Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Başsavcıya Yargılama, Dinlemeye İptal

Yargıyla, yargıya sızmış Kontrgerillacılar arasındaki mücadelede karşılıklı hamleler geldi. Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi, Kurmay Albay Dursun Çiçek´in ıslak imzalı ´Kontrgerilla Eylem Planı´nı Erzincan´da uygulayarak İsmailağa cemaatini silahlı göstermeye çalışmak ve benzeri suçlarla Adalet Bakanlığı´nca suçlanan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in yargılanmasına karar verdi. Aynı saatlerde gelen diğer bir flaş haber ise Danıştay´ın, Adalet Bakanlığı müfettişlerinin Hakim ve Savcıları dinleme kararnamesini iptali oldu.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Başsavcıya Yargılama, Dinlemeye İptal

Yargıyla, yargıya sızmış Kontrgerillacılar arasındaki mücadelede karşılıklı hamleler geldi. Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi, Kurmay Albay Dursun Çiçek´in ıslak imzalı ´Kontrgerilla Eylem Planı´nı Erzincan´da uygulayarak İsmailağa cemaatini silahlı göstermeye çalışmak ve benzeri suçlarla Adalet Bakanlığı´nca suçlanan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in yargılanmasına karar verdi. Aynı saatlerde gelen diğer bir flaş haber ise Danıştay´ın, Adalet Bakanlığı müfettişlerinin Hakim ve Savcıları dinleme kararnamesini iptali oldu.

Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen soruşturma sonucu dava dosyası, Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi´ne gönderilerek dava açılmıştı. Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi de yaptığı duruşma sonucunda Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in görevi kötüye kullanmak, evrakta sahtecilik ve imar kirliliğine yol açmak suçlarından yargılanmasına karar verdi. Dava dosyası, Yargıtay 11. Ceza Dairesi´ne gönderildi. ( Cihan)

Erzincan´da son örneği yaşanan klasik Özel Harp operasyonu: Cemaatleri silahlı göstermek

Bugünlerde flaş gelişme olarak yaşanan aramalarla yoğun şekilde tartışılmaya açılan Özel Harp Dairesi aslında yakın zamanda da karşımıza çıkmıştı. Islak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nı hazırlayan Kurmay Albay Dursun Çiçek´in çalıştığı Bilgi Destek Dairesi, Özel Harp Dairesi´ne bağlı birimlerden biriydi. Albay Çiçek´in hazırladığı andıçlar da tam olarak bir Özel Harp operasyonuydu. Islak imzalı bu belge gibi daha sonra ortaya çıkan ´Kafes Eylem Planı´ da bir Özel Harp belgesiydi. ´Müslüman Cemaatleri Silahlı Gösterebilmek için Evlerine Silah Yerleştirmek.´ Bu yöntem klasik bir Kontrgerilla taktiği idi. AK Parti´yi ve müslüman cemaatleri topluma tehlikeli gösterebilmek için bu taktiklere başvuran Özel Harp Dairesi´nin ´Kanuna Tabi Olmayan´ yeraltı unsurları, Bu kontrgerilla planlarını sadece hazırlamakla da kalmadılar, uyguladılar. Bunun en son örneği, Erzincan´da İsmailağa Cemaatini silahlandığı konusunda toplumu ikna edebilmek için evlerine silah yerleştirme operasyonları çok yakın zamanda deşifre olunca yaşandı. Erzurum Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Jandarma ve MİT görevlileri, Albay Çiçek´in ´Kontrgerilla Planı´nı Erzincan´da uygulamakla suçlandılar.

İsmailağa Cemaati´ni hedef alan bir başka komploda da Özel Harp Dairesi´nin adı geçmişti. Sauna çetesi lideri Kasım Zengin: Kadı mahkemesi komploydu

Ergenekon operasyonlarından 1,5 yıl kadar önce Sauna Çetesi´ne yönelik ´Küre´ adlı polis operasyonu yapılmıştı ve bu operasyondan sonra İsmailağa cemaati hedef haline getirilmişti. Çete lideri Kasım Zengin´in ifadelerinden yola çıkılarak, İstanbul´un Çarşamba semtindeki İsmailağa Camii´nde bir ´kadı mahkemesi´ kurulduğu ve ´katli vaciptir´ ifadesiyle Zengin´in kafasına silah dayatıldığı iddia edilmişti. Zengin, en büyük pişmanlığı bu konuda yaşıyor: Kadı mahkemesi kurulduğu iddiası tamamen yalandı. İsmailağa cemaatini karalamak için komplo kuruldu. Amaç Müslümanları zan altında bırakmak, tarikatları öcü yuvası, şer odağı gibi göstermek. Hepsinden helallik diliyorum. Kasım Zengin´in bu sözleri, muhatapları tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Medyada şeriat mahkemesi kurmakla suçlanan emekli imam Metin Balkanlıoğlu, Madem attığı iftiradan dolayı pişmanlık duyuyor, hakkım helal olsun. Bir daha ahirette bile karşılaşmak istemiyorum. diye konuşmuştu. Çete lideri Kasım Zengin MİT´in emriyle çeteye sızdığını iddia etmiş ancak MİT tarafından yalanlanmıştı. Sauna çetesi davasında yargılanan çete üyesi sanıklardan Yüzbaşı Nuri Bozkır´ın Özel Harp Dairesi (ÖHD) mensubu olduğu soruşturma sürecinde ortaya çıkmıştı. Nuri Bozkır, çete lideri Kasım Zengin´le askerlik işini halletmek için ilişki kurmuştu. Bir yandan çete üyelerinden istihbarat alırken; diğer yandan da onlara gayri nizami harp (kontrgerilla) eğitimi verdi. Kazım Zengin ifadesinde; Özel Kuvvetler Yüzbaşısı Nuri Bozkır´ın kendisine MİT´çi kimliği ve Yargıtay-MİT-Çakıcı ilişkileriyle gündeme gelen MİT elemanı Kaşif Kozinoğlu imzalı gerektiğinde yardımcı olun yazılı bir belge, içerisinde ´Gayri nizami harp´ eğitim ve istihbarat bilgilerinin yeraldığı 68 CD verdiğini, yüzbaşının Ayaş Tüneli´ni gizli infaz yeri olarak kullandıklarını söylediğini anlattı. Bozkır´ın kendisine istihbarat elemanı olarak çalışma teklifi yaptığını söyleyen Zengin, Ertuğrul Çakır tarafından da Emniyet Genel Müdürlüğü vekilliği sırasında istihbarat elemanı olarak kullanıldı. Kontracı yüzbaşı ise, CD´lere ilişkin sorulara, tanıdık bir şekilde cevap verdi: Devlet sırrıdır. Yine çetenin yöneticilerinden Serdar Yük, mahkeme ifadesinde şunları söylüyordu: Nuri Bozkır yüzbaşı ile Kasım sayesinde tanıştım. Daha sonra bu şahıs, Kasım ve beni Yenikent´te eğitim yaptıkları bir yere götürdü. Eğitim alanının yanında bir tünel vardı. (Ayaş Tüneli). Bize ´onlar TNT parçalarıdır´ dedi. Bol miktarda şırınga, ameliyat eldiveni ve boş kovanlar vardı. Orada eğitim yaptıklarını anlattı. ´Biz gizli infazı burada yapıyoruz. Düzce civarına götürüp bir yere atıyoruz´ dedi. ( Vatan, Zaman, Haber10, Aksiyon)

Özel Harp´çi Bozkır´da ele geçen bilgiler

Kasım Zengin de ifadesinde Bozkır´ın kendisini istihbarat elemanı olarak kullandığını, MİT kimliği ve MİT´çi Kaşif Kozinoğlu´nun imzasının bulunduğu bir yazı ile 68 adet CD verdiğini söylemişti. CD´lerde şu bilgilerin bulunduğu kamuoyuna yansıdı: Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve Devlet Bakanı Ali Babacan´ın güzergahları, araçları, siyasi eğilimlerine ilişkin notlar.7 AKP, 7 CHP´li milletvekiline ilişkin bilgiler. Ankara´nınparçalara bölünmüş krokisi ve hangi subayın sorumlu olduğunu gösteren şema. Migros, Armada, Carrefour gibi büyük alışveriş merkezlerinin görüntüleri, krokileri. Askeri dönemlerdeki bildirileri andıran metinler. Etimesgut bölgesindeki askeri tesislerin görüntüleri. ( Milliyet)

Erzincan Başsavcısı, yetki gaspı ve resmi evrakta sahtecilikten yargılanacak

30 Aralık 2009: Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in yargılanmasına karar verdi. Görevi kötüye kullanmak, resmi belgede sahtecilik ve imar kirliliğine neden olmak suçlamalarıyla yargı önüne çıkacak olan Cihaner´in 26 yıla kadar hapsi isteniyor. Duruşma, Yargıtay 11´inci Ceza Dairesi´nde görülecek. Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in yargılanmasına karar verdi. Görevi kötüye kullanmak, resmi belgede sahtecilik ve imar kirliliğine neden olmak suçlamalarıyla yargı önüne çıkacak Cihaner´in dava dosyası duruşmanın görüleceği Yargıtay 11´inci Ceza Dairesi´ne gönderildi. Bakanlığın 30 Kasım tarihli kovuşturma izni ile hazırladığı iddianamede şüpheli Başsavcı İlhan Cihaner´in 26 yıla kadar hapsi isteniyor. Adalet Bakanlığı, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner hakkında görevi kötüye kullanmak, imar kirliliğine neden olmak ve resmi belgede sahtecilik suçlamalarıyla dava açmıştı. Bazı cemaatlere yönelik soruşturma yürüten ve bunu gizleyen Cihaner, hakkında hazırlanan iddianamede yer alan suçlamalardan en önemlisi yetki gaspı. Cihaner, Erzurum yetkili cumhuriyet savcılığının yetki alanında olmasına rağmen ısrarla sivil gruplara yönelik soruşturmayı sürdürmekle suçlanıyor. Diğer suçlamalar ise şöyle: Yıllık iznini kullanıp döndükten sonra 22 Eylül 2008 tarihinde göreve başlamasına rağmen 20 Eylül Cumartesi günü göreve başlamış gibi 22 Eylül´de bakanlığa telgraf çektirerek resmi evrakta sahtecilik yaptığı, resmi bir ödenek olmadığı halde adliye lojmanlarının bahçesine, yapı izni almadan, imar mevzuatına aykırı ölçülerde kameriye yaptırarak imar kirliliğine sebep olmak.

Baraj gölüne bomba atıldı ve polisin attığının söylenmesi istendi

Erzincan´daki Çatalarmut Barajı´nda suyun çekilmesinin ardından çok sayıda el bombası ve mühimmatın ele geçirilmesi olayıyla ilgili ifade veren iki gizli tanık da Cihaner hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Cunta tarafından cemaatlere ait yurtlara ve okullara silah yerleştirmekle görevlendirilen gizli tanıklar komployu yer, zaman ve kişi göstererek detaylı biçimde Erzurum özel yetkili cumhuriyet savcısına anlatmıştı. Cemaat evlerine silah yerleştirmesi için verilen parayı kabul etmeyince Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Cihaner´le görüştürüldüğünü, Cihaner´in kendisini Savcı Hüseyin diye tanıttığını anlatan gizli tanık, Başsavcı´nın kendisini tehdit ettiğini iddia etmişti. Bu arada Cihaner, dün yazılı bir açıklama yaparak CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin ile birlikte Merkez Komutanlığı´na giderek belge aldıkları iddiasının doğru olmadığını ileri sürdü. Cihaner, şu görüşleri savundu: Ersin´in ilimizde basın açıklaması yaptığı gün sabah erken saatlerinde adliyeye geldim ve avukatımla birlikte, hakkımda yürüyen bir adli süreçle ilgili olarak hazırlığı müteakiben, saat 10.00 sularında Tunceli´ye hareket ettim. Erzincan´a dönüşüm 17.00 civarıdır. ( Zaman)

Danıştay´dan dinleme ile ilgili iptal kararı

Danıştay 5. Dairesi, Adalet Bakanlığı müfettişlerine, hakim ve savcılar hakkında dinleme ve teknik takip yapma olanağı tanıyan Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin 98. maddesinin (ç) bendinin yürütmesini durdurdu. Daire, Adalet Bakanlığının bu konuda yönetmelikle düzenleme yapma yetkisi bulunmadığına, bu konularda yasayla düzenleme yapılması gerektiğine işaret etti. Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV), hakim ve savcılar hakkında inceleme, soruşturma ve araştırma yapılmasını düzenleyen 24 Ocak 2007 tarihli Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin ´İnceleme ve soruşturmanın yapılışı´ başlıklı 98. maddesinin (ç) bendinin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay´da dava açmıştı. ( AA)

Abdullah Harun

(29 Aralık 2009, 12:34), son güncel.: (30 Aralık 2009)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Kontrgerilla´nın yargıdaki örgütlenmesi

Erzincan´da savcı İlhan Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

Özel Harp Dairesi ile ilgili manşetlerimiz

Kafes Eylem Planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1267    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Elazığ: Darbeye 1 Müebbet Onandı

01.12.2019 14:40 Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Elazığ 2. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada, eski Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral Abdulkerim Ünlü'ye verilen müebbet ile 39 sanığa v..
Tamamı 1.12.2019

Denizli: Fetö'ye 83 Hapis Onandı

01.12.2019 13:57 Denizli'de, FETÖ/PDY'den yargılanan, aralarında örgütün Türkiye eğitim sorumlusunun da bulunduğu toplam 83 kişiye verilen hapis cezaları Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından onandı. 26 Kasım'daki ..
Tamamı 1.12.2019

ABD Büyükelçiliği'ne Saldırı: 3 hapis

01.12.2019 09:57 Ankara'da, ABD Büyükelçiliği'ne silahla ateş edilmesine ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, sanık Ersin Bayram'a 8 yıl 16 ay 15 gün, sanık Osman Gündaş'a 9 yıl 19 ay ve sanık Ahmet Ç..
Tamamı 1.12.2019

Gülen ve Polisleri davası

01.12.2019 12:27 İstanbul'da, takipsizlikle sonuçlanan bazı soruşturmalarda usulsüzlük yaptıkları, 'kurgulanmış soruşturmalar' kapsamında polis, mahkeme başkanı ve gazetecileri dinledikleri, emniyetteki verileri sildikleri gerekçesiyle..
Tamamı 1.12.2019

Adana: Fetö Öğretmenlerine 21 Hapis

01.12.2019 09:35 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada yargılanan eski öğretmen 26 sanıktan 21'i, 1 yıl 10 ay ile 8 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 25 Kasım'd..
Tamamı 1.12.2019

Karlov Suikasti davası

01.12.2019 10:19 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş tarafından uğradığı suikast sonucu öldürülmesine ilişkin açılan davaya devam edildi. 29 Kasım'da Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde..
Tamamı 1.12.2019

Hrant Dink davası

01.12.2019 12:51 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin ..
Tamamı 1.12.2019

Kaynak Holding Fetö davası

01.12.2019 13:16 İstanbul'da, FETÖ'nün finans merkezi olduğu iddiasıyla kayyum atanan Kaynak Holding'in 34'ü firari 47'si tutuksuz toplamda 81 yöneticisinin yargılanmasına devam edildi. 28 Kasım'da  İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 1.12.2019

Jandarma Darbe davası

01.12.2019 11:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 18.11.2019 GÜNKÜ..
Tamamı 1.12.2019

SAT/Mahrem İmamlar davası

01.12.2019 12:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı Komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının ..
Tamamı 1.12.2019

İzmir Casusluk Kumpası davası

01.12.2019 13:22 İzmir'de, askeri casusluk soruşturmasındaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 5'i tutuklu 95 sanığın yargılandığı davaya d..
Tamamı 1.12.2019

Adana 49 sanık: Fetö Öğretmenleri

01.12.2019 09:39 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan dava açılan tutuksuz eski öğretmen 49 sanığın yargılanmasına devam e..
Tamamı 1.12.2019

Sakarya 19 sanıklı Fetö davası

01.12.2019 13:31 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada 3'ü tutuklu, biri firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Kasım'da Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşm..
Tamamı 1.12.2019

FETÖ Kamboçya Öğretmenine Hapis

01.12.2019 15:30 İstanbul'da, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında Kamboçya'da bir okulda öğretmenlik yapan Mustafa Tatlıyer, örgüt üyeliğinden yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapse çarptırıldı. 19 Kasım'da FE..
Tamamı 1.12.2019

Müebbetlik Binbaşıya Tehdit Davası

01.12.2019 14:47 Hakkari'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada, son savunmasında mahkeme heyeti ve duruşma savcısını tehdit ettiği ileri sürülen sanık eski binbaşı Selim Arıdıcı hakkında iddianame hazırlandı. 14 Kasım'daki geli..
Tamamı 1.12.2019

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

01.12.2019 15:38 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşinin de aralarında bulunduğu 4 sanığın yargılandığı d..
Tamamı 1.12.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
39.857.285