Tam
EskidenYeniye
 

Kime ´Bey´ kime ´Sayın´ denileceğine Perinçek karar verir

Birinci Ergenekon davasının bugün görülen 129´ncu duruşmasında sözalan tutuklu sanık Doğu Perinçek, Başkan Köksal Şengün´ün yokluğunda vekalet eden üye hakim Hasan Hüseyin Özese hakkında reddi hakim talebinde bulundu. Perinçek talebinin gerekçesine, Hakim Özese´nin sanık Osman Yıldırım´a 36 kez ´Bey´ demesini gösterdi. Perinçek´in bu talebine diğer İşçi Partili 4 sanık da katıldı. Mahkeme heyeti, hakimlerin sadece Yıldırım için değil tüm sanıklara ´Bey´ diye hitap ettiğini ve sanıklar arasında ayrım gözetmediğini gerekçe göstererek bu talebi reddetti. Duruşmada bu konudaki görüşmelerde ortaya çıkan ilginç bir ayrıntı da, Perinçek´in Öcalan hakkında ´Sayın´ ifadesini kullandığının kendisine savcılık görüşmesinde hatırlatılarak sebebinin sorulduğunun, Perinçek´in de buna karşılık parti genel başkanı olarak saygı çerçevesinde Öcalan´a hitap ettiğini söylediğinin ortaya çıkması oldu.

Önceki haber title=Sonraki haber

Kime ´Bey´ kime ´Sayın´ denileceğine Perinçek karar verir

Birinci Ergenekon davasının bugün görülen 129´ncu duruşmasında sözalan tutuklu sanık Doğu Perinçek, Başkan Köksal Şengün´ün yokluğunda vekalet eden üye hakim Hasan Hüseyin Özese hakkında reddi hakim talebinde bulundu. Perinçek talebinin gerekçesine, Hakim Özese´nin sanık Osman Yıldırım´a 36 kez ´Bey´ demesini gösterdi. Perinçek´in bu talebine diğer İşçi Partili 4 sanık da katıldı. Mahkeme heyeti, hakimlerin sadece Yıldırım için değil tüm sanıklara ´Bey´ diye hitap ettiğini ve sanıklar arasında ayrım gözetmediğini gerekçe göstererek bu talebi reddetti. Duruşmada bu konudaki görüşmelerde ortaya çıkan ilginç bir ayrıntı da, Perinçek´in Öcalan hakkında ´Sayın´ ifadesini kullandığının kendisine savcılık görüşmesinde hatırlatılarak sebebinin sorulduğunun, Perinçek´in de buna karşılık parti genel başkanı olarak saygı çerçevesinde Öcalan´a hitap ettiğini söylediğinin ortaya çıkması oldu.

Perinçek´in talebine diğer adamları da katıldı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon ana davasının bugünkü duruşmasında, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım´ın da aralarında bulunduğu 26 tutuklu sanık katıldı. Bu arada, CHP milletvekilleri Şahin Mengü, Bülent Baratalı, Ali Rıza Öztürk, Turgut Dibek, İsa Gök, Atilla Kart ve Halil Ünlütepe de duruşmayı avukatlar için ayrılmış bölümden izledi. Tutuklu sanık Ergün Poyraz ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada, tutuksuz yargılanan Gazeteci Güler Kömürcü Öztürk, Ferit İlsever ve Aydın Gergin de hazır bulundu. Tutuklu sanık Doğu Perinçek, üye hakim Hasan Hüseyin Özese hakkında reddi hakim talebinde bulunacağını ifade ederek söz istedi. Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün de, Perinçek´i kürsüye çağırdı. Tarafsızlığını, bağımsızlığını yitiren ve kendilerine karşı husumet ve kin duygusu beslediğini öne sürdüğü üye hakim Özese´yi hem HSYK´ya şikayet ettiklerini hem de reddettiklerini ifade eden Perinçek, mahkemeye red gerekçelerini içeren 9 sayfalık bir dilekçe sundu. Daha sonra İşçi Parti´li sanıklardan tutuklu sanıklar Nusret Senem ve Hikmet Çiçek ile tutuksuz sanıklardan Aydın Gergin ve Ferit İlsever de Doğu Perinçek´in gerekçelerini sıralayarak aynı şekilde reddi hakim talebinde bulunduklarını söyledi.

Hakim Özese: Sadece Yıldırım´a değil tüm sanıklara ´Bey´ diye hitap ediyorum

Bunun üzerine söz alan üye hakim Özese, bazı duruşmalara başkanlık ettiğini, bazılarına ise üye olarak katıldığını anlatarak, Alparslan Arslan´a ve diğer tüm sanıklara ´bey´ diye hitap ediyorum. Bu durum tarafsızlığımı göstermektedir. diye konuştu. Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel de, Perinçek ve İşçi Partili sanıkların evlerinin dinlenmesiyle ilgili konunun daha önce mahkemede konu edildiğini, ancak süre geçtiği için reddedildiğini belirterek yasal 7 günlük itiraz süresini geçmesi nedeniyle tekrar karar verilmesine gerek olmadığını açıkladı.

Perinçek´in Öcalan´a Sayın demesini savunması

Savcı Pekgüzel, sanık Osman Yıldırım´a ´Osman bey´ denilmesine ilişkin taleple ilgili olarak da Doğu Perinçek´in Abdullah Öcalan´a hitaben gönderdiği mektubun ´Sayın Abdullah Öcalan´ diye başladığını, bunu daha önceden kendisine sorduklarında parti genel başkanı olarak saygı çerçevesinde hitap ettiğini söylediğini hatırlatarak, Üye hakim Hasan Hüseyin Özese´nin, tüm sanıklara aynı şekildi hitap ettiği görülmüştür. diyerek talebin reddine karar verilmesini istedi.

CMK´ya uygun olmayan red gerekçeleri gerekçesiyle reddi hakim reddedildi

Mahkeme heyetinin Doğu Perinçek´in de arasında bulunduğu 5 sanığın reddi hakim talebini, CMK´da belirtilen red gerekçeleri ile bağdaşmadığı için reddetti. Sabah ki oturumda heyette bulunan üye Hakim Hasan Hüseyin Özese´nin mahkemenin reddi hakim talebine ilişkin kararını açıklarken heyette yer almadığı gözlendi. Mahkeme heyetinde Hasan Hüseyin Özese yerine üye hakim Hüsnü Çalmuk heyette yer aldı. Başkan Köksal Şengün, hakim Özese´nin yazılı açıklama sunduğunu belirterek, redd-i hakim talebinin reddine karar verdiklerini açıkladı. Şengün, duruşmayı saat 13.00´e kadar ertelediklerini söyledi. ( Star)

Redd-i Perinçek sonrası: Mahkemeye hakaret, CHP´ye selam

30 Aralık 2009: Perinçek, ret kararı sonrası duruşmada Ergenekon davasına bakan mahkemenin Türk yargısı olmadığını ileri sürdü. Hakimlere hakaret ederek, Hiç kimse cüppe giydi diye hakim olmaz. diye bağırdı. Perinçek´in, Sizler PKK´ya kurucu olabilirsiniz. Ben olamam şeklindeki sözü tansiyonu yükseltti. Perinçek, duruşmaya verilen arada CHP milletvekilleri Bülent Baratalı, Ali Rıza Öztürk, Şahin Mengü, Turgut Dibek, İsa Gök, Atilla Kart ve Halil Ünlütepe´ye seslendi. Mahkeme salonunda izleyicilerin olduğu bölüme yaklaşan Perinçek, CHP´li milletvekillerine geldikleri için teşekkür etti. Arkadaşı Deniz Baykal´ın Ergenekon davasında aldığı tavrın memnuniyet verici olduğunu belirten Perinçek, Deniz Baykal´a selamımı söyleyin. dedi. ( Zaman)

Osman Yıldırım ve Ümit Sayın´a koruma sağlanıyor

31 Aralık 2009:İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Birinci Ergenekon Davasının son oturumunda saatin ilerlemesi nedeniyle açıklamadığı ara kararlarını bugün açıkladı. Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza mahkemesi, Danıştay davası sanığı Osman Yıldırım ile Ergenekon davası sanığı Ümit Sayın´ı Terörle Mücadele Kanunu gereğince koruma sağlanması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazılmasına karar verdi. Mahkeme aynı zamanda davanın tutuklu sanığı Ümit Sayın´ın Tanık Korumu Kapsamına alınmasına ilişkin talebini ise, Sayın´ın mevcut durumunun tanık korumu kapsamında kalıp kalmadığına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının değerlendirme raporu düzenlenmesine karar verdi. Mahkeme gelecek raporu göre talebi değerlendirecek.

Ergenekon´da tahliye talepleri reddedildi

Mahkeme, Sayın hakkındaki tahliye talebini gündemine almadı. Mahkeme, Sayın´ın Tanık Koruma kanunu kapsamına alınıp alınmayacağıyla ilgili rapor hazırlanmasına karar verdi. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün ile diğer üyeler Hasan Hüseyin Özese ve Sedat Sami Haşıloğlu arasında tahliyeler yönünde görüş ayrılığı yaşandı. Başkan Şengün daha önce sanıklar Muzaffer Şenocak, Emin Gürses, Kemal Kerinçsiz, Hayrettin Ertekin, Hüseyin Görüm, Erkut Ersoy, Muhammed Yüce, Selim Akkurt, Hikmet Çiçek ve Nusret Senem´in tahliyesini istemişti. Şengün, son kararında bu sanıkların yanı sıra sanıklar Mehmet Demirtaş, Zekeriya Öztürk ile İsmail Yıldız´ın da tahliyesini istedi. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, ´tutuklu sanıkların tutuklu kaldıkları süre ve toplum içindeki konumları dikkate alındığında bu aşamadan sonra bu kişilerin kaçma ve saklanma şüpheleri bulunmadığı ve gerekirse haklarında adli kontrol uygulanarak´ sanıkların tahliyesi yönünde oy kullanırken, iki üye hakimin tahliye olmaması yönünde görüş bildirdiği için sanıkların tahliye talebi oy çokluğu ile reddedildi. Mahkeme heyeti operasyonlar sırasında ele geçirilen ve iddianamede örgüt belgeleri olduğu öne sürülen belgelerin birer örneklerinin MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı´na gönderilerek bu belgelerin evveliyatlarının olup olmadığı, daha önce herhangi bir yerde ele geçirilip geçirilmediği ve örgütsel nitelik taşıyıp taşımadığına ilişkin daha önceden bir tespitin yapılıp yapılmadığına sorulmasına karar verildi. Mahkeme Heyeti Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinden incelenmek üzere istediği Öcalan dosyasının bir örneğini aldıktan sonra dosyayı mahkemesi olan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi´ne gönderilmesine karar verdi. ( Hürriyet)

(29 Aralık 2009, 16:45), son güncel.: (31 Aralık 2009)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon soruşturmasını/davasını akamete uğratma girişimleri

Konuşurken mangalda kül bırakmıyordu, mahkemede kıvırdı

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1270    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Düzce: Fetö Çatısı'na 48 Hapis

02.08.2019 17:56 Düzce'de, FETÖ/PDY'nin 'çatı yapılanması'na ilişkin soruşturma kapsamında, haklarında dava açılan 23'ü tutuklu 77 sanığın yargılandığı dava sona erdi. 23.07.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemes..
Tamamı 2.8.2019

Konya: Gaybubet Evine 43 Hapis

03.08.2019 12:18 Konya'da, FETÖ/PDY'nin 'gaybubet evi' olarak adlandırılan adreslerine düzenlenen operasyonun ardından haklarında dava açılan 45 sanıklı dava sona erdi. 30.07.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR Konya 8. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 3.8.2019

Hava Harp Okulu: 41 Müebbet Talebi

02.08.2019 18:38 İstanbul'da, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Hava Harp Okulu'ndaki eylemlerine ilişkin 28'i tutuklu 43 sanık hakkında açılan davada, savcı esas hakkındaki mütalaasını mahkemeye sundu. Savcı mütalaasında..
Tamamı 2.8.2019

Şehitler Köprüsü: Müebbetler Onandı

02.08.2019 18:45 16 Temmuz'da İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesince 2 Temmuz 2018'de karara bağlanan 143 sanıklı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasına ilişkin yapılan istinaf başvurularını k..
Tamamı 2.8.2019

İBB İşgali: Müebbetler Onandı

02.08.2019 18:30 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) işgali ve burada çıkan olaylarda Prof. Dr. İlhan Varank..
Tamamı 2.8.2019

Dink Davasında 7 Hapis

02.08.2019 18:12 İstanbul'da, Yargıtay'ın bozma kararı üzerine yeniden görülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada birtakım suçlar yönünden zaman aşımının dolma ihtimali nedeniyle dosyası ayrı..
Tamamı 2.8.2019

Karlov Davası ve Yeni Gözaltılar

02.08.2019 16:49 Ankara'da, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un Ankara'da 19 Aralık 2016 tarihinde, FETÖ/PDY üyesi polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından tabancayla vurularak öldürülmesiyle ilgili 11'i tutuklu 28 sanığın yargılanmasın..
Tamamı 2.8.2019

Gezi Parkı Olayları davası

02.08.2019 18:25 İstanbul'da, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan tutuklu bulunan Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Osman Kavala ile Ali Hakan Altına..
Tamamı 2.8.2019

Büyükada Davasında Esasa Geçildi

02.08.2019 18:20 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 2.8.2019

1 Dolarlık İhaneti İlk O Yakaladı

03.08.2019 12:40 FETÖ'nün emniyet içindeki yapılanması ile ilgili 1998 yılında hazırladığı raporla bilinen dönemin Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak, örgüt içindeki hiyerarşiyi belirleyen 1 doların sırrını ilk kez kendilerinin bulduğun..
Tamamı 3.8.2019

Akıncı Üssü Darbe davası

03.08.2019 17:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlerle ilgili 475 kişinin yargılandığı davanın görülmesine savcının esasa ilişk..
Tamamı 2.8.2019

İzmir: 145 sanıklı Darbe davası

03.08.2019 11:48 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 5'i tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Temmuz'da İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesince Aliağa Ceza İnfaz Kuru..
Tamamı 3.8.2019

Darbeciler İHA uçurmuş

02.08.2019 18:03 Hakkari'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 32 sanıklı davada verilen 7 müebbet hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Dönemin Dağ ve Komando Tugay Komutanı eski tuğgeneral Ahmet Otal'ın talim..
Tamamı 2.8.2019

TBMM'ye Siber Saldırı davası

03.08.2019 12:12 Kayseri'de, siyasilerin sosyal medya hesaplarını ele geçirerek kişisel bilgilerini ifşa ettikleri, devlet büyüklerine yönelik tehdit içerikli paylaşımlarda bulunan, darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ..
Tamamı 3.8.2019

Kahramanmaraş Darbe davası

03.08.2019 12:03 Kahramanmaraş'ta, FETÖ'nün askeri yapılanması ve 15 Temmuz darbe girişimine destek verdikleri suçlamasına ilişkin 4'ü tutuklu 25 sanığın yargılanmasına devam edildi. 1 Ağustos'ta Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesinc..
Tamamı 3.8.2019

Kozmik Oda Polisleri davası

02.08.2019 16:55 Ankara'da, kamuoyunda 'Kozmik Oda' olarak bilinen soruşturma kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca kumpas kurulduğu gerekçesiyle çoğunluğu eski polis tutuksu..
Tamamı 2.8.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
38.335.836