Tam
EskidenYeniye
 

Kafes´in İzmir ayağına soruşturma

Azınlıklara ve denizaltıdaki çocuklara bombalı saldırılar düzenleyerek kaos çıkarmayı ve ardından AK Parti hükümetini devirmeyi öngören ´Kafes Operasyonu Eylem Planı´nın İzmir ayağına yönelik soruşturma genişletiliyor. İstanbul Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı´nın, Kafes yapılanmasının İzmir ayağında adı geçen şahıslarla ilgili soruşturmanın genişletilmesi için İzmir´de yetkili makamlara dilekçe gönderdiği öğrenildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Kafes Planı´nın İzmir ayağı soruşturuluyor

Azınlıklara ve denizaltıdaki çocuklara bombalı saldırılar düzenleyerek kaos çıkarmayı ve ardından AK Parti hükümetini devirmeyi öngören ´Kafes Operasyonu Eylem Planı´nın İzmir ayağına yönelik soruşturma genişletiliyor. İstanbul Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı´nın, Kafes yapılanmasının İzmir ayağında adı geçen şahıslarla ilgili soruşturmanın genişletilmesi için İzmir´de yetkili makamlara dilekçe gönderdiği öğrenildi.

Poyrazköy cephanelikleri ile ilgili hazırlanan 17 sanıklı iddianamede Levent Bektaş´a ait 3 No´lu DVD´de gizlenmiş olarak bulunan ´Kafes´ kod adlı kanlı eylem planına geniş olarak yer verilmişti. Planla ilgili asıl soruşturma, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´nda halen devam ediyor. Özel yetkili savcılık, Kafes´e adı karışan asker kişiler hakkında işlem yapıyor. Bazı subayların isimleri de Poyrazköy iddianamesinde kodlanmış şekilde yer alıyor. Devam eden ´Kafes Eylem Planı´ soruşturması kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı´nın Kafes´in İzmir yapılanmasıyla ilgili geniş çaplı araştırma yapılması için İzmir´de yetkili makamlara yazı gönderdiği öğrenildi. İzmir´den gelecek raporlar sonucunda Kafes planı ile ilgili sanık sayısının artabileceği belirtiliyor. ´Ege Bölge Komutanlığı´ ve ´Karadeniz Bölge Komutanlığı´ olarak adlandırılan birimlerde 29 askerin ismi geçiyor. Kafes Eylem Planı´nda ´Marmara Bölge Komutanlığı´ biriminde ismi geçen 7 asker Poyrazköy iddianamesi sanığı oldu. Dört safhadan oluşan planda yer alan bazı ifadeler şöyleydi: Adalar bölgesindeki çeşitli mahallelerde bomba patlatılacak. Azınlık haklarını hararetle savunma konusunda ön plana çıkmış kişi/kişilere suikast düzenlenecek. İcra edilen sabotaj, adam kaçırma, suikast eylemleri özel plan hücre lideriyle kurulacak koordineyi müteakip, belirlenecek irticai örgütler adına üstlenilecektir. ( Zaman)

Suikaste uğrayacağı iddia edilen Kuvvet Komutanı suikast iddiasıyla yargılanan subayları masum ilan etti

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, önceki gün intihar eden Deniz Kurmay Kıdemli Albay Berk Erden´in İstanbul´daki cenaze töreninde basın toplantısı yaptı. Cenaze namazı öncesi bir açıklama yapan Yiğit gazetecilere sorusu olan var mı dedi. Halkımıza düşüncelerimizi iletmeyi bir borç biliyorum diyen Yiğit sorulara cevap verdi. Güney Deniz Saha Komutanlığı´nda görevli Kıdemli Kurmay Albay Berk Erdem´in cenazesine katılan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, üst düzey komutanlara ve devlet görevlilerine her zaman bir suikast ihbarı olabileceğini söyledi. Yiğit, ´Beni en fazla üzen, böyle bir operasyonun, masum subaylarımın üzerine yıkılmasıdır. İsmi geçen iki albay, bana bir hücum olursa, bana bir mermi sıkılırsa, bana göğsünü siper edecek arkadaşlardır.´ dedi. Yiğit, Demokrasiye, hukukun üstünlüğüne saygılıyız. İçimizde hata yapanları da hiyerarşik mekanizmamız içinde cezalandırırız. Hiçbir kurum bizdeki ceza sistemini bizim kadar sağlıklı uygulayamaz. O kadar titiziz. açıklamasında bulundu.

İntihar eden Deniz Albay Erden´in cenazesine katıldı

Levent Camii´nde Kıdemli Kurmay Albay Berk Erdem´in cenazesine katılan Eşref Uğur Yiğit, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, ´Geçtiğimiz günlerde amirallere suikast girişimi iddianamesi açıklandı. Burada sizin ve Metin Ataç´ın ismi de geçiyor. Bununla ilgili görüşünüz nedir?´ sorusunu Yiğit, Burada cenazemiz var onun dışında bana bir şey sormayın. Ben üst düzey bir komutanım. Üst düzey isimlere her zaman suikast ihbarı olabilir. Fakat beni esas üzen bu iddiaların masum subaylarım üzerine yıkılmasıdır böyle bir operasyonun. Bana düzenleneceği söylenen suikast iddiasında ismi geçen 2 albayım, eğer bana bir mermi sıkılırsa, bana bir hücum olursa göğsünü siper edecekler arkadaşlardır. diye cevapladı. Oramiral Yiğit, Albay Erdem´in ölümüyle ilgili de, O resimler 5 sene önce Ankara´da çekilmiş fotoğraflar. Herkese söylüyorum. Eşinizi, kız kardeşiniz birinin evinin önünde olamaz mı? Bu arkadaşımızı tanıyoruz. Çok mümtaz vasıfları olan bir arkadaşımız. Bu günlerdir yayınlanıyor. Bunu ile alıp da ahlak dışı bir değerlendirme yapmayı sizin takdirinize bırakıyorum. Ama böyle ithamlar karşısında susmak mümkün değil. Avukata iletip tam bir girişimde bulunacakken günlerin getirdiği stresle intihar ediyor. Askeri savcılık araştırmalara başlamıştır. Bilgi kaynakları açısında da soruşturmalar devam ediyor. Kendisinin bir bayanla ilişkisi yüzünden olduğu daha önce söylendi tutmadı. Sonra bu yeni iddia çıktı. Yargılama yapmadan önce herkes kendine sorsun; ´aynı şey benim başıma gelsin ne yapardım´ diye. Bu ithamlar karşısında susmak mümkün değil. şeklinde konuştu.

´Hata yapan personelimiz mutlaka vardır´

Cunta ile suçlanan personellerinden haberdar olamamalarının mümkün olmadığını söyleyen Yiğit, 55 bin kişiye kumanda eden bir kuvvetin komutanı olarak diğer kurumlarda olduğu gibi hata yapan personelim de mutlaka vardır. Biz hem bunları kendi içimizde ve gerekirse sivil yargı içinde gerekli cezaları almaları için de insiyatifimizi kullanırız. Deniz Kuvvetleri basının bildiği ya da bilmediği bir çok konuyu öne çıkarmıştır. Demokrasiye, hukukun üstünlüğüne saygılıyız. İçimizde hata yapanları da hiyerarşik mekanizmamız içinde cezalandırırız. Hiçbir kurum bizdeki ceza sistemini bizim kadar sağlıklı uygulayamaz. O kadar titiziz. açıklamasında bulundu. Personelimizin nefes alışını bile hissederiz. diyen Yiğit, sözlerini şöyle sürdürdü: Bu konuda yargı yapmadan önce masumiyet karinesini dikkate alarak, bu güzide subaylarımızı suçlamadan önce herkes aynı soruyu kendisine sorsun: Bu bana yapılsa ne yaparım ben personelimi tanıyan, bu personelimizin komutanları da büyük bir popülasyonu temsil etmiyoruz. Biz çok az bir mevcudu olan kuvvetiz. Bizim personelimiz teğmen çıktığı andan itibaren 20 sene içinde temayüz etmiş ise belirli görevlere gelir. Aynı gemi içinde 200 kişi yaşarız. Küçük gemilerde 40-50 kişi olur. Personelimizin nefes alışını dahi hissederiz. ( Cihan)

Kafes´te adı geçen amiraller ifadeye gitmedi

´Kafes´ eylem planında danışman olarak adları geçtiği iddia edilen Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç ve İzmir Foça Çıkarma Gemileri Komutanı Tuğamiral Mehmet Fatih Ilğar´ın, soruşturma kapsamında şüpheli sıfatıyla ifadelerinin alınacağı ileri sürüldü. Haber üzerine erken saatlerden itibaren İzmir Adliyesi´ne giden gazeteciler, amirallerin gelmesini bekledi. İki amiral de adliyeye gelmezken Koramiral Sağdıç´ın, bugün İstanbul´da Kıdemli Kurmay Albay Berk Erden´in cenaze törenine katıldığı öğrenildi. Soruşturmayı yürüten savcılar Ercan Şafak ve Murat Yönder´in, söz konusu planda Danışma Kurulu tanımlamasıyla isimleri yer aldığı iddia edilen Koramiral Sağdıç ve Tuğamiral Ilğar´ın ifadelerinin alınması için İzmir Cumhuriyet Savcılığı´na yazı gönderdiği iddia edildi. Şüphelilere sorulacak soruların Kafes eylem planıyla ilgili olacağı öğrenildi. Ayrıca soruşturma kapsamında adı geçen eski Kuzey Deniz Saha Komutanı emekli Koramiral Ahmet Feyyaz Öğütçü´nün de ifadesinin alınacağı öne sürüldü. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri konuyla ilgili bir açıklama yapmazken gazetecilerin, özel yetkili savcıların bulunduğu koridora girişine de izin verilmedi. ( Cihan)

Oramiral Yiğit: Habur´dan teröristler ellerini kollarını sallayarak giriyor, benim personelim silahlı terör örgütü üyesi olmakla suçlanıyor

11 Şubat 2010: İzmir´de askerî lojmanda intihar ettiği açıklanan Güney Deniz Saha Komutanlığı´nda görevli Kıdemli Kurmay Albay Berk Erden´in cenaze törenine katılan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Deniz Kuvvetleri içindeki cunta yapılanmaları ile ilgili de yorumda bulundu. Personelini tanıdığını kaydeden Yiğit, cuntayı haber almamalarının mümkün olmadığını iddia etti. Oramiral Yiğit, Devam eden soruşturmalar ve davalarla ilgili bir kuvvet komutanı olarak açıklama yapmanız yargıya müdahale şeklinde yorumlanıyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? sorusu üzerine ise ilginç ifadeler kullandı: Şu ana kadar yargıya müdahale edecek bir şey söylemedim. O şekilde anlaşılmışsa da günlerdir basında yapılan yayınları çok dikkatli izliyoruz. Eğer bu saldırılar böyle olursa, biz personelimizle tek vücut halindeyiz. Moralleri bozulsa da ettikleri yemine bağlı olarak her zaman göreve hazır olduklarını söylüyorlar. Halkımıza düşüncelerimizi iletmeyi bir borç saydım. Çünkü halkımıza saygımız bizim gözümüzde çok önemli. Onun için bugüne kadar sabırla bekledik. Ama böyle onur intiharları oluyor. Onun için susmak mümkün değildir. Yiğit, kendisine yönelik suikast iddialarına ilişkin soruya da şu karşılığı verdi: Ben üst düzey bir komutanım. Üst düzey isimlere her zaman suikast ihbarı olabilir. Beni esas üzen, masum subaylarım üzerine yıkılmasıdır böyle bir operasyonun. Bana düzenleneceği söylenen suikast iddiasında ismi geçen 2 albayım, eğer bana bir mermi sıkılırsa göğsünü siper edecek arkadaşlardır. Habur´dan terör örgütü üyeleri ellerini kollarını sallayarak giriyorlar. Benim vatanları için canını vermeye hazır personelim silahlı terör örgütü üyesi olmakla suçlanıyor. Bunu da halkımızın takdirine sunuyorum. ( Zaman)

(10 Şubat 2010, 10:44), son güncel.: (11 Şubat 2010)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Kafes Eylem Planı manşetlerimiz

Poyrazköy iddianamesinin tamamı için tıklayınız (PDF)

Alternatif link

Amirallere suikast planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1472    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.627.841