Tam
EskidenYeniye
 

Danıştay´ın silinen kayıtlarına soruşturma başlatılmış

Danıştay saldırısına ait kamera kayıtlarının silindiğinin ortaya çıkması üzerine İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı´nın 19 Ocak 2010´da soruşturma başlattığı ortaya çıktı. Üç ay önceki bu gelişmenin, TÜBİTAK´ın ön raporunda kayıt yapılan harddisklerin arızalı olmadığının savcılığa bildirilmesi üzerine yaşandığı ortaya çıktı. Üç ay sonra, 16 Nisan 2010´da TÜBİTAK raporunun tamamlanarak mahkemeye sunulması üzerine de kamuoyu, kamera skandalından haberdar oldu.

Önceki haber title=Sonraki haber

Danıştay´ın silinen kayıtlarına soruşturma başlatılmış

Danıştay saldırısına ait kamera kayıtlarının silindiğinin ortaya çıkması üzerine İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı´nın 19 Ocak 2010´da soruşturma başlattığı ortaya çıktı. Üç ay önceki bu gelişmenin, TÜBİTAK´ın ön raporunda kayıt yapılan harddisklerin arızalı olmadığının savcılığa bildirilmesi üzerine yaşandığı ortaya çıktı. Üç ay sonra, 16 Nisan 2010´da TÜBİTAK raporunun tamamlanarak mahkemeye sunulması üzerine de kamuoyu, kamera skandalından haberdar oldu.

Alınan bilgilere göre, Ergenekon davasına bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 2 Ekim 2009 tarihli duruşmasında, Danıştay saldırısı ile ilgili kamera görüntülerinin incelenmesi için yedek üye Hakim Hüsnü Çalmuk´a yetki verdi. TÜBİTAK, 12 Ocak 2010´da kamera kayıtları ile ilgili ön raporunu hakime sundu. Bu raporda, OYAK Güvenlik´ten gelen yoğun disklerin belirtilenin aksine arızalı olmadığı, bazı kayıtların geri döndürülemez şekilde silindiği belirtildi. Bunun üzerine görevli hakim, bilirkişi ön raporunun kendisine ulaşmasından sonra 13 Ocak 2010´da sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu. Aynı tarihte açılan soruşturma özel yetkili cumhuriyet savcılarınca İstanbul´da yürütülüyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´na (CMK 250. maddesiyle yetkili) başlığı ile yazılan suç duyurusu dilekçesine 19 Ocak 2010´da Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Süleyman Pehlivan imzalı bir yazıyla cevap verildi. Bu yazıda savcı, Danıştay saldırısına ilişkin görüntü kayıtlarının silindiği iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığımızca yapılan soruşturma kapsamında değerlendirilmek üzere bazı bilgiler istedi. Bilirkişi kayıtlarla ilgili teknik incelemesini 16 Nisan 2010´da tamamladı ve raporunu mahkemeye sundu. 21 Nisan´da mahkemenin raporu açıklaması ile kamuoyu skandaldan haberdar oldu. Kamera kayıtlarının silinmesi ile ilgili 19 Ocak 2010´da açılan soruşturma özel yetkili cumhuriyet savcılarınca İstanbul´da yürütülüyor.

OYAK soruşturmasını Balyoz savcısı Pehlivan yürütüyor

27 Nisan 2010: Danıştay saldırısı davasının Ergenekon´la birleştirilerek İstanbul´a alınmasının ardından ortaya çıkan skandallar zincirine hergün bir yenisi eklenirken, saldırıdan bir gün önceye ait görüntülerin silinmesiyle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´nın başlattığı soruşturma derinleşiyor. ?Danıştay kameraları?yla ilgili soruşturmayı, Balyoz soruşturmasına da bakan özel yetkili Savcı Süleyman Pehlivan yürütüyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Danıştay´a güvenlik hizmeti veren OYAK´ın Genel Müdürü emekli Albay Orhan Çoban ve Danıştay Savcısı Sekreter Yardımcısı Engin Çakmak´ın da aralarında bulunduğu birçok kişi hakkında başlatılan ?gizli? soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında ulaşılan ilk iddialara göre, Danıştay´a ait olan ve saldırıdan bir gün önceki kayıtların silindiği ve bazı boş kayıtlara da farklı isimler verildiği, ?Cehennem Merdiveni? ve ?Biletix? gibi isimlerin görüntülerin farklı yerlere ait olduğu imajını yaratmak amacıyla özellikle değiştirildiği öğrenildi.

Ergenekon avukatı bir kez daha sahnede: OYAK soruşturmasını sulandırma hamlesi

Savcılık tarafından soruşturma derinleştirilirken, Beşiktaş Adliyesi´nde görevli adliye muhabirlerine Danıştay´daki OYAK Güvenliğe ait kamera kayıtlarına ilişkin Ankara polisini suçlayan ifadelerin yer aldığı e-posta gönderilmesi dikkat çekti. E-posta´yı gönderen kişi olarak, Ergenekon sanığı Vedat Yenerer´in avukatı Vural Ergül´ün yer alması dikkat çekti. Ergenekon davasıyla ilgili büyük bir karalama kampanyası yürüten avukat Ergül, TÜBİTAK´ın incelediği hard diskin OYAK´ın Danıştay´a taktığı hard disk olmadığını, görüntülerin İstanbul Modern´e ait olduğunu iddia etti. Ergenekon davası boyunca gündem değiştirmeye yönelik yaptığı açıklamalarla tanınan Avukat Ergül, TÜBİTAK bilirkişisinin incelediği harddiskin Danıştay´a ait olmadığını iddia etti. TÜBİTAK´ın otomatize silme işlemine tabi tutulduğunu tespit ettiği OYAK´a ait hard diskten kurtardığı görüntülerin de Danıştay binasına ait olmadığını ileri sürdü. Avukat Ergül, TÜBİTAK´ın kurtardığı kayıtlardaki büyük sergi salonu, orta fuaye, Biletix ve cehennem merdivenleri gibi görüntülerin İstanbul Modern´e ait olduğunu iddia etti. İstanbul Modern´in güvenliğini de OYAK Güvenlik şirketinin sağladığını ifade eden Ergül, şöyle konuştu: Görüntüler İstanbul Modern´e ait. Firma arıza haberini aldıktan sonra oraya başka bir hard disk takıyor. Bunun içinde elindeki başka bir hard diski üzerindeki görüntüleri silerek kullanıyor. Biletix, orta fuaye, cehennem merdiveni, fotoğraf salonu gibi yerler İstanbul Modern´in içinde. Buranın güvenlik kamerası sistemini de OYAK güvenlik kurmuş. Ergül, bu aşamada akla ´Danıştay binasına ait orijinal hard disk nerede´ sorusunun geldiğini belirterek Güvenlik firmasının kadar soruşturmayı yürüten Ankara terörle mücadele şubesinin de sorumluluğu vardır bu göz ardı edilmemelidir dedi. Beşiktaş Adliyesi´ne gelen Vural Ergül, Danıştay kayıtlarının sahte olduğu iddiasını ortaya atmasının ardından konuyla ilgili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne beyanda bulunacağını söyledi. Fakat mahkeme, Avukat Ergül´ün başvuruda bulunduğunu doğrulamadı.Polisin saldırıda ihmali olduğunu iddia eden ve bu yönde adliye muhabirlerine mail atan Ergül yaydığı maille ilgili konuşmaktan kaçtı. Konuya ilişkin görüşü sorulan Ergül, Ergenekon sanığı avukatı olarak neden böyle bir maili yaymaya çalıştığına yönelik sorulara yanıt vermedi.

1 bardak suda fırtına çıkarmaya alışkın kışkırtıcı avukat

Avukat Vural Ergül, Ergenekon duruşmalarında da benzer medyatik girişimlerde bulunmuştu. Ergül, daha önce de birinci Ergenekon iddianamesi ek klasörlerinin savcılar tarafından gazetecilere servis edildiğini öne sürmüş, ancak daha sonra belgelerin, canlı yayına çıkarak savcıları suçlayan Ergül tarafından gazetecilere verildiği ortaya çıkmıştı. Vural Ergül Ergenekon duruşmalarında ilginç bir olayla daha medyada yeraldı. Sanık avukatları, sanık Sevgi Erenerol´un avukatı Vural Ergül hakkında bir televizyon kanalında yayınlanan Ergenekon avukatına soruşturma, savcılara hakaret etmişti başlıklı haberin görüntüsünün, fotoğraf halinde Ergül´ün bilgisayar ekranına masaüstü görüntüsü olarak kaydedilmesini ´kendilerine yönelik baskı´ şeklinde değerlendirmiş; Savcılık makamında aba altından sopa mı göstermek isteniyor? şeklinde yorumlar yapılmış, CHP milletvekilleri de olaya ilişkin tutanak tutarak konuyu HSYK´ya şikayet etmişlerdi. Oysa resmi ekrana koyan kişinin bizzat Ergül olduğu ertesi gün ortaya çıktı.

Harddisk Danıştay´dan önce başka yerde kullanıldı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nce TÜBİTAK´a gönderilen ve arızalı olduğu açıklanan hard diskin orijinal olup olmadığının belirlenemediği ise açıkça yazılıyor. Raporda, silinmiş olan ancak özel bir yöntemle geri döndürülen görüntülerin bir bölümünün, Danıştay´a güvenlik sisteminin kurulduğu 23 Aralık 2005 öncesine ait olduğu belirtiliyor. Raporda bu durumun, harddiskin başka bir yerde kullanılmış olduğuna işaret ettiği belirtiliyor. TÜBİTAK raporunda harddiskteki görüntüler ile OYAK Güvenlik´in DVD ile verdiği görüntüler örtüştüğü belirtiliyor. DVD içerisinde bu saldırıdan sonra çekilmiş görüntüler olduğu belirtilerek şöyle deniliyor: Hardiskin 16.05.2006 tarihinde Danıştay´dan firma tarafından geri alındığı tutanaklarda ifade edilmiştir. Verilen DVD içerisinde bu tarihten sonraki tarihler olan 22.05.2006 ve 06.06.2006 günlerine ait de kayıtlar bulunmuştur.

Gözler yeniden OYAK Güvenlik´te

Danıştay harddiskinin orijinal olmadığı iddiası gözleri bir kez daha OYAK Güvenlik´e çevirdi. Saldırıdan bir gün önceki görüntülerin bulunduğu harddisk için ´arızalı´ açıklaması doğru çıkmayan şirketin, ´yanlış harddisk´ incelendi iddiasına da sessiz kalması dikkat çekti. Savcılığa orijinal harddiskin gönderilmediği ortaya çıkarsa, saldırıyı perdelemeye yönelik girişimlerin daha vahim boyutta olduğu kanıtlanmış olacak. ( Yenişafak)

(25 Nisan 2010, 13:01), son güncel.: (27 Nisan 2010)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Flaş!!! TÜBİTAK: Kayıtlar silinmiş, bir kısmını kurtardık

Danıştay´ın kameralarına bakan OYAK Güvenlik´le ilgili tüm manşetlerimiz

Danıştay saldırısının Ergenekon davasıyla birleştirilmesi manşetlerimiz

Danıştay soruşturması sil baştan

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1758    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.970.238