Tam
EskidenYeniye
 

Örgüt yöneticileri ve 32 kuruluştan PKK´ya ortak tepki

İstanbul Halkalı´da askeri servis otobüsüne yapılan saldırıda şehit düşen askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çağlar Bölük´ün Kürt eşi Elif Bölük´ün saldırıyı lanetleyerek PKK´nın Kürtleri temsil etmediğini ve kimsenin kendileri adına hak arayamayacağını haykırması üzerine önce 32 Kürt sivil toplum kuruluşu, ardından da eski PKK yöneticilerinin de aralarında bulunduğu Özgür Bireyler Topluluğu ortak açıklamalar yaparak terör örgütünü kınadıklarını ve demokratik açılım çabalarını desteklediklerini beyan ettiler. PKK´nın ´Bir avuç çıkar grubuna hizmet ettiği´ vurgulanan açıklamalarda, birçok eksikliğe rağmen adına Kürt açılımı ya da demokratik açılımın Kürt halkının sessiz çoğunluğunda iyimser bir hava oluşturduğu hatırlatıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Örgüt yöneticileri ve 32 kuruluştan PKK´ya ortak tepki

İstanbul Halkalı´da askeri servis otobüsüne yapılan saldırıda şehit düşen askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çağlar Bölük´ün Kürt eşi Elif Bölük´ün saldırıyı lanetleyerek PKK´nın Kürtleri temsil etmediğini ve kimsenin kendileri adına hak arayamayacağını haykırması üzerine önce 32 Kürt sivil toplum kuruluşu, ardından da eski PKK yöneticilerinin de aralarında bulunduğu Özgür Bireyler Topluluğu ortak açıklamalar yaparak terör örgütünü kınadıklarını ve demokratik açılım çabalarını desteklediklerini beyan ettiler. PKK´nın ´Bir avuç çıkar grubuna hizmet ettiği´ vurgulanan açıklamalarda, birçok eksikliğe rağmen adına Kürt açılımı ya da demokratik açılımın Kürt halkının sessiz çoğunluğunda iyimser bir hava oluşturduğu hatırlatıldı.

İstanbul Halkalı´da askeri servis otobüsüne yapılan saldırıda şehit düşen askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çağlar Bölük´ün Kürt eşi Elif Bölük´ün saldırıyı lanetleyerek PKK´nın Kürtleri temsil etmediğini ve kimsenin kendileri adına hak arayamayacağını haykırması, Kürtlerin terör örgütüne yönelik tepkilerini ateşledi. Bölük´ün feryadından etkilenerek harekete geçen Kürt sivil toplum kuruluşlarından sonra örgütün eski yöneticilerinin de dahil olduğu topluluk PKK´yı kınadı. Bugüne kadar yaşanmayan bu sivil başkaldırı, saldırılarla Türk-Kürt çatışması çıkarmayı amaçlayan Ergenekon destekli örgütün ´derin güçlere´ taşeronluk yaptığını halkın da gördüğünü ve görmekle de kalmayıp harekete geçtiğini gösteriyor. Saldırıda kocasını kaybeden Elif Bölük şöyle konuşmuştu: Ben de Kürt´üm. Muş´ta doğup büyüdüm, okudum. Orada da Atatürk, Türk bayrağı vardı. Hiç kimse bu insanların hakkını savunuyorum demesin. Bir kaç kişi için konuşsunlar. Bütün Kürtler teröristmiş gibi konuşmasınlar. O kadar yüreklilerse gitsin savaşsınlar. Eşimin alyansının üzerinde kanı var. Onu da gururla boynumdaki kolyemde taşıyorum. Onun kanı yerde kalmayacak. Oğlum yok ama kızım var. Onu da bu vatan uğruna asker yapacağım. Bu saldırıyı yapanlar birer maşa, şerefsiz hain. Onlar ne Kürt ne de Türk. Kızım babasız değil. Artık bu devletin, Türkiye´nin çocuğu. Bu saldırıyı Kürtler yapmadı. Hainler, şerefsizler yaptı. Doğu´ya yatırım yapılmıyor diyorlar. Ama bakın en çok okuyan Tunceli´de. Yapmayın bunu, savunmayın. Onlar Kürtleri değil PKK´yı savunuyorlar. Benim adımı, Kürtlerin adını ağızlarına almasınlar. Bu bayrak inmeyecek. Eşimi silahını çıkaramadan haince vurdular. Bunun öcünü alacak devletim. O kadar da çok askeri var. Bana bakıp biz ne güzel yaptık demesin hainler. Hiç üzülmüyorum.

Eski örgüt yöneticilerinden PKK´ya tepki

Bir dönem terör örgütü içinde faaliyet gösteren, daha sonra örgütün silahlı mücadelesine karşı çıkarak ayrılan örgüt eski yöneticilerinin de aralarında bulunduğu ´Özgür Bireyler Topluluğu´ terör örgütü PKK´yı kınadı. Özgür Bireyler Topluluğu´nun yaptığı ortak açıklamada, terör örgütü PKK´nın Bir avuç çıkar grubuna hizmet ettiği vurgulandı. Açıklamada, birçok eksikliğe rağmen adına Kürt açılımı ya da demokratik açılımın Kürt halkının sessiz çoğunluğunda iyimser bir hava oluşturduğu hatırlatıldı. Terör örgütü PKK dışında kalan Kürt politik çevrelerinin, atılan adımların yetersizliğini dile getirmekle birlikte, sürecin devam etmesi gerektiğini ve sorunun şiddet içermeyen yöntemlerle çözülmesinin önemini vurguladığı belirtilen açıklamada, Açılım tartışmalarıyla birlikte tedirgin olan iki kesim oldu. Biri, başta TSK olmak üzere, bütün Kemalist kurumlarıyla statükocular, diğeri de PKK. Son günlerde artan şiddet olayları, ne Kürt halkının özgürlük taleplerine ne de Türk halkının ve Türkiye´de yaşayan diğer halkların refahına, mutluluğuna, güvenli geleceğine hizmet ediyor. Karşılıklı ve anlaşmalı tırmandırılan şiddet, Kemalist/ırkçı rejimin devamı için çaba sarf eden ve hem Kürtlere hem Türk halkının yoksul kesimine ve barıştan yana olan insanlara zarar veren bir avuç çıkar grubuna hizmet etmektedir. Bu gerçeklik, insanım diyen ve kandan beslenmeyen herkese ´savaşa hayır´ deme ve bunun için çaba sarf etme sorumluluğu yüklüyor. denildi. Meydana getirilen şiddet ortamının panzehirinin demokrasi olduğunu; açılımın cesaretle ve daha somut, gerçekçi adımlarla devam etmesi gerektiği ifade edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: Hükümetin, devleti ne kadar temsil/kontrol ettiği tartışmalı olsa da elindeki olanakları demokrasiden yana gereği gibi kullanmadığı açıktır. Şiddet olayları veya PKK eylemleri demokratik açılımı durdurma gerekçesi yapılamaz ve Kürt halkının doğal hakları hiçbir örgütle, kesimle pazarlık konusu yapılarak ertelenemez. Dün de iradesi dışında toprakları bölüştürülen Kürt halkının hesabına ´Sınır Kaydırması´, ´OHAL´ gibi uygulamalar, asla çözüm olamaz! Hükümet cesur, gerçekçi ve PKK ile bağlantılandırmadan insani adımlar attığında Kürtlerin sessiz çoğunluğunca destek bulacağı tartışmasız bir gerçektir. Kürt halkının sessiz çoğunluğuyla birlikte, hem de ´Hareket Öcalan´ı Satmaz´ diyen Ahmet Türk gibi, tüm BDP´li müritlerin ajitasyonlarına rağmen, PKK tabanının da ciddi bir kesimi yaratılan bu kaos ortamından rahatsızdır.

Dün de Diyarbakır´dan tepki gelmişti

Diyarbakır´da bir araya gelen 32 sivil toplum kuruluşu (STK) artık silahların susması gerektiğini bildirdi. Diyarbakır Ulu Camii önünde açıklama yapan STK temsilcileri terör örgütü PKK´ya silah bırak mesajı verdi. Açıklamada, Kürt çocuklarının da, Türk çocuklarının da kanı akmasın diyoruz. Annelerin yüreğini ayıramayız. Kalıcı çözüm kardeşliktir. denildi. Sivil toplum kuruluşları adına açıklamayı Diyarbakır Memur-Sen İl Başkanı Yasin Yıldız yaptı. Yıldız, ülkenin üstüne yeniden şiddet ve çatışma kâbusu çöktüğünü ifade ederek, Anlaşılan odur ki 26 yıldır kana doymayanlar, bir 26 yıl daha kan akıtarak var olma çabasındalar. Öldürülen on binlerce insanımıza yeni on binleri eklemek istiyorlar. Onurlu ve duyarlı halkımızın bu gidişata tepkisiz kalmayacağı inancındayız. Bugün yine eller tetikte, bombalar, mayınlar canımızdan can almak için patlıyor. Birileri, ısrarla kanımızı istiyor, evlatlarımızı öldürüyor ve herkes buna razı olsun istiyor. Bizler, bunların hatırı için çocuklarımızı feda etmeyi göze alamayız, almamalıyız. Kürt çocuklarının da, Türk çocuklarının da kanı akmasın diyoruz. Annelerin yüreğini ayıramayız. şeklinde konuştu.

Kimse kan dökerek hak talebinde bulunmasın

Yıldız, Bugüne kadar batıda ´Kahrolsun PKK´ diyerek kahredemedik. Burada da ´Kahrolsun devlet´ dedik kahrolan bizler olduk. Batıda ´Şehitler ölmez vatan bölünmez´ dedik; şehitlerin nasıl öldüğünü annelerine, babalarına sormak lazım, zira onlar bunu çok iyi biliyorlar ve bu ölüm ve dul-yetim kervanına binlercesini ekledik. Annelerin gözlerini yollara esir ettik. Geri dönen olmadı. diye konuştu. Hiç kimsenin kendileri adına kan dökmemesi gerektiğini belirten Yıldız, Kimse kan dökerek hak talebinde bulunmasın, hak talep ederken haksızlık yapmak meşru değildir. Zulüm kimden gelirse gelsin; zulmü tasvip etmiyor ve kınıyoruz. Bizler duyarlı vatandaşlar, STK´lar ve kanaat önderleri olarak sorunun kalıcı çözümünün ´Kardeşliği ve hukuku esas alan sivil bir anayasa´da olduğuna inanıyor ve bunu savunuyoruz. Toplumun bütün kesimlerini tanıyıp kucaklayan, sivil, katılımcı, hukukun üstünlüğünü esas alan bir anayasanın hayata geçirilmesi ´toplumsal barış´ adına elzemdir. dedi. Kısa bir konuşma yapan İnsan ve Erdem Hareketi Başkanı Ahmet Ay ise şunları söyledi: Silahlar sussun diyoruz. Eğer bugün silahlar susmazsa yarın susacak. Ama 60 bin insanımız ölecektir. Ya silahlar susacak yoksa önce açlık grevi, sonra ölüm orucu tutacağım. Basın açıklamasına Sahabe -Der, Şura-Der, İlim-Der, Hür-Der, Anadolu Gençlik, Ay-Der, Bayındır Memur-Sen, Bem Bir-Sen, Birlik Haber-Sen, Büro Memur-Sen, Can Suyu, Dicle Fırat Grubu, Din Bir-Sen, Diyanet-Sen, Eğitim Bir-Sen, Emekli Bir-Sen, Enerji Bir-Sen, Gönül Köprüsü, Hayat-Der, Hu-Der, Islah Hareketi-Der, İlim ve Ahlak, İnsan ve Erdem, İnsani Yardım Vakfı, İrşad -Der, Kültür Memur-Sen, Memur-Sen, Öğ-Sen, Sağlık-Sen, Sek-Der, Toç Bir-Sen ve Ulaştırma Memur-Sen başkanları katıldı.

(26 Haziran 2010, 15:11)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1938    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.714.119