Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Ergenekon´da yeni dalga: 9 ilde 30´a yakın gözaltı

Ergenekon soruşturması kapsamında İzmir merkezli 9 ilde düzenlenen operasyonlarda 30´a yakın kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin Ergenekon tutuklusu İbrahim Şahin´e bağlı oldukları ileri sürülüyor. Gözaltına alınanların ev ve iş yerlerinde çok sayıda bomba ve kaleşnikof parçalarının ele geçirildiği operasyonların Ergenekon savcılarının talimatıyla yapıldığı öğrenildi. Halen devam eden operasyonlarda gözaltı sayısının artabileceği bildiriliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Ergenekon´da yeni dalga: 9 ilde 30´a yakın gözaltı

Ergenekon soruşturması kapsamında İzmir merkezli 9 ilde düzenlenen operasyonlarda 30´a yakın kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin Ergenekon tutuklusu İbrahim Şahin´e bağlı oldukları ileri sürülüyor. Gözaltına alınanların ev ve iş yerlerinde çok sayıda bomba ve kaleşnikof parçalarının ele geçirildiği operasyonların Ergenekon savcılarının talimatıyla yapıldığı öğrenildi. Halen devam eden operasyonlarda gözaltı sayısının artabileceği bildiriliyor.

Operasyonlar devam ediyor

İzmir merkezli olarak Manisa, Kahramanmaraş, Kayseri, İstanbul, Kars, Ankara, Zonguldak ve Antalya´da organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında muvazzaf ve emekli subayların bulunduğu 30´a yakın kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Alınan bilgiye göre, özel yetkili Cumhuriyet Savcısının talebi doğrultusunda, İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesince alınan arama ve yakalama kararı doğrultusunda İzmir, Manisa, Kahramanmaraş, Kayseri, Kars, İstanbul, Ankara ve Antalya´da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon başlatıldı. 9 ilde yürütülen bu operasyonlarda Ergenekon soruşturma dosyalarında İbrahim Şahin´le bağlantılı olduğu öne sürülen bazı isimler hedef alındı. Çek senet tahsilatı, adam yaralama gibi suçlara karıştığı belirtilen 28 kişinin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, el bombası ve bazı silah parçaları bulundu. Operasyon kapsamında İzmir´de ismi adam yaralama olaylarına da karışan yeraltı dünyasının önde gelen isimlerinden Ahmet Memiş´in de bulunduğu belirtiliyor. Gözaltına alınanlar arasında eski özel harekatçı bir emniyet amiri, bazı muvazzaf astsubaylar ve bazı bürokratlar da var. Grubun liderliğinin İbrahim Şahin´in tutuklanmasının ardından Ahmet Memiş ve emekli astsubay Güven A. tarafından yürütüldüğü iddia ediliyor. Bu arada Güven A´nın Seferberlik Bölge Başkanlığı´ndan emekli olduğu öğrenildi. Operasyonda el bombası, tabanca ve kaleşnikof silaha ait parçalar da ele geçirildi. Daha öncede Ergenekon soruşturması kapsamında İbrahim Şahin ile bağlantılı kişiler gözaltına alınmıştı. ( AA, NTV)

Askerin evinde arama

İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa, Diyarbakır, Kayseri, Sivas ve Zonguldak´ın aralarında bulunduğu 9 ilde İbrahim Şahin´le bağlantılı oldukları iddiasıyla başlatılan operasyonun bir ayağı da Zonguldak Ereğli´ye uzandı. Ereğli´de askeri bir personelin ev ve iş yerinde yapılan araştırmada elde edilen deliller, operasyonun başlangıç noktası olan İzmir İl Emniyet Müdürlüğü´ne gönderildi. Sabah saatlerinde 9 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda 28 kişi gözaltına alınmıştı. Yapılan operasyonunun Ereğli ayağında ise bir askeri personelin evinde ve işyerinde yapılan aramalarda çok sayıda belgenin ele geçirildiği öğrenildi. İsmi açıklanmayan askeri personelin gözaltına alınmadığı ve kişinin Ereğli´de olmadığı iddia edildi. Ereğli Kaçakçılık ve Organize suçla mücadele ekipleri, yapılan operasyonda ele geçirilen belgeleri Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Büro Amirliği´nden gelen ekiplere teslim edildi. Yetkililerden konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Şahin´in grubuna ikinci darbe

19 Mart 2010: Ergenekon operasyonlarının 11. dalgasında İbrahim Şahin´e bağlı iki tane suikast timinde oldukları iddia edilen polis ve askerler gözaltına alınmıştı. Operasyonlarda özel harekatçı polislerin yanı sıra 8 muvazzaf subay da gözaltına alınmıştı. Operasyon kapsamında Antalya´da Özel Harekat Şube Müdürlüğü´nde görevli emniyet amiri Servet Kaynak ile polis memuru Fahri Süslü, Tokat´ta da özel harekatçı Murat Çavdar gözaltına alınmıştı. Hatay´ın Kırıkhan ilçesinde de biri özel harekatçı polis biri başkomiser 2 kişi gözaltına alınmıştı.Şırnak´ta da operasyon kapsamında 4 subayın gözaltına alındığı bildirilmişti. Bu subaylardan biri olan Üsteğmen Melih Yüksel´in Bursa´nın İznik ilçesindeki evinde arama yapılmıştı.

İşadamının bilgisayarlarına el kondu

Operasyon kapsamında, örgütün üyesi oldu bildirilen bir iş adamının, Kayseri´nin Develi ilçesindeki iş yeri ve evindeki bilgisayarlara el konuldu.İzmir´den giden Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, iş adamı A.M´nin Develi´deki iş yeri ve evinde arama yaptı. Operasyonla ilgili açıklama yapan İzmir İl Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz operasyonun devam ettiğini bazı zanlıların aranmasına devam edildiğini ifade etti.

Levent Göktaş´ın ortağı gözaltında

İzmir merkezli olarak, toplam 8 ilde başlatılan organize suç örgütüne yönelik operasyonunda Ankara´da iki kişi gözaltına alındı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri dün sabah İbrahim G. ile Ufuk S.´yi gözaltına aldı. Özel Kuvvetler Komutanlığı´ndan emekli astsubay İbrahim G.´nin, Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından ve Poyrazköy soruşturmasının şüpheli sanığı Albay Levent Göktaş´la ortak bir güvenlik şirketinin olduğu bildirildi. Gözaltına alınan zanlıların çek senet tahsilatı, adam yaralama gibi suçlara karıştığı ileri sürüldü. Ankara Organize Büro Amirliği ekipleri iki kişiyi gözaltına aldı. Çankaya´daki evlerinde gözaltına alınan zanlılardan İbrahim G.´nin emekli astsubay olduğu öğrenildi. Özel Kuvvetler Birliği´nden görev yapan İbrahim G. ile Ufuk S.´nin, Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından ve Poyrazköy soruşturmasının şüpheli sanığı Albay Levent Göktaş´la ortak bir güvenlik şirketinin olduğu bildirildi. Sincan merkezli olan Rekor Özel Güvenlik şirketinin bir de Dikmen´de şubesinin olduğu belirtildi.

Ev ve işyerleri arandı

Sabah saatlerinde Ankara´da iki kişiyi gözaltına alan Organize polisi, zanlıların Çankaya´da bulunan evleri ile Özel Güvenlik Şirketinde arama yaptı. Polis aramalarda bilgisayarların imajlarını aldı. Ayrıca ev ve işyerinde çok sayıda CD ve döküman da çıktığı öğrenildi. Zanlıların evlerde ele geçen dökümanlarla birlikte İzmir´e gönderileceği açıklandı.

Suikast TİM´i çökertildi

Şahin´in el yazısıyla hazırladığı bir belgeden, Ermeni Patrik Mesrob Mutafyan, Alevi örgütlerinin yöneticileri Ali Balkız ve Kazım Genç´e yönelik suikast planları ve Etlik´deki Anteras Alışveriş Merkezi´ne yönelik saldırı planı çıkmıştı. Şahin´in, ´S-1´ belgesinde, eylemlerde kimin hangi görevi yapacağını da el yazısıyla yazdığı iddia edildi. Operasyonda dün gözaltına kişilerin bu belgede yer aldığı ve Şahin´le bağlantılı oldukları gerekçesiyle gözaltına alındığı ileri sürüldü.

İkna edip listeye yazdı

Şahin´in hem telefonla hem de yüz yüzü görüştüğü iddia edilen bu kişilere, kendisine yeni kurulacak terörle mücadele başkanlığı görevinin verileceğini ve ekip kurmasının istendiğini anlattığı da bildirildi. Şahin´in, kendisine olumlu yanıt verenlerden bazı isimleri ´S-1´ belgesine yazdığı kaydedildi. Özel Harekat Dairesi eski Başkanvekili İbrahim Şahin´in İstanbul Erenköy´deki evinde bulunan bilgisayarda ´S1´ belgesi çıkmış, 30 yaş altı 300 özel harekat polisi ve subayın isimlerinin bulunduğu liste için ´Genelkurmay´dan Metin Paşa ve Diyarbakır´dan Bekir Kalyoncu Paşa, ´yeni kurulacak terörle mücadele dairesinin başına geçeceksin, hazırlık yap. Özel harekat polisleri ve askerlerden oluşan 300 kişi seçeceksin dediler. Ben bu listeyi oluşturuyordum´ demişti. Şahin´in bilgisayarından çıkan bir başka kriptolu belgede ise 5 aşamalı bir suikast planı çıkmıştı. Suikast planında hükümete muhalif Alevi önderleri, Ermeni Patriği Mutafyan, Sivas´taki Ermeni cemaatin lideri bir kuyumcu ve İstanbul´da Musevi önderlerinin isimleri ve nasıl öldürülecekleri ayrıntılı olarak açıklanmıştı. Dört ve altı kişilik timlerle yerel seçimler öncesinde kaos ortamı yaratmak için 12 kişiye yönelik suikastların ardından büyük şehirlerde bazı alışveriş merkezlerine bombalı saldırı yapılması da planlanmıştı. ( Yenişafak)

Ergenekon´la kol kola

Yakalanan suç şebekesinin geçmiş yıllarda İbrahim Şahin ve Muzaffer Tekin´in kontrolünde olduğu, Tekin´in yönlendirmesiyle İbrahim Şahin´in organizasyonunda 2006 yılı başında İzmir Bornova´da Netto Gıda isimli işyerinde toplantılar yaptıkları iddia edildi. 2008 yılında Netto Gıda´nın sahibi Ahmet M.´ye bağlı faaliyet gösteren Selçuk Tosun ve ortağı Cem Çelik liderliğindeki suç örgütüne yönelik operasyon sırasında, Güven A.´nın bilgisayarında Ahmet M. ve Güven A. ile Ergenekon tutukluları Muzaffer Tekin ve İbrahim Şahin´le değişik ortamlarda birlikte çekilmiş fotoğraflarının ele geçirildiği öğrenildi.

İstanbul savcıları ellerindeki bilgileri İzmir´e iletti

Grubun liderliğini yaptığı iddia edilen işadamı Ahmet Memiş´in, Ergenekon sanıkları emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin ve Emniyet Özel Harekat Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin´le bağlantılı olduğu saptandı. Memiş´in telefon kayıtlarında Ergenekon soruşturması kapsamında ele geçirilen silahların Seferberlik Tetkik Kurulu´na ait olduğunu söylediği tespit edildi. Alınan bilgiye göre, Tekin ve Şahin´in İzmir´deki bir grupla ilişkisini saptayan İstanbul Savcılığı, bilgi ve bulgularını İzmir´deki özel yetkili savcılığa iletti.

Gizli toplantı

Yapılan araştırmalar sonunda, Şahin´in, Danıştay saldırısı öncesi İzmir´de kaldığı, bu süreçte Tekin´le sık sık görüştüğü, Tekin´in, sık sık Bornova İl Jandarma Komutanlığı´na gittiği, buraya emniyet amiri E.E.´nin de çağrıldığı, aynı dönemde, Tekin´in telkinleriyle, Şahin´in, İzmir Bornova´daki NETTO adlı işyerinde bazı toplantılar yaptığı saptandı. Toplantıları Balıkesir Susurluk doğumlu, NETTO adlı işyerinin sahibi Ahmet Memiş´in gerçekleştirdiği, toplantılara, Memiş dışında, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı İzmir Seferberlik Tetkik Kurulu´ndan emekli G.A., Şahin´in İzmir´e geldiğinde şoförlüğünü yapan Konyalı kuruyemişçi E.B., emniyet amiri Erkılınçoğlu, Alsancak Diş Hastanesi Başhekimi A.Ş., Alsancak TCDD Liman Şefliği görevlisi H.S., dershane müdürü L.K.´nin de katıldığı anlaşıldı. Bu takipler sırasında, Ahmet Memiş´le birlikte faaliyet gösterdiği öne sürülen iki kişinin yönettiği iki ayrı çeteye yönelik operasyon düzenlendi. Bu operasyonlarda, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Operasyonlar kapsamında yapılan aramalarda, Memiş´in, Tekin ve Şahin´le çekilmiş fotoğrafları bulundu. İzmir´deki teknik takip sürerken, İstanbul Başsavcılığı, Şahin ve bağlantılı olduğu iddia edilen kişileri gözaltına aldı. İzmir polisi ise Memiş ve görüştüğü kişilere yönelik takibini sürdürdü. İddialara göre, tutuklu bulunan Şahin´in ilişkilerini Memiş ile G.A. sürdürdü. Oluşturulan suç örgütünün birçok cebir, yaralama, dolandırıcılık, çek-senet tahsilatı, ihale yolsuzluğu olayına karıştığı belirlendi. Teknik takipler sırasında birçok Ergenekon şüphelisi ile bağlantısı saptanan Memiş´in, kendisini derin devletin temsilcisi olarak tanıttığı, Seferberlik Bölge Tetkik Kurulları´nın büyük bölümünü kendisinin kurduğunu, Ergenekon´a yönelik operasyonlarda bulunan silahların Seferberlik Tetkik Kurulu´na ait olduğunu söylediği belirlendi. Seferberlik Tetkik Kurulu´ndan emekli G.A.´nın ise tahsilat yapılacak kişilere ilişkin bazı gizli bilgileri bulduğu anlaşıldı.

Düğmeye basıldı

Bu gruba yönelik yapılan teknik takip sonunda düğmeye basıldı ve ?Ahmet Memiş grubuna? yönelik İzmir merkezli, İstanbul, Kayseri, Manisa, Diyarbakır, Ankara, Sivas, Kars, Zonguldak´ta eşzamanlı operasyon yapıldı. Operasyonda, aralarında Memiş, G.A., astsubay K.Y., Ege Hastanesi Müdür Vekili N.K., Diş Hastanesi Başhekimi A.Ş., dershane müdürü L.K., emekli Albay N.Ö.´nün de aralarında bulunduğu 28 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda ise 1 el bombası, 2 boş el bombası kutusu, kalaşnikof parçalerilmiş arama kararı bulunduğu da anlaşıldı. Astsubay K.Y. de Memiş´le birlikte Kayseri´de gözaltına alındı. Ankara´da gözaltına alınan emekli Astsubay İ.G.´nin ise Ergenekon sanığı Albay Levent Göktaş´ın güvenlik firmasının ortaklarından olduğu anlaşıldı.

Kafede gizli toplantı

Yapılan araştırmalarda eski Emniyet Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin´in Danıştay saldırısı öncesi Ergenekon sanığı emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin ve çete lideri olduğu öne sürülen Ahmet Memiş´le İzmir Bornova´da bir kafede toplantılar yaptığı ortaya çıktı. ( Radikal)

Sivas´ta astsubay gözaltında

İzmir merkezli çete operasyonunda dün gözaltına alınanlardan birinin Sivas´ta Jandarma Komutanlığı´nda görevli Astsubay İ.G. olduğu öğrenildi. Astsubay İ.G. görevli olarak gittiği Balıkesir´de polis ekiplerince gözaltına alınıp İzmir´e gönderildi. 9 ilde hastanelerin güvenlik hizmeti ihaleleri ve malzeme alımında yolsuzluk yapıldığı iddiaları üzerine İzmir Özel Yetkili Savcının başvurusuyla, Özel Yetkili İzmir 10´uncu Ağır Ceza Mahkemesi´nden alınan arama ve yakalama kararı doğrultusunda dün İzmir, Manisa, Kahramanmaraş, Kayseri, Kars, İstanbul, Ankara, Antalya ve Sivas illerinde gerçekleştirilen operasyonlarda 30 kişi gözaltına alınmıştı. Operasyon kapsamında Sivas İl Jandarma Komutanlığı´nda görev yapan ve Ergenekon zanlılarından Eski Özel Harekat Daire Başkanı İbrahim Şahin ile bağlantılı olduğu ileri sürülen Astsubay İ.G´nin evinde ve jandarmadaki odasında arama yapıldı. Sivas Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada İ.G.´nin evinde ve iş yerinde bulunan bir çok dijital malzeme ile bilgisayar kasalarına el konuldu. Evinde arama yapılan Astsubay İ.G.´nin dış görev için Balıkesir´de olduğunun belirlenmesi üzerine, bu ilde gözaltına alındıktan sonra soruşturmanın yürütüldüğü İzmir´e gönderildiği öğrenildi. ( Akşam)

Gözaltı sayısı 30´a yükseldi

İzmir merkezli başlatılan organize suç örgütü operasyonu kapsamında gözaltına alınanların sayısının 30´a yükseldiği öğrenildi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, özel yetkili Cumhuriyet Savcısının talebiyle, İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesince alınan arama ve yakalama kararı doğrultusunda İzmir merkezli başlatılan operasyonlarda gözaltına alınanların sorgusu sürüyor. Emniyet yetkilileri, gözaltı sayısının 30´a çıktığını, bu sayının daha da artabileceğini söyledi.

Gözaltındaki Ergenekon şüphelilerinden 13´ü tutuklandı

22 Mart 2010:İzmir´de Ergenekon sanıklarıyla bağlantıları bulunduğu belirlenen organize suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan zanlılardan 13´ü tutuklandı. Sanıklar ihaleye fesat karıştırmak, haksız kazanç sağlamak, rüşvet ve kamu kuruluşunu zarara uğratmakla suçlanıyor. İzmir polisinin geçen hafta perşembe günü 10 ilde düzenlediği, elebaşılığını A.M.´nin yaptığı iddia edilen çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan, polisteki sorgularının ardından 14´ü daha önce serbest bırakılan şüphelilerden 18´i, dün (21 Mart) sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Önce savcılık tarafından ifadeleri alınan zanlılardan biri serbest bırakıldı. Aralarında iki muvazzaf askerin de bulunduğu 17 kişi ise tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Burada hakim karşısına çıkan zanlılardan elebaşı olduğu ileri sürülen A.M. ile birlikte 13´ü tutuklandı. Mahkeme, 4 kişininse tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Tutuklananlar arasında muvazzaf bir askerin de bulunduğu öğrenildi.

Bazı sanıklar ihale yolsuzluğu ile örgüte finans temin ediyor

Tutuklanan başhekim A.Ş. ile hastane müdürleri C.Ü. ve N.K.´nin ihaleye fesat karıştırmak, haksız kazanç sağlamak, rüşvet ve kamu kuruluşunu zarara uğratmakla suçlandığı belirtildi. Bu üç zanlının, hastane ihalelerini kendilerine yakın firmaların almasını, aksi takdirde iptal edilmesini sağladığı ileri sürüldü. Zanlıların ev, işyeri ve arabalarında yapılan aramalarda 2 adet el bombası, 3 adet tabanca, çok sayıda fişek, Kaleşnikof marka tüfeğe ait mekanizma parçaları, üzerinde kamera bulunan 2 adet anahtarlık ve saat, 7 adet dizüstü bilgisayar, 6 bilgisayar, 1 hançer, 1 adet uzun namlulu tüfeğe ait dürbün, 1 adet el telsizi, kroki, çok sayıda CD ve flaş bellek ele geçirilmişti. ( Cihan)

(18 Mart 2010, 15:23), son güncel.: (22 Mart 2010)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon´un finans kaynakları manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1624    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.693.623