğü AKP´den rahatsızlık duyuyor. Hatta nefret edenler var. Dolayısıyla AKP´yi hükümetten indirecek girişimlere olumlu gözle bakıyorlar. Perde arkasında darbe heveslisi Ergenekoncuların olduğu cumhuriyet mitinglerine bazısı bu yüzden omuz vermişti. Ciddi suikast planlarına, yakalanan onca silaha ve patlayıcıya rağmen, Ergenekon şebekesini yarım ağız eleştirip... Tüm kötülüklerin anası olarak hükümeti gösteren Alevi derneklerini de unutmayalım. Ergenekon Davası, Sünni AKP´ye yarayacak analizini yapanlar, darbecileri yermekten kaçınıyor. Özetle: İçinden çıktıkları bu siyasi/dini ortam, bazı Alevi subayları, entrikalara açık hale getirmiş olabilir. Ergenekon´un beyin takımı da bu potansiyelden yararlanıyordur. Bir soru: Solun, Ergenekon şebekesine karşı niye tavır almadığı merak ediliyor. Cevabı aramaya, Sol ile Alevi kesim arasındaki bazı iç içe geçmelerden başlasak nasıl olur? ( Sabah)

(20 Aralık 2009, 21:00), son güncel.: (23 Aralık 2009)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Amirallere suikast planı ve tutuklanan teğmenler konulu manşetlerimiz

Kafes Eylem Planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1225    yazdır/print

Mavi Marmara'da yakalama kararı

26.05.2014 15:43 Gazze'ye 31 Mayıs 2010'da insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerince düzenlenen saldırıya ilişkin davada, aralarında dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı Ashknazi dahil dört komutan hakkında tutuklam..
Tamamı 26.05.2014

TIR iddianamesi kabul edildi

15.05.2014 13:34 Adana Cumhuriyet Başsavcı vekili Ali Doğan tarafından MİT'e ait tırların durdurulmasına yönelik olarak 13 askeri personel hakkında müebbet hapis cezası istemiyle hazırladığı iddianame Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesince ka..
Tamamı 15.05.2014

Paralel kulağa ilk dava açıldı

05.05.2014 14:06 Adana'da yürütülen ve Emniyet İstihbarat yetkililerinin şüpheli olduğu telekulak soruşturması sona erdi. Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi, Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Doğan'ın yazdığı iddianameyi kabul etti. Böylec..
Tamamı 05.05.2014

Flaş!!! Gülen'e darbe soruşturması

30.04.2014 10:55 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyuruları üzerine Fetullah Gülen hakkında soruşturma başlatıldı. Gülen hakkındaki soruşturmanın, 17 Aralık sonrasında kaldırılmadan önce Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. ..
Tamamı 30.04.2014

Güney:Gülen Ergenekon bağlantılı

09.04.2014 19:24 2001 yılında polise verdiği ifadesi ile Ergenekon örgütünün ilk kez resmi kayıtlara girmesini sağlayan gazeteci Tuncay Güney'in ifadesinin satır aralarında çok önemli bir bilgiye rastlandı. Ergenekon'un firari şüpheli..
Tamamı 09.04.2014

Mahkeme davayı başarıyla gördü

04.04.2014 10:55 Beş yıl süren ve 8 ay önce sonuçlanan Ergenekon davasında gerekçeli karar ancak dün açıklanabildi. 16 bin 780 sayfadan oluşan kararda çok çarpıcı ifadeler yer aldı. Örneğin şu satırlar dikkat çekici: "Yargılama sonunda..
Tamamı 04.04.2014

Ağlayan Gülen, gülen AK Parti

31.03.2014 11:47 Türkiye, dün tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Yerel seçimler başarıyla yapıldı. Milli iradeyi hedef alan 17 Aralık darbe girişimine karşı halk sandığa koştu. Seçimlere katılım oranı % 90 ile çok yüksek gerçekleşt..
Tamamı 31.03.2014

Kozmik Oda'da paralel şüphe

14.03.2014 11:10 2009 sonunda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast şüphesiyle başlatılan ve Özel Harp Dairesi'nde (ÖHD) 1 ay süreyle aramalar yapılmasına neden olan Kozmik Oda soruşturması 5 yıla yakın süredir tamamlanmadı. 60'lı..
Tamamı 14.03.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 08.02.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 02.12.2013

Ayasofya camiye çevrilsin

27.11.2013 12:17 İstanbul'u 1453'te fetheden Fatih Sultan Mehmed'in şehirde ilk iş olarak kiliseden camiye çevirdiği ve cuma namazını kıldığı Ayasofya Camii, 1934 yılında Bakanlar Kurulu kararnamesi ile müzeye çevrilmiş ve ibadete kapa..
Tamamı 27.11.2013

Darbe kaydına suç duyurusu

18.11.2013 13:10 Sivil Toplum Kuruluşu olan Adalet Platformu, geçtiğimiz yıl Genelkurmay karargahında yapılan çok gizli bir darbe toplantısına ait ses kaydıyla ilgili suç duyurusu yaptı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen ve sit..
Tamamı 18.11.2013

Flaş!!! Temizöz mütalaada

06.09.2013 18:26 Şırnak´ın Cizre ilçesinde 1993-95 yılları arasında işlenen 20 faili meçhul cinayetle ilgili açılan Temizöz davasına iki aylık ara sonrası devam edildi. Güneydoğu´da işlenen faili meçhul cinayet ve kayıp olaylarıyla ilg..
Tamamı 06.09.2013

Mahkemeden 41 suç duyurusu

15.08.2013 13:08 Ergenekon davası 5 yıl sonra bitti denirken, 4 gruptaki onlarca isme suç duyurusu geldi. Bu gruplardan birisinde, aralarında gazeteci Zeyno Baran´ın da bulunduğu 41 isim yer alıyor. Mahkeme tarafından yapıldığı için hu..
Tamamı 15.08.2013

Ergenekon: Sanıklara ceza yağdı

05.08.2013 12:41 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yaklaşık 5 yıldır görülen Ergenekon davasında karar duruşması başladı. 67´si tutuklu 275 sanığın yargılandığı dava duruşmasında 6 hakim ve 3 savcı kürsüdeki yerlerini aldı. Tutuklu ..
Tamamı 05.08.2013

BM´nin balyoz raporu çöktü

24.07.2013 10:01 ´BM´den Balyoz Gibi Karar´ başlıklı haberin gerçekleri yansıtmadığı açıklandı. TRT Haber´e özel açıklamalar yapan Birleşmiş Milletler genel sekreter sözcüsü, BM Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu´nun BM adına açıklama ya..
Tamamı 24.07.2013

Hanefi Avcı´ya 15 yıl hapis

19.07.2013 16:12 89 sanıklı ´Devrimci Karargah Örgütü´ (DKÖ) davasında karar açıklandı. Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Aralarında gazeteci Aylin Duruoğlu´nun da bulunduğu 24 kişi ise örgüt üyeliğinde..
Tamamı 19.07.2013

Özel Harp´e operasyon geliyor

10.06.2013 13:44 Gezi Parkı´nda ortaya çıkan Özel Harp´e iki şok darbe geliyor.. Türkiye´de pek çok karanlık olayın arkasında olduğu gibi Gezi Parkı olaylarının arkasından da Özel Harp Dairesi çıktı demiştik. Geçtiğimiz günlerde intern..
Tamamı 10.06.2013

Zirve davasındayız!

Kontrgerilla.com, Zirve'yi sarstı

Zirve davasının 93. duruşmasında sanıklar savcılık mütalaasına karşı savunma yaptı. Sanıklardan Ergenekon hükümlüsü Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer savcıya tepki gösterdi: 'Mütalaanın ilk bölümü 'kontrgerilla.com' internet..
Tamamı 23.06.2013

Ergenekon davasındayız!

Ecevit'e yönelik Ergenekon komplosu

Ergenekon davasının 202. duruşmasında eski Başbakan Bülent Ecevit'e yönelik Ergenekon komplosu konuşuldu. Ecevit'in doktoru Mücahit Pehlivan tanık olarak ifade verdi. Duruşmada Abdullah Harun'un konuyla ilgili bir yazısı da gündeme geldi. O ve benzer diğer yazılarda Ecevit'in koruma müdürü Recai Birgün'ün "Dünyada tedavisi kesilince iyileşen tek hasta..
Tamamı 11.03.2013

Yeni kitabımız çıktı!

Arınç Suikasti ve Özel Harp Dairesi

'Ordu Suikast Düzenler mi? Bülent Arınç Suikasti ve Özel Harp Dairesi' başlıklı kitap, 2009 yılı sonunda gerçekleşen Arınç Suikasti ve Kozmik Aramalar konusunu ve üç yıldır tamamlanmayan soruşturmanın örtbas edilip edilmediğini sorgulayan, konuyla ilgili iddiaları da aktaran bir çalışma.. Subayların Ergenekon ve diğer örgüt bağlantıları.. Kozmik Aramalar.. Tepkiler..
Tamamı 27.12.2012

Fetullah Gülen'e şok

Paralel Devlet´e suç duyurusu

23.01.2014 11:20 Milli İradeyi Savunanlar Platformu (MİSAP), 'Paralel Devlet' konulu bir suç duyurusu yaptı. TMK ile yetkili İstanbul Cumhuriyet Başssavcılığı'na yapılan suç duyurusunda; birkaç aydır yaşanmakta olan paralel devlet iddiaları ile bu yapılanmanın başında Fethullah Gülen’in bulunduğu ve yapılanmayı bizzat idare ettiği şüphesi çok sayıda somut bulgu..
Tamamı 23.01.2014

Zirve mütalaası sitemizde

Malatya Zirve Katliamı Davası

17.07.2014 13:55 Malatya Zirve Katliamı davasının 567 sayfalık savcılık mütalaasının tamamı sitemize eklenmiştir. Kelime arama yapabilir, sayfaları yazdırabilirsiniz. 23 Haziran'daki duruşmada sanık avukatları savcılık mütalaasına tepki gösterdiler. Hurşit Tolon'un avukatı, mütalaanın ilk 150 sayfalık bölümünün 'kontrgerilla.com' adlı internet sitesinden..
Tamamı 17.07.2014

Gezi Belgeseli

Belgeleriyle Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılan, haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek veren sanatçı, bankacı, işadamları ve medya ile yurtdışı destekçilerini delilleriyle birlikte sergilemeye başlıyoruz. Halka ve verdiği oya güvenmeyen, onları aşağılayan, sandık yerine başka yerlerden iktidara çıkmaya çalışan, kısacası seçimlerden fayda ummayan bu güçlerin..
Tamamı 24.06.2013

Ayasofya Camiye Çevrilsin

Ayasofya için dilekçe kampanyası

26.11.2013 13:01 Milli Türk Talebe Birliği (MTTB), 'Peygamberimizin'in işareti, Fatih'in emaneti, Büyük Türkiye'nin alameti; Ayasofya açılsın' sloganıyla Ayasofya'nın yeniden camiye çevrilmesi için dilekçe kampanyası başlattı. Türkiye çapında yapılacak kampanya, İstanbul'un Fethi'nin sene-i devriyesi olan 29 Mayıs 2014'te sonlanacak ve toplanılan dilekçeler yine..
Tamamı 26.11.2013

İddianame yayından kaldırılmıştır

İzmir casusluk davası

İzmir casusluk davasının iddianamesinde 196'sı müşteki, 831'i mağdur olmak üzere toplam 1027 kişi için kimlik bilgilerinin sansürlenmesi çalışması yapılmıştı. Bu süreçte çok yoğun emek harcandı. Ancak sitemize artarak gelmeye devam eden taleplerden anlaşıldığı gibi, iddianamelerde mağdur ya da müşteki olarak yer almadığı halde çok sayıda başka ismin de..
Tamamı 14.05.2013

Türkistan Deklarasyonu

Türkistan Uluslararası Konferansı

12.05.2014 11:50 'Türkistan'ın Dünü, Bugünü, Yarını' adıyla üçüncüsü düzenlenen uluslararası konferans, 11 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Türkistan; ilmi, islami, fenni ve tıbbi ilimlerin beşiği olan, Buhari, Tirmizi ve Biruni gibi çok önemli müslüman ilim adamlarının yaşadığı bölgenin adıdır. Türkistan coğrafyası ve özellikle de bu coğrafya..
Tamamı 12.05.2014

Kırklareli'de FETÖ'ye 5 gözaltı

25.06.2016 19:05 Kırklareli'nde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, özel bir okul müdürü ile dört öğretmen gözaltına alındı. 24 Haziran'da yaşanan gözaltılarla ilgili alınan bilgiye gö..
Tamamı 25.06.2016

Konya FETÖ davasında 2 tahliye

25.06.2016 18:48 Konya merkezli (FETÖ/PYD) soruşturması kapsamında, 2'si tutuklu 74 sanık hakkında açılan davanın altıncı duruşması Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam etti. Duruşmaya tutuklu sanıklar Mersin eski Emniyet Müdür Yardım..
Tamamı 25.06.2016

5 ilde 30 şirkete kayyum

25.06.2016 18:13 Fetullah Gülen Terör Örgütü'ne (FETÖ/PDY) yönelik operasyonlar tüm yurtta aralıksız devam ediyor. Diyarbakır, İstanbul, Kars, Kayseri ve Yalova'da toplam 27 şirket ile 3 vakfa FETÖ/PDY yapılanmasına maddi kaynak ve ele..
Tamamı 25.06.2016

Dink davasında 1 tahliye

25.06.2016 18:02 Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in 19 Ocak 2007'de öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerinin de aralarında bulunduğu 35 sanığın yargılandığı dava devam etti. Davanın 20 Haziran'da görülen duruşmasında tu..
Tamamı 25.06.2016

Gülenciler TSK'ya böyle sızdı

25.06.2016 17:50 Paralel örgütün, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) hakimiyet kurmak için başvurduğu yöntemler deşifre oldu. Darbe davası kumpaslarıyla çok sayıda subayı sistem dışına iten paralel yapı, kendi üyelerini orduya sokmak iç..
Tamamı 25.06.2016

Danıştay suikastına F-tipi şema

25.06.2016 17:36 Ergenekon davasına 4 yıl önce delil olarak konulan Genelkurmay'ın Danıştay suikastıyla ilgili şemasının sahte olduğu ortaya çıktı. Genelkurmay Askeri Savcılığı şemanın, Paralel Yapı tarafından saldırı ile Ergenekon dav..
Tamamı 25.06.2016

FETÖ'den Hz. Peygamber'e iftira

25.06.2016 17:15 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) himmet paralarıyla Hollanda'da kurduğu "Zaman Vandaag" gazetesi büyük bir skandala imza attı. Gazete dün yayınlanan bir haberde İslam'a ve Hazreti Peygamber'e (s.a.v) iftira ve hakare..
Tamamı 25.06.2016

Kaftanlı Halife olamadı

25.06.2016 16:50 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), Yavuz Sultan Selim'e ait kaftanı örgüt lideri Fetullah Gülen'e götürme çabaları deşifre oldu. Gülen'in, Yavuz Sultan Selim'in halifeliğin Osmanlı Devleti'ne geçmesini sağlayan Mısır ..
Tamamı 25.06.2016

Dolandırıcılığa Paralel örtbas

25.06.2016 16:17 İddiaya göre; Bisse Tekstil'in eski ortaklarından İbrahim Kefeli, Marafil Filament İnşaat Tekstil A.Ş.'de ortaktı. Bank Asya'dan şirket adına çekilen 5 milyon dolar kredi sözleşmesine kefil oldu. Beykoz Acarkent'teki 9..
Tamamı 25.06.2016

Yargıtay: 12 Eylül hukuk dışı

25.06.2016 16:17 Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ve eski Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya'nın 12 Eylül askeri darbesine ilişkin yargılandığı davanın temyiz incelemesini tamamladı. 12 Eylül askeri darbe..
Tamamı 25.06.2016

Ocak söndüren FETÖ kumpası

25.06.2016 16:06 Konyalı madenci işadamı Muhammed Sever, FETÖ/PDY'nin 'Himmet' adı altında topladığı bağışı vermediği için örgüt tarafından önce tehdit edildi, ardından da 'kumpas' ile tutuklandı. Kömür madeni işleten Muhammed Sever'in..
Tamamı 25.06.2016

Paralel yargıdan Kanaltürk kıyağı

25.06.2016 15:59 CHP Milletvekili Tuncay Özkan'ın, Kanaltürk'ün satışından alacaklarından dolayı işadamı Akın İpek'e açtığı davada sürpriz bir gelişme yaşandı. Maliye Bakanlığı'na bağlı Vergi Denetim Kurulu yapmış olduğu incelemede, Öz..
Tamamı 25.06.2016

Yargıtay'a Gürsel Tekin soruşturması

25.06.2016 15:37 CHP'li Gürsel Tekin'e Meclis yolunu açan gayri hukuki süreçte Yargıtay 11.Ceza Dairesi'nin bazı personeli hakkında soruşturma açıldı. Tekin'in “evrakta sahtecilik”ten yüz kızartıcı bir ceza almaması için ak..
Tamamı 25.06.2016

Zarrab'ın hakimi tanıdık çıktı

25.06.2016 15:00 İşadamı Reza Zarrab'ı yakalamasıyla gündeme gelen ABD New York Güney Bölge Hâkimi Richard Berman'ın Paralel Yapı'yla ilişkisi ortaya çıktı. Berman'ın 2014'teki İstanbul ziyaretini, Paralel Yapı'nın ilişkide olduğu YKK ..
Tamamı 25.06.2016

Paralel'in TSK köstebeği Köse

25.06.2016 14:45 HSYK Teftiş Kurulu'nca yapılan incelemede Kozmik Oda'daki sırlara ulaşılmasında dönemin Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse'nin de sorumluluğunun olduğu sonucuna varıldı. Köse ve diğer görevliler hakkında suç duyur..
Tamamı 25.06.2016

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
18.126.127