Tam
EskidenYeniye
 

Danıştay, 11. Ağır Ceza´ya uzanabilir

TÜBİTAK ´Danıştay güvenlik kamera kayıt harddiski arızalı değil, silinmiş´ dedi. Delil yok edici konumuna düşen OYAK Güvenlik iki gündür ses vermedi. Şüpheler ve sorular artıyor. Danıştay saldırısına bakan ve kameraların o gün çalışmaması ve diğer bir çok ayrıntıyla ilgilenmeyerek davayı dinci kalkışma hükmüyle adeta apar topar kapatan Ankara 11. Ağır Ceza Hakimi Orhan Karadeniz’in yaptığı eksik bir yargılama. Hakim Karadeniz, kamera arızasının üzerine niçin gitmedikleriyle ilgili skandal bir açıklama yapmış ve ´Oyak Güvenlik kameraların arızalı olduğunu bildirdi, hem katil de yakalanmıştı. Niçin üzerine gidecektik ki; lüzumsuz bir iş olurdu´ demişti. Ergenekon mahkemesinin ortaya çıkardığı birçok şeyin Ankara’da eksik ve adil olmayan bir yargılama yapıldığını ortaya koyduğu zaten biliniyordu. Yargılama sürecinde kamera arızasına bu mahkemenin ilgisiz kalması olayda kasıt olabileceği şüphesini de doğurdu. Davaya bakan yeni mahkeme İstanbul 13. Ağır Ceza, eğer TÜBİTAK´ın bilirkişi raporuna delil derse, hukukçulara göre soruşturma önemli derecede derinleşir ve olay Ankara 11. Ağır Ceza’nın başkan ve üyelerine de sıçrayabilir.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.04.2010 12:47 TÜBİTAK ´Danıştay güvenlik kamera kayıt harddiski arızalı değil, silinmiş´ dedi. Delil yok edici konumuna düşen OYAK Güvenlik iki gündür ses vermedi. Şüpheler ve sorular artıyor. Danıştay saldırısına bakan ve kameraların o gün çalışmaması ve diğer bir çok ayrıntıyla ilgilenmeyerek davayı dinci kalkışma hükmüyle adeta apar topar kapatan Ankara 11. Ağır Ceza Hakimi Orhan Karadeniz´in yaptığı eksik bir yargılama. Hakim Karadeniz, kamera arızasının üzerine niçin gitmedikleriyle ilgili skandal bir açıklama yapmış ve ´Oyak Güvenlik kameraların arızalı olduğunu bildirdi, hem katil de yakalanmıştı. Niçin üzerine gidecektik ki; lüzumsuz bir iş olurdu´ demişti. Ergenekon mahkemesinin ortaya çıkardığı birçok şeyin Ankara´da eksik ve adil olmayan bir yargılama yapıldığını ortaya koyduğu zaten biliniyordu. Yargılama sürecinde kamera arızasına bu mahkemenin ilgisiz kalması olayda kasıt olabileceği şüphesini de doğurdu. Davaya bakan yeni mahkeme İstanbul 13. Ağır Ceza, eğer TÜBİTAK´ın bilirkişi raporuna delil derse, hukukçulara göre soruşturma önemli derecede derinleşir ve olay Ankara 11. Ağır Ceza´nın başkan ve üyelerine de sıçrayabilir.

TÜBİTAK ?Danıştaya saldırının yapıldığı 17 Mayıs 2006 tarihinde Danıştay güvenlik kamerasının arızalı olduğunun bildirilmesi üzerine kayıtlar alındı. Harddiskler üzerine inceleme yapıldı ve bu harddisklerde herhangi bir arıza saptanmadı? diyor. TÜBİTAK bu raporla, mahkemenin ve tüm Türkiye´nin ´bozuk´ diye yanılttığını belgeledi. Raporun ortaya çıkmasının üzerinden iki gün geçmesine rağmen suçlamaların göbeğindeki OYAK Güvenlik´in sessizliğe bürünmesi şüpheleri büyütüyor. İşte sükut ikrardan gelir dedirten şüpheler:

Kameralar neden harddisksiz bırakıldı

OYAK GÜVENLİK: Kamera kayıt harddiski temizlikçilerin elektrik şalterini indirmesi nedeniyle 16 Mayıs 2006 öğleden sonra arızalandı. Cihaz servise alındı. Yeni cihaz saldırıdan sonra takıldı. Soru: Arızalı harddisk sökülüp yerine hemen yenisi neden takılmadı da bir gün beklendi? Kamera kayıtlarını tutacak bilgisayar niçin tam da saldırı günü harddisksiz bırakıldı?

Görüntüler keşif ekibi için mi silindi?

TÜBİTAK: Saldırı günü hiç kayıt yapmayan güvenlik kamerası harddiski, saldırıdan önceki son akşam olan 16 Mayıs 2006 saat 19.47 ile 19.50 saatleri arasında üç dakika geri getirilemeyecek şekilde isimleri bile değiştirildikten sonra silindi. Soru: Özellikle Alparslan Arslan´ın Danıştay binasında keşif yaptığı zamana denk gelen zamana ait kayıtların silinmesinin amacı ne? Derin el tetikçiye yardım edenlerin görüntülerini mi yok etti?

O harddiske o görüntüler nasıl girdi?

TÜBİTAK: Harddisk 16 Mayıs günü sökülmesine ve bir gün sonra yenisi takılmasına rağmen eski harddiskte 22 Mayıs 6 Haziran günleri arasındaki Danıştay kayıtlarına rastlanmıştır. Soru: Eski harddiskte saldırı sonrasının kayıtları nasıl girdi? Yoksa harddisk hiç arızalanmadı ve yerinden sökülmedi de sahte tutanaklarla silme işleminin üstü mü örtülmeye çalışıldı?

Bu operasyon uzmanlık istemez mi?

TÜBİTAK: Harddiske 6 Temmuz´da kopyalama yapılmış. Bu operasyonda ´Silinme tarih ve zamanları´ bölümünde ?0000,00,00? ve ?00,00,00? yazılmış. Bu işlem bilinçli bir silme ve silme tarihlerini de saklamaya yönelik olabileceği değerlendirildi. Soru: Bozuk denilen harddiske saldırıdan 20 gün sonra ikinci bir operasyon yapılarak başka görüntüler yüklenmiş. Silinme tarih ve zamanını gizlemek için profesyonelce bir yol izlenmiş. Kim bu profesyonel siliciler ve neden ´arızalı´ denilen harddiske bu kadar uzmanca bir operasyon yapıldı?

Kayıt var görüntüler neden yok?

TÜBİTAK: Kamera kayıtlarında saldırı öncesindeki son iki gün hariç her güne ait en az bir kayıt bulunurken, bu kayıtlarda bir görüntü yok. Soru: Hard diskte kayıt izi varken neden bu kayıtlara ait görüntüler bulunamamıştır? Bu durum bile ´silme operasyonu´nun kanıtı değil midir?

Mahkemeye kopya harddisk mi gitti?

TÜBİTAK: Harddiskte, Danıştay´a güvenlik sistemi kurulan tarihten öncesinin görüntüleri var. Soru: OYAK Güvenlik, mahkemeye orjinal hard disk yerine kopyalanmış bir harddisk mi verdi?

´Derin El´ müebbet hapislik suç işledi

TÜBİTAK raporunun ardından OYAK yöneticileri hakkında yapılan suç duyurusu kapsamında savcılık tarafından sorumluları hakkında inceleme başlatıldığı öğrenildi. İşte çıkacak sonuçla ilgili hukukçu görüşleri:

Doç. Dr. Yılmaz Yazıcıoğlu: Kayıtları silen kişiler, TCK 281´e göre delilleri gizlemek suçunan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanabilir. Eğer kamera görüntülerini saklayan kişilerin, örgütlü suçun iştirakçileri olursa TCK 301. maddeye göre ömür boyu hapis cezası istenebilir.

Avukat Kazım Berzeg: Bu çok önemli bir olay. Teknik imkanlarla kasıtlı bir biçimde görüntüler silinmiş. Olan ve olacak şeyler gizlenmiş. Deliller karartılmış. Bu delilleri yok edenler de ortaya çıkarılırsa o da ayrı bir suç olarak yargılanır. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi eğer bunları önceden araştırsaydı birçok konu ortaya çıkacaktı.

11. Ağır Ceza´ya sıçrayabilir

DOÇ. Dr. Adnan Küçük: Ankara Hakimi Orhan Karadeniz´in yaptığı eksik bir yargılama. Ergenekon mahkemesinin ortaya çıkardığı birçok şey Ankara´da eksik ve adil olmayan bir yargılama yapıldığını ortaya koyuyor. Mahkeme bilirkişi raporuna delil derse soruşturma önemli derecede derinleşir ve olay Ankara 11. Ağır Ceza´nın başkan ve üyelerine sıçrayabilir.

Beyin Takımı mı gizleniyor?

Danıştay güvenlik kamera sisteminin kayıtlarının tutulduğu hard diskler saldırıdan önceki bir haftada üç kez arızalanması ve iki kez değiştirilmesi, ?Saldırıyı asıl planlayanların bina ve çevresinde yaptıkları keşfin görüntüleri mi yok edildi? sorusunu da gündeme getirdi.

Bunlar tesadüf olabilir mi?

Saldırgan silahla Danıştay´a giriyor, güvenlikçiler müdahale etmiyor. Güvenlik kamera sistemi saldırıdan önce arızalanıyor. Çevredeki kameraların kayıtları da yok oluyor. TÜBİTAK´ın bomba raporu, akıllara Danıştay saldırısı ve sonrasında yaşananlarla ilgili ?Bu kadarı da tesadüf olabilir mi? sorusunu getirdi. İşte ´korumalı ve planlı cinayet´ tezini güçlendiren tesadüfler!

1) Alparslan Arslan saldırıdan bir gün önce Danıştay binasına girip keşif yapıyor. Kimse fark etmiyor.

2) Katil avukat 17 Mayıs sabahı Danıştay binasına giriyor. Kapıdaki x-ray cihazı alarm veriyor ancak güvenlikçiler avukat kimliğini gösterince üst araması yapmaya gerek duymuyor.

3) Arslan toplantı sırasında koridorda dolanıyor ama kimseler fark etmiyor.

4) Saldırının ardından Arslan kaçarken Danıştay´da görevli OYAK Özel Güvenlik Şirketi çalışanları saldırganı farketmiyor ve yakalayamıyor.

5) Saldırgan girdiği kapıya değil de devamlı polis bulunmayan arka kapıya yöneliyor. Arslan nasıl biliyorsa orada güvenlik zaafiyeti olduğunu bilebiliyor. Allah´tan o sırada orada kahraman bir polis var da yakayı ele veriyor.

6) Saldırı günü kameralar kayıt dışı bırakılıyor ve mahkemeye ´Harddisk bozuktu´ yazısı gönderiliyor.

7) Danıştay çevresindeki özel işyerlerinin kamera kayıtları ´polisiz´ diyen kişilerce gerçek polislerden önce tek tek toplanıp yok ediliyor.

8) Danıştay´ın karşısındaki Sıhhiye Orduevi´nin kamera sistemi değiştiği için görüntüler izlenemiyor.

9) Yargılamayı yapan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi ?bozuk da olsa o hard diski bir inceleteyim? deme gereği duymadan ´türban için´ kararı veriyor.

10) Saldırı sonrası Alparslan Arslan´la bağlantısı tespit edilen Ergenekon sanığı Muzaffer Tekin, intihar girişiminde bulunuyor. Gözaltına alınıp sorgulanıyor ancak hakkında dava açılmasına gerek duyulmuyor.

11) OYAK´ın ´Harddisk bozuk´ iddiasının yalan olduğu, hard diskin temizlendiği ortaya çıkıyor.

12) Ve Türk halkından tüm bunların bir tesadüf olduğuna inanması bekleniyor.

İşte skandal harddisk tutanakları

17 Mayıs 2006´da tetikçi Alparslan Arslan tarafından gerçekleştirilen kanlı Danıştay saldırında kamera görüntülerinin silinmesi skandalının perde arkasını star aralıyor. Danıştay Başkanlığı ile ´delil karartma şüphelisi´ OYAK özel güvenlik şirketi arasındaki resmi tutanakları star ele geçirdi. İşte o tutanaklar:

11 Mayıs´ta sağlam teslim edildi

11 Mayıs 2006 tarihli servis formunda, arızaya müdahale eden Serkan Akyıldız isimli teknisyen ?Cihazın hard diski değiştirilmiştir. Cihazla ilgili dokümanlar Şahander Hnm. teslim edilmiştir. Sistem faal çalışır halde teslim edilmiştir? belgesi veriyor. Formda, Danıştay çalışanı Celalettin Yüksekkaya´nın imzası var.

16 Mayıs´ta harddiskler değişti

Saldırının bir gün öncesi yani 16 Mayıs tarihinde Celalettin Yüksekkaya isimli çalışan ile aynı teknisyen arasında imzalanan tutanakta ise ?16.05.2006 tarihinde T.C. Danıştay Başkanlığı´na Record Log 100 kayıt cihazı teslim alınmıştır? deniliyor.

Kriminal alanda OYAK operasyonu

17 Mayıs tarihli tutanakta ise, Danıştay Başkanlığı hizmet binası, saldırıdan dolayı kolluk kuvvetleri tarafından kriminal bölge ilan edilmesine rağmen, kayıt cihazlarının harddisklerinin değiştirildiği görülüyor. Saldırının üzerinden yaklaşık 5 saat geçtikten sonra hard disklerin değiştirildiği tutanaklara yansıyor.

´Kayıtlar kurtarılamadı´

OYAK Güvenliğin servis formuna göre, arızaya müdahale 14.45´de başlayıp 15.05´de bitiriliyor. Serkan Akyıldız isimli aynı teknisyen tarafından hazırlanan formda, ?15.05.2006 tarihinde saat 16.00´da alınan kayıt cihazının teknik kontrolleri sırasında hard diskinin arızalı olduğu tespit edilmiştir. Geçmiş görüntülerle ilgili herhangi bir dosya kurtarılamamıştır. Cihaz, hard diskleri ve yazılım formatlanarak arızalı hard diskler yenileriyle değiştirilmiştir? denildi.

Neden savcıda değil de OYAK´ta

Servis formunun yapılması gerekenler kısmına ise şu ilginç not düşülmüş. Formda, soruşturmayı yürüten Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü veya Cumhuriyet Savcılığı´nda olması gereken hard disklerin, OYAK Güvenlik Şirketi´nde olduğu ve test yapıldığı belirtiliyor. Tutanakta ?Cihazın hard diskleri yenileriyle değiştirilmiş ve serviste teste tabi tutulmaktadır? deniliyor. ( Star)

(23 Nisan 2010, 12:47)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Kontrgerilla´nın yargıdaki örgütlenmesi

Flaş!!! TÜBİTAK: Kayıtlar silinmiş, bir kısmını kurtardık

Danıştay´ın kameralarına bakan OYAK Güvenlik´le ilgili tüm manşetlerimiz

Danıştay saldırısının Ergenekon davasıyla birleştirilmesi manşetlerimiz

Danıştay soruşturması sil baştan

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1752    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.969.382