Tam
EskidenYeniye
 

Adli Tıp´tan şok rapor: İbrahim Şahin´in cezai sorumluluğu yok

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı´nda 6 üyenin oybirliğiyle hazırlanan ve Ergenekon davasına bakan mahkemeye gönderilen raporda, ´eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin´in cezai sorumluluğunun tam olmadığı´ belirtildi. Adli Tıp, özel harekâtçı İbrahim Şahin´e ´Organik kişilik bozukluğu´ teşhisi koydu. Akli dengesinde sorun olmadığı anlamına gelen bu rapor sayesinde Şahin´in cezası altıda bir oranında düşürülecek. Ergenekon sanığı olan eski Polis Özel Harekat Daire Başkanı İbrahim Şahin, Susurluk davasında da yargılanmış ve hapis cezası almıştı. Daha sonra Adli Tıp´ta yapılan incelemelerde ´bunama´ teşhisi konulması üzerine cezası dönemin cumhurbaşkanı Necdet Sezer tarafından affedilen Şahin cezaevinden tahliye edildi. Ergenekon dava dosyasına gönderilen rapor üzerine Şahin´in avukatları tahliye talebinde bulundu. Şahin´in üzerine atfedilen çok ciddi suçlamalar bulunması nedeniyle, mahkeme heyetinin nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

Adli Tıp´tan şok rapor: İbrahim Şahin´in cezai sorumluluğu yok!

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı´nda 6 üyenin oybirliğiyle hazırlanan ve Ergenekon davasına bakan mahkemeye gönderilen raporda, ´eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin´in cezai sorumluluğunun tam olmadığı´ belirtildi. Adli Tıp, özel harekâtçı İbrahim Şahin´e ´Organik kişilik bozukluğu´ teşhisi koydu. Akli dengesinde sorun olmadığı anlamına gelen bu rapor sayesinde Şahin´in cezası altıda bir oranında düşürülecek. Ergenekon sanığı olan eski Polis Özel Harekat Daire Başkanı İbrahim Şahin, Susurluk davasında da yargılanmış ve hapis cezası almıştı. Daha sonra Adli Tıp´ta yapılan incelemelerde ´bunama´ teşhisi konulması üzerine cezası dönemin cumhurbaşkanı Necdet Sezer tarafından affedilen Şahin cezaevinden tahliye edildi. Ergenekon dava dosyasına gönderilen rapor üzerine Şahin´in avukatları tahliye talebinde bulundu. Şahin´in üzerine atfedilen çok ciddi suçlamalar bulunması nedeniyle, mahkeme heyetinin nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor.

Birleştirilen Ergenekon davasında tutuklu sanık İbrahim Şahin´in avukatları, mahkemeye verdikleri dilekçede; Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından yapılan kontroller sonucu Şahin´in, suçlandığı konularla ilgili olay tarihinde cezai ehliyetinin tam olmadığına ilişkin bir raporun mahkemeye gönderildiğini belirtti. Dilekçede Şahin´in, işlediği iddia edilen suçu işleme kastı olmadığı fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını idrak etme ve bu fiil ile ilgili olarak davranışlarını gönderme yeteneğini azaltacak boyuttaki akli arızanın etkisi altında olduğu, yani bir örgütü yönetemeyeceği ve cezai ehliyeti olmadığı açıkça belirtilmiştir. ifadesine yer verildi. Dilekçenin sonunda, belirtilen neden gereği Şahin´in tahliyesine karar verilmesi talep edildi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nin, Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanan Özel Harekât eski Daire Başkanı İbrahim Şahin hakkında Adli Tıp Kurumu´ndan istediği rapor mahkemeye ulaştı. Şahin´in mevcut hastalığının suç tarihinde ve halen TCK´nın 32. maddesi kapsamında cezai ehliyetini etkileyip etkilemediğine ilişkin istenen raporda, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı ´akli dengesinde bir sorun olmadığı´ yönünde karar verdi. Dördüncü İhtisas Kurulu Şahin´de ?Organik kişilik bozukluğu? tesbitinde bulunup, ?07.01.2009 tarihinde sanığı bulunduğu suçuna karşı cezai sorumluluğu tam olmadığına? oy birliğiyle karar verdi. Bu tespitin anlamı ise şu: Şahin´in akli dengesinde bir sorun yok ve yargılama sonucu ceza alırsa ceza 1/6 oranında düşürülecek. Şahin, 24 Şubat 2010´da hastalığının suç tarihindeki cezai ehliyetini etkileyip etkilemediğinin tesbiti için Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Kurulu´nda muayeneye gönderilmişti. Dördüncü İhtisas Kurulu, Şahin´i muayene ettikten sonra 10 sayfalık rapor hazırladı. Belgede, Şahin´in 2000 yılında geçirmiş olduğu trafik kazası sonrası kalıcı rahatsızlığı oluştuğu yönünde aldığı tüm raporlara genişçe yer verildi. Kaza sonrası Uludağ Üniversitesi´nden aldığı rapor başta olmak üzere, daha sonra Adli Tıp Kurumu ve Marmara Üniversitesinden alınan raporlar sonrası eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından affedildiği bilgileri de yer aldı.

13 sayfalık rapor

13 sayfalık yazıda, Şahin´in 24 Şubat 2010´da Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Dairesinde yapılan muayenesi şöyle anlatıldı: ?Daha önce kaza geçirdiğini, ne zaman olduğunu bilmediğini, arkadaşının arabasıyla kaza yaptığını, Bursa´da hastanede yattığını, o ameliyatları hatırlamadığını, yedi yıl civarında kulağına cihaz takıldığını, Susurluk´tan sonra altı yıl ceza aldığını, bu defa cezaevinde kalış sebebinin sahte olduğunu, ´Ermeni´nin büyük papazını öldürecekmiş´ olduğunu, ´Amerika´daki hocayı kafirlikle suçladığını´, bir paşaya ´kardeşim´ demenin niye suç olduğunu, iki yıldır cezaevinde olduğunu, yanında olan birisinin vasıtasıyla mesajlar attığını, gelen mesajları okuyabildiğini, Amerika´ya karşı olduğunu, kitap yazmaya başladığını, bitiremediğini, bazı televizyon programlarına çıktığını, son altı yılda gezip Amerika´yı anlattığını, sabahları tansiyon ve baş dönmesi hapı aldığını, cezaevinde sürekli kavga ettiğini, kendisini yalan söylemekle itham ettiklerini, her ay doktor kontrolüne gittiğini, evli, üç çocuğu ve bir torunu olduğunu, tutuklu sanık Fatma Cengiz´in kim olduğu sorulunca konuşmayacağını, kendi kafasının MHP ağırlıklı olduğunu, Meclis´e girip PKK ile mücadele edeceğini ama kabul edilmediğini, öfkelendiğini, kolay irite olduğunu söylediği.? Şahin´in nörolojik muayenesinde de sola daha belirgin olmak üzere ?trunkal ve yürüyüş ataksisi?, iki taraflı olarak ?derin tendon refleksleri? olduğu belirtilen yazıda, kişide ?organik kişilik bozukluğu? ve ?cerebellar ataksi? tespit edildiği kaydedildi. Yazıda, adli tahkikat dosyasında belirlenen suçun nevi ve işleniş tarzı, sanığın motivasyonu, suç işleme ve suça karşı kendini savunma mantığı, suç öncesi, esnası ve sonrası tutum ve davranışları, sanık ve tanık ifadeleri gibi adli psikiyatrik hususların tüm olarak değerlendirildiği vurgulandı.

Kişilik bozukluğu tesbiti

Raporun ?Tartışma ve sonuç? kısmında ise yapılan muayene sonrası oy birliğiyle alınan karara yer verildi. Prof. Dr. Alaattin Duran, Dr. Nuray Cansunar, Dr. Süheyla Aliustaoğlu, Prof. Dr. Hamdi Tutkun, Doç. Dr. Abdulkadir Koçer ve Adli Tıp Kurumu Başkanı Haluk İnce´nin altında imzası olduğu raporda karar şöyle: ?Yapılan muayenesi ve elde edilen bilgi ve bulguların yorumlanması sonucunda, cezai sorumluluğunu müessir ve kişide şuur ve hareket serbestisini azaltacak mahiyet ve derecede olan organik kişilik bozukluğu denilen akli arıza ve vestibuler sistem problemine ikincil gelişen cerebellar ataksi saptandığı, adli tahkikat dosyasının tetkikinde mezkur suçları işlediği sırada fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını idrak etme ve bu fiil ile ilgili olarak davranışlarını yönlendirme yeteneğini azaltacak boyuttaki bu akli arızanın etkisi altında olduğu anlaşıldığı, bu duruma göre İbrahim Şahin´in 7 Ocak 2009 tarihinde sanığı bulunduğu suçuna karşı cezai sorumluluğu tam olmadığı oy birliği ile mütalaa olunur.?

Cezasının altıda biri düşecek

Taraf raporla ilgili Adli Tıp Kurumu Başkanlığı´ndan bir yetkiliyle görüştü. Taraf´a konuşan yetkili, raporda Şahin´in akli dengesinde bir sorun olmadığı kararının verildiğini, yargılama sonucu ceza alması durumunda ise cezasının 1/6 oranında düşürüleceğini söyledi. Aynı yetkili 2003 yılında Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından verilen ve Şahin´in affedilmesini sağlayan raporla yeni raporun çelişmesinden dolayı bundan sonra yaşanacak süreçle ilgili ise şunları söyledi: ?Mahkeme bu raporu kabul edebilir. Kabul ederse sorun yok. Ancak daha önceki raporla çeliştiği için Şahin´i üç hafta geçmeyecek şekilde Gözlem İhtisas Dairesi´ne gönderebilir. Buradan yeni rapor çıkar. Gözlem İhtisas Dairesi´nin raporu yeni raporla çelişmezse sorun yok. Eğer çelişirse bu kez Şahin 50 üyesi bulunan Adli Tıp Genel Kurulu´na gönderilir. Kurul kişiyi görmeden raporlar üzerinden ya da kişiyi görüp muayene ederek karar verebilir. Mahkeme Gözlem İhtisas Dairesi´ne göndermeden Şahin´i direkt Adli Tıp Genel Kurulu´na da gönderebilir.? ( Hürriyet, Cihan, Taraf)

İkinci Ergenekon davasında iki tahliye

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Teğmen Cihan Arık ve aynı davada tutuksuz yargılanan eski Cumhuriyet Savcısı Ertaç Giray´ın koruması olduğu söylenen tutuklu sanık Hüseyin Keskin tahliye edildi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, sanık ve avukatların taleplerine ilişkin alınan ara kararlar, Hakim Hasan Hüseyin Özese tarafından açıklandı. Buna göre mahkeme heyeti, dosya kapsamı ve suç vasfının değişme ihtimalini dikkate alarak, 18 aydır tutuklu olan Hüseyin Keskin ve Teğmen Cihan Arık´ın tahliyesine karar verdi. Duruşma, 3 Mayıs Pazartesi gününe ertelendi.

(16 Nisan 2010, 18:12), son güncel.: (17 Nisan 2010)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1736    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.554.718