Tam
EskidenYeniye
 

İliç Savcısı: Mahkeme isterse, tanık olarak ifade veririm

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nin kabul ettiği iddianamede eski İliç Savcısı Bayram Bozkurt´a kurulan komplolar önemli bir yer tutuyor. Örgüt, savcıyı avda kaza kurşunuyla öldürmeyi planlamış. Kendisine kurulan tuzakları Zaman´a doğrulayan Bozkurt, istenirse ifade verebileceğini söylüyor. Erzincan İliç Savcısı Bozkurt, Başsavcı Cihaner´in şikayeti üzerine HSYK tarafından görevinden alınarak Malazgirt´e atanmıştı. Erzincan-Ergenekon soruşturması sürecinde dönemin İliç Savcısı Bayram Bozkurt´un yaptığı katkılar önemli. Muhtemelen bu nedenle bazı çevreler tarafından karalanmaya, küçük düşürülmeye ve hatta iddianamede de belirtildiği gibi suikaste uğratılmaya çalışıldı. Bu çevrelerin adeta sözcülüğünü yapan Radikal gazetesinin bu konulardaki yayınları, sadece İliç Savcısı hakkında değil tüm Erzincan soruşturması boyunca dikkat çekici şekilde tek taraflı ve yanıltıcı bilgi içeriyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

İliç Savcısı: Mahkeme isterse, tanık olarak ifade veririm

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nin kabul ettiği iddianamede eski İliç Savcısı Bayram Bozkurt´a kurulan komplolar önemli bir yer tutuyor. Örgüt, savcıyı avda kaza kurşunuyla öldürmeyi planlamış. Kendisine kurulan tuzakları Zaman´a doğrulayan Bozkurt, istenirse ifade verebileceğini söylüyor. Erzincan İliç Savcısı Bozkurt, Başsavcı Cihaner´in şikayeti üzerine HSYK tarafından görevinden alınarak Malazgirt´e atanmıştı. Erzincan Ergenekon soruşturması sürecinde dönemin İliç Savcısı Bayram Bozkurt´un yaptığı katkılar önemli. Muhtemelen bu nedenle bazı çevreler tarafından karalanmaya, küçük düşürülmeye ve hatta iddianamede de belirtildiği gibi suikaste uğratılmaya çalışıldı. Bu çevrelerin adeta sözcülüğünü yapan Radikal gazetesinin bu konulardaki yayınları, sadece İliç Savcısı hakkında değil tüm Erzincan soruşturması boyunca dikkat çekici şekilde tek taraflı ve yanıltıcı bilgi içeriyor.

Erzincan´daki Ergenekon yapılanmasını ilk olarak deşifre eden eski İliç Savcısı Bayram Bozkurt, Zaman´a önemli açıklamalarda bulundu. İddianamedeki gizli tanık Munzur´un anlattığı her şeyin doğru olduğunu belirten Savcı Bozkurt, mahkeme isterse tanık olabileceğini söylüyor. Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nin kabul ettiği iddianamede, Savcı Bozkurt´a yönelik suikast planı gizli tanık Munzur´un ifadeleriyle ayrıntılı şekilde anlatılıyor. Munzur, ava giden savcıyı önceden gömdükleri mühimmatla yakalatamayınca, görevi veren komutandan Avlanırken kaza süsü vererek bir mermi sıkamıyor musunuz? diye azar yemiş. Bu komplodan sonuç alamayınca ise kameralı fuhuş tuzağı kurduklarını dile getiriyor. Malazgirt Savcılığı´nda yeni görevine başlayan Bozkurt, bütün bunların yasadışı yapılanmayı ihbar ettiği için başına geldiğine dikkat çekiyor.

Gizli Tanık Munzur´un anlattıkları doğrudur

Gizli tanık ´Munzur´un söylediği komploları bire bir yaşadığını anlatan Bozkurt, gizli tanığın ifadelerini doğruluyor. Malazgirt Savcılığı´nda yeni görevine başlayan Bozkurt, iddianamedeki gizli tanık Munzur´un sözleri doğrultusunda, mahkemenin istemesi durumunda ifade verebileceğini kaydediyor. Savcı Bayram Bozkurt, kendisini karalamak için Başçavuş Şenol Bozkurt´un çok büyük komplolar kurduğunu doğruluyor. Başçavuş Şenol Bozkurt´un ağabeyi olan ve kendisiyle aynı ismi taşıyan Bayram Bozkurt adına bir bankada hesap açıldığına dikkat çeken Savcı Bozkurt, şunları dile getirdi: Benimle ilgili soruşturmanın başladığı dönemde, 1,5 ayda yaklaşık 350 bin dolar havale yapılmış, Bayram Bozkurt adı altında. Adalet müfettişinin bana sorduğu sorulardan bir tanesi buydu. Araştırmada, bu hesapla adımın karalanmak istendiği ortaya çıktı. Gizli tanık Munzur´un ifadesini okuyunca, ´beni Allah kurtardı´ diye şükrettiğini anlatan Bozkurt, mahkeme sonucunda kişiler hakkında ayrıca yargı süreci başlatacağını da vurguluyor.

Suikast soruşturması halen sürüyor

Star´a konuşan Savcı Bayram Bozkurt, kendisi ile ilgili silah, fuhuş ve tarihi eser kaçakçılığı komplolarına yönelik suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Gizli Tanık Munzur´un iddialarının tamamen doğru olduğunu dile getiren Savcı Bozkurt, suikast iddiaları için de ?İliç hâkiminin ihbarı üzerine, bana yapılacak suikasti öğrendim. Yapılan suikast planıyla ilgili bazı korucular ve ilçe jandarma komutanı hakkında açılan soruşturma halen devam ediyor. O suikast teşebbüsünde yanımızda üst düzey bürokratlar da vardı ve onlar da gereken ifadeyi tanık olarak verdiler? diye konuştu.

Bir Bozkurt´tan diğer Bozkurt´a tezgah

Erzincan´daki Ergenekon yapılanmasını deşifre ettiği için Savcı Bozkurt´a iftira atılıp kontrol altına almak amacıyla plan yapıldığı ortaya çıkmıştı. Daha önce Erzincan´da bir işyeri sahibi olduğunu söyleyen gizli tanık Munzur, Erzincan İl Jandarma İstihbarat Kısım Komutanı Başçavuş Şenol Bozkurt´un, Bayram Bozkurt´a çeşitli tezgâhlar hazırladığını anlatmıştı. İşyerini açtıktan kısa bir süre sonra komutanların gelip gitmeye başladığını, bunlardan Şenol Başçavuş´la tanıştığını belirten Munzur, Savcı Bozkurt´a komplo kurduklarını itiraf etmişti. Erzincan´da görevli Başçavuş Bozkurt´la tanıştığını ve bir süre sonra samimi olduğunu anlatan gizli tanık, savcıya kurdukları tuzağın ayrıntılarını şöyle aktarmıştı: Şenol komutan bana, ´Bizi savcı beyle tanıştırır mısın? Bunun için bize ortam hazırlar mısın?´ dedi. Ben de bir gün ayarladım. Beraber oturup okey oynadılar. Bu şekilde tanışmış oldular. Aradan bir süre geçtikten sonra Şenol komutan benden, bir masa donatarak İliç savcısını mutlaka çağırmamı istedi. Telefonla arayıp davet ettim. Savcı bey girdiğinde, Şenol komutanın yanında bayanlarla beraber oturduğunu görünce bana, ´Kim bunlar?´ diye sordu. Ben de, ´Savcım, bu bayanları Şenol komutan getirdi. Sizinle tanıştıracakmış.´ dedim. Durumdan rahatsız olan İliç savcısı, geri dönüp işyerinden ayrıldı.

Adıma hesap açtırıp 350 bin dolar dağıtıldı

Erzincan Ergenekon iddianamesinde sanıklar tarafından hem fuhuş hem de tarihi eser kaçakçılığı tuzağı kurulduğu anlatılan eski İliç Savcısı Bayram Bozkurt, iddianameye girmeyen hakkında daha büyük bir tuzak olduğunu açıkladı. Malazgirt Savcılığı´na atanan Bayram Bozkurt, Erzincan Ergenekon sanıklarının kendisi adına açtıkları banka hesabına 350 bin dolar yatırıp sonra da bakanlığa şikayet ettiklerini iddia etti.

Adlarımız ve eşlerimizin adları aynı: Sanık Albay Şenol Bozkurt´un abisinin adı da Bayram Bozkurt

Erzincan´da istihbaratçıların uzun süre peşine düştüğünü vurgulayan Savcı Bayram Bozkurt kendisine kurulan para tuzağını ise şöyle özetledi: Şu an tutuklu olan Erzincan Jandarma İstihbarat Kısım Komutanı Astsubay Şenol Bozkurt´un abisi benimle aynı isme sahip olan Bayram Bozkurt. Astsubay´ın abisi Bayram Bozkurt Ankara´da şirketleri olan zengin biri. Eşinin ismi de benim eşimin ismi ile aynı. İsimlerimiz ve eşlerimizin isimlerinin aynı olmasını fırsat bilmişler. Bu durumu kullanarak benim adıma başta Erzincan İş Bankası olmak üzere çeşitli bankalarda hesap açtırmışlar.

Başsavcı Cihaner soruşturma açtı

Bir aylık zaman zarfında da 83 kişiye bu hesaplardan 350 bin dolarlık havaleler yapmışlar. Ardından da Adalet Bakanlığı müfettişlerine ´Hesabı çok kabarık, dolayısıyla sağdan soldan rüşvetler alıyor´ diye şikayette bulunmuşlar. Bunun ardından Başsavcı İlhan Cihaner de benimle ilgili soruşturma açtırdı. Adalet Bakanlığı müfettişlerinin araştırmalarında, hesabın bana değil Şenol Bozkurt´un ağabeyi Bayram Bozkurt´ a ait olduğu ortaya çıktı.

Neden hedef seçildi?

Kendisinin neden hedef seçildiği sorusuna de cevap veren Malazgirt Savcısı Bayram Bozkurt ?Beni hedef seçmelerinin başlıca nedeni bölgedeki yapılanmayı öğrenmiş olmam. Ayrıca bana intikal eden konular ve dosyalar vardı. Görevim gereği bu konularda gelen raporları yetkili birimlere resmi yazı ile aktardım. Dolayısıyla o bölgedeki yapılanmayı benim deşifre ettiğimi düşünüyorlardı. Bu nedenle beni hedef seçtiler. Ben bunu görevim gereği yaptım. Resmi yazılarımdan nasıl ve ne şekilde haberdar olduklarını bilmiyorum ama öğrendikleri kesin. Aynı zamanda da benim gizli tanık olduğuma inanıyorlardı. Dolayısıyla bölgedeki tüm yapılanmaları benim deşifre ettiğim düşüncesiyle, çeşitli tezgah ve suikastler ile ortadan kaldırılmak istendim? iddiasında bulundu.

Savcı Bozkurt´a düzenlenen komplolardan satırbaşları

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in Savcı Bayram Bozkurt ile ilgili soruşturma başlattığında Albay Recep Gençoğlu ve ekibi, İlçe Jandarma Komutanı Yılmaz Sandal ve istihbarat elemanları ifade verdi. Gençoğlu ifadesinde, Savcı Bozkurt´un Robert Moran isminde bir madenciden para isteyip tehdit ettiğini söyledi. İfadeler doğrultusunda Savcı Bozkurt hakkında soruşturma başlatıldı. Tercümanla ifadesi alınan Robert, Savcı Bozkurt ile böyle bir diyaloğunun kesinlikle olmadığını belirtti ve Gençoğlu´nun iftirasını çürüttü. Erzincan´daki Ergenekon yapılanmasını deşifre eden Savcı Bayram Bozkurt hakkında bir kısım medyada haberler yapıldı. ´Erzincan´daki Ergenekon operasyonunun tanığı İliç Savcısı´nın iddiaları akıl mantıkla açıklanacak gibi değil´, ´Keneyle suikast, çaycıyla darbe´, ´Kırım Kongo kanamalı Ergenekon ateşi´ başlıklarıyla Ergenekon soruşturması sulandırılmaya çalışılmıştı. Hakkında dedikodu üretilen Savcı Bozkurt, Adalet Bakanlığı müfettişlerince 17 ayrı konuda soruşturma geçirdi ve 16´sı takipsizlikle sonuçlandı. Savcı Bozkurt´un eski görev yeri İliç´e yakın olan Kemah bölgesinde kimliği belirsiz kişilerce uzun namlulu silahlarla önü kesildi. Olaya yanında bulunan üst düzey bir devlet memuru da şahit oldu. Hemen ardından telefon etmesine rağmen bölgeden sorumlu kolluk kuvvetleri olay yerine gelmedi. Savcı ve üst düzey devlet memuru bu olayda canlarını zor kurtardı. Savcı Bayram Bozkurt´un aracına kene koydular. Araçtan çıkartılan ve tutanaklara geçen 12 kene devlet hastanesi başhekiminin gözetiminde toplandı. Savcı Bozkurt´u küçük düşürmek amacıyla bir kuyumcuya borcu olduğu iddiası ortaya atıldı. ( Star, Zaman)

Savcı Bozkurt CNN Türk´e çarpıcı açıklamalar yaptı

Ergenekon bana keneli suikast yapmaya çalıştı iddiasını ortaya atan eski İliç savcısı Bayram Bozkurt, CNN TÜRK´e konuştu. JİTEM´in İliç´te halka silah ve mühimmat dağıttığını, toplumsal çatışma meydana getirmek istediğini söyleyen Bozkurt, kene iddiasıyla ilgili olarak da, Akıl dışı değil yorumunu yaptı. Savcı Bozkurt, Erzincan´ın İliç ilçesinde görev yaptığı dönemde yaşadıklarını CNN TÜRK´e anlattı. İşte, Kemah, İliç ve Kemaliye´de hakim ve savcılar saat 17.00´den sonra evden çıkmaz. Şartlar bunun için elverişli değildir. Genelde başımız belaya girmeden buradan ayrılalım denir ama ben böyle yapmadım diyen Bozkurt´un anlatımından çarpıcı bölümler:.

Başbağlar olaylarına bağladı

İliç bölgesinde çalışırken bazı köy muhtarları bana kendi köylerinde ve civardaki Alevi ve Sünni köylerine, JİTEM olarak bilinen örgütçe çeşitli silahlar ve el bombaları dağıtıldığını söyledi. Bunun üzerine gittim. Ben o bölgeden ayrıldıktan sonra da ortaya çıktı, bir muhtarın evinde mühimmat bulundu. Ben Başbağlar olaylarını da bunlara bağlıyorum. Biraz daha kalsam üstüne gidecektim. Türk, Kürt, Alevi, Sünnilere silah dağıtarak toplumsal çatışma meydana getirmek istedikleri tespitinde bulundum. İliç´te ortaya çıktı. Daha niceleri bulunur. Kişiler ve kurumlarda çalışan insanlar değiştikçe yapı güçlenmeye başladı.

Erzincan karıştırılmak için müsait

Erzincan çok hassas bir yer. Uç nokta. Eğer karıştırılırsa çatışma çıkması için müsait bir yer. Bu tür örgütlerin hedefi olmuş olabilir. Soruşturma geçirdim, hakkımda dava açıldı ama bunlar beni korkutmuyor. Vicdanım rahat. Bunlara dönemin Emniyet Müdürü´yle paylaştım. Benimle aynı fikirde olduğunu söyledi ve Benimle basın açıklaması yapar mısın? dedi. Hayır, erken dedim.

Ankara´ya rapor ettim

2008 yılında bunları Ankara´ya rapor ettim. Birşey yapıp yapmadıklarını bilmiyorum, bana dönmediler. Ben üstüme düşeni yaptım. Suikast endişem yok. Gözümün gördüğün hiçbirşeyden korkmuyorum.

Birilerini rahatsız ettim

Kemah ile İliç arasında 17 teröristin bazı birimler tarafından geçirildiği duyumunu aldım. Rahatsız olup bunu araştırdım. Gerçek olduğunu ortaya koydum. Vali ve Emniyet ile paylaştım. Daha sonra buradaki 10 şehidi de araştırdım. Benim bu olayların üzerine gitmem rahatsız etti. Yanımda bulunan üst düzey bürokratla Kemah bölgesinde uzun namlulu silahla önümü kestiler. Ellerinden kurtuldum. Arabamı kurşunladılar.

Keneyle suikast iddiası

Keneyle suikast ifadesini kullanmadım. Suikast girişimleri sonucu arabamda bulunan 12 keneyi görünce, bunun bir suikast girişimi olabileceğini düşündüm. Daha önce bana karşı iki suikast girişimi olmuştu. Akıl dışı değil, normal, abartı yok. Ben çaycı JİTEM´ci demedim. Söz konusu olan adliyenin karşısındaki çaycı. İliç Jandarma Komutanı´nın 5 kişilik korucu ekibinden. Benim husumetli olduğum 5 kişilik ekip içinde.

Cihaner´in hakkında açtığı soruşturma

İlhan Cihaner 2008´de hakkımda soruşturma açtı. 17 maddelik bir suçlama vardı, aklınıza gelebilecek bütün suçlar vardı; uyuşturucu, rüşvet, tarihi eser kaçakçılığı. Cihaner bu soruşturmayı Adalet Bakanı´na haber vermedi. Bunun sonucunda iddiaların hepsi çürüdü. Cihaner ile kurumsal savaşım söz konusu değil, şahsi bir mesele. ( Savcı Bozkurt´un CNN Türk´e yaptığı açıklamalar) ( Cnnturk)

Abdullah Harun

(04 Mart 2010, 10:21)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İşte adım adım Erzincan´daki Islak Komplo ve boşa çıkarılması

Erzincan´da savcı İlhan Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

Kontrgerilla Medyası

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1571    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

1 Dolarlık İhaneti İlk O Yakaladı

03.08.2019 12:40 FETÖ'nün emniyet içindeki yapılanması ile ilgili 1998 yılında hazırladığı raporla bilinen dönemin Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak, örgüt içindeki hiyerarşiyi belirleyen 1 doların sırrını ilk kez kendilerinin bulduğun..
Tamamı 3.8.2019

Akıncı Üssü Darbe davası

03.08.2019 17:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlerle ilgili 475 kişinin yargılandığı davanın görülmesine savcının esasa ilişk..
Tamamı 2.8.2019

İzmir: 145 sanıklı Darbe davası

03.08.2019 11:48 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 5'i tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Temmuz'da İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesince Aliağa Ceza İnfaz Kuru..
Tamamı 3.8.2019

Darbeciler İHA uçurmuş

02.08.2019 18:03 Hakkari'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 32 sanıklı davada verilen 7 müebbet hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Dönemin Dağ ve Komando Tugay Komutanı eski tuğgeneral Ahmet Otal'ın talim..
Tamamı 2.8.2019

TBMM'ye Siber Saldırı davası

03.08.2019 12:12 Kayseri'de, siyasilerin sosyal medya hesaplarını ele geçirerek kişisel bilgilerini ifşa ettikleri, devlet büyüklerine yönelik tehdit içerikli paylaşımlarda bulunan, darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ..
Tamamı 3.8.2019

Kahramanmaraş Darbe davası

03.08.2019 12:03 Kahramanmaraş'ta, FETÖ'nün askeri yapılanması ve 15 Temmuz darbe girişimine destek verdikleri suçlamasına ilişkin 4'ü tutuklu 25 sanığın yargılanmasına devam edildi. 1 Ağustos'ta Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesinc..
Tamamı 3.8.2019

Kozmik Oda Polisleri davası

02.08.2019 16:55 Ankara'da, kamuoyunda 'Kozmik Oda' olarak bilinen soruşturma kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca kumpas kurulduğu gerekçesiyle çoğunluğu eski polis tutuksu..
Tamamı 2.8.2019

Düzce: Mahrem Askerlere 12 Hapis

02.08.2019 17:50 Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'mahrem askeri yapılanması'nda yer aldıkları iddiasıyla 2'si tutuklu 14 sanığın yargılandığı davada karar verildi. 16 Temmuz'da Düzce 2. Ağır..
Tamamı 2.8.2019

Kozan İmamına 12 Yıl Hapis

03.08.2019 13:01 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada örgütün sözde 'Kozan imamı' olduğu gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanığa 12 yıl hapis cezası verildi. 16 Temmuz'da Adana 2. Ağ..
Tamamı 3.8.2019

İsmail'in Yeri Davası: 5 Yıl Hapis

03.08.2019 12:32 Düzce'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Bolu Dağı'ndaki ünlü et lokantası sahibi İsmail Çolak'ın yargılanmasına devam edildi. İsmail Çolak etkin pişmanlık yasası göz önünde bulundurularak cezası düşürüldü..
Tamamı 3.8.2019

Telekulak Davası Tekrar Görülecek

02.08.2019 17:09 Antalya'da, 2009-2013 yılları arasında, aralarında siyasetçi ve kamu görevlilerinin de bulunduğu 130 kişiyi yasa dışı dinledikleri gerekçesiyle 15 sanıklı 'telekulak' davasında yargılanan ve hakkında verilen beraat kar..
Tamamı 2.8.2019

Nazilli Fetö Davası Tekrar Görülecek

02.08.2019 17:29 Aydın'daki 108 sanıktan 63'üne 2 yıl 1 ay ile 12 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırdığı dosyayı inceleyen İzmir Bölge Adliye Mahkemesi verilen hükümleri bozdu. Daire, dosyayı yeniden incelenmek üzere yerel mah..
Tamamı 2.8.2019

Savcılık: Darbe Tehlikesi Sürüyor

14.07.2019 13:33 Türkiye genelinde son 10 günde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) TSK içindeki örgütlenmesine yönelik çok sayıda operasyonda 388 şüpheli gözaltına alındı. Kripto eleman olarak tanımlanan ..
Tamamı 14.7.2019

Zırhlı Birlikler: Darbeye 33 Müebbet

13.07.2019 13:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 45'i tutuklu, 53 sanığın yargılandığı dava sona erdi. 10 Temm..
Tamamı 13.7.2019

Mahrem Sat'lara 44 Müebbet

13.07.2019 15:38 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı Komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının ..
Tamamı 13.7.2019

Polatlı'daki 47 Müebbet Onandı

14.07.2019 12:46 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Polatlı 58. Topçu Tugayı ile Topçu ve Füze Okul Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 27'si 'ağırlaştırılmış müebbet', 20'si 'müebbet', 64'ü de beraat..
Tamamı 14.7.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
37.791.040

Email