Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Yarbayın evinden silah fışkırıyor

Ergenekon soruşturması kapsamında firari Yarbay Mustafa Dönmez´in Ankara Sincan Yenikent´teki evinin yakınındaki bir bahçede yapılan kazılar sonuç verdi. Çuvallar içinde 10 kg plastik patlayıcı, 10 mayın, çok sayıda el bombası, Biksi ve G3 mermileri, aydınlatma ve sis bombaları bulundu. Yenikent mezarlığında ise ceset aranıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

12.01.2009 19:14 Ergenekon soruşturması kapsamında firari Yarbay Mustafa Dönmez´in Ankara Sincan Yenikent´teki evinin yakınındaki bir bahçede yapılan kazılar sonuç verdi. Çuvallar içinde 10 kg plastik patlayıcı, 14 mayın, çok sayıda el bombası, Biksi ve G3 mermileri, aydınlatma ve sis bombaları bulundu. Yenikent mezarlığında ise ceset aranıyor.

Ergenekon soruşturması kapsamında firari Yarbay Mustafa Dönmez´in Ankara Sincan Yenikent´teki evinde arama yapılıyor. Bunun yanında Yenikent mezarlığında kazı çalışmaları devam ediyor. Muvazzaf Yarbay Mustafa Dönmez´in Sakarya´nın Sapanca ilçesindeki yazlık evinde polisin yaptığı aramada 22 el bombası, 5 adet tabanca, 1 adet kaleşnikof tüfek, binlerce mermi ile askeri malzemeler ele geçirilmişti. Operasyonlardan sonra Yarbay Mustafa Dönmez ortadan kayboldu. Yarbay Dönmez´in nasıl firar ettiği ve şu an nerede olduğu konusu ise açıklık kazanmadı.

Diğer taraftan Ergenekon soruşturması kapsamında yeni bir kroki ele geçirildiği belirtiliyor. Ankara Sincan´daki kazıya Cinayet Büro ekipleri de katılıyor.

18:33: Polis, Zir Vadisi´ndeki kazı çalışması için aydınlatma bekliyor

Ergenekon soruşturması kapsamında Yenikent´te başlatılacak kazı çalışmasına ´gece karanlığı´ mani oldu. Emniyet güçleri bölgenin aydınlatılması için büyük projektör bekliyor. Kazı çalışmasının Yenikent Zir Vadisi´nde bulunan Türk-Ermeni mezarlığı bitişiğindeki harabede ve yakınındaki ağaçın yanında yapılması bekleniyor. Zir Vadisi´nde kalan bölgenin eskiden Yenikent´i Polatlı´ya bağlayan Zir yolu üzerinde bulunduğu bildirildi.

Arama yapılan yere giden yol üzerinde önlem alan polisler basın mensuplarının bölgeye girişini engelledi. Bölgede gerekli önlemler alındıktan sonra basın mensuplarına izin verilebileceği belirtildi.

18:20: PROJEKTÖR YARDIMIYLA KAZI YAPILIYOR

Emniyet ekipleri ellerinde projektör ve kazma ile kazı alanına geldiler. Şu ana kadar iş makinaları alana gelmedi. İhtiyaç olması halinde iş makinası getirilecek. Mezarlığın yanında yer alan ve atıl halde olan ve yerleşim merkezlerine uzak olan evde güvenlik çemberi oluşturuldu. Polis ekipleri gazetecileri kazı bölgesinden uzaklaştırıyor. Kazı alanı mezarlığın hemen yanındaki atıl durumda olan bir evin bahçesi.

18:25: FİRARİ YARBAY DÖNMEZ TESLİM OLDU

Ergenekon Operasyonu kapsamında aranan ve evinde çok sayıda bomba ve mühimmat bulunan Yarbay Dönmez teslim oldu. Ergenekon Operasyonunun 10. dalgası kapsamında aranan ve evinde çok sayıda bomba ve mühimmat bulunan Yarbay Dönmez teslim oldu. Ergenekon operasyonunda aranırken firar eden Yarbay Mustafa Dönmez, askeri yetkililere teslim oldu. Operasyonun son aşamasında Adapazarı´ndaki bağ evinde çok sayıda bomba ve mühimmat ele geçirilen Yarbay Dönmez, Ankara´da teslim oldu. Başka bir suçtan arandığı için Ankara Mamak Askeri Cezaevi´ne konulan Dönmez´in polise teslim edileceği kaydedildi.

18:45: GÜVENLİK EN ÜST SEVİYEDE

Zihir Vadisi´nde güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkartıldı. Jandarma ve polis ekipleri güvenlik şeridi oluşturdu. Terörle Mücadele Ekipleri´nden çok sayıda polis incelemelerini sürdürüyor. Alınan bilgiler çerçevesinde Yenikent Zihir Vadisi tespit edildi. Diğer 3 noktada olduğu gibi kazı çalışmalarına hızla başlandı. Atıl durumda olan evin kime ait olduğu araştırılıyor. Zihir Vadisi´nden ileriye doğru giden yol mezarlığa doğru gidiyor.

19:00: ÇOK SAYIDA SİLAH VE MÜHİMMAT BULUNDU

Ankara Yenikent Mezarlığı´nda başlatılan kazı çalışmasında çok sayıda silah ve mühimmat çıktığı haberleri geliyor. ´Ergenekon´ soruşturması kapsamında Ankara Yenikent´teki Ermeni Mezarlığı yanında bulunan, kullanılmayan bir evin bahçesinde arama yapılıyor. TRT´nin haberine göre, kazı alanında çok sayıda silah ve mühimmat çıktı.

OLAY YERİNE TAKVİYE EKİPLER GELİYOR... ÇOK SAYIDA SİLAH ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR

21:00: İşte Zir Vadisi´nde bulunan silahlar

Ankara-Yenikent´te bulunan silah ve patlayıcılarının ilk görüntüsü TRT tarafından yayınlandı. 6 bomba imha uzmanının da katıldığı kazılarda 10 kg plastik patlayıcı, 15 savunma tipi el bombası, 10 taarruz tipi el bombası, 15 tüfek bombası, 9 sis bombası, 500 adet Biksi ağır makineli tüfek mermisi, 800´den fazla G-3 piyade tüfeği mermisi ele geçirildi. Bulunan silah ve patlayıcılar emniyet güçleri tarafından tasniflendi.

ZİR VADİSİ ÖZEL HAREKATÇILARIN EĞİTİM YERİ OLARAK KULLANILMIŞ

Emniyet güçlerinin Ergenekon kazısı yaptığı Yenikent Zir Vadisi´nin, geçmişte özel harekatçıların eğitim yeri olduğu ortaya çıktı. Zir Vadisi, 1957 yılındaki sel felaketinden önce Türkler ve Ermenilerin birlikte yaşadığı 200 konutluk eski bir yerleşim yeriydi. İpek yolu üzerinde bulunan ve Evliya Çelebi´nin Seyahatnamesi´nde de geçen Zir Vadisi´ndeki Bucuk köyü, 50 yıl önceki felaketin ardından terk edildi. Göç eden Bucuklular, daha sonra Yenikent adını alan yeni bir yerleşim yeri kurdu. Edinilen bilgiye göre, terk edilen bölge uzun yıllar Özel Harp Dairesi (ÖHD) tarafından eğitim üssü olarak kullanıldı. Adlarının açıklanmasını istemeyen Yenikent sakinleri, bölgedeki askeri birliğe Özel Harp Dairesi´ne bağlı güçlerin geldiğini duyduklarını fakat Yenikent yerleşim alanının genişlemesiyle özel harpçilerin buradaki faaliyetlere son verdiklerini belirtti.

21:30: 10 kg plastik patlayıcı, 10 mayın ve biksi mermileri bulundu

Kazı çalışmaları devam ediyor. Son olarak 10 kg plastik patlayıcı, 14 anti-tank mayını, 15 tüfek bombası, 12 bubi tuzağı bombası, lav silahı mermileri, 500 biksi mermisi ve kaleşnikof mermileri bulundu. Ayrıca uzaktan kumandalı bubi tuzaklarından korunmak için jammer adı verilen radyo sinyallerini bozan cihaz kazı alanına getirildi. Ayrıca ilk açılan çukurun 200 m kadar uzağında ikinci bir kazı çalışması başlatıldı. Bugünkü kazıların Yarbay Mustafa Dönmez´in evinde bulunan krokilere göre yapıldığı bildiriliyor.

22:15: Kazılara sabaha kadar ara verildi

Aydınlatmanın yetersizliği ve havanın soğukluğu çalışmaları olumsuz etkilediği için kazı çalışmalarına sabaha kadar ara verildi.

BUBİ TUZAĞI KURULMUŞ

Cumhuriyet Savcısı Cemil Tuğtekin´in olay yerine gelmesiyle krokide görülen metruk binanın 12 adım güneyindeki noktaya ilk kazma vuruldu. Ancak kısa süre içinde bubi tuzağı kurulduğu fark edildi. Sinyal kesici jammer cihazlarının da kullanıldığı operasyonda uzman ekiplerin bubi tuzağını imha etmesiyle kazı tekrar başladı. Toprağın altına yarım metre indikten sonra taş duvarlarla örülmüş bir depo ortaya çıkarıldı. Tam bir cephaneliği andıran depodan çıkan mühimmatlar, savcı Tuğtekin´in, huzurunda tutanak altına alınarak İstanbul´a gönderilmek üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü´ne götürüldü.

ŞU ANA KADAR BULUNAN CEPHANE

Ankara-Yenikent´te bulunan silah ve patlayıcıların dökümü: 10 kg plastik patlayıcı, 14 anti-tank mayını, 15 savunma tipi el bombası, 10 taarruz tipi el bombası, 15 tüfek bombası, 12 bubi tuzağı bombası, 9 sis bombası, lav silahı mermileri, 500 adet Biksi ağır makineli tüfek mermisi, 800´den fazla G-3 piyade tüfeği mermisi

CEPHANE İÇİN NE DEDİLER?

Fikri Sağlar: Soruşturma daha da yukarı gitmeli

Bu kazılar ve bomba çukurlarına hiç şaşırmıyorum. Bunların varlığı zaten konuşuluyordu. Toprak altından çıkarılan silahlar neye karşı kullanacaktı? Toplumda infial uyandıracak eylemlerle darbe ortamına doğru gidişi hızlandıracak suikastlarda, bombalamalarda kullanmayı amaçlıyordu. Bu soruşturma daha da yukarı gitmeli.

Alper Görmüş: Türkiye´yi yönetilemez hale getireceklerdi

Bir gazete Ergenekon iddianamesinin yayınlandığı gün şöyle bir manşet atmıştı: ´Av tüfeğiyle darbe´. Ergenekon davasını küçümseyen çok şey yazıldı. Şimdi manzara ortada ve büyüyeceğini söylemek kehanet olmaz. Türkiye´yi yönetilemez hale getirmekti amaç. Şu ortaya çıkan silahlarla bu örtüşüyor.

Cengiz Çandar: TSK, içindeki yasadışılığın üzerine gitmeli

Bundan sonrası çorap söküğü gibi gelecektir. Güneş balçıkla sıvanmaz. Genelkurmay, bu ülkenin en önemli güvenlik birimidir. Dolayısıyla yasal süreçte kendi içinde oluşan yasadışı örgütlenmelerin üzerine gitmesi gerek. TSK´dan bunu bekliyoruz. Bu dava İtalya´daki Gladyo olayına benziyor. Orada da birçok asker bürokrat suçlu bulundu. Bu süreç Türkiye´de de yaşanabilir.

(12 Ocak 2009), son güncel.: (13 Ocak 2009)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Yarbay Mustafa Dönmez manşetlerimiz

Yarbay Dönmez´in adının geçtiği tüm manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=179    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.560.965